Drodzy forumowicze i goście!

Przeżyliśmy przestój związany z migracją z serwera na serwer i zmianą istotnych danych adresowych dla hostingu. Teraz forum powinno działać szybko, bez długiego oczekiwania na odpowiedź serwera. Zależy to też od szybkości waszych łącz, ale do któregoś września serwer był trudny do zaakceptowania.
Niestety technicznie wielkość naszego forum się mocno powiększyła i musimy zwracać większą uwagę na wykorzystanie przestrzeni dyskowej, nie duplikować postów (dawać linki) itp., bo nie utrzymamy baz danych w limitach dostawcy hostingu, a upgrade jest finansowo nieopłacalny.

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Czas trójwymiarowy

Awatar użytkownika
Fedon
Posty: 134
Rejestracja: czwartek 18 kwie 2013, 07:47
x 9
x 13
Podziękował: 334 razy
Otrzymał podziękowanie: 175 razy
Kontakt:

Czas trójwymiarowy

Nieprzeczytany post autor: Fedon » czwartek 03 wrz 2015, 19:13

Na rosyjskim filmie „заблудившиеся во времени” / „zabłąkani w czasie” (9.17 – 10.47)

https://www.youtube.com/watch?v=zFdHMpHey8Mznalazłem przedstawioną koncepcję trójwymiarowego czasu. Cały film tłumaczy nią pojawianie się różnych niezidentyfikowanych istot (np. człowiek śniegu) i obiektów (np. UFO).

Tak jak istnieją trzy wymiary przestrzeni, mogą być analogicznie trzy wymiary czasu. W naszym świecie, obiekt (w tym człowiek) może swobodnie poruszać się w trzech wymiarach, ale tylko w jednym wymiarze czasowym, od przeszłości do przyszłości i to ze stałą prędkością.
Ale w czarnych dziurach jest odwrotnie. Czas staje się tam wielowymiarowy, a przestrzeń jednowymiarowa. Można tam poruszać się tylko w jednym kierunku: do centrum; dlatego nie można się z niej wydostać.
Powyższe może też zachodzić w naszym świecie. Czas może być wielowymiarowy (trójwymiarowy). A jeden świat równoległy może być w stosunku do drugiego, jak dwie leżące obok siebie płaszczyzny. Jednakże czasem obie te płaszczyzny/światy, mogą się wyginać, deformować i w ten sposób powstają między nimi punkty styczne. I przez te punkty istoty z jednego świata, mogą przenikać do drugiego (np. naszego) świata.

Tyle mniej więcej wskazany fragment tego filmu. Dodałbym, że stanowiłoby to również inne ujęcie/wytłumaczenie teorii Multiświata Deustcha/Everetta. Rozumiałbym to następująco: na płaszczyźnie, czyli dwóch wymiarach przestrzennych, mieści się nieskończona liczba linii (obiektów jednowymiarowych). W trójwymiarowej przestrzeni mieści się nieskończona liczna płaszczyzn dwuwymiarowych. A linii (jednowymiarowych) jest teoretycznie nieskończoność do nieskończonej potęgi. Oczywiście, z punktu widzenia naszej matematyki jest to też nieskończoność, gdyż to pojęcie nie podlega żadnej gradacji. Analogicznie: postrzegamy/egzystujemy w jednym wymiarze czasu, ale istnieją jego trzy wymiary, ze wszystkimi konsekwencjami, takimi, jak w przypadku przestrzeni, jeśli rozpatrujemy ją z punktu widzenia jednowymiarowej linii. I w tym Czasie, zawiera się nieskończona liczba takich czasów jak nasz, które są synonimem światów, światów równoległych.

Czy ktoś zetknął się gdzieś z taką koncepcją?
Co o tym sądzicie?

wstawiłam video-chanell
0 xAwatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 6454
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1090
x 320
Podziękował: 11567 razy
Otrzymał podziękowanie: 12006 razy

Re: Czas trójwymiarowy

Nieprzeczytany post autor: chanell » piątek 04 wrz 2015, 21:43

Uważam ,iż jest to jak najbardziej mozliwe.Wydaje mi się że słyszałam o czym podobnym w wykładach Nassima Harameina,ale nie jestem pewna.Czytając twój opis od razu skojarzył mi się ze świętą geometrią ,gdzie wszystko się równo dzieli i nawzajem przenika,gdzie jedno wynika z drugiego .Tak to widzę ,ale ja nie jestem naukowcem .
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 13000
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 902
x 325
Podziękował: 12947 razy
Otrzymał podziękowanie: 19665 razy

Re: Czas trójwymiarowy

Nieprzeczytany post autor: songo70 » niedziela 03 lip 2016, 17:29

Jak Stała Plancka Czas Rozwiązuje iluzję czasu linearnego - Georgi Stankov, 01 lipiec 2016


Georgi Stankov, 01 lipiec 2016

www.stankovuniversallaw.com

Będzie to bardzo trudne do czytania. Ale kiedy zbliżycie to z intuicją i nie dacie się zastraszyć prezentacji naukowej poniżej, można zrobić wielki krok w swojej poznawczej interpretacji pojęcia czasoprzestrzeni i iluzji czasu linearnego. To jest to, czego należy oczekiwać od wzniesionych mistrzów, których świadomość indywidualna teraz wibruje z 6D, 7D, a nawet wyższych wymiarów. Z tego powodu będę również opublikować poniżej przekazywane wiadomości z tego samego źródła, które niedawno przekazywano do wiadomości na Brexit . Od tego samego medium otrzymałem wcześniejsze wiadomości dotyczące podstawowych pojęć o wymiarach (oznaczonych jako "d" w jego terminologii) i gęstościach podanych jako "D", która jest półkolem na różnych poziomach indywidualnej świadomości. W rzeczywistości, gdy czyta się jego channellings nie można oprzeć się wrażeniu, że obie kategorie są określone w prawie identyczny sposób, tak, że dyskryminacja między wymiarami i gęstościami wydaje się być zbędnego charakteru. Ale zostawiam ten wniosek do Ciebie.

Ja osobiście nie używam terminu "Gęstość" w ogóle, ponieważ jest to bardzo mylące. Powodem tego jest to, że wyższe wymiary mają wyższą gęstość energii, która sprawia, że ​​są bardziej płynne natomiast dolne 2D (materii nieorganicznej, minerały) oraz wymiary 3D (ludzie) mają mniej energii na przestrzeni jednostkowej, która jest obecnie fizyczną definicją niższej gęstości i dlatego wydają się nam bardziej gęste w kategoriach materii stałej. Jednak ten rodzaj gęstości jest złudzeniem ludzkich zmysłów. Ponieważ używamy cały czas określenie "gęsta rzeczywistość" dla niższych światów wibracyjnych i harmonogramy wskazane są, aby nie używać tego samego terminu dla określenia wymiarów lub stanu świadomości, jak ludzki język jest bardzo niejednoznaczny i nieporozumienie jest zaprogramowane.

Wiadomości z tego źródła można odczytać pod tym linkiem:

http://zingdad.com/publications/books/t ... ers-book-2

Będę publikować ukierunkowania na czasoprzestrzeni ( rozdział 1.3 ) poniżej i zalecam, aby przeczytać całą książkę 2 jako komunikaty są powiązane. Tutaj będę dokonać wszechstronnych odniesień do niniejszej wiadomości i wyjaśniać je w świetle nowej teorii prawa powszechnego, jak przedstawiono w tomie II , rozdział 9.7, strona 368 z fizyki i kosmologii (patrz niżej).

Moja rada jest taka, żeby ​​najpierw przeczytać moje wyjaśnienie tutaj, a następnie odczytać przekazywane wiadomości od Zingdad, które są zaskakująco jasne średnio z Republiki Południowej Afryki, a następnie przeczytać raz jeszcze moje wyjaśnienie tutaj, a na końcu przeczytać rozdział 9.7 poniżej czynienia o wielkiej hipotezie Bang( Wybuchu) i jego parametry przestrzenno-czasowe, ponieważ są one obecnie opisane w standardowym modelu konwencjonalnej kosmologii.

Jest rzeczą oczywistą, że gdy pisałem ten rozdział w 1997 roku nie miałem pojęcia o wniebowstąpieniu i charakterze multiwerse jako zespołu nieskończonych równoległych harmonogramów, oraz jak odnoszą się one do parametrów o Wielkim Wybuchu. Zrobiłem to znacznie później i można znaleźć sporo artykułów na tej stronie, które omawiają stałą kosmologiczną Czas Plancka, w jego interpretacji i rolę w procesie wznoszenia się. Można użyć przycisku szukaj i / 0r funkcji logarytmicznej, aby znaleźć te artykuły. Większość z tych publikacji są od roku 2011 i 2012, ale omawialiśmy ten temat marginalnie także w kolejnych artykułach.

Zacznijmy kosmologiczną prezentację wspomnianego kanału. Według tego źródła, widzialnego i dostępnego dla ludzkiego wzroku wszechświata jest torus czasoprzestrzeni:

"Chciałbym, abyś wyobraził sobie kształt, który jest w połowie drogi między pączkiem i jabłkiem. Jak jabłko jest bardziej lub mniej okrągłe. Jest nieco spłaszczone w górnej i dolnej części, gdzie są wgłębienia wewnątrz. Jak u pączka jest otwór, który przechodzi na wylot, w którym rdzeń jabłkowy będzie. Ale różnica polega na tym, że otwór zwęża się zarówno od góry i dołu tak, że zbiera się w środku, w punkcie. "

I tu jest zdjęcie z tego torusa, jak namalowane przez medium, które zostało zainspirowane tym wyższym źródłem wymiarowym:

Obrazek


Jest to określone przez to źródło jako " Horn Torus ", a ten kształt wizualizuje na obrazie 4 tywymiar wszechświata , który obecnie zamieszkujemy: " Forma twojego wszechświata jest w 4 -tymwymiarze, co odpowiada powierzchni półokrągłego profilu torusa. " Ten obraz jest reprezentacją wszystkich przestrzeni i czasu, jakie kiedykolwiek powstały w tym wszechświecie 4D. Jasne Światło w centrum torusa jest uniwersalną osobliwością, gdzie zdarzenie powszechnie znane jako"Big Bang" występuje we współczesnej kosmologii.

Cała energia, która tworzy ten wszechświat pochodzi z tego centralnego punktu, który opisujemy jako źródło i u współczesnych kosmologów zdefiniowane jest jako "Big Bang". Wyłania się z jednego ogromnego wybuchu i rozszerza się ogromnie przechodząc w formę torusa, chłodząc się i nadając ksztalt różnych form materii, takich jak galaktyki, systemy solarne, planety itd. Prezentacja ta jest bardzo podobna do idei adiabatycznego rozprężania wszechświata w standardowym modelu obecnej kosmologii, ale to jedyne podobieństwo jako źródło i wyjaśnię w dalszej części.

Torus horn jest zamkniętym systemem energetycznym. Cała energia, która pochodzi z górnej części rożka rozszerza się, aż do osiągnięcia maksymalnej równikową ekspansji torusa, również określanych jako horyzontu zdarzeń , a następnie zaczyna się kurczyć w kierunku dna rogu, aż do osiągnięcia maksymalnej gęstości i jest całkowicie absorbowana przez centralny punkt tworzenia definiowany jako Big Bang. Kosmolodzy mogą obecnie ocenić swoimi teleskopami tylko ekspansję naszego wszechświata w ramach jego struktury torusa i to jest centralny punkt wyjścia do ich hipotezy ograniczonego życia naszego wszechświata, który rzekomo rozpoczął się Wielkim Wybuchem około 14 miliardów lat temu i rozszerza się i schładza się (adiabatic ekspansja) do tej pory. Oni nie są zdolni do obserwowania kurczenia się wszechświata, ponieważ jest to poza ich horyzontem wydarzeń. Ale oczywiście są towarzyszące hipotezy (fringe hypotheses) w obrębie współczesnej kosmologii, które sugerują, że hipotetyczne kurczenie się wszechświata jest to możliwe, a nawet konieczne, z teoretycznego punktu widzenia (tzw hipotez stabilizowania się- stanu). Omawiam w rozdziale poniżej, oraz w tomie II tych pojęć w szczegółach i wyjaśniam ponad wszelką wątpliwość, opartą na podstawie obliczeń matematycznych, dlaczego idea niekończącej się ekspansji Wszechświata jest nonsensem.

Moim podstawowym argumentem przeciwko tej idei w standardowym modelu kosmologii jest to, że Prawo Powszechne (Universal Law) i wszystkie jego konkretne aplikacje, które są dobrze znanymi miejscowymi przepisami w dziedzinie fizyki, pokazują tą energię = czasoprzestrzeni widzialnego Wszechświata, w tym znacznie większy niewidoczny wszechświat, który musimy postulować, by zaistnieć, jest zamkniętym bytem i kieruje się pierwszą zasadą termodynamiki, zasadą zachowania energii . To jest dokładnie to, co źródło potwierdza i dalej rozwija, oczywiście w ramach ograniczeń poznawczych medium, kto nie jest naukowcem, ale rozwijał logiczne myślenie, który jest otwarty na nowe idee naukowe. To jest to, co czyni czysty kanał (Clear Channel) zdolny przedstawić skomplikowaną treść naukową.

Zasadniczo, co to źródło mówi, że takie "Big Bang" jest w tym samym czasie co "Big Crunch". To nie jest nowe dla każdego, kto ma do czynienia z naturą czarnych dziur, gdzie uważa się, że za każdą czarną dziurą jest " biała dziura ", która uwalnia całą energię, która została zassana przez czarną dziurę. Wynika to ponownie z wszechobecnej ważności prawa zachowania energii, które jest jednym z aspektów Prawa Uniwersalnego.

Ponieważ liniowego myślenia naukowców, obserwowana ekspansja wszechświata jest rozważana w sposób liniowy - jako wydarzenie historyczne, które rzekomo zdarzyło się ca. 14 miliardów lat temu i to od tego czasu rozwija się wszechświat w niesłabnący sposób. W rzeczywistości, tu pojawia się nowy gnostyczny element tej wiadomości, Big Bang Big Crunch zdarzają w Teraz , podobnie jak rozszerzanie i kurczenie się wszechświata torusa. Jest to pierwotna idea All-that-Is którą opracowałem i wyjaśniałem w licznych artykułach na tej stronie z różnych kątów. Ale tutaj skupiamy się na kosmologicznej dyskusji. W ten sposób to źródło podsumowuje:

"Energia stale wypływa z osobliwości i energia stale powraca. Wielki Wybuch jest właśnie teraz . Big Crunch jest teraz . Ale fala na której Twoja galaktyka surfuje jest między tymi dwoma punktami. "

Na podstawie tej podstawowej wiedzy, przestrzeń i czas są iluzją ludzkiego liniowego myślenia. Jest to motyw przewodni w naszych dyskusjach na tej stronie. Jestem pierwszym naukowcem, który odkrył pochodzenie tego błędnego myślenia liniowego ciągu obecnej nauki. Zasadniczo zaczyna się od podstaw geometrii, gdzie czas, będąc podstawowym parametrem / składnikiem ruchu, zostanie wyeliminowany, a tylko przestrzeń jest rozpatrywana. Praktycznie odbywa się to poprzez przypisanie numeru 1 do przestrzeni składowej, a następnie wyłączenia go od wszelkich dalszych równań matematycznych. Ważne jest, aby podkreślić, że wszyscy współcześni teoretycy są nieświadomi tego fundamentalnego błędu, który oni utrwalają w niekończącym się sposób w nauce, a tym samym wzmacniają iluzję linearnego czasu i istnienia wszechświata statycznego, przestrzennego. Innymi słowy naukowcy wyeliminowali Tworzenie z ich kosmologicznej wizji świata i to jest powód, dla którego nauka ta musi być całkowicie zastąpiona przez nową Naukę i Gnozę Uniwersalnych Praw (the new Science and Gnosis of the Universal Law) w nowych 4D i 5D światach.

Ten podstawowy poznawczy błąd jest również powodem, jak i dlaczego euklidesowa przestrzeń geometrii została najpierw wprowadzona w nauce i stała się jedynym systemem odniesienia w fizyce i kosmologii. Wszystkie obecne koncepcje naukowe są pozbawione czasu jako parametru ruchu - one są statycznymi, sztucznymi geometrycznymi namiastkami umysłu, z których naukowcy zastępują prawdziwą czasoprzestrzeń, która jest dynamiczna, stale zmieniająca energetyczną jednostkę. Proszę zauważyć, że euklidesowa geometryczna przestrzeń mechaniki klasycznej, Minkovski podaje,że Einsteina teoria względności, ani wielowymiarowa przestrzeń napinacza stosowana w nowoczesnych modelach fizycznych i teorii strun są puste z definicji - nie zawierają energii = czasoprzestrzeń jako dynamiczny byt, który jest w stanie ciągłej wymiany energii, a zatem są niewystarczające środki, aby ocenić rzeczywisty wszechświat, który jest stałym, świadomym stworzeniem.

więcej tutaj ....


http://kochanezdrowie.blogspot.co.uk/20 ... luzje.html
0 x


panta rhei

ODPOWIEDZ