Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

DMSO i MSM - wszechstronny uzdrawiacz

Awatar użytkownika
Baro063
Posty: 291
Rejestracja: sobota 28 mar 2015, 15:32
x 14
x 5
Podziękował: 76 razy
Otrzymał podziękowanie: 247 razy

Re: DMSO i MSM - wszechstronny uzdrawiacz

Nieprzeczytany post autor: Baro063 » czwartek 04 cze 2015, 16:26

No i dzisiaj fajnie mnie... jak ktoś pisał wyżej z poślizgiem.
Lepiej się czuje ogólnie, jeszcze jak kupię olej lniany to dopiero będzie energia.
Ma ktoś podobne strony jak podkowalinypl ? Bo chcę zamówić dla jednej osoby mniejszą ilość niż 5 L, bo 3 litrów już nie ma i nie będzie.
Czy to jest jedna taka strona?
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9759
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 501
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14687 razy

Re: DMSO i MSM - wszechstronny uzdrawiacz

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » czwartek 04 cze 2015, 17:10

@Baro, trzymaj się tematu, olej to nie DMSO.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
dama
Posty: 842
Rejestracja: niedziela 15 mar 2015, 20:15
x 2
x 9
Podziękował: 1875 razy
Otrzymał podziękowanie: 886 razy

Re: DMSO i MSM - wszechstronny uzdrawiacz

Nieprzeczytany post autor: dama » czwartek 04 cze 2015, 22:01

blueray21 pisze:Glicyna jest dość podstawowym aminokwasem, dostępna, nie najdroższa, np.
http://allegro.pl/100-glicyna-l-glicyna-glycine-250-g-aminokwasy-i5297458603.html

Glutation to relatywnie nowe odkrycie i przypisują mu mnóstwo "cudownych" właściwości, jak jest na prawdę zobaczymy za 10 lat albo później.
W każdym razie mając zapas rtęci nie bierz ALA! Tłumaczyłem dlaczego gdzieś...
Molibden jest metalem, dla nas minerałem - dostępny jest molibdenian sodu, który polecam zawsze przy candida, bo neutralizuje ich toksyny, a także dokucza im samym.
http://allegro.pl/molibdenian-sodu-sol-sodowa-na2moo4-100g-i5389666843.html
Oczywiście są tu pewne sprzeczności cysteina to w suplemencie również NAC, która jest "wysoko".
Nie byłoby żadnego problemu, ani ograniczeń, gdyby nie rtęć.
Teraz masz zagwozdkę. Coś z tym trzeba zrobić, bo nigdy nie dojdziesz do ładu, co i czego jest powodem.
Ta rtęć to taka bomba z mocno opóźnionym zapłonem, a przed wybuchem jeszcze smrodzi.


glicyne wrzuciłam do koszyka ,ale molibdenu z linka juz nie ma ...a to co tam napisali o molibdenie to nie wiem czy napewno o ten chodzi ,pytam bo sie nie znam.

blue ja szukam mozliwie wszystkiego co pomaga na zanik mięsni ,dlatego glutamina i MSM ,i tu widze ze dobrze pisza o gliacynie
http://www.magicznyogrod.pl/index.php?p ... &Itemid=54

Co do ALA to nie bede brała ale MSM rotacyjnie z przerwami bo skoro działa on wolno i trzeba czekac no to jakis czas potrwa.

o molibdenie
http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/d ... 34572.html
tez oczyszcza organizm z toksyn ..

Skoro przezyłam z ta rtęcia i nie wybuchła to zaufam, ze nie wybuchnie.
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9759
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 501
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14687 razy

Re: DMSO i MSM - wszechstronny uzdrawiacz

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » czwartek 04 cze 2015, 23:56

@dama, opisałem to obrazowo, ale tak naprawdę to nie wiesz, czy nie wybuchło, to opóźniony zapłon, czyli efekty daleko z tyłu.
Nie zamierzam ci sugerować, jako kobieta patrzysz na to inaczej - ja wolałbym sztuczne, niż amalgamatem.
tak organizacyjne to dzisiaj wspominaliśmy o nie cytowaniu poprzednich postów w całości.

Molibdenian sprzedaje jeszcze chyba kilku, ten był dość tani. To łatwo przyswajalna sól więc moim zdaniem jest to jedno z lepszych źródeł molibdenu.
Jednak całkowicie robimy tutaj offtop, trzeba to będzie przenosić.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
dama
Posty: 842
Rejestracja: niedziela 15 mar 2015, 20:15
x 2
x 9
Podziękował: 1875 razy
Otrzymał podziękowanie: 886 razy

Re: DMSO i MSM - wszechstronny uzdrawiacz

Nieprzeczytany post autor: dama » wtorek 30 cze 2015, 19:36

Nie wybuchło i nie moge tak życ ,że może wybuchło a byłam juz w takich tarapatach i niechce sie zamartwiac
Teraz biore juz tyle różności ze nie wybuchnie no chyba ze ja ale młodsza juz nie będę .

MSM zwiekszyłam dawki nie zadużo , ale zwiększyłam ..
narazie finansowo jestem wczerpana wiec molibden musi poczekac.
0 x



gonzo63
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek 06 lip 2015, 20:00
Otrzymał podziękowanie: 5 razy

Re: DMSO i MSM - wszechstronny uzdrawiacz

Nieprzeczytany post autor: gonzo63 » poniedziałek 06 lip 2015, 20:13

witam mam pytanie kupilem z dwoch roznych zrodek czysty MSM ,jednak roznia sie smakiem jeden jest lekko gorzkawy drugi natomiast slony jak sprawdzic ktory jesy dobry
0 x



Awatar użytkownika
adi
Posty: 68
Rejestracja: środa 24 cze 2015, 12:31
x 2
Podziękował: 37 razy
Otrzymał podziękowanie: 95 razy

Re: DMSO i MSM - wszechstronny uzdrawiacz

Nieprzeczytany post autor: adi » poniedziałek 06 lip 2015, 20:22

Mój MSM jest gorzki i zanim kupiłem czytałem że taki powinien być, tzn. gorzki smak rozchodzący się po języku.
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9759
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 501
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14687 razy

Re: DMSO i MSM - wszechstronny uzdrawiacz

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » poniedziałek 06 lip 2015, 20:31

Nie ma prawa być słony, podejrzewam oszustwo. Ujawnij dostawcę, zapewne nikt z forum u niego już nie kupi.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

gonzo63
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek 06 lip 2015, 20:00
Otrzymał podziękowanie: 5 razy

Re: DMSO i MSM - wszechstronny uzdrawiacz

Nieprzeczytany post autor: gonzo63 » poniedziałek 06 lip 2015, 21:03

dzieki za odpowiedzi a dostawca jest z zagranicy OXFORD VITALITY
0 x



Awatar użytkownika
dama
Posty: 842
Rejestracja: niedziela 15 mar 2015, 20:15
x 2
x 9
Podziękował: 1875 razy
Otrzymał podziękowanie: 886 razy

Re: DMSO i MSM - wszechstronny uzdrawiacz

Nieprzeczytany post autor: dama » poniedziałek 06 lip 2015, 21:09

MSM ma goryczke i ja pytałam babe dla pewnosci .
Masz obrazek tego słonego mozesz podac wkleic foto ?
Ja tu wklejałam moje MSM .
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9759
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 501
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14687 razy

Re: DMSO i MSM - wszechstronny uzdrawiacz

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » poniedziałek 06 lip 2015, 21:41

Sprawdź skład na opakowaniu, czysty MSM zdecydowanie ma goryczkę. Może to co masz jest jakąś mieszaniną dla określonego celu. Może jest w kapsułkach "na stawy" wtedy może mieć wiele "dodatków".
Dlatego preferuję zakupy w hurtowniach chemicznych, wiem, co kupuję.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

gonzo63
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek 06 lip 2015, 20:00
Otrzymał podziękowanie: 5 razy

Re: DMSO i MSM - wszechstronny uzdrawiacz

Nieprzeczytany post autor: gonzo63 » poniedziałek 06 lip 2015, 21:50

kupowalem to przez ebay jako czysty proszek MSM po czym zareklamowale go i dostarczono mi jeszcze raz to samo
0 x



gonzo63
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek 06 lip 2015, 20:00
Otrzymał podziękowanie: 5 razy

Re: DMSO i MSM - wszechstronny uzdrawiacz

Nieprzeczytany post autor: gonzo63 » poniedziałek 06 lip 2015, 21:55

a moze ktos wie jakie powinno byc ph
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9759
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 501
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14687 razy

Re: DMSO i MSM - wszechstronny uzdrawiacz

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » poniedziałek 06 lip 2015, 22:15

Ile nas tu używało MSM, nikt jeszcze słonego nie miał, a ja miałem kupowany w hurtowni z oznaczeniem czysty i kupowany jako suplement dla koni - między nimi w smaku róznicy nie ma, jest drobna różnica w gradacji kryształków.
PH nic ci nie da, powinno być bliskie obojętnego (7), pH jest mocno zależne od stężenia dowolnego roztworu.
Karty charakterystyki raczej nie znajdziesz.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
dama
Posty: 842
Rejestracja: niedziela 15 mar 2015, 20:15
x 2
x 9
Podziękował: 1875 razy
Otrzymał podziękowanie: 886 razy

Re: DMSO i MSM - wszechstronny uzdrawiacz

Nieprzeczytany post autor: dama » wtorek 07 lip 2015, 20:44

- jest organicznym związkiem siarki, pozyskiwanym z miazgi sosnowej.
MSM przez nasz organizm jest wykorzystywany do produkcji enzymów, przeciwciał, tkanki łącznej i glutationu.
Między innymi siarka w tej postaci jest potrzebna do produkcji kolagenu i keratyny - elastyczność skóry, mięśnie, włosy, paznokcie, ścięgna, chrząstka.
..
Skosztowałam na suchy opuszek suchego proszku i smak ma jakby leciutko goryczkowaty ale to przez pierszy moment .
Uczucie chłodu mięty na języku ?
a potem no nie wiem do czego to porównac ,jakbym gdzieś cos kiedyś podobnego kosztowała.
Czy ktoś z obecnych brał ?

gonzo ja tu pytałam dla upewnienia sie czy mam to co inni
baba brała i napisała to co ja zobacz str 2 i 3 ..

Metylosulfonylometan napewno to masz ?
0 x



Awatar użytkownika
Baro063
Posty: 291
Rejestracja: sobota 28 mar 2015, 15:32
x 14
x 5
Podziękował: 76 razy
Otrzymał podziękowanie: 247 razy

Re: DMSO i MSM - wszechstronny uzdrawiacz

Nieprzeczytany post autor: Baro063 » wtorek 07 lip 2015, 22:14

Ja mam ten-- >http://podkowalinypl.shoper.pl/pl/p/MSM-%E2%80%94-koncentrat-99,9/634 i pisze na nim Ekstrat roślinny 99,9%
Dimetylosulfon-C2h602S. Słonego nie mam, ten co ja mam ktoś go ma? Dobrze kupiłem czy źle ? ;)
0 x



Awatar użytkownika
dama
Posty: 842
Rejestracja: niedziela 15 mar 2015, 20:15
x 2
x 9
Podziękował: 1875 razy
Otrzymał podziękowanie: 886 razy

Re: DMSO i MSM - wszechstronny uzdrawiacz

Nieprzeczytany post autor: dama » środa 08 lip 2015, 19:26

Kosztowałeś jesli nie to skosztuj jaki ma smak ja swój opisałam baba tez no i inni mieli goryczke

Metylosulfonylometan
Dimetylosulfon-C2h602S.


jaka jest róznica moze blue nam powie a może ktoś jeszcze wie skad takie róznice

Ja kupiłam taki
http://marketbio.pl/msm-proszek-1000g-n ... oCHvHw_wcB
.
a tu jest sporo o MSM


tego twojego w google znalazłam
dimetylosulfon
https://www.google.pl/search?q=dimetylo ... sAHTgZjgDg
.tzn dlaczego inną ma nazwe


.
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9759
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 501
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14687 razy

Re: DMSO i MSM - wszechstronny uzdrawiacz

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » środa 08 lip 2015, 21:00

Nic nie powie, nie wiem skąd ta różnica, słone zdecydowanie nie powinno być, chyba że jest to jakiś miks z czymś jeszcze.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
Baro063
Posty: 291
Rejestracja: sobota 28 mar 2015, 15:32
x 14
x 5
Podziękował: 76 razy
Otrzymał podziękowanie: 247 razy

Re: DMSO i MSM - wszechstronny uzdrawiacz

Nieprzeczytany post autor: Baro063 » czwartek 09 lip 2015, 00:29

Słonego nie mam, goryczkę właśnie mam.
MSM, czyli metylosulfonylometan (inaczej: metylosiarczan metanu, dimetylosulfon) jest organicznym związkiem siarki i składnikiem naturalnej żywności itd...


Opis z jednego internetowego sklepu kulturystycznego

Dimetylosulfon (MSM) jest związkiem organicznej siarki, łatwo przyswajalnej przez organizm. Pierwiastek ten odgrywa rolę strukturalną, zapewniając stabilizację białek. Wpływa ponadto na prawidłowe funkcjonowanie tkanki łącznej, usprawniając proces jej regeneracji. Szczególnie przydatna sportowcom oraz osobom starszym, których aparat ruchu narażony jest na kontuzje. Substancja doskonale uzupełnia niedobory siarki.

To samo opis z tej strony co zakupiłem dla koni czyli podkowaliny.pl

MSM - Metylosulfonylometan - (inaczej: metylosiarczan metanu, dimetylosulfon) - czysty ekstrakt roślinny (nie syntetyczny), organiczny związek siarki.

Różnicy chyba nie ma ..czy to Metylosulfonylometan czy dimetylosulfon. To coś musi być pochodnego mi się tak wydaje ;)
Edit: Jednak dobrze napisałem, Methylsulfonylmethane = metylsulfonylometan (MSM)jest to pochodna
dimetylosulfonu. I jeszcze do tego wzór ten sam.


Czyli dobrze zakupiłem, dokładnie trzeba uważać na podróbki, Bo tak czytam i widzę że rozmowa jest o smaku to wolałem się zapytać, ja mam ten dla koni czyli jest ok ;)
0 x



Awatar użytkownika
Baro063
Posty: 291
Rejestracja: sobota 28 mar 2015, 15:32
x 14
x 5
Podziękował: 76 razy
Otrzymał podziękowanie: 247 razy

Re: DMSO i MSM - wszechstronny uzdrawiacz

Nieprzeczytany post autor: Baro063 » czwartek 09 lip 2015, 01:48

Słonego nie mam, goryczkę właśnie mam.
MSM, czyli metylosulfonylometan (inaczej: metylosiarczan metanu, dimetylosulfon) jest organicznym związkiem siarki i składnikiem naturalnej żywności itd...


Opis z jednego internetowego sklepu kulturystycznego

Dimetylosulfon (MSM) jest związkiem organicznej siarki, łatwo przyswajalnej przez organizm. Pierwiastek ten odgrywa rolę strukturalną, zapewniając stabilizację białek. Wpływa ponadto na prawidłowe funkcjonowanie tkanki łącznej, usprawniając proces jej regeneracji. Szczególnie przydatna sportowcom oraz osobom starszym, których aparat ruchu narażony jest na kontuzje. Substancja doskonale uzupełnia niedobory siarki.

To samo opis z tej strony co zakupiłem dla koni czyli podkowaliny.pl

MSM - Metylosulfonylometan - (inaczej: metylosiarczan metanu, dimetylosulfon) - czysty ekstrakt roślinny (nie syntetyczny), organiczny związek siarki.

Różnicy chyba nie ma ..czy to Metylosulfonylometan czy dimetylosulfon. To coś musi być pochodnego mi się tak wydaje ;)
Edit: Jednak dobrze napisałem, Methylsulfonylmethane = metylsulfonylometan (MSM)jest to pochodna
dimetylosulfonu. I jeszcze do tego wzór ten sam.


Czyli dobrze zakupiłem, dokładnie trzeba uważać na podróbki, napiszą że to jest to a tak naprawdę się okazuje że to co innego i inny smak. Bo tak czytam i widzę że rozmowa jest o smaku to wolałem się zapytać, ja mam ten dla koni czyli jest ok ;)
0 x



Awatar użytkownika
dama
Posty: 842
Rejestracja: niedziela 15 mar 2015, 20:15
x 2
x 9
Podziękował: 1875 razy
Otrzymał podziękowanie: 886 razy

Re: DMSO i MSM - wszechstronny uzdrawiacz

Nieprzeczytany post autor: dama » czwartek 09 lip 2015, 11:27

Baro badz pewny ze koniowi nie dadza czegoś co by mu zaszkodziło .
Stadnina koni to majątek o nich sie dba nie to co o człowieka.

:)
0 x



szmer wiatru
Posty: 39
Rejestracja: piątek 05 cze 2015, 09:31
Podziękował: 47 razy
Otrzymał podziękowanie: 63 razy

Re: DMSO i MSM - wszechstronny uzdrawiacz

Nieprzeczytany post autor: szmer wiatru » czwartek 09 lip 2015, 13:57

gonzo63 pisze:dzieki za odpowiedzi a dostawca jest z zagranicy OXFORD VITALITY


@gonzo zasmuciłem się tą informacją, ponieważ suplementuję się D3+k2m-7 tej firmy
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9759
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 501
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14687 razy

Re: DMSO i MSM - wszechstronny uzdrawiacz

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » czwartek 09 lip 2015, 20:51

@szmer, niekoniecznie jest to powód do smutku. Na ebay sprzedają różni dystrybutorzy i pseudo- dystrybutorzy. I naciągacze również. Niekoniecznie torebka z nadrukiem wspomnianej firmy, świadczy, że owa firma robi przekręt, znacznie częściej sprzedający robi takowy, albo inny przekręt, jeśli tylko się opłaca. Tam nie ma gwarancji, że nawet gdy ktoś się podaje za ową firmę, nią jest. Jak to u nas mówią "okazja czyni złodzieja" i nawet jeśli nie osiągnęli doskonałości to zawsze ktoś próbuje.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9759
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 501
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14687 razy

Ze strony www "MSM Miracle": „Pasożyty”

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » środa 15 lip 2015, 21:48

To teraz obiecane gdzie indziej tłumaczenie roli MSM w walce z pasożytami. Wprawdzie nie ma tu ilościowych receptur, ale damy radę.


Ze strony www MSM Miracle: „Pasożyty”

Jednym z najbardziej zdumiewających odkryć w MSM są jego przeciw pasożytnicze działania przeciwko Giardia lamblia, rzęsistkom, glistom, nicieniom, owsikom i innym pasożytom jelitowym (5). Badania na zwierzętach, myszach laboratoryjnych, które miały owsiki stwierdzone przez badanie kału. Dostawały jedzenie handlowe i wodę pitną, zawierające po 2% MSM wagowo. Po 17 dniach, badanie kału wskazało, że odchody były wolne od robaków i jaj. Poziom we krwi MSM u jednego badanego zwierzęcia przekroczył 30 ppm, lub mg / kg (3). W badaniach na ludziach, człowiek z potwierdzonymi Giardia lamblia, najwyraźniej pobranymi z zanieczyszczonej wody w prymitywnym obszarze. Dawano mu MSM 500 mg trzy razy dziennie przez 14 dni. W ósmym dniu był wolny od objawów, a dwie próbki kału zebrane tydzień później był wolne od tych organizmów (3). W innym badaniu, rzęsistek pochwowy pomyślnie usunięto przy doustnej dawce 1 g MSM codziennie i miejscowym zastosowaniu 5% wodnego roztworu MSM przez jeden tydzień (3).

Główna przeciwpasożytnicza właściwość MSM jest prawdopodobnie spowodowana przez jego zdolność do wiązania się z błoną śluzową i stanowienia naturalnej blokady między nosicielami i pasożytami. To tak jakby MSM pokrywał powłoką błonę śluzową, która dla pasożytów staje się nieprzenikniona i nie mogą się przyczepić. Nie mogące się uczepić, pasożyty są po prostu usuwane z ciała (5, 9). Badania in vitro wykazały, antygrzybiczne, przeciwpasożytnicze i antybakteryjne działania różnych stężeń MSM. Stężenie MSM 1 mg / ml i mniejsze nie wykazały znaczącego hamowania Giardia lamblia. Jednak przy 20 mg / ml, to stężenie było silnie hamujące, a stężenia powyżej 40 mg / ml szybko zabijały te organizmy. Według dr Herschler, można bezpiecznie podawać do 1-2 gram MSM na kg masy ciała na dzień. Budując w ten sposób bezpiecznie tolerowany poziom MSM we krwi do 4000 ppm (mg / kg), i ten poziom jest wysoce toksyczny dla wielu infekujących organizmów, a jest nieszkodliwy dla przyjmującego (3) ".
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

matektbg
Posty: 2
Rejestracja: piątek 02 paź 2015, 13:41

Re: DMSO i MSM - wszechstronny uzdrawiacz

Nieprzeczytany post autor: matektbg » piątek 02 paź 2015, 18:49

Witam mam pytanie do autora tematu czy w problemach z kontuzja barku i kregosupa dobrym pomyslem bedzie rozrobienie plynu dmso z woda w duzej strzywakce i smarowanie chorobowo dotknietych miejsc kilka razy dziennie? Jakie byloby polecane stosowanie i przez jak dlugi czas? czy mozna dodac jakas substancje do dmso z woda aby wzmocnic ewekt dzialania?
0 x



ODPOWIEDZ