Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Miedź, ważny minerał i jej szczególny związek

Awatar użytkownika
luna
Posty: 299
Rejestracja: poniedziałek 08 lut 2016, 11:52
x 17
x 7
Podziękował: 157 razy
Otrzymał podziękowanie: 329 razy

Re: Miedź, ważny minerał i jej szczególny związek

Nieprzeczytany post autor: luna » niedziela 15 maja 2016, 12:39

Basiu jak najbardziej,tyle że muszę zdobyć ten drut miedziany :D prawdziwy.
Nastawiaj już tonik,ja nastawie gdy tylko ''osiągnę'' drut 100% miedz
pozdr.
0 x



Awatar użytkownika
luna
Posty: 299
Rejestracja: poniedziałek 08 lut 2016, 11:52
x 17
x 7
Podziękował: 157 razy
Otrzymał podziękowanie: 329 razy

Re: Miedź, ważny minerał i jej szczególny związek

Nieprzeczytany post autor: luna » środa 18 maja 2016, 12:36

blueray21 pisze:2 mg, nawet jeżeli to dotyczy samych jonów miedzi to nie jest nawet "małe co nieco", tylko nic.
Firmy od supli robią wszystko, aby ściągnąć jak najwięcej kasy, nawet jeśli preparat jest tani to koncentrację ma bliską ZERA.
A chelatami nazywają wszystko, co im przyjdzie do głowy, teoretycznie są to związki pierwiastka i dowolnego kwasu rzadko aminokwasu.

Edit: bardziej poprawnie : dowolnego złożonego kwasu.



blueray,dlaczego uważasz,że 2 mg miedzi to jest nic w suplementacji,skoro wszędzie bardzo przestrzegają przed nadmiarem miedzi,wszędzie czytam ostrzeżenia,by nie rozpędzać się z dawką,bo można sobie bardzo zaszkodzić.W końcu ile tej miedzi można brać? możesz podać jakieś konkretne linki?
Jak myślisz 4 mg dziennie nie będzie za mało,albo zbyt dużo? bo ja już sama nie wiem.

Basiu,drutu jeszcze nie mam,ale myślę że w przyszłym tygodniu będę w posiadaniu,bardzo chcę zrobić ten tonik do twarzy,na allegro można kupić nano miedź,może też się nada....
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Miedź, ważny minerał i jej szczególny związek

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » środa 18 maja 2016, 16:20

W tym temacie, gdzieś na początku masz dane dr Lasta ile dziennie możesz salicylanu przyjąć, a ile na okoliczność "choroby". Przeliczając na miedź nie będą to 2 mg.
Niewątpliwie każdy metal przyjmowany w nadmiarze szkodzi, również antagonista miedzi, czyli cynk.
Robiąc "miedzianą wodę" nie jesteś w stanie kontrolować dawki, bo nie znasz składu swojej wody, do destylowanej może przejdą pojedyncze mcg, a i tu nie założyłbym się.
Większość populacji ma niedobór miedzi, bo u nas mało kto ma rury z miedzi do wody pitnej, co np. we Francji jest standardem, może było, bo teraz nadużywają plastików, tak jak my.
Jedyny względnie dokładny sposób na określenie nadmiarów i niedoborów minerałów w tym metali to analiza pierwiastkowa włosa.
Obecnie nie musisz się męczyć z robieniem salicylanu, w "podkowie" jest aminokwasowy chelat miedzi (inne też są).
1 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: Miedź, ważny minerał i jej szczególny związek

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » środa 18 maja 2016, 16:27

Obecnie nie musisz się męczyć z robieniem salicylanu, w "podkowie" jest aminokwasowy chelat miedzi (inne też są).

Ale ten do zastosowań skórnych raczej się nie nadaje?
1 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
luna
Posty: 299
Rejestracja: poniedziałek 08 lut 2016, 11:52
x 17
x 7
Podziękował: 157 razy
Otrzymał podziękowanie: 329 razy

Re: Miedź, ważny minerał i jej szczególny związek

Nieprzeczytany post autor: luna » czwartek 19 maja 2016, 09:09

Właściwie cały czas w artykułach spotykam się z tym jak to mamy za dużo miedzi w organizmie,czy to nie jest aby wróżenie z fusów? nikt miedzi nie bada,a jeżeli już to takie badanie nie jest miarodajne więc jak to jest? Myślę,że skoro mamy różne inne niedobory minerałów,to dlaczego miedź ma być wyjątkiem ?
0 x



Awatar użytkownika
luna
Posty: 299
Rejestracja: poniedziałek 08 lut 2016, 11:52
x 17
x 7
Podziękował: 157 razy
Otrzymał podziękowanie: 329 razy

Re: Miedź, ważny minerał i jej szczególny związek

Nieprzeczytany post autor: luna » czwartek 19 maja 2016, 11:06

Myślę,że najlepsza rekomendacja suplementacji miedzi to doświadczenia ludzi w tym względzie
wklejam wpis
Steph
May 25, 2014 at 3:16 pm
I just came across this article, and I have to say its very informative, and so true. I’ve suffered many health problems for several years, and by chance a few months ago, I came across an article which said that while people with rhesus positive blood need iron, people with a rhesus negative blood type are more likely to need copper, so I decided to try supplements to see if they’d have any benefit on my health. I’m so glad I did. Over the last 6 months I’ve felt better than I have in years. I have more energy, whereas I’d felt tired all the time, my IBS has improved dramatically, so much so that I can now eat foods I’d had to give up, my low moods have gone, my skin is looking so much better that people are commenting, Im sleeping better, pains from a quite serious degenerative spine condition are far less, i could go on, i havent felt this well in years!

It’s interesting that you say copper is taken from mothers in large amounts, I’ve had 3 children, and, as much as I love them, it’s since having my children that my problems began and increased.


https://glutenfreeworks.com/blog/2010/0 ... c-disease/
0 x



Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: Miedź, ważny minerał i jej szczególny związek

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » czwartek 19 maja 2016, 11:25

Ile miedszi brał i w jakiej formie?
Ciekawe te wnioski o krwi, żelazo, miedź..
1 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
luna
Posty: 299
Rejestracja: poniedziałek 08 lut 2016, 11:52
x 17
x 7
Podziękował: 157 razy
Otrzymał podziękowanie: 329 razy

Re: Miedź, ważny minerał i jej szczególny związek

Nieprzeczytany post autor: luna » czwartek 19 maja 2016, 15:17

Nie mam pojęcia nie napisała ile brała tej miedzi,myślę,że to były jakieś tabletki
0 x



Awatar użytkownika
barneyos
Administrator
Posty: 1455
Rejestracja: piątek 04 sty 2013, 08:49
x 24
x 73
Podziękował: 154 razy
Otrzymał podziękowanie: 1893 razy

Re: Miedź, ważny minerał i jej szczególny związek

Nieprzeczytany post autor: barneyos » piątek 20 maja 2016, 09:24

A gdyby spróbować tego:

http://podkowalinypl.shoper.pl/pl/p/Biotyna-z-miedzia-i-cynkiem/560

Biotyna z miedzią i cynkiem:

Skład mieszanki w dawce dziennej 10 g (dawka końska):

biotyna 20 mg — 100% zapotrzebowania dziennego
miedź 112 mg — 100% zapotrzebowania dziennego
cynk 450 mg — 100% zapotrzebowania dziennego
drożdże paszowe o dużej zawartości wit. B — 5250 mg



Albo:


http://podkowalinypl.shoper.pl/pl/p/Biotyna-kompleks-%E2%80%94-z-miedzia%2C-cynkiem%2C-siarka-i-krzemem/598

Skład mieszanki w dawce dziennej 20 g (dawka końska):

biotyna 22 mg — 110% zapotrzebowania dziennego
miedź 112 mg — 100% zapotrzebowania dziennego
cynk 450 mg — 100% zapotrzebowania dziennego
Dl-Metionina 2000 mg — siarka organiczna
diatomit — ziemia okrzemkowa 9000 mg — krzem organiczny
drożdże paszowe o dużej zawartości wit. B — 3830 mg
1 x


======================================================
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko rzeczy, których na razie nie potrafimy zrobić

Awatar użytkownika
luna
Posty: 299
Rejestracja: poniedziałek 08 lut 2016, 11:52
x 17
x 7
Podziękował: 157 razy
Otrzymał podziękowanie: 329 razy

Re: Miedź, ważny minerał i jej szczególny związek

Nieprzeczytany post autor: luna » piątek 20 maja 2016, 11:36

barneyos pisze:A gdyby spróbować tego:

http://podkowalinypl.shoper.pl/pl/p/Biotyna-z-miedzia-i-cynkiem/560

Biotyna z miedzią i cynkiem:

Skład mieszanki w dawce dziennej 10 g (dawka końska):

biotyna 20 mg — 100% zapotrzebowania dziennego
miedź 112 mg — 100% zapotrzebowania dziennego
cynk 450 mg — 100% zapotrzebowania dziennego
drożdże paszowe o dużej zawartości wit. B — 5250


Ludzie to nie konie,u koni proporcja 1:4 a u ludzi 1:10,czyli różnica zasadnicza.
Suplementując sposobem końskim,można sobie zrobić krzywdę
Na allegro można kupić tanio cynk glukonian 250 tabletek po 30 mg,miedź 30 kapsułek aminokwas 2mg,lub na iherbie w podobnej cenie 120 tabletek 3 mg,cynk tez można kupić niedrogo 50 mg aminokwas.Więc nawet w zwiększonej dawce nie będzie to duży wydatek.

Nie wszystkie zwierzęce suplemeny nadają się dla ludzi,wyjątkiem jest FIRMA MAKANA,która o tym informuje.Ogólnie rzecz biorąc suplementy dla zwierząt nie przechodzą badań bakteriologicznych,więc jeżeli producent tego nie zaznacza,że suplementy są bezpieczne dla ludzi, lepiej w to nie wchodzić.
Swego czasu kupiłam dla siebie drożdże,które były przeznaczone dla gołębi. Pochwaliłam się znajomej,że takie drożdże zażywam i jakie było moje zdziwienie,gdy mi powiedziała jak wygląda pakowanie takich drożdży,ktoś z rodziny akurat pracował w tej firmie,drożdże leżą sobie na podłodze,pracownik chodzi po tych drożdżach,wrzucając łopatą do maszyny pakującej.To przecież dla zwierząt nie dla ludzi,człowiek nie zjada żywności z ziemi czy z podłogi,zwierzęta to robią i nic im nie jest.
0 x



Awatar użytkownika
barneyos
Administrator
Posty: 1455
Rejestracja: piątek 04 sty 2013, 08:49
x 24
x 73
Podziękował: 154 razy
Otrzymał podziękowanie: 1893 razy

Re: Miedź, ważny minerał i jej szczególny związek

Nieprzeczytany post autor: barneyos » piątek 20 maja 2016, 12:10

Co do czystości pożywienia, to panuje chyba powszechna opinia, że koń jest najbardziej wrażliwy na czystość pokarmu, który otrzymuje. O czym świadczy chociażby ostatnia sprawa z zatruciem koni w Janowie. Koń to nawet wczorajszej wody nie wypije, trzeba mu lać świeżą. Tak więc raczej przyjmowałbym taktykę odwrotną, że człowieka bardziej trują, niż konia. Co do wartości procentowych to ok, człowiek ma inne, stąd też podałem, że to są zalecenia końskie, człowiek musi to zmniejszyć do swojej wagi i dostosować suplementację do swoich potrzeb. Ale to chyba jest jasne. Poza tym to są mikro i makroelementy, które baaaardzo trudno przedawkować.
1 x


======================================================
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko rzeczy, których na razie nie potrafimy zrobić

Awatar użytkownika
devi
Posty: 1562
Rejestracja: wtorek 02 lut 2016, 14:17
x 1
x 73
Podziękował: 711 razy
Otrzymał podziękowanie: 2662 razy

Re: Miedź, ważny minerał i jej szczególny związek

Nieprzeczytany post autor: devi » piątek 20 maja 2016, 12:17

Nie wszystkie zwierzęce suplemeny nadają się dla ludzi,wyjątkiem jest FIRMA MAKANA,która o tym informuje


Nie wiem, o czym informuje firma makana, natomiast w ofercie mają oni również suple dla ludzi (manako) i podobno wszystko schodzi z tej samej linii produkcyjnej..
1 x


Dopóki nie uczynisz nieświadomego świadomym, będzie ono kierowało twoim życiem, a ty będziesz nazywał to przeznaczeniem. /C.G. Jung

Awatar użytkownika
luna
Posty: 299
Rejestracja: poniedziałek 08 lut 2016, 11:52
x 17
x 7
Podziękował: 157 razy
Otrzymał podziękowanie: 329 razy

Re: Miedź, ważny minerał i jej szczególny związek

Nieprzeczytany post autor: luna » piątek 20 maja 2016, 12:56

barneyos pisze:Co do czystości pożywienia, to panuje chyba powszechna opinia, że koń jest najbardziej wrażliwy na czystość pokarmu, który otrzymuje. O czym świadczy chociażby ostatnia sprawa z zatruciem koni w Janowie. Koń to nawet wczorajszej wody nie wypije, trzeba mu lać świeżą. Tak więc raczej przyjmowałbym taktykę odwrotną, że człowieka bardziej trują, niż konia. Co do wartości procentowych to ok, człowiek ma inne, stąd też podałem, że to są zalecenia końskie, człowiek musi to zmniejszyć do swojej wagi i dostosować suplementację do swoich potrzeb. Ale to chyba jest jasne. Poza tym to są mikro i makroelementy, które baaaardzo trudno przedawkować.


Oczywiście,z pożywienie nie można niczego przedawkować ale już z suplementów tak.
No nie wiem czy chciałabym zjadać obiad ze żłoba,z którego koń je i czy po pewnym czasie czułabym się dobrze i tryskałabym zdrowiem jak koń,oczywiście nie myjąc tego żłoba,bo nikt nie myje żłoba z którego zjada koń paszę.I tym różnimy się od koni,że my myjemy naczynia ;) Albo kłaść kanapki na ziemie zamiast na talerz,konik zje pasze z ziemi i też nie zachoruje.

...i jeszcze jedno skoro w mieszance znajduje się proporcja 1:4 to choćby nie nie wiem jak się chciało dopasować dawkę dla ludzi to i tak się nie da ;)
P.s Jeżeli chodzi o Janów ;
W paszy podawanej koniom w Janowie Podlaskim znaleziono antybiotyki przeznaczone dla kurcząt rzeźnych.Rzeczpospolita” dodarła do wyników analizy – wynika z nich, że w próbkach owsa znajdowały się niedopuszczalne i niebezpieczne dla koni antybiotyki. Zwykle podobnych substancji dodaje się do pasz dla kurcząt rzeźnych.


http://polska.newsweek.pl/janow-podlask ... uly,383302,
Ostatnio zmieniony piątek 20 maja 2016, 13:08 przez luna, łącznie zmieniany 1 raz.
0 x



Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: Miedź, ważny minerał i jej szczególny związek

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » piątek 20 maja 2016, 13:32

Ale w Polsce nie podaje się przecież antybiotyków dla kurczaków..? Jest zakaz .. :D
Kto ustalił te proporcje 1:4, 1:10..?

Nie wiem, o czym informuje firma makana, natomiast w ofercie mają oni również suple dla ludzi (manako) i podobno wszystko schodzi z tej samej linii produkcyjnej..

Otóż to. ;)
1 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
luna
Posty: 299
Rejestracja: poniedziałek 08 lut 2016, 11:52
x 17
x 7
Podziękował: 157 razy
Otrzymał podziękowanie: 329 razy

Re: Miedź, ważny minerał i jej szczególny związek

Nieprzeczytany post autor: luna » piątek 20 maja 2016, 13:44

grzegorzadam pisze:
Nie wiem, o czym informuje firma makana, natomiast w ofercie mają oni również suple dla ludzi (manako) i podobno wszystko schodzi z tej samej linii produkcyjnej..

Otóż to. ;)


ależ ludzie skoro firma pisze,że suple schodzą z jednej linii dla ludzi i zwierząt,to o co chodzi :?: właśnie o tym pisałam by się upewnić :!:

@ grzeg skoro uważasz,że dawki dla konia i dla ciebie są ok,to ja nic do tego nie mam :lol:

dr.Paul Eck,pisze jak ważna jest równowaga miedzi w organiźmie i bynajmniej nie piszę o koniach ;)

Dr. Paul Eck called copper the “emotional mineral”. The reason for this is that copper and imbalances related to it have such a profound impact on the central nervous system. The psychiatric implications of copper imbalance are tremendous, even if copper did not affect other body systems.

http://www.drlwilson.com/articles/coppe ... ndrome.htm

można mieć niedobór jak i nadmiar miedzi w organiźmie...http://nutritionalbalancing.org/center/ ... ity.php....
0 x



Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: Miedź, ważny minerał i jej szczególny związek

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » piątek 20 maja 2016, 14:01

luna pisze:
grzegorzadam pisze:
@ grzeg skoro uważasz,że dawki dla konia i dla ciebie są ok,to ja nic do tego nie mam :lol:

dr.Paul Eck,pisze jak ważna jest równowaga miedzi w organiźmie i bynajmniej nie piszę o koniach ;)


Nie uważam tak, na pewno dla faceta o wadze 100 kg mniej jak dla konia 500 kg.. :D
Trzeba poszukiwać, i nie dawać nabierać się na przeszacowane kilkaset razy apteczne ''cudactwa'' z dawką RDA,
co niejednokrotnie na tym forum zostało udowodnione.
1 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
luna
Posty: 299
Rejestracja: poniedziałek 08 lut 2016, 11:52
x 17
x 7
Podziękował: 157 razy
Otrzymał podziękowanie: 329 razy

Re: Miedź, ważny minerał i jej szczególny związek

Nieprzeczytany post autor: luna » piątek 20 maja 2016, 14:31

grzegorzadam pisze:



Nie uważam tak, na pewno dla faceta o wadze 100 kg mniej jak dla konia 500 kg.. :D
Trzeba poszukiwać, i nie dawać nabierać się na przeszacowane kilkaset razy apteczne ''cudactwa'' z dawką RDA,
co niejednokrotnie na tym forum zostało udowodnione.


głównie chodzi mi po proporcje miedzy minerałami,a dawka RDA to drugorzędna sprawa.
0 x



Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: Miedź, ważny minerał i jej szczególny związek

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » piątek 20 maja 2016, 14:50

Też o to mi chodzi m.inn., są rozbieżności, które wspólnymi siłami wyjaśnimy pewno. ;)
1 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Miedź, ważny minerał i jej szczególny związek

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » piątek 20 maja 2016, 17:31

@luna, nie cytujemy na tym forum całych postów, ani nawet większych fragmentów poprzedniego posta, bo tu wszyscy mają dobrą pamięć, a większość czytelników nie lubi czytać 2 razy tego samego, na dodatek obok siebie.
Szkoda miejsca i czasu.
2-ga sprawa - to jest forum polskojęzyczne i nie będę oceniał, ale nie wszyscy używają angielskiego, więc jeśli wstawiasz teksty w tym języku to wstawiaj również ich tłumaczenia dla "naszych", żeby też wiedzieli o co chodzi.
To tyle ze spraw administracyjnych.

@barneyos ma rację, konie są o wiele bardziej wrażliwe na wiele czynników niż ludzie, a ponieważ łatwo jest udowodnić co zwierzęciu nie posłużyło, to producenci suplementów dla koni mają na uwadze olbrzymie odszkodowania z hodowli, w przypadku "wpadki", za to lekarze i Big Pharma są praktycznie bezkarni. Jak jakiś koń padnie od szczepionki - jest afera, gdy umierają setki dzieci, a tysiące zostają niepełnosprawnymi - jest cisza.
Proporcje to sprawa oczywista, jednak opieranie się na pojedynczych twierdzeniach, nawet podpieranych badaniami, często bywa zwodnicze. Jak np. protokół Andy Cutlera, skądinąd dość zasłużonego.
Jak wspomniałem, jedynym względnie dokładnym badaniem niedoborów i nadmiarów minerałów jest badanie próbki włosów, wyniki biorezonansów w tym zakresie należy traktować jako bardzo orientacyjne i wiemy jak bardzo zależą od operatora i czasu jakie badaniu poświęci.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
luna
Posty: 299
Rejestracja: poniedziałek 08 lut 2016, 11:52
x 17
x 7
Podziękował: 157 razy
Otrzymał podziękowanie: 329 razy

Re: Miedź, ważny minerał i jej szczególny związek

Nieprzeczytany post autor: luna » piątek 20 maja 2016, 19:41

blu
wkleiłam link i każdy rozumny człowiek wie,że po otwarciu linka jest opcja ''tłumacz'' może sobie przetłumaczyć,jeżeli ma ochoę myślę,że wiedzy nigdy za wiele,no ale skoro nie wolno tego robić...cóż nie będę wklejać linków zagranicznych.
Jeżeli chodzi o ścisłość badanie włosów również nie jest aż tak miarodajne jak ci się wydaje
Wysłano próbki włosów do 4 niezależnych laboratoriów jednej osoby i co,wyniki z 4 laboratoriów bardzo się różniły,na potwierdzenie nie wkleję linka,bo nie mam czasu na tłumaczenie ;)
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Miedź, ważny minerał i jej szczególny związek

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » piątek 20 maja 2016, 20:05

Linki możesz wklejać, ciekawi, a nie znający języka skorzystają z wujka Googla, a znający bez problemów - takiego zakazu nie było.
Natomiast tu: http://www.cheops4.org.pl/cheos/viewtopic.php?f=17&t=874&p=52092#p52029 - wstawiłaś w poście tekst, który powinien mieć tłumaczenie.

Te testy są najbardziej miarodajne z dostępnych, bez cienia wątpliwości. Gdybyś miała takie porównanie z polskich laboratoriów, to miałoby dla nas duże znaczenie. Same próbki od tego samego człowieka mogą się różnić, w zależności od miejsca i sposobu pobrania, trzeba to wszystko uzgodnić z laboratorium, a nie z fryzjerem.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: Miedź, ważny minerał i jej szczególny związek

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » wtorek 28 cze 2016, 08:40

Czy nadmiar miedzi po badaniu APW, można 'mechanicznie' zmniejszyć odpowiednią ilością
cynku?


Wymień metalową instalację hydraulicznąą na wykonaną z tworzywa sztucznego (PCV).
Miedziana instalacja powoduje leukemię, schizofrenię i problemy z płodnością. Jeśli sądzisz,
że posiadasz plastikowà instalację, powinienes dokładnie sprawdzić, czy nie pozostawiono
w niej nawet krótkiego odcinka rury cynkowanej. Kłopoty może powodować kawałek lub złączka
długości 5 cm.


Chora zniszczyła pasożyty, oczyściła nerki,
lecz nie zauważła spadku ciśnienia skurczowego, które pozostało na poziomie I50 do 170.
Jej nadnercza były wręcz zapchane miedzią i platyną. Wymieniła metal na kompozyty w jamie
ustnej i zauważyła spadek ciśnienia do 145-150. Po trzech miesiącach utrzymywało się
ono na poziomie 128-133 przy połowie dawki leków. Pacjentka nie została jeszcze przetestowana
na toksyn´ T-2, ani nie wymieniła miedzianej instalacji hydraulicznej.


Nie używaj aluminiowych naczyń i garnków - właściwe są emaliowane, szklane lub ceramiczne.
Unikaj miedzianych czajników i szklanek ozdobionych złotymi czy srebrnymi brzegami.
Nie zapominaj o staromodnych, drewnianych akcesoriach kuchennych (łyżki, deski, wałki itp.).


Miedź z sieci wodociągowej. We wszystkich przypadkach raka występuje kumulacja tego
metalu w tkance nowotworowej.
Instalacja hydrauliczna stanowi drugie w kolejności zagrożenie.

Fragmenty z H. Clark
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Miedź, ważny minerał i jej szczególny związek

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » wtorek 28 cze 2016, 22:55

Dużo przesady w tych stwierdzeniach widzę. Gdyby to była prawda to 1/3 populacji dawno powinna opuścić ten świat.
Jak wiadomo każda przesada jest dla organizmu nie wskazana, więc to dotyczy także nadmiernych ilości cynku, miedzi i wielu innych minerałów, ale czasami niedobory są jeszcze gorsze w skutkach i o miedzi tu pisaliśmy.
Test warto zrobić i wyrównać, co potrzeba, organizm nam to z pewnoscią wynagrodzi.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
dama
Posty: 842
Rejestracja: niedziela 15 mar 2015, 20:15
x 2
x 9
Podziękował: 1875 razy
Otrzymał podziękowanie: 886 razy

Re: Miedź, ważny minerał i jej szczególny związek

Nieprzeczytany post autor: dama » wtorek 05 lip 2016, 16:45


Nie zapominaj o staromodnych, drewnianych akcesoriach kuchennych (łyżki, deski, wałki itp
.).

to mi sie podoba i nie pojmuję jak mozna było zamienic poczciwe drewniane , paciochy ,wałki , deski a zwłaszcza łyzki na
jakies czarne czerwone żółte mieszadła z chin .
0 x



Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: Miedź, ważny minerał i jej szczególny związek

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » wtorek 05 lip 2016, 16:46

Moda i zwykła nieśmiertelna ... Głupota ;)
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

ODPOWIEDZ