Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Miedź, ważny minerał i jej szczególny związek

Awatar użytkownika
sandra
Posty: 2315
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 19:20
x 96
x 176
Podziękował: 1352 razy
Otrzymał podziękowanie: 4878 razy

Re: Miedź, ważny minerał i jej szczególny związek

Nieprzeczytany post autor: sandra » sobota 09 lut 2019, 11:46

Biżuteria jest delikatna (w ogóle miedz jest miękka) więc zgodnie z przepisem.
Do gotującej wody łyżka soli +szklanka octu. Zostawiamy biżuterię na 2-3 godz.
Potem myjemy mydłem i płuczemy ciepła wodą.
Na większe powierzchnie stosujemy tzw maski czyszczącej z octu, soli i mąki.
Można wcierać w przedmiot z miedzi od razu, ale możesz też pokryć nią miedzianą powierzchnię, odczekać 15-45 minut na rozmoczenie się patyny i dopiero wtedy wyszorować. Ja zostawiam na pół godziny. Mam okap kuchenny z miedzi więc jest co czyścić.
Gdy drażni cię ocet to może być sok z cytryny gotowy lub wyciśnięty.
0 x



Awatar użytkownika
dama
Posty: 842
Rejestracja: niedziela 15 mar 2015, 20:15
x 2
x 9
Podziękował: 1875 razy
Otrzymał podziękowanie: 886 razy

Re: Miedź, ważny minerał i jej szczególny związek

Nieprzeczytany post autor: dama » sobota 09 lut 2019, 20:49

Z ciekawości troche poszperałam znalazłam bransolety łancuchy kubki dzbanki
Miedziane z idnii z Grecji ,turcji nawet nie wiedziałam ,ze tyle tego jest .
Czy oprócz biżuterii i okapu masz jakieś naczynie miedziane?
0 x



Awatar użytkownika
sandra
Posty: 2315
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 19:20
x 96
x 176
Podziękował: 1352 razy
Otrzymał podziękowanie: 4878 razy

Re: Miedź, ważny minerał i jej szczególny związek

Nieprzeczytany post autor: sandra » niedziela 10 lut 2019, 14:40

Jest kilka, niewiele znaczących w gospodarstwie, takie drobiazgi jednakowoż używane.
Tygielek do kawy po turecku zakupiony 100 lat temu oraz kubeczki do wody.
Cukiernica z targu staroci na Kole w W-wie, a przechowuje w niej cukier palmowy i gdy już naprawdę nie mogę się opanować to sięgam po nią.
Stoi na najwyższej półce aby było trudniej sięgnąć ;)
No i trochę ozdób pasujących do okapu aby nie był osamotniony w swej miedźiowatości...
0 x



Awatar użytkownika
dama
Posty: 842
Rejestracja: niedziela 15 mar 2015, 20:15
x 2
x 9
Podziękował: 1875 razy
Otrzymał podziękowanie: 886 razy

Re: Miedź, ważny minerał i jej szczególny związek

Nieprzeczytany post autor: dama » niedziela 10 lut 2019, 17:07

Nabieram chęci by coś sobie kupic ,ale,ale boję się zeby faktycznie była to miedż .
Widziałam starocie na allegro i widze ,ze pisze ,miedż ale wewnatrz jakieś jasne a inne prawie czarne wewnatrz
Cena nie za wysoka ,ale jaka powinna być czy starocie sa tansze czy droższe od nowych ,?
I jak tu zrobic prezent .

A we wrocławiu SZPITAL ma porecze miedziane
https://www.wroclaw.pl/miedz-w-szpitalu ... zakazeniem


On tez mówi o dobrych skutkach miedzi
https://www.youtube.com/watch?v=sRSmhoOCEwM
0 x



Awatar użytkownika
sandra
Posty: 2315
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 19:20
x 96
x 176
Podziękował: 1352 razy
Otrzymał podziękowanie: 4878 razy

Re: Miedź, ważny minerał i jej szczególny związek

Nieprzeczytany post autor: sandra » niedziela 10 lut 2019, 18:10

Bardzo ładnie mówi o wodzie....
Pooglądaj ofertę z tej firmy. Zostawiłam im nr telefonu, gdy oddzwonią to wypytam o szczegóły i się podzielę informacjami.
https://bangalore.pl/pl/zestawy-promocy ... 650ml.html
0 x



Awatar użytkownika
dama
Posty: 842
Rejestracja: niedziela 15 mar 2015, 20:15
x 2
x 9
Podziękował: 1875 razy
Otrzymał podziękowanie: 886 razy

Re: Miedź, ważny minerał i jej szczególny związek

Nieprzeczytany post autor: dama » poniedziałek 11 lut 2019, 13:40

Ładne i drogie a ja znalazłam takie z Indii cena przystępna co o tym myślisz ?
https://www.etsy.com/pl/listing/6064097 ... ed-5&frs=1
.
https://www.etsy.com/pl/listing/6067386 ... al-7&frs=1
.
0 x



Awatar użytkownika
sandra
Posty: 2315
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 19:20
x 96
x 176
Podziękował: 1352 razy
Otrzymał podziękowanie: 4878 razy

Re: Miedź, ważny minerał i jej szczególny związek

Nieprzeczytany post autor: sandra » poniedziałek 11 lut 2019, 16:26

Odpowiedz na PW, bo wygawor nam się dostanie... ;)
0 x



Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: Miedź, ważny minerał i jej szczególny związek

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » poniedziałek 11 lut 2019, 16:48

nie ma powodu, zgodnie z tematem :)

jakie łanne ;)
z linku od @damy

Obrazek
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
sandra
Posty: 2315
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 19:20
x 96
x 176
Podziękował: 1352 razy
Otrzymał podziękowanie: 4878 razy

Re: Miedź, ważny minerał i jej szczególny związek

Nieprzeczytany post autor: sandra » poniedziałek 11 lut 2019, 17:08

Jak nie pogonią, to mała ciekawostka z zamierzchłości... ;)
Konfitury tylko w rondlu
Przedmioty miedziane znaleźć można było zarówno w bogatych, jak i uboższych domach. Chętnie pijano z miedzianych kubków, uważnie jednak bacząc, by były pobielone. Strach budziła możliwość zatrucia grynszpanem, czyli hydroksyoctanem miedzi (powstaje, bo metalowa powierzchnia wchodzi w reakcję m.in. z zawartym w powietrzu dwutlenkiem węgla). Stąd też w dworach chętnie przyjmowano wędrownych rzemieślników, którzy parali się bieleniem garnków cyną, bo większość kuchennego wyposażenia stanowiły przedmioty miedziane.

Jeszcze na początku XX wieku poradniki dla gospodyń domowych donosiły, że najlepsze konfitury smaży się w miedzianym rondlu. Miał zresztą specjalny kształt płaskiej patelni z długą rączką. Lucyna Ćwierciakiewiczowa zalecała wszechstronne stosowanie miedzi w kuchni, poza jednym wyjątkiem – do rosołu należało wziąć garnek gliniany, polewany. Podobno poprawia smak wywaru.
https://www.weranda.pl/sztuak-new/kolek ... miedz?ai=0
0 x



Awatar użytkownika
dama
Posty: 842
Rejestracja: niedziela 15 mar 2015, 20:15
x 2
x 9
Podziękował: 1875 razy
Otrzymał podziękowanie: 886 razy

Re: Miedź, ważny minerał i jej szczególny związek

Nieprzeczytany post autor: dama » poniedziałek 11 lut 2019, 17:29

No to jak nie pogonią ,to sie dzielmy wiedzą.
grzegorz bardzo ładne ale zdecydowałam sie na tansze bez ozdoby ,każdy grosz sie liczy
tam sa takie kute recznie młoteczkiem
https://www.etsy.com/pl/listing/6608283 ... l-12&frs=1
ale ja musze miec kubek z uchwytem bo bez nie podniose .mam nadzieje ,ze znajde .
Rondle garnki są drogie ale to przeciez na całe lata ,tyle ,ze młodzi lubia zmieniac aja lubie starocie .

-------
sandra kto wie może wróca do łask naczynia miedziane bo to i zdrowe i trwałe .
Dlaczego ja pare lat temu o tym nie wiedziałam anie teraz u schyłku drogi :lol:
0 x



Awatar użytkownika
dama
Posty: 842
Rejestracja: niedziela 15 mar 2015, 20:15
x 2
x 9
Podziękował: 1875 razy
Otrzymał podziękowanie: 886 razy

Re: Miedź, ważny minerał i jej szczególny związek

Nieprzeczytany post autor: dama » piątek 22 lut 2019, 20:11

Przegladnełam temat od pierwszej strony i wyczytałam ,że
Skóra i tkanka łączna

Stara, marszcząca się i zwiotczała skóra jest jednym z objawów niedoboru miedzi.
I pomyslałam ,ze moze niedobór miedzi sprawia ,ze taka skóre mam i nie pomaga
picie wody która przelatuje czy z sola czy bez zamiast sie cos poprawic to jakos na odwrót sie dzieje.
Poczytałam o siarczanie miedzi o chelatach o zagrozeniach i strachach bo kto by chciał sobie zaszkodzic .
Zastanawiam sie czy ongis kobiety były madrzejsze ,odwazniejsze bo skoro w kuchni miały rondle rondelki
patelnie i garnki miedziane i uzywały ,a my dzisiaj obliczamy co ile komu ,kon pies człowiek zaraz padnie albo i nie .
Czy moze były niekumate i nie wiedziały ze narazaja swoje życie bo zdrowie na pewno.
Jakby tak poczytały w internecie to jak by zareagowały.
Mnie tam duzo nie potrzeba ,przeczytam ze moze zagrazac i juz mam watpliwości ,strach ma wielkie oczy.
Az sie dziwie ze pilam niejonowe nano-miedz koloidalna i dobrze ze juz skonczyłam bo nie wiem czy bym zaniechała picia.
Ale łazi za mna chec na naczynko miedziane juz wiem ze musi byc czysta miedz a nie stopy ,tylko jak zaufac na słowo ?
Moze chociaz troche podratuje swoja skóre i włosy . :)
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Miedź, ważny minerał i jej szczególny związek

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » piątek 22 lut 2019, 22:22

Widzisz @dama, problem w tym, że miedź w nadmiarze powoduje multum nieprzyjemnych objawów, których klasycznym przykładem jest choroba Wilsona, choć jej wystąpienie ma zwykle inne przyczyny, niż przedawkowanie. Krótko mówiąc nie jest łatwo sprawdzić jaki poziom miedzi mamy w organizmie. Nie wiem, czy u nas robią już z krwi z łokcia, inna metoda z cienko-igłowej biopsji wątroby i jeszcze inna z całodobowej zbiórki moczu.
Nie medyczne sposoby to analiza pierwiastkowa włosa, dość dokładna, ale daje wynik uśredniony z połowy roku wstecz.
Pośrednia metoda to sprawdzanie poziomu cynku roztworem siarczanu cynku, jeśli cynku jest dość, zbyt dużo miedzi nie ma prawa być w organizmie, ale o żadnej dokładności tego testu mówić nie można.
Miedź kumuluje się w wątrobie, jeśli ktoś robi detoks wątroby raz na pół roku, to nadmiar miedzi raczej mu nie grozi.
Problem z miedzią jest w tym, że jej nadmiar może być przyczyną poważnych schorzeń z tymi najgorszymi włącznie, natomiast niedobór ma delikatne objawy w sensie zdrowia, jak siwizna czy zwiotczała skóra, ale to ostatnie może być spowodowane też dziesięcioma innymi czynnikami, a nie niedoborem miedzi.
Chcesz wiedzieć, to zrób analizę pierwiastkową włosa, niestety koszt duży.
Ja robię tak jak opisałem w temacie "ZnO".
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
dama
Posty: 842
Rejestracja: niedziela 15 mar 2015, 20:15
x 2
x 9
Podziękował: 1875 razy
Otrzymał podziękowanie: 886 razy

Re: Miedź, ważny minerał i jej szczególny związek

Nieprzeczytany post autor: dama » sobota 23 lut 2019, 14:27

blue chcesz powiedziec,ze picie wody z miedzianego naczynia jest bardziej niebezpieczne
niż branie tabletek zmiedzia ?
A ile tej wody musiała bym wypic,zeby było zagrożenie jak to przeliczyc ?
I ponowie pytanie co do uzywania naczyn miedzianych w dawnych czasach , przez ludzi zamoznych .
Moze to kłamstwo ,ze Hindusi w kawiarniach uzywaja naczyn miedzianych ,nie wiem co myslec ,a coz bizuteria
czy ona mniej zaraża niz picie wody ?
Celiakia to niedobór miedzi i coraz wiecej ludzi na to cierpi .
blue nie ma szansy nadziei na dobro płynące z uzywania naczyn miedzianych czy bizuterii :)
0 x



Seji
Posty: 472
Rejestracja: niedziela 20 sty 2019, 13:42
x 379
x 8
Podziękował: 488 razy
Otrzymał podziękowanie: 391 razy
Kontakt:

Re: Miedź, ważny minerał i jej szczególny związek

Nieprzeczytany post autor: Seji » czwartek 21 mar 2019, 09:29

Gdy moją mamę po zawale serca wypisali ze szpitala (2011), dostała recepty na 9 leków, kupiłam je, bo prosiła, ale gdy przeczytała wszystkie ulotki, stwierdziła, że nie będzie tych leków brać. Zamiast tego, najpierw przez 2 tygodnie dochodziła do sił u mnie, na moim wegetariańskim jedzeniu, a potem poszłyśmy do bioenergoterapeutki, która przekazała jej różne rady dietetyczne oraz inne, m.in., żeby sobie mama wszyła do do stanika po lewej stronie miedziany drucik (krótki i chyba zwinięty). Mama zastosowała się do tych rad i miała się dobrze. Po kilku latach zmieniła jednak drucik na coś innego, już nie pamiętam co, ale zrobiła to pod wpływem rady jakiejś znajomej. Obecnie nie jest okazem zdrowia, ale jak na swój wiek (79 l.) i ogólną sytuację zdrowotną trzyma się całkiem nieźle.
0 x



Jurek
Posty: 27
Rejestracja: niedziela 13 sty 2019, 00:40
x 2
x 1
Podziękował: 24 razy
Otrzymał podziękowanie: 28 razy

Re: Miedź, ważny minerał i jej szczególny związek

Nieprzeczytany post autor: Jurek » piątek 22 mar 2019, 17:40

@ Blu & Dama

Ja dorobiłem się własnego poglądu na miedź a właściwie jej zawartość i sposób mierzenia.
.
1. Badanie z krwi - długo się czeka na wynik. Mój wskazał na lekki niedobór.

2. Prosty analizator Quantum. Również wskazuje dolną granice normy.

3. Duży biorezonans Biophilia. Ten, nie dość, że wskazuje poziom w 7 stopniowej skali , to jeszcze zapodaje wartości w organie. I jest różnie. W niektórych jest średnio, w innych za mało. Natomiast nigdzie nie znalazłem choćby ponad średnią.

Najciekawsze jest to, że gdy skanowałem swoje dna z paznokci, włosów, śliny i kropelki krwi, poziomy miedzi mam identyczne. Mało tego, wszystkie pomiary są identyczne. Polipek na dwunastnicy jest, tętniaczek też jest. Nic nie przybyło ani nie ubyło :-)

Po rozpoczęciu suplementacji salicylanu i aminokwasowego chelatu miedzi, u mnie wreszcie drgnęło do góry. Zobaczymy co będzie za miesiąc.
0 x



Jurek
Posty: 27
Rejestracja: niedziela 13 sty 2019, 00:40
x 2
x 1
Podziękował: 24 razy
Otrzymał podziękowanie: 28 razy

Re: Miedź, ważny minerał i jej szczególny związek

Nieprzeczytany post autor: Jurek » piątek 22 mar 2019, 17:40

@ Blu & Dama

Ja dorobiłem się własnego poglądu na miedź a właściwie jej zawartość i sposób mierzenia.
.
1. Badanie z krwi - długo się czeka na wynik. Mój wskazał na lekki niedobór.

2. Prosty analizator Quantum. Również wskazuje dolną granice normy.

3. Duży biorezonans Biophilia. Ten, nie dość, że wskazuje poziom w 7 stopniowej skali , to jeszcze zapodaje wartości w organie. I jest różnie. W niektórych jest średnio, w innych za mało. Natomiast nigdzie nie znalazłem choćby ponad średnią.

Najciekawsze jest to, że gdy skanowałem swoje dna z paznokci, włosów, śliny i kropelki krwi, poziomy miedzi mam identyczne. Mało tego, wszystkie pomiary są identyczne. Polipek na dwunastnicy jest, tętniaczek też jest. Nic nie przybyło ani nie ubyło :-)

Po rozpoczęciu suplementacji salicylanu i aminokwasowego chelatu miedzi, u mnie wreszcie drgnęło do góry. Zobaczymy co będzie za miesiąc.
0 x



Awatar użytkownika
dama
Posty: 842
Rejestracja: niedziela 15 mar 2015, 20:15
x 2
x 9
Podziękował: 1875 razy
Otrzymał podziękowanie: 886 razy

Re: Miedź, ważny minerał i jej szczególny związek

Nieprzeczytany post autor: dama » piątek 22 mar 2019, 18:58

Co to jest ten
salicylanu i aminokwasowego chelatu miedzi, u mnie wreszcie drgnęło do góry.
Jaka jest roznica i co drgneło ?
Ja nie mam pojecia jak sie powinno czuc po suplementowaniu czy po piciu wody miedzianej .
O co nie zapytam to zapada grobowa cisza ,wiec juz nie pytam ale skoro temat drgnał to moze czegos sie dowiem :)
0 x



Jurek
Posty: 27
Rejestracja: niedziela 13 sty 2019, 00:40
x 2
x 1
Podziękował: 24 razy
Otrzymał podziękowanie: 28 razy

Re: Miedź, ważny minerał i jej szczególny związek

Nieprzeczytany post autor: Jurek » piątek 22 mar 2019, 19:26

Hej Dama,

salicylan miedzi. Dowiedziałem sie o nim z tego forum. Sam zrobiłem :-)

Aminokwasowy chelat miedzi nabyłem w podkowie.- również naprowadzono mnie na ten chelat na tym forum.
Niech żyje forum i jego autorzy !

Nic nie czuć, jeśli się ma niedobór, normę lub nadwyżkę miedzi. To jest element śladowy. Pioneczek w dominie.

Ale jeśli nie funka, domino sie zawali. Calutkie.
U mnie wywaliło tętniakiem w aorcie brzusznej i ogólnie zaburzeniami w produkcji elastyny. Po suplementacji przestał rosnąć . Zobaczy sie za pół roku .
0 x



Awatar użytkownika
sandra
Posty: 2315
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 19:20
x 96
x 176
Podziękował: 1352 razy
Otrzymał podziękowanie: 4878 razy

Re: Miedź, ważny minerał i jej szczególny związek

Nieprzeczytany post autor: sandra » piątek 22 mar 2019, 19:29

Wiwat WYSZUKIWARKA...to kierunek do zródła wiedzy na Cheopsie :)
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Miedź, ważny minerał i jej szczególny związek

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » piątek 22 mar 2019, 19:47

@dama, pytania są osobnicze, nikt nie jest w stanie powiedzieć, jak reagujesz na związki miedzi, to trudna kwestia.
Zdecydowanie jeśli sobie zaparzysz kawę i jeszcze ugotujesz obiad w miedzianych naczyniach, masz niewielkie szanse przedobrzyć z miedzią. Zawsze masz w odwodzie cynk, w dowolnej postaci, działa szybko i niweluje efekty nadmiaru miedzi. Gorzej, jeśli już masz wodę w kranie przez rury miedziane, to może być przesada.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
dama
Posty: 842
Rejestracja: niedziela 15 mar 2015, 20:15
x 2
x 9
Podziękował: 1875 razy
Otrzymał podziękowanie: 886 razy

Re: Miedź, ważny minerał i jej szczególny związek

Nieprzeczytany post autor: dama » wtorek 26 mar 2019, 17:09

blue@
Też nie wiem jak reaguje ,na związki miedzi
Nie mam naczyn miedzianych ani rur miedzianych z tego co wiem sa miedziane krany .
Czy branie cynku nie działa tez w ruą strone ,znaczy biorąc cynk nie pozbawialam sie cynku ?
Zastanawia mnie stan skóry ,sucha i nie ma znaczenia ile pije wody, a wyczytałam ze niedobór mieddzi tak sie moze objawiac.
Oglądałam film jak facet zrobił sobie piekne oczko wodne i doprowazał deszczówke miedzianymi rurami , pomyślałam
-te ryby nie zdychaja a człowiekowi zagraza ,ale ten cygan widocznie znal sie na tym.


-----------
Jurek @ Ale jeśli nie funka, domino sie zawali. Calutkie.
co to jest funka ? :)

widac jestes odwazny tu sie dowieziałes i tam kupiłes a najem sie tyle strachu ,ze jestem skolowana -kupic nie kupic a moze kupic itp.
aaa kupilam butelke ,ale kiepsko sie ja wewnatrz czysci a to naj lepsze bo i woda i miedziana .
0 x



Jurek
Posty: 27
Rejestracja: niedziela 13 sty 2019, 00:40
x 2
x 1
Podziękował: 24 razy
Otrzymał podziękowanie: 28 razy

Re: Miedź, ważny minerał i jej szczególny związek

Nieprzeczytany post autor: Jurek » poniedziałek 01 kwie 2019, 18:36

Oj Damula , na pewno to nie jest fanka <E>:lol:</E> <E>:mrgreen:

chodzi o "funkcjonuje".

Miedź, cynk i inne, w interesującym Cie organie, zmierzysz wg poniższego linku - z DNA. Wyślesz pocztą drobiny futra, pazurków, śliny, kilku kropel krwi i dostaniesz ok 130 parametrów biochemicznej analizy z wyszczególnieniem tych, które homeostazę zakłócają.

Obrazek
0 x



munia
Posty: 9
Rejestracja: środa 03 kwie 2019, 17:33
Otrzymał podziękowanie: 8 razy

Re: Miedź, ważny minerał i jej szczególny związek

Nieprzeczytany post autor: munia » środa 03 kwie 2019, 17:41

Trzeba przyznać, że miedź raczej niezbyt często jest wspominana w różnego rodzaju opracowaniach, jako ważny mikroelement. Z tego co mi wiadomo, to raczej rzadko występują jej niedobory, chyba że w przypadku jakiś głodówek i terapii wypłukującej organizm z mikroelementów.
0 x



cedric
Posty: 7191
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 95
x 179
Podziękował: 4035 razy
Otrzymał podziękowanie: 11142 razy

Re: Miedź, ważny minerał i jej szczególny związek

Nieprzeczytany post autor: cedric » sobota 04 maja 2019, 14:11

Terapie lekami anty-rzs .

https://ard.bmj.com/content/annrheumdis ... 1.full.pdf

Serum copper levels in rheumatoid arthritis

Table Serum copper levels ofpatients with rheumatoid arthritis undergoing therapy with different drugs
Controls Indomethacin Aspirin Levamisole Penicillamine Gold

Mean copper level(jg/ml) 1.03 1.65 1.61 1.37 1.32 1.65
Standard deviation 0.15 0.20 0.18 0.28 0.18 0.42
0 x



cedric
Posty: 7191
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 95
x 179
Podziękował: 4035 razy
Otrzymał podziękowanie: 11142 razy

Re: Miedź, ważny minerał i jej szczególny związek

Nieprzeczytany post autor: cedric » sobota 04 maja 2019, 14:45

https://ard.bmj.com/content/annrheumdis ... 1.full.pdf

translator

Ostatnie doniesieia dotyczące poziomu i rozmieszczenia miedzi w surowicy pacjentów poddawanych
terapii reumatoidalnego zapalenia stawów (Bajpayee, 1975;
Sorensen, 1976a) i obserwacje, że kompleksy miedzi
leków przeciwzapalnych są bardziej aktywne u zwierząt
modelowych niż same leki
(Sorensen, 1976b)
sugerują, że miedź może odgrywać ważną rolę, chociaż
mało zrozumiałą, rola w procesie zapalnym.
W związku z tym poziom miedzi w surowicy grupy
mierzono pacjentów z reumatoidalnym zapaleniem stawów, którzy przechodzili terapię różnymi schematami leczenia
(tab.). Wszystkie osoby w grupie były leczone
lekiem wskazanym w tabeli przez co najmniej 1 miesiąc
przed analizą próbki surowicy do miedzi
z zastosowaniem analizy pierwiastkowej
(Kamel i in., 1978). Wyniki sugerują, że
istnieje korelacja między poziomem miedzi w surowicy i
terapią lekową, a w szczególności poziomy stwierdzone przy pomocy
aspiryny i indometacyny znacznie różnią się od
kontroli niereumatoidalnych na poziomie 0.1 %.

Próbowaliśmy ocenić wpływ czasu trwania
terapia przez okres 6 miesięcy, postępując zgodnie z
poziomami miedzi w surowicy wybranych pacjentów, którzy pozostali
na taki okres czasu na każdym z wymienionych leków oprócz złota.
Penicylamina spowodowała zdecydowaną redukcję
średnia wartość surowicy w tym okresie, a nawet w
u niektórych pacjentów poziom był zbliżony do poziomu kontroli
osiągnięty. Z aspiryną, indometacyną i lewamizolem
było kilka odmian, ale nie było oczywistych trendów
obserwowane z tymi lekami w skali czasowej tego badania. Poprzednie badania odnosiły się do grup
(nieleczone reumatoidy) (Bajpayee, 1975; Sorensen,
1976a), ale w naszym przypadku wszyscy pacjenci byli leczeni
jakiś sposób wcześniej. Ich poziom miedzi wcześniej
leczenie szpitalne wahało się od 2. 15 do 1.11mg / ml.
Korelacja między terapią lekową a poziomem miedzi
była nieco nieoczekiwana. Różnice miedzi w surowicy mają
odnotowany dość szeroki zakres warunków fizjologicznych, takich jak seks, ciąża i antykoncepcja, stres
i dzienne rytmy i te efekty mogły zaciemniać wszelkie zmiany związane z lekami.

Jednakże, brak kobiet w ciąży i doustnych środków antykoncepcyjnych
zostały uwzględnione w tym badaniu, a stwierdzone różnice związane z lekami są dość duże. (Na przykład, różnice
0.16 i 0 .19 Cu Fg / ml między grupami mężczyzn i kobiet
odnotowano w ostatnich badaniach [Barnet i Brozovic,
1975, Sorensen 1974).
Ponieważ poziomy miedzi w surowicy
różnią się dość szeroko u pacjentów z reumatoidalnym zapaleniem stawów,
wydają się być stabilizowane przez konwencjonalne terapie lekowe
na pewne poziomy, które z wyjątkiem
penicylaminy są wyższa niż w grupie kontrolnej.
Dalej, leki drugiej linii, penicylamina i
lewamizol, dają znacznie niższe poziomy miedzi niż
bardziej standardowe środki przeciwzapalne, takie jak aspiryna i
indometacyna.
0 x



ODPOWIEDZ