Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Nafta - petroleum

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: Nafta - petroleum

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » czwartek 09 sie 2018, 23:35

USJ57 pisze:
wtorek 07 sie 2018, 13:21
Syn jest po 9 chemiach i operacji. Po ostatnim bad. PET okazało się że są przerzuty. Bardzo proszę o wskazówki co do tej Nafty.
Natychmiast soda- pH, piołun i kwas R-Ala.

Oczyszczanie nerek- z prywatnej korespondencji:
Jaglankę zrobiłem według przepisu z forum, ale tych przepisów było kilka, więc wybrałem ten, który miał ponoć leczyć drogi moczowe kompleksowo - wraz z nerkami i pęcherzem.

Należało napełnić do połowy 3-litrowy słoik kaszą jaglaną i zalać wrzątkiem do pełna.
Raczej jako eksperyment kupiłem kartonik zawierający 400 gramów drobnej kaszy jaglanej w stugramowych saszetkach. Wysypałem z tych saszetek zawartość do 3 litrowego słoika i zalałem 1,5 litra wrzącej wody, ponieważ tej kaszy było niewiele.

Wymieszałem dobrze całość i zostawiłem do następnego dnia. Nazajutrz w słoiku było pół na pół wody i kaszy, bo spęczniała,
Rozmieszałem i zlałem takie białe mleczko przez drobne sitko do innego pojemnika,który natychmiast powędrował do lodówki, a kaszę ponownie zalałem wrzątkiem i też zostawiłem do następnego dnia.

Podawałem żonie do picia gdy miała pragnienie - zamiast wody mineralnej, jaglankę.

Wypijała minimum jedną szklankę dziennie, czasem dwie, a nawet trzy o różnych porach. Również z tego drugiego parzenia. Tak przez 6 dni.

Jak już Ci wspominałem, żona ma nefrostomię obustronną i z jednej nerki sączyła się dziwna, ropna ciecz, nawet z jakimiś fragmentami tkanki, jakby włókna,strzępy, skrzepy, a przepisany przez urologa antybiotyk nie poskutkował.

Po upływie chyba 10 dni od wybrania ostatniej tabletki spróbowałem jaglanki.

W szóstym dniu właśnie mocz zrobił się czysty, klarowny o barwie żółtej - całkowicie normalny! Ale już po trzech dniach były widoczne zmiany na lepsze.
Działaniem jaglanki jesteśmy zachwyceni - dotyczy to całej rodziny, bo efekt jest niesamowity.

Z białej, ropnej mazi zrobił się kryształowo czysty mocz.
Dzisiaj żona wypiła ostatnią szklankę i na razie odstawiamy jaglankę
.
D3 105 ng/ml !!!
euforia normalnie! ............
Żona dostała 10 dawek po 150000, ale bez witaminy K. Obecnie już podaję jej D3 wraz z K2mk7, ale dawkę zmniejszyłem do 50000.
CRP spadło z 40 do 4,1 przy wartości referencyjnej 5mg/l w porównaniu do badania sprzed dwóch tygodni.
Fibrynogen 5 g/l a był 6.
Kreatynina spadła do 2,4 z 3,27mg/dl
Niepokoi mnie tylko mocznik, którego jest w osoczu 80mg/dl przy wartości referencyjnej 50 oraz leukocyty w osadzie moczu, których jest 50 - 70 a powinno być do 5 w polu widzenia mikroskopu. Nie mam pojęcia jak przeciwdziałać.
Do tej pory mocznik był usuwany podczas dializ,ale od dwóch tygodni lekarka zawiesiła dializy. Jutro z tymi wynikami jedziemy do tej lekarki,a żona bardzo się martwi,że ona wznowi dializy...
Pozostałe parametry mieszczą się w widełkach.
Nerki - glówny filtr!

Jaki poziom D3 ?
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: Nafta - petroleum

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » czwartek 09 sie 2018, 23:38

kupfer pisze:
wtorek 07 sie 2018, 22:02
podnieść poziom wit. d3 do powyżej 100,robić soki z pokrzywy,skrzypu=krzem,wit c.+ msm tyle ile organizm toleruje,
Nawet do 400!
grzegorzadam pisze:
poniedziałek 01 sty 2018, 22:06
Tu ciekawa dyskusja
2 doktorów i farmaceuta
od 19 minuty:
https://youtu.be/T-Va2xDO384?t=1096

– dr Uznański- pomiar wit D po 2 tygodniowym pobycie w Chorwacji- 229 ng/ml!
do opalania tylko olej kokosowy ;)

dr Nawolski- 370 ng/ml, pacjent z rozsianym rakiem prostaty żyje spokojnie jak na razie 3 lata,
czuje się fantastycznie, rak stoi w miejscu, zero progresji..

(i mały fragment o cholesterolu przy raku – prof. Marek Drab (Wrocław) – brak kaweoli w komórkach nowotworowych, których mediatorem jest cholesterol ! – ciekawe…)
Kaweole- organelle komórkowe.

dr Czerniak- pokonanie wieloletniej depresji i i bezsenności po 20 latach przy poziomie 400 !
Kolendra pisze:
piątek 29 gru 2017, 19:46
Bo generalnie k2 super droga...
Ktoś nieźle na tym zarabia, pisaliśmy o tym wcześniej w temacie, droga dosłownie jak złoto.
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: Nafta - petroleum

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » wtorek 14 sie 2018, 07:16

grzegorzadam pisze:
czwartek 09 sie 2018, 23:35
Jutro z tymi wynikami jedziemy do tej lekarki,a żona bardzo się martwi,że ona wznowi dializy...
Pozostałe parametry mieszczą się w widełkach.
Właśnie jesteśmy po wizycie w zakładzie dializ - ze względu na dobre wyniki badań ordynatorka zdecydowała o odstąpieniu od dalszych dializ...

Zona przeszczęśliwa, ja również. W poniedziałek usuwanie cewników.
2 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

beadnorsi
Posty: 1508
Rejestracja: niedziela 27 maja 2018, 12:06
x 3
x 97
Podziękował: 2996 razy
Otrzymał podziękowanie: 2113 razy

Re: Nafta - petroleum

Nieprzeczytany post autor: beadnorsi » czwartek 16 sie 2018, 18:33

Witam,czy jest ktos chetny na spolke do kupienia starej nafty z czasow DDR.?POZDRAWIAM:beadnorsi-------https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anz ... -241-13826
0 x



beadnorsi
Posty: 1508
Rejestracja: niedziela 27 maja 2018, 12:06
x 3
x 97
Podziękował: 2996 razy
Otrzymał podziękowanie: 2113 razy

Re: Nafta - petroleum

Nieprzeczytany post autor: beadnorsi » czwartek 16 sie 2018, 18:37

0 x



Awatar użytkownika
sandra
Posty: 2315
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 19:20
x 96
x 176
Podziękował: 1352 razy
Otrzymał podziękowanie: 4878 razy

Re: Nafta - petroleum

Nieprzeczytany post autor: sandra » czwartek 16 sie 2018, 19:16

Napisze na pw.
0 x



beadnorsi
Posty: 1508
Rejestracja: niedziela 27 maja 2018, 12:06
x 3
x 97
Podziękował: 2996 razy
Otrzymał podziękowanie: 2113 razy

Re: Nafta - petroleum

Nieprzeczytany post autor: beadnorsi » czwartek 16 sie 2018, 20:47

Poniewaz na PW nie moge wyslac wiadomosci,pisze tutaj.Postaram sie przeswietlic,co to za nafta jest i z jakiego konkretnie roku,jezeli bedzie gut,kupie i wam dowioze tyle ile zostanie (sobie oczywiscie zostawie czesc;)).Co do ceny,nic wiecej nie chce,tylko tyle,ile zaplace(nie chodzi mi o Jakis zysk,raczej podzielic chce sie dobrym produktem).Zapach dobrej nafty juz znam,bo pije Todikamp od Jakis 2 tygodni.pozdrawiam wszystkich naftowiczow.
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Nafta - petroleum

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » czwartek 16 sie 2018, 21:22

Witaj @beadnorsi na naszym forum. Już możesz pisać na PW, ta możliwość włącza się automatycznie po 3-ch napisanych postach.
Co do zapachu nafty: Todikamp nie jest czystą naftą, choć faktycznie, te orzechy mocno zapachu nie zmieniają. Jednak mogą być różnice w produkcie między rafineriami, które go wytwarzają i mnie wystarcza sam zapach no i kolor do porównania, bo z naftą miałem do czynienia od dziecka. Ale dla kogoś, kto dawnej nafty nie powąchał, może to jednak być problem, zresztą jeszcze mamy indywidualnie, absolutnie różną wrażliwość powonienia.
Swoje zapasy nafty rozdałem potrzebującym, więc też teraz jestem zainteresowany.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

beadnorsi
Posty: 1508
Rejestracja: niedziela 27 maja 2018, 12:06
x 3
x 97
Podziękował: 2996 razy
Otrzymał podziękowanie: 2113 razy

Re: Nafta - petroleum

Nieprzeczytany post autor: beadnorsi » niedziela 19 sie 2018, 15:10

https://www.youtube.com/watch?v=V59O2a1x36c-----okazuje sie ,ze Todikamp produkowany jest w kilku postaciach.Co do nafty,kanistry 12 -litrowe sa pietnastoletnie,nic wiecej nie wie,czekam na odpowiedzi od wlasciciela "beczek".pozdrawiam
0 x



Awatar użytkownika
sandra
Posty: 2315
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 19:20
x 96
x 176
Podziękował: 1352 razy
Otrzymał podziękowanie: 4878 razy

Re: Nafta - petroleum

Nieprzeczytany post autor: sandra » niedziela 19 sie 2018, 21:04

Napisałam na pw ale nie mam odzewu.
0 x



beadnorsi
Posty: 1508
Rejestracja: niedziela 27 maja 2018, 12:06
x 3
x 97
Podziękował: 2996 razy
Otrzymał podziękowanie: 2113 razy

Re: Nafta - petroleum

Nieprzeczytany post autor: beadnorsi » czwartek 23 sie 2018, 18:05

Przepraszam,nie czytalem wiadomosci.A wiec,nafta z beczki jest z czasow DDR,nic wiecej nie napisal mi ten gosc,umowilem sie na sobote.Pojade i zobacze.Na moje inne pytania jeszcze nie odpowiedzial.Jesli bedzie dobrze,to cala duza beczka bedzie nasza.Co do kosztow,Sandro-ja nie NFZ;,))))))za ile wychacze ,niewiem,bede sie targowal napewno.Tu na forum poprostu sie podziele"po kosztach" i tyle,wazne,zeby towar byl jakosciowo TOP:
0 x



Awatar użytkownika
sandra
Posty: 2315
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 19:20
x 96
x 176
Podziękował: 1352 razy
Otrzymał podziękowanie: 4878 razy

Re: Nafta - petroleum

Nieprzeczytany post autor: sandra » niedziela 09 wrz 2018, 14:13

Mam świadomość, żeś nie NFZ i tego ci nie życzę.
Coś ruszyło z naftą ?
0 x



domin
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek 17 wrz 2018, 12:52
Otrzymał podziękowanie: 3 razy

Re: Nafta - petroleum

Nieprzeczytany post autor: domin » niedziela 23 wrz 2018, 18:04

szczerze nie wiedziałem, że nafta ma takie zastosowanie. Zawsze myślałem, że to tylko do użytku zewnętrznego. Chyba dołącze do was i przetestuje na sobie
0 x



beadnorsi
Posty: 1508
Rejestracja: niedziela 27 maja 2018, 12:06
x 3
x 97
Podziękował: 2996 razy
Otrzymał podziękowanie: 2113 razy

Re: Nafta - petroleum

Nieprzeczytany post autor: beadnorsi » niedziela 07 paź 2018, 16:32

Witam,a nic nie ruszylo---facet od beczek Jakis dziwny----sprzeda wszystko razem,a nie tylko nafte(gdzie ja umieszcze 4 potezne beczki?) Zona,jak o tym uslyszala to awanture zrobila(twierdzi ze zwariowalem z tym leczeniem nafta),zreszta,juz nie ma beczek.Szukam dalej i jak cos znajde-dam znac.pozdrawiam.
0 x



gregor_7cb
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek 19 lis 2018, 10:37

Re: Nafta - petroleum

Nieprzeczytany post autor: gregor_7cb » poniedziałek 19 lis 2018, 10:43

0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Nafta - petroleum

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » poniedziałek 19 lis 2018, 12:21

Przecież to jest w supermarketach, myślisz że mogą tam kupować coś dobrego.
Kiedyś to powąchałem w sklepie i nawet nie próbowałem wyrzucać pieniędzy, choć dziś tego zapachu już nie pamiętam.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

gregor_7cb
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek 19 lis 2018, 10:37

Re: Nafta - petroleum

Nieprzeczytany post autor: gregor_7cb » poniedziałek 19 lis 2018, 13:30

Wiem, nie mniej zwabił mnie nieco napis EKO. Szukam wszędzie czegoś ze starych zapasów ale ciężki temat. Czasem pojawiają się na alegro stare puszki wojskowe z nafta oświetleniową. Mam nadzieję ze uda sie coś złapać.
0 x



gregor_7cb
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek 19 lis 2018, 10:37

Re: Nafta - petroleum

Nieprzeczytany post autor: gregor_7cb » poniedziałek 19 lis 2018, 14:04

Wiem że temat szwajcarskiej nafty juz się pojawił na forum, pytanie czy ostatecznie ktoś z szanownych forumowiczów ją degustował. Gość z allegro co jakiś czas wypuszcza małe partie.
https://archiwum.allegro.pl/oferta/naft ... 29410.html
0 x



gregor_7cb
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek 19 lis 2018, 10:37

Re: Nafta - petroleum

Nieprzeczytany post autor: gregor_7cb » piątek 07 gru 2018, 14:41

Ponawiam swoje pytanie czy ktoś testował naftę z powyższego linku? Proszę o pilną odpowiedz, ponieważ mam możliwość zakupu w.w. nafty
0 x



Karina
Posty: 27
Rejestracja: sobota 21 sty 2017, 21:03
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowanie: 12 razy

Re: Nafta - petroleum

Nieprzeczytany post autor: Karina » poniedziałek 31 gru 2018, 00:47

Ja o nafcie nic nie wiem. Nigdy jej ani nie wachalam, ani nie pilam. Po przeczytaniu wszystkich wyglada na to, ze nafta firmy Dorex jest najbardziej konsekwentnie polecana przez jego glownego konesera. Konsesusu jednak nie ma i opinie sa podzielone.

Czy ktos by mogl polecic jakas marke nafty (oprocz wspomnianego Dorexu), z ktorej jest zadowolony?

Ja na dzien dzisiejszy najbardziej jestem sklonna zakupic nafte Dorexu poniewaz ABCD bierze ja od kilku lat i efekty sobie chwali. Jednoczesnie nie raportuje o negatywnych skutkach niepozadanych dodatkow.
0 x



Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: Nafta - petroleum

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » poniedziałek 31 gru 2018, 08:02

Jednoczesnie nie raportuje o negatywnych skutkach niepozadanych dodatkow.
I żyje w zdrowiu, potwierdzam :D
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Seji
Posty: 472
Rejestracja: niedziela 20 sty 2019, 13:42
x 379
x 8
Podziękował: 488 razy
Otrzymał podziękowanie: 391 razy
Kontakt:

Re: Nafta - petroleum

Nieprzeczytany post autor: Seji » poniedziałek 08 kwie 2019, 12:13

Jestem teraz u mamy i opowiedziała mi jeszcze raz, jak to było z tym ratowaniem jej zdrowia i życia przez niemieckiego lekarza w czasie wojny.
Otóż w 1942 r., gdy mama miała 2 latka, była umierająca - ponoć z powodu ciężkiej anginy. Ojciec zawiózł ją furmanką z podbrzeskiej wsi do Brzeska, do niemieckiego lekarza. Ten zaaplikował mamie 1 łyżkę nafty, po czym mama wyzdrowiała. Opowiadając o tym, była bardzo wzruszona, do tej pory czuje wdzięczność dla tego lekarza i chciałaby się nawet dowiedzieć, jak się nazywał.
Będę szukać tej informacji w internecie (obecnie mama mieszka gdzie indziej, a nie sądzi, by w jej stronach ktoś tego lekarza pamiętał, gdyż, jak się wyraziła, "wszyscy już poumierali".
Ale może na forum znajdzie się ktoś, to ma taką informację, np. z przekazów rodzinnych...
0 x



Kolendra
Posty: 361
Rejestracja: poniedziałek 18 gru 2017, 08:33
x 22
x 19
Podziękował: 309 razy
Otrzymał podziękowanie: 405 razy

Re: Nafta - petroleum

Nieprzeczytany post autor: Kolendra » poniedziałek 08 kwie 2019, 12:18

Chciałam kupić naftę kosmetyczną do oczyszczania twarzy. W Polsce można kupić Petroleum D5 w aptece a tutaj gały wywalają... Chyba nic mi z mojej kuracji nie wyjdzie... Jak będę w Polsce to się zaopatrzę.

Czy Petroleum D5 można stosować wewnętrznie? Na ulotce (w internecie) pisze, że tak. Jakie jest Wasze zdanie?
0 x



Seji
Posty: 472
Rejestracja: niedziela 20 sty 2019, 13:42
x 379
x 8
Podziękował: 488 razy
Otrzymał podziękowanie: 391 razy
Kontakt:

Re: Nafta - petroleum

Nieprzeczytany post autor: Seji » poniedziałek 08 kwie 2019, 12:25

Można stosować wewnętrznie, sama kiedyś stosowałam.
A mama moja posiada naftę oświetleniową, kupiła kiedyś w sklepie budowlanym, żeby na skórkę głowy stosować. Dała mi powąchać - nie powiedziałabym, że pachnie benzyną i właśnie to mnie zaskoczyło...
Benzyna (gdy ją czuję przy tankowaniu) śmierdzi mi, a ta nafta tak dosyć łagodnie pachniała...
0 x



Kolendra
Posty: 361
Rejestracja: poniedziałek 18 gru 2017, 08:33
x 22
x 19
Podziękował: 309 razy
Otrzymał podziękowanie: 405 razy

Re: Nafta - petroleum

Nieprzeczytany post autor: Kolendra » poniedziałek 08 kwie 2019, 12:31

Do oczyszczania skóry ma być nafta oczyszczona, takiej szukałam... Może jednak się skuszę na jakąś inną, nie wiem... Muszę poczytać w temacie.
0 x



ODPOWIEDZ