Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Równowaga kwasowo - zasadowa

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9758
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 498
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14671 razy

Re: Równowaga kwasowo - zasadowa

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » wtorek 05 kwie 2016, 09:49

Tylko, że sól z Morza Martwego nie jest solą, a głównie chlorkiem magnezu.
Magnez też potrzebny, ale bez przesady.
Niedobory soli powodują znacznie większe problemy, niż jej nadmiar - tylko musi to być sól naturalna, nie rafinowana, czyli kłodawska, morska, himalajska.
Wymysły białych kitli w zakresie ograniczania soli powodują ciężkie, trudno odwracalne schorzenia. Bołotow, Nieumywakin o tym piszą. Organizm potrzebuje soli i dość dobrze reguluje zapotrzebowanie na nią, tylko że dziecko ci nie powie, ale jak zostawisz kryształ soli na stole, to będzie lizało samo z siebie.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13131
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 695
Podziękował: 30184 razy
Otrzymał podziękowanie: 19679 razy

Re: Równowaga kwasowo - zasadowa

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » wtorek 05 kwie 2016, 13:05

to będzie lizało samo z siebie.

Tak własnie jest ;)
Dzieci sa mądre.
Trzeba postawić miseczkę na stole z solą kłodawska zamiast cukru.
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

radek-34
Posty: 55
Rejestracja: wtorek 29 mar 2016, 14:00
x 1
x 1
Otrzymał podziękowanie: 44 razy

Re: Równowaga kwasowo - zasadowa

Nieprzeczytany post autor: radek-34 » wtorek 05 kwie 2016, 19:19

Sól z Morza Martwego do kąpieli oczywiście.Mam pytanie odnośnie zbliżającej się majówki (w tym roku dość długiej) i związanych z nią nieodłącznie spotkań przy grillu i litrach wypijanego piwa.Mam coś takiego że jak kilka dni popiję piwa to bardzo dokucza mi zgaga, to też związane jest z małą ilością kwasu?
0 x



radek-34
Posty: 55
Rejestracja: wtorek 29 mar 2016, 14:00
x 1
x 1
Otrzymał podziękowanie: 44 razy

Re: Równowaga kwasowo - zasadowa

Nieprzeczytany post autor: radek-34 » wtorek 05 kwie 2016, 21:54

A propos córki.żona była dzisiaj z nią u lekarza stwierdzono wirusowe zapalenie krtani,ale to co przepisała to ręce opadają:
Nebbud do inchalacji,Polfergan Fanipos.Wygląda na to że sterydy są bardzo modne,dodam że pediatra pracuje w szpitalu jako neonatolog. :evil:
0 x



Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13131
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 695
Podziękował: 30184 razy
Otrzymał podziękowanie: 19679 razy

Re: Równowaga kwasowo - zasadowa

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » wtorek 05 kwie 2016, 22:22

Inhaluj WU 0.5%, sodą.
Askorbinian sodu dawkuj 2 gramy co godzinę, najlepiej z MSM.
Prywatnie nazwałbym te ''leki'' dosadnie..

Nebbud - Budesonidum
Możliwe skutki uboczne:

>Często: podrażnienie jamy ustnej i gardła – wystąpienie tego działania będzie mniej prawdopodobne, jeżeli pacjent będzie przepłukiwał usta wodą po każdorazowym przyjęciu leku, chrypka, kaszel, trudności w przełykaniu. Rzadko: reakcje skórne, w tym wysypka, świąd i zaczerwienienie, skurcz klatki piersiowej i trudności w oddychaniu, obrzęk twarzy, warg i języka, spowolnienie wzrostu u dzieci i młodzieży. Bardzo rzadko: wpływ na nadnercza (mały gruczoł obok nerki), jaskra (zwiększenie ciśnienia w oku), zaćma (mętnienie soczewki oka), zmiany gęstości mineralnej kości (ścieńczenie kości)

Polfergan - Promethazini hydrochloridum
Możliwe skutki uboczne:

>Depresja lub pobudzenie ośrodkowego układu nerwowego (częściej pobudzenie i halucynacje), senność, dezorientacja, zawroty głowy, upośledzenie koordynacji ruchowej, zmniejszenie sprawności psychofizycznej, zaburzenia widzenia (niewyraźne, podwójne widzenie, rozszerzenie źrenic), spadek ciśnienia tętniczego, zaburzenia pracy serca, suchość w jamie ustnej, nosie, gardle, zaburzenia regulacji temperatury ciała (gorączka), rumień na twarzy, nadwrażliwość na światło, zwiększenie stężenia glukozy we krwi. U dzieci objawy pobudzenia, koszmary nocne, drgawki, nudności i wymioty, niekiedy żółtaczka, skurcz mięśni gładkich oskrzeli, obrzęk błony śluzowej przewodów nosowych, rzadko zmniejszenie liczby krwinek białych lub płytek krwi. W przypadku wystąpienia innych, niewymienionych działań niepożądanych należy poinformować lekarza. Lek upośledza sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów i obsługę maszyn.

Fanipos (Flix) - Fluticasoni propionas
Możliwe skutki uboczne:

>Wysychanie i podrażnienie błony śluzowej nosa i gardła, wrażenie nieprzyjemnego zapachu, krwawienia z nosa, perforacja przegrody nosowej, zapalenie gardła, wzrost ciśnienia wewnątrzgałkowego, miejscowe infekcje błony śluzowej nosa i gardła, reakcje nadwrażliwości.

to są ''leki''.....
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

radek-34
Posty: 55
Rejestracja: wtorek 29 mar 2016, 14:00
x 1
x 1
Otrzymał podziękowanie: 44 razy

Re: Równowaga kwasowo - zasadowa

Nieprzeczytany post autor: radek-34 » środa 06 kwie 2016, 06:21

Dzisiaj pobudka o 2-giej w nocy z powodu kaszlu -dwie szczypty soli i do teraz ani jednego kaszlnięcia :D
0 x



Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13131
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 695
Podziękował: 30184 razy
Otrzymał podziękowanie: 19679 razy

Re: Równowaga kwasowo - zasadowa

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » środa 06 kwie 2016, 07:01

Szczypty po prostu czy popite wodą?
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
euroscan
Posty: 593
Rejestracja: sobota 02 sie 2014, 11:58
x 1
x 19
Podziękował: 881 razy
Otrzymał podziękowanie: 820 razy

Re: Równowaga kwasowo - zasadowa

Nieprzeczytany post autor: euroscan » środa 06 kwie 2016, 10:06

- prawidłowo powinno być woda o potem szczypta soli (kryształek) na język.
0 x


"własnymi zębami kopiemy sobie grób" Thomas Maffet

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13131
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 695
Podziękował: 30184 razy
Otrzymał podziękowanie: 19679 razy

Re: Równowaga kwasowo - zasadowa

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » środa 06 kwie 2016, 11:28

Siemionowa i dr Ivan mówią najpierw sól potem woda ;)

Najlepiej pić wodę w następujący
sposób :

Wziąć do ust szczyptę soli i popić ją
szklanką wody,
do której dodano 10-15
kropli 3% wody utlenionej, a najlepiej
wypić w taki sam sposób jeszcze jedną
szklankę wody-szybko poczujecie,
że picie wody w ten sposób jest nawet
miłe. Jest to niezbędne po to, aby, z jednej
strony, uzupełnić w wystarczającym
stopniu wodę utraconą przez organizm
podczas snu na usuwanie produktów
metabolizmu, a z drugiej, – aby wydalić
zagęszczoną w ciągu nocy żółć z pęcherzyka
żółciowego, która akurat okazuje
się być podstawowym źródłem tworzenia
się w nim kamieni.

Pożądane jest, aby pić wodę, zaczynając
od godziny 5-7 czasu miejscowego,
w okresie aktywności pęcherzyka
żółciowego”. I co równie ważne : wypicie
2 szklanek wody rano, na czczo,
usuwa zaparcia .
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
dama
Posty: 842
Rejestracja: niedziela 15 mar 2015, 20:15
x 2
x 9
Podziękował: 1875 razy
Otrzymał podziękowanie: 886 razy

Re: Równowaga kwasowo - zasadowa

Nieprzeczytany post autor: dama » środa 06 kwie 2016, 17:36

blue o jakie gorycze chodzi ? i co zrobic z tym h.Pylori?
dzisiaj zjadłam odsmazony kuskus no żoładek boli a nie jest to przyjemne i nie wiem czym sie ratowac tak na szybko .
Raczej jestem zniechęcona komus jakos umiem poradzic a sobie nie.
Jakas porada ?
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9758
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 498
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14671 razy

Re: Równowaga kwasowo - zasadowa

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » środa 06 kwie 2016, 22:36

Piołun, gencjana - wyciągi - to naprawdę jest gorzkie i wzmaga wydzielanie kwasu solnego.
Z h. pylori nie jest tak łatwo walczyć, mamy to chyba w odrębnym temacie.
Na szybko ratować się siemieniem lnianym parzonym (gluty) i mielonym, będzie nieco osłaniało.
Spróbuj zaobserwować jaki rodzaj jedzenia najbardziej ci dokucza.
Niestety wszystko wskazuje na podrażnienie ścianek żołądka, a w najgorszym przypadku nadżerki od h. pylori.
Na gastroskopię cię nie namawiam, na razie obserwuj siebie, herbatka z mięty, melisy itp.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
dama
Posty: 842
Rejestracja: niedziela 15 mar 2015, 20:15
x 2
x 9
Podziękował: 1875 razy
Otrzymał podziękowanie: 886 razy

Re: Równowaga kwasowo - zasadowa

Nieprzeczytany post autor: dama » czwartek 07 kwie 2016, 21:03

Moze to tez od stresu bo ostatnio mi go nie brakuje .
Wziełam tabletki chinskie na nadmiar jakis enzymów ,siemie mielone ale posypuje to co jem.
Dzisiaj nie bolało jadłam chleb razowy z masłem sałata i ćwikła ,herbata lekko gorzka .
Bede obserwowac .
0 x



Alicante
Posty: 43
Rejestracja: środa 02 gru 2015, 19:21
Podziękował: 37 razy
Otrzymał podziękowanie: 24 razy

Re: Równowaga kwasowo - zasadowa

Nieprzeczytany post autor: Alicante » środa 13 kwie 2016, 22:40

Pije od grudnia codziennie rano sode kalcynowaną + potas,
wieczorami pije magnez + boraks albo wit. C zbuforowaną soda i potasem
Niepokoii mnie to ze rano PH moczu nadal mam zazwyczaj 5,0, (a to juz mój 3x PHmetr...wiec nie ma przekłąmania)
po sodzie mi skacze do ok. 6,8PH
1x fusiasta kawa dziennie/obiady mięsne/sporo stresu ostatnio.
Jaka moze być tego przyczyna? Czy ew. jakaś kuracja przeciwpasożytnicza może wspomóc alkalizacje? Czy nadmiar tej wit. C mnie juz zakwasza?
0 x



Awatar użytkownika
Andy
Posty: 31
Rejestracja: poniedziałek 28 mar 2016, 21:29
x 1
Podziękował: 37 razy
Otrzymał podziękowanie: 11 razy

Re: Równowaga kwasowo - zasadowa

Nieprzeczytany post autor: Andy » piątek 15 kwie 2016, 18:41

Czy do stałej suplementacji mogę stosować 2x dziennie czubate pół łyżeczki wit c + pół łyżeczki mieszanki alkalizującej (ok. 2g) 60% soda 40% węglan potasu ? Ile z tego wchłonie mi się samego potasu z węglanu potasu (tam przykładowo będzie chyba 800mg tak? ) ?

Jak to łączyć (kwas askorbinowy + mieszanka) w przypadku grypy gdzie potrzeba nawet 20g wit c dziennie ? przecież nie mogę wziąć wtedy 10g potasu...
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9758
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 498
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14671 razy

Re: Równowaga kwasowo - zasadowa

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » piątek 15 kwie 2016, 19:26

Możesz! Bo weźmiesz też dużo sodu. Nie patrz na cyferki pojedynczych składników, liczy się kompleks. Będziesz pobierał askorbinian sodu i askorbinian potasu. Już ci pisali, ale powtórzę: mieszanki alkalizującej dodajesz do rozpuszczonej wit. C tyle, aż przestanie gazować, objętościowo jest to nieco mniej niż połowa proszku wit. C.

@Alicante, rano pH moczu zawsze powinno być niskie, choć 5 jet bardzo niskie i to oznacza, że twoje "bufory alkaliczne" jeszcze naładowane nie są.
Mięso aż tak nie zakwasza - kawa, mocniej alkohol, cukier no i stres niestety. Jezeli nie robisz tak jak napisałem wyżej, to zakwasza cię również ta wit. C, której nie zbuforowałeś do końca.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
Andy
Posty: 31
Rejestracja: poniedziałek 28 mar 2016, 21:29
x 1
Podziękował: 37 razy
Otrzymał podziękowanie: 11 razy

Re: Równowaga kwasowo - zasadowa

Nieprzeczytany post autor: Andy » piątek 15 kwie 2016, 19:57

@blueray21
Ok już rozumiem. Ale czy na dłuższą metę stosowanie takiej mieszanki nie podniesie pH organizmu? Bo jak będę brał 10g wit C dziennie to będzie trochę tej sody.. i potasu też.
Czy do podniesienia pH działa tylko soda + cytryna rano przed śniadaniem?

No i co w przypadku gdy mam grypę i potrzebuję nawet 20g wit c dziennie ? przecież nie mogę wziąć wtedy 10g sody z potasem... (Jak na moje rozumowanie wtedy używam tylko askorbinianu sodu a mieszanke z potasem tylko raz w ciągu dnia, dobrze myśle ? :D )
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9758
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 498
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14671 razy

Re: Równowaga kwasowo - zasadowa

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » piątek 15 kwie 2016, 20:23

Jeżeli zbuforujesz wit. C, jak pisaliśmy to ona ma odczyn obojętny! Soda + cytryna podnosi pH.
Możesz wziąć 10g sody z potasem bo jedno niweluje drugie, nadmiary będą wydalane. Gdzieś było prezentowane takie koło współdziałania minerałów w organizmie. Podstawowe antagonistyczne pary to właśnie sód - potas i wapń - magnez.

Edit: nawet musisz brać potas, skoro bierzesz sód, bo on ci wywali potas do zera!
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
barneyos
Administrator
Posty: 1455
Rejestracja: piątek 04 sty 2013, 08:49
x 24
x 73
Podziękował: 154 razy
Otrzymał podziękowanie: 1893 razy

Re: Równowaga kwasowo - zasadowa

Nieprzeczytany post autor: barneyos » piątek 15 kwie 2016, 21:12

Bierz i się nie bój. Ja po roku brania mam bufory sodowe i potasowe idealne.
0 x


======================================================
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko rzeczy, których na razie nie potrafimy zrobić

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9758
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 498
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14671 razy

Re: Równowaga kwasowo - zasadowa

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » piątek 22 kwie 2016, 13:34

O buforowaniu witaminy C piszemy od dawna w stosownym temacie i oczywiście używamy soli himalajskiej - rodem z Kłodawy, nie jest w niczym gorsza a i do kąpieli i nie tylko coś się u nich znajdzie, za rozsądne pieniądze.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

karolka
Posty: 77
Rejestracja: poniedziałek 27 cze 2016, 11:17
x 7
x 2
Podziękował: 35 razy
Otrzymał podziękowanie: 55 razy

Re: Równowaga kwasowo - zasadowa

Nieprzeczytany post autor: karolka » piątek 16 wrz 2016, 09:46

Mam do Was dobry ludzie pytanko. Od jakiegoś czasu piję rano na czczo sodę z potasem do alkalizaji, czasem po południu. Sodę z potasem daję do szklanki pól łyżeczki plus sok z cytryny. Od jakiegoś czasu goni mnie do toalety po wzięciu sody, praktycznie mam wrażenie, ze cała jest wydalana :shock: . CZy to oznaka, że mam przestać ją zażywać?
0 x



Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13131
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 695
Podziękował: 30184 razy
Otrzymał podziękowanie: 19679 razy

Re: Równowaga kwasowo - zasadowa

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » piątek 16 wrz 2016, 10:05

To raczej naturalna reakcja.
Nie ma czego się obawiać.
Potrzeba czasu aż się wszystko unormuje.
Rano pH moczu powinno być w okolicy 6.0.
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

karolka
Posty: 77
Rejestracja: poniedziałek 27 cze 2016, 11:17
x 7
x 2
Podziękował: 35 razy
Otrzymał podziękowanie: 55 razy

Re: Równowaga kwasowo - zasadowa

Nieprzeczytany post autor: karolka » piątek 16 wrz 2016, 10:32

Dziękuję za sprostowanie. Wcześniej tak nie miałam, stąd moje pytanie. Najpierw rano idę do toalety (codziennie bez biegunki) i dopiero po zażyciu sody jakieś 20-30 minut później. Śniadanie jem około 40-50 minut po zażyciu sody, więc to nie dlatego , ze za wcześnie jadłam. Ale skoro to normalne , to dalej piję :D . Ph rano mam róznie: 5,5 do czasem 6,0 , czasem 5,0. Po południu około 7,5 do 8,0 , czasem niżej, ale to chyba zależy od diety i czy było jakieś winko.
Dziękuję :D
0 x



Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13131
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 695
Podziękował: 30184 razy
Otrzymał podziękowanie: 19679 razy

Re: Równowaga kwasowo - zasadowa

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » piątek 16 wrz 2016, 11:25

Dr Clark :

- rano po wstaniu z łóżka sprawdź odczyn pH za pomocą papierka lakmusowego lub nitrazynowego;
skoryguj wynik według wskazówek opisanych wcześniej (ból palców). Jeżeli pH moczu wynosi 7 lub więcej, oznacza to infekcję pęcherza; natychmiast rozpocznij leczenie .


Można sprawdzić ogólne zakwaszenie ustroju, mierząc poziom pH w porannym moczu.
Nie powinien być niższy niż 5,5. Jeżeli odczyn jest zbyt kwaśny, należy wspomóc pracę nerek
zwiększając spożycie wody i minerałów dla zneutralizowania kwasu. Najważniejszymi minerałami
są w tym przypadku magnez i wapń.


Wyrównaj swoje pH
U większości osób z bolesnymi złogami w stopach odczyn pH w porannym moczu wynosi 4,5!
Przy takim wskaźniku można śmiało założyć, że przez noc powstało dużo złogów. W ciągu dnia pH stale się
waha. Zaraz po posiłku mocz staje się bardziej zasadowy - nazywamy to falą zasadową. Podczas takiej
fali, trwającej około godziny, masz okazję pozbyć się części złogów, lecz jeśli poziom pH za bardzo obniży
się w ciągu nocy, zacznà się tworzyć na nowo. Zasada naczyń połączonych rozstrzyga, czy złogi
będą maleć, czy rosnąć.
Aby na noc zwiększyć zasadowość organizmu, wybierz jedną z opcji:


Reszta w podręczniku ;) :
https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q= ... 3837,d.bGs
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
dama
Posty: 842
Rejestracja: niedziela 15 mar 2015, 20:15
x 2
x 9
Podziękował: 1875 razy
Otrzymał podziękowanie: 886 razy

Re: Równowaga kwasowo - zasadowa

Nieprzeczytany post autor: dama » piątek 16 wrz 2016, 17:23

troche poczytałam z tego linka i o zgrozo tam co temat to pasozyty
płuca pasozyty ,miesnie żoładek itp

szok
0 x



Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13131
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 695
Podziękował: 30184 razy
Otrzymał podziękowanie: 19679 razy

Re: Równowaga kwasowo - zasadowa

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » piątek 16 wrz 2016, 20:25

Zdążyłem się już z tym oswoić.
Ale ma chyba rację, tak na 90%..
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

ODPOWIEDZ