Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Nasze porady zdrowotne i opinie

Awatar użytkownika
dama
Posty: 842
Rejestracja: niedziela 15 mar 2015, 20:15
x 2
x 9
Podziękował: 1875 razy
Otrzymał podziękowanie: 886 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: dama » niedziela 09 wrz 2018, 20:28

Narine imie wnuczki
Lactobacillus znalezione w smółce-kupie noworodka i dlatego jest takie wyjatkowe wdziałaniu,a te inne nie sa takie same.
https://www.narine.pl/pl/i/o-Narine/13
cena 50zł
0 x



cedric
Posty: 7191
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 95
x 179
Podziękował: 4035 razy
Otrzymał podziękowanie: 11142 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: cedric » poniedziałek 10 wrz 2018, 12:30

0 x



wolzdro
Posty: 681
Rejestracja: czwartek 09 sie 2018, 10:52
x 18
Podziękował: 270 razy
Otrzymał podziękowanie: 639 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: wolzdro » poniedziałek 10 wrz 2018, 17:52

sandra pisze:
niedziela 09 wrz 2018, 13:19
@wolzdro,
Sok z selera naciowego ?


tak czysty sok z selera naciowego, ponoc ma naturalnie odbudowac kwasy w zoladku, sprawdze to zanim siegne po betaine,
a sok z kapusty to na nadzerki itp
jedyne co przeszladza to ten dziwny zapach po wypicu , pisalam juz o tym
probiotyki bralam, ale ja i po probiotykach i kiszonkach mam armagedon w brzuchu , bez jest o wiele lepiej
0 x



Awatar użytkownika
dama
Posty: 842
Rejestracja: niedziela 15 mar 2015, 20:15
x 2
x 9
Podziękował: 1875 razy
Otrzymał podziękowanie: 886 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: dama » poniedziałek 17 wrz 2018, 20:21

Nie dziwie sie ,ze masz armagedon ,przeciez jedzac tyle surowej zieleniny twój zoladek musi miec braki kwasu zoładkowego wiec zielenina
zalega w jelitach ignije.
Kiszonki brobiotyki wprowadzone trafiaja na ten teren i ich bakterie walcza czyszcza ,ratuja co moga .
Kiedys tez miała czas jedzenia surowizny zielonek ale organizm tego nie przyjal ,zaczełam blanszowac ,wystarczy posiekac
wrzucic na patelnie troche masła czy olej kokosowy troche soli pieprzu i gotowe.
A teraz co byłam taka osłabiona jedynie pomidor i jajko na miekko dotego cebulka natka pietruszki ,cherbaty nadal nie pije bo jak
mi sakowała tak teraz jest wstretna
Woda jonizowana bardziej mi smakuje a po zwyklej odczuwam ból albo ciezko na żoładku .pije tez kompoty z odrobina cukru
A najbardziej smakuja mi wywary ,rosoly to bym mogła pic litrami .
Kiedy czytałam ile ty jesz zieleniny a teraz piszesz ze nie masz kwasu zolakowego ,to niedziwie sie ze tak cierpisz, no chyba ze masz
jakies podczepienia co by mnie nie zdziwiło przy takiej ilosci dolegliwosci .
zwierzeta trawożerne maja żoładek przystosowany wyposażony w odpowiednie enzymy a człowiek potrzebuje bialka ptaszki tez szukaja pod kora drzew jakiegos robaczka.
Moze spróbuj zmienic ,przemienic co jesz zwlaszcza zielenine w bardziej przyswajalnej formie.
0 x



wolzdro
Posty: 681
Rejestracja: czwartek 09 sie 2018, 10:52
x 18
Podziękował: 270 razy
Otrzymał podziękowanie: 639 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: wolzdro » środa 19 wrz 2018, 22:05

ojoj alez wy "niektorzy" ;) roslinek nie lubicie... kolejny raz napisze diete zmienilam (i jestem zadowolona z tego) nie dlatego ze mi sie nudzilo tylko dlatego ze poprzednia byla fatalna i pogarszala i tak juz nienajlepsze zdrowie,
po zieleninie czuje sie swietnie i wyproznienia idealne i nijakiego dyskomfortu czy czegokolwiek takiego , to po bialku wlasnie jest problem, bialku zwierzecym w szczegolnosci...i to chyba tez nalezy podkreslic w zielonych roslinach jest caly aminogram niezbedny, kwasu mozliwe ze wlasnie jest za duzo , o dziwo a brakuje enzymow, no niestety lata zaniedban i prolemow z ukl trawiennym ...trzeba czasu
probiotyki sa rozne , u mnie kombucha np dziala swietnie ale juz kapusta fatalnie, organizm to nie sprzet fabryczny, zeby u kazdego dzialal identico


"Kiedys tez miała czas jedzenia surowizny zielonek ale organizm tego nie przyjal "

widocznie mialas bardzo rozregulowany, potrzebowal czasu aby sie przestawic, zagoic, w gotowanych a nawet zblanszowanych masz znikoma ilosc czegokolwiek procz wysokiego ig...poza tym warzywa i tluszcz jeszcze ujdzie tez kwestia dopasowania jakie , ile tluszcze -
ale juz przy owocach a tak wyglada 811 tluszcz odpada prawie calkowicie, jedynie niezbedna ilosc , naprawde malutko



"Kiedy czytałam ile ty jesz zieleniny a teraz piszesz ze nie masz kwasu zolakowego ,to niedziwie sie ze tak cierpisz, no chyba ze masz
jakies podczepienia co by mnie nie zdziwiło przy takiej ilosci dolegliwosci ."


nie chce o tym pisac, ale owszem co nieco trzaba by wypedzic...zielenina nie ma nic do tego :)


"zwierzeta trawożerne maja żoładek przystosowany wyposażony w odpowiednie enzymy a człowiek potrzebuje bialka ptaszki tez szukaja pod kora drzew jakiegos robaczka.
Moze spróbuj zmienic ,przemienic co jesz zwlaszcza zielenine w bardziej przyswajalnej formie."


czystego pelnowartosciowego bialak zjadam dziennie ok 50- 80g to przy 43 kg i malej ruchliwosci bardzo duzo...juz pisalm o tym zmienic nie ma na co tluszcowka odpada a sa tak na prawde 2 rozsadne diety , a wlasciwie jedna bo zarowno tluszcz jak i bialko zaostrza dolegliwosci o tym pisze nawet last , nie moj wymysl ,zmiany jakiekolwiek to jedynie wiecej warzyw... tak surowych ! a mniej owocow bo te w polaczeniu z bialkiem czy tluszczem to jest wlasnie armagedon

zoladek "rozwalaja" przeciwzapalne suplementy i generalnie tabletki nawet mineraly czy witaminy, wiadomo ze to sa mega dawki, anie niczemu niewinne roslinki :)
to jesli chodzi o moj punkt widzenia a kazdemu polecam jesc ze smakiem to co mu sluzy ..na zdrowie :)
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » środa 19 wrz 2018, 23:41

Tu niewiele ma do rzeczy, czy lubimy roślinki, czy nie, tylko jak one wpływają na czyjeś zdrowie, a to wbrew pozorom wcale nie jest oczywiste. Piszesz np., że kapusta działa fatalnie i tu jest problem interpretacji. Doraźnie z pewnością działa fatalnie, np. gazy, wzdęcia, czy biegunka. Jednak jest to ewidentną oznaką, że twój "zestaw" bakterii układu trawiennego nie ma zbyt dobrego składu. Pobierając tylko to, co ci robi doraźnie "dobrze", jeszcze pogłębiasz ten stan i po mojemu wpadasz w błędne koło. To, że robi ci "źle" może być też efektem h. pylori i candida. Jeśli byłaby to tylko zachwiana homeostaza, to powolne "przyzwyczajanie" organizmu do kapusty powinno pomóc, jeżeli jednak flora jest mocno zmieniona przez patogeny takie działania mimo niedogodności efektu nie dadzą. Zresztą twoje opinie odnośnie innych diet w takiej sytuacji też nie są adekwatne, bo tego typu zniekształcenia flory dają przekłamane wyniki.
Po mojemu trzeba wyeliminować najpierw wszelkie zaszłości patogeniczne, potem odbudować florę bakteryjną - nie polecam kałowych przeszczepów. To faktycznie proces, ale podejmując działania na czuja, czy na ślepo, efekty mogą być w rzeczywistości dalekie od oczekiwań.
Do produkcji kwasu żołądkowego potrzebna jest dostateczna ilość soli, ale i sody, plus stymulacja np. gorzkimi substancjami. Jeśli masz go niedostateczną ilość to wchłanianie substancji odżywczych z każdego pożywienia kuleje, a już z dietą "mięsną" to rzeczywiście tragedia, dlatego ci nie służyła moim zdaniem.
Nie wierzę, że masz go zbyt dużo, w żołądku są, "czujniki" które rozróżniają pokarm, jeśli nie ma tam mięsa, czy białka tego typu, kwas nie jest wydzielany dla trawienia, tylko "dyżurna" ilość do utrzymania pH w pustym żołądku.
Różne pobierane substancje, zwłaszcza aktywne, jak przeciwzapalne, rzeczywiście mają wpływ na działanie żołądka, jednak nie przesadzałbym z armagedonem po minerałach, aminokwasach, czy witaminach w normalnych ilościach, większych i tak nie warto brać, bo i tak przyswajanie jest mocno upośledzone.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
Jancio
Posty: 899
Rejestracja: wtorek 16 sie 2016, 18:18
x 2
x 47
Podziękował: 639 razy
Otrzymał podziękowanie: 1085 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: Jancio » czwartek 20 wrz 2018, 08:59

wolzdro pisze:
środa 19 wrz 2018, 22:05

czystego pelnowartosciowego bialak zjadam dziennie ok 50- 80g to przy 43 kg i malej ruchliwosci bardzo duzo...juz pisalm o tym zmienic nie ma na co tluszcowka odpada a sa tak na prawde 2 rozsadne diety , a wlasciwie jedna bo zarowno tluszcz jak i bialko zaostrza dolegliwosci o tym pisze nawet last , nie moj wymysl ,zmiany jakiekolwiek to jedynie wiecej warzyw... tak surowych ! a mniej owocow bo te w polaczeniu z bialkiem czy tluszczem to jest wlasnie armagedon
To nie tak że zmienić nie ma na co. Dużego wyboru nie masz, możesz żaglować tylko trzema elementami. Nawet nie żaglować bo wyboru dokonałaś sama tłuszcz jest be, białko niezdrowe. Choć przybudowie masy mięśniowej pochłania się go znaczne ilości Zostają tylko węglowodany. ;) Jeśli już będziesz ustalać sobie wysokości to miej na uwadze, że robi się to do tzw wagi należnej. 50-80 to też olbrzymi rozrzut. Przerzucanie się z jednej na druga dietę wymaga też przystosowania flory o czym wyżej pisał blue. W czasie tych adaptacji dochodzi czasem do większych lub mniejszych sensacji, bo robale walczą o miejsce w szeregu ;) co czasem zniechęca. Nie zgadzam się że tłuszcze zwierzęce to całe zło, bo zarówno one jak i tłuszcze roślinne powinny być stosowane z rozmysłem. We wszystkich dietach zalecane są także różnej maści kiszonki oparte na bazie bakterii kwasu mlekowego, bo to one wyrównują poziom dobrej flory i to też warto mieć na uwadze w diecie.
0 x


Podążając za stadem podążasz za dupkami.
Warto być przyzwoitym

wolzdro
Posty: 681
Rejestracja: czwartek 09 sie 2018, 10:52
x 18
Podziękował: 270 razy
Otrzymał podziękowanie: 639 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: wolzdro » czwartek 20 wrz 2018, 09:16

alez oczywiscie, ze gdyby ukl trawienny byl w dobrym stanie to nie byloby takich objawow, przeciez pisze o tym w kolko LATAMI dawalam mu do wiwatu i teraz wlasnie powoli go regeneruje, nie mam nic do kapusty , juz kilka razy pomogla mi, pisze tylko ze nie dziala od razu, a len koi prawie natychmiastowo, to app soku , co zas tyczy sie kiszonej, byl czas ze moglam pic soki z kiszonek, ale w tym momencie to pogarsza sprawe, wiec, nic na sile, tak jak napisalam rosliny sa rozne, a ich przygotowanie to jeszcze inna bajka,trudno porownywac straczki gotowane do smazonej cebuli, kiszonych ogorkow czy salaty z roszpunki, do tego konkretny organizm bedzie reagowal inaczej, to ze u mnie sa braki w przysawajaniu i iine takie cuda to przeciez wielokrotnie podkreslalam, to wlasnie staram sie naprawic, tylko nie rosliny to zepsuly a inne wczesniejsze dzialania, po roslinach jest tylko lepeij, a tutaj nastepuje przeinaczanie i slysze ze to co mi pomaga powinnam odsatwic bo to fu i be...no prosze toz ja nie jestem wyjatkiem, jest masa badan nan ten temat i logicznych tlumaczen tego stanu przez wybitnych lekarzy,
sol uzywam, soe wylacznie do moczenia stop, moje ph moczu jest ok 7-8 nie widze potrzeby , aby stosowac sode dodatkowo, gorzkich substancji nie brakuje, pisalam o nadmiarze bo wlasnie test sody to poazuje a przy tym len pomaga , neutralizuje,
na temat miesa i jego dzialania na organizm opinie faktycznie sa bardzo rozne, tutaj nie chce zabierac stanowiska, bo o czym tez wielokrotnie pisalm, smak i samo mieso jest dla mnie ok,

aramagedon jest po owocach z bialkiem lub i tluszczem, blu szanuje cie , interesuje mnie twoje zdanie ale nie przeinaczej moich slow, bo to naprawde roznica, a po suplementach to jest dosc logiczne, raz ze ja to czuje dwa ot histydyna czy tairyna albo kwas nikotynowy ....one nie pomagaja jak sa nadzerki a raczej pomagaja je tworzyc , to tez nie moj wymysl
0 x



wolzdro
Posty: 681
Rejestracja: czwartek 09 sie 2018, 10:52
x 18
Podziękował: 270 razy
Otrzymał podziękowanie: 639 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: wolzdro » czwartek 20 wrz 2018, 09:30

Jancio to nie ja uwazam ze tluszcz jest be, tylko wielu znanych lekarzy i opracowan jest na ten temat co pomoglo a co szkodzilo badanym przy rzs czy innych tego typu sprawach , a jedzac owoce i tluszcz powoduje sie katastrofe zdrowotna , to tez nie moje jedynie , choc sprawdzone ...ja tylko odczuwam problemy trawienne a badania informuja o cukrzycy, candidzie az do raka, bialko to podstawa , nigdy nigdzie nie napisalam ze niezdrowe, tylko ze u mnie jest problem z trawieniem, dodatkowo sa rozne opracowania na temat alergenow, u mnie po odstawieniu pewnych bialek , objawy sa redukowane i moge chodzic np..do odbudowy i regeneracji potrzebuje go duzo, to dla mnie oczywiste, same wegle nie pozwola zyc i byc w dobrej formie,
waga nalezna itp , to wszystko jest umowne, ja ani przed choroba ani po wazyc raczej wiecej nie mam powodow, ta wga jest dla mnie ok, proporcje jedynie chce zmienic, bo przez brak ruchu tkanka miesniowa ma sie kiepsko, 50-80 to nie az tak wielki rozrzut, w koncu nawet witarianie nie jedza co dnia tego samego, sa rosliny bardziej i mniej zasobne w proteiny do tego jesli danego dnia jestem w stanie i 2 h chodze po lesie np...to i bialka zjadam wiecej, aby uzupelnic i ochronic tkanke , zmiana diety czasem mam uzasadnienie, organizm w "szoku" czasem dziala inaczej, ale sensacje zoladkowo jelitowe moga byc
absolutnie jancio to nie tluszcze zwierzece sa "calym zlem" wlasnie nadmiar tluszczy roslinnych w tym zdrowych omega 6 bo o transach nie wspomne jest problemem, tluscz zwierzecy moze nawet leczyc...tylko wtedy owoce omija sie z daleka a probiotyki to sprawa ocywista , pisalm uzywam solgarz i do tego kombuche, nie tylko w kiszonkach sa bakterie mlekowe, sprawdzalm jogurt sojowy i wiem ze dla mnie to nie jest "zdrowe"

trudno jest rozmawiac, jesli ciagle moje slowa sa przeinaczane, pisze o dwoch sensownych dietach bo z wielu naprawde wielu , a interesuje sie tym nie od dzis tylko dwie dzialaja udokumentowanie zdrowotnie czyli albo wysokotluszczowka albo wysokoweglowodanowka, a bialko w obu musi byc dostarczone bo bez bialka nie da sie zyc...
0 x



Awatar użytkownika
Jancio
Posty: 899
Rejestracja: wtorek 16 sie 2016, 18:18
x 2
x 47
Podziękował: 639 razy
Otrzymał podziękowanie: 1085 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: Jancio » czwartek 20 wrz 2018, 11:37

Widzisz blue napisał że dieta jest indywidualna sprawą każdego i podpisuje sie pod tym wszystkimi palcami. NIe spotkałem by w jakieś mieszać tłuszcz z owocami. Białko jest potrzebne, ale tylko w ilości potrzebnej do odbudowy mięśni. Zaś do odżywiania potrzebne są węglowodany, lub i tłuszcze. To że "wielu znanych lekarzy" tak uważa, albo my mamy takie wrażenie co jest bardziej trafne bo diabeł tkwi w szczegółach to jest równoważne co wielu znanych lekarzy uważa że szczepionki są dobre. Bo z założenia sama definicja szczepionki oznacza sama dobroć.
Człowiek młody zazwyczaj zje wszystko i nic mu nie będzie, choć i to twierdzenie jest ułomne. W diecie są pewne zasady, którymi należy się kierować. Różne sa białka ,rożne tłuszcze i węglowodany. Ja ze swojego bogatego doświadczenia preferuje dwie chociaż przeciwstawne z założenia odżywczego. Prowadza to tego samego celu jedna to dieta dr Dąbrowskiej, a druga dr Kwaśniewskiego. Obie polskie, ale nie z ksenofobicznego podejścia a jedynie pragmatyzmu ze należy jeść produkty lokalne. Pierwsza jest oparta na dobrych węglowodanach ( bo są i złe) a druga na dobrych tłuszczach. W obu są wszystkie trzy podstawy. Pierwsza jako podstawa są węglowodany w drugiej tłuszcze. Mi bardziej odpowiada ta druga bo bardziej smakuje żółtko niż fasola w ilościach do nasycenia. W Diecie Dąbrowskiej owoce szczególnie słodkie są dozwolone w ograniczonych ilościach a u Kwaśniewskiego wręcz zakazane bo maja złe węglowodany. Kwaśniewski dopuszcza ziemniaki i tłumaczy to długim okresem przerabiania skrobi. Na diecie węglowodanowe ( tłustej) wbrew sterotypowi i twierdzeniu wielu "znanych lekarzy" samoistnie obniżył mi się cholesterol, trójglicerydy, cukier i homocysteina. Co najważniejsze spada waga. Muszę też zaznaczyć że stosowanie tych diet nierozsądnie może stwarzać problemy,a ruch jest potrzeby w każdym przypadku niestety. Solgara nie polecam z racji choćby właściciela Monsanto i cen Jogurt sojowy to też jakiś wynalazek to nie jest produkt naturalny. Moja tłusta dieta ma jeszcze jeden plus że łatwiej mi pozyskać produkty nieprzetworzone, Jaja nie problem, smalec wytopić ze słoniny nie problem, choć ze słonina krucho.Podroby, kości ze szpikiem półdarmo, Masło tu jest pewien problem bo większość krów widzi słońce jedynie przez okno albo drzwi obory obecnie. Warzywa kupuje na lokalnym rynku licząc na chytrość chłopa w wydawaniu na opryski, Choć mam i takich co zaczęli już stosować naturalny nawóz i bioemy. To się da rozróżnić w smaku. NIe obrażaj się o przeinaczenia bo czytając cie czasem mam rożne odczucia pisząc oględnie. Spożywanie dużej ilości białka bez ruchu to nie koniecznie ochroni twoja tkankę . Nadmiar białka jest przerabiany na węglowodanowy z dodatkowym obciążeniem. Dieta i trawienie to też kwestia odpowiedniego nawodnienia popijania po jedzeniu np.
0 x


Podążając za stadem podążasz za dupkami.
Warto być przyzwoitym

Awatar użytkownika
Jancio
Posty: 899
Rejestracja: wtorek 16 sie 2016, 18:18
x 2
x 47
Podziękował: 639 razy
Otrzymał podziękowanie: 1085 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: Jancio » piątek 21 wrz 2018, 12:27

Obrazek
0 x


Podążając za stadem podążasz za dupkami.
Warto być przyzwoitym

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » niedziela 23 wrz 2018, 09:34

wolzdro pisze:
czwartek 20 wrz 2018, 09:30
a jedzac owoce i tluszcz powoduje sie katastrofe zdrowotna , to tez nie moje jedynie , choc sprawdzone ...
Kto poleca jedzenie owoców z tłuszczem?
Czy ktoś smaruje jabłko smalcem czy olejem?
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » niedziela 23 wrz 2018, 09:44

@Jancio, osobiście na obydwa przypadki wolę stosować lekarstwo nr 2, tyle że w wersji oryginalnej, a nie w postaci amerykańskiego wymysłu. Ale to już tylko kwestia osobistego smaku.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » niedziela 23 wrz 2018, 09:50

blueray21 pisze:
niedziela 23 wrz 2018, 09:44
tyle że w wersji oryginalnej...
Jakieś konkretne marki polecasz? ;)

może tutaj:
viewtopic.php?f=16&t=894&p=92527&hilit=poradnik#p92527
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » niedziela 23 wrz 2018, 20:01

Trochę humoru nikomu nie zaszkodzi, a jeśli chodzi o marki, to ostatnimi laty korzystam z własnej produkcji.
Na zdrowie.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
Jancio
Posty: 899
Rejestracja: wtorek 16 sie 2016, 18:18
x 2
x 47
Podziękował: 639 razy
Otrzymał podziękowanie: 1085 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: Jancio » poniedziałek 24 wrz 2018, 09:54

Nie ma to jak dobry winiak nawet z samego cukru :lol:
0 x


Podążając za stadem podążasz za dupkami.
Warto być przyzwoitym

wolzdro
Posty: 681
Rejestracja: czwartek 09 sie 2018, 10:52
x 18
Podziękował: 270 razy
Otrzymał podziękowanie: 639 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: wolzdro » środa 26 wrz 2018, 10:53

nie widze nijakiego sensu kolejny raz wdawac sie w daremna dyskusje o wyzszosci bialego nad czarnym, w poprzednich moich postach dosc dokladnie opisalam swoj punkt widzenia, wiec ktos, kto albo nie przeczytal, albo nie zrzumial, albo co gorsza wypacza moje slowa i kontekst wypowiedzi ...coz to juz jego problem, jak chocby z moim podejsciem do lekarzy i slowami "wielu znanych lekrzy", tak lekarzy typu last, sirkus, bolotow,ogolow, clark, siemionowa, Nieumywakin, garson , graham... nie pracownikow /niewolnikow medycyny/farmacji
kobiety raczej sie tutaj nie udzielaja lub "jak myszki cichutenkim glosikiem", a mezczyzni hm..mnie specjalnie nie dziwi ze stoja na stanowisku piwo i golonka zamiast jarmuzu i marchewki ,
cieplo pozdrawiam forumowiczow i robie swoje :)
0 x



Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » środa 26 wrz 2018, 13:03

wolzdro pisze:
środa 26 wrz 2018, 10:53
kobiety raczej sie tutaj nie udzielaja lub "jak myszki cichutenkim glosikiem", a mezczyzni hm..mnie specjalnie nie dziwi ze stoja na stanowisku piwo i golonka zamiast jarmuzu i marchewki ,
cieplo pozdrawiam forumowiczow i robie swoje :)
jestem tu ponad 4 lata i nie zauważyłem tego, jest wręcz przeciwnie.
Ale jak zawsze, jeden widzi tęczę, drugi kolorowe paski.

Siłą tego miejsca jest kulturalna dyskusja, jesteśmy z tego znani, dlatego namawiam
do tego, a różnice zdań ? cóż, są wszędzie.

Można i golonkę (kolagen) i jarmuż i marchewkę, co kto lubi ;)
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
dama
Posty: 842
Rejestracja: niedziela 15 mar 2015, 20:15
x 2
x 9
Podziękował: 1875 razy
Otrzymał podziękowanie: 886 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: dama » środa 26 wrz 2018, 20:12

sol uzywam, soe wylacznie do moczenia stop, moje ph moczu jest ok 7-8 nie widze potrzeby , aby stosowac sode dodatkowo, gorzkich substancji nie brakuje, pisalam o nadmiarze bo wlasnie test sody to poazuje a przy tym len pomaga , neutralizuje
Jesli nie uzywasz soli jak tylko do moczenia stóp ,to moze dlatego masz z trawieniem.
Swiat zwierzat pokazuje ,ze sól jest potrzebna dla zdrowia a nawet przezycia ,slonie wedruja do jaskin dla mineralów solnych
solanki wykładane sa w lasach domowe zwierzaki jak krowy konie dostaja sol do wody .
Weterynarz zadaje pytanie włacicielowi zwierzaka który ma problemy jelitowe czy dostaje sól a nam ludziom
wmawiaja ze sól to biala smierc.
No to uzywac rózową a nie biala oczyszczona z minerałów podobnie jak oczyszczona mąka .
Jesli nie trawisz białka to nie masz kwasu który to trawi ,ale zeby zajadac zielenine potrzebne sa odpowiednie enzymy
których nie mamy a maja zwierzeta roslinożerne.
Sok z kapusty taki surowy jestwstretny w smaku i piekacy ,raz piłam potem zle sie czułam ,to nie dla mnie a sok z czerwonego
buraka nie pije sie odrazu ,trzeba odczekac .
Natomiast kiszonki przeszly proces i sa wskazane ,moze nie szklanka odrazu ale łyczkami półszklanki.

Jajko jadasz bez soli?
0 x



zdro
Posty: 724
Rejestracja: wtorek 31 sty 2017, 11:56
x 24
x 50
Podziękował: 799 razy
Otrzymał podziękowanie: 743 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: zdro » środa 26 wrz 2018, 20:43

W chorobie nie ma nic lepszego niz jesc watrobe. Gerson w swoim oryginalnym protokole podawal ja swoim pacjentom. Po angielsku "liver" od "live" co oznacza "zyc". :) Na surowo trawi sie blyskawicznie.
0 x


We're living in an open air asylum and the inmates are in charge.

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » środa 26 wrz 2018, 22:58

@wolzdro, ja nie przekręcam twoich słów, usiłuję ci tylko przekazać, że twoje interpretacje obserwowanych przez ciebie objawów, czy skutków, mogą się nieco mijać z rzeczywistością.
Jest oczywiste, że przy nadżerkach siemię lniane daje ulgę, jednak nie leczy ich skutecznie, a jeśli po siemieniu bierzesz np. suplementy, to tak jakbyś wyrzucała je do kosza, a właściwie spłukiwała większość do kanalizacji.
Ale nie będę ci zakrywał białego czarnym, skoro wiesz co robić, to rób to na zdrowie. Powodzenia.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

wolzdro
Posty: 681
Rejestracja: czwartek 09 sie 2018, 10:52
x 18
Podziękował: 270 razy
Otrzymał podziękowanie: 639 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: wolzdro » czwartek 27 wrz 2018, 08:14

blu a w ktorym miejscu ja napisalm ze biore cokolwiek po lnie? albo ze ono wyleczy nadzerki? jedyne co to szybko zoobojetnia kwasy i daje ulge,
a kapusta tak blyskawicznie nie dziala na bol,
po lnie nie biore nic ani przed bo niby jaki to mialoby sens? z reszta te nadzerki ja uwazam ze sa wlasnie od ktorys supli i na czas gojenia , odstawione ,
czy "wiem co robic" nie blu ja nie uwazam sie za nieomylna i wszechwiedzaca, podkreslam to prawie w kazdej wiadomosci, ucze sie , poznaje, probuje...nawet wieloletni praktyk kiedy uznaje ze jest "guru" dla mnie traci autorytet, a co dopiero ja sama o sobie...jedyne co to swoj organizm moge znac lepei niz kto kolwiek inny, ale tez mozna sie pomylic

grzegorzadam
"Można i golonkę (kolagen) i jarmuż i marchewkę, co kto lubi" nie wiem czy czytales moje inne posty ja wlasnie to pisalm , wielokrotnie, ani nie stosuje ideologicznych diet ani nikogo do zadnej nie namawiam, ani nie pozwolam sobie wmowic ze to dzieki pietruszce i burakowi choruje, bo nie wiem czy moja dieta dzis wygladalaby tak jak wyglada gdybym nie zaczela mocno niedomagac
0 x



Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » czwartek 27 wrz 2018, 20:08

wolzdro pisze:
czwartek 27 wrz 2018, 08:14
nie wiem czy czytales moje inne posty
nie, ale doczytam :)
z reszta te nadzerki ja uwazam ze sa wlasnie od ktorys supli i na czas gojenia , odstawione ,
które podejrzewasz konkretnie?
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

zdro
Posty: 724
Rejestracja: wtorek 31 sty 2017, 11:56
x 24
x 50
Podziękował: 799 razy
Otrzymał podziękowanie: 743 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: zdro » czwartek 27 wrz 2018, 20:58

Jesli nie trawisz białka to nie masz kwasu który to trawi ,ale zeby zajadac zielenine potrzebne sa odpowiednie enzymy których nie mamy a maja zwierzeta roslinożerne.
One maja po 2-4 zoladki ale mimo to np. krowa wymiotuje to co przelyka by znow przerzuwac.
0 x


We're living in an open air asylum and the inmates are in charge.

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » czwartek 27 wrz 2018, 21:59

@wolzdro, ja też nie napisałem, że bierzesz coś po lnie, tam było słowo "jeśli", zdanie warunkowe, informacja a nie stwierdzenie.
Ja znam tylko jeden lek, substancję która powoduje nadżerki, potem wrzody i krwotoki wewnętrzne i jest to aspiryna w tabletkach. Nie słyszałem o innych substancjach o takim działaniu. Natomiast takie "efekty" standardowo przynosi h. pylori i praktycznie jest to najczęściej spotykany powód nadżerek żołądka.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

ODPOWIEDZ