Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Równowaga kwasowo - zasadowa

Awatar użytkownika
layla
Posty: 334
Rejestracja: środa 08 kwie 2015, 10:46
x 2
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podziękowanie: 552 razy

Re: Równowaga kwasowo - zasadowa

Nieprzeczytany post autor: layla » poniedziałek 20 kwie 2015, 14:30

Słuchajcie a ten phmetr.. są różne, pomożecie jaki ew kupić? To chyba może cała rodzinka korzystać..?

http://allegro.pl/listing/listing.php?o ... 5229638979
0 x



Awatar użytkownika
euroscan
Posty: 593
Rejestracja: sobota 02 sie 2014, 11:58
x 1
x 19
Podziękował: 881 razy
Otrzymał podziękowanie: 820 razy

Re: Równowaga kwasowo - zasadowa

Nieprzeczytany post autor: euroscan » poniedziałek 20 kwie 2015, 17:02

- ja mam tego i sobie chwalę, cena ostatnio zdrowo za niego spadła, chyba czyszczenie magazynów.
- kropkę słabo widać ale to można pominąć.
--
http://allegro.pl/miernik-ph-metr-az868 ... 08344.html
--
Załączniki
ph2.jpg
(57.65 KiB) Pobrany 748 razy
0 x


"własnymi zębami kopiemy sobie grób" Thomas Maffet

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Równowaga kwasowo - zasadowa

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » poniedziałek 20 kwie 2015, 19:36

Elektroniczny pH-metr jest doskonałym i dokładnym urządzeniem, ale drogim w tej wersji i relatywnie trudnym w stosowaniu. Powiedziałbym nieco upierdliwym.
Więc jeśli potrzeba tylko mierzyć pH moczu preferuje paski - nasiusiasz opłuczesz, porównasz ze wzorcem i wyrzucisz. A u ph-metru naczyńko, płukanie sondy przed, kalibracja, jeśli nie była trochę używana, pomiar ,płukanie sondy, naczynia itd.
Ja preferuję takie np jak te:
http://allegro.pl/paski-4-7-do-badania-ph-w-moczu-pochwie-100szt-i5020056779.html
Wprawdzie @ga marudzi że wolałby widzieć ponad 7 - to są od 5,5 - 9 - wtedy nie widać bardzo niskich pH moczu, ale można sprawdzać spokojnie pH śliny. Ideałów nie ma, lub dużo kosztują, coś za coś.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: Równowaga kwasowo - zasadowa

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » wtorek 21 kwie 2015, 09:09

Prof. Nieumywakin - "Endoekologia zdrowia'' str. 255

Jak wykazało wieloletnie doświadczenie
w pracy, w stosunku do normy
pH, wynoszącej 7,41, co 10 lat życia obniża
się ono o 0,1 . Na przykład około 50
roku życia wynosi już 6,9
.

Jednocześnie obniżenie pH z 7,0 do 6,5 doprowadza
już do funkcjonalnych zmian w organizmie,

a przy obniżeniu z 6,5 do 6,0 powstają
schorzenia wymagające wykwalifikowanej
pomocy medycznej,

z 6,0 do 5,5 - to już onkologia, cukrzyca, zaburzenia
sercowo-naczyniowe, zakłócenie
procesów metabolicznych,

a poniżej 5,5-5,4- następuje zgon .


edit:
Wprawdzie @ga marudzi że wolałby widzieć ponad 7 - to są od 5,5 - 9 - wtedy nie widać bardzo niskich pH moczu, ale można sprawdzać spokojnie pH śliny. Ideałów nie ma, lub dużo kosztują, coś za coś.


najlepiej z tych względów mieć takie i takie, choć absolutnej większości 4-7 są najpotrzebniejsze ;)
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Równowaga kwasowo - zasadowa

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » wtorek 21 kwie 2015, 10:09

To my już chyba jesteśmy zdegenerowani całkiem. Przynajmniej w/g Nieumywakina.
Do tej pory widziałem tylko jedno dziecko do 10 lat, które miało pH moczu 7,2. Jedno.
Z wyłączeniem przypadków chorobowych.
Zaś ta norma 7,41 mocno przypomina pH krwi, które w/n naszych norm powinno zie zawierać w granicach 7,35 - 7,45.
Z drugiej strony wiem, że próby utrzymania pH moczu na poziomie 7,3 - 7,5 (istotne w nowotworach) powodują znaczące pogorszenie samopoczucia, a nawet "sygnały" z nerek u osób 50+.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: Równowaga kwasowo - zasadowa

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » wtorek 21 kwie 2015, 10:58

6,7 - 7,0 to bardzo dobre wyniki chyba są ? ;)
Rzadko kto więcej chyba ma?

A to dziecko wspomniane (7,2) miało jakieś działanie z sodą wcześniej ?..

Badanie z dzisiaj:
mama - 6,5
tata - 7,0

mała - wczoraj wychowawczyni prosiła o zabranie dziecka bo blade, brzuszek boli, osłabiona..
- kilka razy witC pół łyżeczki, vitD 10 kr. Vigantol, Balsam kapucyński 3X po 10 kropli..
- wieczorem juz brykała.

dzisiaj - 7,0 8-)
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
euroscan
Posty: 593
Rejestracja: sobota 02 sie 2014, 11:58
x 1
x 19
Podziękował: 881 razy
Otrzymał podziękowanie: 820 razy

Re: Równowaga kwasowo - zasadowa

Nieprzeczytany post autor: euroscan » wtorek 05 maja 2015, 08:21

- było kiedys pytanie co to jest płyn alkaliczny ?
- normalna woda nie będzie więc dość skutecznie wypłukiwać nagromadzonych kwasów i toksyn. Aby tego dokonać konieczne jest spożycie płynu alkalicznego – bogatego w kationy odkwaszające: sód, potas, magnez i wapń.

Co to jest Utajona Kwasica Mezenchymalna * ?

Substancje odżywcze i tlen docierają do większości komórek naszego ciała za pośrednictwem przestrzeni pozakomórkowej zwanej też macierzą. Całkowita masa tej substancji to ok. 10-15 kg. Jej pH w warunkach prawidłowych to 7.4, jest więc ona zasadowa. Stężenie jonów wodorowych H+ (kwasowych) w tej przestrzeni jest normalnie 2.5 x mniejsze, niż przy pH 7.0 (płyn obojętny).

wysokie pH = niskie stężenie H+ i odwrotnie

pH=7.0 <=> [H+]=10-7 płyn obojętny,

pH=7.4 <=> [H+]=10-7.4 = 0.4 *10-7 płyn lekko zasadowy

pH=6.6 <=> [H+]=10-6.6 = 2.5 *10-7 płyn lekko kwaśny

Oprócz wody, macierz zawiera białka strukturalne: kolagen, glikoproteiny oraz glikoproteoglikany. Wszystkie te cząsteczki mają ładunek ujemny. Dzięki temu odpychają się, a przestrzeń międzykomórkowa zachowuje strukturę zolu czyli płynu.

Gdy stężenie jonów H+ wzrasta w skutek zakwaszenia, przyłączają się one do cząsteczek białkowych. Białka przestają one być elektrycznie ujemne i przestają się odpychać. Struktura przestrzeni międzykomórkowej przechodzi w żel czyli galaretę. W tym czasie pH, czyli stenie wolnych jonw H+ macierzy maleje tylko nieznacznie.

Dalsze gromadzenie się jonów H+ powoduje, że wiążą się one z innymi anionami organicznymi np. moczanami. Aniony moczanowe - po przyłączeniu jonu wodorowego stają się elektrycznie obojętnymi cząsteczkami kwasu moczowego, te łączą się ze sobą i wytrącają w macierzy jako kryształki.

Wnioski: Przestrzeń międzykomórkowa może zgromadzić duże ilości jonów H+ na cząsteczkach białkowych i anionach organicznych. Stężenie wolnych jonów H+ prawie się nie zmieni, zmieni się jednak jej struktura macierzy – przestrzeń międzykomórkowa stanie się galaretą – dostarczanie substancji odżywczych do komórek i usuwanie produktów przemiany materii będzie znacznie utrudnione.

Powoduje to, że komórki rozpoczynają produkcję energii metodami beztlenowymi – czyli poprzez zamianę cukru na kwas mlekowy. Kwas mlekowy jest wyrzucany do przestrzeni międzykomórkowej i jeszcze bardziej ją zakwasza


Spadek produkcji energii powoduje, że komórka nie jest w stanie utrzymać wysokiego stężenia jonów potasowych i magnezowych wewnątrz komórki.

Wiążące się ze sobą cząsteczki białkowe mogą związać pomiędzy sobą różne substancje toksyczne. Po wielu latach niezdrowego trybu życia z małą ilością ruchu i dietą ubogą w minerały alkaliczne (K+, Mg2+, Ca2+, Na+) przestrzeń międzykomórkowa może stać się prawdziwym śmietnikiem.

Zauważ, że samo picie większych ilości wody może być wtedy niewystarczające, gdyż woda ma 2.5x większe stężenie jonów H+, niż prawidłowa przestrzeń międzykomórkowa. Woda nie będzie więc dość skutecznie wypłukiwać nagromadzonych kwasów i toksyn. Aby tego dokonać konieczne jest spożycie płynu alkalicznego – bogatego w kationy odkwaszające: sód, potas, magnez i wapń.

żródło: http://www.drmichalak.pl/zakwaszenie.htm
0 x


"własnymi zębami kopiemy sobie grób" Thomas Maffet

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Równowaga kwasowo - zasadowa

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » wtorek 05 maja 2015, 09:06

@GA, Dziecko nie miało do czynienia z sodą, ma ponad 10 lat i tak ma. Ma ograniczane słodycze, bo po nich bezpośrednio dostaje "ADHD", jak to mówią "cukier krzepi".

To bardzo cenne uwagi dr Michalaka, wiele wyjaśniają w zakresie równowagi kwasowo-zasadowej.

Dlatego zawsze byłem zwolennikiem alkalizacji węglanami sodu i potasu oraz suplementacji magnezu i D3.
Wapnia na ogół pobieramy dość, problemem może być jego przyswajanie, zwłaszcza wobec zakwaszenia organizmu.

Z doświadczenia widzę, że najpóźniej po ok. miesiącu od rozpoczęcia takiej alkalizacji trzeba zmniejszać dawkę. "Bufory" alkaliczne są już "podładowane". A najpóźniej po pół roku alkalizacji tą metodą, nikt już nie pobiera jej regularnie, bo nie ma takiej potrzeby - organizm sam utrzymuje wymagane pH.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
layla
Posty: 334
Rejestracja: środa 08 kwie 2015, 10:46
x 2
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podziękowanie: 552 razy

Re: Równowaga kwasowo - zasadowa

Nieprzeczytany post autor: layla » wtorek 05 maja 2015, 11:31

Ten post celowo napisany jest dwa razy w dwóch tematach lugolu i tutaj. Zasadniczo chodzi o Hashimoto, wyjście z niego całkowite ku zaskoczeniu lekarza oraz zgubienie wagi ale potem jest o kwasowości, pokazanie jakie trunki na nas działają , obrazowo.. proszę nie usuwać.

https://www.youtube.com/watch?v=cNT_X1m5t


Szukam w tym filmiku powyżej a przede mną ten poniżej, konkretnych w wskazówek, co robił, że z tego wyszedł. Mam niedoczynność, walczę z wagą. Gubię ją tylko jak nic nie jem a potem wraca. Zasadowość jak mniemam ma znaczenie ale wychodzi mi że, to jest jakiś myk z wodą ale nie do końca wiem jaki bo wspominał o mrożeniu i odmrażaniu ale jakoś tak, że to nie to..

filmik o wodzie, bo chyba tu trzeba szukać wskazówek:
https://www.youtube.com/watch?v=kmEUeS2uYOI


edit: w tych filmach powtarzają się wątki tak więc i Hasi
Ostatnio zmieniony wtorek 05 maja 2015, 11:54 przez layla, łącznie zmieniany 1 raz.
0 x



Awatar użytkownika
layla
Posty: 334
Rejestracja: środa 08 kwie 2015, 10:46
x 2
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podziękowanie: 552 razy

Re: Równowaga kwasowo - zasadowa

Nieprzeczytany post autor: layla » wtorek 05 maja 2015, 11:33

Blu, pisałeś, by kupić mierniki elektroniczne, a teraz, że paski wygodne, to jak ?:)
Teraz mam paski ale czasem kłopot z odczytem koloru.
Kupiłabym miernik ale czy jego się czyści, żeby ten sam do śliny i moczu.. eee, może kretyńskie pytanie ale nie mam wiedzy.
A co, jak 2 osoby miałyby używać?
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Równowaga kwasowo - zasadowa

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » wtorek 05 maja 2015, 13:06

Pisałem, że mierniki są bardziej dokładne, a paski wygodniejsze, zdania nie zmieniam.
Trudno będzie miernikiem zmierzyć ślinę, bo sporo trzeba byłoby napluć do tego kieliszka w którym mierzymy. W ślinie paski sprawdzają się lepiej. Z paskami zależnie od zakupionego rodzaju, ale zawsze jest problem interpretacji koloru. Stąd paski jednopolowe i o zakresie 0 -14 praktycznie są nieprzydatne.
Nawet na trój i czteropolowych określenie pH z dokładnością do 0,1 nie jest możliwe, ale przy świetle dziennym większego błędu niż 0,2 raczej się nie popełni, chyba że daltonista.
To wystarcza bo pomiar jest orientacyjny i dość szybko pH organizmu się zmienia po jedzeniu / piciu, a po naszych miksturach alkalizujących - znacząco.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
layla
Posty: 334
Rejestracja: środa 08 kwie 2015, 10:46
x 2
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podziękowanie: 552 razy

Re: Równowaga kwasowo - zasadowa

Nieprzeczytany post autor: layla » wtorek 05 maja 2015, 14:07

czyli lepiej kupować te, co maja takie pola kwadraciki na każdym pasku? Bo ja mam takie, że całe jest w kolorze coś koło żółtego a potem się zmienia na zieleń lub nie..
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Równowaga kwasowo - zasadowa

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » wtorek 05 maja 2015, 14:44

Tak lepsze są wskaźniki wielopolowe, łatwiej dopasować odcienie.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
analityczka
Posty: 443
Rejestracja: wtorek 21 kwie 2015, 16:16
x 1
x 12
Podziękował: 230 razy
Otrzymał podziękowanie: 584 razy

Re: Równowaga kwasowo - zasadowa

Nieprzeczytany post autor: analityczka » wtorek 05 maja 2015, 16:47

layla pisze:jest jakiś myk z wodą ale nie do końca wiem jaki bo wspominał o mrożeniu i odmrażaniu

Może chodzi o teorię pana Stanisława Szczepaniaka?
"Do odkwaszania polecam też zwykły dolomit (...) oraz picie wody 6-klastrowej, czyli o takiej strukturze kryształów, jaką mają naturalne lodowce. Możemy ją uzyskać przez włożenie butelki do zamrażalnika, a potem jej odmrożenie"
http://www.4wymiar.pl/zagadki-i-hipotez ... -raka.html
O dolomicie i takiej wodzie mówi też Jerzy Zięba.
Czytałam, że jest też woda zjonizowana, alkaliczna, ale to już wyższa szkoła jazdy
0 x


* Informacja bez sprawdzenia wiarygodności źródeł jest tylko hipotezą.
* Ja mogę być nieobiektywna, dowody – nie.

Awatar użytkownika
layla
Posty: 334
Rejestracja: środa 08 kwie 2015, 10:46
x 2
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podziękowanie: 552 razy

Re: Równowaga kwasowo - zasadowa

Nieprzeczytany post autor: layla » wtorek 05 maja 2015, 18:19

ten myk to koralowiec suplement wsypywany do wody.. już sama doszłam do tego jak to działa a Blu potwierdził.
To jak picie wody słonej , solonej. A facet schudł i pozbył się Hashi, bo: ćwiczył, jod używał, pozbył sie cukru, kawy itp zakwaszających produktów no i pił te wodę z koralowcem, który ma tyle minerałów co sól ale także wapń i jod.
Więc w wielkim skrócie się zalklizował i jod używał.
Jod można inaczej, z wapniem to nie wiem czy dobrze go w o=końcu brać czy nie..Zięba, że nie,
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Równowaga kwasowo - zasadowa

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » wtorek 05 maja 2015, 18:50

Jod z wapniem relacji nie ma, tylko z rtęcią, kobaltem, arsenem i żelazem.
A równowaga kwasowo zasadowa jest podstawą, wiele razy to pisałem i powtarzam!
bez tego, ani rusz. W kierunku zdrowienia oczywiście.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
analityczka
Posty: 443
Rejestracja: wtorek 21 kwie 2015, 16:16
x 1
x 12
Podziękował: 230 razy
Otrzymał podziękowanie: 584 razy

odkwaszanie

Nieprzeczytany post autor: analityczka » środa 06 maja 2015, 17:08

1 łyżka węglanu potasu + 2 łyżki sody + chłodna woda + kwasek cytrynowy
Ten przepis @blue na odkwaszanie w wielu wątkach się przewija, ale ile tego kwasku dosypać, żeby wszystko do cytrynianu przereagowało?
Tylko smakiem się kierować na zasadzie, że im kwaśniej tym więcej cytrynianu sodu wypiję?
0 x


* Informacja bez sprawdzenia wiarygodności źródeł jest tylko hipotezą.
* Ja mogę być nieobiektywna, dowody – nie.

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Równowaga kwasowo - zasadowa

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » środa 06 maja 2015, 17:45

Po takim, koktajlu odlecisz, jak dobrze pójdzie to tylko do WC.
Wszędzie piszę (na raz tylko) pół łyżeczki mieszaniny sody z węglanem potasu (może być optycznie 2 :1) na szklankę wody( najpierw na pół, abo wyjdzie) soku / kwasku dodajemy aż przestanie bąblować.
To w ogóle kwaśne wtedy nie jest, jest nijakie, możesz sobie czymś dosmaczyć.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
analityczka
Posty: 443
Rejestracja: wtorek 21 kwie 2015, 16:16
x 1
x 12
Podziękował: 230 razy
Otrzymał podziękowanie: 584 razy

Re: Równowaga kwasowo - zasadowa

Nieprzeczytany post autor: analityczka » środa 06 maja 2015, 18:39

blueray21 pisze:Po takim, koktajlu odlecisz, jak dobrze pójdzie to tylko do WC

Zaczynam wyczuwać twoje poczucie humoru. Trochę sarkazmu też się przydaje :)
Z tymi łyżkami tylko o proporcje mi chodziło. I oczywiście o ułatwienie ;)
Myślałam, żeby wszystkie trzy "proszki" zmieszać i mieć gotowy zapas.
0 x


* Informacja bez sprawdzenia wiarygodności źródeł jest tylko hipotezą.
* Ja mogę być nieobiektywna, dowody – nie.

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Równowaga kwasowo - zasadowa

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » środa 06 maja 2015, 19:06

2 węglany możesz zmieszać bez problemu. A trzeci jaki? Jeżeli spróbujesz z kwaskiem cytrynowym, lub wit. C jako 3 składnik to wkrótce będziesz miała monoblok, czyli bryłę.
Dlatego Big Pharma dodaje różne cuda do swoich tabletów, żeby się nie zbrylało.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
layla
Posty: 334
Rejestracja: środa 08 kwie 2015, 10:46
x 2
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podziękowanie: 552 razy

Re: Równowaga kwasowo - zasadowa

Nieprzeczytany post autor: layla » piątek 08 maja 2015, 19:40

relacje z ostatniej chwili.
mocz rano 6,5 wieczorem 7 , w dzień zapominam mierzyć :D
ślina , róznie ale w granicach także 6,5 -7

Nie piję kawy już tydzień, ksylitol nieznacznie zamiast cukru unikam pszenicy, mało mięsa i zbóż. Wogóle mało jadam bo po grypie apetyt mi jeszcze nie wrócił.
Wkrótce wracam do soków wyciskanych i zakupiłam młody jęczmień bio, będę próbować.
0 x



Awatar użytkownika
layla
Posty: 334
Rejestracja: środa 08 kwie 2015, 10:46
x 2
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podziękowanie: 552 razy

Re: Równowaga kwasowo - zasadowa

Nieprzeczytany post autor: layla » poniedziałek 11 maja 2015, 15:08

czy możecie mi w skrócie podać jakie ph powinno być o jakich porach? jakie są zasady, do tej pory wywnioskowałam, że powinnam celować 6,5 -7
0 x



Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: Równowaga kwasowo - zasadowa

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » poniedziałek 11 maja 2015, 15:17

celuj w ten zakres! ;)
rano musi być mniej...6,5..?
w dzień jak jest koło 7-iu to jest gites.
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
layla
Posty: 334
Rejestracja: środa 08 kwie 2015, 10:46
x 2
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podziękowanie: 552 razy

Re: Równowaga kwasowo - zasadowa

Nieprzeczytany post autor: layla » poniedziałek 11 maja 2015, 21:36

rano mam 6,5 to super.

Pytanko: czy gentamycyna, którą płuczę zatoki przy tym okropnym zapaleniu (stało się, WU nie pomagała) może wpłynąć na ph? niby działa głównie miejscowo ale coś tam przenika do nerek a nawet płodu, z ulotki wynika, podejrzewam, że to powód, dlaczego dziś w dzień i wczoraj miałam 6-6,5 Ale jeszcze tylko 2 razy to jakoś przeboleję.
Sodę piję 2x dziennie przez to, do tej pory piłam 1x dziennie i ph ładnie rosło.
0 x



Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5651
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 372
x 227
Podziękował: 30572 razy
Otrzymał podziękowanie: 9104 razy

Re: Równowaga kwasowo - zasadowa

Nieprzeczytany post autor: abcd » poniedziałek 11 maja 2015, 21:38

WU zadzxiała ale nie należy oczekiwać po niej tak natychmiastowych efektów jak po chemicznych lekach.
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

ODPOWIEDZ