Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Ssanie oleju

Awatar użytkownika
analityczka
Posty: 443
Rejestracja: wtorek 21 kwie 2015, 16:16
x 1
x 12
Podziękował: 230 razy
Otrzymał podziękowanie: 584 razy

Re: Ssanie oleju

Nieprzeczytany post autor: analityczka » poniedziałek 31 sie 2015, 14:45

Nie rozumiem, co ślinianki mają wspólnego z limfą, ale chciałam spróbować tej metody, by wybielić zęby.
Niestety, nie jestem w stanie, bo mam odruch wymiotny na czysty olej.
Można go z czymś wymieszać, by pozbyć się - ohydnego dla mnie - wrażenia "tłustości"?

https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Alin ... 5%82owieka
0 x


* Informacja bez sprawdzenia wiarygodności źródeł jest tylko hipotezą.
* Ja mogę być nieobiektywna, dowody – nie.

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9759
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 501
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14683 razy

Re: Ssanie oleju

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » poniedziałek 31 sie 2015, 20:27

Można wymieszać z olejkiem aromatycznym, np.miętą. Tylko parę kropli!
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
Baro063
Posty: 291
Rejestracja: sobota 28 mar 2015, 15:32
x 14
x 5
Podziękował: 76 razy
Otrzymał podziękowanie: 247 razy

Re: Ssanie oleju

Nieprzeczytany post autor: Baro063 » sobota 19 wrz 2015, 22:14

Mam pytanie odnośnie oleju lnianego, bo kupiłem sobie nie dawno w Biedronce za 9,99zł 250ml
I czy on się nada.
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9759
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 501
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14683 razy

Re: Ssanie oleju

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » sobota 19 wrz 2015, 23:22

Teoretycznie nadaje się każdy olej, jednak stosujący tą metodę mają swoje preferencje i trudno jest ocenić, czy ich odczucia są obiektywne, czy subiektywne.
Różne oleje podlegają procesowi emulgacji w różnym czasie, szybciej te organiczne, wyciskane na zimno.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
devi
Posty: 1562
Rejestracja: wtorek 02 lut 2016, 14:17
x 1
x 73
Podziękował: 711 razy
Otrzymał podziękowanie: 2662 razy

Re: Ssanie oleju

Nieprzeczytany post autor: devi » czwartek 10 lis 2016, 12:31

0 x


Dopóki nie uczynisz nieświadomego świadomym, będzie ono kierowało twoim życiem, a ty będziesz nazywał to przeznaczeniem. /C.G. Jung

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13131
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 696
Podziękował: 30184 razy
Otrzymał podziękowanie: 19679 razy

Re: Ssanie oleju

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » czwartek 10 lis 2016, 12:36

Ten gość zawsze mnie rozśmiesza :D
Kto to jest?

https://youtu.be/xewa3cSOkRg
Priwiet druzia :D
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
devi
Posty: 1562
Rejestracja: wtorek 02 lut 2016, 14:17
x 1
x 73
Podziękował: 711 razy
Otrzymał podziękowanie: 2662 razy

Re: Ssanie oleju

Nieprzeczytany post autor: devi » czwartek 10 lis 2016, 22:26

Też mnie na początku śmieszył, ale się przyzwyczaiłam, a posłuchać warto ; )

Jak znasz rosyjski, to pewnie nie będzie problemu z ustaleniem tożsamości : )

W filmie powyżej mówi, że skończył medycynę i pracował w klinice rządowej w ZSRR, w innym filmiku, że pracował jako psychoneurolog i seksopatolog..

Fajnie, że propaguje medycynę ludową ; )
0 x


Dopóki nie uczynisz nieświadomego świadomym, będzie ono kierowało twoim życiem, a ty będziesz nazywał to przeznaczeniem. /C.G. Jung

Awatar użytkownika
devi
Posty: 1562
Rejestracja: wtorek 02 lut 2016, 14:17
x 1
x 73
Podziękował: 711 razy
Otrzymał podziękowanie: 2662 razy

Re: Ssanie oleju

Nieprzeczytany post autor: devi » sobota 03 gru 2016, 19:48

grzegorzadam pisze:Kto to jest?


Borys Uwajdow: http://www.theartofhealthylife.com/борис-увайдов/
0 x


Dopóki nie uczynisz nieświadomego świadomym, będzie ono kierowało twoim życiem, a ty będziesz nazywał to przeznaczeniem. /C.G. Jung

Ell
Posty: 2
Rejestracja: piątek 17 kwie 2015, 01:28

Re: Ssanie oleju

Nieprzeczytany post autor: Ell » wtorek 13 gru 2016, 17:35

Witam Wszystkich Serdecznie.
Piszę po raz pierwszy, ale czytam już dawno i dziękuję wszystkim, którzy dzielą się swoją wiedzą teoretyczną jak i praktyczną.
Chciałabym podpowiedzieć coś mojemu znajomemu, który cierpi na kamicę ślinianek. Dopadło go to już drugi raz. Jest po antybiotykach. Niby lepiej jest, ale jeszcze opuchlizna nie zeszła. Lekarz chce operować . Pomyślałam o ssaniu oleju. Może to by mu coś pomogło.
Spotkał się ktoś z taką przypadłością? Bardzo proszę o jakieś wskazówki.
Pozdrawiam Ell
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9759
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 501
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14683 razy

Re: Ssanie oleju

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » wtorek 13 gru 2016, 19:09

Witaj @Ell na forum.
Operacyjnie chcą mu odkamienić ślinianki? Przecież następnym razem zatka się znacznie szybciej, a co się nacierpi?
Czajniki odkamienia się kwaskiem cytrynowym, i działa, choć w wysokich temperaturach reakcje chemiczne znacząco przyspieszają.
Jest taki wspaniały "tonik", jako codzienne przyzwyczajenie, niedawno o nim pisałem:
sok z 1 cytryny wycisnąć do szklanki, dolać letniej wody do połowy, wsypywać sodę, aż przestanie gazować, uzupełnić letnią wodą. Można do smaku dodać nieco miodu.
To niestety działa wolno, ale działa na bardzo wiele różnych przypadków. Kolekcjonowanie kamienia zapewne trwało długo, odkamienianie też trochę potrwa.
Sam sok z cytryny z wodą działa nieco szybciej i jednocześnie stymuluje ślinianki do wydzielania śliny, co na początek pewnie nie byłoby zbyt dobre, przynajmniej do czasu kiedy utrzymuje się stan zapalny. Potem jak najbardziej wskazanie aby zwiększyć przepływ w kanalikach.
Trudno powiedzieć jakie są podstawowe przyczyny przypadłości, jest to zaburzenie gospodarką wapnia, zdecydowanie polecam od zaraz, 10 000 iu witaminy D3 oraz minimum 200 mcg wit. K2 Mk7 lub Mk9 dziennie przez 4 - 6 m-cy. Potem ewentualnie mniej D3, ale to zależy od trybu życia.
Poza tym to co zawsze i wszystkim : porządne odrobaczanie, sprawdzenie niedoborów jodu, cynku i pH moczu.
Jeżeli trapi go więcej przypadłości to koniecznie badania biorezonansem.

Edit: ssanie oleju to raczej późniejszy etap po ustąpieniu stanu zapalnego, chyba że byłby w stanie to wytrzymać.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Ell
Posty: 2
Rejestracja: piątek 17 kwie 2015, 01:28

Re: Ssanie oleju

Nieprzeczytany post autor: Ell » czwartek 15 gru 2016, 00:31

Dziękuje Blueray za podpowiedzi. Informacje przekazane i na pewno masz racje. Zobaczymy.
Przepraszam, że dopiero teraz piszę, ale już nie daję rady. Za dużo chorych wokół mnie.
Może o kłopotach z mojego podwórka innym razem. Pozdrawiam.
0 x



Seji
Posty: 472
Rejestracja: niedziela 20 sty 2019, 13:42
x 379
x 8
Podziękował: 488 razy
Otrzymał podziękowanie: 391 razy
Kontakt:

Re: Ssanie oleju

Nieprzeczytany post autor: Seji » czwartek 04 kwie 2019, 15:38

blueray21 pisze:
czwartek 05 gru 2013, 09:36
Mam tutaj uwagę techniczną dla wszystkich ssących olej:

Nie wypluwajcie oleju do muszli klozetowej, a tym bardziej umywalki!

Teraz pięknie segregujemy śmieci - wypluwajcie go na np. 2 listki papierowego ręcznika i wyrzucajcie do "mokrych".

Inaczej olej po-okleja wam ścianki syfonów i rur kanalizacyjnych, a bakterie zamienią go w twardy kamień!

Edit: A jeśli jednak podobałoby wam się jego wylewanie - to należy wypluć do naczynia i zemulgować go płynem do mycia naczyń i ciepłą wodą - w takiej postaci nie jest groźny.
A ja miałabym tu pytanie z nieco innej beczki: co zrobić olejem ze smażenia, kiedy dużo go zostanie na pateni (zbyt dużo, by wytrzeć ręcznikiem papierowym)?
0 x



Awatar użytkownika
azo
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 09 wrz 2018, 11:31
x 256
x 153
Podziękował: 4441 razy
Otrzymał podziękowanie: 2805 razy

Re: Ssanie oleju

Nieprzeczytany post autor: azo » czwartek 04 kwie 2019, 16:13

Dokładnie. Ręcznikami do sucha, ręczniki do śmieci a patelnię do mycia. Opcjonalnie bo jeśli jesteś bardzo leniwa (tak jak Ja) i smażysz na oleju kokosowym a nic nie przywarło to on się nie psuje... a i bakteriobójczy i grzybobójczy też jest to nawet patelnia zabezpieczona, wręcz zakonserwowana. :mrgreen:

Dziękuję, że to przywołałaś bo właśnie pluję do sedesu. Rozważę więc tą propozycję. :D
0 x


Ascezo minD

Seji
Posty: 472
Rejestracja: niedziela 20 sty 2019, 13:42
x 379
x 8
Podziękował: 488 razy
Otrzymał podziękowanie: 391 razy
Kontakt:

Re: Ssanie oleju

Nieprzeczytany post autor: Seji » czwartek 04 kwie 2019, 18:26

Gracz, ale mi chodzi o naprawdę duże ilości oleju pozostałe ze smażenia, np. prażynek albo frytek.
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9759
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 501
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14683 razy

Re: Ssanie oleju

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » czwartek 04 kwie 2019, 21:39

Jakby nie patrzeć olej jest biologiczny. Więc jeśli masz możliwości kompostowania, możesz go tam dostarczyć. Natomiast "mieszczuchom" pozostaje dostarczyć go do pojemnika "biodegradowalne", "mokre" itp., zależnie od tego jak śmieci w waszej okolicy są nazywane. Ponieważ zużywanie wybielanych papierowych ręczników nie jest zbytnio ekologiczne, choć praktyczne, trzeba użyć do "wyrzucania" takiego ładunku mocnych i szczelnych woreczków plastikowych. Wiem, wiem, woreczki nie są "bio", ale firmy zajmujące się obróbką tych śmieci mają maszyny do ich rozszarpywania i odzyskiwania.
Na prawdę duże ilości olejów można przetwarzać na bio-diesel, lub spalać w przystosowanych palnikach olejowych, w celach grzewczych.
Mam nadzieję, że odpowiedź jest wyczerpująca, jeśli nie , proszę o szczegóły.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Seji
Posty: 472
Rejestracja: niedziela 20 sty 2019, 13:42
x 379
x 8
Podziękował: 488 razy
Otrzymał podziękowanie: 391 razy
Kontakt:

Re: Ssanie oleju

Nieprzeczytany post autor: Seji » czwartek 04 kwie 2019, 21:52

Dzięki, Blue. O tym, że są takie maszyny do rozrywania worków to wiem, kiedyś dawno tłumaczyłam opisy takich maszyn. No i tak sobie wyobrażam, że maszyna rozerwie worek, a olej rozbryzga na wszystkie strony :lol:
To może do słoika jakiegoś :?:

Edit:
Ew. pogadam z bratem, czy nie brałby ode mnie tego oleju na kompost.
0 x



isia2004
Posty: 2
Rejestracja: piątek 27 gru 2019, 19:46
Otrzymał podziękowanie: 2 razy

Re: Ssanie oleju

Nieprzeczytany post autor: isia2004 » piątek 27 gru 2019, 19:56

blueray21 pisze:
czwartek 04 kwie 2019, 21:39
Jakby nie patrzeć olej jest biologiczny. Więc jeśli masz możliwości kompostowania, możesz go tam dostarczyć. Natomiast "mieszczuchom" pozostaje dostarczyć go do pojemnika "biodegradowalne", "mokre" itp., zależnie od tego jak śmieci w waszej okolicy są nazywane. Ponieważ zużywanie wybielanych papierowych ręczników nie jest zbytnio ekologiczne, choć praktyczne, trzeba użyć do "wyrzucania" takiego ładunku mocnych i szczelnych woreczków plastikowych. Wiem, wiem, woreczki nie są "bio", ale firmy zajmujące się obróbką tych śmieci mają maszyny do ich rozszarpywania i odzyskiwania.
Na prawdę duże ilości olejów można przetwarzać na bio-diesel, lub spalać w przystosowanych palnikach olejowych, w celach grzewczych.
Mam nadzieję, że odpowiedź jest wyczerpująca, jeśli nie , proszę o szczegóły.
Witaj, jestem tu nowa, zainteresował mnie ten wątek, gdyż mam problemy z gardłem i zatokami. Ostatnio laryngolog wykrył u mnie w krtani torbiel. Mam pytanie do Ciebie, co proponujesz stosować na tą przypadłość. Zaczęłam ssać olej ale to dopiero 2 dzień i efekty na razie dotyczą zębów, są gładkie i bielsze, i błona sluzowa jest mniej wysuszona. Mam też zatkane lewe ucho. Żadne krople nie pomagają.
0 x



Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13131
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 696
Podziękował: 30184 razy
Otrzymał podziękowanie: 19679 razy

Re: Ssanie oleju

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » piątek 27 gru 2019, 20:44

0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
Thotal
Posty: 7359
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 27
x 249
Podziękował: 5973 razy
Otrzymał podziękowanie: 11582 razy

Re: Ssanie oleju

Nieprzeczytany post autor: Thotal » piątek 27 gru 2019, 22:39

@ isia,
zrób sobie kompres na ucho z serwatki.
bakterie kwasu mlekowego powinny zrobić porządek.



Pozdrawiam - THoTal :)
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9759
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 501
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14683 razy

Re: Ssanie oleju

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » piątek 27 gru 2019, 22:59

Woda utleniona, 3 krople, 3%, kilka razy do ucha też powinna zrobić porządek.

I proszę nie cytuj wcześniejszych postów, a jeśli ju,ż to w niewielkich fragmentach.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

cedric
Posty: 7191
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 95
x 179
Podziękował: 4035 razy
Otrzymał podziękowanie: 11142 razy

Re: Ssanie oleju

Nieprzeczytany post autor: cedric » piątek 27 gru 2019, 23:31

Na wszelkie problemy z zakresu twarzoczaszki i okolic szyjnych trzeba też patrzeć z pozycji

zaburzeń kręgosłupa szyjnego i wad postawy,przeprosty, poziom kolagenu .

Polecam książkę doc. B.Kuklińskiego

https://www.mito-pharma.pl/product-pol- ... rapie.html

https://www.youtube.com/watch?v=zXgwXWAD0L4

https://www.youtube.com/watch?v=pybGsVSb4VI
0 x



isia2004
Posty: 2
Rejestracja: piątek 27 gru 2019, 19:46
Otrzymał podziękowanie: 2 razy

Re: Ssanie oleju

Nieprzeczytany post autor: isia2004 » sobota 28 gru 2019, 12:15

Dziękuję za cenne wskazówki, na pewno z nich skorzystam. Blueray przepraszam cię za ten cytat, ale nie ogarnęłam, że wystarczy zjechać na koniec całego posta i kliknąć w odpowiedź.
Podzielę się też moimi efektami ssania oleju. Dopiero 3 dzień, a w jamie ustnej ulga, błona sluzowa nawilżona, zęby jakieś inne, bez osadu, gładkie, czyste. W nosie pojawiła się wydzielina. To niesamowite.
0 x



ODPOWIEDZ