Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Równowaga kwasowo - zasadowa

Awatar użytkownika
azo
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 09 wrz 2018, 11:31
x 256
x 153
Podziękował: 4441 razy
Otrzymał podziękowanie: 2805 razy

Re: Równowaga kwasowo - zasadowa

Nieprzeczytany post autor: azo » piątek 16 lis 2018, 07:14

Dr Antoni Spandock chirurg, lekarz medycyny chińskiej, ortomolekularnej praktykujący w Niemczech:

https://www.youtube.com/watch?v=ORvC84vp4hM
1 x


Ascezo minD

koch79
Posty: 38
Rejestracja: niedziela 13 sty 2019, 14:21
x 1
Otrzymał podziękowanie: 12 razy

Re: Równowaga kwasowo - zasadowa

Nieprzeczytany post autor: koch79 » czwartek 17 sty 2019, 16:46

Witam wszystkich Forumowiczów.
Czytam od jakiegoś czasu i powoli układa mi się to w jakąś całość.
Mimo to przychodzą mi do głowy pytania. Mam prawie 40 lat, pracuję fizycznie, jestem, według mnie w dobrej kondycji ( przynajmniej do niedawna tak myślałem ). Teraz jednak zdaję sobie sprawę że przez te prawie 40 lat podtruwałem się różnymi sposobami jak często śmieciowe jedzenie i zły tryb życia.
Wiem również że tak szybko nie da się naprawić tego co tak długo poddawane było intensywnej eksploatacji w trudnych warunkach😆.

Jakiś czas zażywam chlorek magnezu z boraksem, ograniczyłem cukier do minimum - jest poprawa.
Niedawno kupiłem phmetr i sprawdziłem mocz i okazało się że rano było 4,8!!
Alkalizacja konieczna, wdrożyłem też Wit c buforowaną sodą,więc myślę że na początek od tego muszę zacząć zgodnie z informacjami z forum.
Moje pytanie jest związane z buforowaniem Wit c. Czytałem że do porcji Wit c dosypujemy 1/3 - 1/4 bufora objętościowo. Robię to w ten sposób że w 1/2 szklanki wody rozpuszczoną sodę i dosypuje bufor, powinno przestać reagować i tak się dzieje , z tym że kiedyś spróbowałem dosypać więcej i nadal reagowało. Teraz nie wiem jak mam robić, jak jest dobrze?
Sugestie co do moich działań podjętych mile widziane😊

Chciałbym jeszcze zapytać czy ktoś wie dlaczego nie działają niektóre linki podane w tematach?

Na razie tyle, czytam dalej i pozdrawiam wszystkich serdecznie oraz wielki szacunek dla ludzi dobrej woli, którzy tutaj dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem
0 x



Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: Równowaga kwasowo - zasadowa

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » czwartek 17 sty 2019, 17:13

Witaj @koch79 na forum.
sprawdziłem mocz i okazało się że rano było 4,8!!
Trzeba działać, słaby wynik, stosując te metody podniesiesz to pH w odpowiednim czasie.
Wiele czynników ma na to wpływ.
Robię to w ten sposób że w 1/2 szklanki wody rozpuszczoną sodę i dosypuje bufor, powinno przestać reagować i tak się dzieje
Możesz jaśniej, co jest tym buforem?
Wit.C buforowana lub nie (kwas) służy do dostarczenia wit. C.

Do alkalizacji (odkwaszania) służą wodorowęglany sodu, potasu, magnezu, sól i CO2 oraz wodór.
dlaczego nie działają niektóre linki podane w tematach?
NAJPRAWDOPODOBNIEJ dotyczą przekierowania do ''starych'' wersji forum.
Może kiedyś się ktoś tym zajmie, ale wątpię ;)
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

koch79
Posty: 38
Rejestracja: niedziela 13 sty 2019, 14:21
x 1
Otrzymał podziękowanie: 12 razy

Re: Równowaga kwasowo - zasadowa

Nieprzeczytany post autor: koch79 » czwartek 17 sty 2019, 18:44

Witam
Bufor czyli mieszanka sody i potasu 2:1.
Mam wrażenie że trzeba tego sypać dużo bo nie chce przestać buzować (wit c sypie ok 3g do butelki na cały dzień)
To samo wrażenie mam ze sodą, nie wiem ile sypać kwasku, można to ocenić smakowo ?
Myślałem też o soli ale nie wiem jeszcze jak to wszystko połączyć. Z tego co już mi się gdzieś przewinęło to sól na wzmacniać kwas w żołądku, Tak?
Jak chodzi o moje ph to już jest lepiej, wczoraj rano 5,8. Przy pierwszym piłkarze byłem dość mocno przeziębiony, brałem jakieś leki i to mogło mieć też wpływ , myślę.
Dzięki za odpowiedź.
Pozdrawiam
0 x



Awatar użytkownika
barneyos
Administrator
Posty: 1455
Rejestracja: piątek 04 sty 2013, 08:49
x 24
x 73
Podziękował: 154 razy
Otrzymał podziękowanie: 1893 razy

Re: Równowaga kwasowo - zasadowa

Nieprzeczytany post autor: barneyos » piątek 18 sty 2019, 21:06

@koch79

witka C/soda/węglan potasu (potaż) = 100/32/15 albo 50/16/8 albo 33/11/5. Odchyłki mogą być, będzie bardziej gorzkie, słone albo kwaśne.
0 x


======================================================
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko rzeczy, których na razie nie potrafimy zrobić

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Równowaga kwasowo - zasadowa

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » piątek 18 sty 2019, 21:15

Na zneutralizowanie kwasu askorbinowego potrzeba objętościowo bufora w ilości ok połowy objętości wit. C.
I przestanie szybko bąblować, jeśli roztwór będziesz mieszał, oczywiście czymś nie metalowym. Rzeczywiście bez mieszania będzie trwało relatywnie długo.
Ponieważ w większości przypadków mamy niedobór potasu, a nie sodu, ja używam teraz bufora o składzie wagowym: jedna część węglanu potasu i 2 części sody oczyszczanej (kwaśny węglan sodu).
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

koch79
Posty: 38
Rejestracja: niedziela 13 sty 2019, 14:21
x 1
Otrzymał podziękowanie: 12 razy

Re: Równowaga kwasowo - zasadowa

Nieprzeczytany post autor: koch79 » niedziela 20 sty 2019, 01:35

Dziękuję Wszystkim za odpowiedzi.
Bardzo pomocne.
Pozdrawiam.
0 x



koch79
Posty: 38
Rejestracja: niedziela 13 sty 2019, 14:21
x 1
Otrzymał podziękowanie: 12 razy

Re: Równowaga kwasowo - zasadowa

Nieprzeczytany post autor: koch79 » niedziela 20 sty 2019, 08:21

Witam
Tylko ja bufor zrobiłem objętościowo, wagowo wyjdzie inaczej. Tylko że w tej chwili nie mam dostępu do wagi, może ktoś podpowie jak zrobić bufor sody i potasu objętościowo Tak żeby było jak u kolegi @Blu21?
Pozdrawiam
1 x



koch79
Posty: 38
Rejestracja: niedziela 13 sty 2019, 14:21
x 1
Otrzymał podziękowanie: 12 razy

Re: Równowaga kwasowo - zasadowa

Nieprzeczytany post autor: koch79 » niedziela 20 sty 2019, 08:27

Jeszcze jedna małą sprawą. Potas , który kupiłem to ,,węglan potasu bezwodny" czda, jest ok?
0 x



pawelz
Posty: 390
Rejestracja: poniedziałek 08 maja 2017, 14:29
x 4
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podziękowanie: 136 razy

Re: Równowaga kwasowo - zasadowa

Nieprzeczytany post autor: pawelz » sobota 09 lut 2019, 18:28

Trochę czytałem te wątki o sodzie, równowadze kwasowo- zasadowej i trochę już mi się wiedza pomieszała. Ja osobiście mam tak wiele różnych dolegliwości, że podejrzewam u siebie zakwaszenie organizmu i chciałbym sobie od czasu do czasu wypić sodę na odkwaszenie. Papierków lakmusowych jeszcze nie mam bo w aptekach stacjonarnych gdzie pytałem nie było, spróbuje może jeszcze w sklepie zoologicznym, myślę, że będą mieli na pewno kwestia jakie i z jaką dokładnością. Jak zrozumiałem sodę na odkwaszenie powinno się pić na czczo gdy w żołądku mało jest HCl i cała soda nie przereaguje i poleci sobie dalej. Nieumywakin ponoć poleca przy piciu sody zażywanie 1 g witaminy C. Ktoś czytał jego książkę i może to potwierdzić ? Czy pić sodę razem z witaminą C w jednej szklance czy je rozdzielić ? Czy ktoś ma może doświadczenia, że po odkwaszeniu organizmu poprawiło się samopoczucie ustąpiły pewne choroby ?
Ostatnio zmieniony sobota 09 lut 2019, 18:30 przez pawelz, łącznie zmieniany 1 raz.
0 x



beadnorsi
Posty: 1508
Rejestracja: niedziela 27 maja 2018, 12:06
x 3
x 97
Podziękował: 2996 razy
Otrzymał podziękowanie: 2113 razy

Re: Równowaga kwasowo - zasadowa

Nieprzeczytany post autor: beadnorsi » sobota 09 lut 2019, 19:25

Napisze cos od siebie----Rownowaga kwasowo-zasadowa to pierwsza rzecz,od ktorej powinienes zaczac.Pisze o tym Blue,GrzegorzAdam i inni.Bez prawidlowego ph uzupelnianie mineralow mija sie z celem.Najlepszym i najszybszym wg. mnie jest soda(wodoroweglan sodu).Sam stosuje+cytryna na czczo z ranca,w miare potrzeb.Poczytaj prosze inne tematy,jest tego masa,biorezonans,dotlenianie(WU).itd.
0 x



pawelz
Posty: 390
Rejestracja: poniedziałek 08 maja 2017, 14:29
x 4
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podziękowanie: 136 razy

Re: Równowaga kwasowo - zasadowa

Nieprzeczytany post autor: pawelz » sobota 09 lut 2019, 20:25

No właśnie zięba twierdzi że najważniejsze w przyswajaniu jest odpowiednie zakwaszenie żołądka więc stosowalem często wodę Z octem jabłkowym rano na czczo. Teraz sam nie wiem choć oj też odkwasza. Dlaczego równowaga kwasowo zasadowa jest ważna we wchłanianie i co jest ważniejsze odkwaszanie organizmu czy zakwaszenie żołądka?
0 x



zdro
Posty: 724
Rejestracja: wtorek 31 sty 2017, 11:56
x 24
x 50
Podziękował: 799 razy
Otrzymał podziękowanie: 743 razy

Re: Równowaga kwasowo - zasadowa

Nieprzeczytany post autor: zdro » sobota 09 lut 2019, 20:35

Ja codziennie z rana wypijam pol lyzeczki sody z 3 lyzeczkami octu jablkowego. Tak sobie mysle, ze mam niedobor potasu. Obliczylem ilosci spozywanego potasu i sodu. Wyszlo 2 gramy potasu z jedzenia do 5g i wzwyz sodu z jedzenia, soli morskiej i sody (uzywam jej tez do buforowania witaminy c).
Dodatkowo z tego co czytam niektore rzeczy ktore suplementuje zwiekszaja zapotrzebowanie na potas np. niacyna ktorej biore 500-600mg dziennie od grubo ponad pol roku. Mam taki weglan potasu https://www.eurowin.pl/pl/p/Weglan-potasu-1-kg/510 Z tego co przepatrzylem jeszcze z innych ofert to jest chyba najtaniej bo przewaznie na innych portalach ceny sa 2 -3 razy wieksze. Moze przez to ze jest w zwyklym worku foliowym? Nic zaczne z octem mieszac, albo kwaskiem cytrynowym. Cytrian potasu wydaje sie najlepszy do alkalizacji. Nigdzie nie moge znalesc jak narazie jaki ma byc stosunek ilosciowy weglanu potasu do kwasu cytrynowego zeby otrzymac cytrian potasu.
0 x


We're living in an open air asylum and the inmates are in charge.

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Równowaga kwasowo - zasadowa

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » sobota 09 lut 2019, 21:19

@pawelz, pisałem już kilka razy, że Zięba wprowadza ludzi w poważny błąd, pisząc i mówiąc o zakwaszaniu żołądka octem jabłkowym.
Żołądek zakwaszamy wyłącznie kwasem solnym! Nie chodzi w tym o pH pochodzące z dowolnego źródła, ale o najważniejszy enzym trawienny. Więc robimy to albo roztworem kwasu solnego albo betainą HCL (chlorowodorek betainy), która w żołądku uwolni kwas solny.
Niczym innym.
@zdro, ten węglan potasu to jest nawóz mineralny do zasilania roślin lub ich ochrony, nie ma zapewne oznaczonej czystości.
A zakwaszanie węglanu robisz w ten sposób, ze wsypujesz kwasek, czy wlewasz sok z cytryny do naczynia z wsypanym i najlepiej rozpuszczonym węglanem potasu, dopóki lecą bąbelki. Wagowo nigdy tak dokładnie nie odważysz, zresztą nie ma takiej potrzeby.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

zdro
Posty: 724
Rejestracja: wtorek 31 sty 2017, 11:56
x 24
x 50
Podziękował: 799 razy
Otrzymał podziękowanie: 743 razy

Re: Równowaga kwasowo - zasadowa

Nieprzeczytany post autor: zdro » sobota 09 lut 2019, 21:59

Dzieki blu, szarpne sie na gotowy cytrian. Zero pitolenia i mozwliych domieszek.
0 x


We're living in an open air asylum and the inmates are in charge.

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: Równowaga kwasowo - zasadowa

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » niedziela 10 lut 2019, 10:16

pawelz pisze:
sobota 09 lut 2019, 20:25
co jest ważniejsze odkwaszanie organizmu czy zakwaszenie żołądka?
Jedno i drugie tak samo ważne.

Było, ale warto przypomnieć:
Skoro soda nie podwyższa pH żołądka trzeba wypróbować
Podwyższa, ale na krótko, i tą strużką w żołądku jak mówi Nieumywakin, zaiwania szybko do
dwunastnicy, o zaletach i korzystnym bezpośrednim przekształcaniu w CO2 pod wpływem kwasu mówi dr Sircus:
Wszyscy wiedzą (lub powinni wiedzieć), że przyjmowanie wodorowęglanu sodu doustnie lub kąpiel w wannie nasyconej nim powoduje zmianę pH organizmu na mniej kwaśną i bardziej zasadową.

To dlatego, że soda oczyszczona jest dawcą elektronów i zamienia się w dwutlenek węgla w żołądku.
Podsumowując, wraz ze wzrostem pH rośnie napięcie komórkowe, a także poziom tlenu w komórkach.

Dużo o tym opowiem w ciągu najbliższych kilku tygodni, ponieważ jedna z wielkich tajemnic życia znajduje się na osi O2, CO2, pH i napięcia komórki.

Zwiększamy napięcie komórek, gdy przyjmujemy wodorowęglan sodu.
To niesamowite, ale to prawda - kiedy bierzemy prostą sodę do pieczenia, podnosimy poziom energii i wydajność komórkowej aktywności. To jest dobre dla komórek i pomaga im otrząsnąć się z infekcji i raka.

Soda oczyszczona od dawna znana jest jako doskonałe lekarstwo na nerki, a jednostki dializujące regularnie używają wodorowęglanów, ale jak wszyscy, nie chcą się tym pochwalić.
Medyczne efekty podawania wodorowęglanu sodu sprawiają, że dwutlenek węgla jest substancją odżywczą o natychmiastowym i pozytywnym działaniu i jest to znane od dawna.
Polecam całość:
http://drsircus.com/cancer/sodium-bicar ... ey-cancer/
viewtopic.php?f=17&t=815&p=80868&hilit= ... tne#p80886
Sircus i Ted opisują nawet przykłady terapeutycznego zażywania sody w trakcie posiłków,
soda powoduje nawet tzw. sprzężenie zwrotne w tworzeniu kwasu, czyli w ramach
dążenia do homeostazy żołądek reaguje większym tworzeniem kwasu.
Ma to swoją logikę.
Soda to nie jest szkodliwe IPP, królowa angielska codziennie zażywa sodę na gorąco za radą
rosyjskiego lekarza, żyje tyle co Nieumywakin, ma się dobrze.
viewtopic.php?f=17&t=815&p=80868&hilit= ... tne#p80868
blueray21 pisze:
sobota 09 lut 2019, 21:19
węglan potasu to jest nawóz mineralny do zasilania roślin lub ich ochrony, nie ma zapewne oznaczonej czystości.
Ekologiczny środek do walki z mączniakiem prawdziwym, parchem i szarą pleśnią.
...........
Zawartość głównego składnika K2CO3 min 99,5%.
https://www.eurowin.pl/pl/p/Weglan-potasu-1-kg/510
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

kupfer
Posty: 342
Rejestracja: czwartek 16 lut 2017, 21:46
x 321
x 34
Podziękował: 1075 razy
Otrzymał podziękowanie: 609 razy

Re: Równowaga kwasowo - zasadowa

Nieprzeczytany post autor: kupfer » niedziela 10 lut 2019, 10:18

jadam i pijam to samo od ponad 2 lat,dopiero od 3 m-cy po zastosowaniu cytrynianu ustabilizowałem ph na poziomie 7,2- 7,7 w ciągu dnia i to od godzin przedpołudniowych,przed tym czasami w porywach z dobrym wiatrem miałem,ale rzadko 6,8 po południu,tak mogę to tylko wytłumaczyć i potwierdzić ;) ,badam codziennie.Choć zakupiłem go 2 lata temu, opierałem się na analizie włosów,ta twierdziła jeszcze prawie 4 m-ce temu że mam 10% ponad normę,czyli kompletną bzdurę,dlatego myślę że nie jest to pewna metoda,w przeciwieństwie do biorezonansu,tu wyszedł poważny niedobór :o ,wyszło też sporo innych rozbieżności.Zdro,szarpnij się ;) ,cytrynian potasu najlepiej zakup w większej ilości,1 kg. nabędziesz za ok. 50 PLN.
https://www.sklep.biomus.eu/pl/cytrynia ... 14578.html
0 x



Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: Równowaga kwasowo - zasadowa

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » niedziela 10 lut 2019, 10:30

pawelz pisze:
sobota 09 lut 2019, 18:28
Papierków lakmusowych jeszcze nie mam bo w aptekach stacjonarnych gdzie pytałem nie było,
.....................
Ktoś czytał jego książkę i może to potwierdzić ? Czy pić sodę razem z witaminą C w jednej szklance czy je rozdzielić ? Czy ktoś ma może doświadczenia, że po odkwaszeniu organizmu poprawiło się samopoczucie ustąpiły pewne choroby ?
Tego nie ma w aptekach i raczej nie będzie, tu np. kupisz, w dobrych zakresach:
https://sklep-chemland.pl/pl/materialy- ... 5-8-0.html
https://sklep-chemland.pl/pl/materialy- ... 5-9-0.html

sam przeczytaj:
https://olimpiafit.pl/pl/n/download/1/I ... DROWIA.pdf
Czy pić sodę razem z witaminą C w jednej szklance czy je rozdzielić ? Czy ktoś ma może doświadczenia, że po odkwaszeniu organizmu poprawiło się samopoczucie ustąpiły pewne choroby ?
Soda z wit.C tworzy askorbinian, służy ''odkwaszeniu'' witaminy C (korzystne przy dużych dawkach wit. C)
- nie alkalizacji organizmu!
Coś mylisz.
Nieumywakin nic nie pisze o wit. C w tej formie, poczytaj.

Tak , poprawia się samopoczucie i ustępują choroby. Próbuj na sobie, inaczej niczego
się nie dowiesz.
Soda oczyszczona sklasyfikowana jest jako lekarstwo jedynie
przy podawaniu jej w zastrzykach czy też za pomocą kroplówki.

W  każdym innym przypadku jest wyłącznie produktem
żywnościowym sprzedawanym w  większości supermarketów
i aptek na całym świecie.

Jest całkowicie bezpieczna w użyciu,
ponieważ ciało nie tylko jej potrzebuje, lecz również wytwarza
w żołądku, trzustce i nerkach.


Wodorowęglan sodu ma działanie odżywcze, a jednocześnie
należy do najskuteczniejszych środków leczniczych o największym
stężeniu, jakie w ogóle istnieją.


Jego oddziaływanie odznacza
się niezwykle szerokim spektrum.

Rozszerza naczynia krwionośne (jest wazodylatatorem), zwiększa płynność krwi,
ułatwia jej przepływ i  współdziała w  uwalnianiu tlenu z  hemoglobiny,
co powoduje, że więcej tlenu wnika do naczyń
włosowatych i komórek. Poprzez „efekt Bohra” hemoglobina
uwalnia większe ilości tlenu
Trzeba czytać książki, ''niestety'', nie ma dróg na skróty:
fragment:
https://vitalni24.pl/index.php?controll ... chment=450
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

pawelz
Posty: 390
Rejestracja: poniedziałek 08 maja 2017, 14:29
x 4
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podziękowanie: 136 razy

Re: Równowaga kwasowo - zasadowa

Nieprzeczytany post autor: pawelz » niedziela 10 lut 2019, 15:16

grzegorzadam pisze:
niedziela 10 lut 2019, 10:30
Soda z wit.C tworzy askorbinian, służy odkwaszeniu wit.C (korzystne przy dużych dawkach)
- nie alkalizacji organizmu!
Coś mylisz.
Nieumywakin nic nie pisze o wit. C w tej formie, poczytaj.
Niezbyt może dokładnie się wyraziłem. Chodzi mi o połączenie np. łyżeczki witaminy C z łyżeczką sody tak aby cały kwas askorbinowy przereagował tworząc askorbinian sodu ale jeszcze żeby pozostało w wodzie trochę sody która nie przereagowała. Przeczytałem jeden komentarz w internecie o leczeniu raka że Nieumywakin zaleca przy spożywaniu sody także spożycie witaminy C 1 g dziennie bodajże i dlatego mnie zainteresowało czy to prawda. Na jakiej zasadzie odkwasza CO2 ? Myślałem, że odkwasza tylko magnez, wapń, potas, sód i chyba żelazo. Coś takiego mówił chyba ten chirurg na tym filmik wyżej https://www.youtube.com/watch?v=ORvC84vp4hM

Co myślicie o gotowych proszkach zasadowych np. LANGSTEINER Proszek zasadowy - 300 g za ok. 30 zł
Proszek zasadowy 300g- suplement na odkwaszenie organizmu
...
Skład:
maltodekstryna, węglan wapnia, oligofruktoza z inuliny (11,5%), diwęglan potasu, węglan magnezu, diwęglan sodu, aromat, witamina C (kwas L-askorbinowy), glukonian cynku, pirofosforan żelaza, środek słodzący sukraloza, witamina E ( D-alfa-tokoferol), siarczan miedzi, molibdenian sodu,selenian sodu,
Źródło: https://www.langsteiner.eu/pl/produkty/ ... -zasadowy/
Warte tej ceny ? Dobry skład ?
0 x



zdro
Posty: 724
Rejestracja: wtorek 31 sty 2017, 11:56
x 24
x 50
Podziękował: 799 razy
Otrzymał podziękowanie: 743 razy

Re: Równowaga kwasowo - zasadowa

Nieprzeczytany post autor: zdro » poniedziałek 11 lut 2019, 00:21

Zamowilem wodoroweglan potasu, ma ph podobne do tego co soda oczyszczona. Narazie w takiej formie bede tylko brac.

Probowal ktos pic sode z ziolami np? Pijam czystka, yerbe i biala herbate i mysle dodawac do nich ten potas. Jest w tym tez boraks i chlorek magnezu. Apropo magnezu zszedlem do 1 grama chlorku wewnetrznie tylko. Robilo mi sie zimno bo bralem za duzo. Widocznie na diecie nisko weglowodanowej zapotrzebowanie sie zmniejsza mimo problemow zdrowotnych. Z diety 200mg leci (mieso), z glinki ponad 100 no i 120 z chlorku. Wapnia zjadam 1 gram srednio.
0 x


We're living in an open air asylum and the inmates are in charge.

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: Równowaga kwasowo - zasadowa

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » poniedziałek 11 lut 2019, 17:18

pawelz pisze:
niedziela 10 lut 2019, 15:16
Na jakiej zasadzie odkwasza CO2 ? Myślałem, że odkwasza tylko magnez, wapń, potas, sód i chyba żelazo.

.................
Proszek zasadowy 300g- suplement na odkwaszenie organizmu
...
Wyżej:
Dużo o tym opowiem w ciągu najbliższych kilku tygodni, ponieważ

jedna z wielkich tajemnic życia znajduje się na osi O2, CO2, pH i napięcia komórki.
To skomplikowane procesy- polecam, po raz enty lekturę Sircusa..

Proszki zasadowe, hmm, są zwolennicy, to gotowce, skład przyzwoity, zbilansowany.

Kup te paski pH, stosuj jakiś czas prosze Z, zapisuj wyniki 3 razy dziennie i opisz reakcje, czekamy ;)
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
dama
Posty: 842
Rejestracja: niedziela 15 mar 2015, 20:15
x 2
x 9
Podziękował: 1875 razy
Otrzymał podziękowanie: 886 razy

Re: Równowaga kwasowo - zasadowa

Nieprzeczytany post autor: dama » poniedziałek 11 lut 2019, 17:32

Mam taki proszek zasadowy i nie wiem dlaczego odsunełam go na bok,a moze warto go pic zawsze cos niz nic.
0 x



Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: Równowaga kwasowo - zasadowa

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » poniedziałek 11 lut 2019, 17:35

Jasne, że pić, jak najbardziej.
Pamiętam, że składy tych proszków są bardzo różne, choć większość
opiera się na sodzie i potasie.
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: Równowaga kwasowo - zasadowa

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » poniedziałek 11 lut 2019, 17:45

Ted z Bangkoku

Słynna formuła alkalizująca !
.....

1. KWASOWE PROBLEMY I EKSTREMALNA FORMUŁA
1/4 łyżeczki sody oczyszczonej plus 1/2 szklanki wody po każdym posiłku. Zakładam, że bierzesz trzy posiłki dziennie. To oznaczałoby, że bierzesz go dwa razy dziennie. Pomoże to w trawieniu i powstrzyma zaparcia.


2. ALKALIZACJA FORMULACJI KRWI
1/4 łyżeczki sody oczyszczonej dodaje się tylko do 1/2 szklanki wody. Jest to wykonywane raz rano i raz przed snem.

3. FORMUŁA JABŁKOWEGO APPLE CIDER VINEGAR I BAKING
Dwie łyżki ACV plus 1/4 łyżeczki sody oczyszczonej. Weź to dwa do trzech razy dziennie na pusty żołądek. Ma dać ci więcej energii. Wartość pH tego wzoru wynosi około 7.

Przeczytaj o wiele więcej na temat tej formuły tutaj .
http://www.earthclinic.com/remedies/acv ... _soda.html


4. FORMULA BICARBONATU LEMONOWEGO
Ta prosta formuła znormalizuje wiele parametrów biologicznych, pH, ORP, fosforany, wodorowęglany i przeciwutleniacze witaminy C. Potencjalna woda cud.
Jedna cała cytryna świeżo wyciśnięta.
Kontynuuj dodawanie sody oczyszczonej powoli stopniowo, aż flasz się zatrzyma.
Następnie dodasz wodę do pół szklanki.
Często jest to wykonywane dwa razy dziennie.

Należy przyjmować raz rano i raz przed snem na pusty żołądek.


5. FORMULA BICARBONATU WAPNA

Tak jak powyżej, ale zamiast tego używam wapna. Formuła wapna jest tą, którą faktycznie stosowałem w Bangkoku, a wszystkie pomiary, które normalizowały wiele parametrów biologicznych, opierały się na formule wapna.
Powód jest prosty:

cytryna nie istnieje w Bangkoku.
Używamy tylko wapna. Jedna świeża limonka świeżo wyciśnięta.
Kontynuuj dodawanie sody oczyszczonej powoli stopniowo, aż flasz się zatrzyma.
Następnie dodasz wodę do pół szklanki.
Często jest to przyjmowane dwa razy dziennie na pusty żołądek, raz rano i raz przed snem.

Uwaga: Zasadniczo pomysł na sok cytrynowy / limonkowy jest również dobry dla osób, które obawiają się problemów z retencją sodu.

Ponieważ cytryna jest już bogata w potas, dodanie sodu w celu zneutralizowania kwasu po drodze również utworzy równowagę potasu i sodu.



6. DLA OSÓB Z PROBLEMAMI (nadmiarem) SODU

a) 1/8 łyżeczki sody oczyszczonej 1/16 łyżeczki dwuwęglanu potasu 1/4 łyżeczki kwasu cytrynowego. Dodaj wodę do 1/2 szklanki wody. Przyjmuj to dwa razy dziennie, raz rano i raz wieczorem, na pusty żołądek.

Odbywa się to w celu uniknięcia problemów z biegunką, jeśli są one przyjmowane razem z jedzeniem.


b) Jedna całość świeżo wyciśniętej cytryny (lub limonki) i dalej dodawaj wodorowęglan aż do momentu, w którym kończy się fuzja.
Dwuwęglan składa się z 50/50, wodorowęglanu sodu i wodorowęglanu potasu. Niestety, zawsze musi istnieć sód, aby uzyskać równowagę sodowo-potasowej.

Przyjmuj to dwa razy dziennie, raz rano i raz wieczorem, na pusty żołądek.

Odbywa się to w celu uniknięcia problemów z biegunką, jeśli są one przyjmowane razem z jedzeniem.

WAŻNE NOTATKI:

Aby te alkalizujące formuły działały, konieczne jest picie dużej ilości wody podczas jedzenia .

Woda, którą wypijesz, pozwoli na prawidłowe neutralizowanie pH żywności, tak aby nie istniały "kieszenie" kwasu, który istnieje. Żucie i jedzenie powoli to kolejna rzecz, która pomaga.

Aby umożliwić prawidłowe trawienie żywności bez zbędnych interakcji kwas / baza w żywności. Upewnij się, że spożywasz tylko jeden rodzaj żywności dla jednego posiłku, a inny rodzaj jedzenia dla innych posiłków. Ma tendencję do jednorodności i mniej niepokoju dla żołądka. Więc nie jedz wielu rodzajów jedzenia w jednym posiłku.

Jeśli chcesz tylko białka, to białka na poranny posiłek. A może skrobia na obiad,

a na koniec posiłek wegetariański wieczorem.


Upewnij się, że ostatni posiłek dnia jest lekkim posiłkiem, więc organizm nie musi wykonywać dodatkowej pracy domowej podczas odpoczynku w nocy!

I powtórzę jeszcze raz:

trzeba pić dużo wody podczas jedzenia. Nie próbuj oszczędzać wody, aby poświęcić równowagę pH.
Woda jest naturalnym neutralizatorem. "

https://www.earthclinic.com/remedies/al ... mulas.html
tłumacz google.
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

pawelz
Posty: 390
Rejestracja: poniedziałek 08 maja 2017, 14:29
x 4
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podziękowanie: 136 razy

Re: Równowaga kwasowo - zasadowa

Nieprzeczytany post autor: pawelz » środa 13 lut 2019, 18:08

Mam pytanie odnośnie badania ph moczu. Czy mocz osoby która dużo pije nie będzie bardziej zbliżony do neutralnego niż mocz osoby która mało pije. Ja rano mam mocz często mocno żółty a w ciągu dnia jak dużo pije potrafię mieć mocz prawie biały to tak na chłopski rozum ten prawie biały będzie chyba mało kwaśny. O jakich porach badać mocz najlepiej aby było wiarygodnie ?
0 x



ODPOWIEDZ