Drodzy forumowicze i goście!

Przeżyliśmy przestój związany z migracją z serwera na serwer i zmianą istotnych danych adresowych dla hostingu. Teraz forum powinno działać szybko, bez długiego oczekiwania na odpowiedź serwera. Zależy to też od szybkości waszych łącz, ale do któregoś września serwer był trudny do zaakceptowania.
Niestety technicznie wielkość naszego forum się mocno powiększyła i musimy zwracać większą uwagę na wykorzystanie przestrzeni dyskowej, nie duplikować postów (dawać linki) itp., bo nie utrzymamy baz danych w limitach dostawcy hostingu, a upgrade jest finansowo nieopłacalny.

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

OGŁUPIANIE LUDZKOŚCI...... STOP!!!!

Awatar użytkownika
Kiara
Posty: 3847
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 15:10
x 207
Podziękował: 1753 razy
Otrzymał podziękowanie: 4044 razy

OGŁUPIANIE LUDZKOŚCI...... STOP!!!!

Nieprzeczytany post autor: Kiara » czwartek 03 lis 2016, 08:37STOP! STOP! STOP! BASTA!

Totalnemu ogłupianiu i zastraszaniu LUDZKOŚCI!


Lekarze ostrzegają! 80% publikacji nauk medycznych to reklamówki!
Lekarze ostrzegają! 80% publikacji nauk medycznych to reklamówki!

Z cyklu: „Nie daj się ogłupiać”

Ogłupianie ludności jest najlepiej płatnym zajęciem dla wybranej części ludności.

Ogłupianie ludności najlepiej przeprowadzać pod płaszczykiem rozmaitego rodzaju sekt i tzw. nauki.

Ogłupianie ludności jest częścią, a właściwie podstawą Programu MK - ultra opracowanego przez CIA w latach 30, a spokojnie wprowadzonego do Polski po 44 roku.

Ogłupianie ludności jest bardzo łatwe dla ośrodków posiadających kontrolę mass mediów czyli z angielskiego MSM [media głównego nurtu].

Ogłupianie ludności jest bardzo łatwe w dobie cyfryzacji i komputeryzacji. Społeczeństwo nie zdaje sobie sprawy, że informacje zapisywane na elektronicznych nośnikach są samorzutnie niszczone po upływie kilku lat.

Ogłupianiu ludności sprzyja wprowadzona idea nowoczesności polegającą na zamianie książki drukowanej na elektroniczną. W publikacji elektronicznej można zmieniać dane w dowolnej chwili, ba można zmieniać treść całych rozdziałów

Ogłupianiu ludności sprzyja globalizacja środków decyzyjnych np. wszystkie mass media należą do dwu grup Grup Kapitałowych, a podobno od 2010 do jednej.

Ogłupianie ludności potęgują tzw. międzynarodowe organizacje w rodzaju UNICEF agenda ONZ, ustalające wspólne programy nauczania dla dzieci i młodzieży na całym świecie.

Ogłupianie ludności jest możliwe dzięki państwowemu powszechnemu nauczaniu, wprowadzonemu do Polski przez angielskiego agenta Du Ponta [City of London] w 1773 roku, a pogłębionego po 1944 roku.

Ogłupianie ludności jest rozwijane poprzez system awansów wybrakowanych osobników, ale poprawnych politycznie w danym okresie.

Ogłupianie ludności jest przeprowadzane przez tworzenie wąskich specjalizacji. Przykładowo w Polsce mamy ponad 80 specjalizacji medycznych a na świecie ok. 40, i wystarcza. Takie rozdrobnienie powoduje potanienie kosztów tresury Robotów Biologicznych i upośledzenie intelektualne.

Ogłupianie ludności jest przeprowadzane za jej pieniądze ściągane pod pretekstem podatków. W średniowieczu podatek był 10%, po rozbiorach wprowadzili okupanci podatek 15%, a Austria 18%. W USA podatek wynosił w owym czasie 3%

Po 1944 roku, sowieci wprowadzili podatek 50%, który po tzw. kryteriach ulicznych, czyli reżyserowanych protestach, był systematycznie podnoszony i obecnie podobno, ze wszystkimi pochodnymi, dochodzi do 80%. O tym, że siła nabywcza tego papierka zwanego pieniądzem, a faktycznie będącym tylko bonem towarowym, systematycznie maleje, nie trzeba chyba nikogo przekonywać.

Ogłupianie ludności polega na otwieraniu masy szkół publiczno-prywatnych zmuszanych do realizowania odgórnego programu narzuconego przez aktorów sceny politycznej. Przykładem jest otwieranie Prywatnego Uniwersytetu Medycznego w Opolu. Koszty w 75% pokrywa państwo. Trzeba mieć wejścia!.

Przykładowo; otwiera się specjalizacje w rodzaju marketing, kiedy w Polsce wszystkie zakłady były państwowe. Innymi słowy produkowało się specjalistów, którzy znając lokalne warunki i usytuowania sprzedawali barachło z zagranicy. Nie muszę wyjaśniać, że określone programy, narzucane przez ministerstwa były przygotowywane gdzieś tam.

Ogłupianie ludności, polega na takim nadawaniu stopni naukowych i stanowisk administracyjnych jakie są potrzebne do realizacji programu niezbędnego dla wzrostu sprzedaży określonego koncernu.Poniżej przytoczę kilka przykładów takiego centralnego ogłupiania ludności.

W 2015 roku redaktor naczelny medycznego periodyku LANCET podał do publicznej wiadomości, że marketing farmaceutyczny jest prowadzony przez sfałszowane badania. Dokładnie to samo przed ok 20 laty opublikowała redaktor naczelna BMJ.

Jak widzisz Sz. Czytelniku, pomimo minięcia ćwierć wieku nic się nie zmieniło. System dający dochody określonym Grupom Kapitałowych z City of London trzyma się mocno.

Sprzeciwu środowiska naukowego nie widać. System nagradzania i karania jest dobrze opracowany i niszczy wszelkie jednostki, które nie chcą się podporządkować. Tak się dzieje na całym świecie, vide sprawy naukowców udowadniających toksyczny wpływ GMO na zdrowie człowieka.W jaki sposób to osiągnięto.

Przykładowo Narodowy Instytut Zdrowia USA wydaje ponad 32,2 miliardy dolarów na tzw. metaanalizy. Metaanalizy to znaczy przegląd prasy medycznej i sumowanie wyników. Do tego celu zatrudnia ponad 6000 naukowców z różnych tzw. czołowych ośrodków naukowych.Na czym polega ta metaanaliza?

Metaanaliza polega na zapoznaniu się z opublikowanymi w jakimś przedziale czasowym, artykułami na dany temat i wyciągnięciu wniosków.Na czym polega więc problem?

Problem polega na tym, ze całe tzw. piśmiennictwo jest w rękach tych samych grup kapitałowych.

Przykładowo w Polsce zdecydowana większość tzw. medycznych magazynów należy do znanego wydawnictwa EL EVER z Holandii. Wydawnictwo to powstało prawdopodobnie w ramach programu CIA pt. Drozd. Pisałem o tym.

Założył je były oficer SS a potem CIA, książę holenderski znany ostatnio z tzw. afery Lookchida, czyli łapówki wielu dziesiątek milionów dolarów za samoloty.

W Polsce jego filia to z Wrocławia - Urban&Partner.

Innym takim przykładem jest Medycyna Praktyczna, czasopismo „sponsorowane” przez głównych producentów szczepionek. Powstały nawet „córki” w rodzaju „MP Szczepienia”, „MP Pediatria” itd. mający jeden cel tresurę Robotów Biologicznych.

W związku z faktem, ze za czytanie tych reklamówek Ministerstwo nie wiadomo dlaczego zwane Zdrowia, przyznaje czytelnikowi tzw. punkty edukacyjne dla świętego spokoju sporo lekarzy to czyta. Dziwisz się potem, ze nic więcej nie znają?

Czyli stan rzeczy jest prosty.

Ministerstwo i Izby Lekarskie żądają dokształcania się. Za dokształcanie są przyznawane punkty. Także za pisanie prac naukowych są przyznawane punkty. Ale po 1989 roku zlikwidowano polskie czasopisma naukowe i można tylko drukować w tych cudzoziemskich. A te czasopisma przyjmują do druku tylko te prace, które są zgodne z działem reklamy. Jeżeli jakaś praca, podchodzi krytycznie do reklamowanej procedury lub leku to po prostu nie jest drukowana.

Po pewnym czasie odpowiedni ośrodek, za odpowiednia kwotę dostaje grant na opracowanie tzw. metaanalizy danego tematu. Oczywistym jest, ze może analizować tylko to co wydrukowano. A innych czasopism nie ma.

Więc w większości tematów wynik jest jasny.

Potem te same czasopisma powołują się na wynik takiej własnej metaanalizy.

Koło się zamyka.

Przykładowo J.of Clinical EPIDEMIOLOGY OCENIŁ 185 prac. Okazało się, że ponad 30 procent było wykonanych przez pracowników firm farmaceutycznych. Dr R. Horton, redaktor naczelny Lancetu poszedł jeszcze dalej. Stwierdził wprost:

„Znaczna cześć literatury medycznej może ponad 50% jest po prostu nieprawdziwa. Próbki są za mało liczebne, grupy niewłaściwie dobrane, analizują nieprawidłowe rozpoznania, o konflikcie interesów czyli finansowaniu z drugiej strony nie wspominając. Nauka podjęła zwrot ku ciemności”.Tzw. recenzowane czasopisma naukowe to nic innego jak cenzura nałożona na autorów.

Ostatnim przykładem jest sprawa tzw. duńskiego raportu na temat związku autyzmu ze szczepieniami. Pomimo ujawnienia faktu, że raport ten został sfałszowany, a główny autor zdefraudował 2 miliony dolarów i jest poszukiwany listem gończym, a sam Uniwersytet nie może się doliczyć 20 milionów, nadal w Polsce jest cytowany jaki wiarygodne źródło informacji.Korporacyjne przejęcie medycyny trwa.

Poniżej parę konkretnych przykładów.

W Polsce, nie wiadomo na jakiej podstawie grupa tzw. rządowych ekspertów, podstawionych przez korporacje szczepionkowe, zaordynowała szczepienia przeciwko WZW B, w pierwszej dobie po urodzeniu. Praktycznie dzieje się to jeszcze na sali porodowej. Nie zbadano dziecka, nie oznaczono przeciwciał, ale tak lepiej odwalić robotę. Po drugie, nikt nie rozpozna czy to powikłanie, czy dziecko takie się urodziło.

A co na ten temat do powiedzenia ma nauka.

Ukazała się praca [z wyżej podanymi zastrzeżeniami], która jednoznacznie określa taką bezmyślność.

Przebadano dzieci urodzone w latach 2001 do 2005, które otrzymały szczepionkę WZW B zawierająca tiomersal czyli etylortęć - EtHg. W sumie ocenie poddano 21685 noworodków.

94.6 % noworodków otrzymało szczepionkę w pierwszych 24 godzinach. Bez względu na masę ciała otrzymały taka samą dawkę. Zakres ekspozycji na rtęć wahał się od 4,2 aż do 21.1 mcg/kg masy ciała.

Badanie to ujawnia problemy krytyczne w toksykokinetyce i toksykodynamice.

Po pierwsze, bariera ochronna nie istnieje.

Po drugie rtęć w organizmie przechodzi w metylortęc, a w konsekwencji w rtęć metaliczną posiadająca powinowactwo do centralnego układu nerwowego.

Tak wiec noworodek dostaje:

• 75 μg Hg w Wzb B - (3x 25 μg Hg)

• 75 μg Hg w DTP lub DTP+Hib (3x 25 μg)

• 25 μg Hg (Influenza)

• Razem = 175 μg Hg

Dr Georg Lucier, toksykolog, były dyrektor programu Toksykologii Środowiskowej w National Institute of Environmental Health Sciences - NIEHS - wypowiada się jasno: rtęć etylowa stanowi takie samo zagrożenia jak rtęć metylowa”Matko pamiętaj: szczepionka przeciwko grypie zawiera 25 mcg rtęci. Jest to ilość przekraczająca 30 razy dopuszczalną normę [wg FDA i CPA], wartości skażenia rtęcią dla ok. 6 miesięcznego dziecka [wszytko zależy od masy ciała, może być większe przekroczenie].

Za healthimpactnews.com/2013/cdcDo 18 miesiąca życia, dziecko może otrzymać dodatkowo 225 μg Hg (z DTP) i 25 μg Hg (influenza), razem 225 μg Hg.

Doświadczenia pokazują liczne zmiany neurologiczne w mózgu, takie jak

* niedokrwienna degeneracja neuronów,

* zmiany patologiczne naczyń kory skroniowej,

* zmniejszeni reakcji synaptofizyny w hipokampie,

* zanik astrogleju w hipokampie,

* zanik astrogleju w móżdżku,

* zaniki neuronów w korze skroniowej i hipokampie,A ministerstwo wymusza szczepienie niemowląt, w pierwszej dobie, tą szczepionką?

Rozumiesz to Rodaku!?07 maja 2013 - opublikowano dane wskazujące, że

USA ma największą śmiertelność noworodków w pierwszej dobie, wśród grupy uprzemysłowionych państw.USA ma największą liczbę szczepionek podawanych dzieciom.

Wnioski musisz wyciągnąć sam Szanowny Czytelniku.

USA ma największą umieralność młodych matek po porodach.

A Ministerstwo Zdrowa opiera sie na ekspertach amerykańskich.www.wakingtimes.com/2016/10/14/

Folia Neuropathol.2010,48,PMID 21225508Rada Strego Dochtora.Bez wątpienia cukrzyca typu 2 jest wielkim problemem we współczesnym świecie.

Moje doświadczenie wskazuje, ze nie należy przyjmować insuliny tak długo jak się da.

Wczesne przejście na insulinę skutkuje zaprzestaniem pracy trzustki i stajemy się niewolnikiem czyli płatnikiem podatku zdrowotnego w postaci konieczności zakupu insuliny dożywotnio. Plus oczywiście paski etc.

Proponuję skorzystanie w pierwszym rzędzie ze znanych starych sposobów.

Czarnuszka - Saruca Nigella- wystarczy dwa gramy dziennie aby poprawić sobie tolerancję glukozy, czyli zmniejszyć jej stężenie rano.

zwiększyć funkcję komórek Beta trzustki

zmniejszyć poziom hemoglobiny glikozylowanej.Dodatkowo warto przyjmować kurkumę. Udowodniono w ok. 120 pracach jej skuteczność w cukrzycy,

Ostrzegam tylko przed zakupem w hipermarketach. Produkt jest bez zapachu i ma inny smak aniżeli kupowany na targowiskach np. w Indiach.

Nie należy zapominać o przyjmowaniu witaminy K-2 w ilości 500 mcg/dziennie.

Można to zamiennie stosować konsumując sałatki z brokułów, kalafiora i brukselki np. z jajkiem, oliwa itd. Surowizna!! Gotowanie niszczy 95% witaminy, Pozostawiam to fantażji kucharza.

Porcja powinna dziennie wynosić ok. 200 - 250 g.

Obowiązuje całkowity zakaz konsumpcji produktów sprzedawanych w kartonikach, foliach czyli mocno przetworzonych.

Żadnego zabielanego płynu zwanego mlekiem. Tylko kwaśne mleko prosto od krowy.

Należy pamiętać także, że poziom witaminy D-3 powinien wynosić ok. 50 - 70 ng.

Żadnego fluoru, past czy leków.

Należy to stosować przez okres 3-8 miesięcy w zależności od sumienności.

dr J. JaśkowskiPamiętaj: Nigdy żadne masy nie dokonały żadnego odkrycia, żadnego wynalazku, nie napisały żadnej sztuki.

Zawsze i wszędzie jest to dziełem jednostki.http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/ ... dla-ludzi/

http://gazetawarszawska.com/scientia-et ... hy-zabojca

http://www.polishclub.org/2013/12/13/dr ... cie-ludzi/

http://alexjones.pl/aj/aj-technologia-i ... -fluor-cz2

http://wolna-polska.pl/wiadomosci/myslace-mamy-2015-11

http://www.polishclub.org/2016/01/15/dr ... rzeczytaj/

https://www.youtube.com/watch?v=BnQ2Po5tadA

https://www.youtube.com/watch?v=Ev_fjzUtqSk

https://www.youtube.com/watch?v=Ev_fjzUtqSk

https://www.youtube.com/watch?v=1E8NCsymHIEGdańsk 02.XI.2016 r.

Kontakt: jerzy.jaskowski@o2.pl


Obrazek
0 x


Miłość jest szczęściem!

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9309
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 399
Podziękował: 452 razy
Otrzymał podziękowanie: 13440 razy

Re: OGŁUPIANIE LUDZKOŚCI...... STOP!!!!

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » czwartek 03 lis 2016, 10:00

O ile cały artykuł, a zwłaszcza jego tematyka są jak najbardziej na miejscu, to dr w pewnych miejscach przegina, czym niewątpliwie obniża swoją wiarygodność, niestety. Prawdopodobnie chce zbyt dobrze, a po prostu z tego, co widzę, polityka, a zwłaszcza technika nie są jego mocną stroną. W polityce to jeszcze można mieć własne poglądy, ale w technice się nie da. A dr wchodzi w szczegóły, o których ma mgliste pojęcie.
Owszem można podmieniać zapisy, artefakty na centralnych serwerach, w muzeach itd., ale nie na nośnikach użytkowników i życzyłbym dr-owi tyle lat życia ile te zapisy mogą wytrzymać - przecież od dawna w powszechnym użyciu są zapisy optyczne. Inna rzecz, że w katastrofalnych warunkach trudno byłoby z tych nośników korzystać, ale tym bardziej z internetu.
W kwestiach medycznych jest już zupełnie merytorycznie z racji profesji dr'a, ale też zdarzają się zapiski odbiegające znacząco od poziomu przyjętego przez wielu znanych naturopatów.
Więc jak zwykle - każdą informację trzeba sprawdzać, jeśli chcemy zrobić z niej użytek - i to zapewne dotyczy także wielu innych źródeł.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
Kiara
Posty: 3847
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 15:10
x 207
Podziękował: 1753 razy
Otrzymał podziękowanie: 4044 razy

Re: OGŁUPIANIE LUDZKOŚCI...... STOP!!!!

Nieprzeczytany post autor: Kiara » czwartek 03 lis 2016, 10:19

Normy ustalane przez "normodawców" moim zdaniem nie powinny dotyczyć wszystkich ludzi identycznie z dwóch zasadniczych względów.

1. Moim zdaniem są ustalane dla ludzi bez dusz, bo jest ich większość, również chodzi o obniżenie odporności i poziomu energii w LUDZIACH z wcielonymi duszami.

2. Ludzkie podgrupy rasowe również mają nieco inne normy ze wzgledu na swoją nieco inną genetykę.

Zmiana informacji trwa od setek tysięcy lat, teraz ma przyspieszenie ze wzgledu na możliwości technologiczne.
Pewnie ze jak ktoś nagra sobie na dyski info. i ma je poza kompem, to nikt mu tych informacji nie zmieni, ale jak są w bazie serwera... :) są zmieniane, o czym się przekonałam osobiście nie jeden raz.

Obrazek
0 x


Miłość jest szczęściem!

Awatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 12930
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 897
x 319
Podziękował: 12849 razy
Otrzymał podziękowanie: 19557 razy

Re: OGŁUPIANIE LUDZKOŚCI...... STOP!!!!

Nieprzeczytany post autor: songo70 » czwartek 03 lis 2016, 13:45

wiekszosc bad an and rakiem jest oszustwem:
http://humansarefree.com/2015/05/top-sc ... prize.html
mozna wrzucic na tlumacza.
0 x


panta rhei

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9309
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 399
Podziękował: 452 razy
Otrzymał podziękowanie: 13440 razy

Re: OGŁUPIANIE LUDZKOŚCI...... STOP!!!!

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » czwartek 03 lis 2016, 20:11

System ogłupiania, jak to dr Jaśkowski nazwał dotyczy praktycznie każdej dziedziny naszego życia, choć działa inaczej w różnych przypadkach.
Jeśli chodzi o informacje, to serwery, choć są prawie niezawodne, bezpieczeństwa nie zapewnią, bo ktoś je nadzoruje, a inny zhakować może. Dlatego istotne dla mnie informacje przechowuję na zewnętrznych nośnikach, w 2-ch kopiach. Te nośniki są podłączane do komputera tylko na czas wykonania, czy zsynchronizowania kopii. Część jest na płytach DVD, ale nie jest to wygodne. Te "podręczne" kopiuję na pendriv'y praktycznie co tydzień.
Jeżeli zdecydowałbym się przechowywać coś istotnego w chmurze, czyli na obcym serwerze to tylko po zakodowaniu dobrym szyfrem. Ma to tylko zalety dostępu z różnych miejsc i urządzeń.
Jednak ogłupianiem jest twierdzenie, że nasze dane są bezpieczne w chmurach, w rzeczywistości są znacznie mniej bezpieczne niż na pendrive w mojej szufladzie z podwójnym dnem.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
sandra
Posty: 2334
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 19:20
x 98
x 176
Podziękował: 1387 razy
Otrzymał podziękowanie: 4902 razy

Re: OGŁUPIANIE LUDZKOŚCI...... STOP!!!!

Nieprzeczytany post autor: sandra » niedziela 06 lis 2016, 13:50

blueray21 pisze:System ogłupiania, jak to dr Jaśkowski nazwał dotyczy praktycznie każdej dziedziny naszego życia, choć działa inaczej w różnych przypadkach...........
.....Jeżeli zdecydowałbym się przechowywać coś istotnego w chmurze, czyli na obcym serwerze to ...


Podobnie sprawa wygląda z przechowywanie czegokolwiek na kontach bankowych bądż w tzw "skrytkach bankowych"
W obecnej sytuacji na Świecie/Europie ( w sektorze bankowym i nie tylko), czynienie tego zasługiwałoby co najmnie na określenie "lekkomyślność'.
0 xAwatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9309
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 399
Podziękował: 452 razy
Otrzymał podziękowanie: 13440 razy

Re: OGŁUPIANIE LUDZKOŚCI...... STOP!!!!

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » niedziela 06 lis 2016, 14:41

Nic ująć, dodać można tylko, że w pierwszej kolejności w zagranicznych bankach. I mimo starej polskiej nazwy trzeba sprawdzać, czy nie został "kupiony". Przechowywanie większych pieniędzy, firmowych, czy prywatnych oszczędności = ich stracie, w przypadku większej zadymy między UE a Polską, a jak przypuszczam takowych czeka nas bezlik. Bo IV Rzesza nie jest moim ideałem i w końcu Polacy też się połapią, że im nie służy.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5771
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 383
x 227
Podziękował: 32225 razy
Otrzymał podziękowanie: 9245 razy

Re: OGŁUPIANIE LUDZKOŚCI...... STOP!!!!

Nieprzeczytany post autor: abcd » poniedziałek 07 lis 2016, 14:45

A że nam nie służy:

Robert Brzoza pisze:Jak Aleksander Kwaśniewski zrujnował Polskę?
Luty 18th, 2014

Obrazek

Aleksander Kwaśniewski oskarżany jest przez różnych dziennikarzy o udział w aferach gospodarczych. Nikt z nich nie mówi o jednym z największych przekrętów w historii Polski, którego ojcem i twórcą jest były prezydent Polski. Za ten jeden występek powinien być doprowadzony na ławę oskarżonych.

Przypomnę w jaki sposób Aleksander Kwaśniewski przyczynił się do bilionowego zadłużenia kraju.

Rozdział 10, art. 220 ustęp 2 mówi: pisze:„Ustawa budżetowa nie może przewidywać pokrywania deficytu budżetowego przez zaciąganie zobowiązania w centralnym banku państwa”.


Powyższy zapis mówi o zakazie finansowania deficytu budżetowego przez Narodowy Bank Polski (NBP).

Co w tym złego?

Deficyt budżetowy jest to dziura budżetowa, która pojawia się gdy wydatki państwa przewyższają dochody.

Przewidywane dochody państwa polskiego na 2015 rok, to około 297 miliardów złotych, a wydatki ponad 343 miliardy złotych. Kwotę około 46 miliardów złotych musimy pożyczyć. W przeciwnym wypadku zabraknie pieniędzy na dofinansowanie ZUS-u, służby zdrowia, czy wojska.

Od kogo pożyczamy pieniądze ?

Aby pokryć deficyt budżetowy musimy wydać obligacje, albo zaciągać kredyt w banku światowym/MFW.

Obecnie mamy otwartą linię kredytową na kwotę 33,8 miliardów dolarów w MFW. Koszt obsługi linii wynosi 114 mln dolarów rocznie.

I to jest jeden z największych problemów obecnej polityki i ekonomii.

Dlaczego polski rząd, nie może pożyczyć pieniędzy na pokrycie dziury budżetowej od banku polskiego, jakim jest Narodowy Bank Polski ?

Jest to kompletnie niezrozumiałe.

W zdrowym i uczciwym systemie powinny być opracowane mechanizmy, które pozwalają pokryć deficyt budżetowy z NBP.

Czym różni się MFW od NBP?

Niczym. Obie instytucje są bankami emisyjnymi. MFW wytwarza SDR-y, a NBP złotówki.

Pytanie brzmi: dlaczego politycy godzą się płacić odsetki od kredytów, zamiast zmienić prawo i pożyczać bezprocentowo z NBP?

Polski bank powinien udzielać bezprocentowej pożyczki rządowi polskiemu.

Podkreślam – bezprocentowej.

Ponieważ, to procenty-odsetkowość są istotnym elementem psującym polską i światową ekonomię.

Kim są kartele finansowe, czyli MFW i Bank światowy ?

Po upadku komunizmu w 1989 roku, wyniszczona polska gospodarka potrzebowała pomocy finansowej od dobrego, uczciwego wujka. Musieliśmy zasilić polską gospodarkę miliardami złotych, by powoli doprowadzać ją do stabilizacji ekonomicznej.

Niestety czekał na nas zły, podstępny wujek w postaci karteli finansowych, które zaaplikowały nam potężne dawki kredytów. Były to te same organizacje, które przejmowały surowce w Ameryce Południowej. O nich pisał główny ekonomista Chas. T. Main Inc, John Perkins, który sam brał w tym udział oraz Joseph Stiglitz, główny ekonomista w Banku światowym w latach 1997-2000 => „Jak skolonizowali kraje świata?”.

Co wynika z ich opisów?

MFW i Bank światowy w sposób zorganizowany wyniszczyli między innymi takie kraje:


* Iran – 1953 rok
* Gwatemala – 1954 rok
* Ekwador – 1981 rok
* Panama – 1981 rok
* Polska – 1990 rok
* Kraje postkomunistyczne od 1990 roku
* Rosja – 1985 i 1992 rok
* Wenezuela – 2002 rok
* Irak – 1991 i 2003 rok
* Grecja – 2008 rok
* Islandia – 2008 rok
* Irlandia – 2008 rok
* Ukraina – 2014 rok.

Kto stoi za MFW i Bankiem światowym?

Instytucje te powstały po drugiej wojnie światowej. Zostały powołane przez jedyne panujące mocarstwo jakim było i jest USA. To ten kraj ma największy wpływ na oba twory. Skoro taka jest ścieżka właścicielska, to znaczy, że USA stoi za zniszczeniem wielu gospodarek świata. Idźmy dalej tym tokiem myślenia.

Kto ma największy wpływ na polityków i prezydenta w USA?

Ten kto ma władze nad dolarem. Wiemy, że władze nad dolarem i gospodarką przejęły w 1913 roku rodziny bankierskie. To one są właścicielem centralnego banku w USA, jakim jest FED.

Tą drogą dedukcji osiągamy ścieżkę poznania prawdziwych decydentów w USA. Jest nim międzynarodowa finansjera czyli głównie żydowskie rodziny bankowe, jak Rothschild czy Shiff.

Kim posługuje się finansjera w niszczeniu narodów?


* Armią USA,
* Bankiem światowym,
* Międzynarodowym Funduszem Walutowym,
* Unią Europejską,
* BIS,
* Wiele innych organizacji i państw.

Po 1990 roku wymienione organizacje „pomagały” Polsce wydostać się z zapaści ekonomicznej


Dlaczego mamy deficyt budżetowy i kilku bilionowe zadłużenie kraju?

Plan zawsze jest ten sam. Najpierw kartele dają kredyty, kiedy gospodarka jest odpowiednio zadłużona przystępują do realizacji swojego planu.

Za kolejne kredyty Polska musiała oddać gospodarkę, sprzedając przedsiębiorstwa państwowe po minimalnej wartości. Wcześniej dokonywano dewaluacji złotówki, aby dostać więcej dolarów przy wymianie za złotówki. To dlatego na przykład w Polsce ponad 80% banków jest w rękach zagranicznych. Obecnie toczy się walka o kopalnie, odkrywki i lasy państwowe.

Dlaczego musimy brać kolejne kredyty ?

To jest cel międzynarodowej finansjery. Doradzać w taki sposób, aby doprowadzić do nadmiernych wydatków. Po pewnym czasie dochodzi do sytuacji, w której bez kredytów nie można zrealizować budżetu. Taka sytuacja nie występuje tylko w Polsce, ale na całym świecie. Do tego dochodzą recesje, gdzie zawsze wpływy z podatków są mniejsze, a państwo musi utrzymać nie tylko budżetówkę.

Konsekwencje zapisu Kwaśniewskiego

Aleksander Kwaśniewski zapis o zakazie finansowania deficytu budżetowego, argumentował możliwością łatwego zadłużania się. Twierdził, że należy związać ręce politykom, by nie zaciągali łatwo kredytów.

Nic bardziej mylnego.

W czasie, kiedy ekonomia jest permanentnie niszczona, a Polska ma deficyt budżetowy, to zapis ten jest korzystny tylko dla kartelu finansowego.

Polska już wtedy miała problemy budżetowe i potrzebowała dodatkowych pieniędzy. Wprowadzając ten zapis, Kwaśniewski zakazał pożyczania z NBP. Kolejne rządy nie miały innego wyjścia, jak zwrócić się do bankierów, w przeciwnym razie doszłoby do bankructwa.

To był zamach na gospodarkę, na Polskę, na Polaków!

Jakie są tego konsekwencje?

Obecnie obsługa długu publicznego, to kwota ponad 4o miliardów złotych. Suma ta zawiera przede wszystkim odsetki od kredytów/obligacji, które płacimy bankom zagranicznym. Mało tego, w zeszłym roku pożyczyliśmy ponad 100 mld złotych z przeznaczeniem na wykup obligacji rządowych.

Z podatku dochodowego PIT, który płaci każdy pracownik, rząd ma dochody w kwocie około 42 miliardów złotych.

Gdyby polskie rządy znały mechanizmy niszczenia gospodarek i nie wstąpilibyśmy do Unii Europejskiej, to dzisiaj podatek dochodowy PIT byłby nie potrzebny!!!

Jeżeli pamiętasz historię, to został on wprowadzony w 1913 roku w USA. Grupa bankowców przejęła władze nad drukiem pieniądza i centralnym bankiem poprzez uchwalenie ustawy bankowej w Kongresie amerykańskim. Idea wprowadzenia podatku dochodowego była nieskomplikowana: państwa czy miasta muszą mieć stały dochód, aby mogły swobodnie się zadłużać.

Obecnie cały podatek dochodowy oddajemy bankom zagranicznym w postaci odsetek.

Pomyśl, ile pieniędzy stracił każdy Polak przez te wszystkie lata na zapisie Kwaśniewskiego?

Unia Europejska zrobiła to samo co Kwaśniewski

Aleksander Kwaśniewski w 2005 roku był na liście uczestników Grupy Bilderberg.

Czy ma to coś wspólnego z uchwaleniem tego zapisu dwa lata później?

Nie wiem.

Wiem natomiast, że zapis Kwaśniewskiego i dalsze uczestnictwo w Unii Europejskiej zrujnuje nas. Unia również związała gospodarkę zapisami zabraniającymi emisji pieniądza przez NBP i finansowania nimi wydatków państwowych.

Tak, dostaliśmy wiele miliardów na drogi, mosty, stadiony. Tylko, że
sami bez ich pomocy wybudowalibyśmy drogi, szpitale czy szkoły za pieniądze z emisji złotówki. Mało tego mechanizm pomocy Unii Europejskiej polega na zainwestowaniu 50% własnego wkładu.

Skąd państwo czy miasta biorą pieniądze na własny wkład w dany projekt?

Z kolejnych kredytów. Większość polityków myśli tylko o obecnych słupkach wyborczych, dlatego za cenę przyszłościowej nędzy i utraty suwerenności zadłużają nas.

Zauważ, co by stało się gdybyśmy byli niezależnym państwem bez Unii Europejskiej?

Niepotrzebny byłby podatek dochodowy PIT, który w całości oddajemy kartelom finansowym w postaci odsetek bankowych.

Brak tego podatku przełożyłby się na większy wzrost gospodarczy. Bylibyśmy zdecydowanie bogatszym narodem.

Unia Europejska zabrania krajom członkowskim pożyczania pieniędzy od swoich banków centralnych na pokrycie deficytu budżetowego. Czyli Unia zabrania NBP pożyczania pieniędzy polskiemu rządowi.

Co za ironia.

Bank centralny Unii Europejskiej – EBC, za kwotę 1,14 biliona euro, przeprowadzi wykup obligacji zadłużonych państw. Skąd ma te pieniądze? Z druku i z dopisania kwoty do systemu bankowego.

Bank amerykański FED przez lata drukował około 100 mld dolarów miesięcznie, a sam dołożył starań by Unia Europejska zabroniła finansowania deficytu budżetowego bankom centralnym krajom Unii.

Takimi działaniami zmuszają się nas do płacenia olbrzymich odsetek kartelom bankowym!!!

Jak można zabronić emisji własnych pieniędzy i przeznaczania ich na wydatki państwowe, skoro wszystkie duże gospodarki tak robią. Tak robi Unia Europejska, USA, Japonia, Chiny, Anglia.

Gdzie są polscy politycy?

Gdzie jest PiS?

Dlaczego głośno o tym nie mówią?

Konkluzja

Zapis Aleksandra Kwaśniewskiego i zakazy Unii Europejskiej przyczyniły się do olbrzymiego zadłużenia Polski, zubożenia Polaków, niszczenia gospodarki i uzależnienia nas od międzynarodowej finansjery. Z roku na rok konsekwencje tych działań będą coraz mocniej odczuwalne dla każdego Polaka.

Dlaczego mamy oddawać miliardy złotych kartelom bankowym w postaci odsetek?

Dlaczego Narodowy Bank Polski nie pożycza rządowi pieniędzy bez odsetek?

Aleksander Kwaśniewski obok Wałęsy, Mazowieckiego, Balcerowicza jest kolejnym sprzedawczykiem Polski. Najpierw międzynarodowa finansjera posłużyła się Balcerowiczem, następnie Kwaśniewskim.

Ich działania i zapisy skutecznie związały ręce kolejnym rządom i ukierunkowały państwowe finanse. Jak najszybciej musimy nie tylko zlikwidować szkodliwy zapis Kwaśniewskiego. Jest to tylko jeden z wielu elementów odbudowy gospodarki.


Robert Brzoza
https://biznes.robertbrzoza.pl/finansje ... al-polske/
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
Thotal
Posty: 7677
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 27
x 254
Podziękował: 6077 razy
Otrzymał podziękowanie: 12111 razy

Re: OGŁUPIANIE LUDZKOŚCI...... STOP!!!!

Nieprzeczytany post autor: Thotal » czwartek 10 lis 2016, 23:59

Wiesz gdzie znajduje się sercẹ?
Na początku wydaje Ci się, że jest tam gdzie ono jest, ale to wcale nie prawda, bo znajduje się dokładnie innym miejscu.
Twoje SERCE ZNAJDUJE SIĘ PO PRZECIWNEJ STRONIE TWOJEGO UMYSŁU.
To trudne do zrozumienia, Twój umysł nie pozwala Ci na Tak WIELKI SKOK W ŚWIADOMOŚCI, ale nastąpi dzień w którym każdy z nas dostąpi tego zaszczytu:)

Pozdrawiam - Thotal :)
0 xAwatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 12930
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 897
x 319
Podziękował: 12849 razy
Otrzymał podziękowanie: 19557 razy

Re: OGŁUPIANIE LUDZKOŚCI...... STOP!!!!

Nieprzeczytany post autor: songo70 » wtorek 15 lis 2016, 10:43

Dr Jerzy Jaśkowski: Medyczne publikacje, czy propagandowe reklamy? Szarlataneria
Hipnoza kłamstwa

Obrazek


Żyjemy w okropnych czasach. Praktycznie wszystko, z czym się stykamy, jest fałszywe. Zamiast mleka mamy jakiś zabielany płyn, po piciu którego cielaki zdychają po 5 miesiącach, co udowodniono już w 1940 roku.

Zamiast sera mamy utwardzane tłuszcze roślinne, których wpływ na nasz organizm nie jest znany,

Zamiast kiełbasy mamy 10% mięsa, a reszta to wypełniacze, wodorosty irlandzkie, soja GMO.

Zamiast pieniądza mamy bony towarowe, ważne tylko w określonym okresie, na określonym terenie. Wszelkie próby oszczędzania zawsze kończą się utratą wartości tych bonów. Nie można także ich w żaden sposób przekazywać wnukom, ponieważ są najczęściej już nieważne.

Informacje z mass mediów głównego nurtu mogą być tylko traktowane jako dezinformacje, a właściwie chodzi tylko i włącznie o zajęcie czasu mniej wartościowemu ludkowi tubylczemu [St.Michalkiewicz].

Podobnie jest z tzw. nauką.

Tworzenie wąskich specjalizacji doprowadziło to tego, że przeciętny inżynier wie jaką ma śrubkę wkręcić, ale nie wie dlaczego i komu to ma służyć. Na politechnikach już dawno temu skasowano przedmioty typu nauka o człowieku, lub podobne.Wystarczy popatrzeć na podręczniki np. budowlańców. Już w 1856 roku wiedziano, że w domach musi być wentylacja, aby usuwać dwutlenek węgla i parę wodną. Po 1990 roku rozdział o wentylacji usunięto, zalecając wietrzenie i zakup rekuperatorów, czyli wzrost kosztów utrzymania.

Dla niewtajemniczonych wyjaśniam, że zapewnienie stałej wentylacji jest możliwe przy wysokości komina co najmniej 15.6 metra. Proszę mi pokazać jeden wieżowiec, czy zwykły blok z takim kominem.

Jakiś mądry inaczej budowlaniec zaprojektował tzw. wentylację wewnętrzną, to znaczy do rury co 3-5 metrów wprowadza kratki z innego mieszkania. W jaki sposób ten „ekspert” wymyślił wentylację, trudno powiedzieć. Chyba był po kursach. A dawniej wystarczały kratki pod parapetem. I komu to przeszkadzało?Jeżeli jedna osoba z oddechem i przez skórę traci dziennie koło 2 litrów wody, to proszę sobie przeprowadzić doświadczenie i wlewać np. w kuchni codziennie dwa litry wody. Po 5 dniach sprawdzić, co się stało.

Proszę spojrzeć na te „fikcyjne” witryny, zachęcające do jedzenia takiego, czy innego pokarmu. Żadna nie podaje, nawet nie sugeruje, że np. warzywa, szczególnie kupowane w sklepach wielkogabarytowych, mogą być i najczęściej są skażone pestycydami.

Generalnie Główny Inspektor Sanitarny nie zajmuje się informacją społeczeństwa, z którego podatków żyje, o skażeniu produktów spożywczych pestycydami, herbicydami itd.. No chyba, że moje wiadomości są błędne i GIS otrzymuje dofinansowania z innych źródeł.

Sądząc po zaangażowaniu się w ściganie rodzin nieszczepiących dzieci, to jego głównym zajęciem jest handel szczepionkami.

Szczególne zaangażowanie uwidacznia się w rozmaitego rodzaju pismach i wypowiedziach przedstawicieli sanepidów do wojewody, o ukaranie takich rodziców.

Po pierwsze, pisma te w normalnym kraju nie były by brane w ogóle pod uwagę, ponieważ nie zawierają żadnych danych z literatury naukowej, a tylko opierają się na wrażeniach osoby piszącej. Jest to typowe logorhea.

Niestety, jak się okazuje, poziom urzędników wojewódzkich jest podobny, ponieważ biorą owe pisma na poważnie.

Po drugie, żaden sanepid, ani wojewoda, ani GIS, na swoich stronach internetowych nie zamieszczają składu reklamowanych szczepionek, co jednoznacznym jest dowodem łamania Ustawy o Chorobach Zakaźnych z 2008 roku z późniejszymi zmianami. Ustawa ta wyraźnie precyzuje, że należy dokładnie poinformować rodziców. Handlarze tego nie robią!

Nawet Ministerstwo, nie wiadomo dlaczego zwane Zdrowia, nie publikuje takich danych. Innymi słowy obywatele, jak sama nazwa wskazuje, muszą się obyć bez takowych informacji. A przecież brak informacji zagrożony jest sankcją karną.

Od razu widzimy, że prawo dla jednych jest zupełnie odmienne, aniżeli dla innych.

Powoływanie się wojewodów na ustawę o kolegiach z 1964 roku, tj. po zamieszkach z płk Informacji Wojskowej E. Ochabem, jest co najmniej nie na miejscu.

Proszę zauważyć, że generalnie, pomimo ustawy o jawności danych z zakresu ochrony środowiska i zdrowia, GIS nie publikuje żadnych danych odnośnie stanu zdrowia dzieci szczepionych i nieszczepionych. Ile spośród nich zachorowało na raka?

Nie jest to gołosłowne przypuszczenie, ponieważ GIS rozprowadzał szczepionkę przeciwko POLIO, skażoną rakotwórczym wirusem SV-40. Pomimo faktu, że wiedzę o tym skażeniu posiadał już od 1960 roku, to do lat 80. nadal ta szczepionka była w obiegu. Policzmy: 500 000 dzieci rocznie i co najmniej 20 lat trucia. Ile to potencjalnych nowotworów wyprodukowano?A to, że epidemia raka w Polsce jest faktem, wystarczy zapoznać się z lokalnymi statystykami albo udać na cmentarz. Zgony z powodu nowotworów zajmują pierwsze miejsce w klasyfikacji przyczyn śmierci. Epidemia polio w Poznańskiem także nie została wyjaśniona.

Jak to się dzieje i czym zasłaniają się dealerzy szczepionkowi, wyjaśnię poniżej. Otóż najczęściej powołują się oni na prace publikowane przez opłacanych trolli.

Takie „naukowe” oszustwa w przemyśle szczepionkarskim są na porządku dziennym. Najlepszym dowodem jest fakt, że publikacje białostockie na temat szczepień w ogóle nie są kwalifikowane w rankingu międzynarodowym. Innymi słowy, są poniżej pewnego poziomu.Ad rem.

Szczepionkowcy cały czas powołują się na pracę Peltola A. et all. z 1998 roku, jakoby nie było związku pomiędzy autyzmem, a szczepionką MMR II. Badanie było opłacane przez firmę Merck, której takie wyniki potrzebne były do uzyskania monopolu na sprzedaż tej szczepionki. Sprawa została wielokrotnie wyjaśniona i oszustwo jest powszechnie znane, za wyjątkiem polskich „specjalistów’, którzy w najlepsze udają niewiedzących.

Kolejna praca: Kaye JA et all. O częstości występowania autyzmu 2001. Okazało się, że autorzy tej prac pracowali w Programie Boston Collaborative Drug. BUSM. Ten program był sponsorowany przez Astra-Zenec, Berlex Laboratories, Boehringer Ingelheim Pharm. Boots Health Care Inter, GlaucoSmithKline – największego producenta szczepionek, Hoffman – La Roche i kilku innych potentatów z branży farmaceutycznej. Dofinansowanie dla tego programu jest związane bezpośrednio z korzyścią dla producentów szczepionek.

Zaburzenia neurologiczne po odrze, śwince, różyczce, 2002, autorstwa Makela A ., et all. Badania zostały sfinansowane przez producenta szczepionki MMR, firmę Merck

Całość zaburzeń rozwojowych w Montrealu, Quebeck, rozpowszechnianie i powiązania z immunizacją. Autorzy: Fombonne E at all. Typowy Konflikt interesów. Fombonne był wielokrotnym reprezentantem producentów szczepionek i występował powoływany przez firmę jako biegły w uszkodzeniach tiomersalem. Występował po stronie producentów, oczywiście.

Kolejna praca: Wiek pierwszych szczepień odra – różyczka – świnka u dzieci z autyzmem, 2004. Autorzy: DeStefano F. et all. Dwóch autorów pracowało w CDC, w programie szczepień zalecających właśnie to szczepienie. Dr Thompson, współautor tego referatu, w 2014 roku ujawnił cały proceder tego oszustwa.

I takie prace z konfliktem interesów, czyli po prostu braniem pieniędzy z obu stron, można by przytaczać w nieskończoność.

Proszę zauważyć, że prasa nie tylko w Polsce, przytacza głównie te artykuły, które popierają sprawę trucia dzieci toksycznymi szczepionkami. Dostęp do rzekomo publicznych mass mediów mają tylko ludzie opłacani przez koncerny.

Ani w telewizji, ani w prasie wielkonakładowej nie występują przeciwnicy szczepień, ani dziennikarze nie zdają kłopotliwych pytań swoim rozmówcom, w rodzaju wyżej przedstawionych. Nigdy nikt z dziennikarzy nie zadał zwolennikowi szczepień, czy dostał łapówkę od producenta, lub jego kolegi. I to ma się nazywać dziennikarstwo śledcze?

No, ale dzięki działaniom działaczy partyjnych polskojęzyczne media mają niemieckich właścicieli, którzy są pod amerykańskim nadzorem. A czyją własnością są koncerny szczepionkarskie?Czyli zasada działania jest prosta i stała. Najpierw jakiś gość z jakiejś uczelni pisze coś, lub się po prostu podpisuje się pod otrzymanym tekstem. Potem tekst ten jest wielokrotnie publikowany i rozdawany w czasie konferencji, zorganizowanej przez producenta. No, może nie zorganizowanej, ale opłaconej.

Proszę zauważyć, żadne Towarzystwo Medyczne, żadna Izba lekarska nie publikuje danych, dotyczących kwot otrzymywanych od firm farmaceutycznych. Głośny krzyk o publikowaniu tych danych, tak jak na zachodzie, skończył się mysim piskiem. Opublikowano dane odnośnie łapówkarstwa tylko około 20 % biorących. Aż 80% danych jest nadal tajnych. Opublikowane dane odnoszą się do 15% kwot przeznaczonych na łapówki. A gdzie wylądowała reszta pieniędzy?

A potem odpowiedni urzędnicy ustanawiają właściwe procedury.

A TY biedny Człeku, płać za to wszystko. Przecież robimy to dla Twojego dobra. Ty bowiem jesteś za głupi, aby samemu o swoje zdrowie dbać.

Ty masz tylko głosować wg naszego planu.

Literatura:

Medyczne publikacje, czy propaganda reklamy? Format PDF.

Dr Jerzy Jaśkowski
jerzy.jaskowski@o2.pl
Gdańsk, 31 sierpnia 2016
•Na zdjęciu autor artykuły dr hab. Jerzy Jaśkowski.

http://www.polishclub.org/2016/11/12/dr ... lataneria/
0 x


panta rhei

Awatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 15551
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 27
x 825
Podziękował: 29101 razy
Otrzymał podziękowanie: 23404 razy

Re: OGŁUPIANIE LUDZKOŚCI...... STOP!!!!

Nieprzeczytany post autor: janusz » poniedziałek 06 lut 2017, 23:14

Świat jest inny odc.27 - Myślenie nie boli

https://www.youtube.com/watch?v=UbJBNVeZv0I

Opublikowany 3 lut 2017
Kolejny wykład Dr. Jaśkowskiego o bezkrytycznym spojrzeniu na życie i otaczający nas świat. Tylko trzeźwy ogląd, bez emocji i uprzedzeń pokazuje kierunki w jakich podążają pieniądze - bo zawsze chodzi o władzę i o pieniądze.
0 xAwatar użytkownika
Thotal
Posty: 7677
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 27
x 254
Podziękował: 6077 razy
Otrzymał podziękowanie: 12111 razy

Re: OGŁUPIANIE LUDZKOŚCI...... STOP!!!!

Nieprzeczytany post autor: Thotal » wtorek 07 mar 2017, 18:28

RENESANS...


https://www.youtube.com/watch?v=OqfnOGp_5V8
Pozdrawiam - Thotal :)
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 15551
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 27
x 825
Podziękował: 29101 razy
Otrzymał podziękowanie: 23404 razy

Re: OGŁUPIANIE LUDZKOŚCI...... STOP!!!!

Nieprzeczytany post autor: janusz » poniedziałek 13 mar 2017, 23:34

Apple - Piekło Chińskich Fabryk

https://youtu.be/ox3yQKHchNw

Opublikowany 9 mar 2017
Nie od dziś wiadomo, że globalne korporacje dorabiają się ogromnych pieniędzy dzięki wytwarzaniu swoich produktów głównie w krajach o niskich kosztach pracy na przykład w Chinach, Bangladeszu i innych państwach trzeciego świata. Marne płace za kilkunastogodzinne zmiany, zatruwanie środowiska naturalnego niezabezpieczonymi odpadami z produkcji elektroniki, a przede wszystkim tragiczne warunki pracy: to tylko niektóre z grzechów światowych firm. Jedna z nich jest szczególna, chodzi o Apple'a. Amerykański gigant produkuje swoje gadżety między innymi w Chinach i czuje się zupełnie bezkarny. Choć na wezwania alarmujące w niektórych sprawach takie koncerny jak Siemens czy Nokia potrafiły odpowiednio zareagować, to dziecko Steve'a Jobsa uważa, że sprawa go nie dotyczy. Zobaczcie okrutną prawdę o tym, gdzie powstały wasze iPhone'y i iPady.
0 xAwatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 11602
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 62
x 559
Podziękował: 26962 razy
Otrzymał podziękowanie: 17439 razy

Re: OGŁUPIANIE LUDZKOŚCI...... STOP!!!!

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » wtorek 14 mar 2017, 14:32

Tanio, taniej, najtaniej. Kto da mniej ?

https://youtu.be/pxVJCaVr18w

Dokument o samonakręcającej się spirali obsesyjnego obniżania cen na wszystko, by przyciągnąć kupujących. Film o tym, jak taka strategia niszczy rynki pracy i psuje gospodarkę.

Niskie ceny i atrakcyjne promocje niemalże na wszystko to dziś już standard. Z rabatu możemy skorzystać idąc do fryzjera, wykupując zagraniczną wycieczkę, płacąc za nowe ubranie czy też samochód. Z mechanizmu udzielania promocji korzysta każdy sektor sprzedaży. Cieszymy się z tego, że możemy kupić coś taniej, ale czy zdajemy sobie sprawę, że tym samym niszczymy nasze miejsca pracy? Autor dokumentu Frédéric Brunnquell zastanawia się, do czego doprowadzi gospodarkę nieustanna pogoń za taniością.
0 x


czasem tak długo wpatrujemy się w zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które już dawno się otworzyły...

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 11602
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 62
x 559
Podziękował: 26962 razy
Otrzymał podziękowanie: 17439 razy

Re: OGŁUPIANIE LUDZKOŚCI...... STOP!!!!

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » wtorek 14 mar 2017, 14:50

Będzie jak za komuny – jednolita cena książki i zakaz promocji. Gliński przyjął projekt regulujący rynek wydawniczy. Cios w czytelników

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyjęło właśnie projekt regulujący rynek wydawniczy. Po jego wprowadzeniu cena książki ma zostać ujednolicona, a promocje zakazane.

Samorząd gospodarczy księgarzy, wydawców, hurtowników, drukarzy i wszystkich innych powiązanych z rynkiem książki czyli Polska Izba Książki przygotowała projekt, w ramach którego ujednolicone miałyby być ceny książki, a wszelkie promocje zakazane. W największym skrócie jest to uderzenie w małe księgarnie, te internetowe a przede wszystkim w klientów. Zdaniem PIK „książka to nie kiełbasa i nie powinna być sprzedawana w promocji”.Zobacz: My już wiemy, o ile wzrosną CENY KSIĄŻEK po wprowadzeniu ustawy PiS-PSL.
Ministrze Gliński, może Pan jeszcze powstrzymać to szaleństwo!

W zamyśle autorów nowe przepisy miałyby uzdrowić sytuację na polskim rynku wydawniczym i wyrównać szanse wszystkich wydawców. Jednak argumentacja PIK jest absurdalna: Dzięki proponowanej regulacji wydawca ma suwerenne, niezależne i autonomiczne prawo do ustalenia cen detalicznych książek przez określony czas. (
) Brak ustawy skutkuje wojnami cenowymi na rynku książki, które mają fatalne skutki dla wszystkich. Walka ceną może sugerować konsumentom, że książki są albo niepełnowartościowe, albo ich ceny sztucznie zawyżone (
) Mówimy cały czas o książce, której należy się trochę inne traktowanie niż pozostałych codziennych dóbr, z uwagi na jej szczególny wkład w rozwój intelektualny społeczeństwa.

Jednak wprowadzenie ustawy ma jeden cel, czyli skierowanie ruchu do największych księgarni. Wzrosną z pewnością ceny książek, przez co spadnie prawdopodobnie czytelnictwo, które już dziś jest na tragicznym poziomie. Według badań z ostatnich lat co 5 osoba z wyższym wykształceniem nie przeczytała więcej niż jednej książki w ciągu roku.

Czytaj więcej na ten temat: Niedługo nie będzie taniej książki? Szykują zakaz obniżania cen i promocji. To duży cios w klientów i internetowe księgarnie

Zapowiadaliśmy, że rząd PiS jest w stanie poprzeć taki projekt. Skoro minister zdrowia Konstanty Radziwiłł ma swój projekt Apteka dla Aptekarza, to czemu Piotr Gliński, miałby nie mieć Księgarni dla Księgarza. Dziś okazuje się, że Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zaaprobowało projekt PIK.

http://wolnosc24.pl/2017/03/13/bedzie-j ... ytelnikow/

Podobny projekt wprowadzony został w Izraelu – tam “okres ochronny” dla książki trwał 18 miesięcy. Po trzech latach rząd uznał, że rozwiązanie było błędem, sprzedaż książek spadła o 20%, a sprzedaż debiutantów – aż o 60%.”
Gratuluje tępoty umysłowej rządzącym! ale jak widać nasz rząd ma sie za lepszy, bo ten okres ma trać przez 12 miesięcy
już widzę ogromny spadek sprzedaży wydawanych książek, ja na pewno nie sięgnę po żadną książkę wcześniej niż rok po jej wydaniu!”
0 x


czasem tak długo wpatrujemy się w zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które już dawno się otworzyły...

Awatar użytkownika
św.anna
Posty: 1238
Rejestracja: środa 24 sie 2016, 12:41
x 77
x 87
Podziękował: 2377 razy
Otrzymał podziękowanie: 2844 razy

Re: OGŁUPIANIE LUDZKOŚCI...... STOP!!!!

Nieprzeczytany post autor: św.anna » piątek 14 lip 2017, 22:57

Komunizm zwycięża w Niemczech

Rewolucja komunistyczna, która w Europie i Ameryce prowadzona jest według strategii zalecanej przez włoskiego komunistę Antoniego Gramsciego, dokonuje stopniowej destrukcji podstaw cywilizacji łacińskiej – bo stawką jest zniszczenie tej cywilizacji, od wieków znienawidzonej przez jej wrogów. Strategia zaproponowana przez Gramsciego główne pole bitwy rewolucyjnej wyznacza w sferze kultury – odmiennie, niż strategia bolszewicka, która składała się z trzech elementów: gwałtownej zmiany stosunków własnościowych, masowego terroru i masowego duraczenia. W strategii Gramsciego na plan pierwszy wysuwa się masowe duraczenie, z wykorzystaniem państwowego monopolu edukacyjnego, mediów i przemysłu rozrywkowego. Ważnym elementem masowego duraczenia jest zapanowanie nad językiem – przede wszystkim – językiem mówionym. Toteż ludziom narzucane są zbitki pojęciowe, którymi muszą się posługiwać, mimowolnie przyswajając sobie ładunek informacyjny, w nich zawarty. Wystarczy 50 lat takiego duraczenia, by ludzie już myśleli w sposób oczekiwany przez promotorów rewolucji. Jednym z celów uchwycenia panowania nad językiem jest pozbawienie pierwotnego znaczenia pojęć – i tak zwane „małżeństwa jednopłciowe” są znakomitą ilustracją tej metody. Zgodnie z logiką dwuwartościową, mamy do czynienia z prawdą i fałszem, z normą i dewiacją. Z tego punktu widzenia „małżeństwo jednopłciowe” jest kompletnym nonsensem, mniej więcej takim, jak „żonaty kawaler”. Nie ma takiego zwierzęcia, bo małżeństwo różni się w sposób istotny od związków jednopłciowych. Celem małżeństwa jest założenie rodziny, to znaczy – wydanie na świat potomstwa. Chociaż zdarzają się wyjątki, to zasada jest właśnie taka. Natomiast zasadniczym celem związków jednopłciowych jest świadczenie sobie nawzajem usług seksualnych – bo przecież dobór par następuje według kryterium seksualnych upodobań. W tej sytuacji nazywanie takich związków „małżeństwami” jest celowym wprowadzaniem chaosu pojęciowego, w którego następstwie nikt już nie będzie wiedział, co konkretnie jakie pojęcie oznacza. Tymczasem precyzja języka, która służy precyzyjnemu wyrażaniu myśli, jest wielkim dorobkiem cywilizacji łacińskiej, w której łonie rozwinął się taki fenomen, jak nauka, to znaczy – systematyczne poszukiwanie prawdy połączone z nieustannym weryfikowaniem uzyskanych rezultatów. Forsowanie „małżeństw jednopłciowych” oznacza nie tylko destrukcję tej precyzji, ale i destrukcję prawa, które jeszcze niedawno charakteryzowało się ścisłością, odziedziczoną po prawie rzymskim. Ustawowe przeforsowanie „małżeństw jednopłciowych” w Niemczech wydaje się dodatkowo niepokojące, bo Niemcy są politycznym kierownikiem Unii Europejskiej. Brytyjczyków najwyraźniej musiały wspierać proroctwa, że zdecydowali się wystąpić z tego ponurego kołchozu.

Stanisław Michalkiewicz

http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=3979

https://www.youtube.com/watch?v=Cdm6x6LCEfY
0 xAwatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 12930
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 897
x 319
Podziękował: 12849 razy
Otrzymał podziękowanie: 19557 razy

Re: OGŁUPIANIE LUDZKOŚCI...... STOP!!!!

Nieprzeczytany post autor: songo70 » sobota 15 lip 2017, 11:38

http://tvn24bis.pl/24-godziny,140,m/rew ... 57107.html
Kierownictwo londyńskiego metra postanowiło zmienić sposób zwracania się do podróżnych. Zamiast tradycyjnego od wielu lat zwrotu "Panie i Panowie", teraz obsługa będzie zaczynała komunikaty słowami "Witamy wszystkich". Wymogły to środowiska LGBT, uważając, że dotychczasowe zwroty są dyskryminujące na przykład dla osób transpłciowych lub nie identyfikujących się z żadną płcią. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.
:ugeek:

PS. haslo "komunizm" jest uzywane tj terrroryzm do osiagniecia okreslonych celow przez tajny rzad swiatowy.
0 x


panta rhei

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 11602
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 62
x 559
Podziękował: 26962 razy
Otrzymał podziękowanie: 17439 razy

Re: OGŁUPIANIE LUDZKOŚCI...... STOP!!!!

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » sobota 15 lip 2017, 15:02

Idiotyzmów jest więcej..
Prawdziwych debili nie brakuje:

Macron: Terroryzm ma związek ze zmianami klimatu
Obrazek


:lol: :D
https://newsbook.pl/2017/07/11/macron-t ... i-klimatu/
0 x


czasem tak długo wpatrujemy się w zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które już dawno się otworzyły...

Awatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 15551
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 27
x 825
Podziękował: 29101 razy
Otrzymał podziękowanie: 23404 razy

Re: OGŁUPIANIE LUDZKOŚCI...... STOP!!!!

Nieprzeczytany post autor: janusz » środa 30 sie 2017, 20:40

Jaśkowski - Myśleć !!

https://www.youtube.com/watch?v=rhcXtASmxbE

Opublikowany 23 sie 2017
Logika, to coraz bardziej deficytowy przedmiot naukowy.
2+2 = 4 to nie wymaga interpretacji ale wiedzy.
0 x
Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 6439
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1077
x 319
Podziękował: 11513 razy
Otrzymał podziękowanie: 11987 razy

Re: OGŁUPIANIE LUDZKOŚCI...... STOP!!!!

Nieprzeczytany post autor: chanell » poniedziałek 09 wrz 2019, 10:21

ILUZJA DEMOKRACJI, NEOLIBERALIZM I PROPAGANDA CZYLI DLACZEGO OWCE MILCZĄ?

https://youtu.be/NkvYxVrsvzM

BaldTV
Data premiery: 7 wrz 2019
Poważna analiza stanu demokracji (przedstawicielskiej) w obecnej epoce neoliberalizmu i wpływ propagandy na społeczeństwo w systemie demokratycznym.
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 11602
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 62
x 559
Podziękował: 26962 razy
Otrzymał podziękowanie: 17439 razy

Re: OGŁUPIANIE LUDZKOŚCI...... STOP!!!!

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » wtorek 10 wrz 2019, 22:19

CZYLI DLACZEGO OWCE MILCZĄ?
bo mają tanie piwo, wódę i meczyki w tv, a poza tym
nic się nie stało, jak wprowadzą 10G też będzie ok, chociaż z czerepów
będzie dymić :D
0 x


czasem tak długo wpatrujemy się w zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które już dawno się otworzyły...

Awatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 15551
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 27
x 825
Podziękował: 29101 razy
Otrzymał podziękowanie: 23404 razy

Re: OGŁUPIANIE LUDZKOŚCI...... STOP!!!!

Nieprzeczytany post autor: janusz » sobota 28 mar 2020, 14:21

Nawet jeśli to przypadek... to już wiadomo, jak zrobić z nas niewolników

https://www.youtube.com/watch?v=2OlkwpBCqK8

Premiera rozpoczęła się 23 godziny temu
0 xAwatar użytkownika
Thotal
Posty: 7677
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 27
x 254
Podziękował: 6077 razy
Otrzymał podziękowanie: 12111 razy

Re: OGŁUPIANIE LUDZKOŚCI...... STOP!!!!

Nieprzeczytany post autor: Thotal » sobota 28 mar 2020, 21:43

uświadamianie ludzkości...


https://www.youtube.com/watch?v=NfChShc4EBs
Pozdrawiam - THoTal :)
2 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 15551
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 27
x 825
Podziękował: 29101 razy
Otrzymał podziękowanie: 23404 razy

Re: OGŁUPIANIE LUDZKOŚCI...... STOP!!!!

Nieprzeczytany post autor: janusz » wtorek 11 sie 2020, 23:17

Zamienił stryjek laskę na maskę? Chaos po globalizacji. Fałszywe flagi. Psychologia społeczna 2020.
11 sie 2020

https://www.youtube.com/watch?v=AsbVwkcsZUQ

niezaleznatelewizja
0 xODPOWIEDZ