Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

ZIOŁOLECZNICTWO ZAKAZANE W UE!!!

Awatar użytkownika
Thotal
Posty: 7359
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 27
x 249
Podziękował: 5973 razy
Otrzymał podziękowanie: 11582 razy

ZIOŁOLECZNICTWO ZAKAZANE W UE!!!

Nieprzeczytany post autor: Thotal » środa 27 lut 2013, 23:54

Unia Europejska zakazała ziołolecznictwa
24/02/2013 — prawdaxlxpl


Od tego weekendu w państwach należących do Unii Europejskiej wprowadzono restrykcyjne prawo delegalizujące setki naturalnych ziół leczniczych używanych na naszym kontynencie od pokoleń. Według brukselskiego reżimu celem jest ochrona konsumentów przed potencjalnie niebezpiecznymi dla zdrowia „tradycyjnymi” medykamentami.

Według nowej dyrektywy UE, lekarstwa pochodzenia ziołowego będą musiały być rejestrowane. Produkty będą musiały spełniać kryteria bezpieczeństwa, jakości i standardów produkcji. Dodatkowo wymogiem jest dołączanie do produktów informacji o możliwych skutkach ubocznych. Producenci preparatów ziołowych twierdzą, że nowe regulacje wypchną ich z rynku i zmuszą do zamknięcia firm.

Naukowcy, prowadzący w 2009 roku badanie dla brytyjskiej agencji farmaceutycznej MHRA (Medicines and Healthcare Products Regulatory Agency) poinformowali, że 26% dorosłych w Wielkiej Brytanii przynajmniej raz w ciągu ostatnich dwóch lat używało preparatu ziołowego. Przeważnie produkty te są kupowane w sklepach ze zdrową żywnością i w aptekach. Powszechnie stosuje się zioła takie jak echinacea (na przeziębienia), dziurawiec ( depresja, niepokój) i waleriany stosowane przy bezsenności.

Brytyjska agencja twierdzi, że dzięki regulacji unijnej może się udać wpoić obywatelom bardziej uważne stosowanie lekarstw pochodzenia ziołowego. Po wspomnianych badaniach stwierdzono, że 58% respondentów uważa te produkty za bezpieczne, dlatego, że są pochodzenia naturalnego. Według oponentów ziołowe leki mogą powodować szkodliwe efekty uboczne.

Według naukowców dziurawiec może zaburzać działanie pigułek antykoncepcyjnych, podczas gdy miłorząb I żeńszeń rzekomo znane są z tego, że reagują ze specyfikiem rozrzedzającym krew o nazwie Warfarin. W lutym tego roku wspomniana agencja MHRA zdelegalizowała odchudzającą herbatkę z wiciokrzewu japońskiego twierdząc, że zawiera dwa razy więcej ziołowego xenicolu niż jest to dozwolone.

Od tej pory producenci preparatów ziołowych będą musieli udowodnić, że ich produkty są zrobione zgodnie ze standardami i zawierają stałą i jasno oznaczoną dawkę. Produkty znajdujące się w sprzedaży będą mogły być w obiegu do czasu przekroczenia dat ich przydatności. Dla nowych specyfików konieczne będzie przejście skomplikowanej procedury akceptacyjnej. Dopuszczone preparaty ziołowe będą odpowiednio oznakowane a pozostałe staną się nielegalne.

Komentarz: Już od dłuższego czasu do niektórych mieszkańców Europy zaczyna docierać, że żyjemy w ustroju podobnym do tego z lat trzydziestych w Niemczech i de facto Unia Europejska zaczyna być sukcesorem projektu zjednoczeniowego podjętego w latach czterdziestych. Do tłumaczenia swoich posunięć stosowana jest zmasowana propaganda udoskonalona przez lata wersja propagandy pewnego niemieckiego doktora Josefa. Różnica polega tylko na tym, że podboje militarne zastąpiono podbojami gospodarczymi.

Poziom zamordyzmu jednak ciągle wzrasta i oczywiście każde kolejne spętanie obywateli uzasadniane jest ich dobrem.

Zastanówmy się, jakie będą konsekwencje regulacji delegalizujących ziołolecznictwo. Po pierwsze beneficjentem będą koncerny farmaceutyczne, które zapewne mają spory udział w lobbowaniu tej szkodliwej regulacji. Prawdopodobnie wiele specyfików będzie celowo usuwanych z rynku lub nań niedopuszczanych a głównie te posiadające chemiczne odpowiedniki.

Druga płaszczyzna to zdrowie obywateli, oczywiście zakazywanie stosowania wiedzy znanej od pokoleń nie ma na celu poprawy a pogorszenie stanu zdrowia całej populacji. Jak poradzi sobie z tym rynek preparatów ziołowych? Prawdopodobnie tak jak w przypadku każdej prohibicji, dojdzie do rozkwitu czarnego rynku, który będzie „bohatersko” zwalczany za pomocą wszystkich dostępnych środków nacisku.

Niestety wygląda na to, że żyjemy w europejskiej wersji faszyzmu, którą od faszyzmu znanego z definicji różni głównie to, że nie nazywamy go faszyzmem


Źródło: http://www.guardian.co.uk/

http://zmianynaziemi.pl/




Pozdrawiam - Thotal :)
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: ZIOŁOLECZNICTWO ZAKAZANE W UE!!!

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » czwartek 28 lut 2013, 20:11

Znając urzędnicze praktyki UE za chwilę publikację wiedzy na temat ziołolecznictwa też mogą zrobić zakazaną. Wprawdzie wszystkich nie zablokują w pisaniu ale już strony internetowe o tej tematyce zablokować mogą.
Ja już rok temu zrobiłem kopię 'offline' strony dr Różańskiego. Muszę ją zaktualizować i umieszczę na serwerze plików, oczywiście pod neutralną nazwą.
Bardzo proszę - jeśli znacie inne dobre strony internetowe o tej tematyce - to podawajcie ich namiary. Porobimy kopie.
Wbrew tej cholernej organizacji zachowamy naszą wiedzę, może komuś się jeszcze przyda.

Z ziołami i preparatami z nich powoli schodzimy do podziemia, ale Polacy w tym zakresie mają dużo pozytywnych doświadczeń. Szkoda bo teraz preparaty będą przygotowywane w gorszych warunkach i będą na dodatek dużo droższe.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
Dariusz
Administrator
Posty: 2723
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:32
x 25
Podziękował: 4983 razy
Otrzymał podziękowanie: 1646 razy

Re: ZIOŁOLECZNICTWO ZAKAZANE W UE!!!

Nieprzeczytany post autor: Dariusz » czwartek 28 lut 2013, 21:39

Mogą zabronić sprzedawać w aptekach, sklepach zielarskich ale nikt mi nie zabroni zbierać ziółek i robić z nich użytek prywatny.
W dzieciństwie mieliśmy takie, troszkę brzydkie powiedzonko, które troszkę sparafrazuję (wybaczcie wulgarność):
"Mogą (UE) nam (zwolennikom naturalnych metod) skoczyć na wałek i pojeździć kawałek" ;)

Tak trzymaj Blu, podeślemy Ci co nieco.
0 x


Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: ZIOŁOLECZNICTWO ZAKAZANE W UE!!!

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » czwartek 28 lut 2013, 21:55

Fakt, nas trudno złamać i załamać, ale niepotrzebna upierdliwość pozostanie, choć pewnie będziemy mieć spory odsetek świadomych zielarzy, co będzie w sumie plusem dla innych naszych obywateli.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

ex-east
Posty: 1144
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 20:57
x 2
x 93
Podziękował: 390 razy
Otrzymał podziękowanie: 1528 razy

Re: ZIOŁOLECZNICTWO ZAKAZANE W UE!!!

Nieprzeczytany post autor: ex-east » czwartek 28 lut 2013, 23:34

blueray21 pisze:Z ziołami i preparatami z nich powoli schodzimy do podziemia, ale Polacy w tym zakresie mają dużo pozytywnych doświadczeń. Szkoda bo teraz preparaty będą przygotowywane w gorszych warunkach i będą na dodatek dużo droższe.

No nie wiem czy droższe, ale wróżę powrót do zielarek i poszeptuch :D
Takie czasy jakie wybory, a więc albo uwierzysz wielkiej farmacji , albo człowiekowi, ale zarówno w jednym jak i w drugim przypadku kluczową rolę gra zaufanie.
Może być też tak, że to farmaceuci sami będą polecać sprawdzone leki, albo też odsyłać do zielarek, wszak oni najlepiej wiedzą co i jak.
Dość trudno byłoby to sobie na pierwszy rzut oka wyobraźić, ale jednak wzrost świadomości to nie walka . To współpraca między ludźmi, którzy po prostu pełnią różne role. Tu nawet urzędnik może okazać się sprzymierzeńcem , a bankier-człowiekiem :lol:

Nie patrzmy na etykietki tylko ludziom w oczy. To Ty i ten drugi człowiek wymieniacie się walutą zwaną ZAUFANIE. Na tym polega rewolucja tych czasów, bo tu nie ma - jak onegdaj - szańców i barykad. Nie ma jasno wytyczonej linii wroga. Serce podpowie Tobie jak znaleźć dobrą kurację i może zdziwisz się ... tylko nie żądaj na to kwitów :D
Zaufanie to potężna siła.
0 x



Awatar użytkownika
Dariusz
Administrator
Posty: 2723
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:32
x 25
Podziękował: 4983 razy
Otrzymał podziękowanie: 1646 razy

Re: ZIOŁOLECZNICTWO ZAKAZANE W UE!!!

Nieprzeczytany post autor: Dariusz » czwartek 01 sie 2013, 21:38

We wskazanym artykule >> rzeczywiście mają na uwadze nasze dobro cze może to nowa ofensywa UE mająca na celu odstraszyć nas od natury i jej darów.
0 x


Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: ZIOŁOLECZNICTWO ZAKAZANE W UE!!!

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » czwartek 01 sie 2013, 22:20

Mają dobro, ale NWO, nasze to oni mają ... gdzieś.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

OrganicMed
Posty: 6
Rejestracja: niedziela 12 sty 2014, 19:04
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 4 razy

Re: ZIOŁOLECZNICTWO ZAKAZANE W UE!!!

Nieprzeczytany post autor: OrganicMed » niedziela 12 sty 2014, 20:39

Witam
Mam nadzieję, że wszyscy, którzy czytają te posty zdają sobie sprawę, że przemysł farmaceutyczny to większe lobby od przemysłu zbrojeniowego. W ostatnich latach widzimy coraz większe dążenie do eliminacji jakiejkolwiek (czytaj "każdej") formy konkurencji dla przemysłu farmaceutycznego. Swego czasu był popularny polski film "Testosteron". W jednej ze scen padło zdanie:"Chłop, moja droga, nie jest od orgazmów. Chłop jest od zarabiania pieniędzy". Podobnie, parafrazując, można napisać: "Farmacja nie jest od leczenia ludzi. Farmacja jest od zarabiania pieniędzy". Miewam czasami takie dziwne skojarzenia
0 x



baba
x 129

Re: ZIOŁOLECZNICTWO ZAKAZANE W UE!!!

Nieprzeczytany post autor: baba » czwartek 16 sty 2014, 20:42

OrganicMed pisze:Witam
"Farmacja nie jest od leczenia ludzi. Farmacja jest od zarabiania pieniędzy". Miewam czasami takie dziwne skojarzenia


Ja mam taką pewność. :evil:
O, ja naiwna, miałam nadzieję, że jednak ta durna uchwała nie przejdzie. Nawet nie wiedziałam, że już od tak dawna jest po ptokach. :roll:
Na Allegro wciąż jeszcze można kupić zioła.
0 x



Awatar użytkownika
Thotal
Posty: 7359
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 27
x 249
Podziękował: 5973 razy
Otrzymał podziękowanie: 11582 razy

Re: ZIOŁOLECZNICTWO ZAKAZANE W UE!!!

Nieprzeczytany post autor: Thotal » czwartek 16 sty 2014, 22:09

NIGDY W ŻYCIU NIKT NIE ZABRONI MI ZBIERAĆ ZIÓŁ... :D
Odgórne (EU) prawa dotyczą MUGOLI i tych, co nie wiedzą o co "chodzi" :D


ZIEMIA, WODA I POWIETRZE są darem ponadczasowym, ci którzy tego nie rozumieją są skazani na banicję :lol:

Wcześniej niż później.



Pozdrawiam - Thotal :)
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: ZIOŁOLECZNICTWO ZAKAZANE W UE!!!

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » czwartek 16 sty 2014, 22:28

Problem może być taki, że nie wszystkie potrzebne ci zioła masz w swoim zasięgu.
Ale damy radę, już wiele braków i zakazów w tym kraju nam fundowano, nawet prohibicję do 13-tej. I efektem była większa więź ludzi, czarny rynek i "podziemie" na niespotykanym poziomie.
Tutaj też tak będzie, a właściwie nie będzie, bo braknie urzędników do sprawdzania, chyba że wpadną na amerykański pomysł tysięcy absurdów i zrobią rzeczywiste państwo policyjne.
Dlatego nie ciągnęło mnie nigdy do USA, chyba podświadomie, choć miałem możliwości.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
Thotal
Posty: 7359
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 27
x 249
Podziękował: 5973 razy
Otrzymał podziękowanie: 11582 razy

Re: ZIOŁOLECZNICTWO ZAKAZANE W UE!!!

Nieprzeczytany post autor: Thotal » czwartek 16 sty 2014, 23:16

Miałem bilet do USA 17 stycznia, a 13 grudnia skasowali mi wyjazd... ;)


Całe życie mam uziemione ziołami i radością stąpania po czystym gruncie.
Od najmłodszych lat znałem nazwy ziół, a nawet jak nie znałem to i tak wyczuwałem do czego są potrzebne.
Pewnego dnia dowiedziałem się, że do oczyszczenia organizmu potrzebne są cztery zioła:
-Kora dębu
-kora kruszyny
-wrotycz
-i piołun
a one wszystkie rosły przed furtką... przed wejściem na naszą posesję, właziły mi na siłę do ŻYCIA...



Pozdrawiam - Thotal :)
0 x




Jurek
Posty: 27
Rejestracja: niedziela 13 sty 2019, 00:40
x 2
x 1
Podziękował: 24 razy
Otrzymał podziękowanie: 28 razy

Re: ZIOŁOLECZNICTWO ZAKAZANE W UE!!!

Nieprzeczytany post autor: Jurek » środa 16 sty 2019, 18:22

Niektóre toksyczne produkty żywnościowe z katalogu wyprodukowanego UE .:

Gorzknik kanadyjski,
Hyzop,
Oregano,
Orzech włoski,
Lawenda,
Liść laurowy,
Serdecznik,
Pieprz,
Męta,
Rabarbar,
Migdał Gorzki,
Mniszek Lekarski,
Pietruszka,
Granat,
Len,
Rozmaryn,
Szczaw,
Szałwia,
Czarny bez,
Imbir

http://old.iss.it/binary/natu/cont/EFSA ... nicals.pdf

Dlaczego psychole dały wyrok na pieprz ?

To się musi skończyć krawatami konopnymi , oops konopie zakazane , lniane też . To samo z granatami.
0 x



Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: ZIOŁOLECZNICTWO ZAKAZANE W UE!!!

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » czwartek 17 sty 2019, 10:59

Zakazy zakazami, a życie toczy się dalej ;)

Martwe, durne zakazy, ot co.
Zioła to żywność.
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16908
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: ZIOŁOLECZNICTWO ZAKAZANE W UE!!!

Nieprzeczytany post autor: songo70 » czwartek 17 sty 2019, 11:57

równie dobrze można zakazać wiewiórkom wstępu do lasu :mrgreen:
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Kolendra
Posty: 361
Rejestracja: poniedziałek 18 gru 2017, 08:33
x 22
x 19
Podziękował: 309 razy
Otrzymał podziękowanie: 405 razy

Re: ZIOŁOLECZNICTWO ZAKAZANE W UE!!!

Nieprzeczytany post autor: Kolendra » czwartek 17 sty 2019, 13:24

Ej, to takie robienie burzy w szklance wody
Od dawna już się straszy o jakichś zakazach a przecież wszystko to dalej w sklepach jest dostępne ;-) Nie przesadzajmy :)
1 x



Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: ZIOŁOLECZNICTWO ZAKAZANE W UE!!!

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » czwartek 17 sty 2019, 16:59

Nawet piołun (artemisia- najsroższy z ''trujaków'') można w aptece dostać.
Kupowałem w zeszłym tygodniu.
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Seji
Posty: 472
Rejestracja: niedziela 20 sty 2019, 13:42
x 379
x 8
Podziękował: 488 razy
Otrzymał podziękowanie: 391 razy
Kontakt:

Re: ZIOŁOLECZNICTWO ZAKAZANE W UE!!!

Nieprzeczytany post autor: Seji » czwartek 28 mar 2019, 09:22

Nie zrozumieliście. UE nie zakazała ziół, tylko zakazała podawania na opakowaniach produktów zielarskich informacji o właściwościach zdrowotnych danych ziół.
0 x



Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16908
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: ZIOŁOLECZNICTWO ZAKAZANE W RP!!!

Nieprzeczytany post autor: songo70 » czwartek 09 maja 2019, 08:07

0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16908
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: ZIOŁOLECZNICTWO ZAKAZANE W UE!!!

Nieprzeczytany post autor: songo70 » czwartek 09 maja 2019, 12:49

0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
Thotal
Posty: 7359
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 27
x 249
Podziękował: 5973 razy
Otrzymał podziękowanie: 11582 razy

Re: ZIOŁOLECZNICTWO ZAKAZANE W UE!!!

Nieprzeczytany post autor: Thotal » piątek 10 maja 2019, 23:34

Nazbierałem "przypadkiem" wiechcie piołunu... :) majowy i jaki dorodny...
kwiatuszki sosny już się kończą, kto nie zdążył, szukać nieprzejrzałych po północnej stronie drzewa.



Pozdrawiam - THoTal :)
0 x



Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7741
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1419
x 406
Podziękował: 14175 razy
Otrzymał podziękowanie: 13801 razy

Re: ZIOŁOLECZNICTWO ZAKAZANE W UE!!!

Nieprzeczytany post autor: chanell » sobota 25 maja 2019, 10:52

Unia Europejska zakazała ziołolecznictwa

Od tego weekendu w państwach należących do Unii Europejskiej wprowadzono restrykcyjne prawo delegalizujące setki naturalnych ziół leczniczych używanych na naszym kontynencie od pokoleń. Według brukselskiego reżimu celem jest ochrona konsumentów przed potencjalnie niebezpiecznymi dla zdrowia „tradycyjnymi” medykamentami.

https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/unia ... _HF0-qb5m0
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: ZIOŁOLECZNICTWO ZAKAZANE W UE!!!

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » sobota 25 maja 2019, 14:18

Porębało mafię całkowicie :D

dzielnicowy przyjdzie w kuchni rewidować torebki i słoiczki? :lol:
Martwe prawo, martwa litera –

przepis prawa, który jest powszechnie łamany,

a aparat państwowy

nie wszczyna żadnych kroków, żeby doprowadzić do jego egzekwowania.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Martwe_prawo
Według naukowców dziurawiec może zaburzać działanie pigułek antykoncepcyjnych,
podczas gdy miłorząb I żeńszeń rzekomo znane są z tego, że reagują
ze specyfikiem rozrzedzającym krew o nazwie Warfarin.

W lutym tego roku wspomniana agencja MHRA zdelegalizowała odchudzającą herbatkę z wiciokrzewu japońskiego twierdząc, że zawiera dwa razy więcej ziołowego xenicolu niż jest to dozwolone.
To im przeszkadza, grandziarze :D
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
Kiara
Posty: 3829
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 15:10
x 211
Podziękował: 1713 razy
Otrzymał podziękowanie: 4061 razy

Re: ZIOŁOLECZNICTWO ZAKAZANE W UE!!!

Nieprzeczytany post autor: Kiara » sobota 25 maja 2019, 21:36

Dlaczego przeszkadza koncernom farmaceutycznym wiciokrzew japoński.... ach... REGULUJE wydzielanie histaminy!

"Wiciokrzew japoński (Lonicera japonica) wspiera odporność, wspomaga trawienie, dba o zdrowie wątroby i łagodzi objawy alergiczne. Występuje naturalnie w Japonii, Chinach i Korei, gdzie wykorzystywany jest nie tylko w zielarstwie, ale także jako roślina jadalna. Uchodzi za dobre źródło magnezu, potasu i wapnia. Jego liście gotowane są na parze, a z kwiatów i pączków kwiatowych wykonuje się syropy i desery.

Japończycy nazywają go Suikazura, a Chińczycy – Jin Yin Hua. Wiciokrzew znany jest medycynie tradycyjnej od czasów starożytnych. W zielarstwie wykorzystuje się jego kwiaty, pąki kwiatów i pędy. Kwiaty stosowano dawniej w dolegliwościach układu oddechowego, przy przeziębieniach, infekcjach wirusowych i bakteryjnych, w chorobach wątroby i jelit oraz do sporządzania odwarów przeznaczonych do pielęgnacji skóry dotkniętej stanami zapalnymi, owrzodzonej, podrażnionej.

Kwiaty wiciokrzewu wydzielają słodki, uwodzicielski zapach. Możemy spotkać się z olejkami eterycznymi i perfumami z wiciokrzewem w roli głównej. Aby je znaleźć, należy szukać nazwy angielskiej – Honeysuckle.

Napar z kwiatów wiciokrzewu to czysta przyjemność. Kwiaty te pachną pięknie nawet po ususzeniu, a herbacie nadają słodkawy, miodowy smak. Do tego pod wpływem gorącej wody pęcznieją i „rozkwitają” w kubku. Po wypiciu naparu kwiaty można zjeść :)"

Histamina w organizmie człowieka ..

"Rola w organizmie

W wyniku reakcji antygenu z przeciwciałami we krwi człowieka lub pod wpływem czynników niszczących błonę komórki tucznej magazynującej histaminę (np. wskutek zimna lub ucisku, a także pod wpływem zmian pH, składu jonów i leków pobudzających aktywność histaminy) dochodzi do uwalniania histaminy i rozwoju reakcji zapalnej. Wyzwolona z tkanek histamina wiąże się ze swoistymi receptorami, a następnie ulega przemianie do nieczynnych produktów. Po degranulacji komórek tucznych histamina przenika do naczyń krwionośnych, a jej poziom we krwi rośnie między 2,5 a 5 minutami i wraca do poziomu wyjściowego po 15-30 minutach[9]. Działanie histaminy opiera się na pobudzaniu receptorów H1, H2, H3 i H4

Efektem pobudzenia receptorów H1 jest:

zwiększenie przepuszczalności naczyń żylnych zawłośniczkowych, w wyniku czego dochodzi do powstania obrzęków, bladych bąbli, krostek i innych zmian skórnych
rozszerzenie naczyń krwionośnych, w wyniku czego pojawia się zaczerwienienie, może też wystąpić spadek ciśnienia krwi
skurcz mięśni gładkich oskrzeli charakterystyczny w astmie
skurcz macicy grożący poronieniem u ciężarnych
skurcz mięśni przewodu pokarmowego.

Histamina wydzielona w dużych ilościach do tkanki podskórnej drażni zakończenia nerwowe, powodując świąd i ból.

Efektem pobudzenia receptorów H2 są:

przyspieszenie tętna, zwiększenie wydajności serca
stymulowanie wydzielanie soków trawiennych w żołądku.

Receptory H3 znajdują się w OUN, w podwzgórzu. Histamina odgrywa tam rolę neuroprzekaźnika. Receptory H3 modulują syntezę histaminy i jej uwalnianie w ośrodkowym układzie nerwowym oraz mogą obniżać jej uwalnianie z komórek tucznych i hamować uwalnianie prozapalnych tachykinin z włókien C, bez otoczki mielinowej w drogach oddechowych. Efekty pobudzenia receptora H4 wymagają dalszych badań[9].
Udział w reakcji alergicznej

Histamina uczestniczy w zapaleniu alergicznym jako mediator prozapalny nie tylko wczesnej i późnej fazy odczynu, ale prawdopodobnie wpływa także na odległe następstwa choroby w postaci przebudowy dróg oddechowych. W alergicznej reakcji natychmiastowej centralną rolę odgrywa proces aktywacji receptora H1. Kontakt z alergenem powoduje wylew histaminy z ziarnistości niektórych ludzkich komórek odpornościowych np. mastocytów i silne podrażnienie błony śluzowej jelit, nosa, oskrzeli, płuc oraz tkanki skórnej. Odpowiednio do tych lokalizacji wywołuje to: pokrzywkę skórną, biegunkę, katar sienny, astmę, a u niektórych – wstrząs anafilaktyczny (np. wskutek ukąszenia osy lub pszczoły). Histamina odpowiada za wystąpienie objawów[10]:

alergii wziewnej i skórnej – wywołuje zaczerwienienie, lokalne ocieplenie, nabrzmienie i bolesny stan zapalny. Rozszerzając małe naczynia krwionośne i zwiększając ich przepuszczalność, powoduje lokalne wysięki osocza i obrzęki (nosa, gardła, oskrzeli, a także obrzęk naczynioruchowy i obecność bąbli przy pokrzywce). Drażnienie przez histaminę zakończeń nerwów czuciowych powoduje świąd i doznania bólowe.
astmy – jej nagły wylew grozi obrzękiem krtani, tchawicy, a w najostrzejszych przypadkach obrzękiem płuc, co odcina dopływ powietrza. Zmiany te powodują utrudnienia w oddychaniu, które są głównym objawem dychawicy oskrzelowej.
alergii pokarmowej – jej obecność w jelitach powoduje skurcz mięśni gładkich i wzmożone wydzielania soków trawiennych. Podrażniona błona śluzowa jelita cienkiego reaguje stanem zapalnym wywołującym biegunkę.
anafilaksji – po przekroczeniu pewnego progu ilościowego histamina przedostaje się z tkanek do krążenia i może wywołać niebezpieczne reakcje ogólnoustrojowe, objawiające się nagłym spadkiem ciśnienia krwi i przyspieszeniem akcji serca, co może grozić zgonem
przewlekłej alergii (np. całoroczny alergiczny nieżyt nosa lub przewlekła pokrzywka idiopatyczna) – stale uwalniana histamina drastycznie zwiększa przepuszczalność ścian naczyń krwionośnych wskutek ciągłego drażnienia tzw. receptorów histaminowych H1. Przewlekły stan zapalny i drażniące działanie histaminy oraz innych mediatorów powodują stopniową degenerację okolicznych tkanek.

Histamina zmienia też właściwości błony komórkowej, wskutek czego do wnętrza komórki dostaje się zbyt dużo jonów wapnia i sodu, co może wywoływać nadmierne skurcze mięśni oskrzeli i stanów zagrożenia życia. "


Obrazek
0 x


Miłość jest szczęściem!

ODPOWIEDZ