Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Terapia czerwonym światłem - trudny do wyjaśnienia fenomen

vic88
Posty: 202
Rejestracja: wtorek 07 paź 2014, 15:37
x 5
Podziękował: 65 razy
Otrzymał podziękowanie: 360 razy

Terapia czerwonym światłem - trudny do wyjaśnienia fenomen

Nieprzeczytany post autor: vic88 » niedziela 27 sie 2017, 23:43

Nie znalazłem takiego tematu, ale jest warty uwagi. Nowym trendem staje się terapia czerwonym światłem. Metodę wcześniej skutecznie wykorzystywali w NASA, bo na orbicie ciężko goją się wszelkie rany, a pod wpływem czerwonego światła o wiele lepiej. To promieniowanie przenika wgłąb ciała. Np. naświetlanie jąder z takiej odległości, żeby się nie nagrzewały za bardzo, powoduje 3-krotny wzrost produkcji testosteronu.
„Penetrujące czerwone światło jest fundamentalnym czynnikiem antystresowym dla wszystkich żywych organizmów. Chroniczny brak takiego światła, według mnie jest najlepszym wyjaśnieniem pogorszenia zdrowia związanego z wiekiem” – Ray Peat

1. Wstęp

W czasie ostatniego lata spędziłem sporo czasu czytając artykuły Roya Peata. W większości z nich pisze on o tym, że ciemność i niebieskie światło mogą być szkodliwe dla zdrowia, a czerwone światło jest zdrowe.
Peat nie podaje wiele uzasadnień dla swoich twierdzeń, ale pomimo tego istnieje ogromna ilość materiałów potwierdzających jego poglądy.
Niektóre długości fal promieniowania elektromagnetycznego bezpośrednio podnoszą poziom ATP w tkankach, głównie poprzez aktywowanie mitochondrialnego enzymu cytochromu c oksydazy (Cox). Innymi słowy najważniejsze długości fal to od 600 do 1000 nm – czerwone światło i promieniowanie bliską podczerwienią (NIR – near-infrared radiation).
Z drugiej strony, niebieskie światło może hamować działanie tego samego enzymu (Cox), i poprzez to prowadzić do uszkodzenia siatkówki i innych problemów zdrowotnych.





2. Efekty zdrowotne stosowania czerwonego światła i promieniowania bliską podczerwienią

Pozytywne efekty stosowania czerwonego światła nie są najnowszym odkryciem. Najwcześniejsze raporty dotyczące tematu były publikowane w XIX wieku, a najbardziej znany to Leczenie czerwonym światłem ospy wietrznej (The Red Light Treatment of Small-Pox) z 1895 autorstwa Nielsa Finsena, któremu w 1903 roku przyznano nagrodę Nobla w dziedzinie medycyny za badanie dotyczące wpływu światła na zdrowie.
W 1910 roku, John Harvey Kellog opublikował 200-stronicową książkę zatytułowaną Terapia Światłem, która zawierała dużo informacji dotyczących terapeutycznej przydatności terapii światłem używając żarówek i świateł łukowych.
W poniżej, skupię się na współczesnych badaniach, większość których dotyczy terapii nisko energetycznym laserem [low-level laser therapy] (światło spójne/promień laserowy). Tylko w roku 2013, zostały opublikowane tuziny kontrolowanych studiów na ludziach dotyczące tego tematu. Wiele z tych badań zostało przeprowadzonych na zasadzie placebo, ponieważ małej mocy bliska podczerwień jest niewidoczna i nie emituje ciepła.
Według tych badań, można wyleczyć wiele różnych chorób z użyciem tego rodzaju terapii światłem. Poza tym, wiele wyników było zachęcających.

Poniżej lista chorób/problemów, które mogą być, według tych badań efektywnie leczone z użyciem czerwonego światła i/lub podczerwieni:
– trądzik
– ścięgno Achillesa
– angina
– afty
– modelowanie/kształtowanie ciała
– zapalenie błony śluzowej jamy ustnej spowodowane chemioterapią
– poziom cholesterolu
– chroniczne autoimmunologiczne zapalenie tarczycy
– chroniczne ból szyi
– chroniczne zapalenie zatok przynosowych
– depresja, zły nastrój
– suchość w ustach (Kserostomia)
– bolesne miesiączkowanie
– fibromialgia (uogólniony ból mięśni, więzadeł, ścięgien, zmęczenie psycho-fizyczne)
– zapalenie dziąseł
– choroba dłoni, stóp i jamy ustnej (występująca u dzieci do lat 10)
– opryszczka wargowa
– choroba zwyrodnieniowa stawu kolanowego
– zapalenie nadkłykcia bocznego kości ramiennej „łokieć tenisisty”
– obrzęk limfatyczny (związany z rakiem piersi)
– zwyrodnienie plamki żółtej, związane z wiekiem (AMD)
– łysienie androgenowe (u mężczyzn/typu męskiego)
– krótkowzroczność (degeneratywna/progresywna)
– grzybica paznokci
– problemy z mięśniami twarzy, czaszką, itd.
– fotostarzenie skóry (szybkie starzenie się skóry spowodowane warunkami środowiskowymi)
– odleżyny
– zjawisko Raynauda
– dochodzenie do siebie po wyrwaniu (ekstrakcji) trzeciego zęba trzonowego (mądrości)
– zespół niespokojnych nóg
– wrzody skórne
– jakość snu
– rumień spowodowany promieniami UVB (zapobieganie poparzeniom słonecznym)
– leczenie ran

(Metody leczenia różnią się w poszczególnych badaniach, to też wyjaśnia różne wyniki badań.)
Badania były też przeprowadzane na zwierzętach. (zobacz przypisy).





3. Efekty zdrowotne stosowania czerwonego światła i promieniowania bliską podczerwienią: kilka przykładów wyników klinicznych badań

• Degeneracja plamki żółtej związana z wiekiem

Naukowcy z Uniwersytetu w Heidenbergu przeprowadzili próbę na 200 osobach, w której leczyli starsze osobom z i bez katarakty z użyciem bliskiej podczerwieni (używając niskoenergetycznego lasera).
Grupa interwencyjna była poddana terapii 4 razy w ciągu 2 tygodni. Grupa placebo została poddana leczeniu z użyciem placebo.
Placebo nie wpływało na poprawę widzenia, ale 95 % pacjentów poddawanych podczerwieni zauważyło poprawę widzenia. Duża część pacjentów była zdolna do widzenia kilka rzędów niżej na tablicy Snellena. Poprawa wzroku utrzymywała się od 3 do 36 miesięcy po leczeniu.

• Choroba zwyrodnieniowa stawu kolanowego

Naukowcy z Węgier badali wpływ bliskiej podczerwieni na pacjentów w chorobą zwyrodnieniową stawu kolanowego, w grupie z podwójnie ślepą próbą.
Grupa interwencyjna została poddana terapii bliską podczerwienią na stawach dotkniętych chorobą dwa razy w tygodniu, przez cztery tygodnie. Grupa placebo została poddana podobnej kuracji, ale o 100-krotnie mniejszej intensywności (światła).
W grupie interwencyjnej, skala bólu wyglądała (w skali 1 do 10):
-5,75 przed leczeniem
-1,71 po ostatniej sesji
-1,18 dwa miesiące po zakończeniu terapii

W grupie placebo wyniki wyglądały tak:
-5,62 przed leczeniem
-4,13 po ostatniej sesji
-4,12 dwa miesiące po zakończeniu terapii

• Opryszczka wargowa

Naukowcy z Uniwersytetu Medycznego w Wiedniu badali użycie czerwonego światła w leczeniu opryszczki wargowej, w grupie z podwójnie ślepą próbą.
Osoby badane były poddane terapii w czasie okresu bez nawrotów. Grupa interwencyjna była poddana 10 minutowej terapii widocznym czerwonym światłem (niskoenergetyczny laser) przez 2 tygodnie. Grupa placebo przechodziła podobną terapię, ale odbywała się ona bez włączonego lasera. Osoby badane miały na twarzach maski, które uniemożliwiały im rozpoznanie czy są poddawane prawdziwej terapii czy nie.
Pacjenci dostali instrukcje, aby powrócić do oddziału w wypadku powrotu symptomów. W grupie placebo, objawy powróciły. Średni okres zanim powróciły objawy w grupie leczonej laserem to 37, 5 tygodnia, natomiast w grupie placebo 3 tygodnie.





4. Systemowe działanie przeciwzapalne

Zwykle czerwone światło/bliska podczerwień są aplikowane lokalnie na leczoną tkankę. Jednakże, światło ma także systemowe (całościowe) efekty, które są transmitowane (przenoszone) głównie przez cyrkulację krwi. Natalya Zhevago przeprowadziła interesujące badanie, w którym pacjenci mieli aplikowane widoczne światło oraz podczerwień w rejonie kości krzyżowej (dół pleców). Aplikowane światło było podobne do światła słonecznego z wyjątkiem tego, że nie zawierało promieniowania UV, ani niebieskiego światła, a podczerwone światło była polaryzowane. Wyniki tego badania wskazywały, że polaryzacja światła delikatnie wzmacnia metabolizm.
Krew pacjentów po terapii została przebadana, a rezultaty badania były ciekawe. Poziom cytokin prozapalnych (TNF-α, IL-6 etc.) dramatycznie spadł, szczególnie u tych którzy początkowo mieli wysoki ich poziom. Poza tym, stężenie przeciwzapalnych cytokin wzrósł.
„Zaobserwowano dramatyczny spadek poziomu zapalnych cytokin TNF-α, IL-6 oraz IFN-γ : około pól godziny po ekspozycji ochotników (których parametry na początku przekraczały normę) ich poziom cytokiny spadł, średnio 34, 12 i 1,5 raza […]”
Jeśli chodzi o efekty promieniowania UV, były one wręcz odwrotne – zwiększa ono TNF-α i IL-6 oraz inne zapalne cytokiny.
W badaniach na ludziach, wykazano że duże dawki IL-6 i TNF-α hamują obwodowy hormon tarczycy poprzez zmniejszenie T3 i zwiększeniu rT3. Możemy także spekulować czy brak wystarczającego terapeutycznego światła mógł być jednym z powodów „dominacji rT3” i objawów niedoczynności tarczycy.
W jednym badaniu, połowa pacjentów z niedoczynnością tarczycy którzy byli poddawani terapii bliską podczerwienią nie musieli zażywać żadnych leków przez 9 miesięcy po leczeniu, co udowodniło wagę światła w leczeniu tarczycy.





5. Źródła światła (laser, LED, żarówki, lampa grzewcza, światło słoneczne)
„Wielu ludzi którzy przybyli do pochmurnego Eugene (miasto w Oregonie) aby studiować i często żyli w tanich mieszkaniach w piwnicach, zaczynali chorować i mieć problemy ze zdrowiem w czasie kilku miesięcy. Kobiety które wcześniej były zdrowe zaczynały mieć Zespół napięcia przedmiesiączkowego, artretyzm (zapalenie stawów) czy zapalenie okrężnicy podczas pierwszej zimy w Eugene” – Ray Peat
W badaniach przeprowadzonych w ostatnich latach, czerwone światło i bliska podczerwień były studiowane przy użyciu urządzeń emitujących światło spójne (laserowe). Niektóre badania na zwierzętach były przeprowadzane również z użyciem LED (emitujących światło diod), np. badania Janis Eells.

Pomimo tego, że większość badań używa spójnego (laserowego) światła, spójność światła (użycie lasera) nie jest wymogiem, jeśli chodzi o uzyskanie efektów terapeutycznych, tak więc w tym celu mogą też być użyte inne źródła światła. Zostało to stwierdzone dawno temu przez znanego naukowca Tiina Karu i potwierdzone w artykule na ten temat autorstwa naukowców z Harvardu. Jak wyżej wspomniałem, J.H. Kellogg pisał o niezwykle skutecznym terapeutycznym efekcie żarzących się żarówek już w 1910 roku.

Kiedy pisałem esej o biorytmie/cyklu dobowym, szukałem możliwych przyczyn wyjaśnienia terapeutycznych skutków spacerów na zewnątrz. Światło słoneczne może sprawić, że organizm produkuje większe ilości witaminy D i hamuje wydzielanie melatoniny, ale teraz mamy całkiem nowy mechanizm dlaczego warto spędzać czas na zewnątrz.

W artykule przeglądowym na ten temat czytamy, że w centralnej Europie, ilość promieniowanie IR-A jest ograniczona do 20mW/cm2, co jest w zasadzie dosyć dobrą ilością w porównaniu do mocy urządzeń używanych w badaniach z użyciem niskoenergetycznego lasera (low-level laser). Z drugiej strony, długości fal nie są zoptymalizowane (do maximum absorpcji) tak jak w badaniach z użyciem lasera, a poza tym światło dzienne zawiera promieniowanie UV i światło niebieskie, które może minimalizować pozytywne działanie czerwonego światła. Trzeba także pamiętać, że promieniowanie bliską podczerwienią nie przenika przez ubrania.

Wewnątrz budynków, lampy halogenowe, lampy żarzeniowe, oraz lampy grzejne są dobrymi źródłami czerwonego światła oraz bliskiej podczerwieni, przynajmniej wtedy gdy są wystarczająco blisko skóry. Lampy grzejne firmy Phillips czy Osram mają dobre spektrum z niską ilością niebieskiego światła, ale duża ilość ich energii jest emitowana w formie ciepłego promieniowania IR-B, a tylko około 12 % ich energii emitowana jako terapeutyczna długość fal (600-1000 nm). Pomimo tego, jako że lampy grzejne zwykle są dosyć silne (do 250 W), nadal emitują dosyć dużą ilość terapeutycznych fal.

Z powodu stopniowego wycofywania lamp żarzeniowych, niedługo będzie niezwykle trudno zdobyć taką lampę z wystarczającą ilością mocy, tak więc w przyszłości lampy grzejne mogą być najbardziej praktycznym wyborem. To poniekąd smutne, że lampy żarzeniowe zostaną zastąpione kompaktowymi fluorescencyjnymi lampami (CFL), ponieważ nie emitują one wystarczającej ilości czerwonego światła i bliskiej podczerwieni. To jest powód dlatego niektórzy badacze, tacy jak Richard Funk czy Alexander Wunsch, którzy pojawili w filmie dokumentalnym Żarówkowi Ściemniacze (Bulb Fiction) , zasygnalizowali, że używanie lamp CFL może być szkodliwe dla oczu.

Prawdopodobne korzyści sauny z podczerwienią nie opierają się na opisanym wyżej mechanizmie, ponieważ sauny nie emitują terapeutycznej długości fal 600-1000 nm. Na przykład, w jednym z badaniań sauny z podczerwienią, sauna emitowała fale podczerwieni w przedziale 5000-100000 nanometrów.

W teorii, diody LED i lasery z optymalizowanymi długościami fal byłyby najlepszą opcją, ale jak na razie, tego typy produkty nie są najtańsze dla konsumentów. Teoretycznie, optymalnym urządzeniem byłoby takie które emituje tylko fale o długości 700-950 nm, więc światło jest niewidoczne i nie emituje żadnego ciepła, ale nadal ma terapeutyczny wpływ na zdrowie poprzez zwiększanie funkcjonalności Cox (mitochondrialnego enzymu cytochromu c oksydazy).





6. Wnioski

Ważne biologiczne efekty stosowania czerwonego światła były znane już w XIX wieku, jednak obecnie niewielu biologów zdaje się wiedzieć o tych odkryciach. Wiedza na temat fizjologicznych skutków światła wśród nich jest ograniczona do wpływu niebieskiego światła na biorytm/rytm dobowy; jednak wartość terapeutyczna czerwonego światła i bliskiej podczerwieni jest prawdopodobnie o wiele ważniejszym tematem dla zdrowia publicznego.
Ogólna przydatność terapeutyczna czerwonego światła przypomina mi o terapeutycznym zastosowaniu hormonu tarczycy, temacie o którym pisałem już wcześniej. Powiązanie jest dosyć logiczne, biorąc pod uwagę, że hormon tarczycy zwiększa aktywności Cox, poprzez zwiększenie koncentracji kardiolipiny w mitochondriach.
Czas pokaże czy różne metody leczenia z zastosowaniem czerwonego światła i bliskiej podczerwieni zyskają popularność w niedalekiej przyszłości. Według mnie powinny, ponieważ badania z ich użyciem mają bardzo pozytywne wyniki.

Źródło: https://bladymamut.wordpress.com/2014/0 ... lecznicze/


A tutaj lekarz pokazuje efekty terapii u ludzi i zwierząt, zdjęcia przed i po:
https://www.youtube.com/watch?v=-Q-CC3kdSc0
0 x



Awatar użytkownika
Kiszka
Posty: 1163
Rejestracja: niedziela 26 lut 2017, 19:24
x 22
x 57
Podziękował: 2675 razy
Otrzymał podziękowanie: 1203 razy

Re: Terapia czerwonym światłem - trudny do wyjaśnienia fenomen

Nieprzeczytany post autor: Kiszka » poniedziałek 28 sie 2017, 04:59

ciekawe - trochę na zasadzie działania odpowiednich fal promieniowania słonecznego które to są konieczne do wytworzenia hormonu D3 na skórze. Jak w tekście pisało że ci co siedzieli w piwnicy to zaczęli chorować - właśnie tak działa brak słońca, brak spektrum UV i w konsekwencji brak D3.
0 x


Czołem Wielkiej i wolnej Polsce!

vic88
Posty: 202
Rejestracja: wtorek 07 paź 2014, 15:37
x 5
Podziękował: 65 razy
Otrzymał podziękowanie: 360 razy

Re: Terapia czerwonym światłem - trudny do wyjaśnienia fenomen

Nieprzeczytany post autor: vic88 » poniedziałek 28 sie 2017, 10:23

Nie wiem. Wychodzi na to, że promieniowanie UV daje witaminę D, ale też bardzo uszkadza skórę. Z kolei promieniowanie z zakresu czerwonego i podczerwonego świetnie odbudowuje skórę i stymuluje produkcję kolagenu.
0 x



Awatar użytkownika
barneyos
Administrator
Posty: 1455
Rejestracja: piątek 04 sty 2013, 08:49
x 24
x 73
Podziękował: 154 razy
Otrzymał podziękowanie: 1893 razy

Re: Terapia czerwonym światłem - trudny do wyjaśnienia fenomen

Nieprzeczytany post autor: barneyos » poniedziałek 28 sie 2017, 11:04

No daje, daje. Dzięki UVB cholesterol zamienia się w D3 (w skrócie). UVA zaś zaczerwienia a potem uszkadza skórę.
0 x


======================================================
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko rzeczy, których na razie nie potrafimy zrobić

Awatar użytkownika
Kiszka
Posty: 1163
Rejestracja: niedziela 26 lut 2017, 19:24
x 22
x 57
Podziękował: 2675 razy
Otrzymał podziękowanie: 1203 razy

Re: Terapia czerwonym światłem - trudny do wyjaśnienia fenomen

Nieprzeczytany post autor: Kiszka » poniedziałek 28 sie 2017, 11:18

ale właśnie ta wytworzona D3 chroni przed rakiem skóry. Najwięcej zachorowań na ten typ raka mają ludziska co siedzą w pomieszczeniach zamkniętych.
0 x


Czołem Wielkiej i wolnej Polsce!

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Terapia czerwonym światłem - trudny do wyjaśnienia fenomen

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » poniedziałek 28 sie 2017, 12:59

Tylko że bliska podczerwień, o jaką chodzi w tym temacie jest akurat po drugiej stronie całego spektrum światła od UV!
To absolutnie dwie różne rzeczy, więc lepiej ich nie mieszajmy, a trzymajmy się tematu.
A w temacie, względnie powszechnie stosowane są sauny IR, powodują intensywne pocenie się, czyli szybsze wydalanie toksyn przez skórę.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

cedric
Posty: 7191
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 95
x 179
Podziękował: 4035 razy
Otrzymał podziękowanie: 11142 razy

Re: Terapia czerwonym światłem - trudny do wyjaśnienia fenomen

Nieprzeczytany post autor: cedric » czwartek 06 gru 2018, 16:29

Podczerwień jest falą EM odbijającą się ,jak światło widzialne od lustra, więc najtańszym sposobem dożywiania organizmu jest wykonanie parawanu z koca termicznego stroną srebrna do wewnątrz . Każde ciało o w zakresie temp. od zera bezwzględnego do 400 stopni emituje podczerwień.
W takim otoczeniu nasza podczerwień wraca do nas , ewentualnie możemy dorzucić dodatkowe źródło podczerwieni małej mocy.

https://modernsurvivalblog.com/security ... l-imaging/


-12 st.C , nodia i podczerwień

https://www.youtube.com/watch?v=wUmsK3FDplo

Doświadczenia z Podczerwienią (Predator Test)

https://www.youtube.com/watch?v=mKxa_veWsJg
0 x



cedric
Posty: 7191
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 95
x 179
Podziękował: 4035 razy
Otrzymał podziękowanie: 11142 razy

Re: Terapia czerwonym światłem - trudny do wyjaśnienia fenomen

Nieprzeczytany post autor: cedric » poniedziałek 10 gru 2018, 21:58

ga- zmieniłem link na czynny

https://lewitarium.pl/ganbanyoku.html

fragment:
GANBANYOKU – UZDRAWIAJĄCA KĄPIEL BEZ WODY

Czy wiesz, że minerały wulkaniczne wykorzystywane są do zwalczania wielu dolegliwości już od ponad tysiąca lat? Na świecie sauna skalna Ganbanyoku jest uznawana za jeden z pięciu najskuteczniejszych rytuałów zdrowotno-relaksacyjnych. W Polsce to wciąż nowość.

GŁĘBOKIE CIEPŁO, KTÓRE REGENERUJE ORGANIZM
Obrazek
Gan-ban-yoku to japońskie określenie skalnej kąpieli. Sercem sauny jest kamienna płyta, wytwarzana z wulkanicznej krzemionki. Pod wypływem jej ciepła, ciało powoli się rozluźnia i przyjemnie nagrzewa, uwalniając wszelkie toksyny.

Skała wulkaniczna w naturalny sposób emituje promienie podczerwone (infrared), których efekty zdrowotne zostały udowodnione naukowo. Długość fal promieniowania jest taka sama wewnątrz jaki i na zewnątrz ludzkiego ciała, działanie lecznicze przenika na 3-5 cm w głąb ciała. W ten sposób „głębokie ciepło” regeneruje organizm – wspomaga leczenie schorzeń, działa też prewencyjnie zapobiegając wielu chorobom.

DOBROCZYNNA ENERGIA PODCZERWIENI
Obrazek

Najbardziej znanym zastosowaniem promieni podczerwonych jest leczenie bólów mięśniowych, chorób stawowych, następstw kontuzji czy zwichnięć i zaburzeń krążenia w obrębie skóry. Ciepło wytwarzane przez promieniowanie podczerwone rozszerza żyły i wzmaga cyrkulację krwi. Lepsze krążenie krwi zwiększa ilość tlenu docierającego do uszkodzonych komórek przyspieszając proces leczenia.

Energia podczerwieni korzystnie wpływa także na układ sercowo naczyniowy, układ oddechowy, gospodarkę wodno-elektrolitową, czynność wydzielniczą nerek i wielu innych gruczołów. Poza tym obniża napięcie mięśni, zmniejsza pobudliwość nerwową oraz wrażliwość receptorową, przez co działa uspokajająco i przeciwbólowo. Zabieg stymuluje krążenie i przyspiesza metabolizm, nie przyspieszając przy tym rytmu serca.
0 x




cedric
Posty: 7191
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 95
x 179
Podziękował: 4035 razy
Otrzymał podziękowanie: 11142 razy

Re: Terapia czerwonym światłem - trudny do wyjaśnienia fenomen

Nieprzeczytany post autor: cedric » poniedziałek 29 kwie 2019, 21:41

1 x



cedric
Posty: 7191
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 95
x 179
Podziękował: 4035 razy
Otrzymał podziękowanie: 11142 razy

Re: Terapia czerwonym światłem - trudny do wyjaśnienia fenomen

Nieprzeczytany post autor: cedric » wtorek 30 kwie 2019, 21:02

"Przy prawidłowej temperaturze ciała organizm ludzki emituje energię cieplną o długości od 5 do 15 mikrometrów. Fala energii FIR o podobnej długości jest emitowana podczas procesu ogrzewania kamienia lub gliny. Badania naukowe wykazały, że energia FIR emitowana właśnie z ogrzewanego kamienia lub gliny może przenikać materię organiczną do 80 razy głębiej niż fale FIR emitowane przez słońce w czasie upałów."

http://cudph.pl/daleka-podczerwien-fir- ... rowotnych/

Germanit

https://www.sklepharmoniazdrowia.pl/pro ... ajacy.html

"nefryt, oraz inne skały takie jak turmalin, german, elwan oraz skały wulkaniczne wchodzące w skład tzw ceramiki turmalinowej…"

http://www.chicochica.pl/turmalin-wzmac ... d-164.html

Suszarka na podczerwień, jak to działa? (pewnie i włosy po niej lepiej rosną)

https://kyone.nl/pl/verzorgende-infrarood-haardroger/

Sauna fińska -głęboka podczerwień z nagrzanych kamieni

https://www.harmonia-masaz.pl/uslugi/sauna

Garnek rzymski-przygotowywanie posiłków w podczerwieni

https://www.garnekrzymski.com/2015/03/d ... nkiem.html

Farby odbijające podczerwień

https://www.lakiernictwo.net/dzial/164- ... ach,2529/3
0 x



cedric
Posty: 7191
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 95
x 179
Podziękował: 4035 razy
Otrzymał podziękowanie: 11142 razy

Re: Terapia czerwonym światłem - trudny do wyjaśnienia fenomen

Nieprzeczytany post autor: cedric » niedziela 23 cze 2019, 21:47

0 x



cedric
Posty: 7191
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 95
x 179
Podziękował: 4035 razy
Otrzymał podziękowanie: 11142 razy

Re: Terapia czerwonym światłem - trudny do wyjaśnienia fenomen

Nieprzeczytany post autor: cedric » piątek 15 lis 2019, 18:37

Spektra podczerwieni węgla aktywowanego ze słomy ryzowej ryc.2

https://www.researchgate.net/publicatio ... activation

Przygotowanie węgla aktywowanego ze słomy ryżowej przez 2-etapową aktywację H3PO4

PREPARATION OF RICE STRAW ACTIVATED CHARCOAL BY 2-STEP H3PO4 ACTIVATION
Original Article
SUMONTHA RAMANGKOON, CHALERMPONG SAENJUM*, BUSABAN SIRITHUNYALUG
Department of Pharmaceutical Sciences, Faculty of Pharmacy, Chiang Mai University, Chiang Mai, Thailand
Email: chalermpong.saenjum@gmail.com
Received: 15 Jan 2016 Revised and Accepted: 27 Feb 2016


WPROWADZENIE
Produkcja ryżu jest największym sektorem słomy ryżowej w Tajlandii.
Słoma ryżowa jako materiał odpadowy jest szeroko stosowana w różnych
polach, takich jak karmienie zwierząt, surowiec na papier
przemysł, nawóz organiczny, materiały budowlane, nawóz kompostowy,
paliwo, potencjał do produkcji etanolu i prekursory do aktywacji
węgiel drzewny [1-3]. Często spala się pola ryżowe po zbiorach
praktyka utylizacji słomy ryżowej i przygotowania gruntu
uprawa. Podczas spalania słomy ryżowej emitowany jest dwutlenek węgla
do atmosfery powodującej zanieczyszczenie powietrza, zakłócenia ruchu i
problemy środowiskowe [5].
Węgiel aktywowany, ma
stać się jednym z najważniejszych i najczęściej stosowanych adsorbentów
ze względu na wysoce rozwiniętą porowatość wewnętrzną i dużą powierzchnię,
umożliwiając wysoką zdolność adsorpcji [6]. Farmakopea Stanów Zjednoczonych
(USP) poinformowała, że węgiel aktywowany jest pozostałością otrzymaną przez
destrukcyjna destylacja różnych materiałów organicznych, a następnie poddana obróbce
zwiększyć moc adsorpcyjną [7]. Wykorzystano węgiel aktywowany
jako uniwersalne antidotum w leczeniu zatruć od 1830 r.
Zgodnie ze zdolnością adsorpcji był stosowany jako nieswoisty środek odkażający przewodu pokarmowego (GI) w zatruciach (w tym
nadmiar gazu, biegunka, wrzody trawienne i dezodoryzacja stomii).
Ponadto zastosowano węgiel aktywowany w celu zmniejszenia nasilenia
zarówno na biegunkę, jak i na łagodzenie zapachu ze stomii
subiektywnie i jakościowo [8–9]. W wielu przypadkach często tak było
stosowany jako domowa pomoc doraźna, na przykład sorbenty zawierające węgiel
modyfikowany pierwiastkami mineralnymi i śladowymi, takimi jak cynk, żelazo, potas
oraz magnez stosowany jako wchłaniający sorbenty podczas zatrucia i
inne zaburzenia
[9]. Chang i wsp. (2014) zastosowali wodorotlenek potasu
(KOH) jako środek aktywujący do produkcji węgla aktywnego z ryżu
słoma wykorzystywana jako środek usuwający karbofuran z wody środowiskowej
[10] Hsu i in. (2009) przygotował węgiel drzewny ze słomy ryżowej i
badano usunięcie sześciowartościowego chromu (Cr (VI)) z
woda. Węgiel na bazie słomy ryżowej może być skutecznie stosowany przy niskim pH
do uzdatniania wody zanieczyszczonej Cr (VI)
[11].
Zapotrzebowanie na węgiel aktywowany rośnie w różnych
gałęzie przemysłu, zwłaszcza w branży medycznej i farmaceutycznej,
wymagające dużej ilości surowców. Dlatego cel
z tych badań ma na celu uzyskanie produkcji wysokiej jakości aktywowanej
węgiel drzewny o wysokiej zdolności adsorpcyjnej ze słomy ryżowej do celów leczniczych
i zastosowania farmaceutyczne
0 x



cedric
Posty: 7191
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 95
x 179
Podziękował: 4035 razy
Otrzymał podziękowanie: 11142 razy

Re: Terapia czerwonym światłem - trudny do wyjaśnienia fenomen

Nieprzeczytany post autor: cedric » wtorek 21 lip 2020, 21:25

Re: Ekologiczna uprawa warzyw i owoców.
Post autor: cedric » wtorek 21 lip 2020, 21:19

http://permakultura.net/2014/07/09/bada ... st-roslin/

" Badania nad wpływem mączek skalnych na wzrost roślin
LIPIEC 9, 2014 BY PERMAKULTURNIK

" Mączka granitowa zawiera 27 ppm (części na milion) lantanu (La), metalu ziem rzadkich, który Chińczycy uważają za promotora wzrostu roślin."

https://patentimages.storage.googleapis ... 004588.pdf

" MATERIAŁ PROMIENIOWANIA NA DALEKĄ PODCZERWIEŃ
TŁO WYNALAZKU
1. Dziedzina wynalazku
Niniejszy wynalazek dotyczy ogólnie dalekiej podczerwieni
materiał radiacyjny oraz lekarstwo i żywność tam pochodzące
z. W szczególności jeden jest materiałem wykorzystującym promieniowanie dalekiej podczerwieni
który jest niezwykle skuteczny w aktywowaniu normalnych komórek, np
hamowanie produkcji nadtlenków lipidów i hamowanie
proliferacji białaczki i przeszczepionych komórek rakowych.
2. Powiązane oświadczenie dotyczące sztuki
Kamienie, takie jak granit, platyna, turmalin i tak dalej
wiadomo, że emitują promieniowanie w dalekiej podczerwieni
długość fali 4-14 lumenów.
Promieniowanie dalekiej podczerwieni emitowane przez te kamienie dysocjuje
klastry wody w cząsteczki. W ten sposób zanieczyszczenia wewnątrz klastrów można usunąć, stosując
promieniowanie, dzięki któremu woda jest oczyszczana. Na przykład woda
zanieczyszczona takimi gazami jak kwas siarkowy, woda
gazowy kwas chlorowy, gazowy kwas węglowy i tak dalej, które
wewnątrz zbiorników wodnych jest oczyszczane za pomocą promieniowania
Ponieważ rozszczepia gromady, a tym samym gazy są uwalniane
z tego. Również w przypadku zanieczyszczenia wody
Takie metale ciężkie, jak rtęć, kadm i tak dalej,
zastosowanie promieniowania powoduje dysocjację
klastrów, które zawierają metale wewnątrz, iw konsekwencji te metale wytrącają się. Następnie usuwając osady
z wody woda jest oczyszczana.
Promieniowanie dalekiej podczerwieni o długości fali 4-14 um
były znane jako „promień wzrostu”, który jest niezbędny do uzyskania energii
w hodowli zwierząt i roślin.
Niedawno wykazały badania przeprowadzone przez obecnych wynalazców
że wyżej opisane promieniowanie aktywuje komórki zwierzęce i roślinne, a także hamuje produkcję nadtlenków lipidów, które
jest uważany za jeden z czynników powodujących takie choroby, jak
reumatoidalne zapalenie stawów, zakrzepowe zapalenie żył, postępujące układowe
Twardzina skóry, choroba Buergera, choroba Raynauda, wrzody skóry i tym podobne. To również zostało udowodnione
promuje zastosowanie takiego promieniowania do ludzkiego ciała
krążenie krwi i jest szeroko przydatny w zapobieganiu paraliżowi i zawałowi serca, a także w leczeniu tematu
zapalenie skóry. Co więcej, obecni wynalazcy udowodnili
że promieniowanie hamuje nawet aktywność komórek rakowych
(Patrz Igaku do Seibutsugaku, tom 123: str. 113-118, 1991,
Ensho, tom. 11: str. 135-141,1991, Ensho, t. 12: str. 63-69, 1992, Int. J. Biometeorol, tom. 37: s.133-138,
1993)."
0 x



cedric
Posty: 7191
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 95
x 179
Podziękował: 4035 razy
Otrzymał podziękowanie: 11142 razy

Re: Terapia czerwonym światłem - trudny do wyjaśnienia fenomen

Nieprzeczytany post autor: cedric » czwartek 08 kwie 2021, 17:50

0 x



Yurek
Posty: 117
Rejestracja: piątek 30 wrz 2016, 23:08
x 1
x 2
Podziękował: 358 razy
Otrzymał podziękowanie: 122 razy

Re: Terapia czerwonym światłem - trudny do wyjaśnienia fenomen

Nieprzeczytany post autor: Yurek » poniedziałek 12 kwie 2021, 19:11

blueray21 pisze:
poniedziałek 28 sie 2017, 12:59
A w temacie, względnie powszechnie stosowane są sauny IR, powodują intensywne pocenie się, czyli szybsze wydalanie toksyn przez skórę.
Mam w planach samodzielną budowę sauny IR. Bywałem w takich m. in. w sanatorium w Ciechocinku i oglądałem pod tym kątem.
Jednak niedawno odkryłem że to nie takie proste. Że te z sanatorium nie są dobre.

Tutaj jest polska wersja strony https://www.drlwilson.com/ARTICLES/ART,%20POLISH.htm gdzie jest dosłownie wszystko ze szczegółami jak właściwą saunę zrobić. A w szczególności jakie emitery IR używać a jakich nie.
Wynikało by z tego, że wszystkie sauny IR jakie widziałem w Polsce i UK nie są tymi właściwymi. W tym również w sanatoriach - miejscach których zadaniem jest leczenie.

Co Wy na to?
SAUNA INFRARED: PODCZERWIEŃ BLISKA VS PODCZERWIEŃ DALEKA

dr Lawrence Wilson
© Pażdziernik 2012, The Center For Development

Różnice pomiędzy saunami na podczerwień bliską i daleką są znaczne. Zanim jednak
przyjrzymy się im bliżej warto zaznaczyć, że lampy emitujące podczerwień bliską są często
dodatkowo montowane jako uzupełnienie działania sauny na podczerwień daleką.

Poniżej, główne różnice pomiędzy nimi:

1. SAUNY NA PODCZERWIEŃ BLISKĄ SĄ BEZPIECZNIEJSZE POD WZGLĘDEM POLA ELEKTROMAGNETYCZNEGO.
Wszystkie sauny zasilane prądem emitują niewielkie ilości promieniowania
elektromagnetycznego. Nie można go uniknąć, ale nie stanowi to problemu, ponieważ
wytwarzają je wszelkie przewody rozmieszczone w domu.
W saunach na podczerwień bliską, przewody rozmieszczone są na jednej ścianie,
podczas gdy pozostałe są od nich stosunkowo daleko. W saunach na podczerwień daleką,
promienniki znajdują się w całym pomieszczeniu, a więc i przewody przebiegają na
wszystkich ścianach. Oznacza to, że żadne miejsce w saunie nie jest wolne od
promieniowania elektromagnetycznego.
Istotnym jest fakt, że pole elektromagnetyczne wytwarzane w saunach na podczerwień
daleką jest zdecydowanie bardziej szkodliwe. Ma to związek z emitowaną częstotliwością
4 - 5 mikronów. Podobnie jak w przypadku pola wytwarzanego przez telefony
bezprzewodowe i komórkowe. Spektrum promieniowania jest identyczne jak
w kuchniach mikrofalowych, szkodliwe dla osób na nie wrażliwych. W przypadku niektórych
saun na podczerwień daleką, pole elektromagnetyczne odwraca biegunowość organizmu. Nie
mam na to dowodów w postaci badań, ale wynika to z naszych obserwacji.
Niektórzy producenci zapewniają, że dodatkowo osłonili zastosowane w swoich
saunach promienniki. Tym niemniej, nie są w stanie wyeliminować promieniowania,
ponieważ wynika ono z właściwości podczerwieni dalekiej. Jedynym sposobem, by
wyeliminować małe pole mikrofali jest zastosowanie lamp, które nie wytwarzają dużych
ilości podczerwieni dalekiej. Innymi słowy, nie można uniknąć pola elektromagnetycznego,
jeśli urządzenie ma wywarzać podczerwień daleką w zakresie deklarowanym przez
producenta.
W związku ze skażeniem elektromagnetycznym występującym w saunach na podczerwień
daleką, zdecydowanie zalecam by ich unikać.

2. PODCZERWIEŃ BLISKA GŁĘBOKO WNIKA W CIAŁO A ENERGIA PODCZERWONA MOŻE BYĆ SKONCENTROWANA NA WYBRANEJ JEGO CZĘŚCI
1) Lampy na podczerwień bliską są zdecydowanie mocniejsze niż promienniki
podczerwieni dalekiej. Mają one moc 250 W, podczas gdy promienniki w większości
przypadków mają niższą.
2) Jeśli zdecydujemy się na skorzystanie z proponowanego przeze mnie projektu, wszystkie
trzy lub cztery lampy umiejscowione są blisko siebie, na jednej ścianie. Dzięki temu
otrzymujemy skoncentrowane źródło ciepła. W porównaniu, promienniki podczerwieni
dalekiej rozmieszczone są w całym pomieszczeniu sauny. W rezultacie, nie musimy się
w nich obracać by równomiernie nagrzać ciało. Z drugiej strony jednak, oznacza to, że
energia podczerwieni jest rozproszona w całym pomieszczeniu i nawet w najmniejszym
stopniu nie jest tak skupiona jak w przypadku proponowanego przeze mnie rozwiązania.
Wykorzystanie lamp grzewczych gwarantuje nam głębsze przenikanie podczerwieni
wewnątrz organizmu a przez to lepsze wykorzystanie jego właściwości.
Według przeprowadzonych badań, bliskie promieniowanie podczerwone wnika
w ciało na głębokość do 3-4 cali [tłum. ok. 7,6 - 10,2 cm]. Więcej informacji na ten temat -
patrz: bibliografia.

3. SPEKTRUM EMITOWANE PRZEZ LAMPY NA PODCZERWIEŃ BLISKĄ JEST RÓWNIE DOBRE, JEŚLI NIE LEPSZE.
Kolory spektrum widzialnego: czerwony, pomarańczowy i żółty, okazują się
stymulować niższe partie ciała, łącznie z organami układu wydalania: wątrobą, nerkami
i jelitem grubym, jak również nadnercza i inne. Jest to dodatkowa zaleta korzystania z sauny
na podczerwień bliską.
Dodatkowo, lampy emitują głównie podczerwień o częstotliwości niskiej i średniej.
Wiele badań wskazuje, że są one niezwykle korzystne dla organizmu człowieka. Wspierają
bowiem regenerację komórek, gruczołów oraz organów. W większym stopniu działają
odprężająco niż podczerwień daleka, która wykazuje właściwości drażniące na pewne tkanki.
Więcej na ten temat, patrz: Dobrodziejstwo bliskiej podczerwieni. [link]
Nie zgadzam się ze stwierdzeniem, że wyłącznie daleka podczerwień jest korzystna
dla organizmu. Nie wiem skąd wywodzi się ta nieprawdziwa opinia.

4. PROPONOWANY PROJEKT SAUNY NA PODCZERWIEŃ BLISKĄ MA NIEWĄTPLIWE ZALETY WYNIKAJĄCE Z KONCENTROWANIA ENERGII ORAZ STYMULOWANIA KRĄŻENIA
Łatwa koncentracja energii. Korzystając z sauny na podczerwień bliską, możemy
w łatwy sposób przybliżyć daną część ciała do lamp, dzięki czemu dostarczamy do niej
więcej energii podczerwonej. Na przykład, możemy usiąść w taki sposób by naświetlać
szczególnie wątrobę, zatoki, ucho czy obolałe ramię. Nie jest to możliwe w przypadku sauny
na podczerwień daleką.
Głowa jest bardziej podatna na działanie podczerwieni. Dlatego też, należy zachować
ostrożność by nie zbliżyć się zbytnio do źródła energii. Należy ograniczyć czas naświetlania
do 5 minut w trakcie jednej sesji. Serie krótkich ekspozycji głowy na podczerwień, nie
dłuższych niż 5 minut co godzinę, są bardzo bezpieczne.

5. SAUNY NA PODCZERWIEŃ BLISKĄ ZUŻYWAJĄ ZDECYDOWANIE MNIEJ ENERGII ELEKTRYCZNEJ
Energia elektryczna jest droga, więc jest to argument godny rozważenia.
Z doświadczenia wiem, że sauny wyposażone w lampy, wymagają o 1/3 mniej prądu niż
sauny na podczerwień daleką. Częściowo dlatego, że temperatura w saunie na podczerwień
bliską jest niższa. Ponadto, lampy są bardzo efektywnym źródłem ciepła.
Terapia sauną wiąże się z codziennymi sesjami, trwającymi około godziny lub dłużej.
Jeśli dołożymy do tego czas na nagrzanie pomieszczenia, zalecane w większości przypadków,
oszczędności wynikające ze stosowania urządzenia z lampami grzewczymi są jeszcze
większe.

6. KONIECZNOŚĆ OBRACANIA SIĘ W SAUNIE MA DODATKOWE ZALETY.
Korzystając z sauny wykonanej według proponowanego przeze mnie projektu,
musimy raz na jakiś obrócić się o 90 stopni by umożliwić naświetlenie innej części ciała.
Może to być odbierane jako wada projektu. Tym niemniej, ma to pewne korzyści:
a) Większe bezpieczeństwo. Przebywając w saunie bez ruchu, łatwo można zasnąć.
Konieczność poruszenia się co 5 minut jest więc zaletą.
b) Równomierne nagrzanie ciała. Siedząc lub leżąc w jednym miejscu nagrzewamy ciało
w sposób nierównomierny. Nie tylko nie jest to korzystne, lecz również może być
szkodliwe. Takie nagrzanie ciała wywołuje w nim dodatkowy stres. Jednakowa
ekspozycja na ciepło jest zdecydowanie bezpieczniejsza i skuteczniejsza w leczeniu.
c) Równomierne pocenie. Jest to ściśle związane z poprzednim podpunktem. Jeśli ciepło
dostarczone jest do ciała równomiernie, poci się ono również w ten sposób.
d) Dużo lepsze krążenie. Obracanie się powoduje silne przetaczanie się krwi z jednej
strony ciała na drugą. Dzięki temu znacznie zwiększa się krążenie, co wspiera proces
leczenia.
e) Mniej promieniowania elektromagnetycznego. Dzięki niewielkiej ilości przewodów w
konstrukcji sauny, lampy grzewcze emitują jedynie niewielką ilość pola
elektromagnetycznego. Obracanie się powoduje, że jedynie fragment ciała jest narażony
na jego działanie, przez co wpływ pola na organizm jest mniejszy.
Sauny na podczerwień daleką wytwarzają zdecydowanie więcej energii
elektromagnetycznej zwłaszcza, jeśli są zasilane prądem 220 V. Siedząc w jednej pozycji
przez godzinę, narażamy określone części ciała na silne działanie pola, które jest
szkodliwe a najlepszym przypadku nie przynosi ono żadnych korzyści.
Wysokie napięcia prądu, takie jak 220 V, są zdecydowanie szkodliwe dla organizmu
człowieka zwłaszcza, jeśli zachodzi w nim proces chorobowy lub organizm jest
osłabiony. Jeśli jest to możliwe, należy unikać takich wartości.
Dodatkowo, konstrukcja sauny na podczerwień daleką wymaga poprowadzenia
przewodów doprowadzających prąd do żarników na całej powierzchni kabiny.
W konsekwencji, nie można uniknąć emitowanego przez nie promieniowania.
Lampy grzewcze zużywają dużo mniej energii elektrycznej, więc nie ma najmniejszej
potrzeby podłączania ich do prądu 220 V chyba, że kabina przeznaczona jest dla wielu
osób i jest bardzo duża lub gdy mieszkamy na terenie gdzie do budynków dostarczany
jest wyłącznie prąd o wartości 220V.

ZALETY SAUNY NA PODCZERWIEŃ DALEKĄ
1) Nie ma konieczności obracania się wewnątrz kabiny co kilka minut. Pod względem
konstrukcji, można to osiągnąć również w saunie na podczerwień bliską, ale nie jest to
zalecane.
2) Mogą być mniejsze. Lampy grzewcze są sporych rozmiarów i zajmują około 8 cali [tłum.
ok. 20 cm] przestrzeni kabiny. Można jednak zmontować je częściowo lub całkowicie
poza kabiną. Nie lubię jednak tego rozwiązania, ponieważ ma ono wpływ na nagrzewanie
sauny.
Podsumowując, z doświadczenia w praktyce medycznej wiem, że sauna na
podczerwień bliską jest zdecydowanie efektywniejsza. W tej chwili w ogóle nie polecam
sauny na podczerwień daleką. Popularne sauny suche i parowe również przynoszą pewne
korzyści. Tym niemniej, temperatura w nich jest bardzo wysoka a przenikanie w głąb skóry
jest możliwe wyłącznie dzięki działaniu podczerwieni.
Więcej na temat terapii sauną w książce Sauna Therapy, która szerzej omawia
tematykę, bezpieczeństwo, środki ostrożności i wiele innych aspektów. Na stronie dostępny
jest również dłuższy artykuł o terapii sauną
0 x



soma
Posty: 611
Rejestracja: niedziela 04 mar 2018, 20:26
x 55
Podziękował: 1047 razy
Otrzymał podziękowanie: 1062 razy

Re: Terapia czerwonym światłem - trudny do wyjaśnienia fenomen

Nieprzeczytany post autor: soma » wtorek 13 kwie 2021, 11:18

Yurek, ten link co podales wyzej nie dziala.

Ja tez zainteresowalam sie czerwonym i podczerwonym swiatlem. Gdyby zrobienie takiej sauny nie bylo zbyt skomplikowane to tez chcialabym sobie taka zrobic.

Do maty Bemer mam aplikator ze swiatlem czerwonym o czestotliwosci 660. Do glebszych problemow potrzebna jest czestotliwosc 850. Ale i tak sprubuje tych 660 ( na skore i dolegliwosci skorne).

Sprawdzilam na Amazonie i maja wiele roznych lamp, ale wiele nie ma z terapia nic wspolnego, a sprzedaja za duze pieniadze.
0 x



Yurek
Posty: 117
Rejestracja: piątek 30 wrz 2016, 23:08
x 1
x 2
Podziękował: 358 razy
Otrzymał podziękowanie: 122 razy

Re: Terapia czerwonym światłem - trudny do wyjaśnienia fenomen

Nieprzeczytany post autor: Yurek » wtorek 13 kwie 2021, 15:06

Sorry, wkradł się jakiś błąd.
Tutaj jest spis artykułów ze strony dr. Wilsona po polsku.

Można też włączyć automatyczne tłumaczenie w prawym rogu paska adresu wyszukiwarki i czytać wszystkie angielskie artykuły. Jakość tłumaczenia jest wystarczająca do zrozumienia.

Również znalazłem specjalistyczne sklepy sprzedające te lampy za jakieś chore pieniądze. Podczas gdy można je kupić za 5-10 funtów. Przy wykonaniu DIY myślę że panel grzewczy wyniesie grubo poniżej 500 zł plus kabina.
0 x



cedric
Posty: 7191
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 95
x 179
Podziękował: 4035 razy
Otrzymał podziękowanie: 11142 razy

Re: Terapia czerwonym światłem - trudny do wyjaśnienia fenomen

Nieprzeczytany post autor: cedric » poniedziałek 14 cze 2021, 10:05

Stawianie baniek ogniowych moze być oprócz wspierania homeostazy żelaza terapią podczerwienią. Kształt baniek/krzem działa na wciągniętą skórę , jak skorupka jajka na pisklę. Dodatkowo brak tlenu i dużo CO2 może zwiększać ilość komórek macierzystych, wygaszać wolne rodniki razem z odbitą od wewnątrz podczerwienią.
Rozgrzany worek z piaskiem też może być dobrym źródłem podczerwieni , tak jak w lecie kąpiele piaskowe, tak jak wykluwają się jaja gadów, jak obsypują się błotem słonie.
Bańki zimne- podciśnieniowe , plastikowe nie dają tego efektu.
0 x



soma
Posty: 611
Rejestracja: niedziela 04 mar 2018, 20:26
x 55
Podziękował: 1047 razy
Otrzymał podziękowanie: 1062 razy

Re: Terapia czerwonym światłem - trudny do wyjaśnienia fenomen

Nieprzeczytany post autor: soma » sobota 07 sie 2021, 17:33

Zaczelam swoja przygode z czerwonym i podczerwonym swiatlem. Skusilam sie na aparat emitujace swiatlo czerwone 633nm i podczerwien 650nm. 633 nm jest swiatlem czerwonym, ktore wspomaga leczenie skory, a 650 nm podczerwien, ktora wspomaga leczenie glebszych warstw. miesni, kosci, sciegien. Musze powiedziec, ze ten aparat jest lepszy od moich oczekiwan o nim.
Do zakupu sklonilo mnie to, ze mialam straszne nerwobole, ktore promieniowaly z krzyza albo z tylka. Zaden z moich aparatow nie dal sobie z tym rady a ten aparat na swiatlo czerwone zalatwil to w ciagu 30 minut. Ponaswietlalam krzyz, tylek i jak reka odjal. Zabolalo mnie ramie - 30 sek i po bolu i juz nie wrocil.

Uzywam go 3 dni. Zaczelam od zabiegu na stopy, bo tak mi poradzila sprzedajaca, ktora ma 20 lat doswiadczenia z podczerwienia. Moje stopy, ktora byly mocno zesztywniale zaczynaja mieknac. Palce u stop, ktore byly opuchniete powracaja do normalnego rozmiaru. To wszystko dzieje sie tak szybko, nigdy nie spotkalam sie z tak szybkim dzialaniem czegokolwiek.
Poza tym czuje, ze mam wiecej energii.

Tu jest film informujacy o tym aparacie, jak dziala:
https://www.youtube.com/watch?v=qSYUkWiS8kk&t=274s

Na rynku jest wiele podobnych aparatow, ktore kombinuja czerwien z podczerwienia. Jak bardzo sa efektowne, tego nie wiem, ale na ogol ludzie sa bardzo zadowoleni. Duzo ludzi kupuje je dla problemow zdrowotnych koni, psow i innych zwierzakow i pisza jak rany goja sie szybko, jak pies, ktory mial niedowlad nog wyzdrowial i normalnie biega.
0 x



beadnorsi
Posty: 1508
Rejestracja: niedziela 27 maja 2018, 12:06
x 3
x 97
Podziękował: 2996 razy
Otrzymał podziękowanie: 2113 razy

Re: Terapia czerwonym światłem - trudny do wyjaśnienia fenomen

Nieprzeczytany post autor: beadnorsi » niedziela 08 sie 2021, 09:27

@soma,jakis link?Gdzie kupilas?To nie reklama przeciez.....
0 x



soma
Posty: 611
Rejestracja: niedziela 04 mar 2018, 20:26
x 55
Podziękował: 1047 razy
Otrzymał podziękowanie: 1062 razy

Re: Terapia czerwonym światłem - trudny do wyjaśnienia fenomen

Nieprzeczytany post autor: soma » niedziela 08 sie 2021, 11:41

beadnorsi pisze:
niedziela 08 sie 2021, 09:27
@soma,jakis link?Gdzie kupilas?To nie reklama przeciez.....
To moze wyglada na reklame, ale to moje doswiadczenie z tym aparatem. Ten filmik jest reklama, ale wstawilam go bo wyjasnia jak dziala.

Kupilam swoj w Szwecji. Wysylaja na caly swiat, ale porto jest 35 euro. Sam aparat kosztuje ok. 370 euro. Tu jest angielska wersja tej strony: https://www.pharmalight-shop.se/en/led-light-treatment/

Maja rozne wersje tego aparatu w zaleznosci na co chce sie uzywac. Ja kupila Sport, bo najbardzie pasuje do moich problemow, wchodzi najglebiej w cialo i wspomaga leczenie. Ten aparat jet nastawiony na ok 30 sek. Przyklada sie go do bolacego/chorego miejsca, po 30 se sie wylacza i jak sie chce/potrzebuje wieksza dawke to wlacza sie jeszcze raz. Potem przyklada sie wokol tego miejsca.

Ma on jednak duzy minus, to bateria. Pisza, ze to jest specjalna bateria i po 3-5 latach trzeba bedzie ja wymienic. Samemu nie mozna tego zrobic tylko trzeba wyslac do nich aparat. Kosztuje to ok 100 euro no i porto. Troche drogo.

Widzialam na rosyjskiej stronie taki aparat, jest duzo tanszy: https://rus-europe.com/shop/UID_223.html
Czy taki sam dobry, nie wiem.

Jak Ci ten za drogi to pomyszkuj po internecie. Nie wydaje mi sie, zeby nie bylo innych aparatow, rownie dobrych a tanszych. Sa na Amazonie (niemieckim), Aliexpress. Dla mnie wazne sa opinie ludzi. Wieksza szansa, ze kupi sie cos dobrego.

Jakby nie bylo to bardzo polecam aparaty z czerwienia i podczerwienia. Na nagle bole to dziala magicznie: byl bol i po bolu. Na zastarzale bole trzeba sobie popracowac, jednak odczuwam poprawe i to wyrazna.
1 x



spairo
Posty: 24
Rejestracja: niedziela 11 lip 2021, 13:00
x 4
Podziękował: 55 razy
Otrzymał podziękowanie: 24 razy

Re: Terapia czerwonym światłem - trudny do wyjaśnienia fenomen

Nieprzeczytany post autor: spairo » niedziela 08 sie 2021, 17:46

- ja bym poszukał na tej stronie https://www.miramate.com/product/mirama ... tate-pack/
- link do urządzenia leczącego przerost prostaty, światło Wavelength:
Red light 630nm±10nm
Blue light 465nm±10nm
Power density: 10mW/cm2.
- powodzenia.
Załączniki
miramate-prostate.jpg
miramate-prostate.jpg (39.29 KiB) Przejrzano 8524 razy
0 x



soma
Posty: 611
Rejestracja: niedziela 04 mar 2018, 20:26
x 55
Podziękował: 1047 razy
Otrzymał podziękowanie: 1062 razy

Re: Terapia czerwonym światłem - trudny do wyjaśnienia fenomen

Nieprzeczytany post autor: soma » poniedziałek 06 wrz 2021, 16:50

https://www.youtube.com/watch?v=b9REC1wSEmM

NASA Terapia czerwienia i podczerwienia pacjentow z rakiem
0 x



Yurek
Posty: 117
Rejestracja: piątek 30 wrz 2016, 23:08
x 1
x 2
Podziękował: 358 razy
Otrzymał podziękowanie: 122 razy

Re: Terapia czerwonym światłem - trudny do wyjaśnienia fenomen

Nieprzeczytany post autor: Yurek » niedziela 07 lis 2021, 17:49

Każdy może mieć własną saunę Infrared za grosze. Taniej już się nie da.
Zrobić też może każdy. Nawet nieuzdolniony manualnie/technicznie.

https://www.youtube.com/watch?v=SQR_lPXoQeE
0 x



ODPOWIEDZ