Drodzy forumowicze i goście!

Przeżyliśmy przestój związany z migracją z serwera na serwer i zmianą istotnych danych adresowych dla hostingu. Teraz forum powinno działać szybko, bez długiego oczekiwania na odpowiedź serwera. Zależy to też od szybkości waszych łącz, ale do któregoś września serwer był trudny do zaakceptowania.
Niestety technicznie wielkość naszego forum się mocno powiększyła i musimy zwracać większą uwagę na wykorzystanie przestrzeni dyskowej, nie duplikować postów (dawać linki) itp., bo nie utrzymamy baz danych w limitach dostawcy hostingu, a upgrade jest finansowo nieopłacalny.

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

TRUCIZNY (żywność, leki, kosmetyki)

Awatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 12963
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 901
x 319
Podziękował: 12900 razy
Otrzymał podziękowanie: 19605 razy

Re: TRUCIZNY (żywność, leki, kosmetyki)

Nieprzeczytany post autor: songo70 » piątek 06 gru 2019, 06:09

dr. J.Jaśkowski ma racje w RP me ma już dawno kontroli składu leków,-
właściwie codziennie jakieś "leki" wycofywane z obrotu!

https://youtu.be/oGHr51565LU
0 x


panta rhei

cedric
Posty: 5393
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 82
x 126
Podziękował: 3144 razy
Otrzymał podziękowanie: 7970 razy

Re: TRUCIZNY (żywność, leki, kosmetyki)

Nieprzeczytany post autor: cedric » sobota 28 gru 2019, 00:25

https://en.wikipedia.org/wiki/Metanil_Yellow

"Metanil Yellow (Acid Yellow 36) jest barwnikiem klasy azowej. W chemii analitycznej jest stosowany jako wskaźnik pH i zmienia kolor z czerwonego na żółty między pH 1,2 a 2,3. [1]

Chociaż jest niedozwolonym barwnikiem spożywczym, z powodu jasnożółtego koloru, Metanil Yellow został użyty jako dodatek w kurkumie i arhar dal, szczególnie w Indiach. [2] [3] [4] [5]

Badania na zwierzętach sugerują, że żółty metanil jest neurotoksyczny [3] i hepatotoksyczny. [6]"
0 xcedric
Posty: 5393
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 82
x 126
Podziękował: 3144 razy
Otrzymał podziękowanie: 7970 razy

Re: TRUCIZNY (żywność, leki, kosmetyki)

Nieprzeczytany post autor: cedric » sobota 28 gru 2019, 00:40

https://en.wikipedia.org/wiki/Malachite_green
"Malachitowa zieleń

Malachitowa zieleń jest związkiem organicznym stosowanym jako barwnik i kontrowersyjnie jako środek przeciwdrobnoustrojowy w akwakulturze. Malachitowa zieleń jest tradycyjnie stosowana jako barwnik do materiałów takich jak jedwab, skóra i papier. Mimo swojej nazwy barwnik nie jest przygotowywany z mineralnego malachitu, a nazwa pochodzi od podobieństwa koloru.

Użycie
Malachitowa zieleń jest tradycyjnie stosowana jako barwnik. W tym celu rocznie wytwarza się kilotoniny MG i pokrewnych barwników triarylometanowych [3].

MG jest aktywny przeciwko oomycete Saprolegnia, która zaraża jaja rybne w komercyjnej akwakulturze, MG był stosowany w leczeniu Saprolegnia i jest stosowany jako środek przeciwbakteryjny. [4] Jest to bardzo popularny zabieg przeciwko Ichthyophthirius multifiliis w akwariach słodkowodnych. Główny metabolit, LMG, znajduje się w rybach leczonych zielenią malachitową, a to odkrycie jest podstawą kontrowersji i regulacji rządowych. Zobacz także środki przeciwdrobnoustrojowe w akwakulturze.

MG często wykorzystywano do łapania złodziei i porywaczy. Przynętę, zwykle pieniądze, posypuje się bezwodnym proszkiem. Każdy, kto ma do czynienia z zanieczyszczonymi pieniędzmi, zauważy, że po umyciu rąk powstanie zielona plama na skórze, która będzie utrzymywać się przez kilka dni.

Wykorzystania niszowe

Preparat Bacillus subtilis wykazujący endospory zabarwione zielenią malachitu (komórki wegetatywne są zabarwione na czerwono)
Liczne niszowe aplikacje wykorzystują intensywny kolor MG. Jest on stosowany jako barwnik biologiczny do mikroskopowej analizy biologii komórki i próbek tkanek. W metodzie barwienia Gimeneza fuksyna zasadowa wybarwia bakterie na kolor czerwony lub karmazynowy, a malachit zielony
używany jako niebiesko-zielony kontrast. Zieleń malachitowa jest również stosowana do barwienia endospor, ponieważ może bezpośrednio barwić endospory w komórkach bakteryjnych; tutaj często stosuje się barwnik zabezpieczający safranin. Malachitowa zieleń może być również stosowana jako nasycalny absorber w laserach barwnikowych lub jako wskaźnik pH między pH 0,2–1,8. Jednak to użycie jest stosunkowo rzadkie. Leuco-malachit zielony (LMG) jest stosowany jako metoda wykrywania utajonej krwi w kryminalistyce. Hemoglobina katalizuje reakcję między LMG i nadtlenkiem wodoru, przekształcając bezbarwny LMG w malachitową zieleń. Dlatego pojawienie się zielonego koloru wskazuje na obecność krwi. [5]

Rozporządzenie
W 1992 r. Władze kanadyjskie ustaliły, że spożywanie ryb zanieczyszczonych zielenią malachitu stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia [6]. Malachitowa zieleń została sklasyfikowana jako zagrożenie dla zdrowia klasy II. Ze względu na niskie koszty produkcji zieleń malachitowa jest nadal stosowana w niektórych krajach o mniej restrykcyjnych przepisach do celów innych niż akwakultura. W 2005 r. Analitycy w Hongkongu odkryli ślady zieleni malachitowej w węgorzach i rybach importowanych z Chin i Tajwanu. W 2006 r. Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) wykryła zieleń malachitową w owocach morza importowanych z Chin, między innymi tam, gdzie substancja jest również zakazana do stosowania w akwakulturze. W czerwcu 2007 r. FDA zablokowała import kilku odmian owoców morza ze względu na ciągłe zanieczyszczenie malachitem zielonym [7]. Substancja została zakazana w Stanach Zjednoczonych od 1983 r. W zastosowaniach związanych z żywnością. Jest również zabroniony w Wielkiej Brytanii. [8] Zwierzęta metabolizują malachitową zieleń do postaci leuko. Będąc lipofilowym (postać leuko ma logarytm P 5,70), metabolit jest zatrzymywany w mięśniach suma dłużej (HL = 10 dni) niż cząsteczka macierzysta (HL = 2,8 dni).

Toksyczność
LD50 (doustnie, mysz) wynosi 80 mg / kg. [Potrzebne źródło] Szczury karmione zielenią malachitu doświadczają „zależnego od dawki wzrostu adduktów DNA wątroby” wraz z gruczolakami płuc. Leucomalachit zielony powoduje „wzrost liczby i nasilenia zmian”. Ponieważ zieleń leukomalachitowa jest głównym metabolitem zieleni malachitowej i jest znacznie dłużej zatrzymywana w mięśniach ryb, większość spożywanych przez ludzi zieleni malachitowej z pożywienia ryb miałaby postać leuco. Podczas eksperymentu szczurom podawano do 543 ppm zieleni leukomalachitowej, co stanowi ekstremalną ilość w porównaniu ze średnią 5 ppb wykrytą u ryb. Po okresie dwóch lat stwierdzono wzrost gruczolaków płuc u samców szczurów, ale nie stwierdzono występowania nowotworów wątroby. Można zatem stwierdzić, że zieleń malachitowa powodowała objawy rakotwórcze, ale nie ustalono bezpośredniego związku między malachitem zielonym a guzem wątroby [9].

Wykrycie
Kilka grup badawczych opracowało technologie wykrywania zieleni malachitowej. Na przykład Zhao i wsp. Wykazali zastosowanie aptameru zielonego malachitu w czujnikach opartych na mikrosilnikach do wykrywania niskiego stężenia zieleni malachitowej [10].
0 xcedric
Posty: 5393
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 82
x 126
Podziękował: 3144 razy
Otrzymał podziękowanie: 7970 razy

Re: TRUCIZNY (żywność, leki, kosmetyki)

Nieprzeczytany post autor: cedric » niedziela 29 gru 2019, 21:41

https://www.sott.net/article/317851-Bio ... ng-America

Biolog celował w ujawnienie pestycydów wpływających na płeć - atrazyny - zatruwających Amerykę
Christina Sarich
Czasy budzenia
Pt, 06 maja 2016 20:15 UTC
Tyrone Hayes jest profesorem na Uniwersytecie Kalifornijskim z wielkim przesłaniem. Według jego badań jeden z najczęściej stosowanych pestycydów w rolnictwie, atrazyna, jest odpowiedzialny za feminizację płazów. Co ważniejsze, substancja chemiczna skutecznie eliminuje chromosomy męskie w alarmującym tempie, na poziomach trzykrotnie niższych niż obecne w naszej wodzie pitnej. Musimy martwić się nie tylko ołowiem i fluorem, ale znanym zaburzeniem hormonalnym, stworzonym przez Syngenta, całkowicie zmieniającym naszą pulę genów.

Hayes walczy z Syngentą, aby zgłaszać szkodliwe działanie atrazyny od dziesięcioleci. Jego prace naukowe opisują, w jaki sposób atrazyna demaskulinizuje męskie gonady wytwarzając zmiany jąder związane ze zmniejszoną liczbą komórek rozrodczych u ryb teleost, płazów, gadów i ssaków oraz indukuje częściową i / lub całkowitą feminizację u ryb, płazów i gadów. Efekty te są silne (istotne statystycznie), spójne między klasami kręgowców i specyficzne. Zmniejszenie poziomu androgenów i indukcja syntezy estrogenu - wykazane u ryb, płazów, gadów i ssaków - stanowią prawdopodobne i spójne mechanizmy wyjaśniające te skutki.

Big Ag kieruje się na Teller Teller

Od tego czasu inni naukowcy wystąpili, aby potwierdzić twierdzenia Hayesa, ale dopiero po tym, jak Syngenta rzuciła 102-stronicowy dokument próbujący zdyskredytować naukowca.

Atrazyna jest stosowana do wszystkiego, od pól kukurydzy (75% z nich jest spryskanych atrazyną w USA) po farmy choinkowe i jest to jedna z najbardziej rozpowszechnionych substancji chemicznych w rolnictwie. Syngenta faktycznie poprosił Hayesa o zbadanie chemikaliów, ale po tym, jak znalazł wyniki, których producent atrazyny się nie spodziewał, został zaatakowany w sposób, który niestety został zaznajomiony z informatorami.


Komentarz: Uciszanie naukowca: Tyrone Hayes o napadzie na firmę herbicydową Syngenta


Ołów, fluor, a teraz atrazyna

W typowym stylu , ta substancja chemiczna jest używana wszędzie, a chociaż martwimy się fluorem i ołowiem, słusznie, więc w naszej wodzie pitnej jeszcze bardziej złowrogi środek chemiczny jest wtłaczany do naszych wód gruntowych, w końcu przedostając się do miejskich zasobów wodnych.

Atrazyna wpływa niekorzystnie na mężczyzn, dosłownie zmniejszając ich gonady lub powodując, że skutecznie stają się kobietami, ale także wpływa na kobiety, powodując niski poziom estrogenu i nieregularne miesiączki. Podsumowując, ta substancja chemiczna działa dokładnie tak, jak wiele innych trucizn Agendy ONZ - od chemtrailów po szczepionki, BPA, znane kenoestrogeny, po farmaceutyki, w tym pigułki antykoncepcyjne, które przechodzą bez szwanku przez system kanalizacyjny do naszej wody pitnej - sprawia, że ​​płodność staje się genetyczna rosyjska ruletka.

Czy mamy wierzyć, że substancja chemiczna, która powoduje całkowitą kastrację chemiczną u afrykańskich żab pazurowatych, czy ostatecznie nie będzie miała na nas podobnego wpływu? Rocznie zużywa się ponad 80 milionów funtów tych rzeczy, ale przy wszystkich próbach fałszywej flagi i kryzysach wodnych w Flint w stanie Michigan, kto może nadążyć za licznymi sposobami unicestwienia mas?

Według rządowej strony internetowej populacja USA ma spaść 78,2% z 316+ milionów do TYLKO 69 milionów ludzi w 2025 r., A wiele osób oświadczyło, że chcą zmniejszyć liczbę ludności na Ziemi.

Nawet CDC w grudniu 2014 r. Oferowało szokujące porównanie pod względem liczby ludności w latach 2007–2013, w których stwierdza: „W 2013 r. W Stanach Zjednoczonych urodziło się 3,93 mln urodzeń, o mniej niż 1% w porównaniu z 2012 r. I 9% w stosunku do najwyższego poziomu w 2007 r. Ogólny wskaźnik dzietności w USA był w 2013 r. Najniższy w historii. ”

Czy to jest prawdziwy powód, dla którego Tyrone Hayes jest celem?

Mówi, że produkujemy „toksyczne dzieci” z powodu najlepiej sprzedającej się trucizny chemicznej od jednej z największych firm chemicznych na świecie. Jest zakazana w UE, ale nadal stosowany obficie w USA, nawet ponownie zarejestrowany przez Agencję Ochrony Środowiska w tym samym roku, w którym została zakazana za granicą. Narażenie 0,1 części na miliard na atrazynę zmienia płeć żaby. Ile części na miliard potrzeba, aby wyłączyć zdolność reprodukcyjną? Może czas posłuchać pana Hayesa."
0 xcedric
Posty: 5393
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 82
x 126
Podziękował: 3144 razy
Otrzymał podziękowanie: 7970 razy

Re: TRUCIZNY (żywność, leki, kosmetyki)

Nieprzeczytany post autor: cedric » niedziela 29 gru 2019, 22:03

https://www.sott.net/article/317436-Tho ... -poisonous

"Te małe opakowania detergentów do prania są bardzo trujące
Karen Foster
Zapobiegaj chorobom
Czw., 28 kwietnia 2016 21:19 UTC
Pewnego dnia wszyscy będziemy się zastanawiać, dlaczego kiedykolwiek stworzyliśmy detergenty tak toksyczne - w końcu to ubrania, które wkładamy na plecy. Nowe badanie przeprowadzone przez Centrum Badań nad Urazami i Politykę Instytutu Badawczego w Nationwide Children's Hospital i Central Ohio Poison Center wykazało, że narażenie na detergentowe opakowania jest bardziej niebezpieczne dla małych dzieci niż narażenie na inne rodzaje detergentów do prania i zmywarek.

David Steinman, rzecznik konsumentów ochrony środowiska w Green Patriot Working Group (GPWG) i były przedstawiciel National Academy of Sciences, od 2007 r. Ma misję organizowania testów produktów petrochemicznych 1,4-dioksanu w osobistej opiece oraz domowe środki czyszczące. Okazało się, że około dwie trzecie testowanych detergentów do prania zawierało 1,4-dioksan.

Oprócz 1,4-dioksanu przeciętny detergent ma długą listę składników chemicznych, z których żaden nie jest dobry dla ciebie ani dla środowiska. Wszystko w takim produkcie może zostać potencjalnie wchłonięte przez skórę lub wyparować .

Badanie opublikowane online w Pediatrics, wykazało, że od stycznia 2013 r. Do grudnia 2014 r. Ośrodki kontroli zatruć w USA otrzymały 62 254 telefony związane z narażeniem na detergenty do prania i zmywania naczyń wśród dzieci w wieku poniżej 6 lat. Badanie obejmowało rozmowy na temat zarówno tradycyjnych detergentów, jak i pakietów detergentów, i stwierdzono, że pakiety detergentów stanowiły 60 procent wszystkich połączeń. Prawie połowa (45 procent) wezwań do kontaktu z pakietami detergentów do prania skierowana została do placówki służby zdrowia w celu oceny i leczenia, znacznie więcej niż wezwania związane z narażeniem na tradycyjny detergent do prania (17 procent), tradycyjny detergent do zmywarek (cztery procent) lub pakiety detergentów do zmywarek (pięć procent).

Incydenty związane z pakietami detergentów do prania odnotowały największy wzrost - wzrost o 17 procent w ciągu dwóch lat badań. Ośrodki kontroli zatruć otrzymywały ponad 30 telefonów dziennie o dzieciach, które były narażone na paczkę detergentu do prania, czyli około jednego połączenia co 45 minut.

„Nie możemy obserwować naszych dzieci co sekundę każdego dnia, bez względu na to, jak czujni jesteśmy” - powiedziała. „Dzieci poruszają się szybko i mogą wymknąć się spod naszych czujnych oczu w ciągu kilku sekund, i to wszystko, czego potrzeba, aby stało się coś złego”.

Ponadto najpoważniejsze skutki kliniczne, takie jak śpiączka, problemy z oddychaniem, problemy z sercem i śmierć, obserwowano tylko u dzieci narażonych na działanie chemikaliów w opakowaniach detergentów do prania. Ryzyko wywołania efektu klinicznego, poważnego wyniku medycznego, hospitalizacji lub intubacji było znacznie wyższe u dzieci, które były narażone na działanie chemikaliów w pakiecie detergentu do prania, niż u dzieci narażonych na jakikolwiek inny rodzaj detergentu do prania lub zmywarki do naczyń. Co najmniej jedno dziecko dziennie w USA było przyjmowane do szpitala z powodu ekspozycji paczki detergentu do prania. Obie śmierci dzieci w tym badaniu były związane z narażeniem na opakowania detergentów do prania.

W celu ograniczenia niezamierzonego narażenia na zawartość pakietów detergentów do prania, ASTM opublikowała dobrowolną Standardową specyfikację bezpieczeństwa dla płynnych pakietów do prania w 2015 r., Ale niektórzy eksperci uważają, że nie posunęła się ona wystarczająco daleko.

„Ten dobrowolny standard jest dobrym pierwszym krokiem, ale należy go wzmocnić” - powiedział Gary Smith, MD, DrPH, starszy autor badania i dyrektor Centrum Badań nad Urazami i Polityki w Nationwide Children's Hospital. „O ile ta niedopuszczalnie wysoka liczba ekspozycji nie spadnie gwałtownie, producenci muszą nadal szukać sposobów, aby uczynić ten produkt i jego opakowanie bezpieczniejszym dla dzieci”.

Eksperci zalecają, aby rodziny z dziećmi w wieku poniżej 6 lat stosowały tradycyjny detergent zamiast opakowań. „Wiele rodzin nie zdaje sobie sprawy, jak toksyczne są te wysoce skoncentrowane opakowania detergentów do prania” - mówi Marcel J. Casavant, MD, współautor badania, szef toksykologii w Nationwide Children's Hospital i dyrektor medyczny Central Ohio Poison Center. „Używaj tradycyjnego detergentu do prania, gdy masz małe dzieci w domu. Nie warto ryzykować, gdy dostępna jest bezpieczniejsza i skuteczniejsza alternatywa”.

Istnieje wiele sposobów na przygotowanie własnego detergentu do prania, ale nie wszystkie formuły są nietoksyczne

Jak zrobić swój własny, nietoksyczny detergent do prania

Wzór:
2 1/4 szklanki mydła w płynie kastowym (użyj dr. Bronnera)
1/4 szklanki destylowanego białego octu
3/4 szklanki wody
* Opcjonalnie 1 łyżka gliceryny (jeśli potrzebujesz środka zagęszczającego)
* Opcjonalnie - 15 kropli olejku eterycznego (tj. Lawendy lub dowolnego środka przeciwbakteryjnego / przeciwgrzybiczego)

Wymieszaj rozwiązanie i gotowe. Użyj 1/4 szklanki do regularnego ładowania lub 1/2 szklanki do bardzo dużego obciążenia."
0 xcedric
Posty: 5393
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 82
x 126
Podziękował: 3144 razy
Otrzymał podziękowanie: 7970 razy

Re: TRUCIZNY (żywność, leki, kosmetyki)

Nieprzeczytany post autor: cedric » niedziela 29 gru 2019, 22:43

https://www.sott.net/article/317268-Flu ... the-A-bomb

"Fluorki i bomba atomowa
Jon Rappoport
The Activist Post
Czw., 28 kwietnia 2016 15:44 UTC
fluorek
© Brad Harley
W 1997 roku Joel Griffiths i Chris Bryson, dwaj szanowani dziennikarze głównego nurtu, wpatrywali się w otchłań. Znaleźli historię o fluorkach, która była tak lodowata, że ​​trzeba ją było opowiedzieć.

Christian Science Monitor, który przypisał tę historię, nigdy jej nie opublikował.

Ich artykuł „Fluor, zęby i bomba atomowa” został opublikowany na stronach internetowych, czasem z wypaczeniami, skreśleniami lub dodatkami. Rozmawiałem z Griffithsem, a on powiedział, żebym uważał, że czytam poprawną kopię jego utworu. (Można go znaleźć - „Fluor, zęby i bomba atomowa” na stronie fluoridealert.org.)

Griffiths powiedział mi również, że badacze, którzy badają wpływ fluorków, osiedlając się w społecznościach z fluoryzowaną wodą pitną, w przeciwieństwie do społeczności z niefluorowaną wodą, pomijają główny punkt: fluorki są wszędzie - są one stosowane w całym przemyśle farmaceutycznym do produkcji leków, a także w wielu innych branżach (np. aluminium, pestycydy).

Chciałbym omówić niektóre główne punkty artykułu Griffiths-Bryson.

Griffiths odkrył setki dokumentów z czasów II wojny światowej. Były to między innymi dokumenty z Projektu Manhattan, który został uruchomiony w celu zbudowania pierwszej bomby atomowej.

Griffiths / Bryson piszą:
Fluorek był kluczowym związkiem chemicznym w produkcji bomb atomowych ... miliony ton ... były niezbędne do produkcji uranu i plutonu do broni jądrowej podczas zimnej wojny.
Dokumenty ujawniają, że fluor był najbardziej znaczącym zagrożeniem dla zdrowia w programie amerykańskiej bomby atomowej, zarówno dla pracowników, jak i społeczności w pobliżu zakładów produkcyjnych.


Griffiths / Bryson:
Wiele oryginalnych dowodów na to, że fluor jest bezpieczny dla ludzi w niskich dawkach, zostało wygenerowanych przez naukowców zajmujących się programem A-bomb, którzy zostali potajemnie zobowiązani do dostarczenia „dowodów przydatnych w sporach sądowych” [przeciwko osobom, które zostały zatrute fluorem i pozwałyby o odszkodowanie ] ... Pierwszymi procesami przeciwko amerykańskiemu programowi z bombami atomowymi nie były promieniowanie, ale uszkodzenia fluoru, jak pokazują dokumenty [rządowe].
Naukowcom zajmującym się bombami atomowymi powiedziano, że muszą przeprowadzić badania, które pozwolą stwierdzić, że fluorki są bezpieczne.


Najbardziej szeroko zakrojone badania przeprowadzono w Newburgh, Nowy Jork, w latach 1945–1956. Był to tajny program o nazwie „Program F.” Naukowcy uzyskali próbki krwi i tkanek od ludzi, którzy mieszkali w Newburgh, za pośrednictwem dobrych biur Departamentu Zdrowia stanu Nowy Jork.

Griffiths / Bryson znalazł oryginalną i tajną wersję tego badania. Porównując go do innej odkażonej wersji, reporterzy zauważyli, że dowody na negatywne skutki fluorków zostały stłumione przez amerykańską Komisję Energii Atomowej.

Inne badania w tym samym okresie przeprowadzono na University of Rochester. Niechętni pacjenci szpitali otrzymali fluorki w celu przetestowania wyników.

Błysk do przodu. Wejdź do Dr. Phyllis Mullenix (patrz także tutaj), szefa toksykologii w Forsyth Dental Center w Bostonie. W latach 90. Mullenix przeprowadził serię badań na zwierzętach, które wykazały, że, jak piszą Griffiths / Bryson: „... fluor był silną toksyną ośrodkowego układu nerwowego (CNS) ...”

Mullenix złożył wniosek o dalsze środki z grantu od National Institutes of Health. Została odrzucona. Powiedziano jej również, że fluorki nie mają wpływu na OUN.

Ale Griffiths / Bryson odkrył notatkę z Projektu Manhattan 1944, która stwierdza:
Dowody kliniczne sugerują, że sześciofluorek uranu może mieć raczej wyraźny wpływ na centralny układ nerwowy ... wydaje się najbardziej prawdopodobne, że czynnik F [fluorek] zamiast [uran] jest czynnikiem sprawczym.
Notatka z 1944 r. Została wysłana do szefa Wydziału Medycznego Manhattan Project, pułkownika Stafforda Warrena. Warren został poproszony o wyrażenie zgody na przeprowadzenie badań na zwierzętach dotyczących wpływu fluorków na OUN. Natychmiast wyraził zgodę.

Brakuje jednak jakichkolwiek zapisów wyników tego zatwierdzonego projektu. Najprawdopodobniej sklasyfikowany.

Kim był człowiek, który przedstawił w 1944 r. Propozycję programu pośpiechu w celu zbadania wpływu fluorków na ośrodkowy układ nerwowy? Dr Harold Hodge, który pracował w Manhattan Project.

Kto został sprowadzony, aby doradzać Mullenixowi 50 lat później w Forsyth Dental Center w Bostonie, kiedy badała wpływ fluorków na ośrodkowy układ nerwowy? Dr Harold Hodge.


Kto nigdy nie powiedział Mullenixowi o jego pracy nad toksycznością fluorków dla Projektu Manhattan? Dr Harold Hodge.

Czy Hodge został sprowadzony, aby spojrzeć przez ramię Mullenix i zdać relację z odkryć? Okazuje się, że Hodge, jeszcze w latach 40. XX wieku, przedstawił sugestie dotyczące skutecznego PR promującego fluor jako leczenie stomatologiczne. Tak więc jego obecność u boku Mullenixa przez te wszystkie lata była całkiem prawdopodobna jako agent wyznaczony do śledzenia wysiłków.

Masz pomysł tutaj? Zbuduj bombę typu A. Zapomnij o toksycznych konsekwencjach fluorkowych. Pochowaj badania nad fluorem. Przekręć studia.

Więcej na temat Hodge. W 1944 r. Doszło do „poważnego incydentu zanieczyszczenia” w New Jersey, w pobliżu zakładu Du Pont w Deepwater, gdzie firma próbowała zbudować pierwsza bomba atomowa. Ma incydent fluorowy. Uprawy brzoskwiń i pomidorów rolników zostały zniszczone. Konie i krowy zostały okaleczone. Niektóre krowy musiały paść się na brzuchach. Uprawy pomidorów (zwykle sprzedawane firmie Campbell na zupy) były zanieczyszczone fluorkami.


Ludzie z Projektu Manhattan byli przerażeni procesami sądowymi i wynikającymi z nich doniesieniami o toksycznej naturze ich pracy. Na ten temat napisano notatkę informacyjną. Jej autor? Harold Hodge. Między innymi podał o ogromnej zawartości fluoru w warzywach rosnących na zanieczyszczonym obszarze.

Również wysoki poziom fluoru w ludzkiej krwi.

Rolnicy zaczęli wnosić pozwy. Duży problem z PR.

Pozwy rozstrzygane były po cichu, za grosze.


Harold Hodge napisał kolejną notatkę. Uzyskaj ten cytat:
Czy przydałyby się próby przeciwdziałania lokalnemu strachowi przed fluorem ze strony mieszkańców [w pobliżu obiektu z bombą atomową] ... poprzez wykłady na temat toksykologii F [fluorku] i być może przydatności F w zdrowiu zębów?
Griffiths / Bryson piszą:
Takie wykłady rzeczywiście były udzielane nie tylko obywatelom New Jersey, ale reszcie narodu przez cały okres zimnej wojny.
Była to wyrzutnia dla fluorków jako „udanych zabiegów dentystycznych”.

W filmie dr Strangelove, generał brygady Jack D. Ripper opowiada o zniszczeniu fluorków na „czystej krwi Amerykanach”. Oczywiście, ta postać jest rozwinięta jako rodzaj skrajnie prawicowego fanatyka. Jak dziwne jest, że on i inni wojskowi w filmie są w rzeczywistości gotowi i chętni do rozpoczęcia wojny nuklearnej. Dziwne, ponieważ nieznane autorowi skryptów Strangelove, fluorki były w rzeczywistości bardzo toksyczne i stanowiły integralną część samego programu, który stworzył bomby atomowe.

O autorze

Autor trzech wybuchowych kolekcji, MATRYCA WYJAŚNIONA, WYJŚCIE Z MATRYCY i POWER POZA MATRYCĄ, Jon był kandydatem na amerykańską siedzibę Kongresu w 29. dzielnicy Kalifornii. Prowadzi praktykę doradczą dla klientów prywatnych, której celem jest rozwój osobistej siły twórczej. Nominowany do nagrody Pulitzera, od 30 lat pracuje jako reporter śledczy, pisząc artykuły dotyczące polityki, medycyny i zdrowia dla CBS Healthwatch, LA Weekly, Spin Magazine, Sterna oraz innych gazet i czasopism w USA i Europie. Jon wygłosił wykłady i seminaria na temat globalnej polityki, zdrowia, logiki i siły twórczej dla odbiorców na całym świecie. Możesz zapisać się na jego bezpłatne e-maile NoNoreMakeFakeNews tutaj lub jego bezpłatne e-maile OutsideTheRealityMachine tutaj.
0 xcedric
Posty: 5393
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 82
x 126
Podziękował: 3144 razy
Otrzymał podziękowanie: 7970 razy

Re: TRUCIZNY (żywność, leki, kosmetyki)

Nieprzeczytany post autor: cedric » poniedziałek 30 gru 2019, 23:51

https://www.sott.net/article/312617-Wat ... cal-weapon
"Na przykład podczas wybuchu Eboli w Liberii przyłapano mężczyznę wyrzucającego formaldehyd do studni w tym samym obszarze.

Wiadomości z Liberii stały się wirusowe (gra słów zamierzona).
Prywatni badacze połączyli kropki, że

formaldehyd powoduje objawy podobne do Eboli.

Zagrożenie wirusem Ebola umarło tak szybko, jak wzrosło.

W przypadku wirusa Zika brazylijscy lekarze szybko przeciwstawili się retoryce CDC, gdy powiadomili świat, że piryproksyfen, owadobójczy larwalny, powodujący wady wrodzone, został wprowadzony do systemu wodnego w 2014 r. Na tym samym obszarze, na którym urodziły się dzieci małogłowie rok później."
0 xAwatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 11602
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 62
x 559
Podziękował: 26962 razy
Otrzymał podziękowanie: 17439 razy

Re: TRUCIZNY (żywność, leki, kosmetyki)

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » poniedziałek 13 sty 2020, 23:50

cedric pisze:
niedziela 12 sty 2020, 19:42
https://www.optimallivingdynamics.com/b ... edications
"7 ważnych składników odżywczych

zubożonych przez leki psychiatryczne


11 października 2019 Jordan Fallis
„Nie ma biologicznego darmowego lunchu”.
- Tim Ferriss
Butelka leków psychiatrycznych oraz owoców i warzyw.
Jeśli spróbujesz oszukiwać naturę, to się zemsci.

Zarządzając objawami za pomocą syntetycznych leków wytwarzanych przez człowieka, możesz przez chwilę poczuć się lepiej.

Ale kiedy przestaniesz zażywać te leki, będziesz mieć więcej objawów niż na początku.

Doświadczyłem tego z pierwszej ręki.

Kiedy brałem leki przeciwdepresyjne SSRI, benzodiazepiny i Adderall, początkowo czułem się lepiej.

Ale wtedy coś nie było w porządku.

Zacząłem cierpieć na pogorszenie funkcji poznawczych, czego wcześniej nie doświadczyłem.

W końcu miałem dość leków i próbowałem się ich pozbyć.

Ale potem poczułem się znacznie gorzej - znacznie gorzej niż przed rozpoczęciem leczenia.

Lekarze po prostu powiedzieli mi, że mam nawrót depresji i lęku.

Ale to nie mogło być tak, ponieważ nie tylko moje objawy były znacznie gorsze, ale także miałem nowe objawy - objawy, których nie doświadczyłem, zanim zacząłem przyjmować leki.

Przeprowadziłem więc badania i odkryłem coś, co nazywa się „niedoborem składników odżywczych wywołanym przez leki”.

Badania pokazują, że leki farmaceutyczne mogą wyczerpywać twoje ciało kluczowych składników odżywczych poprzez wiele mechanizmów, w tym zwiększone wydalanie witamin i minerałów oraz zaburzone trawienie, wchłanianie i przechowywanie składników odżywczych.

Z czasem mogą pojawić się niedobory żywieniowe.

Te braki mogą powodować dodatkowe objawy i nasilać działania niepożądane.

W rzeczywistości wiele „skutków ubocznych” leków to po prostu niedobory żywieniowe.

Jest to z pewnością problem, ponieważ niedobory składników odżywczych mogą być jedną z głównych przyczyn chorób psychicznych. Przepisywanie leków, które następnie wyczerpują witaminy i minerały z twojego organizmu, pogorszy Twoje samopoczucie. Jest to epidemia, która wydaje się być ignorowana przez konwencjonalny system medyczny.

Owoce cytrusowe i pigułki na receptę.
Możesz nawet rozwinąć nowe objawy lub skutki uboczne miesiące lub lata po rozpoczęciu przyjmowania leku, ponieważ zabiera to dużo czasu, aby substancje odżywcze zostały wyczerpane z organizmu. Tak więc zarówno ty, jak i lekarz nie możecie powiązać oryginalnego leku z nowymi objawami.

Te dodatkowe objawy i „skutki uboczne” są często diagnozowane jako nowa choroba, co prowadzi do nowej recepty, która dodatkowo wyczerpuje składniki odżywcze.

Jest to więc wyraźnie spirala spadkowa, w której możesz mieć jednocześnie wiele leków.

W najgorszym przypadku brałem cztery leki psychiatryczne. Na szczęście teraz ich nie mam.

Ale w tym artykule omówiono siedem kluczowych składników odżywczych, które są często zubożone przez leki psychiatryczne, oraz sposób ich uzupełnienia, zminimalizowania skutków ubocznych i lepszego samopoczucia.

W ulotce dołączonej do opakowania leku nie ma tych braków, a lekarz zdecydowanie ich nie zna.

Kliknij tutaj, aby zasubskrybować
1. Koenzym Q10 (CoQ10)
Koenzym Q10 (CoQ10) jest cząsteczką występującą w każdej komórce twojego ciała i odgrywa kluczową rolę w wytwarzaniu energii.

Jest również przeciwutleniaczem i chroni twoje ciało i mózg przed uszkodzeniem przez wolne rodniki.

Wyższe poziomy CoQ10 mają „znaczący efekt przeciwdepresyjny” u szczurów ze względu na „dobrze udokumentowane działanie przeciwutleniające”. Ma to sens, biorąc pod uwagę rosnącą ilość literatury naukowej sugerującej, że stres oksydacyjny przyczynia się do depresji.

Tabletki uzupełniające CoQ10 w kształcie serca. CoQ10 jest wyczerpany przez leki psychiatryczne.
Niestety badania pokazują, że wiele leków psychiatrycznych, w tym leki przeciwdepresyjne, wyczerpuje CoQ10.


Niski poziom CoQ10 może powodować mgłę mózgu, zmęczenie psychiczne, trudności z koncentracją, zaniki pamięci, depresję i drażliwość.

Inne objawy niedoboru mogą obejmować podwyższone ciśnienie krwi, skurcze mięśni, wysoki poziom cukru we krwi i duszność.

Dlatego zalecam suplementację co najmniej 100 mg CoQ10, jeśli weźmiesz jeden z poniższych leków, co do których dowiedziono, że wyczerpuje CoQ10:

Leki przeciwpsychotyczne - Arypiprazol (Abilify), Kwetiapina (Seroquel), Risperidon (Risperdal), Olanzapina (Zyrexa), Haloperidol (Haldol), Paliperydon (Invega), Ziprasidon (Geodon)

Leki przeciwdepresyjne - Fluoksetyna (Prozac), Paroksetyna (Paxil), Sertralina (Zoloft), Citalopram (Celexa), Escitalopram (Lexapro), Bupropion (Wellbutrin), Mirtazapina (Remeron), Wenlafaksyna (Effexor), Amitryptylina (Elavilininininininin) ), Imipramina (Tofranil), Desipramina (Norpramin), Nortryptylina (Aventyl), Protryptylina (Vivactil)


Możesz zdobyć CoQ10 tutaj.

2. Magnez
Magnez jest niezbędnym minerałem, który bierze udział w ponad 300 reakcjach biochemicznych w twoim ciele. Obejmuje to neuroprzekaźnik, enzym i aktywność hormonalną, które mogą mieć ogromny wpływ na nastrój i funkcję mózgu.

Jest to jeden z najważniejszych składników odżywczych dla optymalnego zdrowia mózgu i zmniejsza niepokój, depresję i drażliwość. Jednak wiele osób ma dzisiaj niedobór magnezu i mogą z tego powodu wystąpić następujące objawy:

Podwyższone ciśnienie krwi

Mięsień słabość, skurcze, drżenia i skurcze

Bóle głowy i migreny

Bezsenność

Myśli samobójcze

Zaburzenia rytmu serca

Osteoporoza

Nudności

Co ciekawe, objawy te brzmią bardzo podobnie do listy skutków ubocznych wielu popularnych leków psychiatrycznych.

Badania wykazały, że następujące leki psychiatryczne wyczerpują magnez z organizmu, zwiększając prawdopodobieństwo wystąpienia niedoboru:

Leki przeciwdepresyjne - Fluoksetyna (Prozac), Paroksetyna (Paxil), Sertralina (Zoloft), Citalopram (Celexa), Escitalopram (Lexapro), Wenlafaksyna (Effexor)

Stymulatory ośrodkowego układu nerwowego - amfetamina (Adderall), dekstroamfetamina (Deksedryna), lisdeksamfetamina (Vyvanse), metylofenidat (Ritalin, Concerta), atomoksetyna (Strattera), deksometylofenidat (Focalin)

Magnez na stole i żywność bogata w magnez, w tym banan, ziemniak i burak. Magnez jest wyczerpany przez leki psychiatryczne.
Nieodpowiedni poziom magnezu przyczynia się i pogarsza wiele problemów neuropsychiatrycznych. Obejmuje to depresję, lęk, bezsenność, drgawki, ADHD, ból, schizofrenię, drażliwość, zespół napięcia przedmiesiączkowego, nadużywanie narkotyków oraz pamięć krótkotrwałą i utratę IQ.

Studia przypadków wykazały, że pacjenci ze schizofrenią lub ciężką depresją, którzy próbowali popełnić samobójstwo, mieli znacznie niższy poziom magnezu w płynie mózgowo-rdzeniowym.

Może lekarze powinni rozważyć przepisanie magnezu - czegoś, co faktycznie powoduje pierwotną przyczynę tych schorzeń - zamiast wydawania leków, które ukrywają objawy i pogarszają podstawowy stan. Tylko myśl.

Więc jeśli masz stan zdrowia psychicznego lub bierzesz leki, aby sobie z tym poradzić, jestem przekonany, że powinieneś codziennie uzupełniać magnez.

Powinieneś również jeść dużo jedzenia z magnezem, w tym awokado, migdały, pestki dyni, szwajcarski chard, szpinak, gorzką czekoladę, halibut i buraki.

Te produkty spożywcze są zawarte w moim bezpłatnym przewodniku zakupów spożywczych pod kątem optymalnego zdrowia mózgu i zdrowia psychicznego.

Kliknij tutaj, aby zasubskrybować
3. Melatonina
Dziecko śpi pod kocem.
Melatonina to hormon uwalniany przez szyszynkę, mały gruczoł w mózgu. Melatonina pomaga kontrolować cykle snu i budzenia (rytm dobowy).

Ma kluczowe znaczenie dla głębokiego i regenerującego snu, który jest niezbędny dla optymalnego zdrowia mózgu i zdrowia psychicznego.

Jednak wiele leków psychiatrycznych może wyczerpać zapasy melatoniny, zwiększyć zapotrzebowanie na melatoninę lub zakłócać aktywność melatoniny. Może to prowadzić do bezsenności w nocy i zmęczenia w ciągu dnia, które są częstymi skutkami ubocznymi leków psychotropowych. Możesz również często się budzić przez całą noc.

Oto niektóre z leków, które mają wpływ na melatoninę:

Leki przeciwdepresyjne, w tym fluoksetyna (Prozac), paroksetyna (Paxil), sertralina (Zoloft), citalopram (Celexa), escitalopram (Lexapro), wenlafaksyna (Effexor)

Benzodiazepiny, w tym Diazepam (Valium), klorazepat (Tranxene), lorazepam (Ativan), Clonazepam (Klonopin), Alprazolam (Xanax)

Leki przeciwpsychotyczne, w tym Arypiprazol (Abilify), Kwetiapina (Seroquel), Risperidon (Risperdal), Olanzapina (Zyrexa), Haloperidol (Haldol), Paliperydon (Invega), Ziprasidon (Geodon)


Jeśli zażywasz jeden z tych leków, powinieneś rozważyć suplementację melatoniną każdej nocy. Jeśli nie zażywasz leków, nadal jest to bezpieczny i skuteczny sposób na zasypianie i zasypianie przez całą noc. Możesz dostać melatoninę tutaj.

Możesz również rozważyć przyjęcie tego dodatku do snu. Zawiera wiele naturalnych związków, które naturalnie zwiększają produkcję melatoniny.

4. Witamina B2
Witamina B2, znana również jako ryboflawina, odgrywa kluczową rolę w metabolizmie energii w całym ciele.

W rezultacie niedobór może wpływać na całe ciało, prowadząc do niskiej energii, przyrostu masy ciała oraz problemów skórnych i tarczycy.

Następujące leki mogą hamować wchłanianie witaminy B2, zwiększając potrzebę suplementacji:

Leki przeciwpsychotyczne, w tym Arypiprazol (Abilify), Kwetiapina (Seroquel), Risperidon (Risperdal), Olanzapina (Zyrexa), Haloperidol (Haldol), Paliperydon (Invega), Ziprasidon (Geodon)

Leki przeciwdrgawkowe i stabilizatory nastroju, w tym fenytoina (Dilantin), karbamazepina (Tegretol), Primidone (Mysoline), Metsuxamid (Elontin), kwas walproinowy (Depakote), topiramat (Topomax) i gabapentyna (Neurontin)

Leki przeciwdepresyjne, w tym fluoksetyna (Prozac), paroksetyna (Paxil), sertralina (Zoloft), citalopram (Celexa), escitalopram (Lexapro), bupropion (Wellbutrin), mirtazapina (Remeron), wenlafaksyna (Effexor), amitryptylina (Elavililin) Adapin), Imipramine (Tofranil), Desipramine (Norpramin), Nortriptyline (Aventyl), Protriptyline (Vivactil)


Niższe poziomy witaminy B2 stwierdzono u osób z depresją, więc podawanie im leków psychiatrycznych może faktycznie pogorszyć ich stan na dłuższą metę.

Aby sobie pomóc, możesz uzupełnić witaminę B2.

Źródła zdrowej żywności witaminy B2 obejmują pastowane jajka, warzywa liściaste, wątrobę wołową, grzyby, sunflower nasiona i migdały.

Te produkty spożywcze są zawarte w moim bezpłatnym przewodniku zakupów spożywczych pod kątem optymalnego zdrowia mózgu i zdrowia psychicznego.

5. Witamina B6
Witamina B6 jest kluczowym składnikiem odżywczym, który poprawia nastrój, pogłębia sen i wspiera cały układ nerwowy.

Osiąga to poprzez odgrywanie kluczowej roli w produkcji wielu neuroprzekaźników w mózgu, w tym serotoniny, GABA i dopaminy.

Ale ponieważ leki psychiatryczne zmieniają te neuroprzekaźniki, poziom witaminy B6 może również ulec zmianie.

Kiedy brałem leki przeciwdepresyjne i przeciwlękowe, dowiedziałem się, że powinienem uzupełniać witaminę B6.

Jest tak, ponieważ wykazano, że wiele leków wyczerpuje witaminę B6:

Wyświetlane owoce i warzywa z literą B i liczbą 6. Witamina B6 jest wyczerpana przez leki psychiatryczne.
Leki przeciwdepresyjne, w tym fluoksetyna (Prozac), paroksetyna (Paxil), sertralina (Zoloft), citalopram (Celexa), escitalopram (Lexapro), bupropion (Wellbutrin), mirtazapina (Remeron), wenlafaksyna (Effexor), amitryptylina (Elavililin) Adapin), Imipramine (Tofranil), Desipramine (Norpramin), Nortriptyline (Aventyl), Protriptyline (Vivactil).

Benzodiazepiny, w tym Diazepam (Valium), klorazepat (Tranxene), lorazepam (Ativan), Clonazepam (Klonopin), Alprazolam (Xanax)

Więc jeśli weźmiesz jeden z powyższych leków, bardzo polecam suplementację witaminą B6.

Leki zubożające witaminę B2 również pośrednio zubożą witaminę B6, ponieważ B2 jest wymagana do aktywacji B6:

Leki przeciwpsychotyczne, w tym Arypiprazol (Abilify), Kwetiapina (Seroquel), Risperidon (Risperdal), Olanzapina (Zyrexa), Haloperidol (Haldol), Paliperydon (Invega), Ziprasidon (Geodon)

Leki przeciwdrgawkowe i stabilizatory nastroju, w tym fenytoina (Dilantin), karbamazepina (Tegretol), Primidone (Mysoline), Metsuxamid (Elontin), kwas walproinowy (Depakote), topiramat (Topomax) i gabapentyna (Neurontin)


Objawy niedoboru B6 obejmują osłabienie, splątanie umysłowe, depresję, bezsenność i ciężkie objawy PMS.

Niektóre z najlepszych źródeł żywności witaminy B6 to ziemniaki, banany i kurczak. Te produkty spożywcze są zawarte w moim bezpłatnym przewodniku zakupów spożywczych pod kątem optymalnego zdrowia mózgu i zdrowia psychicznego.

Kliknij tutaj, aby zasubskrybować
6. Witamina B12 i 7. Kwas foliowy
Witamina B12 i kwas foliowy to niezbędne witaminy B, które odgrywają kluczową rolę w metylacji, jednym z najważniejszych procesów w twoim ciele i mózgu dla optymalnej energii i funkcji układu nerwowego.

Jeśli masz depresję, prawdopodobnie we krwi krąży niższy poziom witaminy B12 i kwasu foliowego, a osoby z niskim poziomem kwasu foliowego i witaminy B12 są bardziej narażone na rozwój depresji.

Jednak zamiast patrzeć na poziom kwasu foliowego i witaminy B12 we krwi, lekarze często przepisują wszelkiego rodzaju leki psychiatryczne, które, jak wykazano, zmniejszają poziom kwasu foliowego i witaminy B12, w tym:

Leki przeciwdepresyjne - Fluoksetyna (Prozac), Paroksetyna (Paxil), Sertralina (Zoloft), Citalopram (Celexa), Escitalopram (Lexapro), Bupropion (Wellbutrin), Mirtazapina (Remeron), Wenlafaksyna (Effexor), Amitryptylina (Elavilinininininin) ), Imipramina (Tofranil), Desipramina (Norpramin), Nortryptylina (Aventyl), Protryptylina (Vivactil)

Benzodiazepiny - Diazepam (Valium), klorazepat (Tranxene), lorazepam (Ativan), Clonazepam (Klonopin), Alprazolam (Xanax)

Leki przeciwpsychotyczne, w tym Arypiprazol (Abilify), Kwetiapina (Seroquel), Risperidon (Risperdal), Olanzapina (Zyrexa), Haloperidol (Haldol), Paliperydon (Invega), Ziprasidon (Geodon)

Leki przeciwdrgawkowe i stabilizatory nastroju, w tym lit (litobid), fenytoina (dilantyna), karbamazepina (tegretol), prymidon (mysolina), metsuxamid (elontin), kwas walproinowy (depakot), topiramat (topomax) i gabapentyna (neurontin)

Niedobór witaminy B12 i kwasu foliowego może prowadzić do niemożności prawidłowego metylowania i wzrostu poziomu homocysteiny. Może to pogorszyć depresję, drażliwość, zmęczenie, splątanie i zapominanie.

Jeśli zdecydujesz się na suplementację folianem, unikaj syntetycznego kwasu foliowego. Zamiast tego powinieneś wziąć biologicznie aktywną formę folianu (metylofolan).

Biorę metylofolian. To najskuteczniejsza uzupełniająca forma kwasu foliowego. Wiele osób, w tym ja, ma mutacje genetyczne w enzymie, który wytwarza l-metylofolian w organizmie. Kwas foliowy jest marnotrawstwem i może faktycznie zaszkodzić, jeśli masz tę mutację genetyczną.

Metylofolan pomaga również wytwarzać SAM-e w organizmie, co może pomóc w walce z depresją i poprawić nastrój.

Jeśli zdecydujesz się na suplementację B12, powinieneś unikać wersji półsyntetycznej (cyjanokobalaminy) i przyjąć postać metylowaną (metylo-B12), która jest lepiej wchłaniana.

Dobrymi źródłami naturalnego kwasu foliowego są zielenina liściasta, szparagi, brokuły, kalafior, truskawki.

B12 znajduje się głównie w pokarmach zwierzęcych, a wątroba wołowa jest naprawdę dobrym źródłem.

Te produkty spożywcze są zawarte w moim bezpłatnym przewodniku zakupów spożywczych pod kątem optymalnego zdrowia mózgu i zdrowia psychicznego.

Powinieneś regularnie monitorować swoje poziomy witaminy B12. Możesz łatwo przetestować swoje poziomy samodzielnie, zamawiając ten test laboratoryjny.

Więcej
Oto are niektóre inne składniki odżywcze zostały wyczerpane przez leki psychiatryczne. Obniżone poziomy pojawiają się w badaniach - po prostu nie tak konsekwentnie jak powyższe składniki odżywcze - dlatego należy nadal rozważyć suplementację:

Witamina D - leki przeciwdepresyjne, benzodiazepiny, leki przeciwpsychotyczne, stabilizatory nastroju

Witamina B1 - Benzodiazepiny, leki przeciwpsychotyczne

Biotyna - benzodiazepiny, leki przeciwpsychotyczne, stabilizatory nastroju

Niezbędne kwasy tłuszczowe, w tym kwasy Omega-3 - leki przeciwdepresyjne

Sód (dodaj sól morską do posiłków) - Leki przeciwdepresyjne

Glutation - leki przeciwdepresyjne

Wapń - benzodiazepiny, leki przeciwpsychotyczne, leki przeciwdepresyjne, stabilizatory nastroju

Witamina K - benzodiazepiny, leki przeciwpsychotyczne, stabilizatory nastroju

Witamina C - Leki przeciwdepresyjne, Stymulanty (Adderall), Leki przeciwpsychotyczne

Inozytol - stabilizatory nastroju, leki przeciwpsychotyczne

Witamina B3 - leki przeciwdepresyjne

Potas - stymulatory (Adderall)

Witamina A - Leki przeciwpsychotyczne

Karnityna - leki przeciwpsychotyczne

Różne minerały (cynk, selen i mangan) - leki przeciwdepresyjne


Wniosek
Najważniejsze jest to, że leki, które możesz spożywać, aby kontrolować swoje zdrowie psychiczne, faktycznie zmniejszają wchłanianie składników odżywczych i mogą obrabiać twoje ciało i mózg z niezbędnych witamin i minerałów. Może to prowadzić do niepożądanych efektów ubocznych i pogorszenia zdrowia.

Ponadto niedobory witamin i składników mineralnych są w rzeczywistości ogromną przyczyną problemów zdrowia psychicznego na początek.

Na szczęście możesz uniknąć skutków ubocznych, a nawet kontrolować i przezwyciężyć przewlekłą chorobę psychiczną bez leków, przywracając te brakujące składniki odżywcze:

koenzym Q10

Magnez

Melatonina

Witamina B2

Witamina B6

Kwas foliowy

Witamina b12

Prawie wszystkie te składniki odżywcze są zawarte w suplemencie Optimal Energy. To najlepszy i najprostszy sposób na przywrócenie energii i jasności umysłu podczas przyjmowania leków psychiatrycznych.

Gdybym tylko przepisał powyższe składniki odżywcze, nie potrzebowałbym leków. Zamiast tego dostałem receptę, która pogorszyła moje podstawowe niedobory i wbiła mnie w głębszą dziurę zdrowia psychicznego.

Jeśli musisz wziąć przepisany lek, możesz zrównoważyć wiele skutków ubocznych i doświadczyć znacznie lepszego zdrowia, uzupełniając powyższe składniki odżywcze.

Dlaczego więc te informacje nie są przekazywane pacjentom przyjmującym leki psychiatryczne? Ponieważ niestety prawie wszyscy lekarze nie wiedzą, że leki mogą wyczerpać rezerwy żywieniowe.

Na razie musisz sam wiedzieć o niedoborach składników odżywczych.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, w sekcji źródłowej tego artykułu znajduje się kilka podręczników i zasobów, w tym podręcznik dotyczący niedoboru składników odżywczych wywołany lekami oraz koszt żywieniowy leków na receptę.

Lubisz ten artykuł? Możesz polubić także mój BEZPŁATNY przewodnik po jedzeniu dla optymalnego zdrowia mózgu i zdrowia psychicznego!
Kliknij tutaj, aby zasubskrybować
KLIKNIJ TUTAJ, ABY POBRAĆ DARMOWY PRZEWODNIK
Żyj optymalnie,
Jordan Fallis
Połącz się ze mną
Bibliografia:
Pelton, Lavalle, Hawkins, Krinsky. Poradnik usuwania substancji odżywczych wywołany przez narkotyki. Lexi-Comp; 2nd Ed., 2001

Pelton R. Lavalle. Koszt żywieniowy leków na receptę. Morton Publishing Co, 2nd Ed., 2004

Vaglini F, Fox B. Biblia o skutkach ubocznych: dietetyczne rozwiązanie niepożądanych skutków ubocznych typowych leków. Broadway, 2005.

A-Z Przewodnik po interakcjach między lekami, ziołami i witaminami Poprawione i rozszerzone Wydanie drugie: Popraw swoje zdrowie i unikaj skutków ubocznych przy jednoczesnym stosowaniu wspólnych leków i naturalnych suplementów

Kishi T i in., „Hamowanie oddychania mięśnia sercowego za pomocą leków psychoterapeutycznych i zapobieganie przez koenzym Q”, Biomedyczne i kliniczne aspekty koenzymu Q, Yamamura Y, Folkers K i Ito Y, red., Elsevier / NorthHollandBiomedical Press: Amsterdam, 1980, vol2 , 129-154.

Recepta na odżywianie, wydanie trzecie, (2000, Balch & Balch)

https://tantor-site-assets.s3.amazonaws ... _PDF_1.pdf

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/7728363

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/8848522

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/1289919

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/6262379

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/7150370

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/6705444

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/6626265

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/6737696

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/6167651

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/1578091

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/9155210

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/10896698

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/7150370

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/10746516

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/9861593

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16542786

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/11041381

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/9368236

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18705537

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16542786

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17568057

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/635065

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22081620

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23313551

https://umm.edu/health/medical/altmed/s ... /melatonin

http: // pensytatehershey.adam.com/content.aspx?productId=107&pid=33&gid=000712

http://pennstatehershey.adam.com/conten ... gid=000706

http://www.tandfonline.com/doi/abs/10.1 ... 0802534408

http://www.naturemade.com/~/media/Image ... 20FNL.ashx

Medycznie recenzowane przez dr Freda Hui, MD, CCFP, CAFC
0 x


czasem tak długo wpatrujemy się w zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które już dawno się otworzyły...

cedric
Posty: 5393
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 82
x 126
Podziękował: 3144 razy
Otrzymał podziękowanie: 7970 razy

Re: TRUCIZNY (żywność, leki, kosmetyki)

Nieprzeczytany post autor: cedric » wtorek 11 lut 2020, 11:11

https://www.jonbarron.org/detoxing-full ... you-dumber

"Chemikalia w kanapie zmniejszają IQ | Blog Natural Health
Napisane przez: Hiyaguha Cohen

08 listopada 2016 r

W jedną stronę Twoja kanapa czyni cię głupszym
Chemikalia na kanapie Zmniejsz IQ
Wiadomości błyskawiczne: substancje chemiczne zmniejszające palność na kanapach powodują, że Amerykanie tracą około 11 milionów punktów IQ rocznie.

Niedawny komunikat informował, że trudnopalne chemikalia zwane PBDE (polibromowane etery difenylowe) powodują, że Amerykanie tracą około 11 milionów punktów IQ rocznie. 1 PBDE zostały wycofane w USA do końca 2012 r. Z powodu problemów zdrowotnych, ale przed w tym czasie większość kanap była obłożona materiałem, co oznacza, że ​​jeśli twoja kanapa ma więcej niż kilka lat, prawdopodobnie tracisz kilka komórek mózgowych za każdym razem, gdy tulisz się do poduszek. PBDE mają inne głębokie skutki zdrowotne, poza tym, że ludzie stają się głupsi, ale biorąc pod uwagę, że 20 procent Amerykanów uważa, że ​​Słońce krąży wokół Ziemi i że tylko 51 procent może zidentyfikować Nowy Jork na mapie, wszelkie obrażenia inteligencji są niepokojące. 2 Na kogo stać rozrzucać inteligentne komórki?

PBDE są tak wszechobecne w środowisku, że istnieje duże prawdopodobieństwo, że masz już dawkę dawek i możesz ją otrzymywać za każdym razem, gdy zrelaksujesz się w salonie, w zależności od wieku twoich mebli. Badanie z 2012 r. Wykazało, że 94% wszystkich kanap wyprodukowanych po 2005 r. Zawierało środki zmniejszające palność, więc jest bardzo prawdopodobne, że masz kanapę obciążoną niektórymi wersjami rzeczy3. W tym samym badaniu stwierdzono różnice w koncentracji, a niektóre sofy mają „tylko sportowe” ”Cztery do pięciu procent masy zmniejszającej palność, ale inne aż o 11 procent.

A jeśli masz nową, ładną kanapę? Niestety, PBDE zostały zastąpione nowszymi chemikaliami, a przynajmniej niektóre z tych chemikaliów nadal używanych są paskudne. Na przykład, jedną substancją chemiczną powszechnie występującą w środkach zmniejszających palność, stosowanych obecnie w nowszych kanapach, są chlorowane tris, czyli TDCPP.4. Jest to podejrzewany czynnik rakotwórczy, a w rzeczywistości podobna substancja chemiczna została zakazana w odzieży dziecięcej w 1970 roku po ujawnieniu się problemów zdrowotnych. Ponadto istnieje wiele innych substancji chemicznych stosowanych w uniepalniaczach nowej generacji, o których wiemy bardzo mało. Mogą być lepsze niż PBDE; mogą być znacznie gorsze.

Wróćmy jednak do badań. Czy siedzenie na kanapie naprawdę może podważyć twój spryt? Pewnie, zgodnie z badaniem opublikowanym właśnie w The Lancet Diabetes and Endocrinology. Badanie wykazało, oprócz wspomnianego powyżej IQ, że same PBDE powodują 43 000 przypadków niepełnosprawności intelektualnej w USA rocznie. W Europie, w której PBDE zakazano stosowania mebli od 2008 r., A nawet wtedy były mniej wszechobecne, jest tylko 3200 przypadków rocznie. Podobnie w całej Europie tylko 873,000 punktów IQ jest traconych rocznie z powodu PBDE, mniej niż jedna dziesiąta amerykańskiej sumy, pomimo faktu, że populacja Europy przekracza populację USA o 425 milionów, po raz kolejny wzmacniając fakt, że chemikalia rzeczywiście wpływają na mózg. Nic dziwnego, że te europejskie dzieci palą Amerykanów podczas standardowych testów.

Wcześniejsze testy wykazały również zaskakujące dowody, że PBDE wpływają na inteligencję, a także powodują nadpobudliwość u dzieci. Naukowcy z University of Cincinnati Medical School odkryli, że dzieci, które miały prenatalną ekspozycję na wysoki poziom PBDE, rozwinęły problemy poznawcze i wyższe wskaźniki nadpobudliwości we wczesnym dzieciństwie.5 Późniejsze badania z University of California w Berkeley potwierdziły te ustalenia.

Najważniejsze jest to, że biorąc pod uwagę wszystkie spustoszenia spowodowane przez PBDE i inne środki zmniejszające palność (znowu, nie mówiąc już o spowodowanych problemach fizycznych), chemikalia nie wydają się wykonywać pracy, którą powinny. Według Lindy Birnbaum, dyrektora National Institute of Environmental Health Sciences: „Istnieje coraz więcej dowodów na to, że przy stężeniach stosowanych w produktach nie chronią one przed pożarami”.

Pakiet Detoksykacji Wątroby od Podstawowych Nutritionals
Dobrą wiadomością jest to, że w 2014 r. Kalifornia wprowadziła nowe prawo, które zezwala na sprzedaż kanap bez środków zmniejszających palność, pod warunkiem, że przejdą „test tlenia”, potwierdzający, że nie są łatwopalne.6 Piętnaście innych stanów przyjęło inspirację i wprowadziło podobne prawa w prace. Niestety ustawodawstwo Kalifornii zostało wstrzymane przez pozwy złożone przez firmy zmniejszające palność, ale mamy nadzieję, że wkrótce nastąpi rozstrzygnięcie. Ponadto prawo nadal dopuszcza stosowanie chemikaliów, ale niektórzy producenci podchodzą do wskazówek i tworzą bezpieczniejsze meble.

Jeśli nie masz pewności, czy warto wylegiwwać sie na wygodnej kanapie, możesz obejrzeć film Toxic Hot Seat w reżyserii Jamesa Redforda.
http://youtu.be/_hWwfcsJXHM

Jeśli to przekona Cię do unikania chemikaliów, możesz kupić nietoksyczne meble ze sklepów takich jak Ikea czy Pottery Barn, lub sprawdzić listę „bezpiecznych” producentów sof na stronie internetowej Environmental Working Group.7 Wybierz meble oznaczone TB117- Tag 2013, co oznacza, że ​​meble zostały wyprodukowane po wejściu w życie prawa Kalifornii i zapytaj producent, jeśli kawałek został potraktowany środkiem ogniochronnym, dla pewności. Jeśli po prostu nie możesz się rozdzielić z kanapą, na której już siedzisz, wiedz, że ważne jest, aby utrzymać pokrycie na poduszkach, jeśli pod nimi znajduje się piana, ponieważ pianka jest tam, gdzie są złe rzeczy.

 

 

1. ↑ Rapaport, Lisa. „Toksyczne chemikalia wiązały się z kosztami zdrowotnymi USA w wysokości 340 miliardów dolarów i utratą zarobków”. 17 października 2016 r. Reuters. 17 października 2016 r. Http://www.reuters.com/article/us-healt ... 8Reuters+H%+ 29
2. ↑ Lang, Nico. „14 zaskakujących rzeczy, których Amerykanie nie wiedzą, według numerów ankiet”. 7 października 2013 r. Katalog myśli. 18 października 2016 r. Http://thoughtcatalog.com/nico-lang/201 ... l-numbers/
3. ↑ Izrael, Brett. „Toksyczne kanapy: środki zmniejszające palność po wzroście mebli, wyniki badań”. 28 listopada 2012 r. Wiadomości na temat ochrony środowiska. 18 października 2016 r. Http://www.environmentalhealthnews.org/ ... ic-couches
4. ↑ „Dlaczego toksyczne środki zmniejszające palność są wciąż wokół nas?” 2016. Fundusz Ochrony Środowiska. 20 października 2016 r. Http://www.edf.org/health/dangers-of-to ... retardants
5. ↑ Maron, Dina Fine. „Środki zmniejszające palność związane z niższymi IQ, nadpobudliwość u dzieci.” 6 maja 2013 r. Scientific American. 19 października 2016 r. Http://www.scientificamerican.com/artic ... -children/
6. ↑ ​​Webb, Irina. „TB 117-2013: Co to oznacza dla ciebie?” Przeczytałem dla ciebie etykiety. 20 października 2016 r. Http://ireadlabelsforyou.com/tb-117-201 ... es-t-mean/
7. ↑ Przewodnik po bezpiecznej kanapie. ”Wrzesień 2016. Daj mi dobre rzeczy. 19 października 2016 r. Http://gimmethegoodstuff.org/safe-product-guides/sofa/
0 xAwatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 12963
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 901
x 319
Podziękował: 12900 razy
Otrzymał podziękowanie: 19605 razy

Re: TRUCIZNY (żywność, leki, kosmetyki)

Nieprzeczytany post autor: songo70 » poniedziałek 17 lut 2020, 09:55

20 MILIONÓW POLAKÓW OTRUTYCH - MINISTER NIE REAGUJE!!!

https://youtu.be/IjN4k7FndT4
0 x


panta rhei

Awatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 12963
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 901
x 319
Podziękował: 12900 razy
Otrzymał podziękowanie: 19605 razy

Re: TRUCIZNY (żywność, leki, kosmetyki)

Nieprzeczytany post autor: songo70 » piątek 21 lut 2020, 23:17

Kto i czym nas truje? Dr Jerzy Jaśkowski o działaniach wielkiej szóstki.

https://youtu.be/PN5qjbfgZa8
0 x


panta rhei

cedric
Posty: 5393
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 82
x 126
Podziękował: 3144 razy
Otrzymał podziękowanie: 7970 razy

Re: TRUCIZNY (żywność, leki, kosmetyki)

Nieprzeczytany post autor: cedric » środa 22 kwie 2020, 13:37

Siarczan baru -niby nieotoksyczny, ale może dawać efekty uboczne przy kontrastowaniu rtg. Trudno liczyć , że siarczan baru nie przenika do krwioobiegu przy podaniu doustnym. Czy kumulujący się w organizmie siarczan baru z różnych źródeł będzie nietoksyczny?
Bar uszczupla pulę siarczanu w organizmie, detoks solą EPSOM.
https://www.farmer.pl/fakty/swiat/chiny ... 27579.html
" Wykazano, że największe stężenie baru występuje w kościach (około 91% całkowitej ilości ustrojowej). "
https://www.lifelinediag.eu/bar-charakt ... agrozenia/
Bar w depilacji
https://kobieta.gazeta.pl/kobieta/7,160 ... oskow.html

"Inne preparaty
Siarczan baru stosuje się w wizualizacji prze- wodu pokarmowego i można go podawać zarówno do- ustnie, jak i doodbytniczo [10]. Nie jest absorbowany w przewodzie pokarmowym, jednak wchłonięty przez uszkodzone jelito może spowodować powikłania. Jego podawanie jest więc przeciwwskazane w przypadku podejrzenia przerwania ciągłości przewodu pokarmo- wego, np. w niedrożności, perforacji, przetoce, zapa- leniu otrzewnej, we wstrząsie septycznym i wrzodzie- jącym zapaleniu jelita grubego [6]. W tych sytuacjach stosuje się pozanaczyniowo ICM."
http://najczesciej-czytane.mededu.pl/al ... pozadanych
0 xcedric
Posty: 5393
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 82
x 126
Podziękował: 3144 razy
Otrzymał podziękowanie: 7970 razy

Re: TRUCIZNY (żywność, leki, kosmetyki)

Nieprzeczytany post autor: cedric » środa 22 kwie 2020, 14:56

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15377340

"Br J Dermatol. 2004 Sep; 151 (3): 557-64.
Siarczan baru o ujemnym potencjale zeta przyspiesza odbudowę bariery przepuszczalności skóry i zapobiega rozrostowi naskórka wywołanemu przez przerwanie bariery.

Fuziwara S1, Ogawa K, Aso D, Yoshizawa D, Takata S, Denda M.
Informacje o autorze

Streszczenie
TŁO:
Siarczan baru, stabilny materiał nieorganiczny, jest stosowany w środkach kontrastowych i produktach kosmetycznych ze względu na swoją stabilność. Ponieważ ujemny zewnętrzny potencjał elektryczny przyspiesza naprawę bariery skórnej po rozerwaniu bariery, postawiliśmy hipotezę, że miejscowe stosowanie siarczanu baru może wpływać na szybkość odzyskiwania bariery skórnej w zależności od jej potencjału zeta.
[…]
WYNIKI:
Istniała znacząca korelacja między wskaźnikiem odzysku bariery a potencjałem zeta siarczanu baru stosowanym miejscowo. Siarczan baru o ujemnym potencjale zeta znacznie przyspieszył odzyskiwanie bariery, ale siarczan baru o dodatnim potencjale zeta nie przyspieszył ani nawet nie opóźnił naprawy bariery. Siarczan baru z ujemnym potencjałem zeta miał dyfraktogram rentgenowski inny niż ten z potencjałem dodatnim. Na rozkład wapnia w naskórku miała również wpływ biegunowość potencjału zeta.
WNIOSKI:
Odkrycia te sugerują nowe podejście farmakologiczne do zmiany funkcji bariery lub hiperplazji naskórka z cząstkami nieorganicznymi w zdrowej i chorej skórze."

Bar-antagonista siarczanu
W poprzednim komentarzu mieliśmy info o dociążaniu żywności siarczanem baru. Jednak , jesli ktoś wpadnie na pomyśł uzycia chlorku, octanu, węglanu, może to powodować kradzież siarczanu w organizmie-będzie to żywność zubożona w siarczan. Jest to jeszcze jeden punkt dla regularnego odtwarzania puli siarczanu w organizmie. Bar , jako agonista wapnia może powodować wszystkie skutki z tym związane- zaburzenia rytmu serca, nadciśnienie, uszkodzenia chrząstek, paraliż,uszkodzenia narządów. Konieczna jest świadomośc pochodzenia wody pitnej i kontroli punktów poboru wody, stacji uzdatniania wody, wodociągów, sprzedazy wody butelkowanej.

Ksiązka str.474 i dalej
"Remediation of Heavy Metals in the Environment"

https://books.google.pl/books?id=XWgNDg ... in&f=false

Bar w tatuażach
https://www.karger.com/Article/Fulltext/369196
0 xcedric
Posty: 5393
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 82
x 126
Podziękował: 3144 razy
Otrzymał podziękowanie: 7970 razy

Re: TRUCIZNY (żywność, leki, kosmetyki)

Nieprzeczytany post autor: cedric » środa 22 kwie 2020, 15:43

Bar jest używany w wiertnictwie, szczególnie łupkowym.
Wody z takich terenów mogą przekraczać normy.

https://deon.pl/swiat/34-pomorskiego-na ... wego,59475
"1. ODPADY POWSTAJĄCE PRZY POSZUKIWANIU GAZU ŁUPKOWEGO
Wielkość wydobywanych zasobów gazu łupkowego w naszym kraju można sza- cować na poziomie około 350 mld m3. Poszukiwanie i eksploatacja gazu łupkowego wymaga wykonywania odwiertów pionowych i poziomych, które sięgają nawet kilka tysięcy metrów w głąb ziemi. W Polsce do 2021 roku prognozowane jest 333 wierceń."
http://www.eko-dok.pl/2014/44.pdf
0 xcedric
Posty: 5393
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 82
x 126
Podziękował: 3144 razy
Otrzymał podziękowanie: 7970 razy

Re: TRUCIZNY (żywność, leki, kosmetyki)

Nieprzeczytany post autor: cedric » środa 17 cze 2020, 11:36

https://RAM.neon24.pl/post/155941,szcze ... gene-drive

"Chlordekon, substancja, która jest rozpylana w gajach bananowych jako pestycyd, spowodował bezprecedensową katastrofę zdrowotną na wyspach Martynice i Gwadelupie, dotyczącą 800 000 ich mieszkańców. Połowa populacji mężczyzn zapadła na raka prostaty, bezpłodność na wyspach wzrasta, a wszystkie dzieci na wyspach są skażone pestycydem. Chlordekon pozostanie w glebie nawet przez całe stulecie.
https://www.independentsciencenews.org/ ... etual-ban/
https://www.independent.co.uk/news/worl ... 02816.html"
0 xAwatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 12963
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 901
x 319
Podziękował: 12900 razy
Otrzymał podziękowanie: 19605 razy

Re: TRUCIZNY (żywność, leki, kosmetyki)

Nieprzeczytany post autor: songo70 » czwartek 30 lip 2020, 14:44

0 x


panta rhei

Awatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 15586
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 27
x 827
Podziękował: 29148 razy
Otrzymał podziękowanie: 23454 razy

Re: TRUCIZNY (żywność, leki, kosmetyki)

Nieprzeczytany post autor: janusz » poniedziałek 05 paź 2020, 22:24

(1) GIS ostrzega: Buraczki z martwymi szkodnikami w sklepie (2) INICJATYWY POWROTU do ZDROWEJ ZIEMI
5 paź 2020

https://www.youtube.com/watch?v=8Czj-Zf4yMQ

niezaleznatelewizja
0 xcedric
Posty: 5393
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 82
x 126
Podziękował: 3144 razy
Otrzymał podziękowanie: 7970 razy

Re: TRUCIZNY (żywność, leki, kosmetyki)

Nieprzeczytany post autor: cedric » środa 23 gru 2020, 00:49

Wiadomo, że butelki plastikowe mogą być źródłem mikroplastiku i antymonu, ale to samo dotyczy też tkanin poliestrowych
https://drlwilson.com/Articles/EB.htm
" Antymon to bardzo toksycznym metalem, który prawdopodobnie nabywamy kilka lat nosząc poliestrowe ubrania. Poliester zawiera trochę antymonu."
0 xcedric
Posty: 5393
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 82
x 126
Podziękował: 3144 razy
Otrzymał podziękowanie: 7970 razy

Re: TRUCIZNY (żywność, leki, kosmetyki)

Nieprzeczytany post autor: cedric » środa 23 gru 2020, 00:57

Rtęć -antagonista selenu, siarki, cynku
https://www.nationalgeographic.com/news ... y-science/
" Samce ptaków, które jedzą żywność skażoną rtęcią, wykazują „zaskakujące” zachowania homoseksualne, jak odkryli naukowcy"
0 xcedric
Posty: 5393
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 82
x 126
Podziękował: 3144 razy
Otrzymał podziękowanie: 7970 razy

Re: TRUCIZNY (żywność, leki, kosmetyki)

Nieprzeczytany post autor: cedric » piątek 12 lut 2021, 16:44

0 xODPOWIEDZ