Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

ŚWIĘTA GEOMETRIA -SPIRALE

Awatar użytkownika
barneyos
Administrator
Posty: 1455
Rejestracja: piątek 04 sty 2013, 08:49
x 24
x 73
Podziękował: 154 razy
Otrzymał podziękowanie: 1893 razy

Re: Spirale

Nieprzeczytany post autor: barneyos » sobota 29 mar 2014, 19:16

@baba ona wzmacnia i Ci oddaje, to co do niej wyślesz. Wyślesz minus, odda Ci duży minus, wyślesz plus, odda Ci duży plus. A dalej już zrobisz z tym, co zechcesz.
0 x


======================================================
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko rzeczy, których na razie nie potrafimy zrobić

baba
x 129

Re: Spirale

Nieprzeczytany post autor: baba » sobota 29 mar 2014, 21:12

Dzięki Barneyos, to mnie uspokoiłeś. Bo po tym komentarzu Songo to się trochę zmartwiłam że sobie "ulewam" jakichś brudów i dlatego lepiej się czuję po. Ale nawet jeśli tak, to doszłam do wniosku że lepiej wysyłać w tzw naturę niż walić w ludzi. Natura od zawsze sobie najlepiej radzi z "demonami". Więc znowu sobie kilka takich lewoskrętnych narysowałam i zapodałam drzemkę w ciągu dnia. Na zasadzie - uwalniam swoje demony i wysyłam z miłością, niech idą w miejsce swojego najlepszego wyrażenia i uzdrowienia siebie. Rewelacja!!!
Jak się na tym położyłam to takie wibracje że no po prostu czułam jakbym leżała na wibrującej maszynie, wszystko się trzęsło. A jaka wypoczęta i pełna dobrej energii jestem po tym "masażu". :lol:

Od razu poleciałam do sąsiadki dzielić się radością i dobrymi wiadomościami. :D
0 x



baba
x 129

Re: Spirale

Nieprzeczytany post autor: baba » poniedziałek 31 mar 2014, 05:58

Szczególnym rodzajem spirali jest Ciąg Fibonacciego. Przypomniało mi się, że czytałam szczegółową instrukcję na temat użycia tej konkretnie spirali w tzw Aktywacjach Metatrona. Szczerze to za leniwa jestem (na razie) na te ćwiczenia ale może się komuś przydadzą. Język tych "przekazów" jak dla mnie jest troszkę irytujący ale muszę przyznać że w 2012 samo przeczytanie Impulsów bardzo mnie "podwiozło" i zapoczątkowało masę dużych zmian w życiu. One teoretycznie są "nieaktualne" bo były "nadawane" przed i celem złagodzenia wersji transformacji Ziemi w grudniu 2012. Ale czas jest sprawą umowną i myślę że nie ma znaczenia. Jeśli kogoś zainteresują same Impulsy jako podwózka energetyczna to daję link do strony z nimi.

http://aktywacjeimp.blogspot.com/2012/0 ... trona.html

A to fragment dotyczący rysowania ciągu Fibonacciego:

Praca z Impulsami składa się nie tylko z Aktywacji Energetycznych, ale również jest pracą nad swoją świadomością. Świadomość tego, co wykonujecie, oraz dlaczego, jest niezbędna, ponieważ czas energetycznych treningów już minął; teraz trzeba włączać do tego Świadomość i umieć syntezować Duchową pracę i wiedzę Naukową (to, co było tu rozdzielone np. w postaci religii i nauki). Mistrzowie proszą nas, abyśmy tę pracę przeprowadzali świadomie, zgłębiając skomplikowane informacje i stosując je.

Dlatego też miejcie stosunek do pracy jak do szkoły, w której w ciągu paru miesięcy zrozumiecie, przypomnicie sobie i zastosujecie przekazaną Wam wiedzę.

W trakcie tej pracy będziecie budować Święte Serce, które teraz KIERUJE budową całkiem nowej OGNISTEJ STRUKTURY CZŁOWIEKA i zaczyna podtrzymywać jej funkcjonowanie w granicach Systemu Słonecznego. W najbliższym czasie Święte Serce połączy Was z całym Wszechświatem.

Święte Serce bezpośrednio uczestniczy w Waszym Wzniesieniu. I to logicznie wynika z jego przeznaczenia, jego struktury. Kiedy planeta zacznie otwierać swoje wymiary, wszystkie Wasze plazmowe warstwy „kokonu”/”kłębka” Wielowarstwowego Torusa będą znajdować się w magnetycznym rezonansie z analogiczną strukturą planety. Teraz jest czas, aby powiedzieć o połączeniu poziomu świadomości człowieka z aktywnymi warstwami plazmy w Wielowarstwowym Torusie. Połączenie to jest oczywiste i bezpośrednie. I im szersza świadomość danej osoby, tym więcej warstw plazmy jest w niej aktywnych. I właśnie dlatego Kryon powtarza: „W WASZYM ŚWIĘTYM SERCU ZAWSZE SĄ OBECNE WSZYSTKIE WYMIARY, ale możecie używać ich zgodnie z miarą swojego duchowego rozwoju.”

Praktyczna praca ze Złotym Podziałem

Teoretyczny materiał do Impulsu Współtwórczej Harmonii i Miłości jest w dużej mierze opisany w jednej z książek: Drunvalo Melchizedek, „Pradawna tajemnica Kwiatu Życia”.

Jaka jest zależność pomiędzy Świętą Geometrią a szyszynką? Co jest wspólnego między szyszynką i Kronikami Akaszy?

W naszej fizycznej rzeczywistości energie wibrują z różnymi częstotliwościami i przedstawiają cały zakres Stworzenia – od Boga do materialnego świata. Wszystkie te przejawienia Woli Stwórcy są zorganizowane w określone obrazy. Te obrazy stanowią istotę świętej geometrii. Organem, który przyjmuje te geometryczne obrazy Wszechświata i dokonuje ich obróbki, jest szyszynka. Wszystkie gruczoły połączone są na subtelnym planie z odpowiednimi figurami geometrycznymi, a szyszynka, jak uważają niektórzy mistycy, łączy w sobie wszystkie te pierwotne formy. Ten właśnie gruczoł pracuje z Kronikami Akaszy, zapisami wszystkiego, co odbywa się we wszechświecie. Szyszynka jest organem, który przyjmuje subtelną informację i przechowuje pewną jej część - w niej zapisane są doświadczenia indywidualnej duszy, zdobyte podczas wielu wcieleń.

Święta geometria wyznacza prawa istnienia i przekazuje je ludziom za pośrednictwem języka liczb, kątów, form i proporcji. Łączy ona fizyczne, materialne aspekty stworzenia z duchową istotą. My jesteśmy duchowymi istotami, dysponującymi ludzkim doświadczeniem.

Praktyki Świętej Geometrii są niezwykłym sposobem łączącym człowieka bezpośrednio ze Stwórcą. Narzędzia świętej geometrii są bardzo potężne.

Złoty podział oznacza pierwotne piękno. Aby jakakolwiek rzecz była piękną i cieszyła oko, powinna ona odpowiadać zasadzie Złotego Podziału. Czym jest złoty podział? Platon mówi o tym tak: aby połączyć dwie części z trzecią w doskonały sposób potrzebna jest proporcja, która by połączyła je w całość, przy czym większa część całości powinna tak odnosić się do mniejszej, jak całość do większej części.

Na podstawie tej proporcji powstaje ciąg Fibonacciego*: 1, 1, 2, 3, 5, 8, 13, 21, 34, 55, 89, itd. Każdą następną liczbę ciągu Fibonacciego otrzymuje się w wyniku zsumowania dwóch poprzednich liczb (1+1=2; 1+2=3; 2+3=5; 3+5=8;
21+13=34). Fi (Ф) czyli współczynnik Złotej Proporcji wyliczony jest jako
1.61803398874989484820458683436563811


Obrazek


Jest to unikalna proporcja różnych części Wszechświata do siebie nawzajem, która symbolicznie łączy każde nowe pokolenie z jego przodkami. Kolejne liczby/elementy, odpowiadające Złotej Proporcji, tworzą wzór spirali. Po spirali rosną tkanki roślin, liście na łodygach, po spirali układają się ziarna słonecznika, po spirali odbywa się ruch protoplazmy w komórce i wzrost samej komórki. DNA również ma postać spirali – symbolu życia i duchowego rozwoju. Symbole Świętej Geometrii przekazują zasadę budowy wszechświata. Są to wizualne instrumenty, które pomagają zestroić wibracje ludzkich istot z harmonijnymi rytmami natury.

Każda metoda jest Rytmem: jeżeli ktoś opanuje wiedzę o rytmie świata, oznacza to, że opanował on wiedzę o świecie. Każdy człowiek ma swój indywidualny rytm. Prawo rytmu jest zawarte w samej Naturze. Właśnie zgodnie z tym prawem stworzona jest każda forma. Nie istnieją ruchy, które nie stwarzałyby dźwięków. Nie istnieją dźwięki, które nie posiadałyby rytmu. Wschód i zachód słońca, fazy księżyca, przypływy i odpływy – to wszystko jest rytmem.

Dlaczego rytm wywiera na nas taki wpływ? Ponieważ my sami jesteśmy rytmem. Bicie serca, puls, praca całego ciała – to wszystko jest rytmiczne. Żeby poznać rytm, trzeba rozwinąć poczucie rytmu. Kiedy medytujemy zgodnie z wzorami harmoniki istnienia, które stanowią prawa harmonii, nasz mózg wytwarza i modeluje takie same procesy. Istnieje mistyczna więź pomiędzy świadomością i harmoniczną oktawą świata, przedstawioną za pomocą symbolu.

Proporcja Fi jest połączona z Ludzką Duszą i dostraja człowieka na przyjęcie wibracji Boskich Energii. Proporcja Fi jest obecna w wyższym dziele Boga - człowieku. Boska proporcja ludzkiego ciała jest przedstawiona na obrazie Leonardo da Vinci.

Obrazek

Warto zapoznać się z materiałem umieszczonym w książce Drunvalo Melchizedek, Pradawna tajemnica Kwiatu Życia, tom 1, rozdziały 7-8.

[b]Praca praktyczna: spirale Fibonacciego[/b]

Bierzemy kartkę w kratkę i rysujemy 64 kwadraty, 8x8 (jak na obrazku poniżej). Na obrazku widać jak na kwadraty nakładają się spirale Fibonacciego.

Obrazek

Na obrazku u góry (rys.8.11 z książki „Pradawna tajemnica Kwiatu Życia) widzimy cztery połączone kwadraty centralne (kolor ciemnoszary) oraz cztery bloczki na zewnątrz tej figury, każdy składający się z dwóch połączonych kwadratów (kolor jasnoszary). Wykorzystamy przykład z górnymi połączonymi komórkami (jeden bloczek, tworzący prostokąt). Z jednego takiego prostokąta, który składa się z dwóch kwadratów, mogą zostać wyprowadzone cztery spirale Fibonacciego, przy czym dwie z tych spiral są męskie, a dwie są żeńskie. Z dwóch górnych wierzchołków górnego prostokąta mogą powstać dwie męskie spirale (początki spiral w niebieskich punktach, spirala Fibonacciego oznaczona jest kolorem czarnym). Z dwóch dolnych wierzchołków górnego prostokąta mogą powstać dwie żeńskie spirale (początkami spiral są różowe punkty, spirala Fibonacciego oznaczona jest kolorem szarym).

Męskie spirale nigdy nie przechodzą przez środkowe kwadraty, natomiast żeńskie zawsze przechodzą przez środek (czerwony punkt). Przy wykorzystaniu wszystkich prostokątów w rezultacie może powstać 8 spiral męskich i 8 spiral żeńskich (patrz rys.8.17 i 8.18 w książce). Ten podział dotyczy sposobu przebiegu spiral przez zaznaczone na rysunku figury. Istnieje również drugie zastosowanie tych określeń. Linie, które tworzą męską spirale, są proste ('kanciaste'), natomiast linie, które tworzą żeńską spiralę, są wygięte (dla ułatwienia żeńską wygiętą linię rysujemy nakładając ją na proste linie męskie, które umieszczamy jako szablon pod nimi – przebiegają one przez te same punkty).

Na rysunku poniżej przedstawiono dwie spirale: męską i żeńską. Męska spirala oznaczona jest kolorem czarnym (proste linie), a żeńska spirala oznaczona jest kolorem czerwonym (wygięte linie). Dodatkowo spirale te posiadają swoje odzwierciedlenia. Żeńska spirala posiada aspekt męski i na odwrót. Na rysunku dla żeńskiej spirali (czerwony kolor) jej męskim aspektem będzie spirala oznaczona kolorem szarym.

Obrazek
Rys.8.15 Rys.8.17

Nauczcie się rysować spirale jak na jednym z powyższych obrazków. Rysujemy najpierw od środka, a następnie również do środka, jak na obrazku.

Jednym ze sposobów rysowania jest rozpoczęcie z prawego górnego rogu, jak pokazano czarną linią (rys.8.15). Otrzymamy wtedy spiralę męską (bo nie przejdzie przez środek). Korzystamy z planszy 8x8 kratek, jak na rysunku 8.11. Liczymy przekątne kratek zgodnie z ciągiem Fibonacciego (1-1-2-3-5-8-...). Linia wychodzi z opisanego punktu, przecina jedną komórkę (1 jednostka), zakręcamy w prawo, żeby przeciąć jeszcze jedną komórkę (1 jednostka), zakręcamy w prawo jeszcze raz i przecinamy 2 komórki, znowu zakręcamy w prawo i przecinamy 3 komórki. Następna liczba – 5 jednostek – doprowadza linię do końca siatki. Kolejną liczbą będzie 8.
Innym sposobem jest rozpoczęcie od dolnego prawego rogu – wtedy otrzymamy spiralę żeńską, przechodzącą przez środek figury, ale w formie męskiej (proste, 'kanciaste' linie).

Gdy narysujemy wszystkie spirale męskie (nieprzechodzące przez środek) w formie męskiej (proste linie), otrzymamy rysunek 8.17 (narysowane są na nim jeszcze dwie – z ośmiu możliwych – spirale w formie żeńskiej, czyli łukowej; wyraźnie widać, że przecinając się tworzą one kształt serca, a potem kolejne serca, coraz większe).

Wszystkie spirale żeńskie (przechodzące przez środek) w formie męskiej (proste linie) przedstawia kolejny rysunek z książki Drunvalo Melchizedeka, rys.8.18.

Teraz narysujcie te spirale lub - korzystając z kopii poniższych obrazków - wódźcie długopisem po tych liniach. Rysujcie aż poczujecie lekkość w rysowaniu.

Obrazek
1.Męskie linie w lustrzanym odbiciu. Na tym schemacie pracujecie z męskimi liniami:

Obrazek
2.Bezgraniczne serce. Na tym schemacie rysujecie żeńskie linie:

Obrazek
3.Pionowy torus Ar-Anahata i poziomy torus Ra-Anahata.

Na tym schemacie rysujemy męskie i żeńskie linie. Tak połączone linie tworzą centralny torus Ar-Anahata i poziomy torus Ra-Anahata (osobne rysunki tych dwóch torusów są zamieszczone w punktach 7 i 8).

Obrazek
4.Diagonalne (ukośne) torusy Widżuna i Sanandan.


Nauczcie się rysować męskie i żeńskie linie w wariancie, kiedy spirale idą po skosie. Linie odzwierciedlają Ognisty Energosystem diagonalnych torusów Widżuna i Sanandan (ich osobne rysunki są w punktach 9 i 10).

Obrazek
5. Na tym schemacie rysujemy nowy ognisty energosystem człowieka.

Łączy on poprzednie schematy w jeden. Centralny torus Ar-Anahata, poziomy torus Ra- Anahata, diagonalne torusy Widżuna i Sanandan.

Aktywizacja tego systemu wpływa na narodziny oraz przemianę nowych subtelnych ciał. Pomocne w tym jest wizualizowanie oraz rysowanie tego schematu. Nowy ognisty system energetyczny ułatwia połączenie się z naszym wyższym wielowymiarowym 'Ja'. Ma również bezpośredni związek z tworzeniem się całkowicie nowego 5-wymiarowego ciała eterycznego.

Obrazek
6.Ten schemat przedstawia ognisty energosystem człowieka w wersji, którą możecie używać do celów medytacji.

Szukajcie różnych sposobów pracy ze schematami i medytacjami.

Obrazek
7. Ten schemat przedstawia spirale Ra-Anahata – poziomy torus

Obrazek
8. Ten schemat przedstawia spirale Ar-Anahata – centralny pionowy torus

Obrazek
9. Ten schemat przedstawia spirale Sanandan (ukośne).

Obrazek
10. Ten schemat przedstawia spirale Widżuna (również ukośne).

Ludzkie ciała otrzymają Przeobrażone Serce, zobaczą wszystkie zakręty Labiryntu i dostaną do rąk świętą nić Ariadny.

[od tłumacza: poniższe rysunki pochodzą z innego źródła rosyjskiego w Internecie (z przekazu Kryona „Moje święte serce”
http://www.magnitiduha.info/archives/2399)

Obrazek
11. Nowy ognisty system energetyczny (Ar-Anahata: torus fioletowy, Ra-Anahata: czerwony, Widżuna: niebieski, Sanandan: zielony)

ObrazekObrazekObrazek
12. Centralny – pionowy torus AR – Anahata

* Spirala Fibonacciego pojawia się w formach życia organicznego, a jej kształt jest bardzo zbliżony do odrębnej od niej spirali Złotej Proporcji, bezpośrednio opartej na współczynniku Fi. Ciąg Fibonacciego zmierza ku tej wartości, tworząc coraz to dokładniejsze przybliżenia (1:1=1, 1:2=0,5, 2:3=0,66, 3:5=0,6, 5:8=0,625 etc.) (Por. „Pradawna tajemnica kwiatu życia”).


Na pewno to jest DLA PRACOWITYCH (może i ja kiedyś dołączę :roll: ) ale skoro nawet taka "zwykła" spirala ma moc to te starannie rysowane zgodnie z zasadami świętej geometrii pewnie mogą dużo więcej. Z tego co zrozumiałam wystarczy samo rysowanie ich żeby wprowadzić zmiany we własnej energetyce. :D
0 x



baba
x 129

Nie wiem gdzie to dać..

Nieprzeczytany post autor: baba » poniedziałek 07 kwie 2014, 17:51

Jak wiecie do jakiego tematu dokleić to bardzo proszę, albo może jakiś temat "graficzny" z różnego rodzaju kształtami/figurami/geometrią.. :roll:

Na mnie różne, :lol: no nie napiszę tego, nie przechoidziu mi przez klawiature.. sie popłakałam ze śmiechu :lol: :lol:
figury.. mocnp działają, idę sobie stąd. :lol: :lol:

Takie znalazłam nawet nie pamiętam gdzie ale może się komuś przyda do transformacji, chyba po odwróceniu torusa powstaje aura - taka kryształowa gwiazda.. ??

Obrazek
0 x



Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16907
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: Nie wiem gdzie to dać..

Nieprzeczytany post autor: songo70 » poniedziałek 07 kwie 2014, 18:37

..mamy taki wątek- "Święta geometria",-
ale pytaj @chanell
;)
viewtopic.php?f=20&t=292&hilit=%C5%9Bwi%C4%99ta+geometria
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

baba
x 129

Re: Nie wiem gdzie to dać..

Nieprzeczytany post autor: baba » poniedziałek 07 kwie 2014, 21:49

Noo, nie wiem czy od razu święta ona jest ale geometria na pewno. :D
0 x



Fair Lady
Posty: 1526
Rejestracja: czwartek 25 kwie 2013, 10:12
x 1
x 14
Podziękował: 576 razy
Otrzymał podziękowanie: 952 razy

Re: ŚWIĘTA GEOMETRIA

Nieprzeczytany post autor: Fair Lady » wtorek 08 kwie 2014, 09:37

baba -

Zobacz to i porownaj z tym co wstawilas.

https://www.dropbox.com/s/nraxludl8t0tk ... Slonca.jpg
0 x



baba
x 129

Re: ŚWIĘTA GEOMETRIA

Nieprzeczytany post autor: baba » wtorek 08 kwie 2014, 10:14

Widzę pewną różnicę, która może być zasadnicza dla nas. Porównajcie sami.

Obrazek

Alfabet Słońca ma trzynaście głównych ramion (Źródło zewnętrzne chyba) a ten obrazek z człowiekiem ma dwanaście ramion i "13" pośrodku ciała. Moim zdaniem w splocie słonecznym, który nota bene mnie osobiście od pewnego czasu najbardziej interesuje. Choćby ze względu na wiele mówiącą nazwę. :D

Wygląda na to, że może być naszym własnym centrum do tego, żeby stać się gwiazdą. Jeśli sprowadzi się "górną energię" w dół a "dolną" podciągnie w górę tak żeby się obie w centrum spotkały. :D

Aaaa, jeszcze coś w sprawie spiral ale i świętej geometrii to tu wkleję:

Obrazek

Jak widać taka spirala wygląda jakby była rysowana w prawo. Ale jak się chce taki efekt w materii - choćby w płynie czy innej formie uzyskać to trzeba dłonią poruszać w LEWO. :D
To jest moim zdaniem kierunek zstępujący bo tak w naturalny sposób zawsze wiruje odpływająca woda, sprawdźcie sami, wystrczy trochę nabrać w zlewie i wypuścić, posypać czymś żeby zaobserwować kierunek. :D

Czyli taniec - wirowanie w lewo sprowadza energię w dół, a w prawo podnosi tą "niską". :D
0 x



Awatar użytkownika
Kiara
Posty: 3829
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 15:10
x 211
Podziękował: 1713 razy
Otrzymał podziękowanie: 4061 razy

Re: ŚWIĘTA GEOMETRIA

Nieprzeczytany post autor: Kiara » wtorek 08 kwie 2014, 10:30

Tak, tak... ale trzeba wiedzieć dwie bardzo zasadnicze rzeczy, istnieją DWA CENTRA SŁONECZNE , DWA GŁÓWNE CENTRA ENERGETYCZNE.

1. dla III wymiaru centrum energetycznym. centrum słońca jest czakra splotu słonecznego i maks siły i wiedzy w niej.

2.dla IV wymiaru centrum energetycznym, centrum słońca jest czakra serca i maks siły i wiedzy w niej.

Ponieważ te dwa słońca są inne z rożną mocą i rozświetleniem , jedno nazywa się "czarnym słońcem", drugie jasnym...

Stajemy się "GWIAZDĄ czyli MER KA BA" na poziomie wiedzy i energii z której korzystamy.


Obrazek
0 x


Miłość jest szczęściem!

Fair Lady
Posty: 1526
Rejestracja: czwartek 25 kwie 2013, 10:12
x 1
x 14
Podziękował: 576 razy
Otrzymał podziękowanie: 952 razy

Re: ŚWIĘTA GEOMETRIA

Nieprzeczytany post autor: Fair Lady » wtorek 08 kwie 2014, 11:12

baba -

Ale jak się chce taki efekt w materii - choćby w płynie czy innej formie uzyskać to trzeba dłonią poruszać w LEWO. :D
To jest moim zdaniem kierunek zstępujący bo tak w naturalny sposób zawsze wiruje odpływająca woda, sprawdźcie sami, wystrczy trochę nabrać w zlewie i wypuścić, posypać czymś żeby zaobserwować kierunek. :D


Efekt Coriolisa – efekt występujący w obracających się układach odniesienia. Dla obserwatora pozostającego w takim układzie objawia się zakrzywieniem toru ciał poruszających się wewnątrz niego. Zakrzywienie to zdaje się być wywołane jakąś siłą, tak zwaną siłą Coriolisa. Siła Coriolisa jest pozorna, występującą jedynie w obracających się układach nieinercjalnych. Dla zewnętrznego obserwatora siła ta nie istnieje. Dla niego to układ zmienia położenie, a poruszające się ciało zachowuje swój stan ruchu zgodnie z I zasadą dynamiki.

Ziemia obraca się wokół swojej osi i dlatego dla ciał poruszających się po powierzchni Ziemi występuje efekt Coriolisa.

Na północ od równika powoduje on zakrzywienie toru ruchu poruszających się obiektów w prawo (z punktu widzenia poruszającego się obiektu), a na południe – w lewo.

Efekt ten nie jest zazwyczaj odczuwalny, objawia się jedynie przy długotrwałych procesach lub w przypadku ciał poruszających się swobodnie na dużym obszarze (wiatry, prądy morskie). A oto przykłady jego wpływu (z punktu widzenia obserwatora poruszającego się wraz z obiektem – wiatrem, rzeką...):
na półkuli północnej wiatr ma tendencję do skręcania w prawo, a na południowej – w lewo;
na półkuli północnej mocniej podmywane są prawe brzegi rzek, na południowej – lewe[1][2];
na półkuli północnej cyklony poruszają się odwrotnie do ruchu wskazówek zegara, a na południowej zgodnie z nim;
płaszczyzna, w której porusza się wahadło, ulega skręceniu na półkuli północnej w prawo, a na południowej – w lewo.

Jeśli z określonego miejsca na półkuli północnej zacznie przemieszczać się ku biegunowi masa powietrza, to napływa ona nad obszary o malejącej prędkości liniowej i będzie w stosunku do nich napływać nie z południa, lecz z południowego zachodu. Z punktu widzenia obserwatora na Ziemi wygląda to, jakby na powietrze działała siła skierowana z zachodu na wschód. Tą pozorną siłą jest właśnie siła Coriolisa.

Efekt Coriolisa musi być także brany pod uwagę przez artylerzystów, osoby sterujące lotem samolotów, rakiet, itp.

Obrazek

1. Dla nieruchomego obserwatora kulka porusza się po prostej – nie działa żadna siła (rys. górny)
2. Dla obserwatora na tarczy kulka zakręca pod wpływem siły Coriolisa (rys. dolny)

zrodlo: http://pl.wikipedia.org/wiki/Efekt_Coriolisa
0 x



baba
x 129

Re: ŚWIĘTA GEOMETRIA

Nieprzeczytany post autor: baba » wtorek 08 kwie 2014, 11:19

Kiara pisze:Tak, tak... ale trzeba wiedzieć dwie bardzo zasadnicze rzeczy, istnieją DWA CENTRA SŁONECZNE , DWA GŁÓWNE CENTRA ENERGETYCZNE.

1. dla III wymiaru centrum energetycznym. centrum słońca jest czakra splotu słonecznego i maks siły i wiedzy w niej.

2.dla IV wymiaru centrum energetycznym, centrum słońca jest czakra serca i maks siły i wiedzy w niej.

Ponieważ te dwa słońca są inne z rożną mocą i rozświetleniem , jedno nazywa się "czarnym słońcem", drugie jasnym...

Stajemy się "GWIAZDĄ czyli MER KA BA" na poziomie wiedzy i energii z której korzystamy.



A wiesz Kiaro, jakoś w to nie dowierzam. Bo ja to bym jednak chciała właśnie w materię tą miłość sprowadzić. 8-)
Tu jest jej miejsce przeznaczenia i pozbywając się mocy 'czarnego słońca" chyba się tego nie da zrobić.
A wszyscy mnie "do góry" próbują wyciągnąć. :roll:
0 x



Awatar użytkownika
Kiara
Posty: 3829
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 15:10
x 211
Podziękował: 1713 razy
Otrzymał podziękowanie: 4061 razy

Re: ŚWIĘTA GEOMETRIA

Nieprzeczytany post autor: Kiara » wtorek 08 kwie 2014, 11:30

Czym innym jest MOC z niej się zawsze korzysta we wszystkich procesach poznawczych, a czym innym WIEDZA określonego poziomu.
Energia miłości jest zawsze i wszędzie nie ma życia bez miłości, ono by nie istniało.... :) ale.... różne są jej poziomy i ona sama jest bardzo rożna w odczuciach.
Zatem rób to co Tobie bliższe i z czym Ci dobrze, nie każdy musi pływać w oceanie, niektórym całkiem wspaniale jest w jeziorze, to tez woda...... ;) :)

Inna jest miłość emocjonalna, uwarunkowana , a zupełnie inna bezwarunkowa....


Obrazek
0 x


Miłość jest szczęściem!

Awatar użytkownika
Kiara
Posty: 3829
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 15:10
x 211
Podziękował: 1713 razy
Otrzymał podziękowanie: 4061 razy

Re: ŚWIĘTA GEOMETRIA

Nieprzeczytany post autor: Kiara » wtorek 08 kwie 2014, 11:38

Lady ... to doskonały przykład jak schodząca energia z góry wpływa sobą na ewolucję tworząc wir wynoszący , czyli cały czas ewolucyjny. Przekaz energii z centrum ( Gwiazda Matka), powoduje przybliżanie się życia do wzorca doskonałości, oś schodzącej energii swoją mocą niejako wymusza w sposób naturalny ruch spiralny, cała zasada istnienia pol wirowych.




Obrazek


Obrazek
0 x


Miłość jest szczęściem!

baba
x 129

Re: ŚWIĘTA GEOMETRIA

Nieprzeczytany post autor: baba » wtorek 08 kwie 2014, 12:55

Zatem rób to co Tobie bliższe i z czym Ci dobrze, nie każdy musi pływać w oceanie, niektórym całkiem wspaniale jest w jeziorze, to tez woda...... ;) :)

Inna jest miłość emocjonalna, uwarunkowana , a zupełnie inna bezwarunkowa....

Rozumiem, że powyższy tekst jest właśnie przejawem tej bezwarunkowej Kiaro.. ;) :lol:
I dzięki za "zgodę" nie narzekam na swoją wodę. :D
0 x



Awatar użytkownika
Kiara
Posty: 3829
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 15:10
x 211
Podziękował: 1713 razy
Otrzymał podziękowanie: 4061 razy

Re: ŚWIĘTA GEOMETRIA

Nieprzeczytany post autor: Kiara » wtorek 08 kwie 2014, 13:40

baba , ależ oczywiście że tak , miłość bezwarunkowa to przede wszystkim jest akceptacją wszystkich wyborów innej osoby, uznaniem bezwzględnych jej praw do tych wyborów, ale... żeby to mogło zaistnieć TRZEBA przekazać informację o innych możliwościach. I NIGDY nie wymuszać swojego dobra jako najlepszą opcję dla kogoś.

Miłość bezwarunkowa , to nie jest słodzenie i głaskanie, ani dawanie się deptać w imię miłości, to jest poszanowanie wartości cudzej i własnej na równi.
Nie stajesz się ofiara i nie czynisz z nikogo ofiary.


Obrazek
0 x


Miłość jest szczęściem!

Awatar użytkownika
Kiara
Posty: 3829
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 15:10
x 211
Podziękował: 1713 razy
Otrzymał podziękowanie: 4061 razy

Re: ŚWIĘTA GEOMETRIA

Nieprzeczytany post autor: Kiara » wtorek 08 kwie 2014, 13:53

Kiara pisze:Lady ... to doskonały przykład jak schodząca energia z góry wpływa sobą na ewolucję tworząc wir wynoszący , czyli cały czas ewolucyjny. Przekaz energii z centrum ( Gwiazda Matka), powoduje przybliżanie się życia do wzorca doskonałości, oś schodzącej energii swoją mocą niejako wymusza w sposób naturalny ruch spiralny, cała zasada istnienia pol wirowych.




Obrazek


Obrazek


A teraz odwróćcie ten obrazek w drugą stronę , do góry nogami... jak jest do tej pory gdzie energia z ziemi i ludzi była ściągana przez naszych władców.... to co się dzieje? Automatycznie odwraca się wirowanie, a wir zamiast wynosić ... spycha w dół w coraz niższe przestrzenie wibracyjne , aż do całkowitego unicestwienia tych od których jest pobierana energia.

I tak to było aż 3 razy, osiągaliśmy jakiś poziom w górę ewolucji ... to ciach wymuszana precesja i w dół i od poczatku cała jazda.... :twisted:

Tym razem już się nie daliśmy , bo cały energetyczny wirowy system ziemi został odblokowany, jądro doładowane , a parametry nawigacyjne w głównej antenie DNA przywrócone.
I to cały sekret naszej ewolucji.
Daliśmy radę !!!! Teraz żadne pierdoły dyrdymały usiłujące skupić naszą uwagę na bzdurach i bzdetach już nic nie pomogą, energia wraca do góry zdejmując blokady ze wszystkich czakr, a to powoduje odsłonięcie wiedzy pierwotnej, prawdziwej.


Obrazek
0 x


Miłość jest szczęściem!

filiżanka
Posty: 347
Rejestracja: poniedziałek 24 cze 2013, 13:29
x 2
x 7
Podziękował: 646 razy
Otrzymał podziękowanie: 582 razy

Re: ŚWIĘTA GEOMETRIA

Nieprzeczytany post autor: filiżanka » wtorek 08 kwie 2014, 14:14

Góra, dół to pojęcia istniejące w umyśle dla których konieczny jest punkt odniesienia, w przypadku zatwardziałych egocentryków jedyne słuszne-JA.
To co dla Ciebie Kiaro jest wznoszeniem dla Austalijczyka jest spadaniem.
Tak samo z przywiązaniem do kultu solarnego boga i jego kalendarza. Wiosna tu jesień tam :)
Kto zatem czeka na czerwonego konia ?
0 x



Awatar użytkownika
Kiara
Posty: 3829
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 15:10
x 211
Podziękował: 1713 razy
Otrzymał podziękowanie: 4061 razy

Re: ŚWIĘTA GEOMETRIA

Nieprzeczytany post autor: Kiara » wtorek 08 kwie 2014, 14:31

Góra, dół to pojęcia istniejące w umyśle dla których konieczny jest punkt odniesienia, w przypadku zatwardziałych egocentryków jedyne słuszne-JA.
To co dla Ciebie Kiaro jest wznoszeniem dla Austalijczyka jest spadaniem.
Tak samo z przywiązaniem do kultu solarnego boga i jego kalendarza. Wiosna tu jesień tam :)
Kto zatem czeka na czerwonego konia ?


Można sobie tworzyć interpretacji , co nie zmienia faktu wynoszenia kręcącej się ziemi po spirali w górę , a że cykle na kuli nie przebiegają równocześnie to zrozumiałe, jednak punkty początku i końca , wznoszenia i obniżania istnieją zawsze, niezależnie czy się to komuś podoba czy nie.
Oceany na obydwu półkolach reagują identycznie na księżycowe fazy przypływem i odpływem, pomimo.... ale we własnych zasadach położeń geograficznych związanych z tymi fazami.
W Australii zaistnieje to samo co w Europie ( odniesienie przesunięcia położenia) w tym samym czasie ale skutki biologiczne widoczne są inne ze względu na przesunięcie cykli.

To normalne i naturalne pomimo tych inności :) one naprawdę niczego nie blokują , nie zatrzymują są w cyklach fraktalnych i globalnych.

filiżanka , jak dla Ciebie góra i dół ... to tylko wymyślone pojęcia .. to proponuję majtki na głowę i zacznij chodzić na głowie a myśleć nogami... może się da?


Obrazek
0 x


Miłość jest szczęściem!

filiżanka
Posty: 347
Rejestracja: poniedziałek 24 cze 2013, 13:29
x 2
x 7
Podziękował: 646 razy
Otrzymał podziękowanie: 582 razy

Re: ŚWIĘTA GEOMETRIA

Nieprzeczytany post autor: filiżanka » wtorek 08 kwie 2014, 14:59

Kiara pisze:
Można sobie tworzyć interpretacji , co nie zmienia faktu wynoszenia kręcącej się ziemi po spirali w górę , a że cykle na kuli nie przebiegają równocześnie to zrozumiałe, jednak punkty początku i końca , wznoszenia i obniżania istnieją zawsze, niezależnie czy się to komuś podoba czy nie.

Wystarczy wziąć globus do ręki i odwrócić tak, żeby Antarktyda była " na górze". Wznosi się ?
Umysł tkwiący po pachy w dualizmie karmi się nie jedną frapująca historią, program do niebycia tu i teraz.

filiżanka , jak dla Ciebie góra i dół ... to tylko wymyślone pojęcia .. to proponuję majtki na głowę i zacznij chodzić na głowie a myśleć nogami... może się da?

Takie odkrywanie prawdziwego oblicza liderów "nowej ziemii", choć może zdawać się smutne, otwiera oczy tym co patrzą a nie widzą, bo szukają informacji u "samozwańczych, na wyższym poziomie rozwoju i moralności" .
Właśnie takimi postami Kiaro pokazujesz co tam Ciebie napędza i nieważne jak słuszne treści znajdzieśz i przekleisz na forum.
:|
0 x



Awatar użytkownika
Kiara
Posty: 3829
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 15:10
x 211
Podziękował: 1713 razy
Otrzymał podziękowanie: 4061 razy

Re: ŚWIĘTA GEOMETRIA

Nieprzeczytany post autor: Kiara » wtorek 08 kwie 2014, 16:08

Ponieważ nie mam zamiaru licytować , ni przebijać Twojej mądrości..... filiżanka, zostań przy swoim , a ja przy swoim.

Twoja intencja zemsty za moje domniemane krzywdzenie Twojego znajomego silniejsza jest w Tobie niż logika.
Globus się kręci w miejscu, a ziemia ( chociaż to niewidoczne dla Ludzi) unosi się ruchem spiralnym na osi.
Zatem to co było dołem jest dołem ale w miejscu góry , bo ona jest już wyżej , to co było w wibracji dołu jest w wibracji tego co było gorą.

"Kult solarny", nie jest żadnym kultem a wyłącznie wiedzą o roli słońca w stosunku do ziemi i układu słonecznego. Wielkanocne święcenie jajek ( które zapewne tradycyjnie kultywujesz) jest jak najbardziej starą solarną tradycją , zaadoptowana przez Krk.
Śmieszny i groteskowy był mój przykład , jednak zastosowany w celu dydaktycznym wyłącznie , a nie ośmieszającym ( nie miałam takich intencji w stosunku do nikogo), gdy ktoś twierdzi iż nie ma żadnych kierunków , a dół i góra , to jedynie wymysły.

Jakoś nie da się zmienić praw fizyki na ziemi i wszystko opada w dól zgodnie z nimi. Dualizm wbrew wszystkim rewelacyjnym teorią , jest , był i będzie,tak jak istnieje kobieta i mężczyzna , ciepło i zimno, biały i czarny, przyciąganie i odpychanie.
Te zasady tworzą ciągły ruch i zmienność inaczej była by stagnacja, z ruchem związane jest wszystko absolutnie wszystko rownież te symboliczne konie Apokalipsy ( czyli zmian), konie zaś są symbolicznymi odpowiednikami pozycji słońca w 4 porach roku.

ps. Ciekawa jestem czy kiedyś pokonasz ta wielka awersję do mnie, czy zaczniesz widzieć miast tylko oglądać, czego życzę ci z całego serca razem z powodzeniem w życiu we wszystkich jego aspektach.

Dodam tylko jeżeli chcesz znać prawdę o wodzie , szukaj jej w samym źródle, bo czym dalej od niego tym ona jest bardziej zmieniona.

Miłego dnia i wszelkich błogosławieństw na teraz i przyszłość Ci życzę.


Obrazek
0 x


Miłość jest szczęściem!

filiżanka
Posty: 347
Rejestracja: poniedziałek 24 cze 2013, 13:29
x 2
x 7
Podziękował: 646 razy
Otrzymał podziękowanie: 582 razy

Re: ŚWIĘTA GEOMETRIA

Nieprzeczytany post autor: filiżanka » wtorek 08 kwie 2014, 16:53

Kiara pisze:Twoja intencja zemsty za moje domniemane krzywdzenie Twojego znajomego silniejsza jest w Tobie niż logika.

Wow, a kogo "domniemanie" skrzywdziłaś ?

Globus się kręci w miejscu, a ziemia ( chociaż to niewidoczne dla Ludzi) unosi się ruchem spiralnym na osi.
Zatem to co było dołem jest dołem ale w miejscu góry , bo ona jest już wyżej , to co było w wibracji dołu jest w wibracji tego co było gorą.

Dół i góra wymaga punktu odniesienia. To tyle.
Ruch Ziemi, jest wielppłaszyznowy, zwyczajnie. Wszystko jest w innym miejscu z sekundy na sekundę, nie na dole czy górze. :)
Miłego dnia i wszelkich błogosławieństw na teraz i przyszłość Ci życzę.

Wypada podziękować, choć z dużą ostrożnością , bo to dość istotne kto BŁOGOSŁAWI . :|
0 x



ex-east
Posty: 1144
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 20:57
x 2
x 93
Podziękował: 390 razy
Otrzymał podziękowanie: 1528 razy

Re: ŚWIĘTA GEOMETRIA

Nieprzeczytany post autor: ex-east » wtorek 08 kwie 2014, 17:17

W przestrzeni kosmicznej pojecia gora/dol nie maja sensu. Polozenie i kierunek okresla sie zawsze wzgledem czegos, na przyklad najblizszej gwiazdy, Slonca, albo odleglej galaktyki (ewent. ustawienia galaktyk widzianych z Ziemi ). Do tego czlowiek w Australii bedzie widzial wir prawoskretny, kiedy na "naszej" polkuli bedzie on lewoskretny ( i na odwrot). Zatem nie da sie nawet okreslic jednoznacznie w ktora strone wirowanie jest dobre. Chyba, ze dla "tamtych" ma byc gorzej ;-)
0 x



baba
x 129

Re: ŚWIĘTA GEOMETRIA

Nieprzeczytany post autor: baba » wtorek 08 kwie 2014, 17:34

No, w przestrzeni to nie ma sensu ale jak ktoś się uparł być sobą to już ma. Jest sam punktem odniesienia dla wszystkich innych punktów, prawda? :D
Fair Lady: Ziemia obraca się wokół swojej osi i dlatego dla ciał poruszających się po powierzchni Ziemi występuje efekt Coriolisa.

Sprawdziłam. Efekt Coriolisa nie dotyczy wirów wodnych. Na obu półkulach są takie same tzn woda spływając wiruje przeciwnie do ruchu wskazówek zegara. Tylko pytanie czy to znaczy w lewo czy w prawo? Bo na "szczycie" łuku ruch jest w lewo a na "dole" w prawo. Dla mnie to znaczy jednak w lewo. Nie mam pojęcia czemu jestem taka zakręcona na to kręcenie ale jakieś pokrętnie ważne jest dla mnie.. :roll: :lol:

Więc ciągle się upieram że biorąc siebie za punkt odniesienia czyli centrum - ruch sprowadzający jest w lewo, wznoszący w prawo. Czyli część z nas zajmuje się głównie "dźwiganiem" materii w wyższe wibracje a część z nas głównie"sprowadzaniem" wyższych wibracji w materię. Tak to widzę. :P

Ale chyba jednak chodzi o to żeby oba nurty w sobie połączyć. No to jak mnie teraz będzie za bardzo w kosmos wyciągało to spróbuję czy mi wirowanie wokół własnej osi pomoże. I zapodam. 8-)

nie wklejam bo za dużo, linki do tego ruchu wirowego wody:


https://www.youtube.com/watch?v=dTUFJwrQ8KI
http://ifd.fuw.edu.pl/fizyka/zapytaj-fi ... -coriolisa
0 x



Awatar użytkownika
Kiara
Posty: 3829
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 15:10
x 211
Podziękował: 1713 razy
Otrzymał podziękowanie: 4061 razy

Re: ŚWIĘTA GEOMETRIA

Nieprzeczytany post autor: Kiara » wtorek 08 kwie 2014, 18:06

Położenie ziemia w kosmosie jest określone od początku jej istnienia, zmiany są minimalne, nie ma co twierdzić iż ich nie ma, nie znamy i co 5 minut będą inne. Bo nie działała by żadna nawigacja, a jednak dział. Natomiast prawa fizyki dotyczące zjawisk wir po jednej lub drugiej stronie określa się w stosunku do położenia i kierunków. A, co za tym idzie uznaje je jako niezmienne. Można też wszystkie zjawiska odczytywać w stosunku do siebie jako punktu odniesienia, ale to nie jest miarodajne do przyjętych ustaleń.

W przestrzeni poza fizycznej można traktować siebie jako punkt odniesienia, ale to już inna dyskusja.


Obrazek
0 x


Miłość jest szczęściem!

ex-east
Posty: 1144
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 20:57
x 2
x 93
Podziękował: 390 razy
Otrzymał podziękowanie: 1528 razy

Re: ŚWIĘTA GEOMETRIA

Nieprzeczytany post autor: ex-east » środa 09 kwie 2014, 08:57

Polozenie Ziemi w kosmosie? Nalezy tu uscislic czy mowimy o polozeniu w sensie ezoterycznym czy fizycznym polozeniu. Fizycznie Ziemia, wraz z calym Ukladem Slonecznym podrozuje przez kosmos poruszajac sie wzgledemCentrum Galaktyki co jakis czas ruchem precesyjnym przecinajac jej plaszczyzne ekliptyki, wiec nie jest to miejsce raz na zawsze ustalone i niezmienne. Konstelacje gwiazd widziane z Ziemi rowniez nie sa niezmienne, gdyz caly Wszechswiat sie rozszera.
Jesli ktos pisze, ze DLA NIEGO wszystko jest niezmienne, bo On znajduje sie w Centrum Wszechswiata, to trudno z kims takim dyskutowac, gdyz dla takiej osoby jedynym argumentem bedzie wlasne zdanie na zasadzie Ja WIEM BO TAK I JUZ. Rozbuchane ego i nic wiecej, szkoda slow.
0 x



ODPOWIEDZ