Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Równowaga kwasowo - zasadowa

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9759
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 501
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14683 razy

Re: Równowaga kwasowo - zasadowa

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » sobota 02 sty 2016, 17:43

Każdy skuteczny sposób jest dobry, czyli jak komu najbardziej wygodnie.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Alicante
Posty: 43
Rejestracja: środa 02 gru 2015, 19:21
Podziękował: 37 razy
Otrzymał podziękowanie: 24 razy

Re: Równowaga kwasowo - zasadowa

Nieprzeczytany post autor: Alicante » niedziela 03 sty 2016, 22:45

Pytałęm czy można sode z potasem pobierać, taka metodą:
Alicante pisze:Czy mozna wsypać sode, zalać wrzątkiem,
dodać potas,
dolać 2x łyżeczki octu jabłkowego?

ponieważ mikstura ta jest niedobra, boli mnie po niej brzuch i biegne do toalety.
Podczas gdy, jak biore samą sode, bez potasu wszystko jest ok.
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9759
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 501
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14683 razy

Re: Równowaga kwasowo - zasadowa

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » niedziela 03 sty 2016, 23:23

Wygląda na to, że po prostu stosujesz zbyt duże ilości. Jeżeli używasz ok. pół łyżeczki (płaskiej) sody, czy jej mieszaniny z węglanem potasu, żadne bóle bulgotania, czy rozwolnienia występować nie powinny. No może z wyjątkiem pierwszych 3 razy u tych, którzy zafundowali sobie nadmiar drożdżaków (candida).
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Alicante
Posty: 43
Rejestracja: środa 02 gru 2015, 19:21
Podziękował: 37 razy
Otrzymał podziękowanie: 24 razy

Re: Równowaga kwasowo - zasadowa

Nieprzeczytany post autor: Alicante » poniedziałek 04 sty 2016, 10:49

Tak sie właśnie domyślałem ze sumarycznie, to juz za dużo tego "dobra"
Stosowałem 1x płaską łyżeczke sody i 3/4 łyżeczki potasu.
Ok, zredukuje ilości i myśle ze bedzie dobrze.
0 x



zaleszczotek
Posty: 8
Rejestracja: wtorek 15 mar 2016, 11:40
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podziękowanie: 18 razy

Re: Leczenie PŁYNEM LUGOLA

Nieprzeczytany post autor: zaleszczotek » wtorek 22 mar 2016, 16:13

Nie wiedziałam tego - czyli jodek potasu dla tarczycy, jod reszta
No cóż, mam ten płyn Lugola, może zdobędę receptę na jodynę 5%
bo bez tego nie da rady - tu jest Galicja, Polska B, a może C :D

Zażywam jod z myślą o mięśniakach i ogólnie dla uzupełnienia niedoborów
no i też jako powolną chelatację metali ciężkich (zażywany z D3 i magnezem)

Kwestia dawek jest otwarta - boję się trochę narobić sobie jakiejś szkody
zawsze h tarczycy miałam w normie, ale to jest wynik sprzed kilku dni
TSH 2,35
Ft3 2,33
Ft4 0,84 (norma 0,93-1,70)
czyli coś z Ft4 nie halo?
jakie dawki byłyby wskazane, żeby "leczyły się" mięśniaki ale nie rozregulowała się tarczyca?

zamówiłam też papierki lakmusowe - jeszcze nie doszły, ale mam duży opór przed piciem sody
wiem, że zakwaszenie żołądka i organizmu to dwie różne rzeczy
jednak soda zobojętnia też sok żołądkowy, a ja chcę zakwasić żołądek i zażywam betainę

betaina to sugestia P.Zięby - byłam ostatnio na seminarium z nim w Tarnobrzegu-
na poprawienie wchłaniania żelaza
niestety mam ciągle kiepską morfologię, niski hematokryt, malo erytrocytów
niski poziom żelaza i bardzo niski ferrytyny
0 x



Awatar użytkownika
Basia7
Posty: 995
Rejestracja: niedziela 15 mar 2015, 01:06
x 39
x 95
Podziękował: 2263 razy
Otrzymał podziękowanie: 2217 razy

Re: Leczenie PŁYNEM LUGOLA

Nieprzeczytany post autor: Basia7 » wtorek 22 mar 2016, 17:37

zaleszczotek,
ja ze swojego doświadczenia mogę doradzić, jeżeli masz słabe ph i mało kwasu żołądkowego to nie masz specjalnie wyboru. Powinnaś pić sodę dla alkalizacji a betainę brać przed posiłkami. Ja tak robię
od wielu miesięcy i nie mam z tym problemów. Miałam kiedyś ph 5 a może i mniej i brak kwasu żołądkowego. Teraz mam prawidłowe ph i jedzenie się dobrze trawi (ale ja pobieram 10% kwas solny -wychodzi bardzo tanio)
Co do reszty pytań to już inni muszą się wypowiedzieć ;)
0 x



zaleszczotek
Posty: 8
Rejestracja: wtorek 15 mar 2016, 11:40
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podziękowanie: 18 razy

Re: Leczenie PŁYNEM LUGOLA

Nieprzeczytany post autor: zaleszczotek » czwartek 24 mar 2016, 18:57

dzięki Basiu, za cenne info i wymianę doświadczeń,
na razie krążę wokół tej sody jak pies koło jeża

przedarłam się przez wszystkie strony tego wątku
i znalazłam też taki wpis od Bow:
Ja i wielu moich znajomych suplementujemy jod w postaci płynu Lugolai. Bierzemy zazwyczaj 2 do 4 kropli dziennie, a wiele osób tylko jedną kropelkę. Takie dawki w zupełności wystarczają.
Co 2 - 3 tygodnie należy zrobić tygodniową przerwę w suplementacji jodem.
Jodek potasu nie jest przyswajany przez skórę lub przyswajany w niewielkim stopniu. Aby zwiększyć przyswajanie tą drogą należy dodać do nasyconego roztworu jodku potasu DMSO. Takie leczenie stosuje się przy problemach z trudno gojącymi się ranami, ropniami, grzybicą. Takich problemów jednak nie będzie po pewnym czasie przyjmowania jodu.
Odnośnie odkwaszania krwi.
W wielkim skrócie.
Zakwaszenie krwi to tak naprawdę pH niższe niż prawidłowe o jakieś dwie setne jednostki pH. Dochodzi do tego najczęściej kiedy jest zbyt niska kwasowość soków żołądkowych i w efekcie nietrawienia białek.
Organizm wyrównuje pH pobierając wapń. Wapń zmagazynowany jest głównie w kościach ale również w innych tkankach. Zjadanie wodorowęglanu sodu czyli tzw sody nie spowoduje odkwaszenia krwi, a jedynie obniży kwasowość soków żołądkowych a więc pogorszy sytuację.
Na początek to tyle dla dobra ogółu


czy Bow tu zagląda?
chciałabym spytac go skąd ma taką wiedzę nt pH i picia sody - no nie jest to wiodący nurt prezentowany na tym forum przyznacie ;)
a co Wy sądzicie w tej kwestii

na razie piję 3-4 kr 5% Lugola
i wspomagam trawienie 2xdz betainąHCl 600mg + troszkę pepsyny
powiem, że lepiej trawię cięższe jedzonko (mięso), brzuch lżejszy
paski pH doszły - pH w dzień - 5,5 ale mało piłam ogólnie, mocz zagęszczony
no i popijam co chwilę wit C ale nie buforowaną (5-10g dziennie)

czy taka buforowana wit C działa tak samo jak zwykły kwas askorbinowy, oprócz tego, że nie przeczyszcza?
Pytałm o to pZiębę, powiedział, że nie, ale nie było czasu rozwijać,
z drugiej strony wlewy robi się z askorbinianu sodu, kurczę, gubi się człowiek, a spytać nie bardzo jest kogo
dobrze, że jest to forum, na Was liczę :)
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9759
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 501
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14683 razy

Re: Leczenie PŁYNEM LUGOLA

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » czwartek 24 mar 2016, 19:15

Taką ilością nie buforowanej wit. C potężnie się zakwaszasz!
@bow takie miał poglądy, a z tym nie walczymy. Raczej tu nie zagląda już, działa na forum D. Icke, ale teraz ma inne ukierunkowania.
Osobiście nie podzielam powyżej cytowanych jego poglądów, jak i tych o detoksykacji przy pomocy ALA.
Owszem można i ona działa ale pod bardzo restrykcyjnym warunkiem, o którym nie wspominał.
I nie chodzi o zakwaszenie, czy odkwaszanie krwi, bo pH krwi jest stabilizowane bardzo precyzyjnie i wielopoziomowo. Chodzi o ogólne pH organizmu na poziomie komórkowym, które oddaje o wiele lepiej pH moczu, choć jest ono mocno zależne od wielu czynników, suplementów pożywienia a także wypijania potrzebnej organizmowi ilości wody.
Jeżeli nie pijesz - nie wydalasz bo nerki mają swoje ograniczenia, chociaż wypijanie na siłę dużych ilości wody także zdrowe nie jest. Ale pić trzeba w wielu miejscach są wskazówki jakie ilości są potrzebne.
Ja jestem zwolennikiem stosowania większych ilości jodu, jeżeli organizm nie jest jeszcze nasycony (test jodyną).
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13131
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 696
Podziękował: 30184 razy
Otrzymał podziękowanie: 19679 razy

Re: Leczenie PŁYNEM LUGOLA

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » czwartek 24 mar 2016, 19:50

zaleszczotek pisze: chciałabym spytac go skąd ma taką wiedzę nt pH i picia sody - no nie jest to wiodący nurt prezentowany na tym forum przyznacie ;)

Jest jednym z wiodących na tym forum, i niezgodny, prawda, z opiniami @bow, z resztą sama poczytaj,
jest bardzo obszernie i opiniotwórczo:

viewtopic.php?f=17&t=1126#p23509

viewtopic.php?f=17&t=815&hilit=r%C3%B3wnowaga

Soda Lecznicze właściwości Ko Mark Sircus
Ta książka dotyczy najtańszego, najbezpieczniejszego i prawdopodobnie najskuteczniejszego leku na świecie. Zmieni ona Twój sposób myślenia o sodzie i podejście do medycyny. Dzięki setkom możliwych jej zastosowań Twoje życie stanie się łatwiejsze. Możesz ją znać też pod nazwami wodorowęglan sodu, soda oczyszczona, soda do pieczenia czy bikarbonat. Jest dziś lekarstwem o światowej renomie, stosowanym codziennie na szpitalnych oddziałach ratunkowych. \nAutor, lekarz, opisuje lecznicze działanie tego środka, które do tej pory owiane było tajemnicą. Teraz nadszedł czas na zmianę! Soda jest środkiem, który reguluje podstawowe mechanizmy fizjologiczne naszego organizmu. Rozszerza naczynia krwionośne, zwiększa płynność i przepływ krwi. Działa przeciwzapalnie, pomaga w oczyszczaniu ciała i neutralizacji toksycznych substancji. Odkwasza organizm co ma ogromne znaczenie w odzyskaniu równowagi pH. Hamuje rozwój nowotworów tworząc alkaliczne środowisko, w którym przechodzą one w stan uśpienia, a przy pH powyżej 8 są eliminowane z organizmu. Pełni również funkcję silnego środka przeciwgrzybicznego oraz blokuje rozwój bakterii i wirusów. Jej skuteczność potwierdzono również w leczeniu łuszczycy, astmy i nadciśnienia.\nWodorowęglan sodu jest substancją bezpieczną, ponieważ ciało nie tylko go potrzebuje, ale też wytwarza w żołądku, trzustce i nerkach. Może być aplikowany doustnie, przez skórę, dożylnie, w lewatywach, inhalacjach i kąpielach.\nUniwersalny środek na wiele dolegliwości, który zawsze masz pod ręką.\n
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

zaleszczotek
Posty: 8
Rejestracja: wtorek 15 mar 2016, 11:40
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podziękowanie: 18 razy

Re: Leczenie PŁYNEM LUGOLA

Nieprzeczytany post autor: zaleszczotek » piątek 25 mar 2016, 20:55

chodziło mi o to, że poglądy bowa są niezgodne z głównym nurtem tego forum
i ciekawa jestem na jakiej podstawie takowe prezentuje, ale pewnie się nie dowiem
skoro już tu nie bywa

powoli dojrzewam do tematu alkalizacji sodą - zacznę może od 1/2 łyżeczki rano na czczo
no i tę wit C muszę odkwasić - czyli jak przygotowuję 10g na cały dzień - ile tej sody wsypać?
czy lepiej kupić gotowy askorbinian sodu?
i równowaga sód - potas - ile dziennie brać potasu - moze być Kalipoz?
0 x



Awatar użytkownika
barneyos
Administrator
Posty: 1455
Rejestracja: piątek 04 sty 2013, 08:49
x 24
x 73
Podziękował: 155 razy
Otrzymał podziękowanie: 1894 razy

Re: Leczenie PŁYNEM LUGOLA

Nieprzeczytany post autor: barneyos » piątek 25 mar 2016, 21:05

100gram witki c
32gramy sody
15gram węglanu potasu
Lepiej zrób najpierw 1/3 dawki i zobacz na ile wystarczy bo tak po tygodniu reaguje i się zrobi żółty
0 x


======================================================
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko rzeczy, których na razie nie potrafimy zrobić

zaleszczotek
Posty: 8
Rejestracja: wtorek 15 mar 2016, 11:40
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podziękowanie: 18 razy

Re: Leczenie PŁYNEM LUGOLA

Nieprzeczytany post autor: zaleszczotek » piątek 25 mar 2016, 21:32

czyli muszę kupić te składniki i jeszcze wagę
a nie da się na początek tak "na łyżeczki", przyjmując, że jedna łyżeczka to ok 5g?
czy trzeba bardzo dokładnie?
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9759
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 501
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14683 razy

Re: Leczenie PŁYNEM LUGOLA

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » piątek 25 mar 2016, 21:41

Da się, ale to inny temat i tam te posty przeniosę.
Do wody wsypujesz tyle wit, C ile ci potrzeba na 1 raz, a potem dodajesz tyle sody żeby przestało gazować i już.
Tylko docelowo zamiast samej sody używasz mieszanki sodu z węglanem potasu i po dłuższych obserwacjach powiem, że pół na pół, bo z jedzenia dostarczamy zbyt mało potasu. Kalipoz tego nie załatwi po mojemu, ale możesz próbować.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
barneyos
Administrator
Posty: 1455
Rejestracja: piątek 04 sty 2013, 08:49
x 24
x 73
Podziękował: 155 razy
Otrzymał podziękowanie: 1894 razy

Re: Leczenie PŁYNEM LUGOLA

Nieprzeczytany post autor: barneyos » piątek 25 mar 2016, 22:20

Zwiększenie potasu powoduje większą gorzkość więc trzeba mocno doprawiać sokiem cytrynowym
0 x


======================================================
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko rzeczy, których na razie nie potrafimy zrobić

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13131
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 696
Podziękował: 30184 razy
Otrzymał podziękowanie: 19679 razy

Re: Leczenie PŁYNEM LUGOLA

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » sobota 26 mar 2016, 06:47

zaleszczotek pisze:chodziło mi o to, że poglądy bowa są niezgodne z głównym nurtem tego forum
i ciekawa jestem na jakiej podstawie takowe prezentuje, ale pewnie się nie dowiem
skoro już tu nie bywa


W wielkim skrócie.
Zakwaszenie krwi to tak naprawdę pH niższe niż prawidłowe o jakieś dwie setne jednostki pH
(...) a jedynie obniży kwasowość soków żołądkowych a więc pogorszy sytuację.

Napisał co sądzi o zakwaszeniu krwi.
Przy sodzie chodzi o zakwaszenie, a raczej odkwaszenie białej krwi, czyli limfy, i pośrednio innych płynów ustrojowych, moczu.. Co ma finalnie dla organizmu skutek b. pozytywny.
Wg Bołotowa fizjologiczne pH limfy to 9.0.
Wg Ogułowa, Nieumywakina i innych fizjologiczne pH moczu przed południem to 7.5.

Wypita na czczo nie wywiera negatywnego wpływu na soki żołądkowwe, przynajmniej nie w takim zakresie
jak niektórzy sądzą, szczególnie spożyta w postaci cytrynianu bądź octanu.
O pozytywnym oddziaływaniu związków sody mogą powiedzieć stosujący, kłaniam się ;)
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

zaleszczotek
Posty: 8
Rejestracja: wtorek 15 mar 2016, 11:40
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podziękowanie: 18 razy

Re: Równowaga kwasowo - zasadowa

Nieprzeczytany post autor: zaleszczotek » sobota 26 mar 2016, 16:21

dzięki wielkie za odpowiedzi
będę korygować supl. pod kątem pH
na razie bez sody jest 6,5 w dzień (ale też bez kwasu askorb.)
zobaczę jak będzie z sodą i askorbinianem i dam znać
a tymczasem życzę WESOŁYCH ŚWIĄT dla Wszystkich 8-)
0 x



Awatar użytkownika
dama
Posty: 842
Rejestracja: niedziela 15 mar 2015, 20:15
x 2
x 9
Podziękował: 1875 razy
Otrzymał podziękowanie: 886 razy

Re: Równowaga kwasowo - zasadowa

Nieprzeczytany post autor: dama » piątek 01 kwie 2016, 10:39

Czy piciem naczczo gorzekiej herbaty mogło spowodowac bóle żoładka ?
Wczesniej tego nie miałam dopiero jak zaczełam co drugi dzien pic gorzka herbatke .

Jak to mogło wpłynąc na soki zołądkowe.
0 x



radek-34
Posty: 55
Rejestracja: wtorek 29 mar 2016, 14:00
x 1
x 1
Otrzymał podziękowanie: 44 razy

Re: Równowaga kwasowo - zasadowa

Nieprzeczytany post autor: radek-34 » niedziela 03 kwie 2016, 22:30

Mam pytanie,robiłem test sodą i wychodzi że mam za dużo kwasu żołądkowego(beknięcie po 30s),nieraz objawia się to zgagą gdy sobie pozwolę np na pączki lub ciasto drożdżowe,co można na to poradzić?
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9759
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 501
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14683 razy

Re: Równowaga kwasowo - zasadowa

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » niedziela 03 kwie 2016, 23:18

Jeśli chodzi o testy zakwaszenia żołądka, to zrób sobie 3 dni pod rząd, aby wykluczyć przypadki i odchylenia.
Jeżeli wyniki będą rzeczywiście powtarzalne to zobaczymy, czy wymaga to twojej reakcji, z tego wstępnego opisu bardziej podejrzewałbym candida, więc zrób sobie tez test plucia do szklanki z wodą.

@dama, gorzka herbata normalnie nie powoduje bólów żołądka, ani zwiększania wydzielania soków trawiennych.
To powodują wspominane wyżej silne gorycze.
Przyznam, że taką reakcję żołądka uznałbym za niepokojącą, przede wszystkim podejrzewałbym h. pylori i ewentualne efekty ich działalności. Na inne domniemania mamy zbyt mało danych.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

radek-34
Posty: 55
Rejestracja: wtorek 29 mar 2016, 14:00
x 1
x 1
Otrzymał podziękowanie: 44 razy

Re: Równowaga kwasowo - zasadowa

Nieprzeczytany post autor: radek-34 » poniedziałek 04 kwie 2016, 20:18

Faktycznie dzisiaj beknięcie po 6min z tym że wieczorem piłem sodę z vit c,trochę mnie przeziębienie wzięło,niestety córkę 7l jeszcze bardziej a kaszle strasznie daję jej vit c i dziś zrobiłem z przepisu z forum syrop marchwiowo imbirowy.Co byś jeszcze polecił?
0 x



Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13131
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 696
Podziękował: 30184 razy
Otrzymał podziękowanie: 19679 razy

Re: Równowaga kwasowo - zasadowa

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » poniedziałek 04 kwie 2016, 22:05

poczytaj ten wątek, polecam:
viewtopic.php?f=17&t=455&hilit=woda+utleniona#p5187
I ten:
viewtopic.php?f=17&t=1367&hilit=s%C3%B3l+k%C5%82odawska#p20145

Syrop z cebuli z miodem, jak dziecko nie lubi smaku, strzykawka 5 ml, strzyk i po kłopocie.. ;)

Edit:
Pilnuj wit. D3, moja 8 l. już ponad 2 lata bez lekarza.
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9759
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 501
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14683 razy

Re: Równowaga kwasowo - zasadowa

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » poniedziałek 04 kwie 2016, 22:23

Jak widzisz @GA ma w tym zakresie zupełnie świeże doświadczenia.

Jeżeli zbuforowałeś poprawnie witaminę C sodą, to ona miała pH bliskie 7 i na twój kwas żołądkowy nie miała żadnego wpływu. Testuj dalej z rana. Jak gdzieś napisałem, nadmiar kwasu żołądkowego jest sporą rzadkością, natomiast zgaga najczęściej jest wynikiem jego niedoboru i nie jest to tylko moje zdanie.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13131
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 696
Podziękował: 30184 razy
Otrzymał podziękowanie: 19679 razy

Re: Równowaga kwasowo - zasadowa

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » wtorek 05 kwie 2016, 00:05

Tej zimy w ogóle nie zachorowała..
Witaminki c, d3 nonstop, kąpiele z solą, platkami magnezowymi, sodą.
Już nie proszę, same sobie sypią.. :D
Ten syrop z cebuli z miodem jak tylko się coś zaczyna.
Jak brzuszek zaboli, Balsam kapucyński, sama prosi.
Przed i po jedzeniu palec do soli.
Nauczyła sie pic wodę, sama soli.
W Ziaji kupiłem pasty bez fluoru.
To się wszystko ładnie sumuje.
Poza ospą, ale tę ''epidemię niebezpieczną'' w tydzień czasu opanowaliśmy, trochę apteką (wapno i puder),
i maścią z DMSO, SSKI i kokosem.
Zimą, jesienią, dawniej były po 3-4 serie antybiotyków.

W. Last obwinia antybiotyki o dysbiozę z autyzmem włącznie.
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

radek-34
Posty: 55
Rejestracja: wtorek 29 mar 2016, 14:00
x 1
x 1
Otrzymał podziękowanie: 44 razy

Re: Równowaga kwasowo - zasadowa

Nieprzeczytany post autor: radek-34 » wtorek 05 kwie 2016, 07:17

Dzięki za odpowiedź,dzisiaj testu nie robiłem bo wstałem nieprzytomny,mała całą noc kasłała.Ogólnie to ona lubi słone ale żona jej nie karze jeść soli muszę to zmienić i kąpiele w soli morskiej z Morza Martwego kupiłem duże wiadro na allegro na trochę starczy.Ile sypać soli do kąpieli?
0 x



Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13131
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 696
Podziękował: 30184 razy
Otrzymał podziękowanie: 19679 razy

Re: Równowaga kwasowo - zasadowa

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » wtorek 05 kwie 2016, 08:52

Poczytaj Bołotowa i poogladaj:
viewtopic.php?f=17&t=1475&hilit=bo%C5%82otow#p42730
Profesor od soli.. Książkę polecam, transcendentalna i zarazem konkretna, przepisy zdrowotne 'na wypasie' ;)
http://www.igya.pl/images/produkty/bolotow.jpg

Morska drogie rozwiązanie. Kup worek kłodawskiej, taniej nawet na kg w sklepie wyjdzie.
I worek płatków magnezowych technicznych.
Woda z solą kłodawską do picia może nawet ograniczyć ten kaszel i dokwasi żołądek.
Strach przed solą jest skutkiem propagandy farmacji.
Mówimy tylko o spożywaniu soli kamiennej, szarej, ''brudnej''.

Sypię 1-3 kg soli na kąpiel, + szklanka płatków Mg i 100 g sody dobrej (bez antyzbrylaczy)
Możesz dodać dobrze wygotowany wywar ze skrzypu+ pokrzywa (pokrzywę po godzinie do skrzypu na 15 min.)
Sodę też kup w wiaderkach lub worku.
Tu maja np. płatki Mg (niemieckie), sodę, boraks, sól, magnez, witaminy niektóre w jednym miejscu:

http://sklep.tabsol.com.pl/surowce-chemiczne
http://sklep.tabsol.com.pl/chlorek-magnezu-platki-25kg
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

ODPOWIEDZ