Drodzy forumowicze i goście!

Przeżyliśmy przestój związany z migracją z serwera na serwer i zmianą istotnych danych adresowych dla hostingu. Teraz forum powinno działać szybko, bez długiego oczekiwania na odpowiedź serwera. Zależy to też od szybkości waszych łącz, ale do któregoś września serwer był trudny do zaakceptowania.
Niestety technicznie wielkość naszego forum się mocno powiększyła i musimy zwracać większą uwagę na wykorzystanie przestrzeni dyskowej, nie duplikować postów (dawać linki) itp., bo nie utrzymamy baz danych w limitach dostawcy hostingu, a upgrade jest finansowo nieopłacalny.

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.

/blueray21

KOMENTARZE - Istota Wszechświata.Prawa uniwersalne

kobra8
Podziękował: 65 razy
Otrzymał podziękowanie: 172 razy

Re: KOMENTARZE - Istota Wszechświata.Prawa uniwersalne

Nieprzeczytany post autor: kobra8 » piątek 08 lut 2013, 00:42

(...)Trzeba im jak krowie na miedzy wytłumaczyć, co i jak mają robić, bo jak nie, to czeka ich to co na pkp, napewno się wykoleją.(...)

Oto, jestem taką krową właśnie Thotalu, ; a nie Panie, jeśli wolisz, gdyż myślałam, że nie, gdyż taką formę spowodował Twój wielce z góry, godny co najmniej Krytyków Najprzemożniejszych, ton. Do krytyka ludzie odnoszą się raczej per Pan, bo on z zasady wszystko, a przynajmniej o wiele lepiej wiedzący jest. :twisted: Ale to też jego prawo, z wyżyn takich prawić. 8-) I krowa nawet to pojmuje na swój krowi sposób. :|

Ale jako krowa to jednak tak sobie na mój wielki i powolny łeb rozumuję, iż pomimo wszystko Szanowny Thotalu, nie odrobiłeś zadanka i nie przeczytałeś uważnie ni razu, tego o czym tak rozkosznie dyskutujemy.

A szkoda, pomyślała głupia krowa :lol: i w spokoju wycofała się do obory czekając wiosny i śpiewu ptaków, co to widać zlecą z powrotem ku radości w sukurs biednej krowie. :ugeek:

Po drodze tak jednak pomyślała sobie ta krowa, jak sobie radzi w życiu ten thotalny anarchista, podatków pewnie nie płaci, ZUS-u też, Jezusa ma podobnie poniżej pasa, co to prawił, iż cesarskie należy odddać Cesarzowi, etc...., a jak mu spalą dom, zabiją dziecko (tj. Thotalowi, co nie daj Boże i żaden boże), , to po co mu prawo?. Hulaj dusza, piekła jednak nie ma i to już teraz - znowu pomyślała zaskoczona krowa. :o

A już dumała tak sobie po krowiemu, że to ludzkie prawo, choć ułomne i niedoskonałe, ale jest odzwierciedleniem jakowychś tam Praw Uniwersalnych, które jednak chyba są, skoro Thotal zamierza poczuć je z Wnętrza.

Chyba, że krowa kompletnie się wykoleiła swoich krowich rozważaniach :lol:

...ale kłoni się z nie mniejszym Szacunkiem i przeprasza, jeśli zahaczyła swoimi rogami. Ale przecież to tylko ego czuje się zahaczone, co przecież nie wchodzi w tym przypadku w rachubę, ;) a zatem krowa w słomie zamierza się spokojnie i nocnie bez wszelakich wyrzutów ułożyć. Może jej się co z Wnętrza jakiego przyśni, choć to tylko krowa. :lol:
0 x

Awatar użytkownika
Thotal
x 27
x 254
Podziękował: 6077 razy
Otrzymał podziękowanie: 12111 razy

Nieprzeczytany post autor: Thotal » piątek 08 lut 2013, 08:23

Ludzki umysł jest bardzo przebiegły...
W relacjach z innymi zmusza czlowieka do ataku, albo ucieczki, często podpowiada jaką rolę zagrać by wywinąć się z potrzasku.
Nawet przebierze się za krowę z rogami, mimo że jest z rodziny żmijowatych :lol:

Pozdrawiam o poranku - Thotal :D
ps. przepiękna sceneria do zabawy w BAŁWANA (w temacie), śniegu ci u nas 30cm, albo i więcej :)
0 x

kobra8
Podziękował: 65 razy
Otrzymał podziękowanie: 172 razy

Nieprzeczytany post autor: kobra8 » piątek 08 lut 2013, 12:45

O tak, myślałam Szlachetny Thotalu, że jestem kobrą, a zostałam krową. :lol: Różnica jednej literki, a jak wiele. Trudno, by kobra sama z siebie stała się krową, ale przy ewidentnej pomocy, to wszystko jest możliwe. Cóż, uruchomiły się wreszcie odpowiedzialne za to mitochondria :lol:

Poza tym trudno, żeby krowa nie poszła spać o tak dostojnej porze, jak by rzekł, niemniej Szlachetny Koliberek, jej miejsce było wówczas już tylko w oborze. :mrgreen:

A że i u nas śnieżek w słoneczku pięknie sobie leży, to starczy krowie zimy na przeżuwanie Praw Uniwersalnych, by pojęła wreszcie rzecz, jak należy :lol:

Śniegu u nas na bałwana, o wiele za mało, jedynie może kobrze za takiegoż jeszcze robić zostało :lol:

Też ciepłoty i radości wiele życzę. i choć w południe, zapewniam, że też nie obłudnie :D
0 x

ex-east
x 2
x 82
Podziękował: 358 razy
Otrzymał podziękowanie: 1307 razy

ISTOTA WSZECHŚWIATA. PRAWA UNIWERSALNE.

Nieprzeczytany post autor: ex-east » niedziela 03 mar 2013, 10:17

Z tą ZGODNOŚCIĄ należy zacząć od siebie.

Rozpoczynamy od obserwacji siebie w relacji do otoczenia. Zbieramy opinie przyjaciół i znajomych, słuchamy tego, co przynosi życie w zdarzeniach i ludziach.

Po zebraniu zaobserwowanych informacji należy sprawdzić co we mnie takiego destabilizuje zgodność . Bowiem to, co nam się wydaje, że jest przyczyną zewnętrzną może być tylko skutkiem, odpowiedzią, na wewnętrzne uwarunkowanie, którego nie rozpoznajemy w sobie nawet kiedy otoczenie (życie) pokazuje nam to jak krowie na rowie, jak czarne na białym w postaci np konfliktów , chorób czy też bolesnych zdarzeń związanych z bliskimi.

Ludzki umysł, co udowodniono, ma tendencje do nadpisywania faktów i konstruowania rzeczywistości, która nie istnieje. Sam doświadczyłem tego, że wypierałem to, co widzieli życzliwi dla mnie ludzie. Moja interpretacja wydawała mi prawdziwa, bo była lepsza, bo czyniła mnie we własnych oczach kimś lepszym, a nawet nadawała sens życiu, które prowadziłem - i tego się trzymałem.

Pierwszym krokiem do rozmontowania tej fałszywej konstrukcji było rozpoznanie iluzji JA. Mimo to schemat dalej się odtwarzał w roli w której tkwiłem TŁUMACZĄC to postępowanie i uzasadniając po staremu. Rozpoznanie iluzji JA pozwoliło na odcięcie pępowiny schematowi w głowie i on powoli, ale systematycznie tracił zasilanie. Informacje płynące od ludzi , którzy pojawili się w moim życiu (odwrócenie roli uczeń-nauczyciel) pokazały dysharmonię ukrytą pod zbudowaną do tej pory konstrukcją, którą głosiłem (fałszywy obraz siebie) i ten domek z kart się rozpadł.

Nie od razu powróciła zgodność i harmonia. Najpierw pojawiło sie usilne pragnienie trzymania się starego, znanego schematu, nawet już rozpoznanego jako dysharmoniczny, ale mimo wszystko oswojonego i znanego. Ba, nawet ów schemat zachęcał , ustępował pozornie, starał się wygładzić i zaprzyjaźnić ze mna na nowo na lepszych pozornie bardziej korzystnych warunkach.

Nic z tego. Raz rozpoznana iluzja musi odejść.

Z drugiej strony pojawil się ten stan, który już parę razy wcześniej był doświadczony, stan deregulacji życia, pustki, niepewności co do przyszłości, stan w którym niemożliwe jest żyć po staremu, a jeszcze nic nowego się nie pojawiło . I co zaskakujące, nie jest to stan bezczynności, ani też chaotycznego przerażenia - jeśli rozumiesz, że i one pochodzą z rozregulowanego umysłu. Dopiero w tym stanie jakby "przejścia" (transformacji?) rozpoczyna się kreacja w oparciu o ZGODNOŚĆ.

Jesteś w stanie rozpoznać ZGODNOŚĆ jeśli w trakcie transformacji nie pozwolisz staremu schematowi na uruchomienie w sobie złosci , reakcji odwetowych, albo na paniczny bieg na oślep ku czemukolwiek za co można się złapać. ZGODNOSĆ poznać po tym, że życie samo dostarcza okazji i szans , podsuwa rozpoznania jako najpierw małe podnóżki, a potem coraz większe szanse i możliwości. Nie trać tego balansu harmonicznego, który właśnie wtedy osiągnąłeś. Spójrz teraz w przeszłość i zobacz, że pomimo niewolących schematów i utożsamień ŻYCIE dawało Ci na tysiące sposobów znaki i szanse na wyjście z uwikłań i ono dalej to robi, jeśli masz oczy do patrzenia i uszy do słuchania :D

Tylko nie bój się ZAUFAĆ ŻYCIU. Zaufanie jest nawet ważniejsze od zgodności , ponieważ zgodnością (harmonią) Twój umysł może nazwać wszystko w czym tkwisz - u mnie tak było - a co niekoniecznie jest nią. Zaufanie do Życia zaś pochodzi spoza MNIE. Lekcje, które życie przynosi odzierają MNIE z iluzji posiadania kontroli, ale jednocześnie pojawia się zaufanie do "siebie" jako czegoś znacznie potężniejszego niż ten "ktoś-w-umyśle ". Tego "nowego siebie" nie ma potrzeby nazywać. On zakorzeniony jest wprost w nurcie Życia-
Które-Jest, jest niematerialny i połączony z Całością. Widzi to, czego JA nie może dostrzec.

Właściwie ZGODNOŚĆ w sobie, to osiągnięcie stanu równowagi pomiędzy rozpoznaniem iluzji JA, a Życiem które doświadcza poprzez ten organizm i palce które piszą.
0 x

Awatar użytkownika
Przebiśnieg
x 2
x 24
Podziękował: 790 razy
Otrzymał podziękowanie: 1319 razy

ISTOTA WSZECHŚWIATA. PRAWA UNIWERSALNE.

Nieprzeczytany post autor: Przebiśnieg » poniedziałek 25 mar 2013, 16:27

Wszystko fajnie tylko, że Prawa Uniwersalne były aktualne do końca procesu, który się zakończył (24 122012 choć parę dni w tą czy tamtą stronę mogę się pomylić - uparty nie jestem :lol:
Ano nowy proces się rozpoczął to co kiedyś było sufitem teraz jest podłogą, albo odwrotnie :D
No to tak gwoli wyjaśnień dla gości odwiedzających forum :D
Teraz znaczy się czas sprawdzić jak to jest z hm przejawianiem się hm materializacją się myśli - materia :D
Pewnie też wierchuszka zafunduje na planie materialnym dalsze zaciskanie pasa 8-)
No bo Człowiek wróci do korzeni, a oni do niewolnictwa...
to hm pozdrawiam :D
0 x

Awatar użytkownika
Kiara
x 207
Podziękował: 1753 razy
Otrzymał podziękowanie: 4044 razy

Re: ISTOTA WSZECHŚWIATA. PRAWA UNIWERSALNE.

Nieprzeczytany post autor: Kiara » poniedziałek 25 mar 2013, 17:56

Prawo Tworzenia,(czyli pomnażania, nie niszczenia, nie zabijania) jak i inne Prawa Uniwersalne na Ziemi zostało przechwycone przez osobowość i przez nią przekłamane, sfałszowane. Osobowość, posługując się wolną wolą – sobie przypisała zdolność i chwałę tworzenia. Oderwała proces przetwarzania materii i energii od widzenia całości.

cytat z ostatniego fragmentu Praw Uniwersalnych.

Osobowość posługująca się wolną wolą na ziemi to człowiek,zasada życia przekazana wszystkim Energią ( wcielonym i nie wcielonym) opiera się na wolnej woli. Zatem wszystko co robimy ale to absolutnie wszystko zgodne jest z naszą wolną wolą .
Wszystko co robimy w świecie materialnym jest nauką tworzenia, my tworzymy swoją rzeczywistość oraz wszystko w niej z zagęszczonej energii zwanej przez nas materią.
Nie może być inaczej niż uznanie faktu iż człowiek potrafi tworzyć, bo potrafi i piękno z tworzonych przez niego rzeczy i zjawisk zawsze było jest i będzie jego chwałą.

Natomiast jeszcze nie potrafimy stwarzać, nie jesteśmy STWÓRCAMI i jako stwórcy nie możemy sobie uzurpować aureoli chwały, z tym się zgadzam. Stwórca jest tylko JEDEN.

Jednak TWÓRCAMI jesteśmy ( może jeszcze nie wszyscy , nadal dużo jest kopistów, ale to też droga rozwoju), tworzymy nasze małe i większe dzieła już coraz piękniejsze i bardziej doskonałe.

Obrazek
0 x

Miłość jest szczęściem!

Blue_laguna
x 9
x 11
Podziękował: 116 razy
Otrzymał podziękowanie: 126 razy

Nieprzeczytany post autor: Blue_laguna » środa 01 maja 2013, 22:44

Witam wszystkich cieplo :D
dawno nie bywalam na forum , ale postaram sie czesciej zagladac , a dzisiaj polecam Wam obejrzenie swietnego filmu pt : " INTRUZ "
Film ten powstal w 2013 roku

SWIETNIE pasuje do tego tematu oraz komentarzy , choc zapewne dla kazdego bedzie mial inne przeslanie
goraco polecam zwlaszcza Koliberkowi :mrgreen:

http://www.youtube.com/watch?v=VYOkj5zoxVI

tutaj jest caly film
http://www.youtube.com/watch?v=qtewqcDxU40
0 x

Blue_laguna
x 9
x 11
Podziękował: 116 razy
Otrzymał podziękowanie: 126 razy

Nieprzeczytany post autor: Blue_laguna » środa 01 maja 2013, 23:39

Niestety w tych linkach nie ma pelnej wersji filmu . Mysle , ze warto poszukac w necie na portalach filmowych
0 x

Awatar użytkownika
songo70
Moderator
x 902
x 325
Podziękował: 12947 razy
Otrzymał podziękowanie: 19665 razy

Nieprzeczytany post autor: songo70 » czwartek 13 cze 2013, 13:32

0 x

panta rhei

ex-east
x 2
x 82
Podziękował: 358 razy
Otrzymał podziękowanie: 1307 razy

Nieprzeczytany post autor: ex-east » sobota 15 cze 2013, 11:45

Blue_laguna pisze:Witam wszystkich cieplo :D
dawno nie bywalam na forum , ale postaram sie czesciej zagladac , a dzisiaj polecam Wam obejrzenie swietnego filmu pt : " INTRUZ "

SWIETNIE pasuje do tego tematu oraz komentarzy , choc zapewne dla kazdego bedzie mial inne przeslanie

tutaj jest caly film

Czytałem książkę. Genialna idea, ale proszę, spójrzmy na siebie. Na SIEBIE. Spójrz uczciwie w lustro i powiedz to głosno, wyraź KIM JESTEŚ.
Ten film to nie fikcja.
Wprawdzie nie mamy idealnego porządku (w książce ów świetlisty "robal" był nazwany DUSZĄ ) w społeczeństwie , ale właśnie dlatego powinniśmy przyjrzeć się SOBIE. Co w nas jest takiego, co zbudowało świat, jaki znamy -pełen przemocy, biedy, ucisku i nienawiści ? Czy musi tak wyglądać ten świat ?
Czy JA musi w nim rządzić ?
Kim Jesteś .... Duszo ... ? Skąd przybyłaś i czemu zasiedliłaś Człowieka ?
"choose Your destiny" ( wybierz swoje przeznaczenie) . Tak kończy się zwiastun filmowy :)
0 x

Awatar użytkownika
Przebiśnieg
x 2
x 24
Podziękował: 790 razy
Otrzymał podziękowanie: 1319 razy

Nieprzeczytany post autor: Przebiśnieg » środa 19 cze 2013, 20:37

ex-east pisze: Genialna idea, ale proszę, spójrzmy na siebie.

Szacowny braciaku genialne idea oczywiście zgodzę się ale dla każdego co innego bo każdy jest inny
Cierpliwy jestem więc cierpliwie przypomnę ;)
Zresztą sameś szacowny zapodał mi fajną uwagę o ,,głoszeniu dobrej nowiny" za którą będę Ci zawsze wdzięczny jak Człowiek Człowiekowi :)
No więc jak już dla każdego co innego to ja do pytania Kim Jestem dodałem pytanie Dlaczego tu Jestem :)
No jak to w piosence hm co:,, ja robię tu..."
Więcej do dodania nic nie mam bo generalnie jestem za :lol:
to pozdrawiam :D

PS
ex-east pisze: Spójrz uczciwie w lustro

Przepraszam a w to lustro to pewnie przed wypiciem pifka :geek:
0 x

Awatar użytkownika
Thotal
x 27
x 254

Nieprzeczytany post autor: Thotal » środa 19 cze 2013, 21:00

Wszystkie idee są do d..y, bo wyłażą z tej części ciała która dowodzi że myślenie jest najważniejsze :D

Pozdrawiam - Thotal :)
0 x

Awatar użytkownika
koliberek333
Podziękował: 62 razy
Otrzymał podziękowanie: 157 razy

Nieprzeczytany post autor: koliberek333 » czwartek 20 cze 2013, 10:56

...czyli najlepiej bezmyślnym zwierzęciem być. ale i ono może jaką myśl, czy ideę też posiada. Kto wie, kto wie. no to może amebą być,

i ci tu kryć, amebą być może
najlepiej być -
i niech mnie żaden i kin nie woła
bo, żem bardziej niż Człowieka
upodobał amebę, bądź bezmyślnego woła! :lol:

z humorem lekkim i bezideowo kłonię Ci się serdecznie za to Thotalu.

koliberek :D
0 x

Awatar użytkownika
Thotal
x 27
x 254

Nieprzeczytany post autor: Thotal » czwartek 20 cze 2013, 11:22

Ideologie zniewalają umysły, tworzą fanatyzmy, a fanatyków utwierdzają w swoich świętościach.
To wszystko iluzja, myślenie że jest inaczej nikogo jeszcze nie UCZŁOWIECZYŁY, wręcz przeciwnie, mając jakąś tam świadomość postępujemy gorzej niż najbardziej podłe zwierzęta.

Jeśli brak myślenia jest dla kogoś przeszkodą, można sobie wmówić że się myśli... :D

Pozdrawiam pogodnie - Thotal :)
0 x

Awatar użytkownika
koliberek333
Podziękował: 62 razy
Otrzymał podziękowanie: 157 razy

Nieprzeczytany post autor: koliberek333 » czwartek 20 cze 2013, 23:36

przy jakiejś tam świadomości taak! można posty nawet takie pisać :D , a gdyby tak spotkać się z prawdziwą Myślą, wynikłą z Intuicji, czyli Wiedzy, co w bólach i radości i z myśli małej, jak sądzę także się rodzi i z najmniejszego doświadczenia, a nawet z tzw. antydoświadczenia też. byleby wnioski właściwe wyciągać i syntetyzować.

wiem jednak co masz na myśli. zatem, po Ciszę należy sięgnąć,a reszta pójdzie, a raczej przyjdzie sama.

:D
0 x

Awatar użytkownika
abcd
x 383
x 227
Podziękował: 32225 razy
Otrzymał podziękowanie: 9245 razy

Nieprzeczytany post autor: abcd » wtorek 28 paź 2014, 22:35

Blue_laguna pisze:Witam wszystkich cieplo :D

tutaj jest caly film

Niestety w tych linkach nie ma pelnej wersji filmu . Mysle , ze warto poszukac w necie na portalach filmowych

Tu jest chyba pełna wersja:

http://www.cda.pl/video/95488e0/Intruz- ... ktor-PL-HD
0 x

Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
abcd
x 383
x 227
Podziękował: 32225 razy
Otrzymał podziękowanie: 9245 razy

Nieprzeczytany post autor: abcd » środa 29 paź 2014, 00:32

Właśnie skończyłem oglądać.
Fajny, ciekawy i mądry film.
0 x

Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
Oska
x 145
x 24
Podziękował: 131 razy
Otrzymał podziękowanie: 289 razy

Nieprzeczytany post autor: Oska » czwartek 31 mar 2016, 14:43

A ja tak troche z przekory napisze, ze dla mnie prawa uniwersalne, wedlug ktorych, gdyby ludzkosc postepowala, kazdemu byloby blizej szczesliwego zycia.
Zostaly zawarte w jakze nam wszystkim dobrze znanych 10ciu przykazaniach.
Oczywiscie nalezy tutaj pamietac, ze to ludzie-medrcy sie niegdys skrzykneli wymyslajac te 10 prostych prawd, by kazdy byl w stanie je jakos ogarnac i zyc zgodnie z nimi.
Nie trzeba, wszak mozna daleko szukac podobnych przykladow, bynajmniej daleko.
:)
0 x

"Gdy czegoś gorąco pragniesz, cały Wszechświat działa potajemnie by udało Ci się to osiągnąć"
P.C.

ODPOWIEDZ