Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

OCZYSZCZANIE ORGANIZMU

Awatar użytkownika
devi
Posty: 1562
Rejestracja: wtorek 02 lut 2016, 14:17
x 1
x 73
Podziękował: 711 razy
Otrzymał podziękowanie: 2662 razy

Re: OCZYSZCZANIE ORGANIZMU

Nieprzeczytany post autor: devi » piątek 19 kwie 2019, 13:18

0 x


Dopóki nie uczynisz nieświadomego świadomym, będzie ono kierowało twoim życiem, a ty będziesz nazywał to przeznaczeniem. /C.G. Jung

Awatar użytkownika
azo
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 09 wrz 2018, 11:31
x 256
x 153
Podziękował: 4441 razy
Otrzymał podziękowanie: 2805 razy

Re: OCZYSZCZANIE ORGANIZMU

Nieprzeczytany post autor: azo » piątek 19 kwie 2019, 16:54

Z linkowanego przez Devi artykułu:

Obrazek
0 x


Ascezo minD

Awatar użytkownika
devi
Posty: 1562
Rejestracja: wtorek 02 lut 2016, 14:17
x 1
x 73
Podziękował: 711 razy
Otrzymał podziękowanie: 2662 razy

Re: OCZYSZCZANIE ORGANIZMU

Nieprzeczytany post autor: devi » wtorek 30 kwie 2019, 21:49

82 DZIEŃ POSTU NA SOKACH || Jak Się Przygotować Do Sokowania

https://www.youtube.com/watch?v=xi3kPL35zzY
0 x


Dopóki nie uczynisz nieświadomego świadomym, będzie ono kierowało twoim życiem, a ty będziesz nazywał to przeznaczeniem. /C.G. Jung

Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: OCZYSZCZANIE ORGANIZMU

Nieprzeczytany post autor: janusz » czwartek 23 maja 2019, 23:01

Skuteczne sposoby oczyszczania wątroby cz. 1 - Stanisław Olszewski

https://www.youtube.com/watch?v=WFu0HOr8jS0

Nadawane na żywo 6 godzin temu

Skuteczne sposoby oczyszczania wątroby cz. 2 - Stanisław Olszewski

https://www.youtube.com/watch?v=TD9KgeIuMGI

Nadawane na żywo 5 godzin temu
0 x



cedric
Posty: 7191
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 95
x 179
Podziękował: 4035 razy
Otrzymał podziękowanie: 11142 razy

Re: OCZYSZCZANIE ORGANIZMU

Nieprzeczytany post autor: cedric » piątek 14 cze 2019, 00:45

3 dni bez kosmetyków i toksyny spadają
https://dobrewiadomosci.net.pl/12157-wy ... rganizmie/
0 x



marek15121971
Posty: 23
Rejestracja: środa 26 cze 2019, 19:57
x 1
Podziękował: 17 razy
Otrzymał podziękowanie: 5 razy

Re: OCZYSZCZANIE ORGANIZMU

Nieprzeczytany post autor: marek15121971 » poniedziałek 01 lip 2019, 19:47

witam wszystkich
szukam mądrego człowieka, który doradzi czy przy kuracji naftą można robić lewatywy uryną? głównie chodzi o wypłukiwanie toksyn i innych świństw z organizmu
będe wdzięczny za porady
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: OCZYSZCZANIE ORGANIZMU

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » poniedziałek 01 lip 2019, 21:43

@marek, lewatywy z uryny stosuje się leczniczo, nie mają one na celu wypłukiwania toksyn ani takie tam. I tak dotyczy to tylko jelita grubego i jeśli przy tym nie wykonasz specjalnej gimnastyki to "wypłuczesz" tylko jego ostatni, opadający odcinek.
Odpowiadając dokładnie na twoje pytanie: można, jedno z drugim nie ma związku, ani sobie nie przeszkadzają, choć nafta przy sporej pobieranej ilości dotrze do samego końca.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: OCZYSZCZANIE ORGANIZMU

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » wtorek 16 lip 2019, 20:49

Tradycyjny niemiecki przepis na oczyszczenie tętnic
– On naprawdę działa!
2 miesiące temu

Niemcy znają ten przepis od stuleci. Do przygotowania tego środka nie potrzebujemy skomplikowanych składników, zapewne wszystko znajdziemy w swojej kuchni.

Naturalny napój pomoże oczyścić tętnice i zahamuje zwapnienie. Kuracja dodatkowo poprawi ogólny stan zdrowia.

Obrazek

Składniki:

Obrazek

– 2 litry wody z kranu
– 4 cytryny ze skórką (jeśli możliwe to ekologiczne)
– mały kawałek imbiru
– 4 ząbki czosnku



Sposób przygotowania

W zlewie, pod bieżącą wodą szorujemy cytryny i myjemy imbir.

Kroimy je w plasterki i blendujemy.

Dodajemy obrany czosnek i wkładamy do blendera z resztą składników.

Miksujemy wszystko dokładnie i przekładamy do garnka.

Rozdrobnione składniki zalewamy wodą i podgrzewamy, ale nie dopuszczamy do zagotowania.
Ostudzony płyn przecedzamy przez sitko, a syrop przelewamy do szklanych butelek.
Roztwór należy przechowywać w lodówce.

Stosowanie

Przed każdym użyciem wstrząsamy butelkę.
Powinniśmy wypijać pół szklanki syropu dziennie. Najlepiej stosować go na czczo lub 2 godziny przed posiłkiem.

Aby osiągnąć najlepsze rezultaty pijemy roztwór przez 3 tygodnie.

Jeśli czujemy, że potrzebujemy powtórzyć kurację, możemy zrobić to po tygodniowej przerwie.
http://www.webniusy.com/przepis-na-oczyszczenie-tetnic/
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

ramibi
Posty: 137
Rejestracja: niedziela 01 sty 2017, 12:37
x 6
x 2
Podziękował: 46 razy
Otrzymał podziękowanie: 78 razy

Re: OCZYSZCZANIE ORGANIZMU

Nieprzeczytany post autor: ramibi » wtorek 24 wrz 2019, 20:56

Zapytam tutaj,
w ostatnich 2-3 latach miałem okresy, ze w nocy musiałem co noc wychodzić do WC na siku(podaje 2-3 lata bo od tego momentu zwracam uwge na różne rzeczy zdrowotne), potem dwa miesiące nic, potem znowu miesiąc na siku, ot takie okresy co nocnego lania lub dobrego spania ...
W czerwcu jak założyłem filtr odwróconej osmozy i piję w zasadzie woda destylowana + sól kłodawska to od tamtej pory do dziś, może z 5 nocy było co nie musiałem wstawać i się załatwiać, codziennie mi sie chce siku, przeważnie jedna i ta sama pora, nie ma znaczenia czy pilbym cos przed snem czy ostatni raz o 19stej a spac pojde 23, zawsze jak to w dniu świra przed spaniem ostatnią kapkę i tak popuszczam, a w nocy wstaje i leje jakbym ze dwa piwa wypił na wieczór ....
Domniemam, ze to oczyszczanie organizmu, może ktoś ma jakas sugestie?
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: OCZYSZCZANIE ORGANIZMU

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » wtorek 24 wrz 2019, 21:23

Mnie to bardziej wygląda na uparty zegar biologiczny, który wolałby, abyś wcześniej chodził spać i wcześniej wstawał.
Jakość snu możesz spróbować poprawić biorąc tuż przed snem melatoninę, ale w jak najmniejszej dawce 3 lub 5 mg. Większe dawki nie działają! Te mniejsze też nie na wszystkich działają, ale na sporo.
Sypialnia powinna być absolutnie zaciemniona, żadnego światełka, nawet diodki z telefonu (tego lepiej do sypialni w ogóle nie brać), czy zegarka elektronicznego. Dlatego Francuzi stosują bardzo szczelne okiennice i rolety, Amerykanie czarne opaski na oczy, co jest półśrodkiem, ale działa, dopóki nie zostanie zwalone z oczu.
Większość z procesów oczyszczania zachodzi w dzień, w nocy organizm obniża pH, aby móc odfiltrować do moczu jak najwięcej związków metali ciężkich, dlatego pH moczu z nocy jest obniżone. Jeżeli sen nie jest spokojny i głęboki, to te procesy są utrudnione i bardziej zostaje obciążona skóra - pocenie się. Skórę w tym działaniu doskonale wspierają sauny - mokra lub IR.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

ramibi
Posty: 137
Rejestracja: niedziela 01 sty 2017, 12:37
x 6
x 2
Podziękował: 46 razy
Otrzymał podziękowanie: 78 razy

Re: OCZYSZCZANIE ORGANIZMU

Nieprzeczytany post autor: ramibi » wtorek 24 wrz 2019, 21:49

Być może chodzę spać ciut za poźno bo nie raz chce iść najpóżniej 22 a schodzi czasem do 23. Wstaje codziennie 5 - 5:30, poza tym mam nerwice.
Ale, że co? Za długo śpie? zwykle sikam między 3 a 4, czasami potrafię 2 - 3 dni wstać lać co do minuty o identycznej godzinie, chcecie to wierzcie, nie to nie. Nie łaczyłś być tego z tą wodą z osmozy?
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: OCZYSZCZANIE ORGANIZMU

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » wtorek 24 wrz 2019, 22:59

No to śpisz zbyt krótko, a nie zbyt długo, nic dziwnego, że nerwica cię trzyma. Sen, melatonina i B3 powinny to wyprostować.
W to że wstajesz co do minuty, absolutnie wierzę, timer organizmu jest precyzyjny i potrafi wiele więcej.
Jeśli chcesz sprawdzić swoją teorię, to pij kranówkę przez następne 2 tygodnie, nie zatrujesz się przez tak krótki czas i możliwe nawet, że wyjdzie na twoje, bo sami programujemy sobie organizm na wiele sposobów. Każdy "program" można sobie zmienić, ale łatwość tego zadania zależy od mnóstwa czynników.
Skutki działania melatoniny też w dużym stopniu zależą od twojego podejścia do tematu. Wbrew pozorom nasze myśli o wiele bardziej kreują naszą rzeczywistość niż się wszystkim wydaje, tylko trzeba się postarać zauważać tą zależność.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: OCZYSZCZANIE ORGANIZMU

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » wtorek 12 lis 2019, 08:12

cedric pisze:
poniedziałek 11 lis 2019, 20:05
https://raypeatforum.com/community/thre ... ide.11837/

Tauryna cofa hamowanie czynności tarczycy z powodu fluoru

Jak wszyscy wiemy, ekspozycja na fluor jest obecnie wszechobecna. Nawet jeśli unikniesz picia wody z kranu, jedzenie jakiegokolwiek komercyjnego jedzenia da ci dużo fluoru, ponieważ woda z kranu jest używana wszędzie ze względu na koszty. Fluorek ma dobrze znany negatywny wpływ na tarczycę, ale ten temat jest tematem tabu, który poruszany jest podczas publicznych spotkań politycznych. Możesz zostać wygwizdany z pokoju.
Cóż, to badanie nie omija krzaków i stwierdza bezpośrednio, że podawanie fluoru na poziomach nawet niższych niż to, na co ludzie są regularnie narażeni, powodowało uszkodzenie nerek i tarczycy. Dodanie tauryny w ludzkiej równoważnej dawce około 15 mg / kg lub 30 mg / kg na okres 45 dni odwróciło to uszkodzenie, ze szczególnie zauważalnym działaniem niższej dawki tauryny (15 mg / kg) na przywrócenie poziomów T3. Jeszcze lepszą wiadomością jest to, że odwrócenie szkód nastąpiło nawet przy ciągłym spożywaniu fluoru.

Tauryna łagodzi uszkodzenia oksydacyjne nerek i zaburzenia czynności tarczycy u szczurów przewlekle narażonych na fluor. - PubMed - NCBI

„... Podanie tauryny znacząco odwróciło zależny od fluoru spadek bezwzględnej masy ciała i indeksu organiczno-somatycznego nerki u narażonych szczurów. Tauryna znacząco zapobiegała indukowanemu fluorem podniesieniu poziomu mocznika i kreatyniny w narażonych szczurach. Ponadto, tauryna przywróciła zależne od fluoru obniżenie w krążeniu stężeń trijodotyroniny, tyroksyny i stosunku trijodotyroniny do tyroksyny .. Tauryna złagodziła zależny od fluoru spadek statusu przeciwutleniacza w nerkach poprzez znaczne zwiększenie aktywności enzymów przeciwutleniających, a także poziomu glutationu u narażonych szczurów. Dodatkowo tauryna hamowała indukowane fluorem uszkodzenie oksydacyjne nerek poprzez znaczne obniżenie poziomu nadtlenku wodoru i aldehydu malonowego, a także poprawiła architekturę nerek u leczonych szczurów Łącznie, tauryna chroniła przed toksyczną czynnością nerek wywołaną fluorem poprzez poprawę czynności tarczycy, przeciwutleniacza nerek status i histologia w szczury ”.


"Tak, tauryna i glicyna mogą z łatwością zastąpić 80% leków podawanych w celu zapobiegania wszelkiego rodzaju stanom metabolicznym i zapalnym, co jest ... wszystko, co istnieje. Ostatnie badania wykazały, że glicyna jest najlepszym i najbezpieczniejszym środkiem przeciwzapalnym, a tauryna jest królem, jeśli chodzi o zapobieganie chorobom metabolicznym - cukrzycy II, CVD, wysokiemu BP, itp.

I która dotyka większość ludzi na świecie określony wiek. Wydaje mi się, że istnieją dobre badania nad obydwoma, ale niestety celem jest znalezienie opatentowanej alternatywy, a nawet są wezwania FDA do ograniczenia bezpłatnej sprzedaży tauryny i glicyny, ponieważ oba mogą mieć status „nowego leku”, podobnie jak biotyna na stwardnienie rozsiane i pirydoksaminę na niewydolność nerek."
na fluor oczywiście jeszcze jod i bor (boraks)
ramibi pisze:
wtorek 24 wrz 2019, 21:49
zwykle sikam między 3 a 4, czasami potrafię 2 - 3 dni wstać lać co do minuty o identycznej godzinie, chcecie to wierzcie, nie to nie.
też tak mam od miesięcy, koło 3, 4 w nocy..
Piję dużo ziół, które z natury są moczopędne.
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: OCZYSZCZANIE ORGANIZMU

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » czwartek 05 gru 2019, 23:37

songo70 pisze:
sobota 16 lis 2019, 06:29
https://youtu.be/qyPIue27QxQ
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: OCZYSZCZANIE ORGANIZMU

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » poniedziałek 09 gru 2019, 16:54

Węgiel aktywowany
cedric pisze:
poniedziałek 18 lis 2019, 21:06
Z maila

"Jakiś czas temu dzieliłem hack zdrowotny z moim przyjacielem, dr Mercolą, a teraz za każdym razem, gdy się spotykamy, mówi mi, jak bardzo uwielbia ten hack zdrowotny i używa go cały czas.

Widzisz, kilka lat temu, po tym jak naprawiłem wszystkie moje problemy zdrowotne, zacząłem doświadczać poważnych problemów z pamięcią i mgły mózgowej. Gdybym był starszy, pomyślałbym, że cierpię na demencję. Mgła mózgowa różniła się od tego, co dostałbym po zjedzeniu zbóż lub innych potraw, na które byłem wrażliwy.

Było jasne, że nie była to wrażliwość na jedzenie. Co jeszcze może być?

Zrobiłem spis mojej diety i stylu życia i zdałem sobie sprawę, że codziennie jem ryby przez 2 tygodnie.

Być może spożywałem toksyny w rybach.

Wiedząc, że ryby są zanieczyszczone metalami ciężkimi, zacząłem brać kilka suplementów do detoksykacji rtęci (NAC, kwas liponowy, glutation itp.), Ale nie zauważyłem żadnych zmian w mojej funkcji mózgu.

Pomyślałem wtedy, że jeśli to nie są metale ciężkie, to co to jest?

Wiedziałem, że ryby mają dużo dioksyn i toksyn z tworzyw sztucznych w oceanie.

Te toksyny z tworzyw sztucznych bardzo dobrze wiążą się z węglem aktywowanym. Próbowałem wcześniej węgla aktywowanego i nie zauważyłem żadnych korzyści z tego.

Ale pomyślałem, że może to pomaga tylko wtedy, gdy jesteś odurzony.

Wypróbowałem więc 5 g węgla aktywowanego w postaci proszku (odpowiednik 20 tabletek).

Moja pamięć poprawiła się, a mgła mózgowa zniknęła po około 60-90 minutach!

Węgiel aktywowany to węgiel drzewny o chemicznie zwiększonej powierzchni, co zwiększa jego zdolność do wiązania się z innymi chemikaliami lub ich adsorpcji.

Ta zdolność reakcji i absorpcji sprawia, że ​​węgiel aktywowany doskonale nadaje się do detoksykacji!"

Czy to byl detoks, a może endotoksyna?

W każdym razie jest informacja , że węgiel detoksyfikuje tworzywa sztuczne.
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
azo
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 09 wrz 2018, 11:31
x 256
x 153
Podziękował: 4441 razy
Otrzymał podziękowanie: 2805 razy

Re: OCZYSZCZANIE ORGANIZMU

Nieprzeczytany post autor: azo » sobota 14 gru 2019, 23:15

To stare nagrania sprzed trzech lat i pewnie już tu były gdzieś umieszczane. Chcę je przypomnieć bo Pan Dariusz mówi o ważnych rzeczach dotyczących detoksykacji, które mało kto porusza. Zajmujemy się niedoborami albo patogenami upatrując w nich przyczyn chorób. Podejście Pana Darisza wydaje Mi się głębsze i sensowne - to też są już tylko objawy a nie przyczyna. "Nasz organizm wie co robi - jeśli wpuszcza grzybicę albo ma niedobór wit D to znaczy, że nie radzi sobie z obciążeniami metalami ciężkimi". Myślę, że warto to sobie przypomnieć, mnóstwo dodatkowych informacji.

Zatruwanie ludzi - jak przeżyć? cz. 1 - Dariusz Zaręba - 24.10.2016

https://www.youtube.com/watch?v=Ow-OBCMtqA4

Zatruwanie ludzi - jak przeżyć? cz. 2 - Dariusz Zaręba - 7.11.2016

https://www.youtube.com/watch?v=nJk97acgvOY

Zatruwanie ludzi - jak przeżyć? cz. 3 - Dariusz Zaręba - 15.11.2016

https://www.youtube.com/watch?v=GRnD4qCoPvE
0 x


Ascezo minD

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: OCZYSZCZANIE ORGANIZMU

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » poniedziałek 13 sty 2020, 23:23

kudłatek pisze:
poniedziałek 13 sty 2020, 21:23

Doskonały sposób na poprawę stanu krwi.

Sprawdzony w boju i wykorzystywany w rodzinie od lat.
-
Wino "bycza krew" czyli węgierski Egri Bikaver -
0,7 l w tesco za 9 zetów można dorwać .

Przepis >>>
rozcieramy dwa żółtka z dodatkiem łyżki miodu
zalewamy to setą wina -100 ml


można dodać do smaku soku z cytryny

Pijemy wieczorem po kolacji.
-
Flaszka wychodzi na 7 dni.
Ja kupuję 4 flaszki ,to mam na 28 dni kuracji.
Dziękuję za uwagę :)
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
Thotal
Posty: 7359
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 27
x 249
Podziękował: 5973 razy
Otrzymał podziękowanie: 11582 razy

Re: OCZYSZCZANIE ORGANIZMU

Nieprzeczytany post autor: Thotal » wtorek 14 sty 2020, 06:46

mała sugestia do przepisu powyżej ...

mój przyjaciel zwrócił mi uwagę na rodzaj wina jakiego używam do nalewek ziołowych, otóż najlepiej korzystać z wina własnej roboty, bez pasteryzacji, dla podtrzymania żywych kultur bakterii fermentacyjnych, które mają zasadniczy wpływ na nasz organizm.



Pozdrawiam - THoTal :)
0 x



Devana
Posty: 161
Rejestracja: środa 01 sty 2020, 19:03
x 104
x 20
Podziękował: 1155 razy
Otrzymał podziękowanie: 366 razy

Re: OCZYSZCZANIE ORGANIZMU

Nieprzeczytany post autor: Devana » sobota 25 sty 2020, 17:35

Wyczytałam o prostym sposobie z wykorzystaniem cebuli, może ktoś tego próbował i mógłby opisać efekty?
"Prosty patent na oczyszczanie ciała z metali ciężkich i innych badziew zawartych w krwi.
Gruby plaster cebuli umieszczamy w dołku stopy owijamy ten kawałek folia spożywczą i nakładamy skarpetki. W posiadaniu mam ręcznie robione z owczej wełny. Jeśli ktoś nie ma , niech poprzecina ściągacze aby nie uciskały .I kładziemy się spać a reszta robi się sama . Można położyć na cebuli krążek cytryny w celu z neutralizowania zapachu jeśli komuś przeszkadza ."
https://tajnearchiwumwatykanskie.wordpr ... ment-82971
0 x



Devana
Posty: 161
Rejestracja: środa 01 sty 2020, 19:03
x 104
x 20
Podziękował: 1155 razy
Otrzymał podziękowanie: 366 razy

Re: OCZYSZCZANIE ORGANIZMU

Nieprzeczytany post autor: Devana » sobota 25 sty 2020, 19:31

Naturalne metody usuwania metali ciężkich z organizmu
Wpisał: M D Majewska
05.05.2010.
Naturalne metody usuwania metali ciężkich z organizmu
(list prof. MD Majewskiej)
1. Organizm oczyszcza się z metali ciężkich głównie przy pomocy aminokwasów, peptydów i białek zawierających grupy sulfydrylowe (-SH), a także siarczanów. Selen osłabia toksyczne działanie rtęci. Pomocne w oczyszczaniu z metali ciężkich są więc wszystkie pokarmy bogate w siarkę. Ich lista znajduje się poniżej. Szczególnie skuteczne w oczyszczaniu są cilantro (nać kolendry) oraz sylimarol (koncentrat sylimarynowy z nasion ostropestu (Silybi mariani fructus extractum).

2. Pokarmy bogate w siarkę oraz te, które wspomagają syntezę glutationu, niezbędnego do usuwaniu metali ciężkich
· Cilantro (nać kolendry)
· Sylimarol
· Rośliny krzyżowe (kapusty brokuly, brukselka, kalafior)
· Cebula, czosnek, szczypiorek, pory
· Jajka
· Orzechy (zwłaszcza włoskie)
· Rzodkiewki, rzodkiew
· Szpinak
· Ananas
· Fasole, groch, soczewica
· Asparagus
· Kurkuma (tumeric)
· Cynamon
· Kawa
· Czekolada
· Awokado
· Brzoskwinie
· Morele
· Arbuz
· Gryka, jęczmień
· Jagody
· Białko: sery, mięso ciemne, drób, małe rybki (duże zawierają dużo rtęci)

3. Kąpiele w soli gorzkiej (siarczan magnezu (synonimy: sól gorzka, sól angielska, sól z Epsom); 1 kubeczek na wannę, 2 razy w tygodniu. Pomagają w usuwaniu metali ciężkich przez skórę.

4. W USA przeprowadzono ostatnio bardzo ważne badania usuwania metali ciężkich z organizmów dzieci autystycznych przy pomocy leku DMSA (zatwierdzonego przez FDA – Amerykańską Agencję Leków) . Badano bezpieczeństwo i efektywność tego leku w eliminowaniu objawów autyzmu. Efekty były widoczne już po 3 dniach podawania tego leku, kiedy organizm wyrzucał duże ilości metali ciężkich. Lek był bezpieczny i okazał się skuteczny w eliminowaniu wielu objawów autyzmu. Trzy dni kuracji wystarczyły dla osiągnięcia znacznej poprawy. Poniżej załączam linki do tych publikacji.
http://www.biomedcentral.com/1472-6904/9/16
http://www.biomedcentral.com/1472-6904/9/17

5. W Polsce ten lek nie jest zatwierdzony, ale może być używany. Będziemy się starać o jego zatwierdzenie. Na razie chyba tylko kilku lekarzy w Polsce stosuje metodę leczenia autyzmu DAN (Defeat Autism Now), która opiera się na usuwaniu metali ciężkich i leczeniu wspomagającym:
Lek med. Ewa Tomaszewska-Kryk - http://www.vegamedica.pl/polecamy/autyz ... iomedyczne
Lek. med. Magdalena Cubała-Kucharska, http://drcubala.com/cms/?p=114).

6. Na konferencji DAN doświadczeni amerykańscy lekarze podawali kilka najważniejszych preparatów naturalnych, pomocnych w leczeniu dzieci autystycznych.
· Melatonina (na noc) 1-6 mg (30 min przed snem)
· Multiwitaminy
· Kwasy tłuszczowe Omega 3 (800 mg/d)
· Witamina B12 (500 mikrogramów , pod język)
· Nie podawać żywności z kolorantami i konserwantami
· Probiotyki (mogą być w kapuście kiszonej i jogurcie)
· Witamina C – do 500 mg /dziennie (d)
· Koenzym Q10 (5 mg/kg/d) – (CoQ10)
· L-Karnityna (Carnitine) 50 mg/kg/d
· L-Karnozyna (Carnosine) (200 mg, 2x dziennie)
· Kwas folinowy (400 mikrogramow, 2 x dziennie.
Zalecane jest rozpoczęcie kuracji of preparatów podkreślonych połączonych z dietą oczyszczającą i obserwacja stanu zdrowia i zachowania dziecka.

Źródło:
http://dakowski.pl//index.php?option=co ... &Itemid=53
0 x



cedric
Posty: 7191
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 95
x 179
Podziękował: 4035 razy
Otrzymał podziękowanie: 11142 razy

Re: OCZYSZCZANIE ORGANIZMU

Nieprzeczytany post autor: cedric » wtorek 28 sty 2020, 22:14

https://therenegadepharmacist.com/panchakarma/

"Panchakarma - Co to jest Panchakarma?
Panchakarma
Zdrowie = porządek, choroba = nieporządek
To jest podstawa, na której zbudowana jest Ayurveda. W ciele istnieje ciągła interakcja między porządkiem a nieporządkiem. Kiedy ciało traci równowagę i pojawia się więcej nieładu niż porządku, Panchakarma może być bardzo skutecznym procesem przywracania równowagi i porządku z powrotem do twojego istnienia.

Przywróć równowagę i porządek w swoim życiu, stosując techniki oddechowe SOMA.

W tym artykule omówimy:

Podstawy ajurwedyjskiego Dosha.
Co to jest Panchakarma?
5 rodzajów Panchakarma oczyszczania.
Jak oczyścić ciało i przywrócić równowagę w domu.
Ayurvedic Doshas
Zanim zaczniesz Panchakarmę, musisz zrozumieć typ Dosha swojego ciała. Według ajurwedy każda osoba jest unikalnym połączeniem uniwersalnej świadomości, złożonej z pięciu podstawowych elementów: powietrza, wody, ognia, ziemi i eteru.

Istnieją 3 główne typy Dosha:

Vata - połączenie powietrza i eteru.
Pitta - połączenie ognia i wody.
Kapha - połączenie wody i ziemi.
Te trzy organizacje ciała wpływają na typ twojego ciała (na przykład na to, jak łatwo przybierasz lub tracisz na wadze), a także na cechy osobowości oraz rodzaje chorób i dolegliwości, na które bardziej narażone jesteś.

Każda osoba ma inną proporcję każdej Dosha. Możesz być całkowicie dominującym Vata, Pitta lub Kapha. A może jesteś dominującym Vata-Pitta, Pitta-Kapha lub Kapha-Vata. Rzadko ktoś będzie dominował w Vata-Pitta-Kapha.

Ta równowaga typu Dosha jest dla Ciebie wyjątkowa i stanowi twój naturalny porządek. Negatywny wpływ na twoje zdrowie ma zaburzenie równowagi. Czasami ta nierównowaga może być dramatyczna i może wystąpić wiele drobnych lub poważnych problemów zdrowotnych.

To tutaj wkracza Panchakarma.

Co to jest Panchakarma?
Ajurweda stwierdza, że ​​uwalnianie toksyn z organizmu jest kluczem do zapobiegania chorobom. Panchakarma to intensywny proces oczyszczania, który oczyszcza twoje ciało od wewnątrz.

Możesz udać się na odosobnienie Panchakarma na okres do 21 dni, ale niektóre osoby wykonują lżejszą wersję Panchakarma we własnym domu.

Panchakarma obejmuje 5 różnych metod oczyszczania


5 metod oczyszczania Panchakarma
1. Vamana: wymioty lecznicze
Wamana jest procesem wymiotów leczniczych w celu wyeliminowania gromadzenia się śluzu w wyniku nadmiaru Kapha. Jeśli ktoś jest podatny na przeziębienia, kaszel i astmę, jest to oznaka nadmiaru Kapha. Wymioty terapeutyczne są również związane z cukrzycą i przewlekłą niestrawnością. Emocje przechowywane w żołądku i płucach mogą zostać uwolnione w tym procesie.
Kiedy vamana jest skończona, poczujesz się natychmiast lżejszy, zniknie świszczący oddech lub duszność, a będziesz miał czysty umysł i czysty głos. Następnie zaleca się odpoczywać, pościć i uwalniać cielesne pragnienia, ilekroć poczujesz taką potrzebę.

2. Virechan: Czyszczenie
Druga metoda Panchakarma, virechan, jest związana z nadmiarem Pitta. Nadmiar żółci wytwarzany i gromadzony w wątrobie i jelitach cienkich może prowadzić do wysypki, zapalenia skóry, trądziku, nudności i żółtaczki. Virechan, czyli oczyszczanie, to przyjmowanie ajurwedyjskiego środka przeczyszczającego. Ma to na celu przywrócenie równowagi Pitta w twoim ciele. W rzeczywistości proces ten może całkowicie wyleczyć problem nadmiaru Pitta.

3. Basti: Lewatywa
Trzecim procesem oczyszczania Panchakarma jest lewatywa. Vata jest siłą najbardziej aktywną w chorobach. Vata jest przechowywana w jelicie grubym i tkance kostnej. Docierasz do pierwotnej przyczyny choroby kontrolując Vata poprzez basti lub lewatywę.

4. Nasya: Eliminuj toksyny przez nos
Nos jest bramą do mózgu i świadomości. Prana, energia siły życiowej, dostaje się do organizmu poprzez wdechy wdychane przez nos. Prana znajduje się w mózgu i utrzymuje funkcje sensoryczne i motoryczne, reguluje aktywność umysłową, pamięć, koncentrację i aktywność intelektualną.

Nasya to masaż nosa. Oto jak to zrobić: każdego ranka i wieczorem zanurz mały palec w ghee. Powoli zacznij masować wewnętrzne ściany nosa ruchem zgodnym z ruchem wskazówek zegara, a następnie przeciwnie do ruchu wskazówek zegara, stopniowo przesuwając się w górę. Nie bądźcie zmuszani w tym procesie, ale starajcie się w końcu wsunąć palec tak daleko, jak to możliwe.

Upewnij się, że masz bardzo krótkie paznokcie, aby nie uszkodzić delikatnej błony śluzowej w nosie. Z czasem twój wzór oddychania zmieni się, emocje zostaną uwolnione, a twój wzrok może się nawet poprawić w miarę upływu czasu.

5. Rakta Moksha: Detoksykacja krwi
Przewód jelitowy wchłania substancje odżywcze do organizmu. To samo dotyczy toksyn w przewodzie pokarmowym. Prowadzi to do stanów takich jak nadciśnienie i inne problemy z krążeniem, w tym wysypki, trądzik oraz przewlekłe swędzenie lub pokrzywka. Ostatnią metodą Panchakarma jest detoksykacja układu krwionośnego. Pitta i krew mają bardzo bliski związek: nadmiar Pitta we krwi powoduje toksyczność.

Tradycyjnie przeprowadzane za pomocą pijawek, wypuszczanie krwi z organizmu innymi metodami jest również szeroko przeprowadzane dzisiaj. Upuszczona krew powoduje, że śledziona wytwarza substancje nietoksyczne, które zwiększają aktywność układu odpornościowego. Toksyny we krwi są następnie neutralizowane, co powoduje radykalną poprawę lub leczenie wielu chorób krwi.

Oczyść swoje ciało w domu
Panchakarma jest ekstremalną formą czyszczenia i oczyszczania. Jest to duże zobowiązanie, które budzi szacunek dla tradycji ajurwedyjskich. Niektóre osoby decydują się na stworzenie własnej, łagodniejszej wersji Panchakarma w domu.

Ten artykuł pokazał podstawy ajurwedyjskich rodzajów Dosha i przedstawił 5 podstawowych zasad Panchakarma.

Panchakarma jest procesem o dużej głębokości, a z tego artykułu wyłączone są niektóre zabiegi, takie jak Shirodhara - nalewanie ciepłych płynów na czoło.

Prawda jest taka, że ​​nie trzeba robić tak daleko, aby oczyścić swoje ciało. Istnieją znacznie łatwiej dostępne procesy, które wymagają mniej wysiłku, ale nadal dają maksymalne wyniki.

Techniki SOMA Breath łączą starożytną jogiczną mądrość Pranayamy z nowoczesną nauką. Umożliwia to dostęp do „wewnętrznej apteki”, oczyszczenie krwi, zwiększenie energii i jasności umysłu, zwiększenie długowieczności, a nawet szybsze wyleczenie z chorób i dolegliwości.

Przez The Renegade Pharmacist | 22 stycznia 2019
0 x



Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: OCZYSZCZANIE ORGANIZMU

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » czwartek 30 sty 2020, 08:29

GLIFOSAT- ocet jabłkowy i glicyna:
cedric pisze:
wtorek 28 sty 2020, 15:44
Endogenna produkcja dzienna glicyny zapewnia pokrycie zapotrzebowania tylko w 1/3 .

https://articles.mercola.com/sites/arti ... amage.aspx
...................

Jeśli okaże się, że masz w organizmie mierzalny poziom glifosatu,

Seneff zaleca spożywanie organicznego, niepasteryzowanego octu jabłkowego, ponieważ zawiera on acetobakterię, która może rozkładać glifosat. Sugeruje także jedzenie czosnku i warzyw krzyżowych, które są dobrym źródłem siarki.

Suplementacja glicyny może być również dobrym sposobem na detoksykację glifosatu, ponieważ aby wyeliminować glifosat, musisz nasycić swoje ciało glicyną.

Dr Dietrich Klinghardt, który jest specjalistą od toksyczności metali i ich związku z przewlekłymi infekcjami, zaleca przyjmowanie

1 łyżeczki (4 gramów) proszku glicyny dwa razy dziennie przez kilka tygodni,
a następnie obniżenie dawki do jednej czwartej łyżeczki (1 gram ) dwa razy dziennie.


To zmusza glifosat do opuszczenia twojego układu, umożliwiając jego wydalenie z moczem.


Od jakiegoś czasu osobiście biorę 1 gram dwa razy dziennie. Glicyna jest niedroga i ma słodki smak. Najlepiej jest wziąć go w czasie, gdy jesz jedzenie, które może być zanieczyszczone glifosatem, którego niestety jest wiele.
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

cedric
Posty: 7191
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 95
x 179
Podziękował: 4035 razy
Otrzymał podziękowanie: 11142 razy

Re: OCZYSZCZANIE ORGANIZMU

Nieprzeczytany post autor: cedric » poniedziałek 17 lut 2020, 12:15

https://www.medonet.pl/zdrowie,histydyn ... 30455.html

" Do pozostałych, choć nie mniej istotnych funkcji histydyny zaliczyć należy ochronę przed promieniowaniem UV oraz oczyszczanie organizmu ze zgromadzonych w nim metali ciężkich."
0 x



cedric
Posty: 7191
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 95
x 179
Podziękował: 4035 razy
Otrzymał podziękowanie: 11142 razy

Re: OCZYSZCZANIE ORGANIZMU

Nieprzeczytany post autor: cedric » wtorek 18 lut 2020, 11:08

Kwas ferulowy
https://www.biochemiaurody.com/slownik/ ... 0acid.html

" silny antyoksydant, niszczy wolne rodniki, w tym bardzo reaktywną formą rodnika, zwaną nadtlenoazotynem,
[...]
jest to związek o działaniu chelatującym, czyli wiążącym metale ciężkie,"

https://rozanski.li/2607/kwas-ferulowy- ... ologiczne/

https://en.wikipedia.org/wiki/Ferulic_acid

"Kwas ferulowy jest kwasem hydroksycynamonowym, związkiem organicznym. Jest to obfity fitochemiczny fenol występujący w ścianach komórek roślinnych, kowalencyjnie związany jako łańcuchy boczne z cząsteczkami takimi jak arabinoksylany. Jako składnik ligniny kwas ferulowy jest prekursorem w produkcji innych związków aromatycznych. Nazwa pochodzi od rodzaju Ferula, odnosząc się do olbrzymiego kopru włoskiego (Ferula communis).



Występowanie w przyrodzie
Jako element budulcowy lignoceluloz, takich jak pektyna [2] i lignina, kwas ferulowy jest wszechobecny w królestwie roślin.

W jedzeniu
Kwas ferulowy znajduje się w wielu źródłach roślinnych i występuje w szczególnie wysokich stężeniach w pędach popcornu i bambusa. [3] [4] Jest głównym metabolitem kwasów chlorogenowych u ludzi wraz z kwasem kawowym i izoferulicznym i jest wchłaniany w jelicie cienkim, podczas gdy inne metabolity, takie jak kwas dihydroferulowy, feruloiloglicyna i siarczan kwasu dihydroferulowego są wytwarzane z kwasu chlorogenowego w jelicie grubym przez działanie flory jelitowej. [5]

W zbożach kwas ferulowy jest zlokalizowany w otrębach - twardej zewnętrznej warstwie ziarna. W pszenicy związki fenolowe występują głównie w postaci nierozpuszczalnego związanego kwasu ferulowego i mogą mieć znaczenie dla odporności na choroby grzybowe pszenicy [6]. Najwyższe znane stężenie glukozydu kwasu ferulowego stwierdzono w nasionach lnu (4,1 ± 0,2 g / kg). [7] Występuje również w ziarnie jęczmienia. [8]

Asteridowe rośliny eudicot mogą również wytwarzać kwas ferulowy. Herbata parzona z liści Yacón (Smallanthus sonchifolius), rośliny tradycyjnie uprawianej w północnych i środkowych Andach, zawiera ilości kwasu ferulowego. W roślinach strączkowych odmiana fasoli białej jest najbogatszym źródłem kwasu ferulowego wśród odmian fasoli zwyczajnej (Phaseolus vulgaris). [9] Można go również znaleźć w gramach koni (Macrotyloma uniflorum). [Potrzebne źródło]

Chociaż istnieje wiele źródeł kwasu ferulowego w naturze, jego biodostępność zależy od formy, w jakiej jest obecny: wolny kwas ferulowy ma ograniczoną rozpuszczalność w wodzie, a zatem słabą biodostępność. W ziarnie pszenicy znajduje się kwas ferulowy związany z polisacharydami ściany komórkowej, co pozwala na jego uwolnienie i wchłonięcie w jelicie cienkim. [10]

W lekach ziołowych
Kwas ferulowy został zidentyfikowany w ziołach medycyny chińskiej, takich jak Angelica sinensis (żeń-szeń żeński), Cimicifuga heracleifolia [11] i Ligusticum chuangxiong. Można go również znaleźć w herbacie parzonej z centaury europejskiej (Centaurium erythraea), rośliny stosowanej jako zioło medyczne w wielu częściach Europy. [12]

W przetworzonej żywności
Gotowana kukurydza cukrowa uwalnia podwyższone poziomy kwasu ferulowego. [13] Jako estry steroli roślinnych związek ten naturalnie występuje w oleju z otrębów ryżowych, popularnym oleju do gotowania w kilku krajach azjatyckich [14].

Glukozyd kwasu ferulowego można znaleźć w komercyjnych chlebach zawierających siemię lniane. [15] Chleb żytni zawiera dehydrodimery kwasu ferulowego [16]

Metabolizm

W roślinach kwas ferulowy (po prawej) pochodzi od fenyloalaniny, która jest przekształcana w kwas 4-hydroksycynamonowy (po lewej), a następnie kwas kawowy.
Biosynteza
Kwas ferulowy jest biosyntezowany w roślinach z kwasu kawowego dzięki działaniu enzymu O-metylotransferazy kofeinowej [17].

Kwas ferulowy wraz z kwasem dihydroferulowym jest składnikiem lignocelulozy, służącym do sieciowania ligniny i polisacharydów, nadając w ten sposób sztywność ścianom komórkowym [18].


Jest półproduktem w syntezie monolignoli, tj. Monomerów ligniny, i jest również stosowany do syntezy jest z lignanów.

Biodegradacja
Kwas ferulowy jest przekształcany przez niektóre szczepy drożdży, zwłaszcza szczepy stosowane do warzenia piwa pszenicznego, takie jak Saccharomyces delbrueckii (Torulaspora delbrueckii), w 4-winylogajakol (2-metoksy-4-winylofenol), który daje piwa takie jak Weissbier i Wit ich charakterystyczny smak „goździkowy”. Saccharomyces cerevisiae (suche drożdże piekarskie) i Pseudomonas fluorescens są również zdolne do przekształcania kwasu trans-ferulowego w 2-metoksy-4-winylofenol. [19] W P. fluorescens wyizolowano dekarboksylazę kwasu ferulowego. [20]

Ekologia
Kwas ferulowy jest jednym ze związków, które inicjują region vir (wirulencji) Agrobacterium tumefaciens, indukując go do infekowania komórek roślinnych. [21]

Ekstrakcja
Można go ekstrahować z otrębów pszennych i otrębów kukurydzianych za pomocą stężonych zasad. [22]

Zagadnienia biomedyczne

Widoczne dla UV widmo kwasu ferulowego, z λmax przy 321 nm i ramieniem przy 278 nm
Kwas ferulowy, podobnie jak wiele naturalnych fenoli, jest przeciwutleniaczem in vitro w tym sensie, że jest reaktywny w stosunku do wolnych rodników, takich jak reaktywne formy tlenu (ROS). ROS i wolne rodniki biorą udział w uszkodzeniu DNA, raku i przyspieszonym starzeniu się komórek.

Dodany do miejscowego preparatu kwasu askorbinowego i witaminy E kwas ferulowy może zmniejszyć stres oksydacyjny i tworzenie dimerów tyminy w skórze [23]. Istnieje również niewielka liczba badań wskazujących, że doustne suplementy kwasu ferulowego mogą hamować produkcję melaniny w procesie wybielania skóry [24] [potrzebne pełne cytowanie]"
0 x



Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: OCZYSZCZANIE ORGANIZMU

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » środa 26 lut 2020, 17:50

z viewtopic.php?f=17&t=1381&p=106204#p109869
cedric pisze:
poniedziałek 11 lis 2019, 20:05
https://raypeatforum.com/community/thre ... ide.11837/

Tauryna cofa hamowanie czynności tarczycy z powodu fluoru

Jak wszyscy wiemy, ekspozycja na fluor jest obecnie wszechobecna.

Nawet jeśli unikniesz picia wody z kranu, jedzenie jakiegokolwiek komercyjnego jedzenia da ci dużo fluoru, ponieważ woda z kranu jest używana wszędzie ze względu na koszty.

Fluorek ma dobrze znany negatywny wpływ na tarczycę, ale ten temat jest tematem tabu, który poruszany nie jest podczas publicznych spotkań politycznych.
Możesz zostać wygwizdany z pokoju.


Cóż, to badanie nie omija krzaków i stwierdza bezpośrednio, że

podawanie fluoru na poziomach nawet niższych niż to, na co ludzie są regularnie narażeni, powodowało uszkodzenie nerek i tarczycy.

Dodanie tauryny w ludzkiej równoważnej dawce około 15 mg / kg lub 30 mg / kg na okres 45 dni odwróciło to uszkodzenie,

ze szczególnie zauważalnym działaniem niższej dawki tauryny (15 mg / kg) na przywrócenie poziomów T3.

Jeszcze lepszą wiadomością jest to, że odwrócenie szkód nastąpiło nawet przy ciągłym spożywaniu fluoru.


Tauryna łagodzi uszkodzenia oksydacyjne nerek i zaburzenia czynności tarczycy u szczurów przewlekle narażonych na fluor. - PubMed - NCBI

„... Podanie tauryny znacząco odwróciło zależny od fluoru spadek bezwzględnej masy ciała i indeksu organiczno-somatycznego nerki u narażonych szczurów. Tauryna znacząco zapobiegała indukowanemu fluorem podniesieniu poziomu mocznika i kreatyniny w narażonych szczurach. Ponadto, tauryna przywróciła zależne od fluoru obniżenie w krążeniu stężeń trijodotyroniny, tyroksyny i stosunku trijodotyroniny do tyroksyny .. Tauryna złagodziła zależny od fluoru spadek statusu przeciwutleniacza w nerkach poprzez znaczne zwiększenie aktywności enzymów przeciwutleniających, a także poziomu glutationu u narażonych szczurów. Dodatkowo tauryna hamowała indukowane fluorem uszkodzenie oksydacyjne nerek poprzez znaczne obniżenie poziomu nadtlenku wodoru i aldehydu malonowego, a także poprawiła architekturę nerek u leczonych szczurów Łącznie, tauryna chroniła przed toksyczną czynnością nerek wywołaną fluorem poprzez poprawę czynności tarczycy, przeciwutleniacza nerek status i histologia w szczury ”.


"Tak, tauryna i glicyna mogą z łatwością zastąpić 80% leków podawanych w celu zapobiegania wszelkiego rodzaju stanom metabolicznym i zapalnym, co jest ... wszystko, co istnieje. Ostatnie badania wykazały, że glicyna jest najlepszym i najbezpieczniejszym środkiem przeciwzapalnym, a tauryna jest królem, jeśli chodzi o zapobieganie chorobom metabolicznym - cukrzycy II, CVD, wysokiemu BP, itp. I która dotyka większość ludzi na świecie określony wiek. Wydaje mi się, że istnieją dobre badania nad obydwoma, ale niestety celem jest znalezienie opatentowanej alternatywy, a nawet są wezwania FDA do ograniczenia bezpłatnej sprzedaży tauryny i glicyny, ponieważ oba mogą mieć status „nowego leku”, podobnie jak biotyna na stwardnienie rozsiane i pirydoksaminę na niewydolność nerek."
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

ODPOWIEDZ