Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

POST WARZYWNO - OWOCOWY dr Ewy Dąbrowskiej

Kolendra
Posty: 361
Rejestracja: poniedziałek 18 gru 2017, 08:33
x 23
x 19
Podziękował: 309 razy
Otrzymał podziękowanie: 405 razy

Re: POST WARZYWNO - OWOCOWY dr Ewy Dąbrowskiej

Nieprzeczytany post autor: Kolendra » wtorek 05 lut 2019, 14:06

Zgadzam się z pawelz, ze post Dąbrowskiej nie jest dla wszystkich.
Ja sama 3 lata temu przeszłam ten post. Zrobiły mi się torbiele na jajnikach i tym sposobem chciałam się ich pozbyć. Zrobiłam 30 dniowy post. Do 40 dni nie dobilam bo za bardzo schudłam. I tak ważyłam 51kg przed podjęciem postu przy wzroście 168cm,a po 30 dniach 46,5 co na mnie już było bardzo mało.
Nieprzyjemne dolegliwości towarzyszyły mi w 2 pierwszych dniach (wymioty w pierwszym dniu i ból głowy w drugim) a potem przez pierwsze 2 tyg czułam się super - mnóstwo energii, skóra dużo lepsza, naprawdę samopoczucie super. I wtedy powinnam była się zatrzymać. Im dalej w to brnęłam tym było gorzej, brak energii coraz większy, skóra poszarzała, kamień (!) na zębach, ledwo powloczylam nogami pokonując drogę z dworca do domu (1,2 km, w większości pod górkę). Ale chciałam dobrnąć do tych 40 dni. To moja ginekolog kategorycznie zabronila mi kontynuować ważąc mnie w gabinecie. Już nie wspomnę o tym, że okres zatrzymał mi się na 1,5 miesiąca po tym poście a włosy tak osłabły i leciały na potęgę , że ponad dwa lata zajęło mi odbudowanie ich z pomocą mądrej fryzjerki i wielu suplementów. Torbiele znikły ale niewiadomo czy za przyczyną postu czy same z siebie bo zdaniem mojej gin torbiele czynnosciowe w większości przypadków same się wchłaniają. Piłam też hektolitry ziół na to, m.in. ziele krwawnika.

Żałuję, że nie mogę przeprowadzać dłuższych glodowek bo jest to wspaniałe narzędzie do samoleczenia i oczyszczania organizmu, jednak jestem na to po prostu za szczupła... Źle się to odbija na mym zdrowiu. I dziwi mnie, że Dąbrowska nie ujmuje w swojej książce szczuplosci jako przeciwwskazania. Pisze o osobach chorych na raka, z oporami psychicznymi, anoreksji... ale nic o normalnych, szczupłych osobach. I zaleca odstawić wszelką suplementację.

Muszę znaleźć jakąś odpowiednią formę postu dla mnie, może 1-3 dniowe, maksymalnie tydzień choć to nie to samo. No i trochę mam traume, nie chce żeby znowu mi się tak włosy posypały bo długo trwało przywrócenie ich do jako takiego stanu...

Podsumowując, uważam że dieta Dąbrowskiej świetnie sprawdzi się u osób otyłych, z zespołem metabolicznym, natomiast osoby drobne muszą uważać.
0 x



ramibi
Posty: 137
Rejestracja: niedziela 01 sty 2017, 12:37
x 6
x 2
Podziękował: 46 razy
Otrzymał podziękowanie: 78 razy

Re: POST WARZYWNO - OWOCOWY dr Ewy Dąbrowskiej

Nieprzeczytany post autor: ramibi » wtorek 05 lut 2019, 21:04

Dziękuje za wpisy.
Również uważam, że nie wszystko jest dla wszystkich ... to że jednemu coś pomoże, nie znaczy, że w Twoim przypadku będzie tak samo.
Ja od pól roku w piątki nic nie jadam, sama woda. W wakacje przez 3-4 dni jadłem tylko warzywa, był dostep do ogórków, cukinii, sałaty z własnej działki to czemu nie, słabo jak dla mnie to wypadło ....
Rzeczywiście nie głupie jest to, żeby najpierw z dnia zrobic trzy, potem 7 a nie rzucac się na 40ści dni. W ostatnim czasie miałem sporo problemów nerwowych, to jest głowny problem, cała reszta moich problemów z nich wynika, jestem już teraz tego pewien, taka głodówka też wprowadza pewne obawy, co innego nie jeść 3 dni, a co innego właśnie 40ści, i tu od razu niby chce pościc, ale mam obawy, i wolę Was dopytać, to samo w sobie nie jest dobre, można tu też nawiązać do wpisu poprzedniczki, że jeżeli głowa podpowiada co innego lub ma obawy to trzeba to poważnie przemyśleć, co Ci z głodówki jak się jej boisz?
Mi bardzo po głowie te 40ści dni chodzi, nawet jakieś kalkulacje w głowie - przemyślenia robiłem, że skoro pracuje fizycznie, to zamiast 40ściu dni może i 20ścia starczy bo organizm szybciej się zmęczy i oczyści, tak w ogóle bardziej mnie przeraża to wychodzenie z postu, niż sam post ...
0 x



Awatar użytkownika
Thotal
Posty: 7359
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 27
x 249
Podziękował: 5973 razy
Otrzymał podziękowanie: 11582 razy

Re: POST WARZYWNO - OWOCOWY dr Ewy Dąbrowskiej

Nieprzeczytany post autor: Thotal » wtorek 05 lut 2019, 21:35

Do 40-u dni postu potrzebujesz duuużej pustyni...

Żeby robić tak długi post trzeba znać swoje ciało, wiedzieć jak rozciągnąć, jak naenergetyzować i do tego poznać umiejętność wyciszenia umysłu.
Mając do dyspozycji zwykły czas uczęszczania do pracy, można co najwyżej ćwiczyć w wolne dni i przygotować się do odpowiedniego urlopu.
Codzienną dietę należy utrzymywać w pewnym reżimie, dużo sałatek warzywnych, kiszonek (polskie kimchi), nigdy nie łączyć węglowodanów z białkiem i koniecznie zrobić badania biorezonansu na określenie ilości pasożytów.



Pozdrawiam - THotal :)
0 x



pawelz
Posty: 390
Rejestracja: poniedziałek 08 maja 2017, 14:29
x 4
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podziękowanie: 136 razy

Re: POST WARZYWNO - OWOCOWY dr Ewy Dąbrowskiej

Nieprzeczytany post autor: pawelz » wtorek 05 lut 2019, 22:07

Kolendra pisze:
wtorek 05 lut 2019, 14:06
Żałuję, że nie mogę przeprowadzać dłuższych glodowek bo jest to wspaniałe narzędzie do samoleczenia i oczyszczania organizmu, jednak jestem na to po prostu za szczupła...
Możesz zacząć od krótkich głodówek 1-3 dni. W jednej książce o głodówkach nie pamiętam gdzie czytałem że głodówka była stosowana w leczeniu niedowagi. Po prostu po głodówce pacjenta nie tylko odzyskała utraconą wagę ale przybrała jeszcze na wadze. Pisał o tym amerykański autor zapomniałem nazwiska. Wspomina o tym w swojej książce chyba Małachow albo Nocuń. Moim zdaniem jeśli masz małą wagę to jest jakaś tego przyczyna którą powinnaś znaleźć i wyeliminować. Sam obecnie mam małą wagę nie wiem od czego. Przy 180 cm nie jestem w stanie ważyć więcej niż 75 kg mimo że dawniej nie miałem problemu z utrzymaniem wagi powyżej 80 kg.
0 x



Kolendra
Posty: 361
Rejestracja: poniedziałek 18 gru 2017, 08:33
x 23
x 19
Podziękował: 309 razy
Otrzymał podziękowanie: 405 razy

Re: POST WARZYWNO - OWOCOWY dr Ewy Dąbrowskiej

Nieprzeczytany post autor: Kolendra » wtorek 05 lut 2019, 23:19

Pawelz, nie mam niedowagi, czuję się świetnie z moją wagą, uprawiam sport, jestem po prostu szczupła, nie chcę przytyć :) Stosowałam jednodniowy post czasem, albo przerywany, nie przytyłam. Nie zamierzam szukać problemu tam gdzie go nie ma. Chciałam tylko napisać, że szkoda, że nie mogę sobie pozwolić na dłuższe posty bo solidne oczyszczanie przyda się każdemu, grubemu i chudemu ;-) tym bardziej że nie mam psychicznych oporów. Może jeszcze kiedyś pokuszę się o post tygodniowy ale na owocach., koktajlach.
0 x



Seji
Posty: 472
Rejestracja: niedziela 20 sty 2019, 13:42
x 379
x 8
Podziękował: 488 razy
Otrzymał podziękowanie: 391 razy
Kontakt:

Re: POST WARZYWNO - OWOCOWY dr Ewy Dąbrowskiej

Nieprzeczytany post autor: Seji » wtorek 26 mar 2019, 13:37

Ja stosowałam dietę dr Dąbrowskiej może 4-5 razy, za każdym razem nie dłużej niż 12 dni, nie byłam w stanie dłużej, za każdym razem, gdy ją rozpoczynałam, nie miałam nadwagi, tylko stosowałam ją w celach profilaktycznych, a potem zdrowotnych (skoro potem potrzebowałam w celach zdrowotnych, to to profilaktyczne stosowanie raczej mi się nie przysłużyło).
Dr Bednarczyk-Witoszek krytykuje tę dietę jako zbyt węglowodanową, czyli - wg niej - działającą prozapalnie.
Ja u siebie pewne pozytywne efekty obserwowałam, np. organizm "zjadał" takie malutkie narośla, jakie miałam w dolnych partiach pleców, znikały też żylaki, ale były to efekty bez większego znaczenia dla mnie, a w przypadku żylaków - krótkotrwałe. Za to odczuwałam niedobór energii, żyłam jakby na zwolnionych obrotach.
Moim zdaniem taka dieta może być dobra na pewien początek w przypadku osób mocno schorowanych, np. z zaawansowaną cukrzycą czy miażdżycą, z nowotworami i sporą nadwagą równocześnie.
0 x



Awatar użytkownika
devi
Posty: 1562
Rejestracja: wtorek 02 lut 2016, 14:17
x 1
x 73
Podziękował: 711 razy
Otrzymał podziękowanie: 2662 razy

Re: POST WARZYWNO - OWOCOWY dr Ewy Dąbrowskiej

Nieprzeczytany post autor: devi » sobota 30 mar 2019, 14:22

🔮 Niesamowite uzdrowienie! Postem Dr Dąbrowskiej

https://www.youtube.com/watch?v=SHiQR6qhc1E

🔮Post lekarstwem na Niedoczynność tarczycy, Małopłytkowość

https://www.youtube.com/watch?v=v6v1-VQCtGQ
0 x


Dopóki nie uczynisz nieświadomego świadomym, będzie ono kierowało twoim życiem, a ty będziesz nazywał to przeznaczeniem. /C.G. Jung

Awatar użytkownika
devi
Posty: 1562
Rejestracja: wtorek 02 lut 2016, 14:17
x 1
x 73
Podziękował: 711 razy
Otrzymał podziękowanie: 2662 razy

Re: POST WARZYWNO - OWOCOWY dr Ewy Dąbrowskiej

Nieprzeczytany post autor: devi » sobota 06 kwie 2019, 22:50

Seji pisze:
wtorek 26 mar 2019, 13:37
Dr Bednarczyk-Witoszek krytykuje tę dietę jako zbyt węglowodanową, czyli - wg niej - działającą prozapalnie.
Omijałabym taką "dr" szerokim łukiem, bo nie ma pojęcia, o czym mówi.


JAK SCHUDŁAM 19 KILO NA POŚCIE DR EWY DĄBROWSKIEJ | KARINA ZIELIŃSKA

https://www.youtube.com/watch?v=-GWk9vx2SAI
0 x


Dopóki nie uczynisz nieświadomego świadomym, będzie ono kierowało twoim życiem, a ty będziesz nazywał to przeznaczeniem. /C.G. Jung

Awatar użytkownika
devi
Posty: 1562
Rejestracja: wtorek 02 lut 2016, 14:17
x 1
x 73
Podziękował: 711 razy
Otrzymał podziękowanie: 2662 razy

Re: POST WARZYWNO - OWOCOWY dr Ewy Dąbrowskiej

Nieprzeczytany post autor: devi » czwartek 18 kwie 2019, 13:05

🔮 Post Dr Dąbrowskiej - witaminy, a wyniszczenie organizmu

https://www.youtube.com/watch?v=46f9mF4qYaY
0 x


Dopóki nie uczynisz nieświadomego świadomym, będzie ono kierowało twoim życiem, a ty będziesz nazywał to przeznaczeniem. /C.G. Jung

Kolendra
Posty: 361
Rejestracja: poniedziałek 18 gru 2017, 08:33
x 23
x 19
Podziękował: 309 razy
Otrzymał podziękowanie: 405 razy

Re: POST WARZYWNO - OWOCOWY dr Ewy Dąbrowskiej

Nieprzeczytany post autor: Kolendra » czwartek 18 kwie 2019, 15:44

Dziś 3 dzień minipostu (w założeniu jest 5).Samopoczucie ok. Dużo łatwiejszy niż 3 lata temu kiedy zrobiłam swój pierwszy post (30 dni) ale też doświadczenie i wiedza większa. Głowa nie bolała, no może pierwszego dnia była nieco cięższa ale to na prawdę drobny szczegół. Nudności i wymiotów jak za pierwszym razem brak. Głodu nie czuc, tylko ogromny apetyt na dobre rzeczy. Oj czuję, że Wielkanocne śniadanie będzie wybornie smakować, już nie mogę się doczekać! Dla takich chwil warto poscic bo człowiek współczesny ma tak duży przesyt wszystkiego, że Święta go nie cieszą, skoro słodycze i mięsa na codzień. A tak odnajduje się radość z dobrego jedzenia, jak za czasów PRL! :D
0 x



Awatar użytkownika
devi
Posty: 1562
Rejestracja: wtorek 02 lut 2016, 14:17
x 1
x 73
Podziękował: 711 razy
Otrzymał podziękowanie: 2662 razy

Re: POST WARZYWNO - OWOCOWY dr Ewy Dąbrowskiej

Nieprzeczytany post autor: devi » czwartek 18 kwie 2019, 20:10

Komentarz spod powyższego filmu:

Justyna Justi
6 dni temu

Na potwierdzenie tego o czym mówisz Dorotko, dodam że raz właśnie doświadczyłam takiego wyniszczenia chwilowego organizmu. Tak ważne są takie podstawowe zasady jak trzymanie się kaloryczności bo pozwalając sobie na posiadanie można łatwo przekroczyć dozwolone 800kcal i wtedy już przy większej kaloryczności włącza się głód a odżywianie wewnętrzne już nie działa. Dlatego organizm wariuje bo ma za dużo kalorii by się leczył a za mało by normalnie funkcjonować, więc się wyniszczamy, u mnie to było drganie powieki, słabe włosy, łamliwe paznokcie i pęknięcia przy palcach czyli ewidentnie brak witamin szczególnie rozpuszczalnych w tłuszczach którego w ogóle nie jadłam wiadomo schudłam ale nie zdrowo-także radzę podejść do tematu z powagą 🙂❤ pozdrawiam serdecznie
0 x


Dopóki nie uczynisz nieświadomego świadomym, będzie ono kierowało twoim życiem, a ty będziesz nazywał to przeznaczeniem. /C.G. Jung

Awatar użytkownika
devi
Posty: 1562
Rejestracja: wtorek 02 lut 2016, 14:17
x 1
x 73
Podziękował: 711 razy
Otrzymał podziękowanie: 2662 razy

Re: POST WARZYWNO - OWOCOWY dr Ewy Dąbrowskiej

Nieprzeczytany post autor: devi » niedziela 28 kwie 2019, 13:28

Mój 6 dzień na poście dr Dąbrowskiej - relacja i samopoczucie

https://www.youtube.com/watch?v=3wq1SsExjPk
0 x


Dopóki nie uczynisz nieświadomego świadomym, będzie ono kierowało twoim życiem, a ty będziesz nazywał to przeznaczeniem. /C.G. Jung

Awatar użytkownika
devi
Posty: 1562
Rejestracja: wtorek 02 lut 2016, 14:17
x 1
x 73
Podziękował: 711 razy
Otrzymał podziękowanie: 2662 razy

Re: POST WARZYWNO - OWOCOWY dr Ewy Dąbrowskiej

Nieprzeczytany post autor: devi » piątek 03 maja 2019, 09:51

🔮 11 Dzień Postu Dr Dąbrowskiej - odpowiedzi na pytania 2019 rok

https://www.youtube.com/watch?v=XNQYpvdG0rE
0 x


Dopóki nie uczynisz nieświadomego świadomym, będzie ono kierowało twoim życiem, a ty będziesz nazywał to przeznaczeniem. /C.G. Jung

Awatar użytkownika
devi
Posty: 1562
Rejestracja: wtorek 02 lut 2016, 14:17
x 1
x 73
Podziękował: 711 razy
Otrzymał podziękowanie: 2662 razy

Re: POST WARZYWNO - OWOCOWY dr Ewy Dąbrowskiej

Nieprzeczytany post autor: devi » sobota 11 maja 2019, 12:10

🔮 18 Dzień Postu Dr Dąbrowskiej - Relacja - odpowiedź

https://www.youtube.com/watch?v=2CvJobKrdSY
0 x


Dopóki nie uczynisz nieświadomego świadomym, będzie ono kierowało twoim życiem, a ty będziesz nazywał to przeznaczeniem. /C.G. Jung

ODPOWIEDZ