Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Kwas żołądkowy, a zdrowie

Awatar użytkownika
Kiszka
Posty: 1163
Rejestracja: niedziela 26 lut 2017, 19:24
x 22
x 57
Podziękował: 2675 razy
Otrzymał podziękowanie: 1203 razy

Re: Kwas żołądkowy, a zdrowie

Nieprzeczytany post autor: Kiszka » poniedziałek 05 lut 2018, 15:42

chlorek magnezu to bardziej chodzi o to, że jest fajnie wykorzystywany do produkcji kwasu solnego, tak samo jak jod i sól... czyli w sumie zakwaszanie :P

ja sobie zawsze odsypuje po tak na czubku łyżeczki do posiłku żeby gorzkie było na początku jedzenia. im mniej i częściej tym lepiej
0 x


Czołem Wielkiej i wolnej Polsce!

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: Kwas żołądkowy, a zdrowie

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » poniedziałek 05 lut 2018, 15:50

Sam chlorek nie zakwasza, Blu tłumaczył, że tylko kwas solny 'zakwasza', chlorek sodu czy chlorek magnezu stymuluje żołądek do produkcji kwasu, i jest gorzki, mocno gorzki ;)
Poczytaj dr Borysa, jego metody- carską wódkę itd.
viewtopic.php?f=17&t=1475&p=48854#p48854

Wg A. Williama świetnie stymuluje żołądek świeży sok z selera przed posiłkiem.
Podaj maila na PW, coś podeślę.
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Kwas żołądkowy, a zdrowie

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » poniedziałek 05 lut 2018, 19:18

No właśnie, sama nazwa "zakwaszanie" jest tutaj myląca. Owszem przez podanie kwasu solnego / betainy HCl występuje zjawisko dokwaszenia czy zakwaszenia, lub jak kto woli naukofo - obniżenia pH w żołądku, ale nie jest to celem takiego działania! Celem jest oczywiście lepsze trawienie w obrębie żołądka, żeby unikać późniejszych znacząco większych przykrości.
Oczywiście istnieją także działania przeciwstawne, ponieważ są ludzie o zwiększonej podaży kwasu solnego, i wtedy należy podawać sodę przed posiłkiem, aby chronić żołądek przed zbyt niskim pH, co skutkowałoby uszkodzeniami wyściółki żołądka zwanej nadżerkami, a dalej wiadomo co.
Generalnie kondycja żołądka zależy od sporej palety czynników, ale w tym miejscu warto wspomnieć o jeszcze jednym - Jod. Bez jego dostatecznej ilości w organizmie ( a najwięcej jest w żołądku - ok. 4 gramy) możemy nawet opuścić ten świat w przyspieszonym tempie.
Organizm ludzki to precyzyjna machina i bez zachowania równowagi na wielu poziomach może niedomagać, dlatego warto o niego dbać - sprawdzać niedobory, ale również nadwyżki - toksyn, czy metali. Lekarze o tym nie powiedzą, bo zwykle sami nie są tego świadomi po kształceniu w obecnym systemie.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
Kiszka
Posty: 1163
Rejestracja: niedziela 26 lut 2017, 19:24
x 22
x 57
Podziękował: 2675 razy
Otrzymał podziękowanie: 1203 razy

Re: Kwas żołądkowy, a zdrowie

Nieprzeczytany post autor: Kiszka » poniedziałek 05 lut 2018, 20:26

a jeszcze przerost CANDIDA tak samo może ograniczać wytwarzanie odpowiednie ilości kwasu solnego.
0 x


Czołem Wielkiej i wolnej Polsce!

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: Kwas żołądkowy, a zdrowie

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » poniedziałek 05 lut 2018, 20:34

Wcześniej odwrotnie > niedokwaszenie żołądka jest pierwotną przyczyną rozrostów grzybów, HP i dziesiątek innych kłopotów z jelitami na czele, nieprzetrawione białka robią kipisz dosłownie wszędzie.
przeczytaj 1 wpis z tego tematu Bow ;)
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

revo
Posty: 208
Rejestracja: piątek 22 wrz 2017, 16:08
x 3
x 5
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 106 razy

Re: Kwas żołądkowy, a zdrowie

Nieprzeczytany post autor: revo » poniedziałek 05 lut 2018, 23:15

Jakby tak zaopatrzyć się w tą betaine i zapakować w kaspułki?:
https://podkowalinypl.shoper.pl/pl/p/Betaina/1562
0 x



Awatar użytkownika
Jancio
Posty: 899
Rejestracja: wtorek 16 sie 2016, 18:18
x 2
x 47
Podziękował: 639 razy
Otrzymał podziękowanie: 1085 razy

Re: Kwas żołądkowy, a zdrowie

Nieprzeczytany post autor: Jancio » poniedziałek 05 lut 2018, 23:23

grzegorzadam pisze:
poniedziałek 05 lut 2018, 09:59
Jancio pisze:
poniedziałek 05 lut 2018, 09:24
Czyli absynt jak najbardziej się nada? ;)
Pewno , znakomity, z umiarem ;)
Kolendra pisze:
poniedziałek 05 lut 2018, 09:44
Spójrzcie na skład proszę, mogą być? Skończył mi się flakonik i nie wiem czy kupić nowy czy to jednak nie to?
może być, albo zalej piołun spirytusem, też będzie ładnie działać, do dawki troszkę soli na język.
To tylko dodam że nie zalewamy spirytusem mocniejszym jak 70 % a zioła to nawet 50%. Jak komuś za słaby to do sponiewierania może być i 95% tylko to żadna przyjemnostka bo kubki smakowe blokuje.
0 x


Podążając za stadem podążasz za dupkami.
Warto być przyzwoitym

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Kwas żołądkowy, a zdrowie

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » poniedziałek 05 lut 2018, 23:28

@revo, to nie ta betaina, do "zakwaszania" służy betaina HCl, czyli chlorowodorek betainy, a w podkowie masz tylko samą betainę, to zupełnie nie to samo!
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

revo
Posty: 208
Rejestracja: piątek 22 wrz 2017, 16:08
x 3
x 5
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 106 razy

Re: Kwas żołądkowy, a zdrowie

Nieprzeczytany post autor: revo » poniedziałek 05 lut 2018, 23:42

blueray21 pisze:
poniedziałek 05 lut 2018, 23:28
@revo, to nie ta betaina, do "zakwaszania" służy betaina HCl, czyli chlorowodorek betainy, a w podkowie masz tylko samą betainę, to zupełnie nie to samo!
Ok teraz doczytałem dokładniej ;) a gdzie można zakupić taką w proszku?
0 x



Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: Kwas żołądkowy, a zdrowie

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » wtorek 06 lut 2018, 04:03

Jancio pisze:
poniedziałek 05 lut 2018, 23:23
To tylko dodam że nie zalewamy spirytusem mocniejszym jak 70 % a zioła to nawet 50%.
to zależy jakie zioła:
Należy pamiętać, że nalewki są stosowane w małych dawkach dlatego, że nośnikiem ciał czynnych i ekstraktorem jest alkohol, który jak wiadomo w odpowiednio dużych dawkach wywołuje odurzenie alkoholowe.
Trzeba pamiętać, że alkohol wypłukuje z surowca składniki hydrofobowe, nierozpuszczalne w wodzie, czyli takie, które nie przechodzą do naparu, maceratu wodnego i odwaru.
Nalewka ma czasem inny profil działania niż wyciąg wodny z tej samej rośliny.
Ważna jest moc alkoholu. Zbyt wysokoprocentowy alkohol może ekstrahować tylko wybrane związki z rośliny, podczas gdy zbyt niskoprocentowy może nie wypłukiwać z surowca cennych składników hydrofobowych (nie lubiących wodę, fobia – niechęć, filia – miłość, preferencja, lubić).
Niektóre alkaloidy rozpuszczają sie tylko w spirytusie, inne w wodzie czystej lub niskoprocentowym alkoholu.
Jeżeli zalejemy czeremchę lub żurawinę spirytusem oczywiste jest, że wiele glikozydów, soli, cukrów najzwyczajniej nie przejdzie do nalewki.
Uzyskamy słabo zabarwioną nalewkę i w dodatku mało wartościową.
Dodatek cukru lub miodu poprawia ekstrakcję ziół w alkoholach.

Proporcja rozpuszczalnika do surowca też jest ważna. Przyjęto w większości farmakopei następująca zasadę: nalewki i intrakty z surowców silnie działających przygotowuje się w proporcji 1:10, natomiast z pozostałych w stosunku 1:5. Dawki dla takich nalewek i intraktów są wyliczone, ogólnie przyjęte i podawane. Oczywiście trzeba czytać farmakopee, aby wiedzieć w przypadku jakich ziół stosujemy 1:10, a jakich 1:5. Oczywiście autorzy, fitoterapeuci mogą nie stosować się do tych zasad i mają prawo wypracować inne metody przygotowania nalewek i intraktów, testując je i ustalając odpowiednie dawki. Nie można powiedzieć, że jeśli Dodonoeus (jeden z moich idoli), Leclerc, czy Matthiolus zaproponowali nalewkę z jakiegoś zioła 1:3 to nie mają racji, bo farmakopea jakiegoś kraju zaleca nalewkę z tego samego zioła 1:5.
viewtopic.php?f=17&t=1241&p=58433&hilit=intrakty#p58433
http://www.rozanski.ch/fitoterapia1.htm
revo pisze:
poniedziałek 05 lut 2018, 23:42
a gdzie można zakupić taką w proszku?
Np. od ryb ;)
http://stark-baits.pl/fishfood-betaina- ... -7027.html
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
Jancio
Posty: 899
Rejestracja: wtorek 16 sie 2016, 18:18
x 2
x 47
Podziękował: 639 razy
Otrzymał podziękowanie: 1085 razy

Re: Kwas żołądkowy, a zdrowie

Nieprzeczytany post autor: Jancio » wtorek 06 lut 2018, 11:52

grzegorzadam pisze:
wtorek 06 lut 2018, 04:03
Jancio pisze:
poniedziałek 05 lut 2018, 23:23
To tylko dodam że nie zalewamy spirytusem mocniejszym jak 70 % a zioła to nawet 50%.
to zależy jakie zioła:
Masz racje skrót myślowy chodziło o susz ziołowy Mocny spirytus dokonuje denaturacji białek ,a nalewki najlepiej robić z zielonych
0 x


Podążając za stadem podążasz za dupkami.
Warto być przyzwoitym

revo
Posty: 208
Rejestracja: piątek 22 wrz 2017, 16:08
x 3
x 5
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 106 razy

Re: Kwas żołądkowy, a zdrowie

Nieprzeczytany post autor: revo » wtorek 06 lut 2018, 12:02

Czyli nadaje się ;)
I najlepiej w kapsułki wpakować?
0 x



revo
Posty: 208
Rejestracja: piątek 22 wrz 2017, 16:08
x 3
x 5
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 106 razy

Re: Kwas żołądkowy, a zdrowie

Nieprzeczytany post autor: revo » czwartek 08 lut 2018, 01:11

http://stark-baits.pl/fishfood-betaina- ... -7027.html
Ktoś z was już testował tą betaine?
0 x



Awatar użytkownika
sandra
Posty: 2315
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 19:20
x 96
x 176
Podziękował: 1352 razy
Otrzymał podziękowanie: 4878 razy

Re: Kwas żołądkowy, a zdrowie

Nieprzeczytany post autor: sandra » piątek 09 lut 2018, 19:47

na Allegro masz tutaj linkę;
np ta http://allegro.pl/2x-doctor-s-best-beta ... 85643.html
lub inne
http://allegro.pl/now-foods-betaina-hcl ... 45045.html
Tę z Now-foods kupowałam kilkakrotnie.
0 x



Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: Kwas żołądkowy, a zdrowie

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » piątek 09 lut 2018, 22:09

revo pisze:
wtorek 06 lut 2018, 12:02

Czyli nadaje się ;)
I najlepiej w kapsułki wpakować?
Pewno.
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
dama
Posty: 842
Rejestracja: niedziela 15 mar 2015, 20:15
x 2
x 9
Podziękował: 1875 razy
Otrzymał podziękowanie: 886 razy

Re: Kwas żołądkowy, a zdrowie

Nieprzeczytany post autor: dama » środa 14 lut 2018, 20:53

Osobiscie łykam betaine HCL i nie codziennie bo doprowadza do rozwolnien.
Juz wybadałam ze moge brac 1 kapsułke kiedy jem mieso jajka bo pamietam ,ze potrzebba
do trawienia białek.
Kiedys moje jelita były jakies ciche nic ie było słychac a teraz jest inaczej czuje ze pracuja.
W TVP ogladałam pana który miał swojego konika bardzo o niego dbał i o powiedział ze
przykłada ucho do brzucha konia i słucha kiedy jest cicho kupuje pół litra wódki i wlewa koikowi
potem słucha i wszystko jest ok . :) :)
Kilka dni temu miałam iezły przebój cos zjadłam moze soso pomidorowy z gołabiem mi zaszkodził
jeszcze dwoje domowników- no i od srodka nocy mielismy zajęcie zeby zdazyc :D
ja ucierpiałam najbardziej i najdłuzej myslałam moze jelitówka moze salmonella i nikt nic nie wie.
Brałam srebro jagody gorzka czekolada i cos jeszcze i nic nadal sprint no to wziełam ze 20gram wódki
raz drugi trzeci i miałam spokojna noc .
Wiecie jakos tak sie dzieje ze póki nic nie dolega to wiem co trzeba a jak jest Alarm to mam pustke co robic.
0 x



ramibi
Posty: 137
Rejestracja: niedziela 01 sty 2017, 12:37
x 6
x 2
Podziękował: 46 razy
Otrzymał podziękowanie: 78 razy

Re: Kwas żołądkowy, a zdrowie

Nieprzeczytany post autor: ramibi » niedziela 18 lut 2018, 10:49

Ja wręcz czuję, kiedy powinienem wziąć betainę, góra 1-2 kapsułki, dania ciężkie, głównie białkowe jak jajka lub sporo fasoli, mięsa praktycznie nie jem. Kiedyś brałem 6-7 kapsułek, twierdze, że mi to bardzo zaszkodziło.
0 x



Awatar użytkownika
dama
Posty: 842
Rejestracja: niedziela 15 mar 2015, 20:15
x 2
x 9
Podziękował: 1875 razy
Otrzymał podziękowanie: 886 razy

Re: Kwas żołądkowy, a zdrowie

Nieprzeczytany post autor: dama » niedziela 18 lut 2018, 19:17

to najczestrzy bład odrazu braz duzo ,tylko poco,lepiej badac ile organizm potrzebuje ?
0 x



ramibi
Posty: 137
Rejestracja: niedziela 01 sty 2017, 12:37
x 6
x 2
Podziękował: 46 razy
Otrzymał podziękowanie: 78 razy

Re: Kwas żołądkowy, a zdrowie

Nieprzeczytany post autor: ramibi » niedziela 18 lut 2018, 21:51

Błędem jest to, że nikt kto bierze takie rzeczy nie robi rzetelnego sprawdzenia poziomu kwasu w żołądku. Tylko kto by się na to porwał, jak szpital takie coś wykona, ale przed jakimś konkretnym zabiegiem, dodatkowo trzeba by to badać w ciągu 24h z rurką w nosie chyba. Nie rozumiem dlaczego - co również powtarza Zięba - nie jest wykonywany test pH podczas gastroskopii ... oczywiście pytałem o to, to wiadome jaki był odzew ... spotkałem się z oburzeniem ze strony konowała.
0 x



Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: Kwas żołądkowy, a zdrowie

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » niedziela 18 lut 2018, 22:31

spotkałem się z oburzeniem ze strony konowała.
Ale zbadał to pH czy nie? ;)
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Kwas żołądkowy, a zdrowie

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » niedziela 18 lut 2018, 22:51

Oburzenie to jedna sprawa. A druga to fakt, że takie badanie nie jest reprezentatywne. Istotna jest ilość kwasu produkowana w trakcie i po jedzeniu, a tego konował nie określi. Najwyżej, że wcale już kwasu nie produkujesz, ale to tylko też w czasie badania, bo nie ma żadnej pewności jak twój żołądek działa w warunkach rzeczywistych.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

ramibi
Posty: 137
Rejestracja: niedziela 01 sty 2017, 12:37
x 6
x 2
Podziękował: 46 razy
Otrzymał podziękowanie: 78 razy

Re: Kwas żołądkowy, a zdrowie

Nieprzeczytany post autor: ramibi » niedziela 18 lut 2018, 23:01

Dlatego nawet 24 godzinne badanie nie jest w 100% obiektywne bo wtedy chyba nie można nic jeść - nie jestem tego pewien, choć na pewno takie badanie lepsze jak test sodą, a poza tym może dlatego ludzie, którzy na 100% wiedzą i czują, że mają przepuklinę rozworu i męczą się z tym niejednokrotnie piszą, ze lekarze stwierdzają, że przepukliny brak bo pH test tego nie wykazuje + inne badania, ale to też daje pewien pogląd.
Naturalnie, ze mi odpowiedział, że zbadanie pH nie jest możliwe podczas gastroskopii, co gorsza powiedział to tak żeby mi to wbić do głowy raz na zawsze - a piszę to dlatego, że skoro biorą próbkę na helicobakter, to przecież chyba równie dobrze mógłby taką próbkę położyć na papierek lakmusowy. Oczywiście można znowu dochodzić szczegółów, że to niedokładne itp, ale chyba lepsze to niż nic? Jakbyś powiedział takiemu, że chcesz takie badanie, to Ci powie, że NIE DA SIĘ, i jeszcze doda A JAKBY SIĘ DAŁO TO DOKŁADNIE TO NIE WSKAŻE. Co ciekawe jakby mu odpowiedzieć, że bakteria helicobakter też akurat nie musiała bytować w tym miejscu skąd wziął próbkę to by nie uwierzył :o :o :o
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Kwas żołądkowy, a zdrowie

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » niedziela 18 lut 2018, 23:13

Jeżeli nie widzi nadżerek, czy ognisk zapalnych to taka próbka jest zwykle psu na budę. Jeżeli nadżerki widzi, to pobieranie próbki ma sens, bo nie wie na oko, czy powodem jest nadkwasota, czy helicobacter.
Swoją drogą, prawdziwa nadkwasota to raczej rzadkość.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

ramibi
Posty: 137
Rejestracja: niedziela 01 sty 2017, 12:37
x 6
x 2
Podziękował: 46 razy
Otrzymał podziękowanie: 78 razy

Re: Kwas żołądkowy, a zdrowie

Nieprzeczytany post autor: ramibi » niedziela 22 kwie 2018, 17:39

Mam do Was prośbe o przyjacielską radę : )

Czy jest sens isc na gastroskopie bo mam jeszcze ważne skierowanie i szkoda go nie wykorzystać? Dodam, że czuje się tak jak się czułem tzn. mam problemy z zoladkiem ale zwykle jezeli mi cokolwiek wyszlo na gastroskopii to zarzuty zolci - tak wyszlo rok temu w sierpniu, mam tez przepukline rozworu przelykowego i to jest moj glowny problem nad ktorym musze panowac zeby mnie nic nie bolalo i mam termin na dniach bo skierowanie mi zostalo wazne od rodzinnego, ale nie wiem czy isc czy nie isc? zrobic sobie dla swietego spokoju czy lepiej nie meczyc glowy myslami o tym i odpuscic? badanie jako tako to juz po tylu razach wchodze z marszu, wycieram gebe i wychodze :roll:
0 x



Kolendra
Posty: 361
Rejestracja: poniedziałek 18 gru 2017, 08:33
x 22
x 19
Podziękował: 309 razy
Otrzymał podziękowanie: 405 razy

Re: Kwas żołądkowy, a zdrowie

Nieprzeczytany post autor: Kolendra » poniedziałek 23 kwie 2018, 11:27

Co do gastroskopii nie wypowiadam się ale zerknij na ten art z komentarzami nt przepukliny rozworu przelykowego:

http://www.akademiawitalnosci.pl/przepu ... ie-radzic/

Są nawet filmiki instruktażowe jak sobie ulżyć masażami, specjalnymi ćwiczeniami itd :-)
0 x



ODPOWIEDZ