Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Równowaga kwasowo - zasadowa

Awatar użytkownika
layla
Posty: 334
Rejestracja: środa 08 kwie 2015, 10:46
x 2
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podziękowanie: 552 razy

Re: Równowaga kwasowo - zasadowa

Nieprzeczytany post autor: layla » piątek 04 gru 2015, 16:07

Jak interpretować wyniki:
Rano, na czczo ph sliny ok 7, mocz 5,5 -6
Później po pierwszym jedzeniu i pierwszym piciu wody, ph 6,5

To samo przed snem. Jak może być aż taka różnica? między ph śliny a moczu, szczególnie rano, gdzie jeszcze niczeogo w ustach nie miałam...?
Moja teoria, jest, że w moczu rano mam witC nadmiarową, której organizm nie potrzebował.. stąd następne ph jest już lepsze a wieczorem przed spaniem mam to samo, bo późnym popołudniem też piję witC.

Dieta bez kawy, mało cukru, zero mleka, sporadycznie mięso.
0 x



Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: Równowaga kwasowo - zasadowa

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » piątek 04 gru 2015, 16:31

Moja teoria, jest, że w moczu rano mam witC nadmiarową, której organizm nie potrzebował.

Bierzesz zbuforowaną? Jeżeli tak, to nie powinno mieć wpływu.. Teoretycznie ;)
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
layla
Posty: 334
Rejestracja: środa 08 kwie 2015, 10:46
x 2
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podziękowanie: 552 razy

Re: Równowaga kwasowo - zasadowa

Nieprzeczytany post autor: layla » poniedziałek 07 gru 2015, 15:05

Mam zbuforowaną ale robiłam sobie taki nie zupełnie neutralny napój bo mnie mdlił. Jednak te troszkę dla smaku, nie powinno kwasić aż tak. Teraz piję zbuforowaną pół na pół i ph 7 rano i wieczorem.
Piłam też nalewkę z orzecha z goździkami Now food, tydzień czasu , może to mnie kwasiło? Teraz nie piję jej.
0 x



Alicante
Posty: 43
Rejestracja: środa 02 gru 2015, 19:21
Podziękował: 37 razy
Otrzymał podziękowanie: 24 razy

Re: Równowaga kwasowo - zasadowa

Nieprzeczytany post autor: Alicante » wtorek 08 gru 2015, 14:17

Wczoraj nareszcie dotarł do Mnie nowy PH metr,
wykaliborowałem go, i zrobiłem pierwszy pomiar moczu: 5,3Ph, czyli bedzie trzeba alkalizować
Pomiar z rana: 5,1Ph
Tylko jak pogodzić branie sody z niedoborem kwasu żołądkowego i suplementacje Betainą HCL?
Czy wystarczy z rana na czczo 1x Soda? czy tak zejdzie miesiacami, zanim przywróce prawidłowe PH i bede mógł przyswajać m.in. Jod...
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Równowaga kwasowo - zasadowa

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » wtorek 08 gru 2015, 17:34

Przy takim pH prawdopodobnie będziesz musiał brać alkalizację 2 razy w ciągu dnia przez kilka miesięcy, zwykle po 2-3 m-cach wystarczy już 1 raz. Tylko pamiętaj o potasie.
Betainę, czy kwas solny bierzesz niedługo przed jedzeniem, a alkalizację min 1/2 godziny przed innymi elementami i 2 godz. po posiłku.

@layla niezbuforowana lub nie dokładnie wit. C zawsze zakwasza, pomiarami śliny raczej nie sugerowałbym się, bo tu skoki pH bywają duże i nie potrafię wytłumaczyć dlaczego.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Alicante
Posty: 43
Rejestracja: środa 02 gru 2015, 19:21
Podziękował: 37 razy
Otrzymał podziękowanie: 24 razy

Re: Równowaga kwasowo - zasadowa

Nieprzeczytany post autor: Alicante » środa 09 gru 2015, 08:58

Wczoraj wieczorem miałem intensyny trening na siłowni,
a przed treningiem rozpuściłem witamine C lewoskrętną w szklance wody.
Dzisiaj rano pomiar: 4,7PH no to masakra jakaś,
Czy wysiłek fizyczny moze dodatkowo zakwaszać?
pomyslałem ze moze PHmetr błedy pokazuje, ale niestety wczoraj robiłem pomiary: wody mineralnej 7,1PH, z filtra 7,2PH, przegotowana: 7,9PH wiec raczej pokazuje prawdziwe wartości.
0 x



Awatar użytkownika
euroscan
Posty: 593
Rejestracja: sobota 02 sie 2014, 11:58
x 1
x 19
Podziękował: 881 razy
Otrzymał podziękowanie: 820 razy

Re: Równowaga kwasowo - zasadowa

Nieprzeczytany post autor: euroscan » środa 09 gru 2015, 10:26

- nie wiem, jaki masz przyrząd do mierzenia pH ale on musi być przechowywany na "mokro".
- w tej zatyczce masz gabkę, ona musi być ciągle nawilżona (np. płynem z kalibratora) i nawilżać elektrody miernika.
- przed pierwszym pomiarem elektrody muszą postać w płynie do kalibracji tak z 24 godziny.
- jeśli za bardzo wysuszyły się elektrody, to może powstać zjawisko stałej depolaryzacji elektrod, ale nie sądzę jeśli to nowy przyrząd.
0 x


"własnymi zębami kopiemy sobie grób" Thomas Maffet

Alicante
Posty: 43
Rejestracja: środa 02 gru 2015, 19:21
Podziękował: 37 razy
Otrzymał podziękowanie: 24 razy

Re: Równowaga kwasowo - zasadowa

Nieprzeczytany post autor: Alicante » środa 09 gru 2015, 11:38

Mam PHmetr z automatyczna kompensacją temperatury, z allegro za 40zł
ale w zatyczce nie ma gąbki, w instruckji tez nic nie było ze musi być przechowywany na mokro.
0 x



Awatar użytkownika
layla
Posty: 334
Rejestracja: środa 08 kwie 2015, 10:46
x 2
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podziękowanie: 552 razy

Re: Równowaga kwasowo - zasadowa

Nieprzeczytany post autor: layla » środa 09 gru 2015, 11:45

znalazłam powód mojej kwasowości: orzechy!

Moja wit C zbuforowana jest sodą i potasem nawet bardziej niż z przepisu Blu. Orzechy (pekan i nerkowce) zwykle jadałam wieczorem, kiedy czułam, że "coś muszę przekąsić" a nie jeść późno dlatego poranne badanie wychodziło niskie.
Ph śliny, badałam rano, na czczo, zaraz po wstaniu , nie zmącone niczym z zewnątrz, w suchych ustach, sądzę, że jest realne.
0 x



Awatar użytkownika
euroscan
Posty: 593
Rejestracja: sobota 02 sie 2014, 11:58
x 1
x 19
Podziękował: 881 razy
Otrzymał podziękowanie: 820 razy

Re: Równowaga kwasowo - zasadowa

Nieprzeczytany post autor: euroscan » środa 09 gru 2015, 12:55

@alicante
- mam ph za 240 zł i w instrukcji jest to wszystko podane, nie ma tylko jak zrobić dekalibracje, ale znalazłem na forum elektroda.pl jak to wykonać.
@layla
- ja orzechy nerkowca, włoskie jadam co dziennie do godziny 18:00, max.
- też stosuję wit C zbuforowaną i nie mam rano zakwaszenia od tych orzeców, ja bym poszukał gdzie indziej, no chyba że to sprawdzone na 100%.
- badanie śliny to takie sobie, podczas badania na poziom buforów alkalicznych to te badanie na języku jest wiarygodne, w innym przypadku nie zalecane.

p.s.
- chyba ktoś na forum miał taki sam problem z ph metrem za 40 zł , zakupionym na alegro, bez tej gąbki.
- po interwencji chyba dostał gąbkę ale bez slowa "przepraszam".
0 x


"własnymi zębami kopiemy sobie grób" Thomas Maffet

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: Równowaga kwasowo - zasadowa

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » środa 09 gru 2015, 13:28

ZA 40 można kupić 500 pasków pH, dzielę jeszcze na 2 albo 3.. ;)
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Alicante
Posty: 43
Rejestracja: środa 02 gru 2015, 19:21
Podziękował: 37 razy
Otrzymał podziękowanie: 24 razy

Re: Równowaga kwasowo - zasadowa

Nieprzeczytany post autor: Alicante » czwartek 10 gru 2015, 09:17

euroscan pisze:- nie wiem, jaki masz przyrząd do mierzenia pH ale on musi być przechowywany na "mokro".

Dzieki euroscan za to info, faktycznie tak jest, o czym nie miałem pojecia, w instrukcji nie napisali.
Wczoraj PH przegotowanej wody pokazał mi 6,9PH, zostawiłem go w tej wodzie na 3h i ponowny pomiar: 7,5PH
Teraz trzymam Phmetr cały czas w słoiku z przegotowana woda.
Pomiar z rana moczu: 4,8Ph, jest nad czym pracować.
0 x



tadwoj
Posty: 28
Rejestracja: piątek 24 kwie 2015, 09:59
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 34 razy

Re: Równowaga kwasowo - zasadowa

Nieprzeczytany post autor: tadwoj » czwartek 10 gru 2015, 21:43

Alicante pisze:
euroscan pisze:- nie wiem, jaki masz przyrząd do mierzenia pH ale on musi być przechowywany na "mokro".

Dzieki euroscan za to info, faktycznie tak jest, o czym nie miałem pojecia, w instrukcji nie napisali.
Wczoraj PH przegotowanej wody pokazał mi 6,9PH, zostawiłem go w tej wodzie na 3h i ponowny pomiar: 7,5PH
Teraz trzymam Phmetr cały czas w słoiku z przegotowana woda.
Pomiar z rana moczu: 4,8Ph, jest nad czym pracować.

Coś kręcisz z ta wodą.
Woda jak postoi parę godzin na powietrzu, to na pewno się zakwasi od dwutlenku węgla w powietrzu.Jak potrzymasz w świeżej wodzie destylowanej, o pH 7, to po kilku godzinach woda będzie już miała pH ok. 6,5.
Kup sobie roztwory buforowane, np. o pH 7 i 5. Przed samym pomiarem sprawdź w buforze o pH 5 i nawet jak pokaże mały błąd pomiaru, to przenieś go później na wynik pomiaru moczu i wtedy dopiero będziesz miał wiarygodny wynik.
A zresztą za 40 złotych to może być tylko taka zabawka. Elektroda mokra powinna być z resztą cały czas przechowywana w nasyconym roztworze KCl.
Inaczej się rozkalibruje.
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Równowaga kwasowo - zasadowa

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » czwartek 10 gru 2015, 22:42

Nie koniecznie w KCL, bo jest dość "wredny" - wysychając pełza po ściankach. Ale prawidłowo elektroda powinna być przechowywana w jakimś buforze o pH 4 -5 i opłukana wodą przed pomiarem.
Jeżeli phmetr dostałeś z suchą elektrodą to rzeczywiście należy ją "namoczyć" w zwykłej wodzie przez ok 2 dni, a potem skalibrować i przechowywać jak wyżej.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
euroscan
Posty: 593
Rejestracja: sobota 02 sie 2014, 11:58
x 1
x 19
Podziękował: 881 razy
Otrzymał podziękowanie: 820 razy

Re: Równowaga kwasowo - zasadowa

Nieprzeczytany post autor: euroscan » piątek 11 gru 2015, 07:42

- w mojej instrukcji pisze, że opłukanie elektrod pH metru w wodzie destylowanej powinno być wykonane po pomiarze, aby osady nie zostawały na elektrodach.
- szczególnie po pomiarze moczu !
0 x


"własnymi zębami kopiemy sobie grób" Thomas Maffet

Alicante
Posty: 43
Rejestracja: środa 02 gru 2015, 19:21
Podziękował: 37 razy
Otrzymał podziękowanie: 24 razy

Re: Równowaga kwasowo - zasadowa

Nieprzeczytany post autor: Alicante » piątek 11 gru 2015, 10:17

Niestety dostałem z suchą elektrodą, skalibrowałęm odrazu na bazie dolączonych proszków do kalibracji.
Teraz trzymam go w wodzie i widze ze powinien być skalibrowany ponownie, tylko nie mam na czym, brak wzorców.
Czy mozna Phmetr trzymać stale w słoiku, w wodzie destylowanej?
0 x



Awatar użytkownika
layla
Posty: 334
Rejestracja: środa 08 kwie 2015, 10:46
x 2
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podziękowanie: 552 razy

Re: Równowaga kwasowo - zasadowa

Nieprzeczytany post autor: layla » piątek 11 gru 2015, 13:43

@euroscan, widocznie masz dobre bufory ;P

Ja te orzechy jadłam później niż 18.00

Wklejam tabelę kwasowości wg dr. Younga, która ponoć powstała w oparciu o badania kwasowości.
Cyt: Przesyłamy Ci "Tabelę Żywności Zasadowej". Od razu zauważysz, że różni się ona od innych tego typu tabel. To dlatego, że została stworzona przez dr Roberta O. Younga. Dr Young wszystkie swoje odkrycia bazuje na badaniach krwi, dlatego niektóre produkty, które wydają się zasadowe, mogą trafić do listy produktów zakwaszających (i odwrotnie).

nie idzie włożyć PDF?
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Równowaga kwasowo - zasadowa

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » piątek 11 gru 2015, 14:28

Idzie włożyć pdf jako załącznik, ale niestety nie jest wtedy wyświetlany - tylko do ściągnięcia na swój komputer.
Jeszcze to sprawdzę, ale pdf było ustawione jako dozwolone.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

tadwoj
Posty: 28
Rejestracja: piątek 24 kwie 2015, 09:59
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 34 razy

Re: Równowaga kwasowo - zasadowa

Nieprzeczytany post autor: tadwoj » piątek 11 gru 2015, 16:20

Alicante pisze:Niestety dostałem z suchą elektrodą, skalibrowałęm odrazu na bazie dolączonych proszków do kalibracji.
Teraz trzymam go w wodzie i widze ze powinien być skalibrowany ponownie, tylko nie mam na czym, brak wzorców.
Czy mozna Phmetr trzymać stale w słoiku, w wodzie destylowanej?

Roztwory buforowe można kupić na Allegro, a trzymać trzeba stale w wodzie dest., lub buforze, najlepiej w pH 5, bo w tym zakresie mierzysz.
0 x



Alicante
Posty: 43
Rejestracja: środa 02 gru 2015, 19:21
Podziękował: 37 razy
Otrzymał podziękowanie: 24 razy

Re: Równowaga kwasowo - zasadowa

Nieprzeczytany post autor: Alicante » piątek 11 gru 2015, 22:21

Widziałęm tabelki z przedziałąmi PH przyswajania minerałów i witamin, mam pytanie odnośnie:
- wit. C
- wit. D
Czy maja jakieś przedziały, czy nawet przy mocno zakwaszonym Ph organizmu/moczu <5,5pH sie przyswajają?
Jak patrze na te tabelki to wyglada na to ze prawie nic mi sie nie przyswaja? Czy w jakimś min. stopniu coś tam sie przyswoji?
0 x



Awatar użytkownika
Letuszka
Posty: 20
Rejestracja: czwartek 08 sty 2015, 20:55
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podziękowanie: 18 razy

Re: Równowaga kwasowo - zasadowa

Nieprzeczytany post autor: Letuszka » piątek 11 gru 2015, 22:54

grzegorzadam pisze:ZA 40 można kupić 500 pasków pH, dzielę jeszcze na 2 albo 3.. ;)

A można wiedzieć gdzie taką ilość pasków za te 40 złociszy można nabyć ? A z tym dzieleniem to niezły patent na pewno wykorzystam.Dziękuję za podpowiedź. :)
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Równowaga kwasowo - zasadowa

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » piątek 11 gru 2015, 22:55

Oczywiście, to nie są granice jak nożem uciął, ale popychaj to pH do przodu, bo niskie robi dużo zamieszania w organizmie.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: Równowaga kwasowo - zasadowa

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » piątek 11 gru 2015, 23:27

A można wiedzieć gdzie taką ilość pasków za te 40 złociszy można nabyć ? A z tym dzieleniem to niezły patent na pewno wykorzystam

http://sklep-chemland.pl/index.php?jst=kategoria&gdzie=364

Obrazek
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Alicante
Posty: 43
Rejestracja: środa 02 gru 2015, 19:21
Podziękował: 37 razy
Otrzymał podziękowanie: 24 razy

Re: Równowaga kwasowo - zasadowa

Nieprzeczytany post autor: Alicante » piątek 01 sty 2016, 22:57

Jak brać sode z potasem?
Czy mozna wsypać sode, zalać wrzątkiem,
dodać potas,
dolać 2x łyżeczki octu jabłkowego?
0 x



Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: Równowaga kwasowo - zasadowa

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » piątek 01 sty 2016, 23:27

Żeby nie czekać zalej gorącą 1/5 szklanki, jak wyszumi dolej zimnej do pełna..
Możesz też zrobić (dobrze mieszając w blenderze, albo robotem) 'mix' alkaliczny sody z potasem, tak 2:1,
i trzymać w słoiku takiego 'gotowca'..
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

ODPOWIEDZ