Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Gładka skóra

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: Gładka skóra

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » niedziela 06 lis 2016, 19:37

Jak Ci wygodnie ;)
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Lucid
Posty: 179
Rejestracja: poniedziałek 10 paź 2016, 12:40
x 4
Podziękował: 243 razy
Otrzymał podziękowanie: 74 razy

Re: Gładka skóra

Nieprzeczytany post autor: Lucid » poniedziałek 21 lis 2016, 18:54

Ostatnio słyszałam bardzo pozytywne opinie na temat witaminy c tetra jako doskonałego kosmetyku.
http://www.rossmann.pl/Produkt/Mincer-P ... 90017,7121
http://www.sklep.bio-med.pl/medik8-c-tetra.html
Zastanawiam się, czy warto wydać na to pieniądze, czy może wystarczyłby kwas askorbinowy rozpuszczony w wodzie. Tamta forma witaminy c jest oczywiście silniejsza. Nie znam się zupełnie na tym, ale czy np. cząsteczki kwasu askorbinowego nie są zbyt duże, żeby przeniknąć przez skórę? Podobnie myślę o MSM rozpuszczonym w wodzie. Czy ma sens stosowania tych specyfików na skórę twarzy?
0 x



Awatar użytkownika
św.anna
Posty: 1451
Rejestracja: środa 24 sie 2016, 12:41
x 87
x 119
Podziękował: 2624 razy
Otrzymał podziękowanie: 3256 razy

Re: Gładka skóra

Nieprzeczytany post autor: św.anna » poniedziałek 21 lis 2016, 21:12

Myślę, że jeśli chcesz najprostsze serum z witaminą C, to lepiej zrobić sobie samej.
Jest niestabilna, więc jeśli z domowej manufaktury, to raczej o pojemności 10 ml (woda destylowana/do iniekcji) trzymane w lodówce ~ 10 dni. Myślę, że na początek stężenie 10-15%, to zależy od skóry, wrażliwa ~10%.
0 x



Lucid
Posty: 179
Rejestracja: poniedziałek 10 paź 2016, 12:40
x 4
Podziękował: 243 razy
Otrzymał podziękowanie: 74 razy

Re: Gładka skóra

Nieprzeczytany post autor: Lucid » poniedziałek 21 lis 2016, 21:16

Dziękuję Anno :) .
0 x



Awatar użytkownika
św.anna
Posty: 1451
Rejestracja: środa 24 sie 2016, 12:41
x 87
x 119
Podziękował: 2624 razy
Otrzymał podziękowanie: 3256 razy

Re: Gładka skóra

Nieprzeczytany post autor: św.anna » poniedziałek 21 lis 2016, 21:36

Jeśli chcesz, możesz dodać np. glukonolakton. Należy on do grupy kwasów PHA, ma większe cząsteczki, więc i mniejszy potencjał drażniący, a jest chelatorem. Wtedy dodajesz go kosztem wody destylowanej, im więcej go dodasz, tym większe działanie złuszczające. W przypadku skóry wrażliwej, nie ma co jednak z jego ilością przesadzać.

A jeśli chcesz coś jeszcze bardziej złożonego, to są strony typu biochemia urody, na których dostaniesz wszystko ładnie odmierzone i jedyne co musisz zrobić, to wszystkie składniki połączyć.
0 x



Lucid
Posty: 179
Rejestracja: poniedziałek 10 paź 2016, 12:40
x 4
Podziękował: 243 razy
Otrzymał podziękowanie: 74 razy

Re: Gładka skóra

Nieprzeczytany post autor: Lucid » poniedziałek 21 lis 2016, 21:45

Super! :) Dziękuję za wskazówki
0 x



Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: Gładka skóra

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » wtorek 25 kwie 2017, 10:36

EGzema

Dziś przedstawię przepis babci Ludo przeciwko egzemie.

"Oto odnaleziona receptura uznanego niegdyś zielarza przeciwko egzemie.

Przede wszystkim stosuj napar:

10 g łopianu (korzeń),
10 g dymnicy (rośliny cięte),
20 g chmielu (stożki),
10 g lawendy (kwiaty),
5 g dzikiego bratka (rośliny cięte),
20 g kolcorośli (korzeń).


W ½ litra wody umieść trzy szczypty objętości trzech palców mieszanki wymienionych w przepisie roślin. Gotuj przez 4 minuty, a następnie pozostaw do zaparzenia na 15 minut.

Pij dwie filiżanki dziennie tego naparu (gorącego lub na zimnego, słodkiego lub nie), 20 dni w miesiącu przez 3 miesiące.


Ponadto skomponuj mieszankę olejów:

z kwiatów lawendy,
oliwy z oliwek.


Napełnij szklany słój do ¾ objętości kwiatami lawendy. Dodaj oliwy z oliwek, aż słój będzie prawie pełny. Następnie umieść słoik w ciepłej kąpieli wodnej i podgrzewaj przez dwie godziny na małym ogniu. Całość ostudź, wyekstrahuj i odfiltruj. Przelej do butelki i przechowuj w ciemności. Rozsmarowuj regularnie nieduże ilości tego żółtego oleju na częściach ciała dotkniętych wypryskami”.

A jeśli cierpisz z powodu egzemy, wypróbuj przedstawione wyżej metody leczenia i podziel się z nami wynikami terapii.

Zdrowia życzę,
Jean-Marc Dupuis

http://landing.pocztazdrowia.pl/zapis/PZ031NGPZ99
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
Basia7
Posty: 995
Rejestracja: niedziela 15 mar 2015, 01:06
x 39
x 93
Podziękował: 2263 razy
Otrzymał podziękowanie: 2217 razy

Re: Gładka skóra

Nieprzeczytany post autor: Basia7 » środa 24 maja 2017, 23:17

Bawię się ostatnio w "Młodego chemika" i kręcę sobie różne kosmetyki.
Moje pytanie, czy do zrobionego samodzielnie kremu lub balsamu z naturalnych składników można dodać DMSO aby lepiej się wchłaniało?
jeżeli tak, to w jakiej proporcji i czy rozrobione do 70%?
0 x



vic88
Posty: 202
Rejestracja: wtorek 07 paź 2014, 15:37
x 5
Podziękował: 65 razy
Otrzymał podziękowanie: 360 razy

Re: Gładka skóra

Nieprzeczytany post autor: vic88 » piątek 26 maja 2017, 00:20

Powielę post z innego wątku na potrzeby tego tematu:

Ludzie bardzo chwalą kurację "ziemniakiem". Utarty ziemniak z odrobiną soku cytrynowego genialnie łagodzi stany zapalne skóry jako maseczka na 15 min (dziennie). Do tego po myciu twarzy nałożyć mąkę ziemniaczaną i wytrzeć na sucho, dzięki czemu skóra nie wydziela tyle sebum i potu. Pozostaje matowa, ma świetną ochronę i nie jest skłonna to tworzenia kolejnych ognisk zapalnych. Wiele osób pokonało ziemniakiem problemy na twarzy, bo skrobia ziemniaczana czyni skórę matową, ale nie zapycha porów, które sobie normalnie mogą pracować.
0 x



Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: Gładka skóra

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » piątek 26 maja 2017, 11:41

Trądzik NIE jest chorobą skóry
- Metoda mojego autorstwa


Trądzik NIE jest chorobą skóry - Metoda mojego autorstwa


Autorem artykułu jest Tomasz Ptak


Chciałbym opisać w artykule prawdziwe przyczyny powstawania trądziku oraz przedstawić autorską metodę na pozbycie się raz na zawsze tej uciążliwej "choroby". Zapraszam

Nieważne, czy jesteś młodszy, czy starszy, czy dotknął Cię ciężki trądzik, czy może po prostu Twoja cera nie jest doskonała, wiem, jak się czujesz. Tak jak Ty wypróbowałem wszystkie konwencjonalne oraz niekonwencjonalne metody leczenia trądziku, które w rezultacie i tak nic nie pomogły.


Czułem się niekiedy tak samo jak Ty beznadziejnie, ale głowa do góry, gdyż bez względu na to, jak wyglądała Twoja przeszłość, przyszedł nareszcie czas, aby wziąć sprawy w swoje ręce i pokonać trądzik. Ten kurs stanie się dla Ciebie drogą do pozbycia się trądziku raz na zawsze. Informacje, które odkryjesz w kursie, są wynikiem wieloletniego poszukiwania i testowania różnych metod. Po miesiącach czytania różnych publikacji naukowych, tłumaczenia drogich książek zagranicznych, konsultacji z lekarzami udało mi się znaleźć najskuteczniejszą receptę na zdrową, piękną i czystą cerę! Metody, które opisałem w książce są zmodyfikowanymi najbardziej skutecznymi metodami[1] do walki z trądzikiem, które biją furorę w Stanach Zjednoczonych Ameryki.


Dostaniesz naprawdę wiele informacji, które razem składają się na kompletny system pozbycia się trądziku. Pamiętaj, że w zamian za dyscyplinę czeka na Ciebie nagroda w postaci nowej, godnej pozazdroszczenia, zdrowej cery. Bądź więc trwały, elastyczny i spójny, licz się z każdym krokiem. Nawet, jeżeli cały trądzik nie zniknie w przeciągu 3 tygodni, a zauważysz znaczną poprawę, to możesz mieć pewność, że pozbycie się całego trądziku jest tylko kwestią czasu, a Ty już jesteś na właściwej drodze. Końcowy wynik nie tylko będzie dotyczył Twojej skóry, ale także całego zdrowia, relacji z bliskimi oraz innych aspektów Twojego życia. Stworzyłem ten kurs, używając jak najbardziej prostego i jasnego języka ze względu na Ciebie, aby dobrze się czytało treści w nim zawarte, oraz żeby były właściwie zinterpretowane.


Aby na zawsze wyleczyć trądzik, najpierw musisz właściwie zrozumieć jego powstawanie, gdyż...


Nie jest spowodowany przez bakterie Propionibacterium acnes, mimo że ich wzrost przyczynia się do nasilenia trądziku.


Nie jest spowodowany bezpośrednio przez nadczynność gruczołów łojowych skóry.


Nie jest także spowodowany brudem, a nawet, choć może genetyka określa wpływ odżywiania na mocne czy słabe strony organów, trądzik nie jest spowodowany genetyką.


Czytaj teraz uważnie, gdyż to, co za chwilę ujawnię, jest dorobkiem lat odkryć, rozmów z dermatologami, badaniami naukowymi i masą przeczytanych i zanalizowanych książek.


Przyczyny wszystkich odmian trądziku, czy to trądzik na twarzy, czy na plecach, czy trądzik u dorosłych, czy młodzieży, czy to może zaskórniki, jest spowodowany przez tylko 2 czynniki...


1. Brak równowagi hormonalnej


2. Obecność toksyn we krwi i w płynach limfatycznych

Całość:
http://natura-uroda-zdrowie.blogspot.co ... etoda.html
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
św.anna
Posty: 1451
Rejestracja: środa 24 sie 2016, 12:41
x 87
x 119
Podziękował: 2624 razy
Otrzymał podziękowanie: 3256 razy

Re: Gładka skóra

Nieprzeczytany post autor: św.anna » piątek 26 maja 2017, 13:18

Vic88

Rzeczywiście, ziemniak daje radę - zdziwiłam się kiedyś przed Sylwestrem (SPA za grosiki ;) )

Kwasy PHA:
https://www.youtube.com/watch?v=D-8ERClqAZk

W dużym skrócie:
Glukonolakton znany jest również jako Glukono delta-laktob lub mleczan kwasu glukonowego. Jest to organiczny związek chemiczny z grupy laktonów, cykliczny ester kwasu d-glukonowego. Powstaje naturalnie m.in. w procesie fermentacji ziaren kukurydzy. Jest m.in. stosowany jako stabilizator, utwardzacz oraz regulator pH w przemyśle spożywczym. Można go znaleźć na etykiecie pod numerem E575.

Gluokonolakton ma odczyn obojętny jednak pod wpływem wody hydrolizuje do kwasu glukonowego (PHA), który posiada odczyn kwaśny. Kwas glukonowy posiada niezwykle silne właściwości nawilżające dzięki większej ilości liczb hydroksylowych w jego cząsteczce.

Glukonolakton to naturalny antyoksydant, działa ochronnie na skórę, przyspiesza regenerację komórek i niweluje podrażnienia. Działa ujędrniająco sprawiając, że skóra staje się elastyczna i miękka w dotyku. Dodatkowo glikonolakton chroni skórę przed oparzeniami słonecznymi oraz skutkami promieniowania UV.

Glukonolakton jest polecany w szczególności dla cery wrażliwej, alergicznej oraz trądzikowej. Aby działanie glukonolaktonu było skuteczne zaleca się stosowanie go w stężeniu min 5%. Przy większym stężeniu: do15% posiada działanie peelinujące, nie podrażniając przy tym skóry. Jest bardzo delikatnym składnikiem kosmetyków przeznaczonych w szczególności dla cery wrażliwej, alergicznej. Doskonały dodatek do kremów pod oczy. Wspomaga także leczenie trądziku, normalizując przy tym wydzielanie sebum.


Kwas laktobionowy otrzymywany w wyniku utleniania laktozy jest złożonym polihydroksykwasem. W kosmetyce i kosmetologii znalazł zastosowanie jako substancja działająca powlekająco, osłaniająco, zmiękczająco, oraz przeciwzapalnie. Łagodzi podrażnienia i stany zapalne skóry. Posiada działanie złuszczające i wygładzające, zmniejszając widoczność drobnych zmarszczek; wzmacnia barierę naskórkową i wspomaga proces odnowy komórkowej. Wiąże wodę tworząc na powierzchni skóry film, ograniczający utratę wody. Dodatkowo kwas laktobionowy wykazuje silne właściwości przeciwrodnikowe.

Kwas laktobionowy pobudza syntezę kolagenu. Nie podrażnia skóry, może być więc stosowany u osób ze skórą suchą, wrażliwą i naczyniową, a także ze skłonnością do trądziku lub innych schorzeń skórnych (egzema, łuszczyca, łojotok).

Efekty stosowania kwasu laktobionowego:

wygładzenie skóry
wzrost nawilżenia i jędrności skóry
redukcja widoczności zmarszczek
złagodzenie i redukcja podrażnień oraz ran spowodowanych trądzikiem różowatym
zmniejszenie widoczności rozszerzonych naczynek


https://e-naturalne.pl/pl/p/Glukonolakton/824

Domowy tonik: glukonolakton (2.9zł -10 gram) plus woda destylowana/hydrolat.
0 x



Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: Gładka skóra

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » piątek 26 maja 2017, 14:09

Trądzik:

1. Walter Last: – Trądzik różowaty (zaczerwienienie części twarzy) – niedobory witaminy B2, B3 (niacyny)

2.
Galaretka na bazie rośliny pięciornik kurze ziele

Zewnętrznie można stosować na trudno gojące się rany, trądzik i trądzik różowaty, wypryski, owrzodzenia, stany zapalne w obrębie jamy ustnej, paradontoza,

viewtopic.php?f=17&t=789&p=58800&hilit=Galaretka+na+bazie#p58800

3.
Trądzik- roztocza Demodex

”Trądzik różowaty jest częstą chorobą skóry twarzy powodującym zaczerwienienie, guzy i krosty. Roztocza Demodex są podejrzane jako przyczyna. Zaostrzenia są często spowodowane przez słońce, wiatr, ćwiczenia, stres lub niektóreh pokarmy. Przepisane zabiegi: doksycyklina i kremy lecznicze. Najpowszechniej stosowane naturalne lekarstwo na trądzik różowaty to ocet jabłkowy.

Drugi sukces jako lekarstwo na trądzik różowaty jest mieszaniną nadtlenku / woda boraks / wodór. Niektórzy donoszą, że oba zabiegi są bolesne, gdy są po raz pierwszy użyte, a skóra wydawała się gorsza, ale w ciągu 2-4 tygodni t. różowaty zanikał. Niektórzy używali przeciwłupieżowego szamponu. Bezglutenowa dieta, ograniczenie cukru i kwaśnych pokarmów i utrzymywanie pH na poziomie 7 są pomocne.

Kuracje na trądzik różowaty:

– Zawsze należy stosować czystą poszewkę.
– Ocet jabłkowy wycierane na twarz i pozostawić do wyschnięcia. Pij ACV tonik z posiłkami: 1 łyżeczka. ACV w szklance wody (miód w razie potrzeby). Stopniowo zwiększaj ACV 1-2 łyżki.
– 1/2 i 1/2 łyżki boraksu nadtlenek wodoru TBSP zmieszane z niewielką ilością wody. Umieść na twarzy; spłukania, w ciągu 30 sekund. Opcjonalnie: 2-5 krople olejku z drzewa herbacianego. Wymieszać 1/8 łyżeczki. boraks w 1 litrze wody pitnej, pić przez cały dzień.
– Selsun niebieski lub inny przeciwłupieżowy szampon. Przed snem, spłukać twarz ciepłą wodą, spłukać. Ponowne znowu zostawić 5 min. i spłukać.
– tlenek cynku i kwas salicylowy stosowany rano i wieczorem.
– Aloe Vera, MD Cream Matrix, olejek z drzewa herbacianego i srebro koloidalne dabbed na twarzy.

czytanie poniżej o wielu środkach na trądzik różowaty rekomendowanych przez naszych czytelników!”
http://earthclinic.com/cures/acne-rosac ... tment.html


https://www.google.com/url?q=http://www ... rdSVw5VesQ
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: Gładka skóra

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » piątek 26 maja 2017, 14:13

4.
”Współpracowniczka forum One Earth Clinic (Klinika Jednej Ziemi) od ponad 10 lat cierpiała z powodu fluoru na fibromialgię/trądzik różowaty, chroniczne zmęczenie i chorobę zwyrodnieniową stawu żuchwowego (zespół Costena).
Kiedy zastosowała 1/8 łyżeczki boraksu i 1/8 łyżeczki soli morskiej w litrze niechlorowanej wody, w ciągu dwóch tygodni jej twarz oczyściła się, zaczerwienienie zblakło, temperatura ciał znormalizowała się, poziom energii wzrósł i stopniowo straciła zbędne kilogramy.

W kolejnym poście czytamy: „Siedem lat temu rak tarczycy, w następnym roku zmęczenie nadnerczy, potem wczesna menopauza, po roku wypadanie macicy po histerektomii, w kolejnym roku fibromialgia i neuropatia. We wczesnym dzieciństwie piłam fluoryzowaną wodę i zażywałam fluor w tabletkach. Jesienią 2008 roku spodziewałam się całkowitego inwalidztwa. Ledwo mogłam chodzić i nie mogłam spać z powodu bólu. Wymiotowałam codziennie od bólu w plecach
Po przeczytaniu o fluorze zrozumiałam, skąd biorą się wszystkie moje problemy
Rozpoczęłam odtruwanie boraksem w rozcieńczeniu 1/8 łyżeczki na litr wody i w ciągu trzech dni moje objawy ustąpiły”.

http://www.health-science-spirit.com/borax.htm
(Sól dodałem, bo w oryginale jest, a w tłumaczeniu nie ma..)

5. Ted z Bangkoku:
jako przyczynę podaje roztocza i remedium:

boraks, miedź koloidalna i srebro koloidalne, rokitnik, olej neea, herbata z chryzantemy, olejek oregano..
https://www.google.com/url?q=http://ted ... stmAlz1azg

oraz:
viewtopic.php?f=17&t=849&p=55666&hilit=tr%C4%85dzik+clark#p55664

viewtopic.php?f=17&t=849&p=55666&hilit=tr%C4%85dzik+clark#p55666
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

vic88
Posty: 202
Rejestracja: wtorek 07 paź 2014, 15:37
x 5
Podziękował: 65 razy
Otrzymał podziękowanie: 360 razy

Re: Gładka skóra

Nieprzeczytany post autor: vic88 » piątek 26 maja 2017, 21:01

św.anna
Mi 2 dni temu wyskoczył calkiem spory pryszcz taki nie do wyciskania. Raz posmarowałem maścią cynkową, potem dwa razy przyłożyłem kawałek ziemniaka i w 1 dzien sprawa zalatwiona.
0 x



Awatar użytkownika
św.anna
Posty: 1451
Rejestracja: środa 24 sie 2016, 12:41
x 87
x 119
Podziękował: 2624 razy
Otrzymał podziękowanie: 3256 razy

Re: Gładka skóra

Nieprzeczytany post autor: św.anna » sobota 27 maja 2017, 11:09

Vic 88

U mnie z kolei pojawiła się opryszczka, jednak nie rozkwitła zbytnio - pomogła, równie tania, WU ;)

Kwas szikimowy:
https://www.youtube.com/watch?v=smDfyhuyv4o

A tutaj b. dokładne opracowanie:
http://ervish.blogspot.in/2016/11/kwas- ... etyce.html
0 x



Awatar użytkownika
św.anna
Posty: 1451
Rejestracja: środa 24 sie 2016, 12:41
x 87
x 119
Podziękował: 2624 razy
Otrzymał podziękowanie: 3256 razy

Re: Gładka skóra

Nieprzeczytany post autor: św.anna » czwartek 15 cze 2017, 14:01

Zrób sobie najprostszy krem świata- oleje roślinne w pielęgnacji każdego rodzaju skóry

Obrazek

Nie planowałam tego postu, ale kiedy zobaczyłam Wasze zaangażowanie pod krótką notką na temat olejów w pielęgnacji skóry, którą wrzuciłam na fb klik, postanowiłam rozwinąć temat. Wiele z Was jest prawdziwymi ekspertkami w używaniu olejów, ale są też osoby, które nie mają pojęcia, o co w ogóle chodzi. Na fanpage'u pojawił się nawet komentarz, który nie wiedziałam, czy traktować serio, czy w formie żartu, bo jedna z komentujących zapytała, do czego te oleje, do picia, czy do smarowania? Oleje, zwłaszcza te tłoczone na zimno, są bardzo cennym składnikiem odżywczym a dodawanie ich do potraw ma wiele prozdrowotnych właściwości, ja jednak zajmę się olejami do stosowania na skórę, bo są dla niej wcale niezgorszym pożywieniem:)

Na początku chcę zaznaczyć, że nie uważam się za ekspertkę w kwestii olejów, ani naturalnej pielęgnacji, jestem natomiast zwolenniczką korzystania zarówno z bogatych zasobów matki natury, jak i najnowszych osiągnięć laboratoriów chemicznych. Pisząc ten post opierałam się na swoim doświadczeniu, oraz praktycznej wiedzy, którą lubicie się dzielić w komentarzach, a także na poradniku Basi Kwiatkowskiej „Skóra. Azjatycka pielęgnacja po polsku”, który zresztą gorąco polecam i którego recenzję postaram się zamieścić w najbliższych dniach.

Oleje roślinne mają szerokie zastosowanie w pielęgnacji twarzy ciała i włosów, działają przede wszystkim jako emolienty, odbudowując barierę naskórkową i zapobiegając utracie wody, ale mają też mnóstwo innych właściwości są silnymi przeciwutleniaczami, przyspieszają regenerację naskórka, działają przeciwzapalnie, przeciwzmarszczkowo, regulująco, a nawet chronią przed promieniowaniem UV. Dziś wychodzę do Was z propozycją stworzenie swojego osobistego kremu nawilżającego w oparciu o wybrany olejek. Przy czym będzie to propozycja bardzo prosta i niewymagająca specjalnego zaplecza i nawet jeżeli nigdy nie korzystaliście z kosmetycznych półproduktów to nie sprawi Wam większego problemu. Potrzebujemy zaledwie wybranego olejku, żelu hialuronowego oraz własnej dłoni, na której wymieszamy obie substancje, tuż przed nałożeniem na skórę. Mieszanka ta ma zastąpić klasyczny krem nawilżający oraz umożliwić skorzystanie z różnorodnych i niezwykle cennych właściwości olejów roślinnych z pominięciem wszelkiej maści polepszaczy, które producenci stosują w kosmetykach, by zapewnić im jak najlepszą konsystencję, stabilność czy piękny zapach i rzeczy, których nasza skóra wcale nie potrzebuje.

Na czym polega nawilżanie skóry
Nawilżanie skóry wbrew pozorom, wcale nie polega na dostarczeniu wody, jest to złożony proces, który zapobiega utracie wody własnej oraz wiąże ją w naskórku. Wymaga zastosowania humektantów i emolientów. Każdy krem posiada zatem fazę wodną i fazę olejową, a ponieważ olej nie łączy się z wodą, wprowadza się emulgator, by było to możliwe. My nie będziemy stosować emulgatorów, ponieważ zmieszamy obie fazy na dłoni bezpośrednio przed nałożeniem na skórę. Emulgatory stosowane w kosmetykach nie są inteligentne i łączą się nie tylko z tłuszczem zawartym w kremie, ale również naszym własnym. Dlatego, kiedy zmywamy krem z twarzy, usuwamy też skórny tłuszcz i możemy po umyciu odczuwać ściągniecie.

Odkąd, dzięki stronom typu Biochemia Urody czy Zrób Sobie Krem, substancje wykorzystywane do produkcji kosmetyków stały się dostępne dla szerokiej rzeszy odbiorców, ogromną popularność zyskał żel hialuronowy i właśnie oleje roślinne. Zastosowanie obu półproduktów nie wymaga specjalnych przyrządów i szczególnej wiedzy, bo wystarczy po prostu nałożyć je na skórę, lub dodać do swojego ulubionego kremu czy balsamu. Osobiście uważam jednak, że stosowanie pojedynczo zarówno żelu hialuronowego, jak i czystego oleju nie jest dobrym pomysłem i może spowodować odwodnienie skóry. Do prawidłowego nawilżenia potrzebne są oba elementy- emolient (olej) i humektant (żel hialuronowy), faza wodna i faza tłuszczowa.

Emolienty są to składniki kosmetyczne, które mają właściwości okluzyjne. Wbudowując się w górne warstwy naskórka, poprawiają jego spójność i funkcje ochronne oraz zapobiegają utracie wody. Emolienty stosowane w kosmetykach dzielą się na sztuczne, czyli oleje mineralne i silikony oraz naturalne, czyli interesujące nas oleje i masła roślinne. Emolienty sztuczne są najczęściej obojętne dla skóry i spełniają jedynie funkcję okluzyjną, emolienty naturalne oprócz okluzji zapewniają skórze jeszcze całe mnóstwo cennych właściwości. Oba rodzaje emolientów mogą być komedogenne, czyli powodować powstawanie zaskórników, dlatego warto wybrać najbardziej odpowiednie dla swojej cery i nie obawiać się zaostrzenia trądziku.

Humektanty z kolei mają zdolność wyciągania wody z głębszych warstw skóry i wiązania jej w łatwo ulegającym odwodnieniu naskórku. Najpopularniejszym humektantem jest gliceryna oraz interesujący nas kwas hialuronowy. Kwas hialuronowy jest substancją, która naturalnie występuje w skórze i charakteryzuje się wspaniałymi właściwościami absorbującymi wodę. Jedna jego cząsteczka pochłania nawet kilkaset cząsteczek wody. W kosmetykach ma głównie działanie nawilżające, ale w formie usieciowanej jest stosowany również w dermatologii estetycznej do wypełniania zmarszczek.

Skóra tłusta a oleje
Najczęstszy problem z olejami pojawia się przy skórze mieszanej/tłustej/trądzikowej. Sama jako posiadaczka takiej cery, bałam się olejów jak diabeł święconej wody. Zupełnie niesłusznie, bo wybrane oleje bardzo służą również skórom tłustym i z trądzikiem. Po pierwsze dlatego, że te skóry również potrzebuje nawilżenia a po drugie oleje tzw. szybkoschnące bardzo dobrze się wchłaniają, nie przetłuszczają twarzy i są niezwykle pomocne w walce z trądzikiem. Na przykład olejek chia dzięki zawartości cynku i witamin z grupy B wykazuje działanie przeciwzapalne i regulujące w przypadku trądziku, olej konopny świetnie zwalcza wypryski, ten z pachnotki zaś działa hamująco na rozwój bakterii trądzikowych, co potwierdzają badania. Skórze trądzikowej służy również olej tamanu, posłuchajcie Zofii Aleksandry: „Wczoraj zaaplikowałam sobie mieszankę tamanu i żelu hialuronowego na noc. Peeling enzymatyczny robiłam ostatnio tydzień temu (dzisiaj wypada kolej). Jakoś tak sobie ubzdurałam, że pewnie wstanę z przetłuszczoną, pełną powiększonych porów, buzią. Przeglądam się w lustrze i nie dowierzam oczom na to, jaką mam fajną, uspokojoną, bez mega rozszerzonych porów twarz:). Rewelacja do potęgi entej: ).” Wybierając olejek do skóry tłustej należy zwrócić uwagę, by posiadał jak największa ilość kwasu linolowego, gdyż poprawia on jakość łoju skórnego i zmniejsza jego właściwości prozapalne. Pamiętajmy oczywiście, aby mieszanka żel hialuronowy- olejek nie była jedynym elementem pielęgnacji a podstawą regulowania skóry problematycznej są kwasy i retinoidy.


Do mieszanej/tłustej/trądzikowej skóry polecane są następujące oleje:
- olej z orzechów laskowych
- olej tamanu
- olej z czarnuszki
- olej z pestek malin
- olej neem
- olej z konopii
- olej z pachnotki
- olej jojoba
- olej (macerat) z kocanki
Do skóry tłustej polecam też olejek z drzewa herbacianego oraz rycynowy do smarowania bezpośrednio na wypryski.


Oleje do skóry suchej
Przy skórze suchej z kolei zwykło się uważać, że służy jej każdy olej, bo potrzebuje natłuszczenia. Nie jest to prawdą, gdyż niektóre oleje mają właściwości wysuszające. Najlepszy dla skóry suchej będą tzw. oleje nieschnące ze względu na bogatą, odżywczą konsystencję. Gwiazdą w tej kategorii jest olej z awokado, który ma duże powinowactwo do lipidów naskórka i pięknie wbudowuje się w barierę hydrolipidową, usprawniając jej działanie. Posiada też witaminy A, B, D, E, H, K, PP.

Do skóry suchej poleca się następujące oleje:
- olej z awokado
- olej arganowy
- olej makadamia
- olej z kiełków pszenicy
- olej z owoców dzikiej róży
- olej tsubaki
- olej monoi
- olej z wiesiołka
- olej makadamia
- olej z pestek malin
- olej śliwkowy
- oraz masła: SHEA, SHEA Nilotica i kakaowe

Oleje do skóry wrażliwej i naczyniowej
Podczas wyboru oleju do skóry naczyniowej, należy zwrócić uwagę na właściwości obkurczające naczynia oraz regenerujące barierę naskórkową, gdyż skóra ta ma permanentnie uszkodzoną barierę, przez co jest narażona na przenikanie w jej głąb alergenów, bakterii i zanieczyszczeń. Skóra naczyniowa jest też synonimem wrażliwości, więc olejek powinien mieć również właściwości kojące, antyalergiczne i przeciwzapalne. Jeżeli skóra jest wyjątkowo nadreaktywna i reaguje alergią na większość kosmetyków lepiej wybrać olej rafinowany. Co prawda nie ma on tak wspaniałych właściwości, jak w wersji nierafinowanej, ale jest na pewno mniej alergizujący. Najpopularniejszym olejem, który powinna wypróbować każda osoba z problemami naczyniowymi jest olej z kocanki. Zwęża naczynia krwionośne i ułatwia wchłanianie się siniaków, przyspiesza regenerację blizn i stanów zapalnych.


Do skóry wrażliwej i naczyniowej poleca się następujące oleje:
- olej (macerat) z kocanki
- olej z owoców rokitnika
- olej (macerat) z nagietka
- olej z orzechów laskowych
- olej z owoców dzikiej róży
- olej z nasion czarnej porzeczki
- olej z nasion chia

Oleje do skóry dojrzałej
Cerze dojrzałej najczęściej poleca się oleje mocno odżywcze i traktuje ją jako suchą. Tymczasem cera dojrzała bywa również tłusta, ba, wciąż może mieć problemy z trądzikiem. Układ naczyniowy starzejącej się skóry równie często pozostawia wiele do życzenia, zwłaszcza jeśli była poddawana częstej i intensywnej ekspozycji słonecznej, pojawia się na niej trądzik różowaty. Dlatego oprócz oleju arganowego, który znany jest ze swoich własciwości odmładzających i poleca się go w zasadzie dla każdej cery, nie podam Wam gotowego zestawienia. Wybierając olej do skóry dojrzalej należy sugerować się przede wszystkim jej stanem, rodzajem oraz konkretnymi problemami, a następnie dobiera któryś z olejów polecanych wyżej a najlepiej mieszankę kilku.

Na co należy zwrócić uwagę? Praktyczne uwagi na temat stosowania dwufazowego nawilżacza

1. W pierwszej kolejności należy wybrać olej, sugerując się powyższym zestawieniem oraz szczegółami na temat właściwości, stosowania oraz przechowywania (niektóre z olei należy trzymać w lodówce). Można je znaleźć na stronach sprzedawców Biochemię Urody i Zrób sobie Krem- opisy są naprawdę wyczerpujące. Olej powinien być odpowiedni dla naszego rodzaju skóry, przy czym bardzo często zdarza się, że cera ma różne cechy, jest na przykład tłusta i naczyniowa albo sucha i dojrzała. Wówczas trzeba sprawdzić, który z olejków się powtarza w obu zestawieniach a olejki dość często się dublują, gdyż mają szerokie spektrum działania.

2. Najbardziej wartościowymi olejami są te tłoczone na zimno, czyli nierafinowane. Proces tłoczenia przebiega bez użycia substancji chemicznych i podgrzewania a polega na wyciskaniu oleju z różnych części roślin. Uzyskana w ten sposób substancja ma naturalny, często bardzo wyraźny i nie zawsze przyjemny zapach oraz kolor i zachowuje wszystkie cenne właściwości użytej rośliny, bywa mętna i niejednolita. Oleje rafinowane poddawane są obróbce cieplnej i chemicznej a uzyskany roztwór jest oczyszczony i klarowny, nie posiada zapachu i niestety większości swoich cennych właściwości. To właśnie oleje rafinowane są najczęściej używane w kosmtykach, ponieważ nie zmieniają koloru i zapachu preparatu. Sami zaś producenci tych substancji nie zawsze umieszczają na kartoniku informację, czy produkt jest rafinowany. Można to ocenić samodzielnie na podstawie zapachu i koloru- oleje rafinowane, czyli te najmniej wartościowe są jasne i bezwonne.
Najlepiej zatem wybrać olej nierafinowany, chyba że macie naprawdę wrażliwą skórę- wówczas korzystniejsza będzie wersja rafinowana ze względu na mniejsze ryzyko podraznień. Zwróćcie też uwagę na zapach i kolor olejku- naturalne nierafinowane oleje mogą brudzić (rokitnik na przykład przyżółca skórę) a intensywny i niezbyt przyjemny zapach też może zniechęcić do używania.

3. Nie kupujcie od razu dużej ilości oleju, wybierzcie mniejszą pojemność, by najpierw sprawdzić, czy będzie Wam służył oraz, czy jego zapach i kolor jest do zaakceptowania. Aby zmniejszyć nieprzyjemne walory użytkowe i nadal korzystać z jego walorów, można go rozcieńczyć w neutralnym roztworze np. oleju słonecznikowym.

4. Olejki można ze sobą mieszać, wcześniej jednak radzę sprawdzić każdy z osobna a przed przygotowaniem mieszanki zbadać, czy oleje są ze sobą kompatybilne.

5. Jeżeli zdecydowaliście się już na konkretny olejek, należy wybrać żel hialuronowy- najlepiej, aby był on mieszanką mało i wielkocząsteczkowego kwasu hialuronowego. Ja wybrałam potrójny żel hialuronowy ze strony Zrób Sobie Krem klik

6. Stosowanie mieszanki olej+ żel hialuronowy daje nam wiele możliwości. Oprócz tego, że jesteśmy w stanie wybrać najlepszy dla siebie olejek, to sami decydujemy, w jakiej proporcji zmieszamy go z żelem, bo wcale nie musi to być 1:1. W zależności od rodzaju skóry możemy użyć więcej żelu, aby konsystencja była lżejsza (uwaga przy zbyt dużej ilości żel hialuronowy się roluje) lub olejku, by nasz krem był bardziej treściwy. Mamy też możliwość nakładać różne stężenia mieszanki na wybrane części twarzy- np. na strefę T wersję subtelniejszą a na policzki bardziej treściwą oraz modyfikowania jej w zależności od pory roku.

7. Olej i żel hialuronowy mieszamy w zagłębieniu dłoni aż kompozycja będzie klarowna (podobna nieco do majonezu) i nakładamy bezpośrednio na skórę. Skóra może być sucha, ale warto zwilżyć ją wcześniej wodą termalną, tonikiem albo wybranym hydrolatem, pozwoli to zatrzymać tę wodę w naskórku (jeżeli pozostawimy tonik do wyschnięcia- woda odparuje i odwodni skórę) i uzyskać jeszcze lepsze nawilżenie.


8. Hydrolat to taka woda kwiatowa, którą uzyskuje się podczas procesu destylacji rośliny i podobnie jak olej zachowuje cenne właściwości wybranej części rośliny. Dlatego przy okazji robienia zakupów na stornie z półproduktami dorzućcie wybrany hydrolat, zwłaszcza że może on intensyfikować działanie olejku, albo go uzupełniać. Taki zgrany duet tworzą na przykład hudrolat z kocanki i olej tamanu.

9. Jeżeli nie chcę się Wam za każdym razem mieszać oleju z żelem, możecie oba składniki umieścić w buteleczce z plastikową kulką w środku (najlepiej z przyciemnionego szkła) i wymieszać je przed użyciem energicznie nią potrząsając. Nada się buteleczka z pipetą lub atomizerem, można ją kupić w sklepie z półproduktami lub wykorzystać opakowanie po gotowym produkcie na przykład Antheliosie fluidzie ultralekkim, który ma już w środku kulkę. Przygotowaną mieszankę najlepiej trzymać w lodówce, a jeżeli i to stanowi problem, przygotujmy małą porcję i zostawmy w łazience, uzupełniając ją co kilka dni zapasem z lodówki.

10. Mieszankę olej+ żel hialuronowy można zaaplikować również do ciała a kilka kropel aromatycznego olejku cytrynowego lub z jałowca, sprawi być może, że przestaną się nami interesować komary:).

Gdzie kupić?
Oleje możemy zakupić w wybranych aptekach oraz zielarniach, ale najczęściej w wersji rafinowanej, no i nie dostaniemy tam żelu hialuronowego. Dlatego najlepiej zrobić zakupu na którejś ze stron z półproduktami, dorzucając do koszyka jeszcze hydrolat.
Adresy sklepów: http://www.biochemiaurody.com/, https://www.zrobsobiekrem.pl/, http://www.beautyever.pl/
PS. Adresy i linki podaję z własnej inicjatywy, post nie jest sponsorowany

Oleje w oczyszczaniu twarzy
Pisałam wyżej, iż uważam, że nie należy smarować skóry samym olejem i zawsze łaczyć go z humektantem. Jest to związane z tym, że oleje działają jak detergenty i dlatego świetnie nadają się do oczyszczania skóry, co zresztą zostało wykorzystana w metodzie zwanej OCM. Polega ona na nakładaniu na twarz mieszanki olejków, a następnie ścierania ich przy pomocy wilgotnej i ciepłej muślinowej szmatki. Stosowanie olejków jest bardzo popularne w Azji i stanowi część dwuetapowego oczyszczania. Najpierw nakłada się na twarz mieszaninę olejków i masuje skórę, aby zemulgować i rozbić cząsteczki brudu oraz makijażu a następnie zmywa się ją jeszcze wodą i żelem. W Polsce ta metoda dopiero raczkuje, ale można już kupić gotowe produkty, najpopularniejszy jest Resibio i z Biochemi Urody, resztę przytoczę z komentarza Anity:

Naturalne:
1. Vianek, Łagodzący olejek do demakijażu
2. GoCranberry, Olejek do demakijażu twarzy i oczu
3. Clochee, Wygładzający olejek do demakijażu
4. Nacomi, Cleansing Oil Make Up Remover (dosępny w dwóch wersjach: do skóry suchej i tłustej)
5. Orgins, Clean Energy Gentle Cleansing Oil
6. Make Me Bio, Olejek do pielęgnacji twarzy i demakijażu
7. Orientana, Odżywczy bio olejek do demakijażu

Mniej naturalne:
1. Farmona Pure Icon, Olejek do demakijażu
2. Farmona/Dermiss, Kremowy olejek do demakijażu twarzy i oczu
3. Evree, Magic Rose, różany olejek do mycia twarzy do wszystkich typów skóry
4. Bielenda, Olejek różany do mycia twarzy Rose Care
5. Uriage Hygiène, Olejek do demakijażu do skóry normalnej i suchej
6. Mincer AntiAllergic, Kojący olejek do mycia twarzy
7. Bielenda, Argan Cleansing Face Oil

Pamietajmy, aby zmywać olejki ciepła wodą, to tak jak z myciem naczyń, jeżeli woda jest zimna płyn sie maże, jest mniej skuteczny i trzeba go uzyć więcej.

Dzięki uprzejmoości Ani ze strony http://asianskincareblog.blogspot.com/ będę wkrótce miała okazję testować dla Was azjatyckie olejki myjące:)

Oleje jako ochrona przeciwsłoneczna
Niektóre oleje działają jak naturalne filtry UV, chroniąc skórę przed słońcem. Na przykład olej z pestek malin posiada SPF 28- 50, olej sojowy SPF 10 a oleje kokosowy, sezamowy, z awokado czy orzechów lasowych SPF 4. Miłośnicy naturalnej pielęgnacji używją często tego argumentu przeciwko „agresywnej chemii” w kremach z filtrami. Nie można jednak porównać działania olejków z zaawansowanymi produktami promieniochronnymi o udokumentowanym wskaźniku ochrony i wysokiej stabilności. Poza tym w przypadku olejków mówi się tylko o SPFie a gdzie PPD i ochrona przed UVA i jaka ilość tłustego oleju należałoby nałożyć na skórę, by uzyskać najwyższą protekcję? Fajnie, że oleje wspomagają ochronę przeciwsłoneczną, ale stosowanie ich zamiast klasycznych filtrów nie zapewni nam bezpieczeństwa i odpowiedniej ochrony.

Na zakończenie mam jeszcze dla Was moje wrażenia ze stosowania mieszanki olej+żel hialuronowy.
Zakupiłam olejek z pestek malin klik ze wzgledu na silne własciwości antyoksydacyjne i przeciwstarzeniowe oraz żelową mieszankę mało i wielkocząsteczkowego kwasu hialuronowego klik i od kilku dni stosuję na skórę. Trudno mówić o efektach długofalowych, ale początkowe testy wzbudzają we mnie wielki entuzjazm! Przede wszystkim mieszanka nie przetłuszcza mi skóry a pokrywa ją satynową i bardzo przyjemną powłoczką, nie klei się, nie obciąża, w ogóle nie czuję jej na twarzy (mam cerę mieszaną z tendencją do trądziku, naczyniową i dojrzałą). Skóra jest wyciszona i świetnie nawilżona, nawet Ziemek zauważył, że mam lepszą cerę. Czuję też wyjątkową świeżość, może dlatego, że trzymam swój dwufazowy nawilżacz w lodówce, no i niesamowite jest uczucie, że nakładam na skórę, coś naprawdę dobrego, coś, z czego w stu procentach skorzysta. Nie mogę się wprost doczekać, kiedy nałożę moją mieszankę na twarz a nakładam wieczorem (latem rezygnuję z kwasów) a czasami jeszcze rano pod filtr. Nie chcę popadać w euforię, ale kurczę, podoba mi się ta metoda:) Serdecznie polecam wszystkim!. Zróbmy eksperyment i za miesiąc podzielimy się wrażeniami ok? Tych, którzy już dawno stosują oleję bardzo proszę o liczne komentarze! Lubię naszą wymianę doświadczeń:).


https://kosmostolog.blogspot.in/2017/06 ... wiata.html
0 x



Awatar użytkownika
Kiszka
Posty: 1163
Rejestracja: niedziela 26 lut 2017, 19:24
x 22
x 57
Podziękował: 2675 razy
Otrzymał podziękowanie: 1203 razy

Re: Gładka skóra

Nieprzeczytany post autor: Kiszka » czwartek 15 cze 2017, 15:25

moim zdaniem nic lepszego do skóry do smarowania jak dobry olej kokosowy do tego odpowiednia suplementacja i skóra wygląda pięknie...
0 x


Czołem Wielkiej i wolnej Polsce!

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7741
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1419
x 406
Podziękował: 14175 razy
Otrzymał podziękowanie: 13801 razy

Re: Gładka skóra

Nieprzeczytany post autor: chanell » niedziela 17 wrz 2017, 11:15

Fenomen wyleczenia atopowego zapalenia skóry w Akademii Medycyny Regeneracyjnej

https://youtu.be/7LfNUlW6qZE

niezaleznatelewizja
Opublikowany 16 wrz 2017


Zawitaliśmy z kamerą do Świebodzic, gdzie mieści się Akademia Medycyny Regeneracyjnej Aliaksandra Haretskiego, a tam spotkaliśmy się z czymś niezwykłym - wyleczeniem nieuleczalnego czyli atopowego zapalenia skóry. 23 letni Szymon, cierpiący od urodzenia na atopowe zapalenie skóry, po dwóch miesiącach terapii w Akademii zaczął odzyskiwać zdrowie, nastąpił proces regeneracji skóry...

Znalazłam link do strony Akademii Medycyny Regeneracyjnej .Osobiście nie mam tego problemu ze swoją skórą ani wśród najbliższych mi osób ,ale znam tą chorobę i jej objawy od znajomych . Trochę drogo ,ale co się nie robi dla zdrowia ,zwłaszcza że medycyna konwencjonalna nie razi sobie z tym problemem. Wstawiam link dla zainteresowanych osób .
http://www.medycynaludowa.com/pl/koszty.html
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

ramibi
Posty: 137
Rejestracja: niedziela 01 sty 2017, 12:37
x 6
x 2
Podziękował: 46 razy
Otrzymał podziękowanie: 78 razy

Re: Gładka skóra

Nieprzeczytany post autor: ramibi » niedziela 21 sty 2018, 18:24

Przeczytalem caly watek i nic konkretnego nie znalazłem w kwestii zaczerwienien/przebarwien po wypryskach. Moze macie jakiś sposób? Dawno temu byl modny krem ze śluzem jakiegoś ślimaka, ale odkąd studiuje to forum to dowiedziałem sie ile bzdur jest w reklamach i środkach polecanych na popularnych stronach dlatego pytam tu, bo po co przeplacac, pewnie znacie jakiś prosty środek ... Hm? 8-)
0 x



Awatar użytkownika
devi
Posty: 1562
Rejestracja: wtorek 02 lut 2016, 14:17
x 1
x 73
Podziękował: 711 razy
Otrzymał podziękowanie: 2662 razy

Re: Gładka skóra

Nieprzeczytany post autor: devi » niedziela 21 sty 2018, 18:31

Ja słyszałam od jednej dziewczyny, że jej pomogło smarowanie skóry olejem konopnym (nierafinowanym).
Sama nie sprawdzałam, bo nie mam tego problemu.

https://www.medycznamarihuana.com/olej- ... o-tradzik/
Ostatnio zmieniony niedziela 21 sty 2018, 18:39 przez devi, łącznie zmieniany 1 raz.
0 x


Dopóki nie uczynisz nieświadomego świadomym, będzie ono kierowało twoim życiem, a ty będziesz nazywał to przeznaczeniem. /C.G. Jung

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: Gładka skóra

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » niedziela 21 sty 2018, 18:37

Konopny ma moc, i zawsze DMSO i rycyna, może opaski solne, H2o2.
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
św.anna
Posty: 1451
Rejestracja: środa 24 sie 2016, 12:41
x 87
x 119
Podziękował: 2624 razy
Otrzymał podziękowanie: 3256 razy

Re: Gładka skóra

Nieprzeczytany post autor: św.anna » niedziela 21 sty 2018, 19:33

Nie jest łatwo usunąć przebarwienia potrądzikowe, zwłaszcza utrwalone.
Ale, oprócz tego, co już Ci podpowiedziano, ja dorzucę (do wyboru), np.: kwas azelainowy, niacynamid, wit C, kwasy AHA, BHA, PHA (te ostatnie działają też łagodząco); tak na prawdę wybór jest duży, ale wymaga to czasu! I nie wolno przesadzać ze złuszczaniem i zachować balans: złuszczanie/regeneracja.
0 x



Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: Gładka skóra

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » niedziela 21 sty 2018, 19:35

I nie wolno przesadzać ze złuszczaniem i zachować balans: złuszczanie/regeneracja.
To się nazywa inaczej cierpliwość :D
Ciężko czasami utrzymać w ryzach..
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
św.anna
Posty: 1451
Rejestracja: środa 24 sie 2016, 12:41
x 87
x 119
Podziękował: 2624 razy
Otrzymał podziękowanie: 3256 razy

Re: Gładka skóra

Nieprzeczytany post autor: św.anna » niedziela 21 sty 2018, 20:25

Cierpliwość i długodystansowość ;)
W przypadku trądziku chęć szybkiej poprawy jest b. kusząca i można przesadzić np. ze złuszczaniem, a nie tędy droga, bo skórę trzeba balansować. Dlatego fajnie sprawdza się na dzień coś nawilżającego/ochronnego, a wieczorem złuszczającego/wygładzającego/regulującego. Wiele też zależy od wrażliwości skóry. Jesli chodzi o hydroksykwasy, to warto poczytać np. o kwasie migdałowym, glikolowym,ale i o PHA np. glukonolaktonie i laktobionowym, które są, jak w poprzednim poście napisałam, łagodniejsze i mają szeroki wachlarz zalet.

B. dobrze, jeśli chodzi o łagodzenie sprawdza się też np. ekstrakt z lukrecji, o którym też już była chyba mowa.
Zastosowanie pochodnych lukrecji gładkiej w kosmetyce

Lukrecja (Glycyrriza glabra) jest to roślina, która od dawna stosowna jest w lecznictwie oraz w przemyśle kosmetycznym. W korzeniu tejże rośliny zawartych jest wiele substancji, które w określony sposób działają korzystnie na naszą skórę. Szereg właściwości od przeciwzapalnych, przeciwbakteryjnych, po silnie nawilżające, łagodzące i ochronne czyni surowiec cennym dla kosmetyki.

Sama lukrecja jest to odmiana byliny, należy do rodziny bobowatych i występuje w rejonach Europy i Azji. Surowcem leczniczym tej rośliny są korzenie z odłogami. Lukrecja już w starożytności znana była jako skuteczne lek. Jej korzeń stosowany był jako środek wykrztuśny oraz jako lekarstwo w leczeniu chorób wątroby, żołądka, nerek, pęcherza moczowego. Współczesne badania potwierdziły zaś działanie przeciwzapalne korzenia lukrecji, potencjał jako lek na wrzody żołądka oraz środek hamujący rozwój raka wątroby. W Indiach lukrecja znana była jako afrodyzjak.

Właściwości lecznicze lukrecji to przede wszystkim działanie przeciwalergiczne, przeciwłojotokowe, wykrztuśne, przeciwzapalne, antybakteryjne, antywirusowe, moczopędne, antyoksydacyjne, łagodzące, przeciwobrzękowe. Główne grupy związków obecnych w korzeniu lukrecji, które odpowiadają za korzystne działanie kosmetyczne to: saponiny triterpenowe, flawonoidy, kumaryny, olejek eteryczny i polisacharydy.

Jeden ze składników korzenia lukrecji – glicyryzyna, która należy do grupy saponin trójterpenowych – jest 50 razy słodszy od sacharozy. Ponadto do tej grupy należą sole potasowe, wapniowe i amonowe kwasu glicyryzynowego. Flawonoidy występują w stężeniu od 1 do 2% i są to głównie pochodne flawononu. Kumaryny oraz olejek eteryczny w korzeniu występują w śladowych ilościach. Korzeń lukrecji bogaty jest także w skrobię, gumy, żywice, cukry, aminokwasy, białka, fitosterole, witaminy z grupy B. W kosmetyce głównie stosuje się kwas glicyretynowy oraz jego pochodne, takie jak: glicyryzyna, estry, sole oraz kompleks kwasu z allantoiną.

Różne formy lukrecji wykazują dobroczynne działanie na skórę. Działają wybielająco i rozjaśniająco. Hamują reakcje wolnorodnikowe oraz alergiczne. Ponadto zwiększają zdolność penetracji składników aktywnych w głąb skóry. Podnoszą stabilność emulsji oraz nadają jej jedwabiste i kremowe wykończenie. Ponadto, pomagają zniwelować widoczność plam starczych. Pochodne lukrecji stosowane są do produkcji kosmetyków ochronnych do skóry twarzy, dłoni, jamy ustnej. Wykorzystywane są także w produkcji preparatów chroniących przed promieniowaniem UV oraz przy produkcji kosmetyków łagodzących podrażnienia wynikające z nadmiernej ekspozycji na słońce. Ponieważ glicyryzyna ma zdolność wiązania bardzo dużej ilości wody, świetnie sprawdza się jako surowiec nawilżający dedykowany cerom dojrzałym. Ze względu na jej słodki smak, często stosowana jest w preparatach do higieny jamy ustnej. Ze względu na działanie przeciwbakteryjne na Staphylococcus aureus, ekstrakt z lukrecji stosuje się jako składnik kosmetyków przeciwtrądzikowych dedykowanych nastolatkom. Działanie przeciwgrzybiczne, oczyszczające, przeciwzapalne, sebostatyczne i antyalergiczne pozwalają na zastosowanie tego surowca do produktów ochronnych do włosów przetłuszczających oraz do dezodorantów i preparatów do stóp. Ekstrakt z korzenia lukrecji także wspomaga leczenie łuszczycy i atopowych zmian skórnych. Nowe badania mówią także o tym, że surowiec jest pomocny w leczeniu oparzeń skóry.

Ogólnie rzecz ujmując, lukrecja wykazuje wszechstronne działanie, które może zostać wykorzystane zarówno w przemyśle farmaceutycznych, spożywczym, a także jako cenny składnik aktywny w produkcji kosmetyków.
http://biotechnologia.pl/kosmetologia/z ... tyce,17621
0 x



ramibi
Posty: 137
Rejestracja: niedziela 01 sty 2017, 12:37
x 6
x 2
Podziękował: 46 razy
Otrzymał podziękowanie: 78 razy

Re: Gładka skóra

Nieprzeczytany post autor: ramibi » niedziela 21 sty 2018, 20:33

Dzięki, jeżeli chodzi o rycyne to konkretnie olejek rycynowy? czy inna postać? akurat olejek mam nawet na stanie
Jeszcze mnie to zastanawia ... ludzie nie raz stosują te różne olejki, kokosowy, ale to przecież jak człowiek posmaruje takim kokosowym to od razu się roztopi, to mozna chyba w zasadzie stosować jak sie jest w domu i nawet nie podczas snu bo wszystko się rozmaże na pościeli.
0 x



ODPOWIEDZ