Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Gładka skóra


cedric
Posty: 7191
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 95
x 179
Podziękował: 4035 razy
Otrzymał podziękowanie: 11142 razy

Re: Gładka skóra

Nieprzeczytany post autor: cedric » poniedziałek 09 gru 2019, 22:23

https://raypeatforum.com/community/thre ... ies.31495/

Temat teofiliny ma ciekawe właściwości
Dyskusja w „Artykuły i badania naukowe” rozpoczęta przez LeeLemonoil, 7 listopada 2019 r.

"Teofilina jest produktem rozpadu kawy.

Teofilina wywiera złożone działanie przeciwzmarszczkowe i antycytotoksyczne na ludzką skórę ex vivo. - PubMed - NCBI

CEL:
Teofilina jest inhibitorem fosfodiesterazy, który jest stosowany klinicznie w leczeniu astmy. Ponadto jest uznawany za środek kosmetyczny o możliwych właściwościach przeciwstarzeniowych i przeciwutleniających. Niemniej jednak jego wpływ na ludzką skórę jest wciąż słabo zbadany.

METODY:
Teofilinę (10 lub 100 µM) podawano do hodowli ludzkiej skóry pełnej grubości przez 24 lub 72 godziny.

WYNIKI:
Teofilina stymulowała ekspresję białka przeciwutleniacza metalotioneiny-1 i poziom mRNA kolagenu I i III. Ocena immunohistologii fibryliny-1 wykazała zwiększoną stabilność strukturalną mikrofibryli skórnych. Teofilina wywierała również działanie ochronne na macierz zewnątrzkomórkową, obniżając poziomy mRNA MMP-2 i MMP-9, częściowo antagonizując działanie menandionu, silnego, toksycznego dawcy ROS. Ponadto zmniejszał apoptozę naskórkowych keratynocytów stymulowanych menandionem. Co ciekawe, teofilina zwiększyła również poziom melatoniny wytwarzanej śródskórnie, tj. Najsilniejszego neuromediatora chroniącego przed ROS i naprawiającego uszkodzenie DNA, oraz tendencyjnie zwiększała ekspresję białka MT1, receptora melatoniny. Teofilina zwiększała również ekspresję keratyny 15, markera komórek macierzystych, w naskórkowej warstwie podstawowej, ale nie zmieniała aktywności mitochondrialnej ani pigmentacji naskórka.

WNIOSEK:
To pilotażowe badanie ex vivo na ludzkiej skórze pokazuje, że teofilina ma kilka interesujących złożonych właściwości ochronnych skóry. Zachęca do dalszego badania teofiliny jako miejscowego kandydata do leczenia przeciwstarzeniowego.
[...]
Dobrze wiadomo, że spożywanie kawy chroni przed wszystkimi rodzajami raka skóry i nowotworami nabłonka."
0 x



cedric
Posty: 7191
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 95
x 179
Podziękował: 4035 razy
Otrzymał podziękowanie: 11142 razy

Re: Gładka skóra

Nieprzeczytany post autor: cedric » sobota 14 gru 2019, 15:06

Spray miedzi koloidalnej na twarz

Miedź , kolagen/elastyna, hialuronian, melaniny , trądzik, grzybica,wit. C

http://www.naczyniamiedziane.pl/uroda.html

http://www.naczyniamiedziane.pl/cool.html

https://iloveco.pl/dzieki-tym-produktom ... -grzybicy/

https://www.vitacolloids.pl/Niejonowa-N ... ppm-300-ml

"Miedź ma najsilniejsze ze wszystkich naszych nanokoloidów właściwości grzybobójcze"

https://impress-pharma.pl/niejonowa-nan ... p-950.html

https://www.pepsieliot.com/czy-witamina ... -autyzmem/

Wysokie żelazo, oraz miedź w połączeniu z witaminą C? Jest ryzyko szczawianów
Pepsi Eliot 11 listopada 2019

"Z drugiej strony znany nam dobrze autorytet alternatywnych sposobów leczenia biochemik Walter Last twierdzi, że powyższe dotyczy tylko małych dawek witaminy C, gdyż potężne dawkowanie witaminy C (10 gram dziennie) już nie powoduje wzrostu poziomu żelaza."
0 x



cedric
Posty: 7191
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 95
x 179
Podziękował: 4035 razy
Otrzymał podziękowanie: 11142 razy

Re: Gładka skóra

Nieprzeczytany post autor: cedric » piątek 24 sty 2020, 14:19

Gdy gładka skóra brzmi złowieszczo...

https://www.sott.net/article/185354-Can ... ngerprints

"Lek na raka usuwa odciski palców

wiadomości BBC
Śr., 27 maja 2009 17:28 UTC

Zapalenie i pęcherze mogą usuwać odciski palców
Lekarz ostrzega, że ​​powszechnie stosowany lek przeciwnowotworowy może powodować znikanie odcisków palców pacjentów, co może powodować problemy w podróżach zagranicznych.

Jeden pacjent był przetrzymywany przez amerykańskich urzędników imigracyjnych przez cztery godziny, zanim pozwolili mu na wjazd do kraju.

Sprawa została podkreślona w czasopiśmie Annals of Oncology.

Lekarz pacjenta, Eng-Huat Tan z Singapuru, doradził wszystkim podróżującym do USA, aby byli leczeni kapecytabiną , aby zabrali ze sobą notatkę lekarza.

Dr Tan z siedzibą w National Cancer Center w Singapurze powiedział, że kilku innych pacjentów zgłosiło również utratę odcisków palców na stronach blogów, a niektórzy mają również problemy z wjazdem do USA.

Możliwe, że liczba takich pacjentów rośnie. Powinny one odpowiednio się przygotować przed podróżą, aby uniknąć niedogodności

Jego pacjent, 62-letni mężczyzna, miał raka głowy i szyi, który rozprzestrzenił się, ale który dobrze zareagował na chemioterapię.

Przepisano mu kapecytabinę, aby zapobiec nawrotowi raka.

Chociaż lek jest powszechnie stosowany w leczeniu szeregu nowotworów, może powodować przewlekłe zapalenie dłoni lub podeszew stóp, co prowadzi do złuszczania, krwawienia lub powstawania pęcherzy na skórze.


Z czasem może to prowadzić do utraty odcisków palców.

U pacjenta Dr Tan wystąpiły łagodne skutki uboczne, a ponieważ nie wpłynęły one na jego codzienne życie, postanowiono, że powinien on nadal przyjmować małą dawkę leku.

W grudniu 2008 roku, po ponad trzech latach stosowania kapecytabiny, udał się do USA, aby odwiedzić krewnych.

Dr Tan powiedział: „Zatrzymano go na lotnisku przez cztery godziny, ponieważ urzędnicy imigracyjni nie mogli wykryć jego odcisków palców.

„Pozwolono mu wejść po tym, jak celnicy byli przekonani, że nie stanowi zagrożenia dla bezpieczeństwa.

„Poradzono mu, aby udał się z listem od swojego onkologa z informacją o swoim stanie i leczeniu, które otrzymywał z powodu braku odcisków palców, aby ułatwić mu wejście w przyszłości.”

Środki bezpieczeństwa

Od kilku lat zagraniczni goście proszeni są o odciski palców na lotniskach w USA.

Obrazy są dopasowywane do milionów posiadaczy wiz, aby wykryć, czy nowy wnioskodawca posiada wizę pod inną nazwą.

Nie jest pewne, kiedy pacjent straci odciski palców, a w tym przypadku pacjent nie był tego świadomy.

Dr Tan powiedział: „Pacjenci przyjmujący kapecytabinę przez długi czas mogą mieć problemy z identyfikacją odcisków palców, gdy wchodzą do portów USA lub innych krajów, które wymagają identyfikacji odcisków palców i należy o tym ostrzec.

„Możliwe, że rośnie liczba takich pacjentów. Przed podróżą powinni się odpowiednio przygotować, aby uniknąć niedogodności”.

Martin Ledwick, z organizacji charytatywnej Cancer Research UK, powiedział: „W niewielu przypadkach niektóre leki stosowane w chemioterapii mogą powodować zespół dłoni i stóp, w którym skóra może zacząć łuszczyć się na dłoniach i podeszwach stóp.

„Dla większości ludzi jest to dość łagodne”."
0 x



cedric
Posty: 7191
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 95
x 179
Podziękował: 4035 razy
Otrzymał podziękowanie: 11142 razy

Re: Gładka skóra

Nieprzeczytany post autor: cedric » wtorek 18 lut 2020, 11:29

Olej Tsubaki -wysoki poziom omega-9

https://www.biochemiaurody.com/slownik/tsubakioil.html

"Olej Tsubaki wyróżnia się wśród pozostałych olejów roślinnych bardzo wysoką zawartością kwasu oleinowego Omega-9 (ponad 80%), dzięki temu zaliczany jest on do lekkich olejów, które bardzo szybko wchłaniają się w skórę, bez pozostawiania poczucia tłustości i lepkości."

" jak potwierdzają nowe badania, wpływa on na produkcję prokolagenu typ I oraz hamuje enzym MMP-1, który powoduje rozkład kolagenu w skórze, dzięki temu jest olejem o działaniu przeciwzmarszczkowym, który zwiększa elastyczność i jędrność skóry oraz redukuje zmarszczki."
0 x



cedric
Posty: 7191
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 95
x 179
Podziękował: 4035 razy
Otrzymał podziękowanie: 11142 razy

Re: Gładka skóra

Nieprzeczytany post autor: cedric » piątek 27 mar 2020, 20:14

https://www.eko-dystrybutor.pl/mydla/91 ... 41007.html

OPIS PRODUKTU
CECHY/CERTYFIKATY/INNE
OPINIE(0)
Aquaferina Fermenti - Mydło Chlebowe w płynie - Pachnie świeżo pieczonym chlebem.

Podczas wyrabiania ciasta, czy to chlebowego czy drożdżowego nasza skóra dłoni ma kontakt, z drożdżami, mąka, wodą i witaminami oraz składnikami mineralnymi zawartymi w tych produktach. Kto raz wyrabiał ciasto wiek jak po zakończeniu tego procesu wygładza i odżywia się skóra naszych dłoni, na tej właśnie zasadzie i przy użyciu naturalnych składników powstało mydło chlebowe.

Świetna alternatywa dla mydła i szamponu. Niezwykle aromatyczny produkt, który dostarczy skórze składników odżywczych, zadba o jej kondycję i sprawi, że w dotyku zamieni się w prawdziwy aksamit.

Zawiera naturalne enzymy i pożyteczną mikroflorę kwasu chlebowego.
Mydło z naturalnymi mikroelementami i enzymami kwasu chlebowego do każdego rodzaju cery.
Reguluje PH skóry.
Do mycia całego ciała.
Kosmetyk testowany dermatologicznie.
Nie testowany na zwierzętach
Bez SLS, SLES
Produkt polski.

SKŁADNIKI:
(INCI): Aqua, Sodium COCO - Sulfate, Cocamidopropyl betaine, lactic acid, Saccharomyces meyen, propanediol, secale cer eale (rye) seed flour, molasses.

Kosmetyka chlebowa
Niezwykła jest historia chleba. Można powiedzieć, że fermentacja i mikroorganizmy „stworzyły” nas ludzi, a my z kolei czerpiąc doświadczenia z obserwacji tego zjawiska, uformowaliśmy i wypiekliśmy pierwszy bochenek. Chcemy aby towarzyszył nam on codziennie.

Kto wyrabiał ciasto (na chleb czy makaron) ten wie jakiego światła i miękkości nabywają dłonie, które miały kontakt z mąką, wodą a także z zakwasem i drożdżami. Podczas tej czynności nieświadomie ODŻYWIAMY SKÓRĘ. Rosnąca poducha chlebowego ciasta to najlepszy kosmetyk. Zawiera wszystko czego potrzebuje skóra – solidną dawkę witamin i kwasów organicznych. Delikatnie wygładza i wybiela nasze dłonie ... a gdy do ciasta dodamy oliwę z oliwek, toż to prawdziwa uczta!

Na tej piekarniczej alchemii oparliśmy naszą ideę kosmetyki chlebowej.

W kosmetykach Aquafarina Fermenti można odnaleźć zarówno metaforę chleba jak i jego prawdziwe oblicze: źródlaną wodę, mąkę pozyskaną z ziaren z ekologicznych upraw oraz enzymy zakwasu i witaminy zawarte w drożdżach piekarskich Saccharomyces Cerevisiae. Pilotem serii chlebowej jest Mydło Chlebowe w płynie. Do codziennej pielęgnacji rąk i całego ciała. Pozostawia skórę czystą i pachnącą.
0 x



Awatar użytkownika
św.anna
Posty: 1451
Rejestracja: środa 24 sie 2016, 12:41
x 87
x 119
Podziękował: 2624 razy
Otrzymał podziękowanie: 3256 razy

Re: Gładka skóra

Nieprzeczytany post autor: św.anna » środa 14 paź 2020, 22:05

Luteina obiecującym składnikiem kosmetyków

Luteina i zeaksantyna to naturalne roślinne barwniki należące do grupy karotenoidów, występują licznie w owocach mango, papai, pomarańczy, kiwi, brzoskwiniach, zielonej fasoli, brukselce, kapuście, sałacie i szpinaku, kukurydzy oraz jajkach. Luteina i zeaksantyna stosowane są w diecie jako składniki odżywcze w profilaktyce degeneracji plamki żółtej związanej z wiekiem (ADM). Substancje te jak stwierdzono w badaniach, odgrywają także rolę przeciwutleniacza.

Chociaż wcześniejsze badania wskazywały, że obecność luteiny w codziennej diecie korzystnie wpływa na naturalny system przeciwrodnikowy, zapewniając naturalny filtr ochronny przed promieniowaniem UV i UVB zapobiegając tym samym fotouszkodzeniom skóry, dopiero obecne badania udowadniają bardziej specyficzne, związane z wiekiem korzyści: wzrost uwodnienia, elastyczności oraz poziomu powierzchownych lipidów skóry.

Ważne wyniki badań zostały zaprezentowane na konferencji Beyond Beauty w Paryżu przez Pierfrancesco Morganti, profesora Uniwersytetu Neapolu, Włochy. Zgodnie z rzecznikiem firmy Kemin, która dostarczała preparat luteiny pod nazwą FloraGLO do badań, prezentacja wyników badań spotkała się z olbrzymim zainteresowaniem specjalistów reprezentujących największych graczy branży kosmetycznej.

Badania przeprowadzone były na włoskich ochotniczkach w wieku 25 - 50- lat, podzielonych na kilku grup. Probantkom podawano codziennie przez 12 tygodni 10 mg doustnej luteiny i/lub 50 ppm luteiny w tradycyjnych formulacjach kosmetycznych. Doustna suplementacja luteiny spowodowała wzrost uwodnienia skóry o 38 proc., poprawę elastyczności o 8 proc. oraz wzrost poziomu powierzchownych lipidów o 33 proc. W badaniach zaobserwowano, iż luteina obniżyła poziom oksydacji lipidów - procesu, który prowadzi do degradacji lipidów skórnych o 55 proc. W grupie probantek, które przyjmowały luteinę zarówno doustnie jak i w typowych formulacjach kosmetycznych uwodnienie skóry wzrosło o 60 proc., elastyczność o 20 proc., poziom powierzchownych lipidów wzrósł o 50 proc. Oksydacja lipidów zmniejszyła się o 55 proc.

Wyniki badań mogą zapoczątkować olbrzymi popyt na te naturalne antyoksydanty w branży kosmetycznej. Starzejąca się populacja konsumentów jest świadoma dobroczynnego wpływu luteiny na zdrowie oka i obniżanie ryzyka wystąpienia degeneracji plamki żółtej związanej z wiekiem (ADM), co oznacza dla dostawców luteiny przewagę w promocji dobroczynnego działania tego antyoksydantu także na zdrowie skóry.
https://biotechnologia.pl/kosmetologia/ ... tykow,8102

Na stronie z surowcami kosmetycznymi (zrób sobie krem) można kupić ekstrakt z aksamitki do stworzenia własnych kosmetyków.
https://www.zrobsobiekrem.pl/pl/p/Ekstr ... amitki/859

Sama, od około tygodnia, stosuję ekstrakt z aksamitki z "magicznego ogrodu". Wewnętrznie.
https://www.magicznyogrod.pl/aksamitka_ ... teina.html
0 x



Awatar użytkownika
św.anna
Posty: 1451
Rejestracja: środa 24 sie 2016, 12:41
x 87
x 119
Podziękował: 2624 razy
Otrzymał podziękowanie: 3256 razy

Re: Gładka skóra

Nieprzeczytany post autor: św.anna » piątek 13 lis 2020, 10:55

Skwalen i skwalan, czym się różnią? Po ostatnim wpisie pojawiło się wiele pytań, sama też miałam wątpliwości, więc sięgnęłam do publikacji medycznych, skonsultowałem się też z doktorem chemii.

⏹ Skwalen jest jednym z głównych składników warstwy lipidowej skóry i stanowi 13% sebum. Jego nazwa pochodzi od wieloryba, ponieważ to z jego wątroby został po raz pierwszy wyizolowany. W tej chwili pozyskuje się go na szczęście z oliwy z oliwek. Jest ważnym składnikiem naszej skóry, posiada właściwości nawilżające i zmiękczające stanowi naturalny emolient. Jest stosowany w kosmetologii, ponieważ tworzy lekkie, nieklejące się emulsje, które łatwo penetrują w głąb skóry i są dla niej fizjologiczne. Jest kluczowy w zachowaniu prawidłowego funkcjonowania bariery naskórkowej, znacznie ogranicza TEWL.

⏹ Posiada również właściwości przeciwutleniające i chroni przed wolnymi rodnikami. W zdrowej skórze hamuje peroksydację, czyli utlenianie lipidów. Problem pojawia się w przypadku skóry tłustej i trądzikowej, w której hormonalnie zmieniony łój staje się podatny na działanie bakterii c.acnes, które go jeszcze odpowiednio modyfikują, by stworzyć sobie sprzyjające do rozwoju środowisko. Tak zmieniony łój łatwo ulega utlenianiu tworząc wysoce komedogenne polimery, odpowiedzialne za powstawanie zaskórników. Zastanawia mnie i również Was, o czym świadczą pytania czy skwalen dostarczony w kremie również będzie podlegał takim modyfikacjom i stanie się komedogenny? Wydaje mi się, że nie, ponieważ c. acnes są bakteriami beztlenowymi i cały proces zachodzi wewnątrz gruczołu łojowego, który pękając uwalnia już zmienione sebum na powierzchnię skóry. Skwalen pochodzący z zewnątrz nie powinien stanowić zagrożenia. A może ktoś ma lepsze informacje?

⏹ Skwalan jest pochodną skwalenu, stanowi jego formę nasyconą, czyli utlenioną. Przy czym nie mówimy tu o utlenianiu pod wpływem UV (czyli jełczeniu) tylko chemicznym wysyceniu wiązań- to zupełnie inny rodzaj reakcji. Jako substancja nasycona skwalan jest o wiele bardziej stabilny i dlatego chętnie wykorzystywany w kosmetologii. W czystej postaci może być komedogenny.
https://www.facebook.com/Kosmostolog/
0 x



cedric
Posty: 7191
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 95
x 179
Podziękował: 4035 razy
Otrzymał podziękowanie: 11142 razy

Re: Gładka skóra

Nieprzeczytany post autor: cedric » poniedziałek 16 lis 2020, 11:58

https://articles.mercola.com/sites/arti ... efits.aspx
"Niacyna odgrywa ważną rolę w fotoprotekcji od wpływu promieniowania UV na uszkodzenia DNA i stresu oksydacyjnego i pomaga chronić przed rosnącą częstością występowania raka skóry
Niektóre badania wykazały również długoterminowe korzyści z przyjmowania niacyny, które obniżają ryzyko śmiertelności z wszystkich przyczyn
Witaminy z grupy B pomagają wspierać układ odpornościowy. B3 jest prekursorem NAD i może pomóc w zapobieganiu niektórym z najgorszych wyników COVID-19 z burz cytokin i bradykinin
Staraj się uzyskać B3 z żywności; wysokie dawki suplementów mogą wywołać flush niacyny , w którym skóra będzie czerwona i mrowić. Chociaż jest to irytujące, jest nieszkodliwe"
0 x



Awatar użytkownika
św.anna
Posty: 1451
Rejestracja: środa 24 sie 2016, 12:41
x 87
x 119
Podziękował: 2624 razy
Otrzymał podziękowanie: 3256 razy

Re: Gładka skóra

Nieprzeczytany post autor: św.anna » środa 25 lis 2020, 17:38

Dlaczego powinnaś nakładać oleje POD KREM?

https://www.youtube.com/watch?v=eeKYmyu3sZQ
0 x



cedric
Posty: 7191
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 95
x 179
Podziękował: 4035 razy
Otrzymał podziękowanie: 11142 razy

Re: Gładka skóra

Nieprzeczytany post autor: cedric » czwartek 10 gru 2020, 10:17

0 x



Awatar użytkownika
św.anna
Posty: 1451
Rejestracja: środa 24 sie 2016, 12:41
x 87
x 119
Podziękował: 2624 razy
Otrzymał podziękowanie: 3256 razy

Re: Gładka skóra

Nieprzeczytany post autor: św.anna » niedziela 13 gru 2020, 19:52

Olej z czarnuszki – wsparcie w łagodzeniu objawów atopowego zapalenia skóry

Atopowe zapalenie skóry (AZS) to choroba przewlekła, na którą nie poznano leku uśmierzającego jej objawy. Chorzy zmagają się ze swędzeniem, czerwonymi liszajami oraz strupami. Z pomocą przychodzi olej z czarnuszki, który posiada unikalne właściwości lecznicze w przypadku osób, które cierpią na AZS.

Skład oleju z czarnuszki

Olej z czarnego kminu (potocznie nazywany olejem z czarnuszki siewnej lub egipskiej) zyskuje popularność w metodach leczenia wielu chorób, m.in. pomaga w zmaganiach z atopowym zapaleniem skóry. Czarnuszka nie przez przypadek nazywana jest też potocznie „złotem faraonów”.

Zdolności lecznicze zyskuje dzięki swojemu składowi. Substancje obecne w oleju z czarnuszki, na które warto zwrócić uwagę, to jednonienasycone kwasy tłuszczowe, wielonienasycone kwasy tłuszczowe oraz witaminy rozpuszczalne w tłuszczach. Stwierdzono, że 59% zawartych w nim kwasów tłuszczowych należy do jednonienasyconych kwasów tłuszczowych (ok. 3% to rzadko występujący w przyrodzie kwas eikozadienowy) i 24% do wielonienasyconych kwasów tłuszczowych. Zawartość nasyconych kwasów wynosi ok. 30%. Potwierdzono, iż nasiona bogate są w nienasycone kwasy tłuszczowe, głównie kwas linolowy (50-60%), oleinowy (20%) i eikozadienowy (3%). Zawartość nasyconych kwasów tłuszczowych (kwasu palmitynowego i stearynowego) wynosi ok. 30%. Głównym związkiem steroidowym jest α-sitosterol, który stanowi odpowiednio 44% i 54% steroli, oraz stigmasterol, którego zawartość w nasionach waha się w zakresie od 6,57% do 20,92% sumy steroli. Obecne są również tokoferole i biopierwiastki: Fe, Ca, Zn, P, Cu. W skład oleju z czarnuszki wchodzą olejki eteryczne: tymochinon (30-48%), tymohydrochinon, ditymochinon, p-cymen (7-15%), karwakrol (6-12%), 4-terpineol (2-7%), t-anetol (1-4%), α-pinen i tymol. Potwierdzona została także obecność innych składników olejku eterycznego, takich jak karwon, limonen i cytronelol.

Właściwości oleju z czarnuszki

Olej ten wykazuje bardzo dużo pozytywnych działań na organizm człowieka, m.in. właściwości:

* przeciwnowotworowe;

* wspomagające;

* przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze, przeciwwirusowe i przeciwpasożytnicze;

* przeciwutleniające;

* przeciwzapalne;

* poprawiające kondycję skóry, przede wszystkim suchej, atopowej i dojrzałej;

* opóźniające proces powstawania zmarszczek;

* szczególnie polecane do skóry alergicznej, ponieważ łagodzi stany zapalne;

* polecane przy różnego rodzaju chorobach skórnych, np. atopowym zapaleniu skóry, trądziku, grzybicy czy zapaleniach;

* łagodzące i ochronne;

* zmiękczające i wygładzające skórę;

* nawilżające i wzmacniające przesuszone oraz zniszczone włosy,

* łagodzące podrażnienia, również te wywołane nadmierną ekspozycją na słońce;

* regenerujące (może być stosowany do masażu, który rozluźni spięte mięśnie i będzie działał przeciwbólowo).


Olej z czarnuszki w walce z AZS

Olej z czarnuszki polecany jest głównie dla skóry suchej, wrażliwej, podrażnionej oraz w stanach zapalnych. W badaniach klinicznych udowodniono pozytywny wpływ tego oleju w leczeniu chorób alergicznych. Stosowanie oleju z czarnuszki jest bezpieczną alternatywą standardowego leczenia zwłaszcza lżejszych przypadków alergii, astmy, a także innych rodzajów uczuleń. Do tej pory nie poznano innego surowca zielarskiego o tak silnym przeciwalergicznym działaniu i skuteczności w leczeniu atopowego zapalenia skóry.

Aktywność przeciwzapalna oleju z czarnuszki została potwierdzona w badaniach in vivo w modelu zwierzęcym. Po wstrzyknięciu przez badaczy induktora zapalenia, dawka doustna oleju wynosiła 500 mg/kg i potwierdzono, że olej był w stanie osłabić powstający stan zapalny. W większości badań na zwierzętach podawane dawki oleju z nasion czarnuszki (zwykle >500 mg/kg masy ciała) były wielokrotnie wyższe niż te ogólnie zalecane do stosowania w przypadku ludzi i wykorzystywane w przedstawionych badaniach. Stwierdzono, że nie ma jednak dowodów na uszkodzenie komórek wątrobowych. Potwierdzone zostało, że olej z czarnuszki jest idealnym elementem terapii przy atopowym zapaleniu skóry (stosowany zarówno zewnętrznie, jak i wewnętrznie). Oprócz doskonałych właściwości poprawy jakości skóry dobrze wpływa na układ trawienny i poprawę pracy jelit.

Autorka: Aleksandra Mularz, stażystka portalu Biotechnologia.pl
https://biotechnologia.pl/kosmetologia/ ... kory,20398
0 x



cedric
Posty: 7191
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 95
x 179
Podziękował: 4035 razy
Otrzymał podziękowanie: 11142 razy

Re: Gładka skóra

Nieprzeczytany post autor: cedric » środa 31 mar 2021, 23:16

https://www.dovepress.com/protective-ef ... ticle-CCID
" Cel: Naszym celem było zbadanie, czy glicerol i ksylitol zapewniają ochronę przed stresem osmotycznym w keratynocytach.
Metody: Eksperymenty przeprowadzono na keratynocytach HaCaT. Stres hiperosmotyczny wywołano dodatkiem sorbitolu (450, 500 i 600 mOsm). Oba poliole zastosowano w dwóch różnych stężeniach (glicerol: 0,027% i 0,27%, ksylitol: 0,045% i 0,45%). Oceniono żywotność komórek i cytotoksyczność, zmierzono wewnątrzkomórkowe stężenie Ca2 + oraz określono ekspresję RNA cytokin zapalnych metodą PCR. Różnice między grupami analizowano za pomocą jednostronnego testu ANOVA i testu post-hoc Holma-Sidaka. Gdy test normalności nie powiódł się, przeprowadzono jednokierunkową analizę wariancji rang Kruskala – Wallisa, a następnie metodę Dunna dla wielokrotnych porównań parami.
Wyniki: Wyższe stężenia polioli były skuteczne. Glicerol poprawił żywotność komórek, podczas gdy ksylitol zapobiegał szybkiemu sygnałowi Ca2 +. Oba poliole tłumiły ekspresję IL-1α, ale tylko glicerol zmniejszał ekspresję IL-1β i NFAT5.
Wnioski: Glicerol i ksylitol chronią keratynocyty przed stresem osmotycznym. Pomimo podobnej budowy chemicznej działanie tych polioli wykazywało różnice. W związku z tym wspólne stosowanie glicerolu i ksylitolu może być użytecznym podejściem terapeutycznym w przypadku różnych chorób skóry.


Słowa kluczowe: stres hiperosmotyczny, glicerol, ksylitol, wewnątrzkomórkowe stężenie wapnia

Wprowadzenie
Okazuje się, że miejscowy stan hiperosmotyczny jest powiązany z kilkoma zaburzeniami zapalnymi (np. Zapalenie rogówki w zespole suchych oczu, nieswoiste zapalenie jelit itp.) 1 Przypuszczalnie miejscowa hiperosmotyczna prowokacja może przyczynić się do rozwoju drażniącego kontaktowego zapalenia skóry (ICD). ICD jest nieimmunologiczną, niespecyficzną chorobą zapalną skóry wywołaną czynnikami fizycznymi, mechanicznymi lub chemicznymi i której towarzyszy upośledzenie funkcji bariery. Skutkuje to zwiększoną przepuszczalnością skóry i przeznaskórkową utratą wody (TEWL) .2 Parowanie wody może prowadzić do wyższego ciśnienia osmotycznego w powierzchownej warstwie skóry. Ponadto hiperosmolarność wywołuje różne odpowiedzi wewnątrzkomórkowe w różnych typach komórek i zmniejsza ich żywotność.3–7 Opisano, że bodziec hiperosmotyczny podwyższa wewnątrzkomórkowe stężenie wapnia (Ca2 +) w keratynocytach HaCaT.6,8 Chociaż jego dokładny mechanizm molekularny jeszcze nie został ujawniono, wykazano, że Ca2 + pochodzi zarówno z przedziałów wewnątrz-, jak i zewnątrzkomórkowych.6,8

Wiadomo, że keratynocyty wytwarzają cytokiny prozapalne pod wpływem stresu osmotycznego.9 Na poziomie mRNA ekspresja czynnika martwicy nowotworu alfa (TNF-α), interleukiny 1-beta (IL-1β), IL-8,3 IL- 64 i czynnik jądrowy aktywowanych limfocytów T 5 (NFAT5) 5 okazał się wyższy w komórkach nabłonka. W prawidłowych ludzkich keratynocytach naskórka obserwowano podwyższoną ekspresję mRNA TNF-α, IL-1β, IL-6 i IL-8.

NFAT5 jest głównym czynnikiem transkrypcyjnym biorącym udział w homeostazie wody podczas normalnego rogowacenia10 i aktywowanym przez stres hiperosmotyczny; 5 jednak jego regulacja przez sygnały Ca2 + jest niejednoznaczna.11-13 Lokalny stres hiperosmotyczny skóry aktywuje NFAT5 w makrofagach1, zwiększając w ten sposób usuwanie elektrolitów poprzez naczynia
14

W warunkach eksperymentalnych stosuje się różne metody wywoływania stresu hiperosmotycznego. W tym celu zwykle stosuje się chlorek sodu3–5, a niejonowe środki organiczne, takie jak sorbitol9 i sacharoza4, można również nakładać na kultury keratynocytów.

Glicerol i ksylitol mają dobrze znane korzystne działanie na skórę15–18, ale ich rola jako osmolitów nie została jeszcze w pełni wyjaśniona. Okazało się, że glicerol jest głównym układem osmolitycznym kilku gatunków bakterii19, podczas gdy ksylitol hamuje ekspresję cytokin zapalnych20. Wcześniej wykazaliśmy przeciwzapalne i przeciwzapalne działanie glicerolu i ksylitolu.16-18 Inne eksperymenty in vitro wykazały wykazali, że glicerol hamuje poziom mRNA ludzkiego antygenu leukocytów-DR (HLA-DR), a ksylitol zwiększa ekspresję mRNA filagryny.21

Celem niniejszego badania było zbadanie, czy glicerol i ksylitol zapewniają ochronę przed stresem hiperosmotycznym in vitro. Zbadano ich wpływ na żywotność i cytotoksyczność komórek, stężenie wewnątrzkomórkowego Ca2 +, ekspresję cytokin prozapalnych i żywotność komórek."
0 x



cedric
Posty: 7191
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 95
x 179
Podziękował: 4035 razy
Otrzymał podziękowanie: 11142 razy

Re: Gładka skóra

Nieprzeczytany post autor: cedric » czwartek 01 kwie 2021, 01:00

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3047922/
Clin Cosmet Investig Dermatol. 2009; 2: 151–152.
Published online 2009 Sep 9. doi: 10.2147/ccid.s7487
PMCID: PMC3047922
PMID: 21436977
Dermal benefits of topical D-ribose
Linda M Shecterle and John A St. Cyr

Abstrakt
Nasza starzejąca się skóra podlega zmianom związanym z redukcją włókien kolagenowych i elastycznych, fibroblastów, komórek tucznych i makrofagów wytwarzających wolne rodniki, co może skutkować zmniejszeniem kolorytu skóry i powstawaniem zmarszczek. Fibroblasty są ważne dla integralności i funkcjonowania skóry, przy spadku jej funkcji, powodując mniejszy koloryt skóry, ścieńczenie i tworzenie się zmarszczek. Poziom trójfosforanu adenozyny (ATP) w skórze spada wraz z wiekiem, potencjalnie zmieniając funkcję skóry. Dodatkowa D-ryboza, naturalnie występujący węglowodan, wspomaga regenerację ATP. Badania oparte na D-rybozy wykazały korzyści zarówno w aktywności fibroblastów w hodowlach komórkowych, jak i późniejszym badaniu klinicznym u kobiet ze zmniejszonym kolorytem skóry ze zmarszczkami. Dodatkowa D-ryboza może zapewnić tę potrzebną korzyść komórkową.

Wraz z wiekiem nasza skóra podlega zmianom ze zmniejszeniem ilości włókien kolagenowych i elastycznych, fibroblastów, komórek tucznych, makrofagów oraz ciągłą interakcją z reaktywnymi formami tlenu, co klinicznie może objawiać się utratą elastyczności i powstawaniem zmarszczek.1–3 Fibroblasty są ważne dla utrzymania integralności i funkcji skóry, a pogorszenie funkcji może klinicznie skutkować mniejszym kolorytem skóry, ścieńczeniem skóry i powstawaniem zmarszczek.

Poziom trójfosforanu adenozyny (ATP) w skórze spada wraz z wiekiem. Muggleton-Harris i DeFuria donoszą o zmianie zawartości ATP w komórkach w fibroblastach i nieprawidłowym obrocie ATP wraz ze starzeniem, powodując niedobór energii, który może potencjalnie zmienić funkcję skóry.4 Suplementacja energii nadal wzbudza zainteresowanie. D-ryboza, naturalnie występujący węglowodan pentozowy, regeneruje poziomy ATP poprawiając funkcje komórkowe po stresie, w zakonserwowanych komórkach krwi, w roli w stresie oksydacyjnym, a ostatnio w hodowanych fibroblastach.5–8 Borel i wsp. i cytozolowych wskaźników oddychania, ważnych markerów aktywności fibroblastów, z D-rybozą w hodowanych ludzkich fibroblastach.8 D-ryboza (0,05%) znacząco stymulowała zarówno mitochondrialne, jak i cytozolowe wskaźniki oddychania (odpowiednio 37% i 31%; P <0,05) ). Ponadto zmierzone poziomy ATP wykazały 19% wzrost z D-rybozą (0,05%) podczas niedotlenienia i brak korzyści w normalnych warunkach natlenionych.

Oprócz tych pozytywnych wyników badań in vitro, D-ryboza wykazała również korzyści kliniczne. Balsam do twarzy na bazie D-rybozy (0,5%) do stosowania miejscowego testowano u dorosłych kobiet ze zmniejszonym kolorytem skóry i zmarszczkami. Dwadzieścia dorosłych kobiet oceniono zarówno obiektywnie, jak i subiektywnie po 14 i 28 dniach podczas codziennego stosowania balsamu kosmetycznego na bazie D-rybozy. Po 14 dniach nastąpiło znaczące zmniejszenie (12,2%) całkowitej powierzchni zmarszczek i widoczne (9,1%) zmniejszenie całkowitej długości zmarszczek. Dalsze korzyści kosmetyczne obserwowano po 28 dniach, chociaż zmniejszenie całkowitej powierzchni zmarszczek o 12,2% pozostało bez zmian, przy dalszym zmniejszeniu średniej długości zmarszczek do 17,6%. Subiektywnie 67% dorosłych postrzega ich skórę jako bardziej promienną i jaśniejącą, a 71% zauważa mniej szarej skóry.9 Warto zauważyć, że reakcja brązowienia Maillarda zachodzi między cukrami redukującymi, takimi jak ryboza i aminami, powodując sytuację brązowienia, która może promować samoopalanie, kolejną potencjalną dodatkową cechę stosowania rybozy.10 Te wstępne badania wykazały potencjalne korzyści ze stosowania D-rybozy, zarówno w hodowanych fibroblastach, jak iw opisywanym badaniu klinicznym. Korzyści kliniczne mogą potencjalnie wpłynąć na młodszy, promienny i zdrowy wygląd skóry.
0 x



Awatar użytkownika
św.anna
Posty: 1451
Rejestracja: środa 24 sie 2016, 12:41
x 87
x 119
Podziękował: 2624 razy
Otrzymał podziękowanie: 3256 razy

Re: Gładka skóra

Nieprzeczytany post autor: św.anna » sobota 10 kwie 2021, 10:14

Właściwości resweratrolu przydatne w kosmetyce

Każdy słyszał o kardioprotekcyjnym działaniu win czerwonych. Resweratrol jest znany również ze swojego działania przeciwnowotworowego, które polega na zdolności do indukowania apoptozy w komórkach nowotworowych. Czym może jednak przysłużyć się reswerarol w kosmetyce?
Resweratrol to polifenolowa pochodna stilbenu, wielopierścieniowego węglowodoru aromatycznego. Związek ten jest antyoksydantem, którego najwięcej znajduje się w czerwonych winogronach. Resweratrol przybiera w naturze formy stereoizomeryczne cis- i trans. Zazwyczaj występuje jako postać glikozylowana.

W 2010 r., w ludzkiej tkance skórnej odkryto szczególne polifenolowe receptory, z którymi może oddziaływać resweratrol. Ten antyoksydant chronił keratynocyty przed szkodliwym promieniowaniem UVA i UVB. Właściwości anti-aging resweratrolu są związane po pierwsze z jego aktywnością skierowaną przeciwko wolnym rodnikom, po drugie resweratrol chroni przed zniszczeniem włókna kolagenowe w skórze, dzięki temu utrzymywany jest odpowiedni poziom jej nawilżenia. Sirutuiny czyli białka enzymatyczne, które wydłużają czas życia komórek, są aktywowane w obecności tego antyoksydantu. Zauważono również, że resweratrol znajdujący się w ekstraktach z czerwonych winogron hamuje enzym - tyrozynazę, która odpowiada z kolei za syntezę melaniny. Wskazuje to na możliwe zastosowanie resweratrolu jako składnika kosmetyków wybielających przebarwienia skórne.

Resweratrol jest powszechnie dostępny jako suplement diety. Można również znaleźć kremy, które zawierają go w swoim składzie.

https://biotechnologia.pl/kosmetologia/ ... tyce,12867

Od niecałego tygodnia stosuję serum m.in. z resweratrolem, wit. C (tetra), kompleksem miedziowym:

https://www.biochemiaurody.com/sklep/serum-grape.html
0 x



cedric
Posty: 7191
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 95
x 179
Podziękował: 4035 razy
Otrzymał podziękowanie: 11142 razy

Re: Gładka skóra

Nieprzeczytany post autor: cedric » wtorek 20 kwie 2021, 09:15

"Maseczki płachcie to stały element koreańskiej pielęgnacji, który w ostatnich latach stał się niezwykle popularny również w Polsce. Coraz częściej możemy znaleźć je w drogeriach, a do swojej oferty wprowadzają je uznane marki. Dowiedz się, na czym polega fenomen tych kosmetyków do twarzy i jak należy ich używać, by przyniosły zadowalające efekty.

Czym są maseczki w płachcie?

Materiał wykorzystywany do zrobienia płachty to najczęściej bioceluloza lub zwykła bawełna nasączona aktywnymi składnikami. W zależności od rodzaju tkaniny preparaty te zawierają substancje nawilżające, wygładzające, oczyszczające lub rozświetlające. Należą do nich innowacyjne i dopiero od niedawna wykorzystywane w kosmetyce składniki, takie jak filtrat ze śluzu ślimaka czy ekstrakt ze sproszkowanej perły, ale także kwas hialuronowy, fito-kolagen i witamina C. Maseczki w płachcie są również bogate w różnego rodzaju ekstrakty i wyciągi roślinne, na przykład z lawendy, morwy białej czy zielonej herbaty. Kosmetyki cenionych marek, takich jak Skin79, charakteryzują się intensywnym, a zarazem łagodnym działaniem, wysoką skutecznością i całkowitym bezpieczeństwem dla skóry.


Face Skin Care. Portrait Of Beautiful Smiling Girl Removing White Sheet Mask From Healthy Fresh Skin. Closeup Of Attractive Sexy Woman With Natural Makeup And Mask On Facial Skin. High Resolution
4 powody, dla których warto wybrać maskę do twarzy w płachcie:"
w linku
https://wolna-polska.pl/wiadomosci/mask ... ac-2021-04
0 x



cedric
Posty: 7191
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 95
x 179
Podziękował: 4035 razy
Otrzymał podziękowanie: 11142 razy

Re: Gładka skóra

Nieprzeczytany post autor: cedric » wtorek 20 kwie 2021, 16:16

https://sekrety-zdrowia.org/o-czym-mowi ... ach-ciala/
O czym mówią wypryski na różnych częściach ciała
PRZEZ REDAKCJA · OPUBLIKOWANE 5 STYCZNIA 2016 · ZAKTUALIZOWANE 17 STYCZNIA 2019

Wypryski i trądzik świadczą o tym, że w organizmie istnieje jakaś nierównowaga. Mogą to być ogniska zapalne, toksyny lub inne procesy chorobowe. Poniższa mapa ciała może być pomocna w identyfikacji problemu i podjęcia kroków do wyeliminowania przyczyny.

Wypryski na różnych częściach ciała

o czym świadczą wypryski na ciele

Strefa 1 – Hormony
Trądzik na szyi i brodzie może świadczyć o nadczynności i zmęczeniu nadnerczy. Inne opcje to nadmierne spożycie cukru, stres, zbyt ciasne kołnierzyki, lub po prostu przetłuszczające się włosy stale dotykające tych obszarów. Pomocne będą techniki redukujące stres i rezygnacja z rafinowanego cukru.

Strefa 2 i 3 – Stres
Wypryski na ramionach mogą sygnalizować organizm przeładowany stresem lub nadmierną wrażliwość emocjonalną. Inna opcja to wrażliwa skóra na otarcia np. przez pasek od torebki. Koniecznie należy pamiętać o relaksie, nie przeciążać się

Strefa 4 – Układ pokarmowy
Wypryski na klatce piersiowej mogą być skutkiem noszenia ubrań z tworzyw sztucznych. Albo zakażenia grzybicze lub nadwrażliwość pokarmowa – nietolerancja. Jeśli nie to mogą to być objawy źle funkcjonującego układu pokarmowego, np. złe nawyki żywieniowe np zbyt dużo przetworzonej żywności, zbyt pikantne jedzenie lub regularne picie zbyt zimnych napojów. Zmiana nawyków żywieniowych i zadbanie o jelita będą pomocne.

Strefa 5 i 6 – Brak witamin
Skóra na ramionach jest grubsza, słabe krążenie lub nadprodukcja martwych komórek w mieszku włosowym mogą powodować gęsią skórkę i rogowacenie mieszkowe. Zabiegi złuszczające, nawilżanie i kwas salicylowy powinny rozwiązać ten problem. Jeśli nie ustępuje może wskazywać na słabe dostarczanie składników odżywczych. Ewentualnie złe przyswajanie.

Strefa 7 – Poziom cukru we krwi
Na brzuchu znajduje się niewiele gruczołów łojowych dlatego rzadko pojawiają się tam wypryski. Przyczyny krostek to na brzuchu występują głównie z 2 powodów: zbyt ciasne, obcierające ubrania, lub zbyt wysoki poziom cukru we krwi.

Strefa 8 – Higiena
Krostki mogą się pojawiać z powodu wrastających włosków po goleniu lub niewłaściwej higieny. W najgorszym przypadku mogą świadczyć o chorobie wenerycznej, zwłaszcza jeśli dołączą do tego inne objawy jak plamienie, swędzenie, upławy

Strefa 9 i 10 – Skóra nadwrażliwa alergiczna
Skóra w tym miejscu jest szczególnie wrażliwa. W wypryski na udach mogą być objawem alergii na kosmetyki. Wszelkie żele pod prysznic, balsamy, kremy. Trzeba zwrócić uwagę na detergenty proszki do prania, płyny do płukania.

Strefa 11 i 12 – Układ nerwowy i pokarmowy
Te obszary występowania trądziku często świadczą o źle funkcjonującym układzie trawiennym, alergiach i nietolerancjach pokarmowych, nadmiernym poceniu się o ocieraniu o zbyt ciasne i nie oddychające ubrania, alergiach na kosmetyki i detergenty, zbyt dużej ilości smażonych potraw i .. niewystarczającej ilości snu

Strefa 13 i 14 – Układ pokarmowy
Zwykle są trzy powody trądziku na pośladkach: zbyt ciasna nieoddychająca bielizna, nadmiernie sucha skóra lub problemy trawienne i zła dieta. Jeśli mimo higieny i noszenia bawełnianej luźnej bielizny ciągle występują problem to należy zmienić nawyki żywieniowe i odbudować florę bakteryjną jelit

Źródło thebeautygypsy.com "
0 x



cedric
Posty: 7191
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 95
x 179
Podziękował: 4035 razy
Otrzymał podziękowanie: 11142 razy

Re: Gładka skóra

Nieprzeczytany post autor: cedric » piątek 30 kwie 2021, 13:49

Prawdopodobnie takie działanie pomoże tez w nowotworach skóry, zrostach w narządach rodnych np.jajowodach, uszkodzeniach płuc porespiratorach. Trzeba pamiętać , że UVA niszczy nie tylko wit.A , ale i D3.
http://haidut.me/?p=1489
" Witamina D (miejscowa) jest bezpieczna i skuteczna w usuwaniu blizn
27 kwietnia 2021 r. Przez haidut
Zgrabne badanie na ludziach, które pokazuje, że miejscowe leczenie witaminą D może leczyć nawet duże blizny, które utrzymują się na skórze od lat. Wiele osób ma takie blizny w wyniku operacji, urazów, oparzeń chemicznych / cieplnych, promieniowania itp. Jak wynika z badań, typowym leczeniem są zastrzyki z kortyzolu, jednak skuteczność jest mniejsza niż 10%, a jedyną inną opcją jest chirurgia plastyczna, która oczywiście pozostawia własne blizny i trudno ją uznać za „rozwiązanie”. Na ratunek może przyjść skromna witamina D i chociaż w badaniu stosowano zastrzyki z witaminą w bliznę, stwierdzono również, że miejscowe podawanie witaminy D zapewnia wysokie stężenie witaminy D w skórze. W badaniu zastosowano dawkę 200 000 witaminy D3, a wystarczyło 3-4 sesje takiej kuracji. Mechanizm działania, zgodnie z oczekiwaniami, polegał na przeciwwłóknieniowym działaniu witaminy D, o którym wielokrotnie pisałem w swoich postach. Streszczenie badania nie wspomina o czasie / czasie trwania, ale biorąc pod uwagę, że lekarze MOS przepisują 50 000 IU tygodniowo, sugeruje to, że w badaniu stosowano 200 000 IU raz w miesiącu i jako taki czas trwania leczenia wynosił 3-4 miesiące. Nie ma powodu, dla którego tych samych efektów nie można osiągnąć przy codziennych zabiegach z użyciem niższych dawek, co oznacza codzienne miejscowe podawanie 10000 IU - 15000 IU witaminy D3 (dawka wyższa niż 200000/30, aby uwzględnić wchłanianie poniżej 100 % przez skórę) powinny być w stanie osiągnąć podobne rezultaty.

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/33721390/

https://www.dermatologytimes.com/view/t ... -treatment

„… Niedawne badanie opublikowane w Journal of Cosmetic Dermatology dotyczy bezpieczeństwa i skuteczności stosowania iniekcji do zmian chorobowych witaminy D w leczeniu blizn keloidowych. Leczenie blizn keloidowych nadal stanowi szczególne wyzwanie dla dermatologów ze względu na ich zbyt duży charakter, ciągły wzrost i trudne leczenie. Podczas gdy wstrzyknięcie kortykosteroidów do zmiany chorobowej jest uważane za leczenie pierwszego rzutu w przypadku bliznowców, ostatnie badanie w Journal of Cosmetic Dermatology1 (JCD) badało skuteczność witaminy D w leczeniu bliznowców za pomocą wstrzyknięć do zmian chorobowych. Jak wynika z badań, witamina D spowalnia postęp zwłóknienia tkanek przez fibroblasty keloidowe i hamuje syntezę kolagenu w zwłóknieniu skóry, czyniąc ją kluczowym graczem w proliferacji i różnicowaniu komórek. W badaniu oceniającym skuteczność iniekcji do zmian chorobowych witaminy D w leczeniu bliznowców, zarówno klinicznie, jak i ultradźwiękowo, objęto 40 pacjentów z bliznowcami. Pacjentom co tydzień wstrzykiwano witaminę D do zmian chorobowych w dawce 0,2 ml (200 000 IU) na 1 cm zmiany. Blizny keloidowe oceniano przed i po leczeniu skalą blizny Vancouver (VSS) oraz ultrasonografem o wysokiej rozdzielczości w trybie B. Badani pacjenci otrzymali 3 do 4 sesji. Wyniki wykazały statystycznie istotne zmniejszenie VSS po leczeniu iniekcją witamin (wartość p ≤0,001) wraz z bardzo istotną poprawą grubości blizny keloidowej ultradźwiękowej po leczeniu (wartość p ≤0,001). Na podstawie tych danych badacze doszli do wniosku, że witamina D występująca w stanie spoczynku jest bezpiecznym i skutecznym sposobem leczenia bliznowców. Dodatkowo ultradźwięki są przydatne w ocenie poprawy stanu bliznowców po leczeniu.
0 x



Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: Gładka skóra

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » poniedziałek 03 maja 2021, 12:02

znakomite,działa jak w opisie dra 8-)

Obrazek


pdf:
http://luskiewnik.strefa.pl/balsam_szos ... zanski.pdf

zdjęcia w linku:
https://rozanski.li/2264/balsam-szostak ... tybiotykw/
Balsam Szostakowskiego (Avilin) w dawnej i współczesnej medycynie.

Wzmianka o początkach sulfonamidów i antybiotyków.



W każdej domowej apteczce powinien znaleźć się Balsam Szostakowskiego, który odznacza się szerokim zakresem zastosowania leczniczego, profilaktycznego i pielęgnacyjnego. Balsam Szostakowskiego, znany również pod nazwą Balsamu Szostakowskiego-Faworskiego, Vinilin, Polyvinox i Vinylinum, ma ciekawą i długą tradycję zastosowania medycznego i kosmetologicznego. Nazwa preparatu pochodzi od nazwiska jego twórcy, wybitnego rosyjskiego chemika, profesora Michaiła Fiodorowicza Szostakowskiego (1905-1983).


Michaił Szostakowski (1905-1983)

Szostakowski zawodowo specjalizował się w związkach winylowych, w organicznych związkach krzemu, cyny i ołowiu oraz acetylenu.
Był uczniem prof. Aleksieja Jewgrafowicza Faworskiego (1860–1945), który jest znany z badań nad węglowodorami i ich izomerami, związkami allilowymi oraz z opracowania metod syntezy kauczuku i wielu innych tworzyw sztucznych.

Szostakowski będąc pod wpływem kierunków badań prof. Faworskiego również stworzył wiele nowych polimerów (np. żywic), które obecnie są wykorzystywane do produkcji wielu przedmiotów z naszego najbliższego otoczenia.

Prof. Szostakowski dokonał syntezy związku poliwinylopirolidonu, który znalazł zastosowanie jako sztuczne osocze krwi.
Jest również autorem leku przeciwko liszajowi obrączkowemu u zwierząt – chorobie, która w pewnych okolicznościach może zagrażać ludziom (choroba odzwierzęca, objawiająca się utratą włosów).


Aleksiej Jewgrafowicz Faworski (1860–1945)

Balsam Szostakowskiego, jako substancja, został uzyskany przypadkowo w 1939 r., gdy Szostakowski próbował przeprowadzić syntezę nowej żywicy polimerowej.

Produkt zainteresował jednak uczonego, zwłaszcza, że poszukiwano wówczas nowych środków leczniczych,
pomocnych w leczeniu oparzeń, ran i odmrożeń.

Niemal każda uzyskana substancja była weryfikowana pod względem lekarskim, czy przypadkiem nie jest wartościowa dla medycyny.


Selman Abraham Waksman (1888-1973) – odkrycie streptomycinum 1943; chloramphenicol 1947, neomycinum 1949 r.



Dr Benjamin Minge Duggar (1872-1956) – badania Streptomyces aureofaciens i odkrycie – aureomycinum seu chlortetracycline, biomycin hydrochloride – 1945-1948

Musimy pamiętać, że I połowa XX wieku to era wielkich syntez nowych związków. Nie było wówczas jeszcze antybiotyków. Dopiero w 1942 r. wprowadzono do lecznictwa penicylinę, dzięki pracom Howard’a Walter’a Florey’a (1898-1968) i Ernst’a Boirs’a Chain’a (1906-1979). W 1943 roku Selman Abraham Waksman (1888-1973) odkrył antybiotyk streptomycynę. W leczeniu zakażeń stosowano wówczas nowo odkryte sulfonamidy (przez Gerhard’a Domagk’a w 1934 r.), których cena w czasie wojny była wysoka i dostępność bardzo ograniczona. Stąd sprawdzanie użyteczności dla terapii każdej nowej substancji miało wielkie znaczenie i uzasadnienie.



Howard Walter Florey (1898-1968)



Ernst Boris Chain (1906-1979) i reklama penicyliny (kosz na śmieci) – penicylinum 1941-1942



Alexander Fleming (1881-1935)



Gerhard Domagk (1895-1964); Prontosil – 1934 r., pierwszy lek sulfonamidowy badany przez Domagk’a.

Balsam Szostakowskiego jest eterem poliwinylobutylowym. Ma postać gęstej, lepkiej, przylegającej do skóry masy o miłym specyficznym, nieco spirytusowo-eterowym zapachu, bez smaku i delikatnie złotawej barwie. Zupełnie nie jest toksyczny, nie wywołuje reakcji alergicznych, nie wnika do krwi i limfy, działa na komórki, z którymi aktualnie się styka. Po podaniu doustnym nie przenika do krwi, działa miejscowo w przewodzie pokarmowym. Nie rozpuszcza się w wodzie. Łatwo miesza się z eterem i tłuszczami. Balsam Szostakowskiego sprawdził się w warunkach wojennych. Był łatwy i tani do produkcji, wygodny w stosowaniu, stabilny chemicznie, trwały przez wiele lat, odporny na wysoką temperaturę. W dodatku okazał się niezmiernie skuteczny w leczeniu i ochranianiu oparzeń, odmrożeń, odparzeń i ran wojennych. Wprowadzono go do lecznictwa na początku lat 40. XX wieku, początkowo na terenie dawnego Związku Radzieckiego. Począwszy od lat 50. XX wieku zaczął zdobywać uznanie wśród lekarzy w większości krajów europejskich, w tym również w Polsce. Zespół prof. Szostakowskiego testował swój wynalazek początkowo na żywych żabach, których skóra jest szczególnie wrażliwa na wszelkie ksenobiotyki (substancje obcego pochodzenia, nie występujące normalnie w organizmie) i łatwo przenikliwa dla większości związków. Testy wyszły pozytywnie, dlatego preparat wprowadzono do szpitali wojskowych i polowych. W latach późniejszych dokonano szeregu dalszych badań toksykologicznych na zwierzętach oraz farmakologicznych na ludziach. Nie dopatrzono się skutków ubocznych stosowania Balsamu, wręcz przeciwnie spostrzeżono szereg pozytywnych zmian.

Vinilin, AVILIN, Polyvinox – eter poliwinylobutylowy

[—CH2CH(OR)—]n

Balsam odznacza się szczególnymi właściwościami osłaniającymi i ochraniającymi skórę i błony śluzowe. Po podaniu doustnym oraz po wprowadzeniu do dróg rodnych zapobiega oddziaływaniu toksyn bateryjnych i grzybowych oraz szkodliwych drażniących substancji (np. pochodzących z rozkładu wydzielin, z treści pokarmowej) na błony śluzowe.

Zastosowany na skórę tworzy warstwę izolującą, chroniącą przed drażniącymi czynnikami zewnętrznymi; wyraźnie mniejsza obrzęk i wysięk zapalny. Wzmaga procesy naskórnikowania (epitelizacji), czyli wzrostu i regeneracji tkanki nabłonkowej. Bodźcowo aktywuje ziarninowanie, czyli podziały komórek tkanki łącznej właściwej, przez co przyśpiesza gojenie ran.

Badania dowiodły aktywność bakteriostatyczną i fungistatyczną Balsamu Szostakowskiego, dzięki czemu zapobiega on szerzeniu się infekcji w obrębie skóry i błony śluzowej. Vinilin zmiękcza naskórek zrogowaciały, rozluźnia strukturę tkankową, ułatwia odchodzenie ropy i martwych fragmentów tkankowych. Wspomaga więc oczyszczenie rany. Zmniejsza wrażliwość receptorów, wpływając przeciwświądowo i przeciwbólowo. Zapobiega wysychaniu komórek, przedłużając ich aktywność życiową. Pod wpływem Vinilinu blizny stają się bardziej płaskie i miękkie. Zmniejsza ryzyko wystąpienia bliznowców (keloidów), stąd tak dużą rolę odegrał w leczeniu ran po cesarskim cięciu oraz resekcji torbieli ropnych w okolicach pachwinowych.

W czasie wojny panował deficyt przylepców i brakowało specjalnych klejów do unieruchamiania opatrunków. Chirurdzy szczególnie doceniali lepką konsystencje Balsamu, umożliwiającą przyleganie opatrunków do ran, szczególnie oparzeniowych. Mnogość przypadków chorobowych i różnorodne, niekiedy specyficzne potrzeby terapeutyczne spowodowały konieczność dodawania do Vinilinu substancji dodatkowych, które wzmagały lub uzupełniały jego właściwości lecznicze.

W archiwach wielu klinik znaleźć można leki recepturowe oparte na Balsamie, które wzbogacono
w olejek miętowy, sulfonamidy, witaminy, a w latach 50, 60 i późniejszych rozmaite antybiotyki. Wykorzystywano w ten sposób wzajemne współdziałanie i potęgowanie właściwości leczniczych poszczególnych składników (synergizm farmakologiczny) w jednym złożonym preparacie.

W Polsce popularność Balsamu Szostakowskiego wzrosła wyraźnie w latach 70 i 80.
Pacjenci z powodzeniem stosowali Balsam w samoleczeniu, zwłaszcza gdy standardowe metody terapii zawodziły. Wtedy również Balsam odegrał dużą role w profilaktyce i leczeniu schorzeń skórnych, np. odleżyn, oparzeń słonecznych, wyprysków (w tym atopowego zapalenia skóry), owrzodzeń żylakowatych, oparzeń termicznych i chemicznych, skórnych zmian cukrzycowych.

W latach 60. XX wieku zaczęto Balsam polecać doustnie, w leczeniu i profilaktyce choroby wrzodowej, przy nadkwasocie treści żołądka i zgadze. Badania naukowe wyjaśniły wpływ Vinilinu na czynności układu pokarmowego. Okazało się, że Balsam zażyty w dawce 5-10 ml (1-2 łyżeczki) 1 raz dziennie po kolacji, zmniejszał wydzielanie pepsyny i kwasu solnego w żołądku, hamował procesy samostrawienia ściany żołądka i dwunastnicy i spowalniał perystaltykę żołądka. Dodatkowo Balsam zwiększał wydzielanie żółci do dwunastnicy, tworzył warstwę ochronną na ściance żołądka i dwunastnicy oraz łagodził objawy przekrwienia i stanu zapalnego błony śluzowej przewodu pokarmowego. Działania takie niewątpliwie sprzyjają gojeniu wrzodów żołądka i dwunastnicy. Balsam zażywano doustnie przez 18 dni. Przeciwwskazaniem do stosowania doustnego Vinilinu jest żółtaczka mechaniczna i ostre zapalenie wątroby.

W latach 60. i 70. XX wieku przeprowadzono szerokie badania nad skutecznością Balsamu Szostakowskiego w profilaktyce oraz leczeniu paradontozy i stanów zapalnych dziąseł innego pochodzenia. Zmiany chorobowe ustępowały w ciągu dwóch tygodni.

Skóra rąk ciągle narażona na moczenie, zwłaszcza w wodzie z detergentami dość szybko zostaje pozbawiona naturalnej warstwy ochronnej, przez co staje się podrażniona spękana i zapalnie zmieniona. Na wałach paznokciowych powstają rany i bolesne nadżerki. Także, m.in. fryzjerzy, kosmetyczki, masarze, rzeźnicy, laboranci, mechanicy, lakiernicy są skazani zawodowo na egzemy, dermatozy, odparzenia i nadżerki skóry rąk, niekiedy bardzo oporne na standardowe leczenie. Balsam Szostakowskiego okazał się bardzo pomocny w zapobieganiu i terapii tego typu zmian skórnych.

Reasumując doniesienia naukowe i zebrane doświadczenia praktyczne można śmiało stwierdzić, że Balsam Szostakowskiego jest efektywny w leczeniu zapalenia sutka, czyraczności, ropnych stanów zapalnych skóry, oparzeń popromiennych, chemicznych i termicznych, odmrożeń, świądu odbytu, nadżerek ginekologicznych, bolesnych owrzodzeń w jamie ustnej, zapalenia dziąseł, stanów zapalnych moszny i prącia, odleżyn i owrzodzeń żylakowatych podudzi. W recepturze kosmetycznej może stanowić skuteczny składnik ochronny w kremach, mleczkach i maściach zapobiegających uszkodzeniom i infekcjom skóry w przemyśle (przy narażeniu na substancje toksyczne, mikroby, suche powietrze). Jest też skutecznym preparatem chroniącym skórę i wargi przed wysychaniem, szczególnie po wymieszaniu z euceryną, woskiem naturalnym lub olejem roślinnym.

Skórne zmiany należy pokrywać Balsamem przynajmniej dwa razy dziennie. Najlepiej działa w opatrunkach i okładach wielogodzinnych na schorzałe miejsca, po uprzednim naniesieniu na sterylną gazę. W przypadku oparzeń opatrunki zmieniać co 2 dni. Zmiany na skórze i błonach śluzowych narządów płciowych oraz jamy ustnej pędzlować Balsamem 2-3 razy dziennie. W przypadku nadżerek, owrzodzeń, wyprysków i odparzeń w okolicach krocza oraz na wargach sromowych i prąciu stosować opatrunki. Nadżerki ginekologiczne płytko położone smarować przynajmniej dwa razy dziennie.

Przy świądzie odbytu miejsce zapalnie zmienione obficie posmarować Balsamem 3 razy dziennie, najlepiej za pomocą patyczka z watą.

W warunkach domowych możliwe jest również sporządzenie wypróbowanych i pewnych w działaniu mieszanin:

1. Balsam Szostakowskiego 25-50g + olej lniany 75-50 g, wymieszać – smarować i okładać odleżyny, oparzenia, odparzenia, atopowe zapalenie skóry, dermatozy, zmiany troficzne skóry, ponadto do pielęgnowania i ochrony skóry rąk przy narażeniu na czynniki szkodliwe.

2. Balsam Szostakowskiego 25-50 g + tran naturalny 75-50 g, wymieszać – do smarowania i okładów: oparzenia, trudno gojące się rany, wypryski, suche zapalenie skóry, odleżyny, odmrożenia.

3. Balsam Szostakowskiego 25 g + maść nagietkowa 50 g + tran lub olej z czarnuszki 25 g, wymieszać – do smarowania i okładów: atopowe zapalenie skóry, dermatozy, stany zapalne zewnętrznych narządów płciowych i odbytu, odleżyny, oparzenia, trudno gojące się rany, odmrożenia,; do pielęgnowania i ochrony skóry przy narażeniu na szkodliwe czynniki środowiska zewnętrznego.

Obecnie Balsam Szostakowskiego jest dostępny w aptekach i drogeriach po nazwą handlową Avilin (Nes Pharma; http://nespharma.pl), bez recepty, w butelkach o objętości 100 ml.


Przeglądnij prezentację o Balsamie Szostakowskiego

Balsam Szostakowskiego




108 komentarzy Balsam Szostakowskiego (Avilin) w dawnej i współczesnej medycynie. Wzmianka o początkach sulfonamidów i antybiotyków.
w komentarze warto też zajrzeć ;)
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

cedric
Posty: 7191
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 95
x 179
Podziękował: 4035 razy
Otrzymał podziękowanie: 11142 razy

Re: Gładka skóra

Nieprzeczytany post autor: cedric » piątek 07 maja 2021, 21:22

Treonina-gładka i nawodniona skóra,kolagen,elastyna, zdrowe jelita i wątroba
viewtopic.php?f=16&t=2543&p=130421#p130420
0 x



cedric
Posty: 7191
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 95
x 179
Podziękował: 4035 razy
Otrzymał podziękowanie: 11142 razy

Re: Gładka skóra

Nieprzeczytany post autor: cedric » środa 28 lip 2021, 17:17

0 x



cedric
Posty: 7191
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 95
x 179
Podziękował: 4035 razy
Otrzymał podziękowanie: 11142 razy

Re: Gładka skóra

Nieprzeczytany post autor: cedric » wtorek 03 sie 2021, 11:14

https://polish.mercola.com/sites/articl ... skory.aspx
" W SKRÓCIE
Ostatnie dane pokazują, że osoby, które jedzą pokarmy bogate w witaminę A, minimum dwie duże marchewki dziennie, doświadczają zmniejszonego ryzyka zachorowania na raka płaskonabłonkowego skóry. Witamina A wpływa na wzrost i różnicowanie komórek, co odgrywa istotną rolę w rozwoju nowotworów
Wykazano, że witamina B3 zmniejsza ryzyko nawrotu nieczerniakowego raka skóry u osób, u których zdiagnozowano co najmniej dwa nowotwory skóry. Witamina D, wytwarzana w skórze przy rozsądnej ekspozycji na słońce, wiąże się ze zmniejszonym ryzykiem kilku nowotworów, w tym czerniaka – agresywnej postaci raka skóry
Oparzenia słoneczne, zwłaszcza u młodzieży, wiążą się z większym ryzykiem zachorowania na raka skóry; jednak chemiczne filtry przeciwsłoneczne zawierają wiele toksycznych składników i mogą nie zapewniać odpowiedniego poziomu ochrony przed promieniowaniem UV deklarowanego na etykiecie
Astaksantyna to karotenoid wytwarzany przez mikroalgi w celu ochrony glonów przed promieniami UV słońca. Jest jednym z najsilniejszych przeciwutleniaczy i pomaga chronić skórę przed promieniowaniem UV od wewnątrz, jednocześnie umożliwiając skórze produkcję witaminy D"
0 x



ramibi
Posty: 137
Rejestracja: niedziela 01 sty 2017, 12:37
x 6
x 2
Podziękował: 46 razy
Otrzymał podziękowanie: 78 razy

Re: Gładka skóra

Nieprzeczytany post autor: ramibi » wtorek 07 gru 2021, 23:37

Ma ktoś tu skuteczny sposób aby jak najszybciej "skasować" wągra takiego z ropą np. na czole? Jak ususzyć to miejsce? Zwykle smaruję pastą cynkową na noc i zaklejam lepcem, mizernie to idzie zawsze, wodą utlenioną przemywam, czasem mi coś wyskoczy - w tym momencie popełniłem jakiś błąd jeszcze nie wiem który zawinił ale się dowiem i mnie straszliwie obsypało całego wręcz plus kilka na twarzy, jak to szybko USUSZYĆ?
0 x



ramibi
Posty: 137
Rejestracja: niedziela 01 sty 2017, 12:37
x 6
x 2
Podziękował: 46 razy
Otrzymał podziękowanie: 78 razy

Re: Gładka skóra

Nieprzeczytany post autor: ramibi » wtorek 07 gru 2021, 23:38

Ma ktoś tu skuteczny sposób aby jak najszybciej "skasować" wągra takiego z ropą np. na czole? Jak ususzyć to miejsce? Zwykle smaruję pastą cynkową na noc i zaklejam lepcem, mizernie to idzie zawsze, wodą utlenioną przemywam, czasem mi coś wyskoczy - w tym momencie popełniłem jakiś błąd jeszcze nie wiem który zawinił ale się dowiem i mnie straszliwie obsypało całego wręcz plus kilka na twarzy, jak to szybko USUSZYĆ?
0 x



Awatar użytkownika
św.anna
Posty: 1451
Rejestracja: środa 24 sie 2016, 12:41
x 87
x 119
Podziękował: 2624 razy
Otrzymał podziękowanie: 3256 razy

Re: Gładka skóra

Nieprzeczytany post autor: św.anna » wtorek 28 gru 2021, 20:46

Witamina C- Etylowany kwas askorbinowy to aktualnie najnowsza i najbardziej zaawansowana postać pochodnej witaminy C. Został opracowany w laboratoriach naukowców, którzy, pomimo wynalezienia olejowej postaci witaminy C (tetraizopalmitynian askorbylu), nadal poszukiwali postaci witaminy C rozpuszczalnej w wodzie o równie wysokiej skuteczności i aktywności biologicznej jak kwas L-askorbinowy, lecz nie posiadającej jej wad w postaci niestabilności i drażniącego działania. Przełomem ostatnich lat jest stworzenie etylowanej formy kwasu askorbinowego, która jest obecnie najbardziej stabilną i najefektywniejszą formą witaminy C rozpuszczalną w wodzie. W odróżnieniu od pozostałych pochodnych kwasu askorbinowego nie musi być najpierw przekształcana wewnątrz skóry do kwasu askorbinowego, lecz jest bezpośrednio wykorzystywana przez skórę, tak samo jak kwas L-askorbinowy.
Witamina C- Etylowany kwas askorbinowy posiada wszystkie zalety kwasu askorbinowego, nie posiada natomiast jego wad, czyli jest stabilna i nie wymaga specjalnej formulacji, nie wymaga bardzo kwaśnego pH kosmetyku, dzięki czemu nie drażni skóry i jest odpowiednia dla cer wrażliwych. Dzięki tym cechom jest obecnie najskuteczniejszą i znacznie droższą niż kwas askorbinowy pochodną witaminy C.

WŁAŚCIWOŚCI PRODUKTU
przeciwstarzeniowe

stymuluje fibroblasty (komórki tkanki łącznej wytwarzające włókienka białkowe budujące tkankę, np. w skórze) do syntezy kolagenu i elastyny, co skutkuje wygładzeniem zmarszczek, wzrostem gęstości i elastyczności skóry (po 12 tygodniach stosowania);
chroni materiał genetyczny DNA komórek skóry przed promieniowaniem UVB i UVA;
chroni skórę przed szkodliwym działaniem wolnych rodników, które przyczyniają się do przedwczesnego starzenia skóry;
wykazuje silną aktywność hamującą wobec kolagenozy i elastazy - enzymów związanych z degradacją kolagenu i elastyny, a tym samym chroni skórę przed utratą jędrności i przedwczesnymi zmarszczkami;
wspomaga ochronę skóry przed promieniowaniem UV.

wybielające

wywiera hamujący wpływ na melanogenezę, czyli produkcję melaniny, brązowego pigmentu skóry, dzięki zmniejszeniu aktywności tyrozynazy (enzym aktywujący powstawanie melaniny);
wyhamowuje kaskadowo występujące reakcje utleniania, zapoczątkowane przez promieniowanie ultrafioletowe. Zneutralizowanie tych reakcji wolnorodnikowych uniemożliwia aktywację tyrozynazy;
rozjaśnia istniejące przebarwienia – skóra ulega rozjaśnieniu i nabiera blasku.

przeciwtrądzikowe


przeciwdziała wolnym rodnikom, które atakują lipidowe składniki sebum, powodując powstawanie produktów drażniących skórę i powodujących reakcje zapalne (trądzik) i uczuleniowe;

https://www.mazidla.com/witamina-c-etyl ... skorbinowy
0 x



ODPOWIEDZ