Drodzy forumowicze i goście!

Przeżyliśmy przestój związany z migracją z serwera na serwer i zmianą istotnych danych adresowych dla hostingu. Teraz forum powinno działać szybko, bez długiego oczekiwania na odpowiedź serwera. Zależy to też od szybkości waszych łącz, ale do któregoś września serwer był trudny do zaakceptowania.
Niestety technicznie wielkość naszego forum się mocno powiększyła i musimy zwracać większą uwagę na wykorzystanie przestrzeni dyskowej, nie duplikować postów (dawać linki) itp., bo nie utrzymamy baz danych w limitach dostawcy hostingu, a upgrade jest finansowo nieopłacalny.

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

SERCE

Awatar użytkownika
Thotal
Posty: 7677
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 27
x 254
Podziękował: 6077 razy
Otrzymał podziękowanie: 12111 razy

SERCE

Nieprzeczytany post autor: Thotal » czwartek 19 paź 2017, 20:35

WAŻNE! Jak zatrzymać ... atak serca?

Coraz więcej wiemy o tym, jak objawia się - zaczyna - atak serca. I co najważniejsze, są sposoby by temu całkowicie zapobiec. Wystarczy tylko...przygotować ten "lek".Pieprz cayenne, który jest najbardziej popularną odmianą pieprzu chilijskiego, to składnik który zatrzyma atak serca. Konieczne jest, aby zawsze mieć przy sobie pieprz cayenne.

Jeśli osoba jest przytomna i oddycha, należy jej podać jedną łyżeczkę pieprzu cayenne rozpuszczonego w szklance wody.

Natomiast jeśli osoba jest nieprzytomna wystarczy umieścić kilka kropli mieszanki pod językiem.

Według badań naukowych, pieprz cayenne zawiera 26 różnych składników odżywczych, w tym najważniejsze minerały, takie jak magnez, selen, wapń i cynk. Dodatkowo jest wspaniałym źródłem witamin A i C.

Jeśli chodzi o radzenie sobie z problemami z sercem, pieprz cayenne jest jedną z najpotężniejszych przypraw, które potrafią czynić cuda.http://telewizjarepublika.pl/wazne-jak- ... 55419.html
Pozdrawiam - Thotal :)
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 15567
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 27
x 827
Podziękował: 29125 razy
Otrzymał podziękowanie: 23429 razy

Re: SERCE

Nieprzeczytany post autor: janusz » czwartek 14 gru 2017, 23:54

Jakość odżywiania a zdrowie serca - Bogdan Skrzęta - 14.12.2017

https://www.youtube.com/watch?v=cieFNaLTGxc

Nadawana na żywo 9 godzin temu
Janusz Zagórski rozmawia z Bogdanem Skrzętą - Vitality Donor. Transmisja na żywo ze studia NTV w Sobótce.
0 xAwatar użytkownika
św.anna
Posty: 1238
Rejestracja: środa 24 sie 2016, 12:41
x 77
x 87
Podziękował: 2377 razy
Otrzymał podziękowanie: 2844 razy

Re: SERCE

Nieprzeczytany post autor: św.anna » czwartek 18 sty 2018, 17:14

Galgant

(Ąlpinia offictnarum Hance, galanga minor, mały galgant) - galgant jest pierwszym potwierdzonym naukowo lekiem gotowym w medycynie Hildegardy. Po tym jak dzięki naszej pracy naukowej Ministerstwo Zdrowia już w 1984 roku uznało galgant za skuteczny i nieszkodliwy, nowy Federalny Instytut
Leków odpowiedzialny za bezpieczeństwo leków przyznał galgantowi patent leku.

"Jeśli ktoś odczuwa bóle serca i zagraża mu napad słabości (zemdlenie),
niech zażyje od razu dostateczną ilość galgantu, apoczuje
się lepiej".

Proszek z korzeni galgantu
W razie potrzeby rozpuścić powoli na języku 1 tabletkę galgantu (0,1 g). Kilka minut po zażyciu twarz się odpręża, następuje uspokojenie, ustępuje niekiedy nagły, groźny stan, znikają bóle serca. W celu wzmocnienia działania można po zażyciu wypić jeszcze jeden kieliszek napoju z pietruszki.

Pastylki z kopru włoskiego i galgantu
0,1 g proszku z korzeni galgantu
0,1 g sprasowanego proszku kopru włoskiego

Rozpuścić na języku jedną tabletkę trzy razy dziennie. W bólach gastrycznych (syndrom Roemhelda) szczególnie skuteczna okazała się mieszanka kopru i galgantu w tak zwanej pastylce z kopru i galgantu, ponieważ dzięki koprowi następuje wzmocnienie działania rozkurczowego. Już po kilku
minutach dochodzi do odbicia się lub odejścia gazów jelitowych i znika całe ciśnienie w górnej części brzucha. Galgant należy powoli rozpuszczać na języku. Już to powoduje odruch językowo-sercowy, podobnie jak przy nitroglicerynie. Działanie jest niezawodne, przy czym nie występuje efekt przyzwyczajenia.

Program zdrowia św. Hildegardy. Dawne lekarstwa na współczesne choroby
0 xAwatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 11602
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 62
x 559
Podziękował: 26962 razy
Otrzymał podziękowanie: 17439 razy

Re: SERCE

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » niedziela 25 lut 2018, 20:24

Dr. Louis Ignarro mówi o właściwościach l-argininy i tlenku azotu

https://youtu.be/oEJmrdLz9dY
0 x


czasem tak długo wpatrujemy się w zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które już dawno się otworzyły...

cedric
Posty: 5391
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 82
x 126
Podziękował: 3144 razy
Otrzymał podziękowanie: 7968 razy

Re: SERCE

Nieprzeczytany post autor: cedric » środa 09 sty 2019, 23:23

http://sygnaturazdrowia.pl/galgant-nieo ... dla-serca/
Galgant – nieoceniona pomoc dla serca

Obrazek

Galgant jest przez Hildegardę uważany za jeden z najskuteczniejszych leków na wszystkie choroby serca. Stosuje się go przy dolegliwościach trawiennych oraz różnego rodzaju kryzysach sercowo naczyniowych. Jego smak jest ostro goryczkowy.

Z medycznego punktu widzenia najistotniejszy jest korzeń, który zapachem i smakiem przypomina imbir. W medycynie ludowej stosowano suszony korzeń galgantu na problemy z trawieniem, dla pobudzenia apetytu oraz przeciwgorączkowo.

Galgant skutecznie usuwa bóle serca, osłabienie serca i szczególnie zawroty głowy wywołane bólem serca. Dzięki rozkurczowemu działaniu zwalcza bóle głowy, kryzysy związane z wysokim ciśnieniem, stres oraz wzdęcia.

Tak pisze o nim Hildegarda: „Kto cierpi na bóle serca i czuje słabość w sercu, ten powinien spożywać wystarczającą ilość galgantu, a poczuje się lepiej…„

Łacińska nazwa galgantu to: Alpinia officinarum. Jest on pierwszym naukowo potwierdzonym lekiem. W 1984 galgant został uznany za środek skuteczny i nieszkodliwy, a później Federalny Instytut Leków przyznał galgantowi patent leku.

W medycynie Hildegardy galgant stosuje się w następujących chorobach: osłabienie i bóle serca, leczenie oraz zapobieganie zawałom, skurcze żołądka i jelit (syndrom Roemhelda), dolegliwości miesiączkowe, zaburzenia krążenia, bóle głowy, stany wyczerpania i słabości, stres, napady dusznicy bolesnej, napady rzekomopadaczkowe.
Jak podaje w swoich książkach Dr. Wighard Strehlow galgant działa szybko i przynosi ulgę jak nitrogliceryna (bez jej nieprzyjemnych efektów ubocznych).

Mogę potwierdzić skuteczność tego zioła w przypadku zawału serca. U mojej babci (89 lat)zdiagnozowano rozległy zawał mięśnia sercowego. Gdy lekarz zobaczył wykres EKG, to powiedział, że szanse przeżycia są praktycznie zerowe. Obawiał się, że nie przeżyje transportu do szpitala Uniwersyteckiego (odległość 50km). Zdążyłem przed zabraniem babci do karetki podać jej 2 tabletki galgantu. Kazałem trzymać w ustach, aż do rozpuszczenia. Babcia przeżyła transport, oraz dalsze zabiegi w szpitalu. Oczywiście teraz otrzymuje „pełny” zestaw na przywrócenie poprawnej pracy serca i układu krążenia (m.in. zestaw witamin dr. Ratha), ale na tamten czas, galgant okazał się niesamowitą pomocą i być może uratował jej życie.

Nieoceniona pomoc dla serca

Helicobacter pylori jest ostatnimi czasy bardzo popularną chorobą. W medycynie Hildegardy leczy się ją za pomocą galgantu oraz wysokich dawek witaminy C. Taka kuracja jest w stanie usunąć infekcję wywołaną przez Helicobacter bez żadnych skutków ubocznych.
Galgant wzmaga wydzielanie kwasów żołądkowych, dlatego osoby z wrzodami żołądka, refluksem itp. powinny dość ostrożnie podchodzić do spożywania galgantu.

Stosowanie galgantu

Profilaktycznie jedna tabletka dziennie położona na języku, aż się rozpuści. W razie potrzeby wziąć 2 tabletki galgantu, położyć na język do rozpuszczenia (nie gryźć i nie połykać). Po kilku minutach bóle powinny ustąpić. Jeśli dalej jest coś nie tak, to należy po 5 minutach przyjąć kolejną dawkę tabletek. Dla wzmocnienia działania, po zażyciu tabletek z galgantu można wypić kieliszek napoju z pietruszki.

W kuchni galgant świetnie się nadaje jako przyprawa do mięsa, gulaszu, pieczeni wołowej oraz działa konserwująco na kompoty i dżemy (3%-7% galgantu).
0 xcedric
Posty: 5391
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 82
x 126
Podziękował: 3144 razy
Otrzymał podziękowanie: 7968 razy

Re: SERCE

Nieprzeczytany post autor: cedric » czwartek 10 sty 2019, 21:52

0 xAwatar użytkownika
sandra
Posty: 2334
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 19:20
x 98
x 176
Podziękował: 1387 razy
Otrzymał podziękowanie: 4902 razy

Re: SERCE

Nieprzeczytany post autor: sandra » czwartek 10 sty 2019, 22:05

Obecnie wyciąg z kłącza Galganta/Galangala jest składnikiem jednej z najbardziej znanych polskich wódek - Żołądkowej Gorzkiej.
Chyba, że coś mylę.
Profilaktycznie nie zaszkodzi :lol:
0 xAwatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 11602
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 62
x 559
Podziękował: 26962 razy
Otrzymał podziękowanie: 17439 razy

Re: SERCE

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » piątek 11 sty 2019, 09:13

nie mylisz :D
Galgant z Azji do Europy Środkowo-Wschodniej trafił dzięki Tatarom. Był używany głównie jako przyprawa do rozmaitych alkoholi. Ta tradycja pozostała do dziś.
Obecnie wyciąg z kłącza tej rośliny jest składnikiem jednej z najbardziej znanych polskich wódek - Żołądkowej Gorzkiej.
Z kolei w Rosji doprawia się nim likier nastoyka.
https://www.poradnikzdrowie.pl/diety-i- ... -p2Fx.html

mój znajomy bardzo to lubi, słodkie to jak miód....
0 x


czasem tak długo wpatrujemy się w zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które już dawno się otworzyły...

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 11602
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 62
x 559
Podziękował: 26962 razy
Otrzymał podziękowanie: 17439 razy

Re: SERCE

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » środa 16 sty 2019, 13:37

ĆWICZENIA MIKULINA

Obrazek

Aleksander Mikulin był rosyjskim konstruktorem silników samolotowych. Gdy miał 50 lat zachorował na niewydolność układu krążenia, lekarze dawali mu 2- 3 lata życia i wskazówki, aby unikał ruchu.

Nie pogodził się on jednak z takim "wyrokiem" ani tez nie zastosował się do lekarskich zaleceń.

" Kiedy ciężko zachorowałem i wylądowałem w szpitalu, przyszła potrzeba i czas na poznanie złożonej struktury ludzkiego organizmu"- napisał w swojej książce pod tytułem "Aktywna długowieczność".

Na podstawie lektur, rozmów z przyjaciółmi, obserwacji maszyn i przyrody opracował własny system leczenia i zapobiegania "zużyciu organizmu". Nie tylko przezwyciężył chorobę, ale dożył 92 lat będąc do końca swoich dni aktywnym i twórczym!

Doszedł do wniosku, że organizm ludzki , podobnie jak maszyna, wymaga oliwienia i regeneracji części.
Służy temu jedno z opracowanych przez niego ćwiczeń, czyli wibrogimnastyka:

Stań na palcach, a pięty unieś w górę 1-2 cm nad podłogą, następnie mocno je opuść, tak, aby odczuć w całym ciele wstrząs.
Jedno ćwiczenie powinno trwać sekundę. Powtórz je 30 razy i zrób 10 sekund przerwy. I znów 30 powtórzeń.

Powinno się ćwiczyć 5 razy dziennie po 70 sekund ( 30 + 10 przerwy + 30).


Mikulin polecał to ćwiczenie zwłaszcza ludziom pracującym na stojąco bądź siedząco.

Badania potwierdziły, że ustępuje po nich ociężałość umysłowa, będąca skutkiem długotrwałego wysiłku umysłowego oraz zmęczenie fizyczne.

Takie wstrząsanie organizmu pobudza przepływ krwi w żyłach.

Dzięki powtarzaniu tego ćwiczenia człowiek unika wielu chorób wewnętrznych z zakrzepowym zapaleniem żył, obrzękami nóg i zawałem włącznie.

Podobne działanie na ludzki organizm ma jazda konna.

Obrazek

Mikulin opracował też w oparciu o własne doświadczenia ćwiczenia oddechowe pomocne przy nerwicy serca, stanach lękowych i nieustannych stresach.

Jak twierdził- jego samego wielokrotnie ratowały przed atakiem serca.

Gdy zaniepokoi cię przyspieszona akcja serca, trzeba koniecznie powiększyć za pomocą bardzo głębokiego oddechu objętość jamy sercowej przed kolejnym rozkurczem.

By tego dokonać, trzeba zrobić głęboki wdech wciągając powietrze jak najgłębiej w dół brzucha, wypiąć brzuch (ale spokojnie, bez szarżowania) i zatrzymać powietrze przez 2,3 sekundy.

Następnie należy to powtórzyć 2, 3 razy. Nie więcej!


Ćwiczenie należy wykonywać spokojnie, rytmicznie, koncentrując na nim całą swoją uwagę.

Wówczas mija strach, a serce zaczyna pracować w swoim naturalnym rytmie.

Oczywiście nie zwalnia to z wizyty u lekarza i stosowania leków!

Ćwiczenia Mikulina stosowane regularnie pomagają zachować dobrą formę i zdrowie.

Obrazek
https://www.vismaya-maitreya.pl/natural ... ulina.html
1 x


czasem tak długo wpatrujemy się w zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które już dawno się otworzyły...

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 11602
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 62
x 559
Podziękował: 26962 razy
Otrzymał podziękowanie: 17439 razy

Re: SERCE

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » sobota 19 sty 2019, 13:53

janusz pisze:
piątek 18 sty 2019, 23:40
Żywność nr 1 na atak serca, nadciśnienie, udar i cholesterol

https://www.youtube.com/watch?v=iK5utICSep4

Opublikowany 14 sty 2019
1 x


czasem tak długo wpatrujemy się w zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które już dawno się otworzyły...


cedric
Posty: 5391
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 82
x 126
Podziękował: 3144 razy
Otrzymał podziękowanie: 7968 razy

Re: SERCE

Nieprzeczytany post autor: cedric » środa 23 sty 2019, 20:43

https://www.rainbow.coop/library/low-to ... nfarction/

"Low Toenail Chromium Concentration and Increased Risk of Nonfatal Myocardial Infarction."
Am. J. Epidemiol. 2003 Jul 15;162(2):157-64.
Guallar, E., et al. Johns Hopkins University, Baltimore, MD, USA.


translator

Uważa się, że przyjmowanie chromu zwiększa wrażliwość na insulinę, tolerancję glukozy i przekształcanie cholesterolu lipoprotein o dużej gęstości w cholesterol lipoprotein o małej gęstości. Niedobór chromu charakteryzuje się hipoglikemią, cukromoczem (glukoza z moczem) i utratą wagi, której nie można kontrolować za pomocą insuliny.

Autorzy zbadali czynniki ryzyka sercowo-naczyniowego w porównaniu do poziomu chromu u stóp jako wskazania spożycia chromu.

U mężczyzn występowała odwrotna zależność między ryzykiem pierwszego zawału mięśnia sercowego, ataku serca a poziomem chromu paznokcia palucha . Wydaje się, że niski poziom chromu wskazuje na podwyższone ryzyko chorób układu krążenia u mężczyzn. Coraz więcej dowodów wskazuje na znaczenie chromu w zdrowiu sercowo-naczyniowym.

Wśród kontroli, które nie miały ataków serca, poziomy chromu paznokcia były odwrotnie proporcjonalne do wieku. Poziom chromu spadł średnio o 9% w każdym dziesięcioleciu.

Pokarmy bogate w chrom obejmują pełne ziarna, zieloną fasolę, brokuły i otręby. Rafinowane cukry sprzyjają utracie chromu z organizmu. Zastosowanie urządzeń ze stali nierdzewnej do przetwarzania żywności dodaje chromu, szczególnie do kwaśnych produktów spożywczych. "Odpowiednie spożycie" to 35 mcg. dziennie dla mężczyzn i 25 mcg. dziennie dla kobiet.

Trójwartościowy chrom jest formą użyteczną dla ciała, a przemysłowy chrom jest sześciowartościowy. Autorzy stwierdzają, że poziomy terapeutyczne powinny być wyższe niż te obecnie stosowane.

Wnioski: Autorzy wykazują związek niskiego poziomu chromu i wysokiego ryzyka chorób sercowo-naczyniowych, a poziom chromu spada wraz z wiekiem. Zwiększone spożycie chromu zaleca się osobom z niskim chromem. Jest to dodatek do już wykazanej korelacji niskiego chromu ze zwiększonym ryzykiem cukrzycy.
0 xcedric
Posty: 5391
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 82
x 126
Podziękował: 3144 razy
Otrzymał podziękowanie: 7968 razy

Re: SERCE

Nieprzeczytany post autor: cedric » piątek 25 sty 2019, 11:04

https://www.rainbow.coop/library/chromi ... -diabetes/

"Severe Insulin Resistance Treatment with Intravenous Chromium in Septic Shock Patient."
World J. Diabetes. 2012 Sep 15;3(9):170-3.
Surani, SR., et al. Texas A and M University, Corpus Christi, TX, USA.


"Insulinooporność (IR) pojawia się, gdy metabolizm człowieka opiera się działaniu insuliny, a osoba nie jest w stanie normalnie poradzić sobie z przyjmowaniem cukru. IR może powodować cukrzycę i wysokie stężenie cukru we krwi (hiperglikemia). IR może nawet rozwinąć się u ludzi, którzy mają ciężką chorobę niezwiązaną z metabolizmem cukru.

Niniejsze studium przypadku dotyczyło kobiety z ciężkim IR, która drastycznie zareagowała na leczenie chromem. Pierwiastek śladowy, chrom, jest niezbędnym składnikiem odżywczym otrzymywanym ze zdrowej diety, która poprawia metabolizm cukrów w cukrzycy. Chrom można przyjmować jako suplement doustny, a pikolinian chromu jest dobrą formą do stosowania w dawce 200 mikrogramów / dobę.

Badanie to dotyczy 62-letniej kobiety z cukrzycą z "zatrzymaniem akcji serca i niewydolnością oddechową, prowadzącej do aspiracyjnego zapalenia płuc i wstrząsu septycznego". Pacjent rozwinął bardzo wysokie stężenie cukru we krwi i zapadł w śpiączkę. Była leczona za pomocą dożylnego chromu przez 5 godzin, a jej poziom cukru we krwi powrócił do normy.

UWAGA: U niektórych osób z cukrzycą stwierdza się niski poziom chromu, czasami z powodu niedoborów żywieniowych. Na przykład spożywanie dużych ilości cukru obniża poziom chromu. Można to ocenić, wykonując analizę włosów dla minerałów. Objawy niedoboru chromu są takie same jak objawy cukrzycy, w tym nieprawidłowości lipidowe."

https://nutritionreview.org/2018/11/gas ... cess-acid/

"Dr med. Jonathan Wright, dyrektor medyczny kliniki Tahoma, donoszą, że wiele minerałów i pierwiastków śladowych jest słabo wchłanianych w przypadku kwasów o niskim poziomie soku żołądkowego, w tym wapnia, magnezu, cynku, miedzi, chromu, selenu, manganu, wanadu. , molibden i kobalt. (1)"


A IPP bez recepty , jak cukierki.
0 xcedric
Posty: 5391
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 82
x 126
Podziękował: 3144 razy
Otrzymał podziękowanie: 7968 razy

Re: SERCE

Nieprzeczytany post autor: cedric » niedziela 27 sty 2019, 09:48

Znakomity artykuł, warto przeczytać w całości

https://biotechnologia.pl/farmacja/karn ... izmu,16989

" Obecnie wiadomo, że należy ona do bardzo korzystnie oddziałujących na organizm dipeptydów i zarazem jest głównym niebiałkowym związkiem zawierającym azot w mięśniach szkieletowych kręgowców."

"Kilkanaście lat po odkryciu karnozyny ustalono, że ma ona strukturę dipeptydu β-alanylo-L-histydylowego. Może stanowić około 0,2-0,5% masy niektórych mięśni poprzecznie prążkowanych, występuje także w innych tkankach i narządach, m.in. w ośrodkowym układzie nerwowym ssaków, głównie w komórkach gleju i neuronach węchowych. Ponieważ synteza karnozyny w kulturach komórkowych oligodendrocytów i komórek mięśni szkieletowych jest istotnie powiązana ze stopniem morfologicznego zróżnicowania tych komórek, można sądzić, że dipeptyd ten pełni biologiczną rolę w tkankach dojrzałych."

" . Co istotne, karnozyna nie tylko wyłapuje i unieszkodliwia reaktywne związki aldehydowe, ale jednocześnie wchodzi w reakcje z grupami aldehydowymi białek zmienionych na drodze glikacji. Proces ten określa karnozylacją i polega na tworzeniu złożonych kompleksów aldehydowo-karnozynowo-białkowych, które są całkowicie pozbawione szkodliwej aktywności biologicznej (Hipkiss, 2000). Dodatkowo, ten dobroczynny dipeptyd istotnie wpływa także na usuwanie z organizmu uszkodzonych i zmienionych patologicznie białek. Jego działanie polega tu na maskowaniu grup aldehydowych zmodyfikowanych cukrami białek, wciskając się niejako pomiędzy cukier a białko, ułatwiając tym samym wiązanie ubikwityny i przebieg procesu proteolizy. Co więcej wspiera utylizacyjną aktywność proteasomów względem niefunkcjonalnych białek, wpływając tym samym na ostateczną eliminację szkodliwych produktów glikacji. Dlaczego ten proces jest tak istotny dla prawidłowego funkcjonowania organizmu? Ponieważ zmodyfikowane cukrami białka stają się oporne na degradację proteolityczną, zatem jeżeli tkanki nie dysponują odpowiednim zasobem karnozyny, szkodliwe produkty glikacji kumulują się wraz z upływem czasu w mięśniach, sercu i mózgu, przyczyniając się istotnie do ich degeneracji.

Zatem jak można się domyślać, wyniki licznych badań naukowych wskazują, że to właśnie kumulujące się w tkankach AGEs, przy upośledzonej syntezie karnozyny, są jedną z głównych przyczyn rozwoju sarkopenii (postępującego z wiekiem zaniku i osłabienia mięśni), niewydolności serca oraz neurodegeneracyjnych chorób mózgu, zatem większości patologii, które towarzyszą procesom starzenia się organizmu."

"Działanie antyoksydacyjne

Ze względu na swój hydrofilowy charakter, karnozyna stanowi cenne uzupełnienie cytozolowej frakcji bariery antyoksydacyjnej - pełni rolę rozpuszczalnego w wodzie odpowiednika antyoksydantów o charakterze lipofilowym (np. α-tokoferolu). W badaniach in vitro i in vivo karnozyna unieczynnia rodniki hydroksylowe i nadtlenkowe, jest silnym „wymiataczem” tlenu singletowego, chloraminy oraz rodnika peroksynitrylowego . Hamuje peroksydację lipidów, przez co zapobiega uszkodzeniu błon białkowo-lipidowych. Obniża stężenie dialdehydu malonowego, ważnego wskaźnika peroksydacji lipidów."

"Rola w usuwaniu toksyn – chelatowanie jonów metali

Karnozyna wykazuje właściwości chelatowania jonów metali (m.in. miedzi, żelaza, cynku, kobaltu), dzięki czemu może regulować ich stężenie w tkankach i płynach ustrojowych oraz zmniejszać ich toksyczność. Szczególna lokalizacja karnozyny z glutaminianem, cynkiem i miedzią w zakończeniach synaptycznych neuronów węchowych w OUN sugeruje, że może ona modulować przesyłanie bodźców węchowych przez glutaminian. Chelatując jony cynku i miedzi, karnozyna znosi ich działanie hamujące na transmisję glutaminergiczną i GABA-ergiczną. Wiadomo bowiem, że zaburzenia równowagi puli mózgowej cynku wiążą się ze zwiększonym ryzykiem chorób neurologicznych, np. choroby Alzheimera (cynk wpływa na indukcję toksycznego amyloidu beta), udaru niedokrwiennego mózgu oraz padaczki. Wiążąc jony miedzi i cynku, karnozyna mogłaby zmniejszać ryzyko wystąpienia tych schorzeń."


"Sercowo-naczyniowe korzyści zdrowotne

Potężne właściwości przeciwutleniające karnozyny, połączone z jej zdolnościami „wymiatania” zarówno wolnych rodników, jak i uszkodzonych produktów białek i toksyn, daje jej unikalne, protekcyjne cechy. Badania wykazały także, że karnozyna może zahamować aktywność współczulnego układu nerwowego, oddziałującego na nadciśnienie, a zatem zmniejsza związane z otyłością podwyższenie ciśnienia krwi. Jej własności przeciwutleniające bezpośrednio chronią mięsień sercowy przed toksynami oraz potężnym wpływem chemoterapii, które stanowią poważne ryzyko dla tkanek serca.[...] poprawia ona kurczliwość mięśnia sercowego wpływając na mechanizmy wapniowe."
0 xcedric
Posty: 5391
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 82
x 126
Podziękował: 3144 razy
Otrzymał podziękowanie: 7968 razy

Re: SERCE

Nieprzeczytany post autor: cedric » środa 30 sty 2019, 17:16

0 xAwatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 11602
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 62
x 559
Podziękował: 26962 razy
Otrzymał podziękowanie: 17439 razy

Re: SERCE

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » środa 30 sty 2019, 20:17

Dr med. Matthias Rath

Dlaczego zwierzęta nie dostają
zawałów serca

…tylko my ludzie
książka Pdf:
http://www.dlaczego-zwierzeta-nie-dosta ... nload.html


Drodzy czytelnicy,

Największa „epidemia” na świecie spowodowana
została przez zawały serca, udary mózgu i inne formy choroby sercowo-naczyniowej
i pochłonęła już miliony ludzkich istnień.

Dziś wiemy, że ta „sercowo-naczyniowa epidemia” nie jest tak naprawdę chorobą,

lecz skutkiem długotrwałego niedoboru witamin i innych niezbędnych
składników odżywczych
w milionach komórek naszego
ciała.


Wiemy również, że można temu zapobiec.

Książka ta dokumentuje przełom naukowy, który umożliwia zwycięstwo
nad śmiercią z powodu chorób serca, a tym samym ratuje życie
milionów ludzi na całym świecie.


„Epidemia sercowo-naczyniowa” stanowi jeden z najpoważniejszych
problemów ekonomicznych w Ameryce i innych krajach.

Roczne bezpośrednie i pośrednie koszty związane z tą chorobą
wynoszą wiele miliardów dolarów.

Książka ta pokazuje, w jaki sposób można zaoszczędzić większość tych
pieniędzy i przeznaczyć na inne ważne cele społeczne.

(....)
Nikt nie jest tym zainteresowany panie doktorze Rath :D

Książka znakomita 8-)
0 x


czasem tak długo wpatrujemy się w zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które już dawno się otworzyły...

Awatar użytkownika
BABA
Posty: 1226
Rejestracja: niedziela 09 wrz 2018, 11:31
x 218
x 128
Podziękował: 4113 razy
Otrzymał podziękowanie: 2442 razy

Re: SERCE

Nieprzeczytany post autor: BABA » sobota 02 mar 2019, 22:36

PRZYCZYNY MIAŻDŻYCY I NADCIŚNIENIA (Wykład w Głogowie 20.11.2018, cz.2)

https://www.youtube.com/watch?v=yqeaVUEBMvg

JAK PORADZIĆ SOBIE SAMEMU (Wykład w Głogowie 20.11.2018, cz.3)

https://www.youtube.com/watch?v=Vxi8a6lWKvI
1 x


Zawsze bierz pod uwagę fakt, że możesz się mylić - Terry Pratchett

Awatar użytkownika
Thotal
Posty: 7677
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 27
x 254
Podziękował: 6077 razy
Otrzymał podziękowanie: 12111 razy

Re: SERCE

Nieprzeczytany post autor: Thotal » sobota 02 mar 2019, 23:43

0 xAwatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 11602
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 62
x 559
Podziękował: 26962 razy
Otrzymał podziękowanie: 17439 razy

Re: SERCE

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » niedziela 03 mar 2019, 11:17

dr Jerzy Jaśkowski - Arytmia serca
- czego niedobory są jej przyczyną i jak ją leczyć


https://youtu.be/AKnKERAxEEI

Premiera rozpoczęła się 2 godziny temu
Najnowsze artykuły dr Jerzego Jaśkowskiego znajdziecie w miesięczniku "Zdrowie bez leków" - https://sklep-zdrowiebezlekow.pl

Kolejny wykład doktora w formule odpowiedzi na pytania Czytelników miesięcznika "Zdrowie bez leków" oraz widzów naszego kanału Youtube. Tym razem doktor odpowiada na pytanie - jak leczyć i zapobiegać arytmii serca spowodowanej niedoborami mikro- i makroelementów oraz stresem.
kilka minut prawdy..


edit
Pompki

doskonały bezpłatny test oceny ryzyka chorób układu krążenia

20 lutego 2019, 14:44 | Zdrowie/uroda

Obrazek

Zdolność do wykonania odpowiedniej liczby pompek może być darmowym sposobem oceny ryzyka chorób układu krążenia.

Okazuje się, że aktywny mężczyzna w średnim wieku, który jest w stanie wykonać ponad 40 pompek ma znacznie mniejszą szansę, że w ciągu kolejnych 10 lat zapadnie na choroby układu krążenia, niż jego aktywny rówieśnik, zdolny do wykonania mniej niż 10 pompek.

viewtopic.php?f=16&t=2012&p=99585#p99585
0 x


czasem tak długo wpatrujemy się w zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które już dawno się otworzyły...

cedric
Posty: 5391
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 82
x 126
Podziękował: 3144 razy
Otrzymał podziękowanie: 7968 razy

Re: SERCE

Nieprzeczytany post autor: cedric » poniedziałek 18 mar 2019, 15:43

0 xcedric
Posty: 5391
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 82
x 126
Podziękował: 3144 razy
Otrzymał podziękowanie: 7968 razy

Re: SERCE

Nieprzeczytany post autor: cedric » poniedziałek 18 mar 2019, 21:42

"Kamfora rozszerza naczynia wieńcowe, poprawia regulację ośrodkową pracy serca, zwiększa wrażliwość ośrodka oddechowego na stężenie CO2 we krwi (ruchy oddechowe stają się głębsze i szybsze), wywiera wpływ na korę mózgową – działanie pobudzające."

http://www.rozanski.ch/oleum.htm
0 xcedric
Posty: 5391
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 82
x 126
Podziękował: 3144 razy
Otrzymał podziękowanie: 7968 razy

Re: SERCE

Nieprzeczytany post autor: cedric » środa 20 mar 2019, 16:58

Witamina B12 oraz koenzym Q10 - kamień z serca!

https://mito-med.pl/artykul/witamina-b1 ... en-z-serca
0 xcedric
Posty: 5391
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 82
x 126
Podziękował: 3144 razy
Otrzymał podziękowanie: 7968 razy

Re: SERCE

Nieprzeczytany post autor: cedric » niedziela 24 mar 2019, 09:37

Znakomita prezentacja o chorobie wieńcowej po ang.

https://jeffreydachmd.com/wp-content/up ... PDF_M6.pdf
0 xcedric
Posty: 5391
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 82
x 126
Podziękował: 3144 razy
Otrzymał podziękowanie: 7968 razy

Re: SERCE

Nieprzeczytany post autor: cedric » niedziela 24 mar 2019, 14:16

W styczniu zmarł w wieku Sydney Bush, pionier łączenia diagnostyki naczyń ocznych i chorób serca.
W latach 80-tych leczył miażdżycę naczyń siatkówki lizyną i wit. C .

http://www.lifeextensionoptometry.com/

https://www.ocularnutritionsociety.org/ ... ydney-bush

https://canadafreepress.com/article/dr. ... obel-prize

translator
Co za smutny dzień dla mnie! Powinienem też dodać dla świata. Właśnie dowiedziałem się, że zmarł dr Sydney Bush. Podczas moich 43 lat pisania tej kolumny nigdy nie poświęciłem in memoriam koledze. Ale jeden jest potrzebny dla dr Sydneya Busha. Po części tęsknię za jego obecnością. Co ważniejsze, jego odkrycie naukowe powinno zostać nagrodzone Nagrodą Nobla. A może jeszcze uratować miliony istnień przed chorobami układu krążenia.

Dziesięć lat temu dowiedziałem się, że dr Sydney Bush, angielski badacz, twierdził, że dokonał ogromnego odkrycia naukowego. Ale zakwestionowałem jego zasadność. Pojechałem więc do Anglii, żeby przeprowadzić z nim wywiad i spędziłem kilka dni w jego laboratorium.

.
Bush, optometrysta, wiedział, że niektórzy z jego pacjentów, gdy są wyposażeni w soczewki kontaktowe, rozwinęli infekcje oczu, a w rzadkich przypadkach utraciły oko, gdy antybiotyki zawiodły. Zdawał sobie również sprawę z zdobywcy Nagrody Nobla dr Linusa Paulinga na temat witaminy C, zawału serca i infekcji.

Tak więc Bush przepisał pacjentom, którzy mieli soczewki kontaktowe 6000 miligramów (mg) witaminy C i 5000 mg. lizyny, aminokwasu, codziennie. Bush następnie zrobił zdjęcia siatkówki, tylnej części oka, jedynego obszaru ciała, w którym lekarze mogą widzieć tętnice. Rok później zrobił zdjęcie uzupełniające.

Bush odkrył, że u tych pacjentów, którzy mieli miażdżycę, stwardnienie tętnic, wada zanikała. Okazało się, że witamina C i lizyna mogą zapobiegać starzeniu się tętnic, a nawet je odwracać. To było monumentalne odkrycie. Powinno być na pierwszych stronach gazet na całym świecie.

Czemu? Ponieważ niemożliwe jest, aby witamina C i lizyna mogły podróżować tylko do oczu! Raczej utrzymywałaby wszystkie otwarte tętnice, dostarczając utlenioną krew do wszystkich narządów. Zmniejsza to ryzyko ataku wieńcowego. (Cierpiałem na atak serca w wieku 74 lat i uważam, że to połączenie utrzymało mnie przy życiu do 94!)

Witamina C i lizyna zapobiegają również chorobom nerek, ślepocie i amputacjom nóg, wszystko z powodu zatkanych tętnic, spowodowanych starzeniem się i cukrzycą. Ta kombinacja produkuje również kolagen, który wzmacnia dziąsła i zapobiega wypadaniu zębów, zwalcza zapalenie stawów, zwiększa odporność na przeziębienia, opryszczkę i inne infekcje. A nawet zmniejsza początek zmarszczek.

Przez 10 lat pisałem, że dr Bush zasługiwał na Nagrodę Nobla w dziedzinie medycyny. Ale jego badania niestety zebrały kurz w kręgach medycznych.

Było oczywiste, kiedy usłyszałeś, jak mówił o swoich badaniach, że nie cierpiał głupców. Miał zwyczaj im mówić, a towarzystwa medyczne myliły się co do przyczyny ataku wieńcowego. Wspomniałem mu żartobliwie, że powinien przeczytać książkę „Jak zdobywać przyjaciół i wpływać na ludzi”.

To była stara historia establishmentu, który odmawia przyjęcia nowych pomysłów. W rzeczywistości, bardziej do rzeczy, nawet nie chciał słuchać, zwłaszcza niektórych specjalności medycznych.

Na przykład, gdybyś był kardiologiem, czy chciałbyś powiedzieć, że witamina C i lizyna, naturalne leki, są bardziej skuteczne, tańsze i sto procent bezpieczniejsze niż leki obniżające poziom cholesterolu? Lub, jeśli byłeś kardiochirurgiem, powiedz, że przyjmowanie witaminy C i lizyny może zmniejszyć liczbę operacji omijania tętnic wieńcowych?

Spędziłem z Bushem godziny oglądając zdjęcia przed i po zdjęciu oka po zastosowaniu witaminy C i lizyny. Znalazłem go jako życzliwego dżentelmena, całkowicie oddanego swoim badaniom. Pewnego dnia, wiedząc, że nie widziałem Anglików, spędziliśmy razem dzień na zwiedzaniu tego regionu.

Oprócz mojego szkolenia chirurgicznego, dr. Linus Pauling i dr Sydney Bush mieli większy wpływ na moje rozumienie chorób układu krążenia niż jakakolwiek inna osoba. Straciłem wiernego i sfrustrowanego przyjaciela, który powinien zostać wysłuchany przez więcej lekarzy.

[...]

Mój drogi przyjacielu, „Spoczywaj w pokoju. Historia ostatecznie udowodni, że masz rację. ”https://sekrety-zdrowia.org/diagnoza-pulsu-jak-czytac/

Koniec z zakrapianiem oczu do badania dna oka

https://eye.hms.harvard.edu/news/pocket ... g-required
0 xcedric
Posty: 5391
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 82
x 126
Podziękował: 3144 razy
Otrzymał podziękowanie: 7968 razy

Re: SERCE

Nieprzeczytany post autor: cedric » niedziela 24 mar 2019, 14:29

0 xODPOWIEDZ