Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Leczenie PŁYNEM LUGOLA

cedric
Posty: 7191
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 95
x 179
Podziękował: 4035 razy
Otrzymał podziękowanie: 11142 razy

Re: Leczenie PŁYNEM LUGOLA

Nieprzeczytany post autor: cedric » piątek 28 lut 2020, 23:16

książeczka po ang.
https://www.jcrows.com/MaryJoFahey_Iodi ... TheSea.pdf

Iodine Remedies:
Secrets From
The Sea
Dr. Chris Robin
0 x



Awatar użytkownika
sand
Posty: 297
Rejestracja: piątek 29 sie 2014, 15:54
x 10
x 12
Podziękował: 285 razy
Otrzymał podziękowanie: 476 razy

Re: Leczenie PŁYNEM LUGOLA

Nieprzeczytany post autor: sand » sobota 29 lut 2020, 12:08

Biorę jodynę i znowu waga ciut ruszyła w przeciwnym kierunku,co mnie niezmiernie cieszy :D Wcześniej co wzięłam to zapomniałam i waga ciągle w górę, ehhh.
Teraz staram się pamiętać,ale nie przesadzam na początek jedna dwie krople,a później zobaczę,na pewno zwiększę ile? to się okaże ''w praniu''Mam już doświadczenie,bo brałam około roku i ładnie schudłam,no nie wiem ile bym ważyła gdyby nie ten jod! Zaznaczam,że ja nie jem dużo,ale niedoczynność spowalnia i oto skutki.Dziewczyny w pracy mówią,że gdyby tyle jadły co ja to wyglądały by jak patyczki i gdzie tu sprawiedliwość ;)
Ostatnio zmieniony sobota 29 lut 2020, 12:13 przez sand, łącznie zmieniany 1 raz.
0 x



Awatar użytkownika
sand
Posty: 297
Rejestracja: piątek 29 sie 2014, 15:54
x 10
x 12
Podziękował: 285 razy
Otrzymał podziękowanie: 476 razy

Re: Leczenie PŁYNEM LUGOLA

Nieprzeczytany post autor: sand » sobota 29 lut 2020, 12:12

taurus31 pisze:
piątek 28 lut 2020, 21:34
@blueray21
Oczywiście używając tylko lugola, można nasycić tarczycę i nadal mieć niedobór jodu w organizmie
Mógłbyś podać jakieś źródło ? To bardzo ciekawe ....
Pozdr.
Ja też proszę o źródło.Zawsze nas upominacie by wklejać linki popierające nasze informacje.
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Leczenie PŁYNEM LUGOLA

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » sobota 29 lut 2020, 12:16

Nie ma linka, masz wyżej opisane źródło.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
sand
Posty: 297
Rejestracja: piątek 29 sie 2014, 15:54
x 10
x 12
Podziękował: 285 razy
Otrzymał podziękowanie: 476 razy

Re: Leczenie PŁYNEM LUGOLA

Nieprzeczytany post autor: sand » sobota 29 lut 2020, 12:45

@ blu
Czyli nie masz dowodu na to,że lugola nasyca tarczyce jodem,a inne tkanki nie nasyca i biorąc Lugola można mieć dalej niedobór jodu.Ja oczywiście w to nie wierzę,gdy podasz badania na pewno zmienię zdanie,nie jestem złośliwa @blu.
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Leczenie PŁYNEM LUGOLA

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » sobota 29 lut 2020, 12:57

Możesz być złośliwa, to nie mój problem.
W poście wyżej wstawionym masz opisane skąd to stwierdzenie pochodzi i na jakich źródłach się opiera.
Gdy ktoś przeczyta tych parę książek, wymienionych lekarzy, to pewnie potwierdzenie znajdzie, ale niekoniecznie w formie dowodu, bo badań pod tym kątem zapewne Big Pharma nie sponsorowała, a w tym świecie, pionierów na takowe stać nie było, więc to są ich obserwacje, a nie badania "naukowe".
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
sand
Posty: 297
Rejestracja: piątek 29 sie 2014, 15:54
x 10
x 12
Podziękował: 285 razy
Otrzymał podziękowanie: 476 razy

Re: Leczenie PŁYNEM LUGOLA

Nieprzeczytany post autor: sand » sobota 29 lut 2020, 13:12

@ blu nie wierzę ,że jod z lugola działa wybiórczo i nasyca tylko tarczycę jodem ,ale już inne tkanki organizmu omija,bo to jest bez sensu!
Źle się wyraziłam ,nie chodzi mi oczywiście o badania,ale o źródło dotyczące tego,że płynem lugola nie uzupełnimy jodu.
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Leczenie PŁYNEM LUGOLA

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » sobota 29 lut 2020, 17:48

Uzupełnimy, bo jak napisałem, część jodu jest w lugola w formie powiedzmy koloidalnej, żeby to jakoś określić, jednak uzupełnianie w i innych organach niż tarczyca będzie trwało o wiele dłużej, niż przy pobieraniu jodyny.
Jod niczego nie omija, tylko tarczyca jest selektywna i ma priorytet.
I tyle na ten temat.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Liyah
Posty: 8
Rejestracja: piątek 25 paź 2019, 12:19
x 1
Otrzymał podziękowanie: 8 razy

Re: Leczenie PŁYNEM LUGOLA

Nieprzeczytany post autor: Liyah » sobota 29 lut 2020, 18:20

Moi mili, muszę sprostować coś.
Te wszystkie objawy, to była wina pleśni i grzyba w mieszkaniu, w którym mieszkałam w Anglii. To be była wina jodu.

Miałam bardzo różne objawy.
Dalej borykam się z problemami, a jestem już 3 miesiące w Polsce.
A odnośnie wyników tarczycowych, to TSH mi spadło poniżej normy, mam 0,34 gdzie normą jest od 0,35.
Ft3 w normie, trochę obniżone ft4 ale nadal w normach laboratoryjnych.
Nie bardzo wiem jak zatrzymać spadające tsh, ferrytynę również mam na dramatycznym poziomie bo 10, normą od 13 do 150.
0 x



revo
Posty: 208
Rejestracja: piątek 22 wrz 2017, 16:08
x 3
x 5
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 106 razy

Re: Leczenie PŁYNEM LUGOLA

Nieprzeczytany post autor: revo » sobota 29 lut 2020, 19:22

Ja np. bardzo się pocę po jedynie w czasie spania a sny nie wiem czy po tym mam takie?😉
I jeszcze chciałem dopisać że piję olej od bow😉
Ostatnio zmieniony sobota 29 lut 2020, 19:32 przez revo, łącznie zmieniany 1 raz.
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Leczenie PŁYNEM LUGOLA

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » sobota 29 lut 2020, 19:32

Pocisz się z powodu niewydolności kanału moczowego w systemie wydalniczym.
Jod jak było wyżej wyrzuca wszystkie halogenki, czyli chlorowce, jeżeli przepustowość z moczem jest zbyt mała, to musisz się pocić, ja zmniejszyłbym dawkę jodu do połowy i zaczął oczyszczanie traktu moczowego i trzustki wywarem z owocni fasoli oraz zafundował sobie coś z preparatów na bazie kaszy jaglanej co kilka dni.

@Liyah, grzyb jest bardzo niebezpieczny, jod go usuwa ale boraks też, a jest o wiele łagodniejszy w działaniu. Sprawdzaj też pH organizmu mierząc pH moczu i utrzymuj w dzień w okolicach 7. To istotne.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

revo
Posty: 208
Rejestracja: piątek 22 wrz 2017, 16:08
x 3
x 5
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 106 razy

Re: Leczenie PŁYNEM LUGOLA

Nieprzeczytany post autor: revo » sobota 29 lut 2020, 19:44

A szczegółowo co mam zrobić można opisać?
😉
0 x



ares43
Posty: 27
Rejestracja: wtorek 17 sty 2017, 19:04
x 21
x 1
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowanie: 32 razy

Re: Leczenie PŁYNEM LUGOLA

Nieprzeczytany post autor: ares43 » sobota 29 lut 2020, 19:47

Parę lat temu na tym forum zalecano do picia płyn lugola ,bo jodyna be ,dlatego zrobiłem płyn lugola .rozpuszczając w 100 ml. wody jodek potasu po rozpuszczeniu jodku potasu dodałem jod krystaliczny ,który się rozpuścił i powstał wodny roztwór jodu i jodku potasu-płyn lugola.Czyli lugola zawiera obie formy jodu,w przypadku wybuchu czernobyla podawano ludziom lugola bo tarczyca bardzo szybko wchłania właśnie jod w formie jodku potasu w wyniku czego się nasyca( wyniki krwi na hormony tarczycy złe) i nie pobiera jodu promieniotwórczego, dlatego tak sądzę teraz zalecana jest suplementacja jodyną bo organizm pobiera jod i prawdopodobnie nie jest blokowana tarczyca.To takie moje przemyślenia pod dyskusje by ten problem wyjaśnić
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Leczenie PŁYNEM LUGOLA

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » sobota 29 lut 2020, 22:37

@revo, jak napisałem, zmniejszyć dawkę jodu do połowy, zaparzać i pić wywar ze strąków fasoli, są dostępne, na temat kaszy jaglanej był tu cytowany na forum cały artykuł, znajdź go, zrób sobie np. mleczko jaglane i oczyszczaj układ moczowo- płciowy, to kilka miesięcy potrwa, ale wydalanie niepotrzebnych rzeczy się poprawi.

@ares, masz rację, poza tym do picia po napromieniowaniu daje się dużą dawkę, dzieciom alkoholu nie dajemy, innych też nie alkoholizujemy, więc wszędzie dają lugola i to jest ok., choć ta dawka i tak nie zawsze nasyci tarczycę, ale ochrona jest, jeśli się poda przed napromieniowaniem, lub najpóźniej w trakcie, u nas było chyba w 2 dni po chmurze z Czarnobyla, więc efekty napromieniowania u niektórych wystąpiły.
Ja od początku jestem zwolennikiem jodyny, w jodynie jest wystarczająca ilość jodku potasu dla tarczycy i odpowiednio większa jodu, dla pozostałych organów, są proporcje odzwierciedlające potrzeby organizmu. Na to, co inni piszą i cytują nie mam wpływu i nie ograniczam żadnych receptur, każdy może wybrać, co do niego przemawia, różnica jest tylko w długości okresu suplementacji.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

revo
Posty: 208
Rejestracja: piątek 22 wrz 2017, 16:08
x 3
x 5
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 106 razy

Re: Leczenie PŁYNEM LUGOLA

Nieprzeczytany post autor: revo » niedziela 01 mar 2020, 11:08

@blueray21 dzięki za porady spróbujemy tylko trzeba złożyć zamówienie 😉
0 x



Awatar użytkownika
sand
Posty: 297
Rejestracja: piątek 29 sie 2014, 15:54
x 10
x 12
Podziękował: 285 razy
Otrzymał podziękowanie: 476 razy

Re: Leczenie PŁYNEM LUGOLA

Nieprzeczytany post autor: sand » niedziela 01 mar 2020, 12:35

Ja suplemetuję w chwili obecnej jod z jodyny,nie dlatego,że jest lepsza od Lugola,ale dlatego,że mam jodynę z Polski. Lugola było trudno kupić i tak została jodyna.Zawsze mi ktoś grzecznościowo przywiezie,gdy poproszę,ale gdybym nie miała jodyny brałabym Lugola bo uważam ,że jest równie dobry co jodyna.Nikt nigdy nie badał poziomu jodu po suplementacji jodyny i ani po suplementacji lugola,więc to jest wróżenie z fusów.

Nikt nie sprawdził wchłanialność jodu z jodyny i czy też z Lugola.
Należało by zrobić próbę, podzielić suplementujących na dwie grupy i po czasie zbadać poziom jodu,u dwóch grup.Czy takie badanie było robione,nie nie było! Jestem realistką @ares43.
Oczywiście,że wybór należy do nas @blu.
0 x



Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16908
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: Leczenie PŁYNEM LUGOLA

Nieprzeczytany post autor: songo70 » poniedziałek 02 mar 2020, 08:55

moje 3 grosze:
Off Topic
"Farmakokinetyka" to słowo występuje na forum 3 razy, teraz 4, chodzi mi o to, że padają na forum b.konkretne zalecenia dawkowanie, tego i tamtego, chyba warto zwrócić uwagę na Farmakokinetykę dla każdego z osobna,-
lub mówiąc prościej kiedyś dawki leków były zapisywane proporcjonalnie do masy pacjęta.
pozdr. :)
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Leczenie PŁYNEM LUGOLA

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » poniedziałek 02 mar 2020, 12:53

Przeliczanie dawki na masę ciała dotyczy tzw. substancji aktywnych, uzupełnianie, czy suplementowanie minerałów i aminokwasów rządzi się innymi prawami.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Izolda
Posty: 3
Rejestracja: czwartek 27 lut 2020, 07:40
Otrzymał podziękowanie: 3 razy

Re: Leczenie PŁYNEM LUGOLA

Nieprzeczytany post autor: Izolda » czwartek 05 mar 2020, 10:06

Cześć! Zrobilam podstawowe (na razie) badania. TSH wyszlo mi w normie-1,890 a FT40,86 czyli poniżej normy. Zrobilam jakies dodatkowe badania z krwi (wyniki w poniedziałek) i zapisałam się na usg tarczycy. Podobno mam wtórną niedoczynność tarczycy. Nie wiem co to oznacza, na razie cieszę się ,że to nie Hashimoto ale wyczytałam ze to może być guz przysadki. Czy w związku z tym pić dalej jodynę po kropelce? Już mam ochotę zacząć leczyć się we własnym zakresie, to czekanie na kolejne badania to jakas masakra. Czy ta wtórna niedoczynność to może być z powodu braku jodu?
0 x



Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: Leczenie PŁYNEM LUGOLA

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » czwartek 05 mar 2020, 10:14

Izolda pisze:
czwartek 05 mar 2020, 10:06
Podobno mam wtórną niedoczynność tarczycy.
uważaj na te ich diagnozy, często to bajeczki, w zależności co dochtorek lubi.
A odnośnie wyników tarczycowych, to TSH mi spadło poniżej normy, mam 0,34 gdzie normą jest od 0,35.
:) właśnie te ''normy'' są bardzo niemiarodajne, 0.01 nie jest wyznacznikiem czegokolwiek, poza tym
wskaźnik TSH nie wskazuje (nie musi) na cokolwiek, poczytaj Brownsteina, jest w temacie mnóstwo o tym.
Czy ta wtórna niedoczynność to może być z powodu braku jodu?
raczej braku, a nadmiaru fluoru i innych metali toksycznych, zrobiłbym analizę APW,
nawet w Usa kosztuje to koło 100 dolarów, warto.
barneyos pisze:
piątek 09 cze 2017, 15:26

........

Przy wysokim TSH warto zrobić test TRH, który pokaże czy jest nadczynność, czy niedoczynność.

Tak, Zięba sam mówił, że w tarczycy jod to na samym końcu, o się musi na czymś oprzeć, stąd też najpierw trzeba podgonić witaminami i innymi minerałami (selen cynk itp). Ja np. widzę moim otoczeniu osoby, które nawet nie doszły do jodu, a zaczęły się mocno suplementować resztą, to już profil tarczycowy się normalizuje.
Od polskiej lekarki (praktykującej daaaaleko na Bliskim Wschodzie...)
+++++
Drogi Panie Jerzy, życzę z całego serca WESOŁYCH ŚWIĄT.
Jest Pan bardzo odważny .Życzę powodzenia w dalszej walce o nasze zdrowie.

1-Jak działają " Pana"terapie.Cudownie.Pani 36 lat z osteoporoza , po 3 tygodniach terapii vit K2 i vit D mogła tańczyć.
2-Mężczyzna 56 lat,wysportowany ,SM o bardzo ostrym przebiegu . Początek choroby rok temu:paraliż kończyn dolnych,slepota obuoczna, brak kontroli pęcherza i odbytnicy. Oczywiście kortyzon, immunoterapia itd. Bez rezultatu .
Dostał :K2,D 3,kw alfa liponowy, koenzym Q ,vit C. Dzisiaj chodzi i widzi,wrócił do pracy na pół etatu i ....odrosly mu włosy! !!!

3 - Dzieciom z autyzmem zawsze podawalam metylkobalamine i powoli się poprawiały ale jak im dodałam K2 , vit D3 ,sylimaron , rodzice zaczęli mnie informować ,ze dzieci szybciej się poprawiają, dłużej się koncentrują itd.

4- Dzieci z zespołem Downa, zwłaszcza te, które dodatkowo cierpią na niedoczynność tarczycy są bardziej dynamiczne, jeśli dodatkowo dostaną Vit K2, D , jod , metylkobalamine i extract z zielonej herbaty. Po takiej terapii zupełnie nieźle idzie im nauka szkolna. Mam już kilkoro , które doszły albo sa blisko matury. Dziewczynka 10 letnia, której terapie rozpoczęliśmy w wieku 17 dni dzisiaj biegle mówi 2 językami i jest super wysportowana.
To narazie wystarczy. Trudno znaleźć odpowiednich słów , aby wyrazić wdzięczność za PANA trud wiedzę jaka nam PAN przekazał!!!!
DZIĘKUJĘ.
Życzę Wesołych Świąt. Pozdrowienia [...]

++++++++

Pozdrawiam,
Jerzy Zięba
to jest oddziaływanie setek czynników, a nie tylko tsh..
barneyos pisze:
piątek 08 kwie 2016, 11:35
Tarczyca

- choroby tarczycy zawsze związane są z niedoborem jodu
- stany zapalne można trwale wyleczyć, ale nie jest to łatwe
- poziom TSH to bardzo mało wiarygodne badanie
- ważniejsze są ft4 i ft3 (powstaje po oderwaniu 1 atomu jodu z ft4)
- powinno się oznaczać również poziom rT3, czyli revers-T3, "odwrotna" trójjodorytonina "
- alternatywą dla euthyroxu jest naturalny hormon ze świni: Armour Thyroid
- Hashimoto: przyczyną jest odwodnienie tarczycy
- nadnercza są największym zbiornikiem witaminy C w organizmie
- nie wyleczysz tarczycy przy źle funkcjonujących nadnerczach
- jak naprawić nadnercza: usunąć stres

- jak sprawdzić stan nadnerczy domowymi sposobami (4 testy):
  • - rano zaraz po obudzeniu badać temperaturę (najlepiej termometrem rtęciowym) i gdy poniżej 36 stopni C, to źle
    - położyć się na plecach i leżeć nieruchomo 3 minuty i szybko wstać, i gdy kręci się w głowie, to źle
    - zrobić tępym narzędziem kreskę na skórze, jeśli pozostanie biała, to źle
    - w ciemnym pokoju świecimy latarką prosto w źrenice przez 2 minuty i jeś źrenica kurczy się i rozszerza, to źle


    - negatywne wyniki wszystkich 4 testów oznaczają zły stan nadnerczy
- suplementować w pierwszej kolejności witaminą C, A 10 tys.IU, cynkiem 50mg, magnezem, selenem
- magnez najlepiej transdermalnie kąpiele - szklanka chlorku magnezu + szklanka sody oczyszczonej - kąpiel 45 minut
- selen 100-200mcg dla zdrowego, 400-600mcg dla chorego (np. Selenometionina)
- dopiero po uzupełnieniu poziomów powyższych składników brać się za lugolę: 1 kropelka to 1-1,5mg jodu czyli brać 2-3 krople do 5mg jodu
- przedawkowanie to metaliczny smak w ustach i ciemny język - znika natychmiast po odstawieniu
z linku:
http://www.cheops4.org.pl/cheos/viewtop ... jod#p50464
cieszę się ,że to nie Hashimoto ale wyczytałam ze to może być guz przysadki.
nie ma się czym cieszyć, ani smucić, zrób wiele testów, nie tylko tsh.

http://www.cheops4.org.pl/cheos/viewtop ... ie#p102838
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Devana
Posty: 161
Rejestracja: środa 01 sty 2020, 19:03
x 104
x 20
Podziękował: 1155 razy
Otrzymał podziękowanie: 366 razy

Re: Leczenie PŁYNEM LUGOLA

Nieprzeczytany post autor: Devana » sobota 07 mar 2020, 11:13

Jerzy Zięba czyta i omawia rozdział o jodzie ze swej książki "Ukryte terapie"

Jerzy Zięba - Jod - Polska Akademia Zdrowia - PAZ

https://www.youtube.com/watch?v=Azcfd0Yn5sg&feature=youtu.be
0 x



cedric
Posty: 7191
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 95
x 179
Podziękował: 4035 razy
Otrzymał podziękowanie: 11142 razy

Re: Leczenie PŁYNEM LUGOLA

Nieprzeczytany post autor: cedric » środa 25 mar 2020, 21:24

Jodopowidon
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/10386022
Kansenshogaku Zasshi. 1999 maja; 73 (5): 429–36.
[Próba inhalacji przez nos powidonu-jodu (PVP-I) i płukania gardła w celu usunięcia potencjalnie chorobotwórczych bakterii skolonizowanych w gardle].

[Artykuł w języku japońskim]
Kawana A1, Kudo K.
Informacje o autorze

Abstrakt
CEL:
Aspiracja potencjalnie patogennych bakterii (PPB) skolonizowanych w górnych drogach oddechowych jest główną przyczyną bakteryjnego zapalenia płuc. Postawiliśmy hipotezę, że inhalacja nosowa PVP-I skutecznie usuwa PPB z górnych dróg oddechowych. Celem tego badania było zbadanie skuteczności i bezpieczeństwa inhalacji nosowej PVP-I.
METODY:
Pacjenci z bezobjawową kolonizacją PPB (MRSA i / lub tlenowym GNB, tj. Pseudomonas aeruginosa, Enterobacteriaceae) zostali włączeni do tego badania. Pacjentów tych podzielono losowo na dwie grupy, jak następuje: grupę do inhalacji z nosa PVP-I (grupa N), która została poproszona o inhalację 1% roztworu PVP-I x 2 / dzień donosowo za pomocą nebulizatora strumieniowego i płukanie roztworem PVP-I x 2 / dzień i grupę kontrolną (grupa C), której poproszono o płukanie gardłem roztworem PVP-I x 2 / dzień. Okres badania wynosił 2 tygodnie w obu grupach.
WYNIKI:
Grupa N składała się z 16 przypadków, w tym 9 (56%) przypadków z przewlekłymi powikłaniami oddechowymi, a grupa C obejmowała 14 przypadków, które obejmowały 6 (43%) przypadków z powikłaniami. W grupie N i C zanik PPB z gardła zaobserwowano odpowiednio u 44% i 14% pacjentów po okresie badania. U pacjentów z grupy N, bez przewlekłych powikłań oddechowych, PPB zniknęło w 86% przypadków. Nie stwierdzono działań niepożądanych skorelowanych z inhalacją donosową PVP-I.
WNIOSEK:
Stwierdzamy, że inhalacja nosowa PVP-I jest bezpieczną procedurą usuwania PPB z górnych dróg oddechowych i ta metoda może przyczynić się do zapobiegania bakteryjnemu zapaleniu płuc.
0 x



cedric
Posty: 7191
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 95
x 179
Podziękował: 4035 razy
Otrzymał podziękowanie: 11142 razy

Re: Leczenie PŁYNEM LUGOLA

Nieprzeczytany post autor: cedric » środa 25 mar 2020, 21:28

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/2910665

Dis Colon Rectum. 1989 styczeń; 32 (1): 9-13.
Lewatywa z powidonu i jodu jako przedoperacyjny preparat jelitowy do operacji jelita grubego. Badanie bakteriologiczne.

Hay JM1, Boussougant Y, Lacaine F, Régnard JF, Molkhou JM, Roverselli D, Fingerhut A.
Informacje o autorze

Abstrakt
Aby ocenić wpływ lewatywy z jodu powidonu (PI) na florę bakteryjną błony śluzowej jelita grubego, autorzy zbadali 113 pacjentów, którzy byli kandydatami do operacji jelita grubego. Badanie odbytnicy objęło 72 pacjentów. Całkowite stężenia bakterii po lewatywie PI (N = 44) były znacznie niższe niż po prostym lewatywie wodnym (N = 12, P mniej niż 0,001) lub niż po lewatywie wodnej związanej z dożylnym metronidazolem (N = 16, P mniej niż 0,01). Badanie jelita grubego objęło 41 pacjentów. Całkowite stężenia bakterii nie różniły się po lewatywie PI (N = 24) niż po lewatywie wodnej (N = 11); obie grupy były związane z dożylnym metronidazolem. Natomiast oba preparaty znacznie zmniejszyły stężenia bakterii w porównaniu z doustnym podawaniem glikolu polietylenowego (N = 6, P mniej niż 0,01). Podobne wyniki zaobserwowano w badaniach odbytnicy i okrężnicy, gdy analiza była ograniczona do flory beztlenowej. PI jest środkiem antyseptycznym, który podawany sam w lewatywie lub w połączeniu z metronidazolem znacznie zmniejsza stężenie bakterii w błonie śluzowej jelita grubego i odbytnicy. Może być zaproponowany jako prosty preparat przedoperacyjny do operacji jelita grubego.
0 x



cedric
Posty: 7191
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 95
x 179
Podziękował: 4035 razy
Otrzymał podziękowanie: 11142 razy

Re: Leczenie PŁYNEM LUGOLA

Nieprzeczytany post autor: cedric » środa 25 mar 2020, 21:32

https://www.ceneo.pl/13464708


https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/10462654
Endoskopia żołądkowo-jelitowa. Wrzesień 1999; 50 (3): 345–51.
Endoskopowa terapia fascioliasis oporna na terapię doustną.

Dowidar N1, El Sayad M., Osman M., Salem A.
Informacje o autorze

Abstrakt
TŁO:
Prezentujemy podejście endoskopowe u pacjentów z fascioliasis opornych na doustną farmakoterapię. Przeprowadzono etapowe badanie, w którym oceniono efekt płukania układu żółciowego roztworem fasciolicidal.
METODY:
W fazie I badania cztery czynniki (jod powidonu, nadmanganian potasu, chlorheksydyna i wodorowęglan sodu) badano in vitro pod kątem ich wpływu na żywotność robaka Fasciola. W fazie II pacjenci oporni na doustną farmakoterapię z powodu fascioliasiszostali skierowani na endoskopową cholangiopankreatografię wsteczną i płukanie układu żółciowego roztworem, który okazał się najbardziej skuteczny w fazie I.
WYNIKI:
Jodopowidon okazał się najskuteczniejszym rozwiązaniem przeciwko żywotności robaka Fasciola. Dziewięciu pacjentów przepłukano układ żółciowy powidonem jodem. Obecność robaka Fasciola wykazano w przewodzie żółciowym wszystkich pacjentów. U jednego pacjenta w pęcherzyku żółciowym znaleziono dodatkowego robaka. Wszyscy pacjenci mieli ujemny wynik testu na komórki jajowe Fasciola podczas wielokrotnego kontrolnego badania kału.
WNIOSKI:
Zalecamy mycie układu żółciowego pacjentów z fascioliazą oporną na doustną farmakoterapię powidonem jodem, ponieważ jest on skuteczny przeciwko robakom w drogach żółciowych i pęcherzyku żółciowym i zwykle pozostawia pacjenta z nienaruszoną brodawką.
0 x



Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: Leczenie PŁYNEM LUGOLA

Nieprzeczytany post autor: janusz » poniedziałek 30 mar 2020, 13:56

NIEZWYKŁY JOD W KILKU SŁOWACH Mirosław Surma STUDIO 2020
aTVBe Zdrowy Kanał

https://www.youtube.com/watch?v=r2uAkwRcVv0&app=desktop

Data premiery: 29 mar 2020
0 x



ODPOWIEDZ