Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Gładka skóra

Awatar użytkownika
Baro063
Posty: 291
Rejestracja: sobota 28 mar 2015, 15:32
x 14
x 1
Podziękował: 76 razy
Otrzymał podziękowanie: 247 razy

Re: Gładka skóra

Nieprzeczytany post autor: Baro063 » poniedziałek 28 wrz 2015, 19:53

https://portal.abczdrowie.pl/nawilzanie ... d-wewnatrz

Jeśli chcesz mieć gładką, nawilżoną skórę, zadbaj o to, by w twoim jadłospisie znalazły się produkty bogate w składniki odżywcze. Szczególnie ważne są witaminy z grupy B, które wspomagają produkcję kolagenu i włókien elastyny. Witaminy B znajdują się w produktach pełnoziarnistych, mięsie i drożdżach. Na poziom nawilżenia skóry wpływają również kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6, które ograniczają utratę wody z komórek skóry. Kwasy tłuszczowe znajdują się w oleju, tłustych rybach, orzechach, awokado i oliwkach. W diecie dla skóry nie może również zabraknąć owoców i warzyw – zawierają one około 90% wody niezbędnej do prawidłowego nawodnienia organizmu. Z kolei duża zawartość witamin i minerałów sprawia, że produkty te korzystnie wpływają na funkcjonowanie organizmu i wygląd skóry. Jadłospis należy uzupełniać o płyny – oprócz wody i zdrowych soków warto spożywać niesłodzone herbatki owocowe. Przyjmuje się, że 8 szklanek płynów dziennie to minimum konieczne do zachowania zdrowia i urody. Warto o tym pamiętać, planując dietę dla skóry.

Sama woda nic nie da jeśli nie będzie tłuszczów ;)
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Gładka skóra

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » poniedziałek 28 wrz 2015, 20:06

@analityczka, każdy z nas nabywa wiedzy i z czasem i czasami udaje mu się dotrzeć do podstaw.
Taką podstawą w starzeniu się, nie tylko skóry, a dokładniej w zapobieganiu temu, jest nawodnienie organizmu!
To nie oznacza, że musisz wypijać 3 litry, każdy ma indywidualnie, inaczej, a co za dużo to niezdrowo.
Stary lekarz potrafił określić stan nawodnienia organizmu po uszczypnięciu cię w rękę, nie sądzę, żeby obecnie panujący to potrafili.
Na razie "pomiarem" się nie interesowałem, są jakieś ogólne wskazania ile ml wody na 1 kg ciała, ale one są bardzo orientacyjne. Wszystko jeszcze zależy od wyżywienia i stylu życia.
Bardziej interesuje mnie jak zapobiegać długotrwałemu odwodnieniu.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
analityczka
Posty: 443
Rejestracja: wtorek 21 kwie 2015, 16:16
x 1
x 12
Podziękował: 230 razy
Otrzymał podziękowanie: 584 razy

Re: Gładka skóra

Nieprzeczytany post autor: analityczka » poniedziałek 28 wrz 2015, 21:38

blueray21 pisze:Stary lekarz potrafił określić stan nawodnienia organizmu po uszczypnięciu cię w rękę, nie sądzę, żeby obecnie panujący to potrafili

Z przyjemnością cię uspokoję - test lekkiego naciągnięcia skóry wierzchniej strony dłoni i obserwowanie czasu znikania fałdki to standard.
"pomiarem" się nie interesowałem, są jakieś ogólne wskazania ile ml wody na 1 kg ciała, ale one są bardzo orientacyjne

Szkoda, myślałam, że podstawa, czyli "odpowiednie nawilżenie organizmu" jest czymś konkretniejszym... "każdy ma indywidualnie, inaczej" niewiele wyjaśnia. Trudno.
interesuje mnie jak zapobiegać długotrwałemu odwodnieniu.

Warto zapobiegać nawet krótkiemu.
Długotrwałe dotyczy raczej starszego człowieka, gdy zanika odczuwania pragnienia. Warto go przekonać, by traktował picie, jak przyjmowanie leku, czyli 3 x dziennie + coś do śniadania i po obiedzie. Grafik z godzinami.
0 x


* Informacja bez sprawdzenia wiarygodności źródeł jest tylko hipotezą.
* Ja mogę być nieobiektywna, dowody – nie.

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Gładka skóra

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » poniedziałek 28 wrz 2015, 22:05

Długotrwałe dotyczy raczej starszego człowieka, gdy zanika odczuwania pragnienia.

I tu się poważnie mylisz, zdecydowanie większość tego społeczeństwa jest odwodniona, często poważnie. To skutek zmian środowiskowych, różnych systemów pracy itd. Zmiana sposobu odżywiania też ma zasadnicze znaczenie. W zasadzie naturalnie reagują jeszcze tylko małe dzieci. Dziś u dorosłych sygnał pragnienia nie istnieje, choć wśród młodzieży ostatnio była moda łażenia z butelką wody.
Zalecenia mówią o 30 g wody na każdy kg masy ciała - poza kawą zupami itd. Kawa, podobnie jak alkohol mocno odwadnia. Dziś ta ilość wody dla większości jest wielkością nieosiągalną i w rzeczywistości nie wszyscy tyle potrzebują. Jednak nie ma, a może jeszcze nie znam prostego sposobu na ustalenie potrzebnej każdemu ilości, a żeby było jeszcze dziwniej - nadmiar wody też przyspiesza starzenie, choć nie tak szybko jak odwodnienie, jeśli się porównuje podobny poziom.

Edit: a ciąganie za skórę, to rzeczywiście tylko starszych, w gabinetach endokrynologii, pozostało, gdzie indziej nie słyszałem, ale nie bywam w miejscach gdzie urzędują przedstawiciele przemysłu farmaceutyczno - medycznego.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
analityczka
Posty: 443
Rejestracja: wtorek 21 kwie 2015, 16:16
x 1
x 12
Podziękował: 230 razy
Otrzymał podziękowanie: 584 razy

odwodnienie

Nieprzeczytany post autor: analityczka » poniedziałek 28 wrz 2015, 22:22

blueray21 pisze:zdecydowanie większość tego społeczeństwa jest odwodniona, często poważnie

Skąd takie info?
ciąganie za skórę, to rzeczywiście tylko starszych, w gabinetach endokrynologii

Interniści. Nie tylko starszych pacjentów.
0 x


* Informacja bez sprawdzenia wiarygodności źródeł jest tylko hipotezą.
* Ja mogę być nieobiektywna, dowody – nie.

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: Gładka skóra

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » poniedziałek 12 paź 2015, 00:27

Dziś u dorosłych sygnał pragnienia nie istnieje, choć wśród młodzieży ostatnio była moda łażenia z butelką wody.
Zalecenia mówią o 3g wody na każdy kg masy ciała

Bardziej chyba butelką coli... :)

A nie 30 g ? ;)
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Gładka skóra

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » poniedziałek 12 paź 2015, 10:10

Masz rację @GA, już poprawiłem, znowu bezmyślnie z czegoś przepisałem. A u młodzieży, przynajmniej ja tak obserwuję, gdzieś od 2 lat u nas, wcześniej na "zachodzie" pojawiła się moda łażenia / zwiedzania z butelką wody w łapie. Przynajmniej latem. Coca w tej temperaturze smakowała by jak ..., wiec to chyba z praktycznego, czy smakowego punktu widzenia.

W temacie odwodnienia organizmu - wstawiłem ciekawostkę, którą tutaj zacytuję, bo raczej nikt nie zna tej właściwości herbaty rooibos:
Mało kto wie, że herbaty rooibos nie wymyślili chciwi producenci /mieszacze herbat, a jest ona "ludowym" napojem wędrujących przez pustynne obszary plemion afrykańskich.
Otóż ta herbata poprawia nawodnienie organizmu i pozwala je dłużej utrzymać w warunkach kiedy nieuchronnie i relatywnie szybko tracimy wodę. Kolejny "cud natury", który znają z dawna tubylcze plemiona. Na "zachodzie" zaczynają ją doceniać lekkoatleci.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: Gładka skóra

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » poniedziałek 12 paź 2015, 11:50

Ciekawe.. Tylko, że ten roiboos pakują w te torebeczki.
Trzeba poszukać luzem. a cały czas lubię pu-erh, ziemia w smaku! ;)
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: Gładka skóra

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » czwartek 29 paź 2015, 22:35

baba pisze:Nie wiem czy działa tak samo jak mata ozonowa, ale pewnie podobnie i dużo taniej. Szklanka wody utlenionej 3% do wanny. Wypróbowałam i działa rewelacyjnie! Wszelkie balsamy po takiej kąpieli stają się niepotrzebne, skóra jest gładka, nawilżona, naturalnie natłuszczona, goją się wszelkie (przynajmniej moje) nawet zastarzałe i przewlekłe choroby skórne. Oczywiście bez żadnego mydła. 8-)

Czytałem ostatnio że równie skutecznie daje nacieranie ciała 1.5-3% wodą utlenioną, miejscowo na pewno, sam doświadczałem nie raz, ale taki piling kawałkiem
ręcznika frotte nasączonego H2o2 może być efektywny bardzo .. ;)
I ze względu na koszty też...
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
św.anna
Posty: 1451
Rejestracja: środa 24 sie 2016, 12:41
x 87
x 119
Podziękował: 2624 razy
Otrzymał podziękowanie: 3256 razy

Re: Gładka skóra

Nieprzeczytany post autor: św.anna » środa 24 sie 2016, 15:31

Jak się ma gładka skóra do limitu Hayflicka? Traktując temat dosłownie - bardzo bliski zwłaszcza trądzikowcom i paniom w pewnym wieku ;) można w tej dążnosci do gładkości niemało sobie zaszkodzić.
Skóra ( i cała reszta) ma bowiem określoną liczbę podziałów. Ta liczba to 50-70. Oznacza to w wielkim skrócie i bez wnikania w szczegóły (te w linku), że im bardziej się złuszczamy tym szybciej starzejemy. Długotrwałe stosowanie kwasów np AHA, w celu pobudzenia regeneracji skóry w istocie prowadzi do skrócenia telomerów. Gdy jesteśmy młodzi widzimy oczywiście tylko pozytywy, jednak wszystko do czasu ;) a dokładniej do wieku 45+

Najważniejszy jest zatem balans pomiędzy s u b t e l n y m pobudzaniem odnowy naskórka a nawilżaniem. Jak wiemy, przewlekły stan zapalny jest niewskazany, dotyczy to także skóry.

Co wpływa na skracanie telomerów:
- przewlekłe stany zapalne
- wysoka homocysteina
- cukier
- otyłość
- ogólnie, wszystko to co możemy przypisać niezdrowemu stylowi życia.

Istnieją jednak metody opóźnienia tego procesu, a szczególnie przebadane pod tym kątem są: tarczyca bajkalska i traganek.

Serum z bajkaliną:
http://ervish.blogspot.com/2015/12/seru ... warzy.html

Od środka zaś:
Np wit D, antyoksydanty, omega 3, EGCG, NAC, kwas alfa liponowy, kwas foliowy. Traganek i tarczyca też.

Zieloną herbatę, o EGCG - 50% ma pan od koników. To jest ekstrakt.

Z ciekawostek, to jesteśmy stworzeni by żyć 120 lat.

W 2009 roku przyznano nagrodę Nobla za odkrycie tegoż procesu.

http://ervish.blogspot.com/2015/11/star ... a.html?m=1

Ps
Dzięki GrzegorzAdam za polecenie forum :)

PS
Proszę wybaczyć mi chaos tej wypowiedzi..
1 x



Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: Gładka skóra

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » środa 24 sie 2016, 15:39

Witaj św. Anno!
Znajdziesz tu wiele ciekawych tematów..
Z ciekawostek, to jesteśmy stworzeni by żyć 120 lat.

100 wystarczy :D
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7741
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1419
x 406
Podziękował: 14175 razy
Otrzymał podziękowanie: 13801 razy

Re: Gładka skóra

Nieprzeczytany post autor: chanell » czwartek 25 sie 2016, 09:16

Miło mi powitać św.annę :D
Z twojego postu jasno wynika że znasz się na rzeczy . Jeszcze raz witam i zapraszam do pisania postów.

ps;jesli tak wygląda chaos w twoim wykonaniu, to jak najbardziej mogą być chaotyczne ;)
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
św.anna
Posty: 1451
Rejestracja: środa 24 sie 2016, 12:41
x 87
x 119
Podziękował: 2624 razy
Otrzymał podziękowanie: 3256 razy

Re: Gładka skóra

Nieprzeczytany post autor: św.anna » czwartek 25 sie 2016, 12:35

> chanell
Dziękuję :)
Napiszę tak, lubię eksperymentować, z którego to powodu moja skóra czasem cierpi ;)

Będę wrzucała to czego akurat używam i mi się sprawdza lub wręcz przeciwnie coby ustrzec :)

Pozdrawiam
:)
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Gładka skóra

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » czwartek 25 sie 2016, 21:02

Witaj @św.anno, piękny nick.
Jesteśmy w temacie gładkiej skóry, w szerszym znaczeniu odmładzania. I w mojej opinii bez tego szerszego spojrzenia, w zasadzie nic nie może się udać. Mówiąc wprost, trzeba odmłodzić cały organizm, a skóra się do tego dostosuje.
Wspomniałaś o nagrodzie Nobla, telomerach. Już od wielu lat ta technologia jest w użyciu, odkryto enzym - telomerazę i szukano jak stymulować jego wytwarzanie. Skutecznie. Na początku kuracja kosztowała 25 000 USD miesięcznie, ale i tak chętnych nie brakowało. Z czasem znaleziono sporo naturalnych substancji dosłownie odmładzających.
Lat oczywiście nikt nie cofnie, ale liczy się tzw. wiek biologiczny poszczególnych organów. I tu okazuje się, że dla niektórych można go "cofnąć" nawet ponad połowę, a dla innych trochę mniej.
Wydaje się, że pionierem w stosowaniu tej technologi jest dr Al Sears, który ma klinikę na Florydzie i każdego roku spędza sporo czasu w różnych, dziwnych, często "dzikich" regionach świata w poszukiwaniu naturalnych substancji leczniczych. Choć nie jest teoretykiem, tylko praktykiem napisał książkę o telomerach w 5-ciu tomach. Sam oczywiście wymyślone i wynalezione specyfiki testuje na sobie i chwali się wiekiem biologicznym poniżej 30-tu lat, mimo że skończył chyba 58. Organizuje też duże światowe konferencje na temat odmładzania, ostatnio chyba w Las Vegas.
Preparaty z telomerazą są nadal dość drogie, przynajmniej dla nas, ale z tego co pamiętam, jest chyba 11 naturalnych substancji, które działają w tym zakresie.
Chyba należałoby założyć bardziej ogólny temat np. "odmładzanie" i tam pociągnąć dyskusję, bo jest o czym.
Dla zainteresowanych: mam w/w "Telomerase Secrets", 5 voluminów w pdf, jak i jakieś broszury typu "fountain of youth", oczywiście po angielsku, jeśli ktoś chce - kontakt przez PW.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: Gładka skóra

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » czwartek 25 sie 2016, 21:11

Chyba należałoby założyć bardziej ogólny temat np. "odmładzanie" i tam pociągnąć dyskusję, bo jest o czym.

Popieram, ciekawe 8-)
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5651
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 372
x 227
Podziękował: 30572 razy
Otrzymał podziękowanie: 9104 razy

Re: Gładka skóra

Nieprzeczytany post autor: abcd » piątek 26 sie 2016, 01:09

Jeśli się nie mylę to do tej grupy zaliczyć można również wit. P bajkalską/taksifolinę ( viewtopic.php?f=17&t=750 )
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
św.anna
Posty: 1451
Rejestracja: środa 24 sie 2016, 12:41
x 87
x 119
Podziękował: 2624 razy
Otrzymał podziękowanie: 3256 razy

Re: Gładka skóra

Nieprzeczytany post autor: św.anna » piątek 26 sie 2016, 17:19

>Mówiąc wprost, trzeba odmłodzić cały organizm, a skóra się do tego dostosuje.

Oczywiste.
Wszak skóra nie jest jakimś bytem odrębnym. I dlatego też często pokutuje myślenie jakoby pewne składniki odżywcze docierały do niej na końcu, bo co? bo jest najdalej od reszty, bo jest ostatnim portem szlaku ?

>Z czasem znaleziono sporo naturalnych substancji dosłownie odmładzających.

Między innymi w traganku i tarczycy bajkalskiej.
Choć jest ich wokół nas pewnie tyle, że i kolejnych 5 tomów to byłoby mało.

Temat równie stary, co i sama roślinność. Takim wprowadzeniem chciałam jedynie zasygnalizować, że istnieje dość wąska granica, między tym co odmładza, a tym co przyspiesza starzenie.

:)
0 x



Awatar użytkownika
św.anna
Posty: 1451
Rejestracja: środa 24 sie 2016, 12:41
x 87
x 119
Podziękował: 2624 razy
Otrzymał podziękowanie: 3256 razy

Re: Gładka skóra - kwas azelainowy

Nieprzeczytany post autor: św.anna » niedziela 28 sie 2016, 21:21

Kwas AzA to zdecydowanie jeden z moich ulubionych składników kosmetycznych.
Jest jednym z tych, któremu musimy dać jednak czas. W warunkach domowych z pewnością kilka miesięcy. Ale to dobrze, bo właśnie takie - długo dystansowe kosmetyki przynoszą trwałe korzyści. Przez pierwszych kilka dni po zastosowaniu pojawia się w większości przypadków zaczerwienienie skóry i mrowienie, które oczywiście mija. Skóra następnie robi się znacznie jaśniejsza.
Świetnie się sprawdza w trądziku różowatym, bardzo dobrze radzi sobie z bliznami potrądzikowymi, natomiast działanie keratolityczne jest dość subtelne.
W sklepach z półproduktami możemy kupić czysty proszek i pokombinować coś sami, ale na początek chyba lepiej kupić gotowy preparat by sprawdzić jego działanie. W aptekach jest kilka maści, Skinoren, Hascoderm i Acne derm. Wszystkie, w postaci kremu mają stężenie AzA 20%, te dwa pierwsze są też w formie żelu, o niższym stężeniu. Używałam tego ostatniego i taki polecam, bo jest najtańszy ;)
Aha, nie jest to najprzyjemniejszy kosmetyk w aplikacji, bo jest toporny, podobno Skinoren łatwiej się rozsmarowuje, ale jest ze dwa razy droższy od Acne. Może też lekko przesuszać, więc po jakimś czasie od nałożenia, można użyć jeszcze czegoś prostego w składzie, a nawilżającego.

Dokładniejszy opis:


"Kwas azelainowy to kwas nonanodiowy, inaczej heptano-1,7-dwukarboksylowy o wzorze C9H16O4. Jest kwasem naturalnym wytwarzanym przez drobnoustroje z grupy 
drożdży Pityrosporum ovale i Malassezia furfur.
Te mikroorganizmy występują na skórze, czy też włosach i i generalnie są odpowiedzialne za wywoływanie stanów zapalnych, zmian ropnych, ale też za nasilanie zmian trądzikowych czy atopowego zapalenia skóry (AZS). Jednak są one skuteczne w walce z trądzikiem wywołanym przez bakterie, właśnie dzięki wydzielaniu kwasu, który jest dla nich szkodliwy.

Kwas azelainowy wykazuje działanie keratolityczne, przez co zmniejsza tworzenie się czopów łojowych.Jest idealny dla cery trądzikowej, ponieważ hamuje  rozwój bakterii odpowiedzialnych za powstawanie trądziku (Propionibacterium acnes, Staphylococcus epidermidis) oraz wytwarzanie kwasów tłuszczowych, mających istotne znaczenie w powstawaniu zmian trądzikowych.  Ponadto spowalnia wzrost i nadmierną aktywność melanocytów. Przy tym wszystkim może brać udział w leczeniu przebarwień wiążąc hamujący wpływ kwasu na syntezę DNA i oddychanie komórkowe melanocytów.

Kwas azelainowy jest również skuteczny w usuwaniu zmian potrądzikowych, szczególnie przebarwień i zgrubień po występowaniu trądziku różowatego. Polecany jest także dla cer skłonnych do rumienienia się czy z rozszerzonymi naczynkami. Może być także stosowany jako peeling dla cer wrażliwych i delikatnych. Wtedy w bardzo delikatny sposób usuwa warstwę rogową, stymuluje skórę do regeneracji i cera się odmładza. Ponadto blokuje syntezę białek niezbędnych do przeżycia bakteriom tlenowym oraz beztlenowym. Działa antyseptycznie między innymi wobec bakterii Staphylococcus aureusPropionibacterium acnes Escherichia coliProtesu mirabilis, Staphylococcus epidermidisPseudomonas aeruginosa, ale także Candida albicans (drożdżak).

Kwas azelainowy ma działanie cytotoksyczne i antyneoplastyczne (przeciw odróżnicowywaniu się komórek). Może również hamować niektóre procesy nowotworowe poprzez hamowanie proliferacji komórek dzięki temu, że molekularnie jest inhibitorem tyrozynazy, syntezy DNA, białek i wpływa hamująco na enzymy oksyredukcyjne mitochondriów. Działa również jako antyoksydant i wymiata wolne rodniki.



Terapeutycznie stosowany jest w postaci kremów i maści z zawartością około 15-20 % kwasu, jednak np. już 1,25% hamuje Propionibacterium Agnes, a 2,5% Staphylococcus ureus. W niskich stężeniach nie powinny wystąpić poważne skutki uboczne. Jednak przy nadwrażliwości czy alergii mogą pojawić się działania niepożądane najczęściej objawiające się ze strony skóry: palenie, pieczenie lub mrowienie, suchość skóry, jej łuszczenie się lub swędzenie, podrażnienie i zaczerwienienie.

Hanna Banasiak

http://biotechnologia.pl/kosmetologia/a ... ile?page=2

https://www.zrobsobiekrem.pl/mobile/pl/ ... ainowy/661
0 x



Awatar użytkownika
św.anna
Posty: 1451
Rejestracja: środa 24 sie 2016, 12:41
x 87
x 119
Podziękował: 2624 razy
Otrzymał podziękowanie: 3256 razy

Re: Gładka skóra wokół oczu

Nieprzeczytany post autor: św.anna » wtorek 30 sie 2016, 19:01

Tasiemiec na temat "Wielotkankowego podejścia do starzenia się skóry wokół oczu", od zmarszczek, przez cienie i sińce, po worki, i wiele innych ciekawych informacji.

http://azjatyckicukier.blogspot.com/201 ... e.html?m=1

Pozwoliłam sobie jedynie wkleić listę - ściągę składników (zewnętrznych), które są istotne w profilaktyce przeciwstarzeniowej i w walce z różnymi defektami:

" - witamina B3 - zapobiega nadmiernej pigmentacji oraz chroni przed utratą poziomów nawilżenia;

 - astaksantyna - przeciwutleniacz, który delikatnie ogranicza nadmierną produkcję melaniny;

 - witamina C i E -dobre w każdym wieku, pełnią głównie funkcję ochronną;

 - wyciągi z glonów - nawilżają i promują produkcję kolagenu;

 - kolagen - galaretka kolagenowa dobrze nawilża i jest alternatywą dla parafiny, itp;

 - ekstrat z ginko biloba -poprawia krążenie;

 - oczar - redukuje opuchliznę;

 - ekstrakt skórki cytrusowej - zawiera wzmacniającą naczynka krwionośne hesperydynę oraz dobroczynną witaminę C;

 - ekstrat z zielonej herbaty - chyba jeden z najbardziej lubianych i często używanych naturalnych przeciwutleniaczy."
0 x



Awatar użytkownika
św.anna
Posty: 1451
Rejestracja: środa 24 sie 2016, 12:41
x 87
x 119
Podziękował: 2624 razy
Otrzymał podziękowanie: 3256 razy

Re: Gładka skóra - uwaga: mirvaso

Nieprzeczytany post autor: św.anna » środa 31 sie 2016, 18:02

Ku przestrodze.

Czym jest Mirvaso? Jest to nowy preparat, odtrąbiony jako cudowny przełom w leczeniu trądziku różowatego. Jego głównym składnikiem jest brymonidyna. Za tych cudownych 30 gramów produktu, musimy zapłacić ok 200 zł..

Do rzeczy, nie od dziś wiadomo, że przedstawiciele handlowi Galdermy nie śpią, dlatego tak często dermatolodzy proponują np. Cetaphile. A jak to wygląda z tytułowym Mirvaso? W moim przypadku, po paru minutach od zamknięcia drzwi gabinetu, pani dermatolog stwierdziwszy, że mam trądzik różowaty, wyjęła z torebki jakąś maść i pacnęła mi ją w kliku miejscach twarzy, po czym rozpoczęła wywiad. Teraz już wiem dlaczego w takiej kolejności, otóż zanim człowiek wyjdzie z gabinetu, oświecony faktem cóż to jest za dolegliwość i że w zasadzie jest nie do wyleczenia (tak mi powiedziano) maść sobie siedzi na twarzy i wybiela (dosłownie). Później następuje spektakularna konfrontacja z lusterkiem, tuż przed zakończeniem wizyty. Człowiek jest zachwycony i z pocałowaniem ręki przyjmuje receptę na Mirvaso. Taki jest schemat prezentacji tego produktu.

Ze mną jednak się nie udało. Nie dokońca. Ponieważ, gdy tylko pani zaczęła mówić, z dużym przejęciem, o tej nowej i cudownej maści, z trwogą, zapytałam czy to nie jest czasem ten mocno kontrowersyjny lek. Pani była zdumiona skąd takie informacje, ano stąd, że kiedyś obejrzałam na youtube filmik mocno przestrzegający przed tym czymś i choć nie wiedziałam wówczas co mi dolega itd to wryło mi się to w pamięć
Przejrzałem też z czystej ciekawości fora. Na co pani dermatolog odparła, że ona nie ma czasu czytać.. serio.

To co jest z tą maścią nie tak?
To, że wywołuje skutek o d w r o t n y !!! I to nie u znikomego procenta pacjentów, ale jak głosi choćby nawet witryna Dozu - często (cóż za dokładny opis leku..)

"Często: zaczerwienienie skóry, uczucie pieczenia lub swędzenia skóry, nagłe zaczerwienienie skóry".

Najstraszniejsze jest w tym wszystkim to, że nasza pierwotna rosacea jest niczym wobec tego potworka, który fundujemy sobie sami nakładając Mirvaso.

I nie dziwi mnie już nawet w tym momencie to, że chcąc znaleźć jakieś polskie komentarze, znalazłam.. sporo ogłoszeń o chęci sprzedaży..

Wracając do mojej wizyty, to uchroniłam się przed Mirvaso, ale i tak jak to mówią, z deszczu pod rynnę. Przepisano mi bowiem Rozex, maść, która generalnie jest standardem w trądziku różowatym (zawiera metronidazol) dlatego też nie miałam żadnych oporów.
Jak na nią zareagowałam? Takim zaczerwienieniem i pieczeniem, którego nie dość, że sama nigdy nie doświadczyłam, to jeszcze u nikogo nie widziałam.
Oczywiście o takiej możliwości mnie nie poinformowano.

Wiem, że takie reakcje się zdarzają, że mnóstwo składników może nas uczulić, ale to tak jak z negatywnymi badaniami, których się nie publikuje, chciałam po prostu, po ludzku ostrzec.

Aha, po zmyciu Rozexu, ulgę i powrót do stanu wyjściowego skóry przyniósł mi ukręcony, prosty roztwór niacynamidu, choć może po prostu zadziałało
zmycie środka drażniącego. Nie wiem, nie ponowiłam eksperymentu ;)

A tu inna historia:

https://www.youtube.com/watch?app=deskt ... 2Wof7Aj2Zg


https://www.doz.pl/leki/p10079-Mirvaso
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Gładka skóra

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » środa 31 sie 2016, 19:28

Masz na dodatek wrażliwą skórę. Rozex zaczerwienia w zależności od wrażliwości skóry, tak samo jak stosowany Metronidazol solo w postaci żelu. Wiemy czym jest. Zaczerwienienie na ogół mija po 1 -1,5 godz.
Ja stosuję wodę utlenioną 4,5% z boraksem - po prostu rozcieńczam perhydrol do pożądanego stężenia roztworem nasyconym boraksu. To jest zmywacz, odkażacz i odgrzybiacz, nie wycieram skóry po przemyciu mocno nasączonym wacikiem. Gdy wysycha czasami podszczypuje, bo stężenie WU rośnie. W/w roztwór nie jest zbyt trwały, na oko, po ok. tygodniu ok. 1% stężenia znika. Tobie nie radziłbym tak wysokiego stężenia, spróbuj 3%.
Gdy już podeschnie, smaruję cieniutko dostępnym bez recepty "Alaclarin", tylko te obszary, które bywały zaczerwienione. Jest to smarowidło zrobione z wielu naturalnych olejków. Czynnikiem leczniczym u mnie jest woda utleniona z boraksem, praktycznie zniwelowała zaczerwienienie gdzieś po 1,5 - 2 m-cy stosowania.
Jednak woda utleniona wysusza (też złuszcza) skórę, więc zwłaszcza panie muszą skórę natłuścić.

Trądzik różowaty jest wyleczalny, ale jest to kuracja antybiotykowa od wewnątrz, choć w bardzo niskich dawkach, to kuracja trwa od kilku miesięcy do 2-ch lat. Przypomina mi to stosowanie LDN.
Jeden z takich specyfików nazywa się chyba "Tetralysal", jeśli nie pomyliłem nazwy możesz sprawdzić ulotkę, skutki uboczne, bo mi się nie chciało.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: Gładka skóra

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » środa 31 sie 2016, 21:37

Współpracowniczka forum One Earth Clinic (Klinika Jednej Ziemi) od ponad 10 lat cierpiała z powodu fluoru na fibromialgię/trądzik różowaty, chroniczne zmęczenie i chorobę zwyrodnieniową stawu żuchwowego (zespół Costena). Kiedy zastosowała 1/8 łyżeczki boraksu i 1/8 łyżeczki soli morskiej w litrze niechlorowanej wody, w ciągu dwóch tygodni jej twarz oczyściła się, zaczerwienienie zblakło, temperatura ciał znormalizowała się, poziom energii wzrósł i stopniowo straciła zbędne kilogramy.

W kolejnym poście czytamy: „Siedem lat temu rak tarczycy, w następnym roku zmęczenie nadnerczy, potem wczesna menopauza, po roku wypadanie macicy po histerektomii, w kolejnym roku fibromialgia i neuropatia. We wczesnym dzieciństwie piłam fluoryzowaną wodę i zażywałam fluor w tabletkach. Jesienią 2008 roku spodziewałam się całkowitego inwalidztwa. Ledwo mogłam chodzić i nie mogłam spać z powodu bólu. Wymiotowałam codziennie od bólu w plecach
Po przeczytaniu o fluorze zrozumiałam, skąd biorą się wszystkie moje problemy
Rozpoczęłam odtruwanie boraksem w rozcieńczeniu 1/8 łyżeczki na litr wody i w ciągu trzech dni moje objawy ustąpiły”.

http://www.health-science-spirit.com/borax.htm
(Sól dodałem, bo w oryginale jest, a w tłumaczeniu nie ma..?)

Zbadałbym poziom fluoru i zastosował tę metodę, taniej się nie da, a może.. ?

Prócz tego dr Last poleca:
Trądzik różowaty (zaczerwienienie części twarzy) > witamina B2
http://www.health-science-spirit.com/deficiency.html

I Ted z Bangkoku:
jako przyczynę podaje roztocza i remedium:

boraks, miedź koloidalna i srebro koloidalne, rokitnik, olej neea (?), herbata z chryzantemy (?), olejek oregano..

https://www.google.com/url?q=http://ted ... stmAlz1azg
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: Gładka skóra

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » środa 31 sie 2016, 23:43

Co to jest trądzik różowaty?

Trądzik różowaty jest częstą chorobą skóry twarzy powodującym zaczerwienienie, guzy i krosty. Roztocza Demodex są podejrzane jako przyczyna. Zaostrzenia są często spowodowane przez słońce, wiatr, ćwiczenia, stres lub niektóreh pokarmy. Przepisane zabiegi: doksycyklina i kremy lecznicze. Najpowszechniej stosowane naturalne lekarstwo na trądzik różowaty to ocet jabłkowy.

Drugi sukces jako lekarstwo na trądzik różowaty jest mieszaniną nadtlenku / woda boraks / wodór. Niektórzy donoszą, że oba zabiegi są bolesne, gdy są po raz pierwszy użyte, a skóra wydawała się gorsza, ale w ciągu 2-4 tygodni t. różowaty zanikał. Niektórzy używali przeciwłupieżowego szamponu. Bezglutenowa dieta, ograniczenie cukru i kwaśnych pokarmów i utrzymywanie pH na poziomie 7 są pomocne.

Kuracje na trądzik różowaty:

- Zawsze należy stosować czystą poszewkę.
- Ocet jabłkowy wycierane na twarz i pozostawić do wyschnięcia. Pij ACV tonik z posiłkami: 1 łyżeczka. ACV w szklance wody (miód w razie potrzeby). Stopniowo zwiększaj ACV 1-2 łyżki.
- 1/2 i 1/2 łyżki boraksu nadtlenek wodoru TBSP zmieszane z niewielką ilością wody. Umieść na twarzy; spłukania, w ciągu 30 sekund. Opcjonalnie: 2-5 krople olejku z drzewa herbacianego. Wymieszać 1/8 łyżeczki. boraks w 1 litrze wody pitnej, pić przez cały dzień.
- Selsun niebieski lub inny przeciwłupieżowy szampon. Przed snem, spłukać twarz ciepłą wodą, spłukać. Ponowne znowu zostawić 5 min. i spłukać.
- tlenek cynku i kwas salicylowy stosowany rano i wieczorem.
- Aloe Vera, MD Cream Matrix, olejek z drzewa herbacianego i srebro koloidalne dabbed na twarzy.

czytanie poniżej o wielu środkach na trądzik różowaty rekomendowanych przez naszych czytelników!

Dodatkowe interesujące strony:
http://earthclinic.com/cures/acne-rosac ... tment.html


https://www.google.com/url?q=http://www ... rdSVw5VesQ
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
św.anna
Posty: 1451
Rejestracja: środa 24 sie 2016, 12:41
x 87
x 119
Podziękował: 2624 razy
Otrzymał podziękowanie: 3256 razy

Re: Gładka skóra

Nieprzeczytany post autor: św.anna » czwartek 01 wrz 2016, 00:15

Serdecznie dziękuję Wam za porady!
Moim celem było ostrzeżenie przed tą maścią, a tu zyskałam porady :)
Z których to skorzystam, gdyż wczoraj dotarł do mnie boraks.
Co do metronidazolu, to kiedyś miałam z tą maścią styczność i żadne uczulenie nie wystąpiło, w zasadzie to nic nie robiła. Efektywny za to był Acne derm - kwas azelainowy, rzeczywiście łade rozjaśniał. Bardzo fajnie wpływa też na moją cerę wit C i B3.
Ostatnimi czasy stosowałam też taki kompleks liposomowy na naczynka, który zawierał m.in. kasztanowiec, ruszczyk, hesperydynę, wic C i MSM. Askorbinian piję zresztą z msm, ale ciekawi mnie też jakiś delikatny roztwór msm na twarz, może coś pokombinuję.

Dziękuję jeszcze raz za rady
:) odnotuję je sobie, i te "od środka" i te zewnętrzne.

:)
0 x



Awatar użytkownika
św.anna
Posty: 1451
Rejestracja: środa 24 sie 2016, 12:41
x 87
x 119
Podziękował: 2624 razy
Otrzymał podziękowanie: 3256 razy

Re: Gładka skóra

Nieprzeczytany post autor: św.anna » czwartek 01 wrz 2016, 00:49

W ostateczności można się zdecydować na IPL. Wolę jednak mniej radykalne rozwiązania.

Pozdrawiam
0 x



ODPOWIEDZ