Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Witamina D - K - A

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: Witamina D - K - A

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » wtorek 04 kwie 2017, 05:09

14 oznak braku witaminy D
BY REDAKCJA · 31 MARCA 2017

Witamina D to właściwie nie witamina a rozpuszczalny w tłuszczach hormon steroidowy, głównie produkowany z cholesterolu przez skórę pod wpływem promieni słonecznych. Występuje rzadko w jadanych produktach. Jest jej trochę w tłuszczu ryb puszkowanych np. sardynek, w wątrobie dorsza, halibuta, w żółtkach jaj kur wiejskich, prawdziwym wiejskim maśle.

W szerokości geograficznej jakiej leży Polska synteza w skórze może występować od maja do września, pod warunkiem, że ok. 20% ciała (kończyny i twarz) jest odkryta i nie zablokowana substancjami z filtrem UV, które ograniczają produkcję nawet o 90%.



14 oznak braku witaminy D

Nie wystawiamy się na słońce spędzając większość czasu w domach, biurach a jeśli już to używamy szkodliwych filtrów. Za wyjątkiem codziennego, wielogodzinnego bez umiaru leżenia plackiem na plaży słońce nie szkodzi – słońce jest lekarstwem.

Niedobór witaminy D jest niemal powszechny w krajach północy, gdzie kąt padania promieni słonecznych w miesiącach jesienno-zimowych jest zbyt mały, nie umożliwia produkcji cholekalcyferolu w skórze, a ilość zmagazynowanej witaminy D3 w tkankach zazwyczaj jest niewystarczająca. Badania epidemiologiczne wykazują, że stężenie witaminy D3 lub jej metabolitów u większości dorosłych nie osiąga pożądanego poziomu. W Polsce może dotyczyć nawet 90-95% populacji

Większość z nas nawet nie zdaje sobie sprawy z niedoboru witaminy D, nie łącząc dolegliwości z jej brakiem.


14 oznak braku witaminy D



1. Osłabienie mięśni i kości
Zbyt mały poziom może objawiać się osłabieniem i bólami mięśni, osłabieniem kości, bólami stawów, słabymi zębami

2. Zwiększona wrażliwość na ból
Osoby cierpiące na przewlekłe bóle często mają niedobory witaminy D

3. Choroby dziąseł
Krwawienia z dziąseł, zaczerwienienie, obrzęki, bóle dziąseł

4. Emocje
Uczucie przygnębienia, smutku, apatii, nadmierna nerwowość, nawet objawy depresji. Witamina D bierze udział w produkcji serotoniny

5. Nadciśnienie
Witamina D jest niezbędna dla serca, obniżony jej poziom może wpływać na podwyższone ciśnienie krwi, zwłaszcza dodatkowo przy niedoborze witamin A i E

6. Zmęczenie i senność
Stałe uczucie zmęczenia, niewystarczająca ilość energii przez cały dzień, senność w ciągu dnia

7. Osłabienie
Uczucie osłabienie, zmniejszenie wytrzymałości, mniejsza siła mięśni. Sportowcy mający mniejszy poziom witaminy D osiągają słabsze wyniki

8.Problemy trawienne
Zaparcia, biegunki, wrażliwe jelito, stany zapalne jelit mogą być oznaką niedoboru witaminy D

9. Choroby nerek
Przewlekłe choroby nerek, białkomocz, stany zapalne, zwiększone ciśnienie może również być wynikiem niedoboru witaminy D

10. Alergie, astma
Wystarczający poziom witaminy D może zmniejszyć ryzyko alergii. Badanie w którym wzięło ponad 6 000 osób wykazało, że alergie występują częściej u osób z poziomem poniżej 15 ng / ml w porównaniu do osób ze stężeniem ponad 30 ng / ml lub więcej. Odpowiedni poziom również zmniejsza o 50% ciężkie ataki astmy.

11. Nadwaga
Przybieranie na wadze, mimo zmniejszenia dostarczania ilości kalorii jest oznaką słabego metabolizmu, a ten może być rozregulowany brakiem wit. D

12. Nadmierne pocenie się głowy
13. Ból mostka nawet po lekkim uderzeniu
14. Wrażenie „bólu skóry”

witamina D i jej rola w organizmie

Warto wiedzieć, że obniżony poziom witaminy D stwierdzono u pacjentów z zaawansowaną chorobą nowotworową, anoreksją, chorobami serca, osteoporozą, cukrzycą, demencją i szeregiem chorób autoimmunologicznych np. stwardnieniem rozsianym.
Jedno z wielu badań wykazało, że 96% pacjentów po zawale serca miało niski jej poziom . Bez witaminy D limfocyty pozostają uśpione, dając niewielką lub żadną ochronę przed inwazją mikroorganizmów i wirusów.

http://sekrety-zdrowia.org/14-oznak-braku-witaminy-d/
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

AgnieszkaA
Posty: 60
Rejestracja: niedziela 09 kwie 2017, 12:47
x 2
Podziękował: 60 razy
Otrzymał podziękowanie: 55 razy

Re: Witamina D - K - A

Nieprzeczytany post autor: AgnieszkaA » sobota 22 kwie 2017, 10:45

Czy dużą ilość wit D tzn 30 000 IU /dziennie należy przyjmować w jednej dawce czy też podzielić na kilka?
I od razu nasuwa mi się drugie pytanie, jeśli jedna dawka to najlepiej rano?
MK 7 przyjmujemy razem z D3, czy rozdzielamy D3 rano a MK7 wieczorem?
Czy witaminy D, C, E i B można razem przyjmować? :mrgreen:
0 x



Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: Witamina D - K - A

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » sobota 22 kwie 2017, 12:11

na pewno D z A, ktoś pisał, ale teraz nie znajdę.
Nie powinny kolidować, wszystkie są w jedzeniu, wprost przeciwnie.
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

AgnieszkaA
Posty: 60
Rejestracja: niedziela 09 kwie 2017, 12:47
x 2
Podziękował: 60 razy
Otrzymał podziękowanie: 55 razy

Re: Witamina D - K - A

Nieprzeczytany post autor: AgnieszkaA » sobota 22 kwie 2017, 12:19

grzegorzadam pisze:na pewno D z A, ktoś pisał, ale teraz nie znajdę.

J. Zięba pisał 8-) . Pisał, że przyjmując A i D razem, nie wystepuje toksycznośc tych witamin, bez względu na to, jak dużą dawkę tych witamin przyjmiemy. (U.T. cz.1 str.222)
Czytałam tez opracowanie na temat D3 (którego nie mogę teraz odnaleźć) i tam było napisane żeby własnie nie brać razem wit.D i E ( i chyba też A) bo wtedy jest gorsza przyswajalnoć D 3.
Czy dużą ilość witaminy D3 lepiej przyjąć w jednej dawce czy podzielić na mniejsze?
0 x



Awatar użytkownika
barneyos
Administrator
Posty: 1455
Rejestracja: piątek 04 sty 2013, 08:49
x 24
x 73
Podziękował: 154 razy
Otrzymał podziękowanie: 1893 razy

Re: Witamina D - K - A

Nieprzeczytany post autor: barneyos » sobota 22 kwie 2017, 16:17

D3 możesz spokojnie za jednym razem pobierać. Okres półrozpadu wynosi 1,5 doby. Czy razem z innymi ? Ja akurat pobieram rozpuszczalne w tłuszczach razem, czyli d3k2,a,e po obiedzie.
0 x


======================================================
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko rzeczy, których na razie nie potrafimy zrobić

AgnieszkaA
Posty: 60
Rejestracja: niedziela 09 kwie 2017, 12:47
x 2
Podziękował: 60 razy
Otrzymał podziękowanie: 55 razy

Re: Witamina D - K - A

Nieprzeczytany post autor: AgnieszkaA » sobota 29 kwie 2017, 13:20

Chodzi mi o przyswajanie. Czy nie lepiej dużą dawkę witaminy podzielić na mniejsze a wtedy lepiej się wchłonie?
0 x



Awatar użytkownika
Kiszka
Posty: 1163
Rejestracja: niedziela 26 lut 2017, 19:24
x 22
x 57
Podziękował: 2675 razy
Otrzymał podziękowanie: 1203 razy

Re: Witamina D - K - A

Nieprzeczytany post autor: Kiszka » sobota 29 kwie 2017, 13:30

najlepiej D3 łykać rano bo to hormon ,, słońca,, i brana po południu może zakłócać naturalny rytm dobowy. Brać rano wszystkie trzy i spokój. Brałem po 30 tyś i było wporządeczku :D
0 x


Czołem Wielkiej i wolnej Polsce!

Awatar użytkownika
Kiszka
Posty: 1163
Rejestracja: niedziela 26 lut 2017, 19:24
x 22
x 57
Podziękował: 2675 razy
Otrzymał podziękowanie: 1203 razy

Re: Witamina D - K - A

Nieprzeczytany post autor: Kiszka » środa 03 maja 2017, 08:30

jak tam u Was szprycowanie się D,K, A? na lato szczególnie z D3?

ja przeszedłem na 5 tyś. co drugi dzień z retinolem 10 tyś. Prawdopodobnie mam duży poziom D3, nie wiem czy nie koło 200 lub 150 ale narazie niech tak zostanie
0 x


Czołem Wielkiej i wolnej Polsce!

ramibi
Posty: 137
Rejestracja: niedziela 01 sty 2017, 12:37
x 6
x 2
Podziękował: 46 razy
Otrzymał podziękowanie: 78 razy

Re: Witamina D - K - A

Nieprzeczytany post autor: ramibi » czwartek 04 maja 2017, 22:27

Miał ktoś objawy przedawkowania witaminy D3 - może się źle wyraziłem ale ewidentnie jak przyjmę 5000-1000 to mam metaliczny posmak w ustach po jakimś czasie i tak do końca dnia, i trafiłem, że to może byc objaw przedawkowania d3.
0 x



Awatar użytkownika
Kiszka
Posty: 1163
Rejestracja: niedziela 26 lut 2017, 19:24
x 22
x 57
Podziękował: 2675 razy
Otrzymał podziękowanie: 1203 razy

Re: Witamina D - K - A

Nieprzeczytany post autor: Kiszka » piątek 05 maja 2017, 06:50

raczej przedawkowanie D3 z takich dawek nie możliwe jest. Jaki masz /miałeś poziom 25 OH? metaliczny posmak w ustach to może być setki różnych przyczyn.

Ja prawdopodobnie mam grubo ponad 100 ng/ml i tak już pół roku i absolutnie nie ma mowy o żadnym przedawkowaniu
0 x


Czołem Wielkiej i wolnej Polsce!

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: Witamina D - K - A

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » piątek 05 maja 2017, 07:59

Toksyczność zaczyna się ponoć od 300 ng/ml .
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
Kiszka
Posty: 1163
Rejestracja: niedziela 26 lut 2017, 19:24
x 22
x 57
Podziękował: 2675 razy
Otrzymał podziękowanie: 1203 razy

Re: Witamina D - K - A

Nieprzeczytany post autor: Kiszka » piątek 05 maja 2017, 10:12

grzegorzadam pisze:Toksyczność zaczyna się ponoć od 300 ng/ml .



przy jednoczesnym braniu A-D3-K2 (Mk7) nie wystąpi żadna toksyczność nawet przy mega dawkach czy to D3 czy A ponieważ te trzy działają w synergii. Witaminy A powinno być drugie tyle co D3.

Trzeba by pewnie wypić wiadro D3 żeby była toksyczna 8-)
0 x


Czołem Wielkiej i wolnej Polsce!

Awatar użytkownika
luna
Posty: 299
Rejestracja: poniedziałek 08 lut 2016, 11:52
x 17
x 7
Podziękował: 157 razy
Otrzymał podziękowanie: 329 razy

Re: Witamina D - K - A

Nieprzeczytany post autor: luna » piątek 05 maja 2017, 18:36

ramibi pisze:Miał ktoś objawy przedawkowania witaminy D3 - może się źle wyraziłem ale ewidentnie jak przyjmę 5000-1000 to mam metaliczny posmak w ustach po jakimś czasie i tak do końca dnia, i trafiłem, że to może byc objaw przedawkowania d3.




A bierzesz witaminę D z magnezem?,posmak metaliczny masz pewnie dlatego,bo witamina D zużyła zapasy magnezu.Witaminę D należy brać z magnezem.Ja tak mam gdy tylko obniży mi się magnez,kilka dni zwiększony magnez i posmaku nie ma.



A tak a propo's witaminki D3,nie czytałam całego forum i nie wiem czy ktoś łyka naturalną wit d3 z lanoliny? Przejrzałam kilka for i ludzie szybciej uzupełniali naturalną wit D niedobory,wcale nie jest bardzo droga,a zdecydowanie lepsza bo naturalna,tak uważam.Witamina A i E też jest zdecydowanie lepsza,od sztucznej.
0 x



ramibi
Posty: 137
Rejestracja: niedziela 01 sty 2017, 12:37
x 6
x 2
Podziękował: 46 razy
Otrzymał podziękowanie: 78 razy

Re: Witamina D - K - A

Nieprzeczytany post autor: ramibi » piątek 05 maja 2017, 20:28

Powiem Ci, że rozcieńczałem sobie chlorek magnezu swego czasu, potem ot tak przestałem, może faktycznie stąd te objawy co piszesz. A jak bierzesz magnez? Raz dziennie jakas dawka ? Ja rozpuszczalem w butelce 1,5 litry, sól do tego i tą wode piłem.

Chlorek mi się zbrylił, jakby nabrał wilgoci, nie wiem mozna jeszcze taki spozywac czy nie?
0 x



Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: Witamina D - K - A

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » piątek 05 maja 2017, 20:32

Chlorek nie ma gwarancji.
A rozpuszczalność ma ''kosmiczną''.
Najlepiej wyrobić sobie nawyk, jak woda, to troszkę sody i oliwy magnezowej.
magnez lepiej się wchłania przy sodzie i wodorowęglanu magnezu pożądany
''prawie że'' otrzymujemy + szczypta soli.
Najlepsza woda gazowana.

luna pisze:nie wiem czy ktoś łyka naturalną wit d3 z lanoliny?

czy to ma takie znaczenie?
Cholekalcyferol jest jeden, podobnie jak kwas askorbinowy.. ;)
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
Kiszka
Posty: 1163
Rejestracja: niedziela 26 lut 2017, 19:24
x 22
x 57
Podziękował: 2675 razy
Otrzymał podziękowanie: 1203 razy

Re: Witamina D - K - A

Nieprzeczytany post autor: Kiszka » piątek 05 maja 2017, 20:42

[/quote]czy to ma takie znaczenie?
Cholekalcyferol jest jeden, podobnie jak kwas askorbinowy.. ;)[/quote]


moim zdaniem ma duże znaczenie, że z lanoliny. Sam tylko taką kupuję. Prawdopodobnie chodzi o wchłanialność. Sztuczna D3 jakoś nam nie pasowała a ta z lanoliny pięknie podnosi poziom osobom, które nawet nie wiedzą co to D3 i ich styl życia jest na bakier z naszym światopoglądem :lol:
0 x


Czołem Wielkiej i wolnej Polsce!

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: Witamina D - K - A

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » piątek 05 maja 2017, 20:46

Końską rozpuszczam w oleju, muszę sprawdzić poziom lewitacji :D
Sierść i kopyta ok.
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

AgnieszkaA
Posty: 60
Rejestracja: niedziela 09 kwie 2017, 12:47
x 2
Podziękował: 60 razy
Otrzymał podziękowanie: 55 razy

Re: Witamina D - K - A

Nieprzeczytany post autor: AgnieszkaA » piątek 05 maja 2017, 21:29

Suplementowałam się Vigantolem, który w ciagu 5 m-cy podniósł mi stężenie 25(OH)D z wyniku jednocyfrowego na trzycyfrowy. Później było kilka m-cy przerwy i powrót do suplementacji tym razem wit D3 z lanoliny. Mam wrażenie, że jednak słabiej działa niż Vigantol. Przy Vigantolu w ogóle nie przeziębiałam się, cukier i ciśnienie było w normie, przy tej z lanoliny tak nie jest. Za kilka m-cy zbadam poziom wit.D i przekonam się, czy ta naturalna równie szybko podnosi jej stężenie, na chwilę obecną uważam, że nie. :roll:
0 x



Awatar użytkownika
Kiszka
Posty: 1163
Rejestracja: niedziela 26 lut 2017, 19:24
x 22
x 57
Podziękował: 2675 razy
Otrzymał podziękowanie: 1203 razy

Re: Witamina D - K - A

Nieprzeczytany post autor: Kiszka » piątek 05 maja 2017, 21:54

oczywiście każdy będzie reagował inaczej na D3. Ciekawe to z tym przeziębiabiem się że po vigantolu nie a przy innej tak. Muszę ten temat bardziej zbadać
0 x


Czołem Wielkiej i wolnej Polsce!

Awatar użytkownika
luna
Posty: 299
Rejestracja: poniedziałek 08 lut 2016, 11:52
x 17
x 7
Podziękował: 157 razy
Otrzymał podziękowanie: 329 razy

Re: Witamina D - K - A

Nieprzeczytany post autor: luna » sobota 06 maja 2017, 21:03

@ rambi,magnez biorę w tabletkach glicynian,lub cytrynian magnezu który rozpuszczam w wodzie.Różnie biorę,ale gdy zaczęłam brać witaminę D3,to tak mniej więcej 500 mg,do tego biorę wit B6.Każdy z nas bierze witaminki jakie mu pasują,czy to sztuczne czy naturalne,ja sięgam po naturalne jeżeli jest to możliwe :D
0 x



Marcin
Posty: 49
Rejestracja: wtorek 09 maja 2017, 08:06
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podziękowanie: 16 razy

Re: Witamina D - K - A

Nieprzeczytany post autor: Marcin » wtorek 09 maja 2017, 08:20

Witam wszystkich
GA jak z tą wit.d3 w proszku od podkowy ?
A tutaj znalazlem jeszcze taką co o niej myślicie?
http://allegro.pl/witamina-d3-cholekalc ... 92297.html
0 x



Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: Witamina D - K - A

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » wtorek 09 maja 2017, 08:51

Witaj!

W porządku ;)
Ciekawa ta propozycja.
Przeliczając zawartość, z Podkowy wychodzi 5x taniej, ale warto wiedzieć.
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
barneyos
Administrator
Posty: 1455
Rejestracja: piątek 04 sty 2013, 08:49
x 24
x 73
Podziękował: 154 razy
Otrzymał podziękowanie: 1893 razy

Re: Witamina D - K - A

Nieprzeczytany post autor: barneyos » wtorek 09 maja 2017, 10:43

pewny dostawca, kupuję u nich. Sprawdzony i OK.
0 x


======================================================
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko rzeczy, których na razie nie potrafimy zrobić

Marcin
Posty: 49
Rejestracja: wtorek 09 maja 2017, 08:06
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podziękowanie: 16 razy

Re: Witamina D - K - A

Nieprzeczytany post autor: Marcin » wtorek 09 maja 2017, 21:59

Ok dzieki
A mógłbyś mi napisać krok po kroku jak ją rozrabiasz i z czym lub jak suplementujesz
Szukam tez k2mk7 i A może mógłbyś pomóc
Ogolnie to mam problem z kręgosłupem 2przepukliny
Próbuje to jakoś poskładać ale nie stać mnie żeby kupić gotowce oczywiście wiem że pewnych rzeczy samemu nie da się zrobic :) jestem że tak powiem nowy w tych tematach i jest tego taki ogrom że samemu to trzeba chyba kilka lat żeby wszysko ogarnąć :)
0 x



Awatar użytkownika
barneyos
Administrator
Posty: 1455
Rejestracja: piątek 04 sty 2013, 08:49
x 24
x 73
Podziękował: 154 razy
Otrzymał podziękowanie: 1893 razy

Re: Witamina D - K - A

Nieprzeczytany post autor: barneyos » wtorek 09 maja 2017, 22:49

Ja kupuję akurat inną, d3k2 mk9 5 tys.IU, jest w kryptoreklamie, poszukaj. W chemdreamlandzie kupuję inne składniki i potem sam kapsułkuję odpowiednie dawki. Kapsułkownicę i kapsułki można kupić na allegroszu.
0 x


======================================================
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko rzeczy, których na razie nie potrafimy zrobić

ODPOWIEDZ