Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Równowaga kwasowo - zasadowa

Awatar użytkownika
Thotal
Posty: 7359
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 27
x 249
Podziękował: 5973 razy
Otrzymał podziękowanie: 11582 razy

Re: Równowaga kwasowo - zasadowa

Nieprzeczytany post autor: Thotal » poniedziałek 21 lip 2014, 06:48

Baba :)
odstaw czarną herbatę,
a to "NIC", co jadłaś, to co to było?,
przestudiuj dokładnie...



Pozdrawiam - Thotal :)
0 x



baba
x 129

Re: Równowaga kwasowo - zasadowa

Nieprzeczytany post autor: baba » poniedziałek 21 lip 2014, 07:51

Wiesz, to nie tak że się opijam non stop. Faktem jest że kiedyś bardzo lubiłam, potem wcale, wyłącznie owocowe a teraz mnie sparło dosłownie na czaj, ale nie mam samowara więc "gotowałam" jak zioła pół godziny i pyszna była czyli potrzebna moim zdaniem. Myślę że mogła coś uruchomić. Swojemu smakowi ufam bardziej niż wszelkim zdrowotnym zaleceniom Thotalu. 8-)
Wiedza jest ok, bardzo potrzebna bo dobrze wiedzieć co jak działa, co zawiera i co może na to czy tamto pomóc, albo zaszkodzić to daje nam wybór i więcej możliwości. Ale i tak wszystkiego o sobie nie wiemy, to tylko fragmenty i urywki całości, więc zasadę "koniec języka za przewodnika" można by transformować, że węch i smak jest najlepszym doradcą, w każdym razie moim na pewno. Nie zamierzam się stać niewolnikiem różnorakich zdrowotnych teorii bo to niczym się nie różni od niewolnictwa religijnego. Skoro siebie nie znam i nie rozumiem do końca to mogę sobie i swojej intuicji tylko ufać. To "prawie nic" to była wegetariańska botwinka z ziemniakami, zaprawiona octem jabłkowym, ksylitolem i olejem kokosowym. Podjadałam raz albo dwa razy i nic oprócz tego.

Do rana ph powędrowało do 6,3 właściwie też samo bo w nocy nie chciałam się opijać i wypiłam tylko pół szklanki mieszanki alkalizującej. Zastanawiam czy to nie są jakieś naturalne cykle u mnie, tzn w fazie zdrowienia i oczyszczania. Mam ewidentnie jakieś oczyszczanie komórkowe, nawet w emocjach to widzę, że pojawiają mi się jakieś "kryzysy przypominające", chyba w czwartek albo piątek przepłakałam cały dzień w skrajnej rozpaczy i wygarniałam "najwyższej instancji" że jest jakimś zboczonym psychopatą żeby tak ten świat urządzić. I nawet zdecydowałam się wypisać z tego interesu skoro świat jest "moim odbiciem" i zrobiłam dalekosiężny plan. Bo mnie prześladował lata temu widziany malutki wieloryb błękitny, którego orki utopiły i uruchomił lawinę podobnych "wspomnień". A ludzie to "wydarzenie" z zapałem przez wiele godzin filmowali. :(
0 x



gliter
Posty: 8
Rejestracja: poniedziałek 21 lip 2014, 14:06
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 10 razy

Re: Równowaga kwasowo - zasadowa

Nieprzeczytany post autor: gliter » poniedziałek 21 lip 2014, 14:13

Witajcie. Przeczytałem z uwagą cały wątek, jednak nadal nie bardzo się orientuje - jak sprawdzić czy jestem zakwaszony? Podejrzewam to u siebie od dłuższego czasu, jednak lekarze problem bagatelizują i tak na prawdę patrzą jak na hipochondryka. Z jednej strony próbuje sobie pomóc sam, bazując na tej stronie http://wylecz.to/pl/zdrowy-styl-zycia/diety/dieta-a-zakwaszenie-organizmu.html i już jest trochę lepiej, chroniczne zmęczenie powolutku ustępuje. Nie wiem jednak czy zmiana diety pomoże na dłuższą metę, czy nie potrzeba jakichś lekarstw? No i przydałaby się pewnie jednak konsultacja z poważnym medykiem, jednakowoż jest jeszcze kilka upierdliwych objawów, które nie ustąpiły. Nie chce się wymądrzać, teraz jak chodzę do lekarza milczę jak grób, bo jak tylko da się im odczuć, że coś tam się wie - traktują człowieka z góry (najczęściej z przymrożeniem oka), a to przecież chodzi o zdrowie. :(
0 x



baba
x 129

Re: Równowaga kwasowo - zasadowa

Nieprzeczytany post autor: baba » poniedziałek 21 lip 2014, 14:23

Witaj Gliter. Była promocja ale się skończyła i teraz jest 20 zł drożej. Ja używam tego:

http://allegro.pl/ph-metr-elektroniczny-tester-kwasomierz-0-14ph-i4412347826.html

Jakbyś się zdecydował to w opisie zaznacz, żeby nie zapomnieli gąbki do nasączania sondy. ;)

Potem trzeba systematycznie mierzyć ph moczu w ciągu dnia i odpowiednio do tego postępować. 8-)

Rzadko z którym lekarzem się dogadasz, trzeba samemu zadbać a pogadać to można dopiero jak się sam wykurujesz. O ile będziesz chciał. :D
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9759
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 500
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14683 razy

Re: Równowaga kwasowo - zasadowa

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » poniedziałek 21 lip 2014, 19:40

Ale, wam dobrze pisanie idzie. @baba rada Thotala była słuszna, skoro zrobiłaś z tej czarnej herbaty mocny wywar, to wszystkie garbniki przeniosłaś do roztworu, a one działają dość długo.
PH jest bardzo zmienne, to kwestia godzin, a czasami ich części więc są szybkie skoki.
W nocy organizm celowo obniża pH moczu od 0,5 do 1 dlatego, aby móc wydalać ta drogą metale ciężkie i nie tylko. Bez kwaśnego odczynu to niemożliwe, bo metal może być wydalony jedynie w postaci rozpuszczalnej soli jakiegoś kwasu.
Stąd nie alkalizujemy się na noc - chyba że powód alkalizacji jest ważniejszy niż owo wydalanie, np. przy nowotworach.
@gliter lekarze tego nie wiedzą, nie uczą ich tego, chemię / biochemię mają "po łebkach", odeszli od starych metod, bo mają nowoczesne maszyny z Zachodu. A maszyny to nie wszystko.
A w diagnozie najważniejszy jest wywiad! Starsi lekarze jeszcze o coś czasem zapytają, a młodsi - antybiotyk, albo tabletki przeciwbólowe i do domu.
A równowaga kwasowo - zasadowa to podstawa. W niektórych choróbskach duże zakwaszenie oznacza powolną śmierć. A tak niewiele potrzeba, aby organizm podciągnąć, potem już tylko odpowiedni sposób żywienia wystarczy.
Niestety diagnozy lekarskie, mimo całej aparatury bywają często błędne i płytkie.
Jeśli chcesz wiedzieć więcej zrób sobie biorezonans albo test Volla.

Edit: stres nie pomaga w równowadze kwasowo zasadowej, przekłada się na pH.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
Thotal
Posty: 7359
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 27
x 249
Podziękował: 5973 razy
Otrzymał podziękowanie: 11582 razy

Re: Równowaga kwasowo - zasadowa

Nieprzeczytany post autor: Thotal » poniedziałek 21 lip 2014, 20:29

Nie jestem do końca przekonany intuicyjnym doborem potraw przez @Babę...

Czasami wydaje mi się, że większy wpływ na "zachciewajki" mają sygnały wysyłane do układu nerwowego przez różne żyjątka, które wolą przebywać w zakwaszonym organizmie.
Tak zwana INTUICJA, może mieć drugie i trzecie dno sterowane przez "obce cywilizacje" :D



Pozdrawiam - Thotal :)
0 x



Awatar użytkownika
Thotal
Posty: 7359
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 27
x 249
Podziękował: 5973 razy
Otrzymał podziękowanie: 11582 razy

Re: Równowaga kwasowo - zasadowa

Nieprzeczytany post autor: Thotal » poniedziałek 21 lip 2014, 20:30

Nie jestem do końca przekonany intuicyjnym doborem potraw przez @Babę...

Czasami wydaje mi się, że większy wpływ na "zachciewajki" mają sygnały wysyłane do układu nerwowego przez różne żyjątka, które wolą przebywać w zakwaszonym organizmie.
Tak zwana INTUICJA, może mieć drugie i trzecie dno sterowane przez "obce cywilizacje" :D



Pozdrawiam - Thotal :)
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9759
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 500
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14683 razy

Re: Równowaga kwasowo - zasadowa

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » poniedziałek 21 lip 2014, 20:47

Tak też bywa @Thotal, zwłaszcza candida są zachłanne na cukier, ale @baba ma teraz pH metr i żaden obcy ustrój na długo równowagi jej nie zakłóci.

@gliter, coś mi się przypomniało - chroniczne zmęczenie - często lekarze mają problem ze zdiagnozowaniem tego, jeżeli nie jest to gluten (jako przyczyna), to zajrzyj do wątku o boreliozie, tam pisałem o jednej przyczynie, której rezonans też nie zdiagnozuje, ale to nie jest właściwy temat do omawiania tego.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
euroscan
Posty: 593
Rejestracja: sobota 02 sie 2014, 11:58
x 1
x 19
Podziękował: 881 razy
Otrzymał podziękowanie: 820 razy

Re: Równowaga kwasowo - zasadowa

Nieprzeczytany post autor: euroscan » czwartek 04 wrz 2014, 10:23

nie mam jeszcze pH metru , ale czy poniższy test jest godny zaufania i pozwoli okreslić produkcję kwasu solnego ?

Test na nadkwasotę lub niedokwasotę żołądka, gdyż objawy nadkwasoty i niedokwasoty są takie same!!!

Do 200ml wody wsypujemy ¼ - 1/3 łyżeczki sody oczyszczonej i tuż po przebudzeniu wypijamy.
Po wypiciu trzeba odmierzyć czas do chwili pierwszego odbicia:
- jeśli odruch odbicia nastąpi w przeciągu 2-3 minut oznacza to, że żołądek produkuje wystarczającą ilość kwasu solnego,
- jeśli odbije się wcześniej lub jeśli po pierwszym odbiciu nastąpią kolejne, oznacza to, że ilość kwasu solnego może być produkowana w nadmiarze
- jeśli nie ma odruchu odbicia w przeciągu 4-5 minut, oznacza to, że twój żołądek nie produkuje kwasu solnego w wystarczającej ilości
0 x


"własnymi zębami kopiemy sobie grób" Thomas Maffet

baba
x 129

Re: Równowaga kwasowo - zasadowa

Nieprzeczytany post autor: baba » czwartek 04 wrz 2014, 10:37

Thotal pisze:Nie jestem do końca przekonany intuicyjnym doborem potraw przez @Babę...

Czasami wydaje mi się, że większy wpływ na "zachciewajki" mają sygnały wysyłane do układu nerwowego przez różne żyjątka, które wolą przebywać w zakwaszonym organizmie.
Tak zwana INTUICJA, może mieć drugie i trzecie dno sterowane przez "obce cywilizacje" :D

Thotalu, to Ty nie masz zaufania do procesu po prostu. :D
Wszelkie "obce cywilizacje" też są sterowane z tego "najwyższego" źródła sterowania przecież. A ono z pewnością jest dobre i chce dla mnie dobrze. ;)

A tak serio, najlepiej proces oceniać po efektach jakie daje takie czy inne postępowanie. Więc efekty jak dotąd są ok czyli raczej dobra droga. A że długa, kręta i wyboista? No trudno, mam nadzieję, że się w końcu i u mnie wyprostuje. 8-)
0 x



Awatar użytkownika
euroscan
Posty: 593
Rejestracja: sobota 02 sie 2014, 11:58
x 1
x 19
Podziękował: 881 razy
Otrzymał podziękowanie: 820 razy

Re: Borelioza - co robić?

Nieprzeczytany post autor: euroscan » piątek 05 wrz 2014, 09:27

zakupionym miernikiem pH pomierzyłem wodę destylowaną miała 7.1 pH.
potem pomierzyłem mocz z dnia uzyskałem wynik 4.3 pH.
potem kalibrowałem miernik na buforze 4.0 i pokazywał dobrze bez potrzeby ponownej kalibracji.
w zakretce tego miernika jest gąbka nasączona jakimś płynem i w tej gabce też pokazuje 4.0 pH.
zastosowałem dorażnie sodę oczyszczoną oraz ocet jabłowy.
dzisiaj z rana mam wynik 5.6 pH.
zamierzam zacząć pic wodę zjonizowaną wg protokółu dr Younga,, "cud pH".

protokół "cud pH".
- pijemy 1 l wody na 18 kg ciała.
- po wstaniu wypijamy 1 l wody zjonizowanej.
- co dwie godziny wypijamy 2 l wody zjonizowanej.
- przed udaniem sie na spoczynem wypijamy 0.5 l wody zjonizowanej.
- ww dawki zmniejszamy po osiągnięciu prawidłowej równowagi kwasowo-zasadowej.

mam pytanie czy ktoś może widział opracowanie o efektach ubocznych picia wody zjonizowanej.
0 x


"własnymi zębami kopiemy sobie grób" Thomas Maffet

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9759
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 500
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14683 razy

Re: Równowaga kwasowo - zasadowa

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » piątek 05 wrz 2014, 19:08

@euroscan, jeśli przeczytałeś ten wątek to wiesz jaki jest mój stosunek do zjonizowanej wody.
Faktycznie to cud kuracja, ciekawe kiedy wypijać następne 2 litry wody, kiedy trudno przerwać siusianie po pierwszych 2 litrach. A w ogóle próbował ktoś wypić 2 litry jednym ciągiem? To zwykle trwa dobrze ponad godzinę.
Jest niezaprzeczalnym faktem, że nerki będą przepłukane na amen, gdy wypijemy z 15 litrów alkalicznej wody.
Osobiście uważam chemiczny sposób równoważenia za lepszy, soda + ocet (ale jabłkowy nie filtrowany i nie destylowany) może być. Wbrew pozorom to sposób naturalny - nasz organizm reguluje równowagę
poprzez dozowanie węglanu sodu, to kuzyn sody oczyszczanej.
Tylko przy dłuższym stosowaniu trzeba uzupełniać potas, najlepiej zrobić sobie mieszaninę węglanów, czy kwaśnych węglanów sodu i potasu i zneutralizować to sokiem, albo kwasem cytrynowym - powstaną cytryniany, które zapewniają dłuższe alkalizujące działanie.

A zjonizowana woda to zjonizowane minerały - elektrycznie albo chemicznie przez filtrację.
Konia z rzędem temu, kto potrafi określić jaką formę przyjmą one w organizmie, czy i gdzie będą zalegały.
Nie mam rozpraw na ten temat, ale tylko jakieś szczątkowe opinie.
Sprzedawcy usiłują wciskać kit , głównie ludziom starszym i w potrzebie, np. chorym na nowotwór.
Niektóre zestawy kosztują ok 5000 zł. Kupując sodę i węglan potasu za tą cenę zalkalizujesz całą rodzinę przez dziesiątki lat.
Można zrobić sobie elektrolizer (woda żywa i martwa) i używać takiej wody - ale moim zdaniem tylko doraźnie, miesiąc to już dużo.

PH 4,3 jeśli nie jest to błąd, to poważna sprawa, przy pH poniżej 5 nerki mocno "obrywają" i długo takiej sytuacji nie zniosą. Zależy mocno od diety, ale prawidłowy poziom pH moczu zdrowego człowieka to 6,5 - 7 w dzień i trochę ponad 6 po nocy - organizm nieco zakwasza moc w nocy, aby nerki były w stanie wydalać metale ciężkie i toksyny.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
euroscan
Posty: 593
Rejestracja: sobota 02 sie 2014, 11:58
x 1
x 19
Podziękował: 881 razy
Otrzymał podziękowanie: 820 razy

Re: Równowaga kwasowo - zasadowa

Nieprzeczytany post autor: euroscan » niedziela 07 wrz 2014, 18:17

w przygotowaniu do picia wody zjonizowanej zrobiłem test "picia wody".
żałożenia:
- nie pijemy wody godzinę przed posiłkiem i dwie godziny po posiłku.

czasowo wyszło to mi tak
6:00 - 1 L
8:00 - 1 L
9:00 śniadanie
11:00 1L
13:00 chwilowo straciłem apetyt na wodę !!
14:00 obiad
16:00 1L
18:00 1L
20:00 będzie 0.5 L przed spoczynkiem.
moje wnioski, te 5.5 L można bez problemu wlać w ciało.
próby wlania 2 L w jednej sesji kończyły się blokadą psychiczną.
po wlaniu płynu, toaleta była za 30- 40 minut i nie trzeba było mieć kaczki obok komputera.
ciekawy jest ten wodowstręt po wypiciu 3 L.
0 x


"własnymi zębami kopiemy sobie grób" Thomas Maffet

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9759
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 500
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14683 razy

Re: Równowaga kwasowo - zasadowa

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » niedziela 07 wrz 2014, 21:04

Jeszcze 2 litry w jednej sesji można przeżyć i w przypadku zjonizowanej i chłodnej to "po treningu" da się zrobić w ok. godzinę, jednak 2 l co 2 godz. - nie widzę możliwości.
Dlatego polecam mieszanki na bazie sody z dodatkiem węglanu potasu i soku z cytryny, octu jabłkowego lub kwasu cytrynowego. Wystarczy szklanka, nawet pół 2 - 3 razy na dzień, a wodę pobieramy w takim tempie, jak normalnie.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
euroscan
Posty: 593
Rejestracja: sobota 02 sie 2014, 11:58
x 1
x 19
Podziękował: 881 razy
Otrzymał podziękowanie: 820 razy

Re: Równowaga kwasowo - zasadowa

Nieprzeczytany post autor: euroscan » poniedziałek 08 wrz 2014, 12:23

po tym "nawodnieniu " organizmu zwykłą wodą pH z dnia wynosi 6.7 i kolejne pomiary są prawie takie same.
0 x


"własnymi zębami kopiemy sobie grób" Thomas Maffet

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9759
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 500
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14683 razy

Re: Równowaga kwasowo - zasadowa

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » poniedziałek 08 wrz 2014, 14:49

No to tego ci po prostu brakowało, czyli wody, fakt jeśli nie pijesz wystarczająco do potrzeb, nerki nie mają alternatywy. 6,7 z dnia, to absolutnie dobre wskazanie.
Przeciętnie potrzeba 1,5 - 2 l w ciągu dnia, aby takiego "mechanicznego" zakwaszenia uniknąć, ale dla nerek więcej, to lepiej, nie fundujesz im stresów. Zwyczajnie lubią jak wszystko płynie.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

evaci
Posty: 4
Rejestracja: wtorek 29 lip 2014, 17:33
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowanie: 7 razy

Re: Równowaga kwasowo - zasadowa

Nieprzeczytany post autor: evaci » środa 10 wrz 2014, 21:26

bardzo dobry i wyczerpujący temat,dużo można sie dowiedzieć nowych rzeczy
no i właśnie jest a może i nie ma problemu a mianowicie zrezydnowałem z normalnej soli i używam himalajskiej i teraz zbieram warzywka z ogródeczka i kiszę oczywiście dodaje tej himalajskiej
a tu padło zdanie że na morskiej kiszony nie wyjdą a czy z himalajską to samo będzie
jeszcze wszystkich warzyw nie zakisiłem ,jak to jest z tą sola przy kiszeniu warzyw
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9759
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 500
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14683 razy

Re: Równowaga kwasowo - zasadowa

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » środa 10 wrz 2014, 21:44

Według wszelkich danych na niebie i ziemi, na himalajskiej też przetwory ci nie wyjdą. Za dużo minerałów.
Do przetworów kupujemy zwykłą sól, nie jodowaną, najlepiej też bez anty - zbrylacza.
Najbardziej wrażliwe są ogórki, ale reszta warzyw też będzie miała inny smak, jeśli po drodze się nie popsują.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
barneyos
Administrator
Posty: 1455
Rejestracja: piątek 04 sty 2013, 08:49
x 24
x 73
Podziękował: 155 razy
Otrzymał podziękowanie: 1894 razy

Re: Równowaga kwasowo - zasadowa

Nieprzeczytany post autor: barneyos » środa 10 wrz 2014, 21:47

Potwierdzam, zwykła kamienna tylko.
0 x


======================================================
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko rzeczy, których na razie nie potrafimy zrobić

evaci
Posty: 4
Rejestracja: wtorek 29 lip 2014, 17:33
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowanie: 7 razy

Re: Równowaga kwasowo - zasadowa

Nieprzeczytany post autor: evaci » czwartek 11 wrz 2014, 08:55

i jak tu nie czytać forumów,można uniknąć dużo błędów w których człowiek siedzi po same uszy
a błędy popełniamy nieświadomie a co najgorsze to zacząć od lekarzy,mediów różnej maści nas w tym utwierdzają i w prowadzają w błąd itp. i dzięki takim ludziom co mają wiedzę i czas żeby podzielić się swoją wiedzą i doradzić
0 x



Awatar użytkownika
euroscan
Posty: 593
Rejestracja: sobota 02 sie 2014, 11:58
x 1
x 19
Podziękował: 881 razy
Otrzymał podziękowanie: 820 razy

Re: Równowaga kwasowo - zasadowa

Nieprzeczytany post autor: euroscan » piątek 12 wrz 2014, 12:28

kolejny pomiar z nocy dał wynik 5.1 pH.
piję tylko wodę nie stosuje sody + weglan.
w celu analizy problemu zastosuje poniższą metodę, tzw. dokładnego oznaczania i oceny pH.
Aby dokładnie ocenic jak organizm daje sobie rade z pozostałościami kwaśnymi, należy dzien lub dwa przed pomiarem PH moczu jeść tylko kwasotwórczą, bogatą w białko żywność: mięso, i produkty mięsne, drób, produkty rybne, a przy tym nie spożywać owoców, sałatek, soków.
Substancje alkaliczne organizmu po neutralizacji większej zawartości kwasu zostaną usunięte z moczem wraz z produktami neutralizacji. Mierzone w trzecim dniu spożywania żywności białkowej pH moczu porannego wskazuje na potencjał rezerw alkalicznych.

żródło: "Woda zjonizowana, Życie bez chorób", autor TL, Stanisław Wiąckowski, strona 97., wydanie 2010.


akturat mięso przez trzy dni to dla mnie nie problem, ponieważ mam grupę krwi zero.
Dalej piszą, ze w takim teście wynik uzyskany 5.5 - 5.8 pH to dobry wynik, pokazujący że istnieje wystarczająco dużo substancji zasadowych , które mogą zneutralizować kwasy diety bogatej w białko.
W tym przypadku powracamy do normalnej diety i i picia po 2 - 2.5 litra wody alkalicznej dziennie.
Zakresy pH dla ostrzeżenia oraz stanu krytycznego podam po zrobieniu testu.
Załączniki
woda zjonizowana.jpg
(12.99 KiB) Pobrany 1039 razy
0 x


"własnymi zębami kopiemy sobie grób" Thomas Maffet

Awatar użytkownika
euroscan
Posty: 593
Rejestracja: sobota 02 sie 2014, 11:58
x 1
x 19
Podziękował: 881 razy
Otrzymał podziękowanie: 820 razy

Re: Równowaga kwasowo - zasadowa

Nieprzeczytany post autor: euroscan » niedziela 14 wrz 2014, 12:06

kolejne punkty analizy wyników
pH 6,2 - 7.0 Ostrzeżenie
chociaż wydawać się może, że wyniki są lepsze niż w pierwszym przypadku: wartości ph sa wyższe.
Jednakże w celu zneutralizowania dużej ilości kwasów powstałych w wyniku spożywania żywności
białkowej, samych substancji alkalicznych (w szczególności - sodu) nie wystarcza.
Większe ph moczu wskazuje, że do zneutralizowania kwasów wykorzystywany jest również dodatkowy
system alkalizacji (o tym w następnym punkcie).

Oczywiście codziennie wypijać co najmniej 2 - 2,5 l wody alkalicznej


pH 7,2 - 8,0 Stan krytyczny.
do neutralizacji kwasów zużywa sie bardzo duże ilości substancji alkalicznych.
Jeżeli wskazania takie uzyskuje się przez dłuższy czas, sygnalizuje to, iż zapasy substancji
alkalicznych są całkowicie wyczerpane i toksyczne kwaśne produkty przedostają się do nerek.
W celu ochrony swoich wrazliwych tanek przed uszkodzeniem, nerki do neutralizacji kwasów produkują
silną substancje zasadową - amoniak (ph około 9,25).
Jest to system neutralizacji pozostałości kwaśnych, który na tym etapie staje się kluczowym.
Po neutralizacji kwasów amoniak zostaje usunięty z moczem, a wartości pH moczu są wysokie.
Mocno alkaliczny amioniak powoduje uczucie pieczenia przy oddawaniu moczu, który ma wyrażny
specyficzny amoniakalny zapach.

należy codzienne starac się wypijać co najmniej 3 litry wody alkalicznej.


po zastosowaniu tej procedury wartości z pomiaru moczu porannego u mnie wynoszą ph 4,9/ 24 st C.
drugi obiekt poddany tej procedurze osiągnąl wyniki pomiaru moczu porannego ph 6,1 / 27 st C.
niestety autorzy ksiązki nie omawiają przypadku, jeśli pH moczu porannego jest mniejsze niż wartość
pH 5,5.
Teraz pozostaje zastosowanie normalnej diety i obserwowanie wyników pomiaru porannego moczu.
0 x


"własnymi zębami kopiemy sobie grób" Thomas Maffet

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9759
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 500
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14683 razy

Re: Równowaga kwasowo - zasadowa

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » niedziela 14 wrz 2014, 14:21

Nie będę się odnosił do powyższych cytatów, bo każdy ma prawo głosić swoje poglądy.

Osobiście jestem zwolennikiem pomiarów pH w dzień, kiedy organizm jest na obrotach. W nocy organizm celowo obniża pH, aby móc wydalić np. metale ciężkie, czy niektóre toksyny. Niskie pH z nocy, świadczy dla mnie, że ma co wydalać, ale pH poniżej 5 nie przestaje być dla nerek bezpieczne i wtedy moim zdaniem należy alkalizować organizm również na noc, choć bardziej delikatnie.
Niestety wielu ludzi, pijąc mało wody ma bardzo niskie pH w nocy i potem się okazuje, że nerki funkcjonują w połowie, albo mniej.
Podstawą poprawnego funkcjonowania nerek jest spożywana dobowo ilość wody (zależnie od wagi ciała), ale minimalne ilości mieszczą się w zakresie 1,5 - 2,5 l, 1,5 l to jest na ca. 45 kg masy ciała.

Jeszcze raz podkreślam, że jestem zwolennikiem metody chemicznej przy alkalizacji, gdyż kwasowość organizmu reguluje węglan sodu, więc podawanie w tym celu związków sodu, jest bardziej naturalne.
Powody bardzo niskiego pH w nocy mogą być różne, w tym brak dostępnego w organizmie sodu, co występuje często przy ograniczeniu spożywania soli i dodatkowym efektem jest niedobór "soków żołądkowych" - złe trawienie.

Drugi koniec skali - amoniak jest to sytuacja równie niebezpieczna dla nerek i nie odważyłbym się alkalizować organizmu, bez opinii nefrologa.
Taka sytuacja dotyczy większości ludzi z zaburzeniami umysłowymi, zwłaszcza przy schizofrenii, dla tego rodzaju pacjentów amoniak w moczu to norma, a zakwaszanie organizmu daje dobre efekty nie tylko dla nerek, ale i psyche, a czym oficjalna medycyna nie mówi.

Dla zdrowych ludzi uznaje się pH moczu w dzień 6,5 do 7 jako normalne i poprawne. Wahania są częste i dotyczą spożywanych produktów z dużymi spadkami dla cukru, alkoholu i słodkich napojów, a dla napojów typu "light" spadek jest podwójny, zwłaszcza gdy do słodzenia użyto aspartamu (coca cola i pepsi). Ale tu wchodzimy w sposób odżywiania, a to inny temat, ale trzeba wiedzieć co w żywności zakwasza, a co alkalizuje. To podstawa.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
euroscan
Posty: 593
Rejestracja: sobota 02 sie 2014, 11:58
x 1
x 19
Podziękował: 881 razy
Otrzymał podziękowanie: 820 razy

Re: Równowaga kwasowo - zasadowa

Nieprzeczytany post autor: euroscan » wtorek 16 wrz 2014, 09:28

pH Śliny
ph śliny dokładnie odzwierciedla poziom substancji alkalicznych w płynach ustrojowych oraz zdolność do neutralizowania kwasów. (tzw. metoda szybkiego oznaczania pH)
Nie do przecenienia jest również fakt , iz wartość pH śliny mogą dokładnie opisać reakcje organizmu na bodżce wewnętrzne (psychiczne, emocjonalne ) oraz pokazywać w jaki sposób reakcje te wpływają na stan naszego zdrowia.
(tzw. metoda dokładnego oznaczenia i oceny pH)

Szybkie wyznaczanie pH

Wartości pH sliny , w zależności od tego co jemy, zmieniają się gwałtownie z kwaśnych na alkaliczne i odwrotnie.
Ta właściwość natychmiastowego reagowania na rodzaj żywności jest wykorzystywana do oznaczania wskażnika pH organizmu.
Wartość pH sliny najpierw sprawdzamy przed posiłkiem.
Optymalna wartość pH przed posiłkiem wynosi od 6,6 do 6,8.
Jeżeli wartośc pH jest niższa niż 6,4 - sygnalizuje to niedobór substancji alkalicznych.
Po posiłku pH sliny winno osiągnąć wartość 7,8 i więcej.
Niższe wartości pH wskazują na brak ww substancji, a w szczególności na niedobór wapnia i magnezu oraz związane z tym jedynie częściowe trawienie żywności.
0 x


"własnymi zębami kopiemy sobie grób" Thomas Maffet

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9759
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 500
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14683 razy

Re: Równowaga kwasowo - zasadowa

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » wtorek 16 wrz 2014, 09:40

Pomiar pH śliny jest bardzo szybki, ale powiedziałbym zgrubny, czy nawet tylko orientacyjny, bo jak kolega zauważył;
Nie do przecenienia jest również fakt , iz wartość pH śliny mogą dokładnie opisać reakcje organizmu na bodżce wewnętrzne (psychiczne, emocjonalne )

I nie są to jedyne przyczyny, które ten pomiar mogą zakłócać.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

ODPOWIEDZ