Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

MAGNEZ ...i wszystko na ten temat

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: MAGNEZ ...i wszystko na ten temat

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » sobota 24 mar 2018, 21:56

Zwapnienie i jego likwidacja za pomocą

magnezu i tiosiarczanu sodu


viewtopic.php?p=85905#p85905
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

ramibi
Posty: 137
Rejestracja: niedziela 01 sty 2017, 12:37
x 6
x 2
Podziękował: 46 razy
Otrzymał podziękowanie: 78 razy

Re: MAGNEZ ...i wszystko na ten temat

Nieprzeczytany post autor: ramibi » poniedziałek 26 mar 2018, 20:36

Zrobiłem sobie oliwę magnezową i zacząłem stosować jako antyperspirant, strasznie mnie swędzi, szczypie :/, za dużo psikam?
0 x



Awatar użytkownika
Kiszka
Posty: 1163
Rejestracja: niedziela 26 lut 2017, 19:24
x 22
x 57
Podziękował: 2675 razy
Otrzymał podziękowanie: 1203 razy

Re: MAGNEZ ...i wszystko na ten temat

Nieprzeczytany post autor: Kiszka » poniedziałek 26 mar 2018, 20:42

Za mocne stężenie, dolej wody sobie, ewentualnie poczekać chwilę z 10 min i zmyć wodą. 10-15 min wystarczy żeby magnez się wchłoną.
0 x


Czołem Wielkiej i wolnej Polsce!

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: MAGNEZ ...i wszystko na ten temat

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » środa 26 wrz 2018, 00:24

Cudowny magnez.

Dr Carolyn Dean


Obrazek
a303 Sierpień 21, 2018 Zdrowie 5

Każdego dnia słyszę kolejną historię sukcesu z magnezem…

Moja redaktorka brytyjskiego wydania Cudownego magnezu powiedziała mi, że jak tylko przeczytała mój rękopis, podarowała magnez przyjaciółce, która miała poważne skurcze mięśni. Przyjaciółka odwiedziła kilku lekarzy i nikt nie zdiagnozował jej stanu ani nie zaproponował jej ulgi. Magnez pomógł jej natychmiast.

Brat mojego agenta książki nie może uwierzyć, jak bardzo jego energia poprawiła się po magnezie, a objawy menopauzy u żony znikają, odkąd zaczęła przyjmować suplementy.

I każdego dnia słyszę też niepokojące historie o niedoborze Mg. Właśnie dzisiaj spacerując wzdłuż plaży w pobliżu mojego domu spotkałam 80-letniego dżentelmena, który poprosił mnie, bym usiadła i porozmawiała. Julius powiedział, że chodził po plaży jak ja, ale teraz jego artretyzm uniemożliwia mu to. Ale powiedział, że zaczął mieć symptomy artretyzmu po zażyciu leku na lekko podwyższony cholesterol.

Zamiast diety i Mg, jego lekarz natychmiast dał mu lek obniżający poziom cholesterolu. Kiedy zaczął odczuwać ból, który najwyraźniej pochodził od leku, zamiast odstawić lek i podawać magnez w celu obniżenia poziomu cholesterolu, by pomóc w detoksykacji leku, a także zmniejszyć skurcze mięśni, lekarz dał mu silne leki przeciwbólowe. A potem jego kostki zaczęły puchnąć, i Julius powiedział, że lekarz dał mu środek moczopędny!

I tak się dzieje, że jeden lek wywołuje objawy, które wymagają innego leku. Tego właśnie lekarze uczą się w szkole medycznej: o lekach. Nie uczą się o diecie i składnikach odżywczych, więc wydaje się, że wszystko co umieją, to przepisywać leki. Julius powiedział, że zamierza powiedzieć lekarzowi, żeby zmienił mu lek na cholesterol, co zresztą przez kilka lat obniżyło mu cholesterol z 205 do 185.

Powiedziałem mu, żeby przeszedł na dietę obniżającą cholesterol i zażywał Mg. Chociaż Julius powiedział, że wściekł się iż musi zażywać leki, i żałował, że nie dostał diety, to powiedział, że zanim zażyje Mg, będzie musiał zapytać lekarza. I moje serce zatonęło, ponieważ jego lekarz prawdopodobnie nie dowiedział się o suplementach Mg w szkole medycznej, i prawdopodobnie powiedziałby, że to niepotrzebne.

Lekarze wiedzą, że niedobór potasu jest niebezpieczny dla osób używających środki moczopędne, ale nie wiedzą, że Mg również wypłukuje się w równym stopniu. Niedobór Mg jest niezdiagnozowany i nierozpoznany, ponieważ do niedawna nie było dokładnego badania krwi na obecność magnezu. Pacjentów ostrzega się by przyjmowali suplementy potasu lub jedli pomarańcze i banany, ale nie ma porady na temat Mg. Mg nie jest tak łatwo dostępny jak potas; brakuje go w glebie, a większość nawozów nie zawiera Mg, więc większość pokarmów ma jego braki. Również gotowanie i przetwarzanie żywności zmniejsza zawartość Mg. Występuje w pełnych ziarnach, warzywach, orzechach i nasionach, ale większość ludzi nie je dużo, jeśli w ogóle, tych pokarmów.

A jeszcze, z jakiegoś powodu lekarze myślą, że dostajemy wszystkie składniki odżywcze w naszej SAD, Standardowej Amerykańskiej Diecie, i nie rozpoznają potrzeby suplementacji składników odżywczych. Wszystko to opiera się na edukacji medycznej finansowanej przez firmy farmaceutyczne, które nie mają żadnego interesu w promowaniu składników odżywczych. Witamin i minerałów nie można opatentować i są one stosunkowo niedrogie.

Moje badania do Cudownego magnezu przypomniały mi, że wszystkie procesy metaboliczne w organizmie, KAŻDY Z NICH, zależy od witamin i minerałów, które działają jako niezbędne współ-czynniki. Sam Mg jest współ-czynnikiem i odpowiada za funkcję 325 enzymów; jest bezwzględnym wymogiem, aby wapń dostał się do kości; powstrzymuje toksyczne chemikalia przed wejściem do mózgu; tańczy z wapniem, żeby wytwarzać impulsy nerwowe i impulsy mięśni; utrzymuje rozluźnione mięśnie, w tym serce i naczynia krwionośne, i wyzwala dziesiątki chorób – jeśli występuje jego niedobór.

Zalecana dzienna dawka Mg jest 350-400 mg, co tylko wystarcza żeby jedynie odeprzeć jego niedobór.

Ale dla optymalnego zdrowia i dla 22 chorób wywoływanych niedoborem magnezu, może potrzebna jest 2 x większa dawka.

Jednym z najlepszych źródeł Mg jest KELP, ale ma jedynie około 30 mg. Jedna łyżka migdałów ma go 33 mg. Skoro prawdopodobnie nie dostajemy wystarczającej dawki Mg z diety, to musimy zainteresować się suplementami Mg.

Stosowałam kilka rodzajów suplementów Mg. Napisałam o nich w wielu swoich książkach i na blogach. Ale w 2012 postanowiłam wykreować produkt magnezowy, który mogłabym stosować na swoje objawy.

Nazywa się ReMag Magnesium Solution.

Ma rozmiar pikometru, co oznacza, że jest wchłaniany w 100% na poziomie komórkowym, dzięki czemu komórki mają natychmiastowy dostęp do użytecznego Mg.
ReMag ma stężenie 60,000 ppm 99,99% czystego pierwiastkowego pikometrowego Mg.

Jest w 100% bio-dostępny, i można go również stosować miejscowo.

Kolejny bonus: nie ma skutku przeczyszczającego!

Wyjaśnię działanie przeczyszczające tego minerału. Mg ma cudowny, bezpieczny dla zdrowia mechanizm, który zapobiega jego gromadzeniu się w organizmie – efekt przeczyszczający. To co nie wchłania się do krwioobiegu i do komórek po podaniu Mg, przechodzi przez nerki w mocz, a także przez jelita, w postaci luźnego stolca.

Mój problem polega na tym, że każda inna forma Mg w tabletkach lub proszku dawała mi dość szybki efekt przeczyszczający. Oznacza to, że nie jestem w stanie utrzymać wystarczającej ilości Mg w krwi i komórkach, by skutecznie zwalczać objawy niedoboru Mg, zanim eksploduje on na drugim końcu!! Przykro, trochę dramatycznie, ale tak właśnie dzieje się z pewnym odsetkiem użytkowników Mg.

Kiedy zaczęłam stosować odpowiedni rodzaj Mg [ReMag], w końcu znalazłam ulgę dla większości moich objawów niedoboru Mg (kołatanie serca, skurcze mięśni nóg, bezsenność) bez efektu przeczyszczającego.

Jedyne przeciwwskazania do Mg występują u osób z całkowitą niewydolnością nerek, niedrożnością jelit, miastenią lub blokiem serca [przedsionkowo komorowym]. Ponadto, jeśli masz chorobę serca, możesz zauważyć, że zażywanie Mg może zmniejszyć zapotrzebowanie na leki na serce, i powinieneś być pod nadzorem lekarza, by kierował tym procesem.

Wymienione poniżej 22 obszary medyczne, które niedobór Mg wywołuje lub jest ich skutkiem, wszystkie zostały naukowo udowodnione. Ale od czasu publikacji Cudownego magnezu ludzie przysyłali mi historie sukcesu z Mg, które wykraczają poza poniższą listę. Powiedziano mi, że Mg spowodował, że skóra stała się gładka, wyleczyły się dziąsła, i poprawił się seks. W następnym wydaniu mojej książki przedstawię najnowsze badania dotyczące zdolności Mg do obniżenia poziomu cholesterolu w ten sam sposób jak statyny, ale bez skutków ubocznych.

Istnieją również dowody na to, że magnez jest ważny w leczeniu neuropatii cukrzycowej. Jak mówię w tej książce, jeśli masz stosować tylko jeden suplement – upewnij się, że to magnez!

Niedobór Mg wywołuje lub jest skutkiem następujących chorób:

– Lęki i ataki paniki – magnez (Mg) zwykle kontroluje hormony stresu nadnerczy.

– Astma – produkcja histaminy, jak i skurcze oskrzeli zwiększają się wraz z niedoborem Mg.

– Skrzepy krwi – Mg odgrywa ważną rolę w zapobieganiu powstawania zakrzepów krwi i utrzymywaniu rozrzedzonej krwi – podobnie jak aspiryna, ale bez skutków ubocznych.

– Choroba jelit – niedobór Mg spowalnia funkcję jelit, wywołując zaparcia, które mogą prowadzić do toksyczności i złego wchłaniania składników odżywczych, jak i zapalenia okrężnicy.

– Zapalenie pęcherza moczowego – skurcze pęcherza ulegają pogorszeniu z powodu niedoboru Mg.

– Depresja – serotonina, która podnosi nastroje, jest zależna od Mg. Mózg z niedoborem Mg jest także bardziej podatny na alergeny, obce substancje, które mogą wywoływać objawy podobne do chorób psychicznych.

– Detoks – Mg ma kluczowe znaczenie dla usuwania toksycznych substancji i metali ciężkich, takich jak aluminium i ołów.

– Cukrzyca – Mg zwiększa wydzielanie insuliny, ułatwiając metabolizm cukrów. Bez Mg insulina nie jest w stanie przenosić glukozy do komórek. Glukoza i insulina gromadzą się we krwi powodując różnego rodzaju uszkodzenia tkanek.

– Zmęczenie – pacjenci z niedoborem Mg często doświadczają zmęczenia, ponieważ niedostatecznie funkcjonują dziesiątki układów enzymatycznych. Wczesnym objawem niedoboru Mg jest często zmęczenie.

– Choroba serca – niedobór Mg jest powszechny u osób z chorobami serca. Mg jest podawany w szpitalach w ostrym zawale mięśnia sercowego i arytmii serca. Jak każdy inny mięsień, mięsień sercowy wymaga Mg. Jest również stosowany w leczeniu dusznicy bolesnej lub bólu w klatce piersiowej.

– Nadciśnienie tętnicze – przy niewystarczającej ilości Mg występuje skurcz naczyń krwionośnych i wysoki poziom cholesterolu, co prowadzi do problemów z ciśnieniem krwi.

– Hipoglikemia – Mg utrzymuje pod kontrolą insulinę; bez Mg może wystąpić epizod niskiego poziomu cukru we krwi.

– Bezsenność – produkcja regulującej sen melatoniny jest zaburzona bez wystarczającej ilości Mg.

– Choroba nerek – niedobór Mg przyczynia się do miażdżycowej niewydolności nerek. Niedobór Mg powoduje nieprawidłowe poziomy lipidów i pogarsza kontrolę cukru we krwi u pacjentów po przeszczepie nerki.

– Choroba wątroby prowadząca do niewydolności wątroby – niedobór Mg zwykle występuje podczas przeszczepu wątroby.

– Migrena – równowaga serotoniny zależy od Mg, a niedobór serotoniny może wywoływać migreny i depresję.

– Choroby układu mięśniowo-szkieletowego – fibrositis [zapalenie tkanki łącznej, zwłaszcza w kręgosłupie, prowadzi do sztywności stawów], fibromyalgia, skurcze mięśni, tiki oczu, skurcze i przewlekły ból szyi i pleców mogą być spowodowane niedoborem Mg, i łagodzone za pomocą suplementów Mg.

– Problemy z nerwami – Mg łagodzi zaburzenia nerwów obwodowych w całym ciele, takie jak migreny, skurcze mięśni, skurcze żołądkowo-jelitowe oraz skurcze łydek, stóp i palucha. Jest również stosowany w leczeniu objawów zawrotów głowy i dezorientacji.

– Położnictwo i ginekologia – Mg zapobiega zespołowi napięcia przedmiesiączkowego; zapobiega bolesnemu miesiączkowaniu (skurczowy ból podczas miesiączki); jest ważny w leczeniu niepłodności; i łagodzi przedwczesne skurcze, preeclampsia / rzucawka [wysokie ciśnienie, zatrzymanie płynów i białkomocz] , eclampsia [nadciśnienie prowadzące do śpiączki , stanowi zagrożenie dla zdrowia matki i dziecka] w czasie ciąży. Mg podaje się dożylnie na oddziałach położniczych w przypadku nadciśnienia wywołanego ciążą, oraz w celu zmniejszenia ryzyka porażenia mózgowego i zespołu nagłej śmierci niemowląt (SIDS). Mg powinno być wymaganym suplementem dla ciężarnych matek.

– Osteoporoza – stosowanie wapnia z wit. D dla zwiększenia wchłaniania wapnia bez równoważącej ilości Mg prowadzi do dalszego niedoboru Mg, co wywołuje kaskadę zdarzeń prowadzących do utraty masy kostnej.

– Zespół Raynauda – Mg pomaga rozluźnić spastyczne naczynia krwionośne, które powodują ból i drętwienie palców.

– Próchnica zębów – niedobór Mg powoduje niezdrowe połączenie fosforu i wapnia w ślinie, co uszkadza zęby.

Materiał pochodzi z książki Carolyn Dean, Cudowny magnez / The Miracle of Magnesium (2003 Ballantine Books: Nowy Jork, NY), 2003. s. 5-7.

Niekoniecznie uważam, że przed zażyciem Mg należy sprawdzić jego poziom. Jest to bardzo bezpieczny minerał, który nie gromadzi się w organizmie. Jeśli zażyjesz „zbyt dużo” Mg, to tylko dotknie cię efekt przeczyszczający, który eliminuje nadmiar. Jeśli bierzesz garść leków i zapytasz lekarza, czy możesz przyjmować Mg, może po prostu powiedzieć „nie”. Albo zrobi standardowy test na magnez w surowicy, który zwykle pokazuje normę.

Mg w surowicy jest bardzo niedokładnym jego pomiarem w organizmie. Mg w krwiobiegu, tj. Mg w surowicy, mierzy tylko 1% całkowitego magnezu w organizmie; zakres wynosi 1,8-3,6 mg / dL. Kiedy spada magnez w surowicy, mechanizmy organizmu przesuwają poziomy w górę przez wyciąganie Mg z kości i mięśni. Odbywa się to z bardzo ważnego powodu – mięsień sercowy wymaga stałego poziomu Mg, albo popada w skurcz – atak serca!

Nieco lepszym testem jest Magnez RBC. Może mierzyć 40% Mg całkowitego w organizmie. Zakres wynosi 4,2-6,8 mg / dL. Ale nie daj się zwieść myśleniu, że jeśli twój poziom wynosi 4,2, masz wystarczająco dużo Mg.

Ktoś ostatnio napisał prosząc o moje źródło optymalnego zakresu Mg wynoszącego 6,0-6,5 mg / dl. Zapytał, czy ten niższy poziom pochodzi z badań, czy też doszłam do niego empirycznie.

Powiedział także, że jego lekarze żywieniowo-metaboliczni nie zdawali sobie sprawy z używania 6 jako dolnego poziomu zamiast 4. Powtarzam: Mg w surowicy jest bardzo niedokładnym pomiarem magnezu w organizmie. Mg w krwiobiegu, czyli Mg w surowicy, mierzy tylko 1% całkowitego magnezu w organizmie; zakres wynosi 1,8-3,6 mg / dL. Kiedy spada Mg w surowicy, mechanizmy w organizmie przesuwają poziomy w górę przez ściąganie Mg z kości i mięśni. Odbywa się to z bardzo ważnego powodu – mięsień sercowy wymaga stałego poziomu Mg, albo popada w skurcz – atak serca!

W wielu amerykańskich stanach możesz zamówić własne badanie Magnesium RBC we krwi bez skierowania od lekarza. Firma dostarczająca tę usługę nazywa się Request A Test i test kosztuje $49.00. Umawiają cię z lokalnym laboratorium według kodu pocztowego dla pobrania krwi i wyniki dostajesz w ciągu 72 godzin.

Dr Carolyn Dean

Tłum. Ola Gordon/http://chomikuj.pl/OlaGordon

https://drcarolyndean.com/magnesium_miracle/
https://wolna-polska.pl/wiadomosci/cudo ... an-2018-08
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Kolendra
Posty: 361
Rejestracja: poniedziałek 18 gru 2017, 08:33
x 22
x 19
Podziękował: 309 razy
Otrzymał podziękowanie: 405 razy

Re: MAGNEZ ...i wszystko na ten temat

Nieprzeczytany post autor: Kolendra » środa 26 wrz 2018, 08:26

Mam pytanie dotyczące magnezu - suplementowalam się cytrynianem magnezu. Mam w domu chlorek z którego robię oliwkę ale rzadko się nią smaruję - za dużo zachodu. Chciałabym pobierać wewnętrznie chlorek magnezu ale słyszałam, że zakwasza organizm. Czy to prawda? Ja i tak mam dość niskie pH i nie chcę wprowadzać do diety dodatkowego '' zakwaszacza''...
0 x



Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: MAGNEZ ...i wszystko na ten temat

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » środa 26 wrz 2018, 09:32

Kolendra pisze:
środa 26 wrz 2018, 08:26
ale słyszałam, że zakwasza organizm. Czy to prawda?
gdzie to słyszałaś?
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Kolendra
Posty: 361
Rejestracja: poniedziałek 18 gru 2017, 08:33
x 22
x 19
Podziękował: 309 razy
Otrzymał podziękowanie: 405 razy

Re: MAGNEZ ...i wszystko na ten temat

Nieprzeczytany post autor: Kolendra » środa 26 wrz 2018, 11:23

Chyba na str pepsi Eliot... Prawda to czy mit?
0 x



Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: MAGNEZ ...i wszystko na ten temat

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » środa 26 wrz 2018, 13:16

Magnez jest jak najbardziej alkalizujący.

Chlorek magnezu wspomaga zakwaszenie żołądka, ale to 2 różne sprawy.
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Kolendra
Posty: 361
Rejestracja: poniedziałek 18 gru 2017, 08:33
x 22
x 19
Podziękował: 309 razy
Otrzymał podziękowanie: 405 razy

Re: MAGNEZ ...i wszystko na ten temat

Nieprzeczytany post autor: Kolendra » środa 26 wrz 2018, 15:34

Aha, bo wiem że magnez alkalizuje ale w formie chlorku słyszałam że zakwasza i to nie tylko żołądek. Ja ph mam dość niskie i nie chciałam sobie jeszcze pogorszyć. Tzn ze mogę bez obawy chlorek magnezu brać?
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: MAGNEZ ...i wszystko na ten temat

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » środa 26 wrz 2018, 15:36

Możesz, znacznie szybciej dostaniesz rozwolnienia, niż cokolwiek zakwasisz chlorkiem magnezu.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Kolendra
Posty: 361
Rejestracja: poniedziałek 18 gru 2017, 08:33
x 22
x 19
Podziękował: 309 razy
Otrzymał podziękowanie: 405 razy

Re: MAGNEZ ...i wszystko na ten temat

Nieprzeczytany post autor: Kolendra » środa 26 wrz 2018, 17:13

Skoro już jesteśmy przy temacie magnezu to jeszcze mam małe pytanko - czy mogę zamiast chlorku magnezu pobierać sól nigari? Podobno to to samo, nigari niby naturalniejsze.
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: MAGNEZ ...i wszystko na ten temat

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » środa 26 wrz 2018, 19:00

Przecież to w 95% chlorek magnezu, ale jeśli lubisz dużo płacić, to czemu nie.
Ja użyłbym naturalnego chlorku magnezu z Morza Martwego i zresztą takiego używam, oprócz robienia oliwy magnezowej.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Kolendra
Posty: 361
Rejestracja: poniedziałek 18 gru 2017, 08:33
x 22
x 19
Podziękował: 309 razy
Otrzymał podziękowanie: 405 razy

Re: MAGNEZ ...i wszystko na ten temat

Nieprzeczytany post autor: Kolendra » środa 26 wrz 2018, 19:58

Nie kosztuje dużo, kg za 24 zł około a ze Stanlabu czysty chlorek 22 zł. Zawsze zabieram z Polski bo w aptece czysty chlorek mają tu jedynie w małych opakowaniach i wychodzi drogo a nigari pochodzenia francuskiego wyniuchalam w sklepie ze zdrową żywnością w cenie jak powyżej. Chciałam tylko wiedzieć czy to może zastąpić czysty chlorek.
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: MAGNEZ ...i wszystko na ten temat

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » środa 26 wrz 2018, 20:32

Na upartego zastąpić może, w końcu to aż 95% chlorku. Używają tego głównie z tego powodu, że zakwasza szybko mleczko sojowe i powstaje w rezultacie toffu. Zwykłe mleko krowie też szybko zakwasza, ale to chyba nie problem, bo żołądek jeszcze szybciej produkuje twaróg ze słodkiego mleka. Wprawdzie będziesz używała znacząco większych ilości niż do toffu, ale pozostałe składniki krzywdy nie powinny ci zrobić.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Valter
Posty: 51
Rejestracja: środa 19 wrz 2018, 13:46
x 1
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podziękowanie: 20 razy

Re: MAGNEZ ...i wszystko na ten temat

Nieprzeczytany post autor: Valter » wtorek 02 paź 2018, 11:27

Witajcie. Napisałeś blu w swoim poście:
blueray21 pisze:
sobota 18 lis 2017, 15:03
Cytrynian magnezu po prostu występuje w 2-ch postaciach: uwodnionej i nie uwodnionej.
Postać uwodniona (krystaliczna) łatwo rozpuszcza się w wodzie, łatwo przyswaja, ale jest kwaśna, choć nie na tyle, żeby pobieranie magnezu w tej postaci miało jakiekolwiek znaczenie dla zakwaszania organizmu.
Z postacią nieuwodnioną (biały proszek), o obojętnym smaku problem jest taki, że dla przyswojenia musi przereagować z kwasem żołądkowym, co w efekcie da chlorek magnezu przyswajalny w ok 70%. Jednak całkowita przyswajalność tej postaci jest jeszcze niższa, bo całość praktycznie nigdy nie zdąży w żołądku przereagować.
Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest "produkować" sobie cytrynian w niskim stężeniu w płynie, wtedy postać nieuwodniona prawie się nie wytrąca z upływem czasu.
a tutaj na stronie suplementu napisane jest:
Cytrynian magnezu w formie bezwodnej jest postacią dobrze rozpuszczalną w wodzie. Formy uwodnione są formami dużo tańszymi ale gorzej przyswajalnymi ze względu na zawartą wodę i słabą zdolność do rozpuszczania.

Pytam gdyż chciałem zakupić czysty cytrynian magnezu o wzorze:C6H6O7Mg w sklepie z odczynnikami ale chyba jest on nie uwodniony. Lepiej zostać przy chlorku magnezu którego aktualnie używam czy mimo wszystko ten cytrynian będzie lepiej przyswajalny?
Pozdrawiam
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: MAGNEZ ...i wszystko na ten temat

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » wtorek 02 paź 2018, 20:51

Tak naprawdę to obydwa cytryniany mają rozpuszczalność do d... Z kart charakterystyk jeden ma 16 drugi 40 g /litr wody, podobnie do boraksu. Samemu robiony cytrynian w niskim stężeniu jest z pewnością przyswajalny w tych podawanych granicach 93%, jest on już rozpuszczony w wodzie.
Osobiście przeszedłem na glicynian magnezu kupowany w 'podkowie', głównie ze względu na żonę, bo teraz praktycznie każda forma magnezu wywołuje u niej gazy i bulgoty, glicynian najmniej. Na "zachodzie" glicynian ma dobrą opinię i cenę też. Jest trochę niewygodny, bo jedna porcja wchodzi w aż 2 kapsułki 00. Po prostu ma zawartość tylko 10% jonów magnezu.
Jeśli twój organizm toleruje dobrze chlorek magnezu, to przy nim pozostałbym, bo mimo niższej przyswajalności (zawsze można dołożyć transdermalnie) ma inne zalety. W USA za magnezowy spray z minerałami, czyli taki nieco oczyszczony chlorek z Morza Martwego sprzedają w cenie 119 USD, za niezbyt wielki pojemnik. Powala. Ale działa, 2 -3 psiknięcia i masz ponad dawkę.
O ile twój organizm toleruje chlorek, to połykałbym go dalej i ewentualnie uzupełniał moczeniem. Nie przejmuj sie przyswajaniem, nadmiar zawsze wypłynie, może byc tylko problem reakcji na zawyżoną podaż.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

cedric
Posty: 7191
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 95
x 179
Podziękował: 4035 razy
Otrzymał podziękowanie: 11142 razy

Re: MAGNEZ ...i wszystko na ten temat

Nieprzeczytany post autor: cedric » środa 12 gru 2018, 21:25

https://zobaczzrozum.wordpress.com/2017 ... #more-8268

"Ciało dorosłego człowieka zawiera 22-26 g magnezu. Znajduje się on w:

60% w układzie kostnym (z czego 25% to pula szybko wymienialna)
20% w mięśniach szkieletowych
20% w innych tkankach, głównie w układzie nerwowym, wątrobie, nerkach i przewodzie pokarmowym.
tylko 1% znajduje się w przestrzeni zewnątrzkomórkowej (w erytrocytach i osoczu).
Magnez reguluje aktywność parathormonu, co pośrednio wpływa na wzrost i gęstość kości. Bierze udział w procesie skurczu mięśnia sercowego, zmniejsza przepuszczalność błon komórkowych, działa antyarytmicznie(skuteczność porównywalna do amiodaronu).



Niedobór magnezu, może powodować wzrost CRP w surowicy krwi (CRP jest jednym z wykładników stanu zapalnego)."
0 x



Valter
Posty: 51
Rejestracja: środa 19 wrz 2018, 13:46
x 1
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podziękowanie: 20 razy

Re: MAGNEZ ...i wszystko na ten temat

Nieprzeczytany post autor: Valter » poniedziałek 17 gru 2018, 14:12

Witam. Chciałem powrócić jeszcze do chlorku magnezu. Mianowicie biorę go praktycznie co dziennie po 5/7,5ml koncentratu 1:2 z wodą, ale oprócz tego pobieram sobie jeszcze parę razy dziennie zwykłą szarą kamienną sól, szczyptę małą na szklankę no i lubię sobie dolać raz na kilka dni 1/5 część szklanki wody "Zuber" do mojej mineralnej mocno gazowanej. Takie moje pytanie czy nie dostarczam za dużo "tych chlorków" do swojego organizmu z tych źródeł? Czy nie ma to negatywnych skutków na dłuższą "metę"?
Dziękuje za każde informacje i pozdrawiam.
0 x



Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: MAGNEZ ...i wszystko na ten temat

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » czwartek 20 gru 2018, 06:33

magnez i sól jeszcze nikomu nie zaszkodziły, choć zawsze mogą być osobnicze reakcje
negatywne.
Nadmiar magnezu wydalasz z moczem, do tego próg jelitowy, a sól:
W 1600 roku w Szwecji oszacowano, że przeciętna osoba spożywała 100 gramów soli dziennie.
Dzisiaj większość ludzi otrzymuje 10 gramów soli dziennie lub mniej (1 łyżeczka soli równa się 2300 mg (mg) sodu, a przeciętny Amerykanin zużywa około 3400 mg sodu dziennie, a mimo to walczymy z dużo wyższymi wskaźnikami nadciśnienia niż wtedy. Szalejący wzrost wysokiego ciśnienia krwi tak naprawdę zaczął się dopiero na początku XX wieku.

"Wzrost nadciśnienia tętniczego, otyłości i cukrzycy na początku XX wieku faktycznie prowadzi do zmniejszenia spożycia soli, ponieważ w latach 30. i 40. XX w. Lodówka stała się bardzo rozpowszechniona, ponieważ spożycie soli zmniejszyło się, a wszystkie chroniczne choroby zniknęły. - mówi DiNicolantonio, dodając: - Nasze ciała kontrolują jego spożycie
Nigdy nie było żadnych dowodów na to, że zwiększenie spożycia soli kiedykolwiek wiązało się z jakimkolwiek wzrostem jakiejkolwiek przewlekłej choroby.
Według DiNicolantonio osoba ze zdrowymi nerkami może spożywać co najmniej 86 gramów soli dziennie.
Stężenie soli w organizmie bezpośrednio kontroluje poziom magnezu i wapnia.


Jeśli nie otrzymasz wystarczającej ilości soli, twoje ciało nie tylko zacznie wyciągać sód z kości, ale także usunie z twojej kości magnez i wapń, aby utrzymać normalny poziom sodu.

Twoje ciało będzie również próbowało zarzymać sód poprzez zmniejszenie ilości sodu traconego w pocie, wydalając zamiast tego magnez i wapń.

Po trzecie, niski poziom sodu podniesie poziom aldosteronu, hormonu zatrzymującego sód, który także redukuje magnez poprzez wydalanie go przez mocz.

Dieta niskosodowa jest zatem jedną z najgorszych rzeczy, które możesz zrobić dla swojego zdrowia, szczególnie dla zdrowia kości i serca, ponieważ magnez jest jednym z najważniejszych minerałów dla funkcji biologicznej.
http://www.cheops4.org.pl/cheos/viewtop ... ola#p80339
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

cedric
Posty: 7191
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 95
x 179
Podziękował: 4035 razy
Otrzymał podziękowanie: 11142 razy

Re: MAGNEZ ...i wszystko na ten temat

Nieprzeczytany post autor: cedric » czwartek 27 gru 2018, 21:34

0 x



Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: MAGNEZ ...i wszystko na ten temat

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » niedziela 30 gru 2018, 13:14

Kiszka pisze:
piątek 07 gru 2018, 08:49
@zdro i dziękuję za informację.
Myślę, że zrobiła mi się niedoczynność z powodu zbyt długiego brania thyrozolu. lekarz powiedział że już powinna tarczyca się sama ustabilizować. bez wspomagaczy. za dwa miesiące kontrola ;)
o miesiąc za długo brałem leki i jest jak jest ale źle nie jest...
kombinowanie z hormonami to niebezpieczny proceder, badałeś selen i jod przed ''poradą''
lekarską?
Problem polega na diagnostyce.

Otóż niedoczynność tarczycy rozpoznaje się na podstawie badań hormonów.

Ale te same objawy występują przy niedoborze selenu. A w Polsce takowe badania są niemożliwe do wykonania.

Inaczej:

bezmyślne długotrwale przyjmowanie hormonów tarczycy powoduje zaprzestanie całkowite produkcji tego gruczołu na zasadzie sprzężenia zwrotnego.
Jeżeli odpowiedni poziom hormonu jest, to po co produkować? Po dłuższym okresie zaprzestania produkcji dzieje się z gruczołem to samo co, z mięśniami. Po prostu zanikają.


To samo dzieję się w kwestii ostatniej mody podawania w cukrzycy typu 2 insuliny.

Naprawdę trzeba reprezentować skrajny stopień bezmyślności intelektualnej, aby podawać komuś, kto ma osłabienie produkcji insuliny, preparat który zastępuje produkcję.

Po roku albo dwu stosowania insuliny na pewno trzustka zaprzestanie produkcji.

http://www.cheops4.org.pl/cheos/viewtop ... ycy#p84974
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Valter
Posty: 51
Rejestracja: środa 19 wrz 2018, 13:46
x 1
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podziękowanie: 20 razy

Re: MAGNEZ ...i wszystko na ten temat

Nieprzeczytany post autor: Valter » czwartek 03 sty 2019, 15:30

grzegorzadam pisze:
czwartek 20 gru 2018, 06:33
magnez i sól jeszcze nikomu nie zaszkodziły, choć zawsze mogą być osobnicze reakcje
negatywne.
Nadmiar magnezu wydalasz z moczem, do tego próg jelitowy, a sól:
W 1600 roku w Szwecji oszacowano, że przeciętna osoba spożywała 100 gramów soli dziennie.
Dzisiaj większość ludzi otrzymuje 10 gramów soli dziennie lub mniej (1 łyżeczka soli równa się 2300 mg (mg) sodu, a przeciętny Amerykanin zużywa około 3400 mg sodu dziennie, a mimo to walczymy z dużo wyższymi wskaźnikami nadciśnienia niż wtedy. Szalejący wzrost wysokiego ciśnienia krwi tak naprawdę zaczął się dopiero na początku XX wieku.

"Wzrost nadciśnienia tętniczego, otyłości i cukrzycy na początku XX wieku faktycznie prowadzi do zmniejszenia spożycia soli, ponieważ w latach 30. i 40. XX w. Lodówka stała się bardzo rozpowszechniona, ponieważ spożycie soli zmniejszyło się, a wszystkie chroniczne choroby zniknęły. - mówi DiNicolantonio, dodając: - Nasze ciała kontrolują jego spożycie
Nigdy nie było żadnych dowodów na to, że zwiększenie spożycia soli kiedykolwiek wiązało się z jakimkolwiek wzrostem jakiejkolwiek przewlekłej choroby.
Według DiNicolantonio osoba ze zdrowymi nerkami może spożywać co najmniej 86 gramów soli dziennie.
Stężenie soli w organizmie bezpośrednio kontroluje poziom magnezu i wapnia.


Jeśli nie otrzymasz wystarczającej ilości soli, twoje ciało nie tylko zacznie wyciągać sód z kości, ale także usunie z twojej kości magnez i wapń, aby utrzymać normalny poziom sodu.

Twoje ciało będzie również próbowało zarzymać sód poprzez zmniejszenie ilości sodu traconego w pocie, wydalając zamiast tego magnez i wapń.

Po trzecie, niski poziom sodu podniesie poziom aldosteronu, hormonu zatrzymującego sód, który także redukuje magnez poprzez wydalanie go przez mocz.

Dieta niskosodowa jest zatem jedną z najgorszych rzeczy, które możesz zrobić dla swojego zdrowia, szczególnie dla zdrowia kości i serca, ponieważ magnez jest jednym z najważniejszych minerałów dla funkcji biologicznej.
http://www.cheops4.org.pl/cheos/viewtop ... ola#p80339

Bardziej miałem na myśli chlorki niż o sód czy magnez.
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: MAGNEZ ...i wszystko na ten temat

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » sobota 05 sty 2019, 19:48

@Valter, proszę nie cytuj postów twoich poprzedników, szkoda miejsca i czasu czytelników, zaznacz tylko komu odpowiadasz.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: MAGNEZ ...i wszystko na ten temat

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » sobota 05 sty 2019, 19:50

Valter pisze:
czwartek 03 sty 2019, 15:30
Bardziej miałem na myśli chlorki niż o sód czy magnez.
Boisz się chlorków?
Chlorek to nie chlor, poza tym bardzo korzystny dla generowania kwasu żołądkowego.
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: MAGNEZ ...i wszystko na ten temat

Nieprzeczytany post autor: janusz » czwartek 24 sty 2019, 23:48

Żywienie terapeutyczne - Magnez

https://www.youtube.com/watch?v=UKYfE2S88KM

Opublikowany 24 sty 2019
To co jest naprawdę ważne w naszym organizmie to przyswajalność, jak dojść do detoksykacji i odpowiedniego przyswajania opowie Szef Irek.
http://turnuskraskow.com/ https://www.facebook.com/therapeuticm...
0 x



ODPOWIEDZ