Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Nasze porady zdrowotne i opinie

beadnorsi
Posty: 1508
Rejestracja: niedziela 27 maja 2018, 12:06
x 3
x 97
Podziękował: 2996 razy
Otrzymał podziękowanie: 2113 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: beadnorsi » piątek 12 lut 2021, 17:10

Witam.Czuje sie juz w miare dobrze.

Chcialbym podsumowac bitwe,ktora stoczylem.
Zaczelo sie od kaszlu,bolu glowy,dusznosci,ciaglym bulgotaniu w brzuchu itd.
6 kalibracji WU wyleczylo wszystko procz kaszlu(pierwszy raz sie to zdarzylo)
Po zmianie taktyki lekka poprawa(witamina C liposomalna),nawrot kaszlu po zaprzestaniu pobieranie C.
Kolejna zmiana taktyki----Kolejna kalibracja witamina C do burczenia w brzuchu(liposomalna C 3 dawki + 3 dawki askorbinianu sodu w proszku i juz nasycenie)
Kalibracja C zrobilem z dodatkiem swiezo-wyciskanego soku z buraka + dowolne dodatki
Po nasyceniu doprowadzilem do biegunki(zaplanowane),po trzeciej z kolei wywalilo Candide o TRUPIM zapachu.
Natychmiastowa poprawa i zanik kaszlu.Bol klatki piersiowej spowodowany dusznosciami,ktore minely.
Zaparcia(pozno sie kapnelem)ktore potegowaly zatrucie Candida.
Dolozylem PAPAJE i z automatu powrot do wczesniejszych wyproznien.
Odpoczne troszke jeszcze i wracam do lewatyw z soli i soku cytrynowego.
Jak stane na nogi wracam do sody(lewatywy)i zaatakuje ponownie,lecz teraz to juz sie przygotuje poprawnie.
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » sobota 13 lut 2021, 22:03

@beadnorsi, ponieważ zrobiłeś sobie podsumowanie, to ja też pozwolę sobie podsumować twoją sytuację z mojego punktu widzenia, bazując na twoich opisach.
Jeśli to, co cię opuszcza rzeczywiście jest drożdżakami candida, to w rzeczywistości one są skutkiem ciągu zależności, a nie przyczyną!
Candida ma każdy i powinien mieć ca 15 %, a gdy one namnażają się w większych ilościach mamy kłopoty.

Z nowych, przynajmniej dla mnie, informacji wynika, że candida szaleje, gdy w organizmie występuje zbyt dużo różnego rodzaju paciorkowców, z kolei paciorkowce się namnażają współpracując z wirusami, głównie chodzi o wirus Epstein Barr (EBV), ale podobnie jest dla wielu wirusów opryszczkowych itp.
Wirus EBV ma 4 stadia rozwoju i ca 60 odmian.
Jest pierwotną przyczyną niezliczonej ilości przypadłości, przez medyków zwanych chorobami, do tzw. autoimmunologicznych, z najcięższymi, śmiertelnymi włącznie. Inne jakoby również "nieszkodliwe" wirusy też potrafią zrobić olbrzymie zamieszanie w organizmie, ale lekarze nie widząc bezpośredniego ataku, ich zupełnie nie kojarzą.
Mechanizmy współpracy wirusów z paciorkowcami, choć nie wyłącznie, w zasadzie nie są znane medycynie tradycyjnej ani alternatywnej, czasami obserwują tylko efekty, np. gdy ginekolodzy walczą z paciorkowcami w ciąży i przed porodem.

Reasumując: założyłbym się, że jesteś mocno zawirusowany, głównie wątroba i układ limfatyczny, dlatego dziura Askhara dawała dobre rezultaty, choć on sam nie tłumaczył tego w ten sposób.
W efekcie stawiam na paciorkowce w różnych organach i np. e. coli, nie tam, gdzie powinny być i inne bakterie typowe dla zatruć pokarmowych, to też reguła. Skutki tego, czyli candida, sam widzisz.
Choć wirusy są pierwotną przyczyną wszelkich nieszczęść, one dobrze się rozwijają gdy w organizmie jest nadmiar metali ciężkich z rtęcią włącznie. To można poprawnie sprawdzić tylko analizą pierwiastkową włosa.
Wstawiłem ci parę tematów do przemyślenia.
PS. WU ubija wirusy, ale one się chowają w organach i mają różne otoczki trudne do przeskoczenia.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
somiracle
Posty: 59
Rejestracja: poniedziałek 09 lis 2020, 16:31
x 23
Podziękował: 162 razy
Otrzymał podziękowanie: 73 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: somiracle » niedziela 14 lut 2021, 10:42

blueray21 pisze:
poniedziałek 18 sty 2021, 12:43
Zacząć od płaskiej łyżeczki soli na szklankę letniej wody 3 x dziennie przez 3 dni. Oczywiście na pusty żołądek, bo mogą nastąpić nie przewidywane efekty.
Potem, a nawet równolegle zastosować wyciąg z pestek grapefruita, 50 kropli na pół szklanki letniej wody - działa jak antybiotyk, przez kilka dni, 2 x dziennie. Można też stosować Andrographis w kapsułkach, jest ogólnie biobójczy, do skończenia opakowania 2- 3 x dziennie.
Po zastosowaniu preparatów poleconych przez Blu , których używał mój mąż, nadal jednak został gronkowiec potwierdzony przy badaniu biorezonansem. Nie poprawił się znacząco strumień moczu i okazało się na wizycie u urologa ,że ma chorobę Peryoniego. Wprowadził już sski i dmso do smarowania, wit E. Czy ktoś z użytkowników może spotkał się z tą przypadłością i może cos poradzić. Będę wdzięczna za sugestie.
0 x


Największym bogactwem jest zdrowie - Virgil

beadnorsi
Posty: 1508
Rejestracja: niedziela 27 maja 2018, 12:06
x 3
x 97
Podziękował: 2996 razy
Otrzymał podziękowanie: 2113 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: beadnorsi » niedziela 14 lut 2021, 12:04

@Blue,dziekuje za opinie.
Dodam kilka rzeczy.
1.Stolec przypomina" male waskie parowki" ze tak napisze zamiast "kielbasy",badz jest rzadki,wiec jak mniemam jelito grube jest zawalone i nie ma przejscia.
2.Gazy ktore wydobywaja sie ze mnie sa strasznie cuchnace,po lewatywie z sody gina w oka mgnieniu.
3.Dzis zamieszam Tiosiarczan sodu,obiecuje,bo ciezko mi to idzie,pamietam,ze wiaze te metale ciezkie.(i pomaga zasypiac)
4.Molibdenian sodu tez dodam.
0 x



soma
Posty: 611
Rejestracja: niedziela 04 mar 2018, 20:26
x 55
Podziękował: 1047 razy
Otrzymał podziękowanie: 1062 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: soma » poniedziałek 15 lut 2021, 20:28

Yurek, jak Ci idzie z tymi solami Schusslera? Zadowolony jestes czy zawiedziony?

Ja ze swojej strony zauwazylam, ze zylak jaki mialam na lydce zniknal, zostala po nim tylko niebieska plamka. Moze i ta plamka za jakis czas zniknie. Oboje z moim partnerem zaczelismy mniej jesc. Jemy mala porcje i jak dobre by nie bylo to po prostu nie chce nam sie wiecej jesc. To pozywtywne, bo oboje mamy nadwage, wiec tak bezbolesnie bedziemy zrzucic te kilogramy. Ochota na cos slodkiego tez zmniejszyla sie drastycznie.
Watroba tez zaczela wydzielac wiecej zolci.

No a moj glowny temat, nogi i biodra, sa nawet jakby gorzej. Dzis jednak wzielam 30 tabletek soli Nr.2 i zauwazylam, ze bolaczki sie zmniejszyly.
Zamowilam tego Nestmanna po 1000szt i jest do mnie w drodze. Wtedy moze pociagne z nr.2 w duzych ilosciach i zobacze co z tego wyjdzie.
0 x



Yurek
Posty: 117
Rejestracja: piątek 30 wrz 2016, 23:08
x 1
x 2
Podziękował: 358 razy
Otrzymał podziękowanie: 122 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: Yurek » poniedziałek 15 lut 2021, 21:34

Zakupiłem. Dotarły już do mojej siostry, która wysłała je do mnie jako "robot kuchenny". Bo coś trzeba było zadeklarować jako zawartość paczki. Niestety obecnie suplementy, leki i wyroby farmaceutyczne są zbanowane przez Brytoli. Tak więc nie wiem jak to będzie finalnie. Czekam.

Podobnie jak Ty zauważam, że mój organizm nie "trzyma" właściwego poziomu magnezu i też spodziewam się w tym zakresie poprawy.

Przy okazji zwróć uwagę na opakowania po 4000 szt. Nie pamiętam jakiej firmy. Ale chyba tylko jedna sprzedaje w takich opakowaniach.
O ile dobrze pamiętam, te po 4000 szt. wychodzą ok. 5 euro taniej na każdym tysiącu tabletek niż NESTMANN.
Tylko nie mam zielonego pojęcia który numer ewentualnie zużywałbym w taaakich ilościach. To moje pierwsze doświadczenie z solami. Termin ważności homeopatyków (ten faktyczny a nie deklarowany na opakowaniu) nie jest mi znany. W ogóle (homeopatia) jest to nieznany mi grunt.
Jeżeli przez np. 2 lata zużyłbym wraz z żoną taką ilość - sporo można zaoszczędzić.

Natomiast przedwczoraj otrzymałem Spinor i zacząłem się nim bawić. Za wcześnie mówić o spostrzeżeniach.
Po przeczytaniu Twojej instrukcji Spinora to nasuwa się tylko jedno słowo: REWELACJA.
No ale już z niejednym tak miałem a po czasie okazywało się że nie było żadnego przełomu.
Zobaczymy.
0 x



soma
Posty: 611
Rejestracja: niedziela 04 mar 2018, 20:26
x 55
Podziękował: 1047 razy
Otrzymał podziękowanie: 1062 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: soma » poniedziałek 15 lut 2021, 23:08

Widzialam te po 4000 ale tez nie wiedzialam jakich soli bede tak duzo uzywac. Zobacze jak to bedzie z tymi 1000 szt. Nie wienm czy ksiazka do Ciebie doszla i czytales. Autorka pisze, ze jak ma sie braki jakichs soli, to trzeba je uzupelnic pojedynczo, jedna sol w duzych ilosciach. Nie moge uzywac w takich duzych ilosciach bo 200 sztuk na wiele dni nie starczy. W piatek powinna przyjsc przesylka z tymi tysiacami.

Pewna homeopatka na zapytanie czy homeopatyczne leki sie przeterminowuja odpowiedziala, ze nie. Mozna je przyjmowac i nie traca na wartosci dlugo po dacie jaki producent ma na opakowaniach. Oni wstawiaja date, bo takie sa przepisy.

Co do Spinora to w dalszym ciagu uwazam go za bardzo dobre urzadzenie. Jest swietny przy infekcjach. Kiedys paznokiec mi wrosl i duzy paluch od nogi zrobil sie podwojny i czerwony jak burak i bardzo bolesny. Normalnie to bez penicyliny sie nie obejdzie. A z pomaca Spinora po dwoch dniach moglam juz chodzic bez bolu, opuchlizna zeszla i normalny kolor powrocil. Potem zajelo kilka dni i wszelkie slady sniknely. Na takie swieze infekcje jest cudowny.

Robilam tez kiedys oczyszczanie jeli, nerek. Zrobilo sie troche lepiej, ale dzisiaj mam takie zrozumienie, ze jak ma sie braki roznych soli mineralnych to te rozne aparaty nie pozwola czlowiekowi utonac, ale caly czas czulam, ze mam brode tuz nad powierznia wody.
Mysle, ze te sole sa najwazniejsze, bo to one maja robic wiekszosc roboty a aparatami mozna sie wspomagac. Ale zobaczymy jak to bedzie. Jednak po tych 3 tygodniach co je przyjmuje to polepszylo mie sie i to bardzo samopoczucie. Z nogami i biodrem to bedzie chyba troche dluzsza historia, ale jestem optymistycznie nastawiona.

Masz jakies inne aparaty?
Ja mam cala mase.
0 x



zdro
Posty: 724
Rejestracja: wtorek 31 sty 2017, 11:56
x 24
x 50
Podziękował: 799 razy
Otrzymał podziękowanie: 743 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: zdro » wtorek 16 lut 2021, 00:17

Moglbym prosic namiary na nafte? Sprawa pilna. Jedyne co mi wyszukuje to z apteki homeopatyczne z alkiem.
0 x


We're living in an open air asylum and the inmates are in charge.

Yurek
Posty: 117
Rejestracja: piątek 30 wrz 2016, 23:08
x 1
x 2
Podziękował: 358 razy
Otrzymał podziękowanie: 122 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: Yurek » wtorek 16 lut 2021, 01:07

Najwięcej info o nafcie znajdziesz w temacie o nafcie. Przeszukaj proszę trzy ostatnie strony.
Jest też tam sporo linków do różnych sklepów.
Ja po przeczytaniu tego tematu wybrałem tą nafta_1
Ona jest podobno do nabycia w Polsce.
Ma podobno najwłaściwszą temperaturę parowania. 100-140
Niestety nie daję rady jej pić. Po prostu to przekracza moje możliwości akceptacji "wrażeń" po jej wypiciu.

Stosowałem również nafta_2170-240
Tą mój żołądek akceptował.
1 x



Yurek
Posty: 117
Rejestracja: piątek 30 wrz 2016, 23:08
x 1
x 2
Podziękował: 358 razy
Otrzymał podziękowanie: 122 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: Yurek » wtorek 16 lut 2021, 01:33

soma pisze: Masz jakies inne aparaty?
Ja mam cala mase.
Mam jeszcze dwa.
VARIGAMMA Zrobił naprawdę dobrą robotę mojej żonie.
Mam tez Spooky2. Ale leży zapomniany w kartonach. Nie mogłem przebrnąć przez angielską instrukcje. Stosowałem tylko w zakresie "paznokci". Później pojawiła się wersja polska ale ja już byłem wyczerpany walką z j. angielskim. Kiedyś do niego wrócę.
Nie zauważałem namacalnych dowodów jego działania i to mnie też zniechęcało.

A ty co masz?

Tego Spinora to ja rzetelnie przetestuję.
Już zacząłem "leczyć" serce. Jak mnie wyleczy z arytmii to będę go zachwalał na wszystkich bazarach świata.
Od jutra zaczynam obrabiać guza na płucach.
Mam przewlekłe, wieloletnie bóle tu i ówdzie.
Jakieś "obsuszone" ale ciągle dokuczliwe coś na biodrze od 30 lat.
I jeszcze coś się znajdzie.
Tak więc jest dosyć obszerne pole do testowania.
0 x



soma
Posty: 611
Rejestracja: niedziela 04 mar 2018, 20:26
x 55
Podziękował: 1047 razy
Otrzymał podziękowanie: 1062 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: soma » wtorek 16 lut 2021, 02:21

Ja mam:
ALMAG - rosyjskie cudo, na problemy ze stawami, inflamacjami, artroze...Faktycznie pomogl mi na krzyz. Pozniej nie robilam regularnie to i efekty mizerne.

Monicor - biorezonans, podlaczony do komputera. Robi diagnoze i przenajrozniejsze programy na wszelkie dolegliwosci, akupunktore.. Pomocny, ale calkowitego uleczenia nie widze, ciagle wracaja bolaczki. Jak robie zabiegi to sie czuje lepiej a potem wraca to samo.

Denas - rosyjski.2 czestotliwosci. Lubie go, ale tez pomaga doraznie.
Jeszcze jeden na czestotliwosci, z wszelkimi mozliwymi czestotliwosciami, ale nie uzywalam za duzo, bo nie widzialam efektu, nawet chwilowego.

Lyapko - walek i pas. Dobrze usmierza bol, ale potem wraca. Lubie go.

Aquatone - rosyjski, ktory strukturyzuje ciecze w organizmie. Dziala przeciwbolowo, pomaga w usuwaniu zanieczyszczen. Uzywam go na co dzien.

Bemer- mata z energia ziemska, ktora dobra jest na problemy z cyrkulacja. Kupilismy ja gdy mialam tak ciezka anemie, ze bardziej bylam umarla jak zywa. Zelaza jesc nie chcialam. Po miesiacy nie bylo sladu po anemii. Niektorzy mowia jak im pomaga na problemy ze stawami, ale ja takiego efektu nie doswiadczylam. Pomaga mi raczej doraznie na bol.

Stymulator miesniowy - dobrze robi na zesztywniale miesnie i wzmacnia.

Tak wiec mamy mala klinike w domu, a efektow takich jakie bym chciala nie ma. No ale nie wiem co to by bylo gdybysmy tego wszystkiego nie mieli.

Jak teraz zazywam te sole to diagnoza na Monicor jest duzo lepsza, sporo takich mniejszych niedoleglosci mi odpadlo. Juz nawet nie mam chorob serca po magnezie. Chyba jednak te sole najwiecej dobra czynia w ciele.
0 x



Yurek
Posty: 117
Rejestracja: piątek 30 wrz 2016, 23:08
x 1
x 2
Podziękował: 358 razy
Otrzymał podziękowanie: 122 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: Yurek » wtorek 16 lut 2021, 07:51

Gdy tak czytam opis Twojego sprzętu to przypomina się że mam jeszcze kilka wynalazków :D
m. in. BB-SK do zrobienia którego zaangażowałem kolegę elektronika z Polski.

I jeszcze chyba ze dwa lub trzy urządzenia elektroniczne do likwidacji bóli mięśniowych i tym podobnych z takimi samoprzylepnymi tensami. Żonie to pomagało. Tam gdzie pracowała, z przepracowania kobiety wcale nierzadko zmuszone były robić operacje m. in. na cieśnie nadgarstka.
I jeszcze jakieś coś m. in. na opryszczkę.
Jak to wszystko wypakuję z kartonów to dopiero będę wiedział ile tego mam. :lol: :lol: :lol:

I pomyśleć, że lata temu, gdy siostra zaprowadziła mnie na zabieg w gabinecie w centrum mojego miasta nazwany przez Nią oczyszczaniem, polegający na trzymaniu przez 10 minut dwóch metalowych rurek śmiałem się z tego. Ciekawe że właścicielka zarabiała na tym na opłacenie kosztu wynajmu lokalu i musiała coś jeszcze na tym zarabiać.
Dzisiaj sam mógłbym prowadzić taki gabinet z o wiele lepszym wyposażeniem.

Za to Ty masz prawdziwą klinikę w domu. :D
Same nazwy urządzeń budzą respekt.
Może warto przemyśleć pomysł zawieszenia szyldu przed domem: "Wellness i coś tam" :D

Ja mam podobne skręcenie w kierunku extraktów/proszków/ziół. Mam duże kapsułkarki i napełniałem samodzielnie co się dało. Nie odważę się publicznie powiedzieć ile tego mam. Okazało się dopiero gdy pakowałem w kartony do przeprowadzki.

Co człowiek nie zrobi aby odzyskać zdrowie.
0 x



Yurek
Posty: 117
Rejestracja: piątek 30 wrz 2016, 23:08
x 1
x 2
Podziękował: 358 razy
Otrzymał podziękowanie: 122 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: Yurek » wtorek 16 lut 2021, 12:55

@soma. Odnośnie Twoich problemów w temacie nogi i biodra.

Cytat z https://spinor-m.com/product/devices/sp ... f-therapy/
W cenę urządzenia wliczone są również bezpłatne konsultacje dotyczące Państwa schorzeń wraz z doborem schematów leczenia
Ja już trzeci dzień konsultuję swoje problemy i sposób ich leczenia i to naprawdę jest nie do przecenienia. Tym bardziej że zauważam rozbieżności z instrukcją PL. Choćby w stosowanym nazewnictwie trybów. Co doprowadziło mnie do kompletnego zagubienia. Czekam na instrukcję angielską.
Inny przykład. Moich płuc nie mogę poddawać terapii w trybie EHF (tryb 6) (a chciałem to z marszu zrobić) jeżeli jest podejrzenie nowotworu. Mam otrzymać specjalną procedurę na tą okoliczność.

Dlatego pomyślałem, że mogłabyś otrzymać wskazówki na Twoje dolegliwości od Svietłany. Mówi po angielsku. Tel do niej w kontaktach na ich www. Patrz priv
0 x



soma
Posty: 611
Rejestracja: niedziela 04 mar 2018, 20:26
x 55
Podziękował: 1047 razy
Otrzymał podziękowanie: 1062 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: soma » wtorek 16 lut 2021, 14:40

Yurek,
Przelecialam szybko po tych programach w Spinorze i ona sa dokladnie takie same jak w Cem Tech. Moze je troche inaczej nazywaja, bardziej rozszrzony opis.
Yurek, ja nie znam angielskiego ani rosyjskiego. Jestem polsko-szwedzka.
Ale z czasem jak dostaniesz porady odnosnie bioder to moze mogbys sie podzielic.

Rosjanie maja to do siebie, ze maja konsultacje przy zakupie aparatow.
0 x



Yurek
Posty: 117
Rejestracja: piątek 30 wrz 2016, 23:08
x 1
x 2
Podziękował: 358 razy
Otrzymał podziękowanie: 122 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: Yurek » czwartek 18 lut 2021, 20:54

Nerwiak Mortona.

Ortopeda zdiagnozował u syna Nerwiak Mortona.
Zrobił blokadę ale po dwóch dniach bóle wróciły i ma trudności z chodzeniem.
Czeka go operacja w czasie której usuną nerwy z przedniej części stopy i utraci czucie w palcach. W pięcie czucie podobno ma pozostać.

Czy ktoś słyszał o jakich alternatywnych metodach leczenia tej przypadłości aby można było uniknąć operacji. Lub chociaż przesunąć ją o jakieś pół roku.
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » czwartek 18 lut 2021, 21:33

@Yurek, przede wszystkim, nie ma żadnej pewności, że po operacji sytuacja nie powtórzy się, co wcale nie jest takie rzadkie.
Jeżeli zostało to poprawnie zdiagnozowane i nie ma w stopie żadnych mikropęknięć kości, które dają identyczne objawy, to jest to stan zapalny. Pytanie czego? Jeśli wiązek nerwowych, to są one atakowane głównie przez wirusy, począwszy od EBV, ale nie jedynie. Bardziej podejrzewałbym mechaniczny ucisk, niewygodne obuwie, praca w jednej pozycji itp. Lekarze pewnie też to podejrzewają chcąc usuwać nerwy, jednak chyba nie są pewni, bo wiązkę nerwową można przerwać zastrzykiem z alkoholu, więc może widzą w stopie jakieś zwapnienia, albo zgrubienia.
Ja spróbowałbym nagrzewania i masażu stopy, moczenia w ciepłym roztworze związków magnezu (chlorek, siarczan) i obserwował, czy będą jakiekolwiek efekty. Doustnie olej kokosowy virgin, dla poprawy izolacji wiązek nerwowych.
Gdyby przyczyną był wirus, to kuracja antywirusowa - lizyna, treonina, glutamina w określonym reżimie.
Zawirusowanie można sprawdzić biorezonansami.
Można też zastosować zmienne pole magnetyczne od 5 - 432 Hz o natężeniu 20 mT i różnych kształtach przebiegów, to przywraca poprawne krążenie krwi i przewodzenie wiązek nerwowych.
Niestety przypadłość w medycynie alternatywnej nie jest popularna.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

soma
Posty: 611
Rejestracja: niedziela 04 mar 2018, 20:26
x 55
Podziękował: 1047 razy
Otrzymał podziękowanie: 1062 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: soma » czwartek 18 lut 2021, 22:07

Yurek pisze:
czwartek 18 lut 2021, 20:54
Nerwiak Mortona.

Ortopeda zdiagnozował u syna Nerwiak Mortona.
Zrobił blokadę ale po dwóch dniach bóle wróciły i ma trudności z chodzeniem.
Czeka go operacja w czasie której usuną nerwy z przedniej części stopy i utraci czucie w palcach. W pięcie czucie podobno ma pozostać.

Czy ktoś słyszał o jakich alternatywnych metodach leczenia tej przypadłości aby można było uniknąć operacji. Lub chociaż przesunąć ją o jakieś pół roku.
Yurek, a dlaczego nie sprobowac soli Schusslera?
Ja podejrzewam, ze wiekszosc z nas ma ogromne braki mineralow.
Wlasnie jestem w trakcie czytania o magnezie. Jego brak moze byc przyczyna niemalze wszystkich chorob.
Moglbys napisac do tej niemieckiej pani od soli, bo ona cieszy sie jak ludzie do niej pisza i lubi odpowiadac na pytania. Moze zaproponowalaby odpowiednie sole.
0 x



Yurek
Posty: 117
Rejestracja: piątek 30 wrz 2016, 23:08
x 1
x 2
Podziękował: 358 razy
Otrzymał podziękowanie: 122 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: Yurek » czwartek 18 lut 2021, 23:52

Serdecznie dziękuję za szybki odzew.

Wymyśliłem teraz taki dowcip: Przychodzi pacjent do lekarza. Panie doktorze, ciągle czuję jakieś nieprzyjemne zapachy jakieś smrody. Lekarz na to: Wytniemy panu zmysł węchu. Nie będzie pan czuł.

Decyzja usunięcia nerwu w tym przypadku jest z tej samej półki co w tym dowcipie.
Nie szuka się przyczyny powstania owego nerwiaka, lecz wycina się nerw, organ, który natura nam dała aby rejestrował i informował nas o istnieniu nieprawidłowości.
-----
@Blu. Spośród potencjalnych przyczyn literatura wymienia się m. in. zwichnięcie stawu kolanowego lub biodrowego. Syn miał kilka lat temu zwichnięcie stawu biodrowego. Nie wiem jak skutecznie nastawiono mu go.

Oprócz polecanych przez Ciebie czynności, mam zamiar wysłać go do dobrego terapeuty manualnego.

Dlaczego? Otóż 10 lat temu byłem w sanatorium w Ciechocinku. Spotkałem tam terapeutę, który pokazał mi że mam skrzywioną miednicę. rezultacie tego miałem jedną nogę dłuższą od drugiej o około 2 cm. Gdybym tego nie widział na własne oczy - nie uwierzyłbym. Przecież czułem się normalnie. Byłem też na jego wykładzie i zrozumiałem jak to bywa z wadami postawy.
Niektórym wystarcza popularny lecz wieloletni nawyk zakładania nogi na nogę aby nabawić się skręcenia miednicy. Ustawienie trwa 1-2 minuty lecz potrzeba potem tygodni specjalnych ćwiczeń aby miednica nie wróciła w swoje poprzednie, patologiczne miejsce.
Mam podejrzenie że coś podobnego mogło mu się przydarzyć.

- Jeśli chodzi o nagrzewanie. Lampa na podczerwień czy jakoś zwyczajne typu oprzeć stopy o kaloryfer/kominek?
- Moczenia w ciepłym roztworze związków magnezu (chlorek, siarczan). Wystarczy sam chlorek czy wskazana jest mieszanka związków magnezu?
- Doustnie olej kokosowy virgin - dwie łyżeczki dziennie wystarczy?
0 x



Yurek
Posty: 117
Rejestracja: piątek 30 wrz 2016, 23:08
x 1
x 2
Podziękował: 358 razy
Otrzymał podziękowanie: 122 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: Yurek » piątek 19 lut 2021, 00:07

Sole Schusslera - na pewno warto i spróbujemy. Lecz nie można zapominać że sole Schusslera są tylko elementem wspomagającym. Chociaż zgadzam się że w obecnych czasach wszyscy mamy ich braki.

Dobry pomysł z konsultacją z autorką książki o solach. Trzeba spróbować.

Co czytasz o magnezie?
Najlepsza pozycja jaką spotkałem to:
Obrazek
Mam ją w swojej kolekcji.
0 x



soma
Posty: 611
Rejestracja: niedziela 04 mar 2018, 20:26
x 55
Podziękował: 1047 razy
Otrzymał podziękowanie: 1062 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: soma » piątek 19 lut 2021, 02:34

Ja mysle,ze sole Schusslera to podstawa. Ostatnio spotkalam sie z wypowiedzeniami osob, ktore biora homeopatyczne lekarstwa, ze miala dolegliwosc i dopoki bierze ten preparat to ta jej dolegliwosc znika a gdy zaprzestaje to ponawia sie. I od razu nasunela mi sie mysl, ze ma braki soli mineralnych. To homeopatyczne lekarstwo nie uzupelni jej tych brakow. I tu widze podobienstwo do tego co ja robie, te wszelakie urzadzenia jakich uzywam. Dopoki uzywam aparatow to jest w miare dobrze, a jak zaprzestaje to znowu zle. Zaden aparat nie wyrowna mi tych brakow soli.

Ta ksiazke o magnezie znalazlam na chomiku i juz sobie ja zladowalam. Dziekuje. Jak mi sie spodoba to kupie fizyczna ksiazke.
Nie wiedzialam, ze ludzie nawet cale ksiazki pisza o magnezie.
Jak na razie to czytam artykul na stronie szwedzkiej lekarki, takiej co ostrzega przed szczepionkami. Dlugi ten artykul, ale ciekawy jak powiesc sensacyjna. To jest artykul z prestizowego i niezaleznego Weston A.Price Foundation. Jest tlumaczenie na wiele jezykow, ale na polski nie ma. Szkoda.

Z ta manualna terapia to tez niezly pomysl.

Jest jeszcze jedna metoda Dr Ferdynanda Barbasiewicza, klawiterapia. Polega ona na nakluwaniu klawikami (zaostrzonymi patyczkami) miejsc gdzie sa jakies zablokowania nerwowe. Ja sobie troche robilam taka terapie widelcem. Dr Barbasiewicz mowi, ze za pomoca tej terapi mozna uleczyc prawie kazda chorobe. Niewiele jest terapii, ktore przywracaja dzialanie zakonczen nerwowych, to dobrze wiedziec, ze takie cos jest. Jerzy Zieba mowil, ze ten doktor powinien dostac nagrode Nobla za wynalezienie tej terapii.
0 x



soma
Posty: 611
Rejestracja: niedziela 04 mar 2018, 20:26
x 55
Podziękował: 1047 razy
Otrzymał podziękowanie: 1062 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: soma » piątek 19 lut 2021, 09:55

Zdobylam nowe doswiadczenie z solami.
Wczoraj najadlam sie magnesium.phos (7). Okolo 50 tabletek.
W nocy dopadly mnie jakies nerwobole w biodrach i nogach. Walek Lyapko poszedl w ruch, ale nawet on niewiele zdzialal. No i przypomnialo mi sie ze Silicea (11) Ma zwiazek z nerwami.
"Za pomoca Silecea jest budowana zdolnosc do przewodzenia" -cytat z ksiazki.
Przyjelam 3 tabl Silicea i po 3 8 i 9, bo one sa konieczne do neutralizowania kwasu moczowego.
Po 5 minutach bol ustapil.

Wyciagnelam z tego taki wniosek, ze to co toleruje cialo mlodszej osoby moze byc za duza dawka dla starszej, lub bardziej zanieczyszczonej. Dawki trzeba dobierac indywidualnie. Obserwujac siebie i swoje reakcje mozna docrac dawke, ktora pasuje. No i jakiez to wspaniale, ze jak sie zdarzy "nieszczescie" i dostanie sie jakies symptomy zbyt szybkiego oczyszczania to latwo to zneutralizowac.

I tak pomyslalam o Twoim synu, Yurek. Moze jego dolegliwosc jest spowodowana tymi kwasami moczowymi. One nieraz osadzaja w duzym paluchu od nogi i powoduja jakas bolesna chorobe (nie wiem jak sie nazywa po polsku).
0 x



Ramzes3
Posty: 702
Rejestracja: niedziela 03 lut 2013, 16:21
x 13
x 92
Podziękował: 4916 razy
Otrzymał podziękowanie: 1579 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: Ramzes3 » piątek 19 lut 2021, 23:20

Yurek pisze:
czwartek 18 lut 2021, 20:54
Nerwiak Mortona.

Czy ktoś słyszał o jakich alternatywnych metodach leczenia tej przypadłości aby można było uniknąć operacji. Lub chociaż przesunąć ją o jakieś pół roku.
Parę lat temu miałem podobną dolegliwość ale czy to było to samo tego nie wiem gdyż nie byłem z tym u lekarza. Ból lewej nogi zaczął się od pięty a następnie zaczął się rozchodzić w kierunku śródstopia a później w kierunku palcy. Przy ucisku najwiekszy ból występował tuż przy pięcie od strony śródstopia. Z problemem tym borykałem się przez kilka miesięcy do tego stopnia, że aby móc chodzić zakładając obuwie wkładałem pod stopę gruba gąbkę. Poczatkowo myślałem, że mam do czynienia z ostrogami ale później okazało sie, że był to silny stan zapalny.
Przypadkiem (albo i nie) otrzymałem od pewnej kobiety przepis na rozpuszczanie ostróg a ta z kolei otrzymała go od jakiegoś ortopedy. Mikstura składała się z: łyżki stołowej miodu, łyżeczki soli i od kilku do kilkunastu kropel jodyny. Miód należało lekko podgrzać do rozpuszczenia a następnie wsypać do niego łyżeczkę soli i dokładnie razem wymieszać. Na końcu dodać jodynę i również dokładnie wymieszać. Do reklamówki wkładałem kawałek rozwinietej gazy a nastepnie polewałem ją miksturą i na tej gazie trzymałem stopę przez około 20 minut. Robiłem to przeważnie wieczorem chociaż nie zaszkodziłoby dwa razy dziennie. Moczenie stopy na tej miksturze przynosilo bardzo dużą ulgę ale w ciągu dnia przy chodzeniu stopa dawała się ponownie ostro we znaki.
Jak ostatecznie wyleczyłem stopę? W bardzo prosty i tani sposób opisany przeze mnie wcześniej a mianowicie wykonując ćwiczenia oddechowe jasnopomarańczową energią. Pewnego wieczoru po wymoczeniu stopy pomyślałem sobie, że oddechami wyleczyłem sobie już nie jedną dolegliwość a dlaczego do tej pory nie spróbowałem ze stopą? Wykonałem dokładnie 108 oddechów. Podczas oddychania przez pewien czas ból nasilał się jeszcze bardziej, był wręcz trudny do wytrzymania. Ptrzed zakończeniem oddechów zaczął stopniowo maleć. Na drugi dzień po przebudzeniu ból stopy całkowicie zniknął i więcej już się nie pojawil.
0 x



soma
Posty: 611
Rejestracja: niedziela 04 mar 2018, 20:26
x 55
Podziękował: 1047 razy
Otrzymał podziękowanie: 1062 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: soma » niedziela 21 lut 2021, 02:13

Yurek, ta ksiazka "Leczenie magnezem" jest SUPER.
Na stronie 286 jest takie stwierdzenie:

Braku odpowiedniej ilości magnezu w organizmie nie można ignorować. Nie można tez go zastąpic czym innym. Praktyka lecznicza powinna traktowac wyrównanie poziomu magnezu jako punkt wyjściowy wszelkiej terapii. Reasumując: magnez jest bezpiecznym i skutecznym specyfikiem zaradczym i to od niego powinniśmy zacząc we wszystkich zaburzeniach zdrowotnych.


To jest to do czego doszlam sama obserwujac siebie i innych, ktorzy na wszelkie sposoby kuruja sie.
Do magnesium. phos dolaczylam wsmarowywanie chlorku magnezu w cialo, chociaz ta niemiecka pani pisze, ze dodatkowa suplementacja magnezem, czy jakims innym mineralem jest zalecana tylko w wyjatkowych przypadkach. Ja mam takie braki magnezu, ze potraktuje siebie jak taki wyjatkowy przypadek.
0 x



Yurek
Posty: 117
Rejestracja: piątek 30 wrz 2016, 23:08
x 1
x 2
Podziękował: 358 razy
Otrzymał podziękowanie: 122 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: Yurek » czwartek 25 lut 2021, 23:29

blueray21 pisze: Lizyna obniża poziom zawirusowania, ale trzeba ją brać razem z treoniną i glutaminą, ca 1 g, 4 x do południa, co godzinę i 4 x po południu, co godzinę, oczywiście na pusty żołądek, przez 4 dni. Potem można te dawki brać 2 x dziennie dla podtrzymania sytuacji. Wirusy EBV i opryszczkowe usuwa się trudno bo chowają się w lipidach, ogniska organizm próbuje ograniczać wapniem, stąd ludzie mają guzki na tarczycach i nie tylko.
W usuwaniu pomaga zastosowanie BHT podczas intensywnego pobierania lizyny i reszty.
Właśnie skończyłem cztero-dniowy turnus koktail_1 aminokwasów: lizyna+treonina+glutamina. Na te 4 dni zawiesiłem zażywanie innego koktailu_2: bromelaina+glicyna oraz tauryna+arginina+NAC.
Teraz mam zażywać koktail_1 dwa razy dziennie. Jak długo? Mam tego sporo. Czy mogę pociągnąć ze 2-3 m-ce?
Oraz drugie pytanie: czy mogę obydwa koktaile przyrządzać jako jeden mieszając wszystkie osiem składników w jednej szklance?
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » piątek 26 lut 2021, 00:07

Normalnie kurację podtrzymującą robi się miesiąc, ale nie widzę przeciwwskazań dla dłuższemu okresu podtrzymującego.
Arginina kłóci się z lizyną, tyle pamiętam, trzeba je rozstawić daleko np rano - wieczór. Generalnie arginina sprzyja wirusom.
Innych zastrzeżeń nie pamiętam, zwróciłbym uwagę na bromelainę i NAC, one dają największą reakcję organizmu.
Ale mnóstwo aminokwasów się używa w hydrolizowanym kolagenie, czy zrobionej mieszance mającej odtworzyć kolagen, bo chyba aż 23 we właściwych proporcjach.
Więc nawet skomplikowane mieszaniny aminokwasów są stosowane.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

ODPOWIEDZ