Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Szum w uszach - reaktywacja 14'

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: Szum w uszach - reaktywacja 14'

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » środa 20 mar 2019, 20:29

Seji pisze:
środa 20 mar 2019, 20:01
Grzegorz - Nie wiem.
Ja nie wiem, na co czekasz, to może mieć związek dokładnie ze wszystkim, co Cię trapi.
Szumy uszne (Tinnitus) występują u dużej ilości pacjentów z utratą słuchu.
Różnorodne badania wykazały, że przy powstawaniu obu tych zaburzeń główną rolę odgrywa utrata funkcji mitochondrów w uchu wewnętrznym lub w centralnej korze słuchowej.
Za redukcję funkcji mitochondriów mogą być odpowiedzialne min. substancje ototoksyczne i niedobory żywieniowe.
Związek między utratą słuchu, szumami usznymi i mitochondriami
Utrata słuchu jest jednym z najważniejszych symptomów różnorodnych multisystemowych chorób uwarunkowanych zaburzeniami pracy mitochondriów, takich jak: MELAS (choroba mitochondrialna uwarunkowana mutacjami w DNA mitochondrialnym), MERRF (choroba mitochondrialna- padaczka miokloniczna), KSS ( Zespół Kearnsa-Sayre’a lub Kearns-Sayre syndrome –choroba mitochondrialna) , Zespół Wolframa (choroba neurodegeneracyjna objawiająca się cukrzycą, atrofią nerwu wzrokowego i głuchotą) , MIDD (dziedziczona w sposób matczyny cukrzyca z głuchotą) [4].
https://www.imma-polska.pl/szumy-uszne- ... ondrialna/

Możliwe przyczyny pogorszenia słuchu
https://oczymlekarze.pl/porady/detektyw ... nia-sluchu

http://oxymedica.pl/nagla-gluchota-nied ... e-lecznie/
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Seji
Posty: 472
Rejestracja: niedziela 20 sty 2019, 13:42
x 379
x 8
Podziękował: 488 razy
Otrzymał podziękowanie: 391 razy
Kontakt:

Re: Szum w uszach - reaktywacja 14'

Nieprzeczytany post autor: Seji » środa 20 mar 2019, 20:30

No, to, jak wspomniałam w jednym z wcześniejszych postów, czasem zapominam, że mam te szumy - gdy jestem czymś mocno zajęta. Ale nawet to nie działa, gdy szumy są bardzo mocne. One są bardzo zmienne i kiedy są lekkie, a zwłaszcza bardzo lekkie, to można o nich łatwo zapomnieć. Ale tylko wtedy.
0 x



Seji
Posty: 472
Rejestracja: niedziela 20 sty 2019, 13:42
x 379
x 8
Podziękował: 488 razy
Otrzymał podziękowanie: 391 razy
Kontakt:

Re: Szum w uszach - reaktywacja 14'

Nieprzeczytany post autor: Seji » środa 20 mar 2019, 20:33

Grzegorz, możliwych przyczyn utraty słuchu i szumów jest od groma, ja traciłam słuch od 4. miesiąca życia, znam przyczyny, ale nie chcę się o nich rozpisywać.
Szumy to u mnie novum, bo dokuczają (z małym przerwami) od przełomu 2016/17 r.
0 x



Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: Szum w uszach - reaktywacja 14'

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » środa 20 mar 2019, 20:39

znam przyczyny, ale nie chcę się o nich rozpisywać.
to jest najmniej pewne, skoro nie znasz np. parametrów wit. D i kilkuset
prawdopodobnych reakcji z tym związanych.

viewtopic.php?f=16&t=982&start=25#p54778
viewtopic.php?f=16&t=982&start=25#p73137

książkę z 2 linku mogę podesłać na maila.
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Seji
Posty: 472
Rejestracja: niedziela 20 sty 2019, 13:42
x 379
x 8
Podziękował: 488 razy
Otrzymał podziękowanie: 391 razy
Kontakt:

Re: Szum w uszach - reaktywacja 14'

Nieprzeczytany post autor: Seji » środa 20 mar 2019, 20:42

Wit. D może mieć coś wspólnego z szumami, ale nie ma nic z utratą słuchu.
0 x



Seji
Posty: 472
Rejestracja: niedziela 20 sty 2019, 13:42
x 379
x 8
Podziękował: 488 razy
Otrzymał podziękowanie: 391 razy
Kontakt:

Re: Szum w uszach - reaktywacja 14'

Nieprzeczytany post autor: Seji » środa 20 mar 2019, 20:48

Równie dobrze można powiedzieć, że wit. C, albo magnez, ma związek ze wszystkim.
0 x



Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: Szum w uszach - reaktywacja 14'

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » środa 20 mar 2019, 20:57

bo mają związek z wapniem i zakwaszeniem (brakiem tlenu) i ich destrukcyjnym działaniem na organizm.

Zbadaj poziom wit. D i pasożyty. Jak chcesz ;)
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Seji
Posty: 472
Rejestracja: niedziela 20 sty 2019, 13:42
x 379
x 8
Podziękował: 488 razy
Otrzymał podziękowanie: 391 razy
Kontakt:

Re: Szum w uszach - reaktywacja 14'

Nieprzeczytany post autor: Seji » środa 20 mar 2019, 21:06

Planuję analizę pierwiastkową włosa. Dopiero planuję, bo chcę, by mama mi ucięła włosy, a jadę do niej dopiero w sobotę.
Ale właśnie przed chwilą przeczytałam w wątku o diagnozowaniu niedoborów witamin i minerałów, że te analizy włosów to coś mało wiarygodnego :?: :?
0 x



Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: Szum w uszach - reaktywacja 14'

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » środa 20 mar 2019, 21:10

każde badanie ma niedokładności, akurat to może wiele powiedzieć.
Polecam powyższy film z dr Czerniakiem, o dawkach wit.D przy rozmaitych
objawach chorobowych, raczej nie zdążyłaś obejrzeć, 2 część też dobra.
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Seji
Posty: 472
Rejestracja: niedziela 20 sty 2019, 13:42
x 379
x 8
Podziękował: 488 razy
Otrzymał podziękowanie: 391 razy
Kontakt:

Re: Szum w uszach - reaktywacja 14'

Nieprzeczytany post autor: Seji » środa 20 mar 2019, 21:12

No dzięki, tak dłuższych filmów na radzie nie oglądam, na forum czeka jeszcze dużo innej treści do przeczytania, ledwo ją jestem w stanie strawić... Nie wszystko na raz, pomalutku...
0 x



Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: Szum w uszach - reaktywacja 14'

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » środa 20 mar 2019, 21:19

od 27 minuty chociaż, bo tracisz czas.
Namawiać nie będę.
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Seji
Posty: 472
Rejestracja: niedziela 20 sty 2019, 13:42
x 379
x 8
Podziękował: 488 razy
Otrzymał podziękowanie: 391 razy
Kontakt:

Re: Szum w uszach - reaktywacja 14'

Nieprzeczytany post autor: Seji » środa 20 mar 2019, 22:24

Grzegorz, stajesz się nachalny, a to może przynieść skutek odwrotny od zamierzonego.
0 x



Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: Szum w uszach - reaktywacja 14'

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » środa 20 mar 2019, 22:46

tylko podpowiadam, każdy robi jak uważa.
Nie mam zamierzonych celów, Ty też nim nie jesteś.
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

babs
Posty: 2
Rejestracja: piątek 22 mar 2019, 14:20
Podziękował: 1 raz

szumy w uszach

Nieprzeczytany post autor: babs » piątek 22 mar 2019, 14:39

Witam, nie wiem czy prawidłowo postępuję pisząc w tym miejscu ale chciałam poprosićm Państwa o poradę dot. szumów w uszach. Mam je od 20 lat, zaraz na początku jak się zaczęły byłam w szpitalu na wlewach kroplówkowych /chyba z lidokainy jak dobrze pamiętam, ale mogę się mylić co do poprawności nazwy/ więc było ich 10 -ale kompletnie mi nie pomogły, powiedziano mi, że takie szumy to już do końca... Więc męczę się z tymi szumami już 20 lat, nie będę opisywać jak to przeszkadza ponieważ kto ma takie szumy wie o czym piszę. Moja prośba jest do tych z Państwa którym udało się je zlikwidować. Porszę o pomoc



połączyłam tematy - chanell
0 x



Seji
Posty: 472
Rejestracja: niedziela 20 sty 2019, 13:42
x 379
x 8
Podziękował: 488 razy
Otrzymał podziękowanie: 391 razy
Kontakt:

Re: Szum w uszach - reaktywacja 14'

Nieprzeczytany post autor: Seji » piątek 22 mar 2019, 16:09

Od dwóch dni mam bardzo leciutkie szumy, prawie zanikające... super, zobaczymy, jak będzie dalej.
0 x



Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16907
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: Szum w uszach - reaktywacja 14'

Nieprzeczytany post autor: songo70 » piątek 22 mar 2019, 18:32

u mnie też to się waha, ale ostatnio jednostajnie- więc nie narzekam..
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: Szum w uszach - reaktywacja 14'

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » niedziela 28 kwie 2019, 14:50

cedric pisze:
niedziela 28 kwie 2019, 12:41
"Co jeszcze bardziej zaskakujące, to samo może dotyczyć słuchu. Ten zmysł jest fizjologicznie najczulszy tuż po narodzinach. Wtedy elementy takie jak ucho wewnętrzne czy nerwy są w najlepszej kondycji. – W pewnym sensie jako dzieci wszyscy mamy supersłuch.

Mechanizmy fizjologiczne, które dają nam tę zdolność, są delikatne, więc częsta ekspozycja na hałas lub
niektóre toksyny może

nieodwracalnie uszkodzić nasze ucho wewnętrzne.

Jego elementy nie regenerują się, więc wraz z upływem lat słuch mamy coraz gorszy – mówi dr Bill Budd z Uniwersytetu Newcastle."
[...]

https://www.focus.pl/artykul/nadludzkie-zmysly?page=3

A co z usg płodu?
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16907
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: Szum w uszach - reaktywacja 14'

Nieprzeczytany post autor: songo70 » czwartek 09 maja 2019, 10:10

..przyszłp mi do głowy jeszcze jedna opcja- zupełnie odwrotna,-
ten szum może być czymś w rodzaju bariery obronnej ?
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

cedric
Posty: 7191
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 95
x 179
Podziękował: 4035 razy
Otrzymał podziękowanie: 11142 razy

Re: Szum w uszach - reaktywacja 14'

Nieprzeczytany post autor: cedric » wtorek 11 cze 2019, 10:36

Ziarno Vaccaria i szumy uszne

"Ziarno Vaccaria to nasiona rośliny, z rodziny goździkowatych, znanej w Polsce jako krowiziół zbożowy (Vaccaria hispanica), a w Chinach jako Wang Bu Liu Xing. Ziaren Vaccaria używa się jako ziołowego składnika mieszanek leczniczych, lub, po przyklejeniu do odpowiedniego punktu, służą do akupresury i aurikuloterapii."

https://tcmblog.pl/terapie-naturalne/zi ... umy-uszne/

https://tcmsklep.pl/inne-terapie/ziarno ... sztuk.html
0 x



cedric
Posty: 7191
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 95
x 179
Podziękował: 4035 razy
Otrzymał podziękowanie: 11142 razy

Re: Szum w uszach - reaktywacja 14'

Nieprzeczytany post autor: cedric » piątek 14 cze 2019, 22:26

Nagła głuchota, niedosłuch i szumy uszne – zapobieganie i lecznie

http://oxymedica.pl/nagla-gluchota-nied ... e-lecznie/
0 x



cedric
Posty: 7191
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 95
x 179
Podziękował: 4035 razy
Otrzymał podziękowanie: 11142 razy

Re: Szum w uszach - reaktywacja 14'

Nieprzeczytany post autor: cedric » piątek 14 cze 2019, 22:34

Uzębienie a szumy uszne
Zaburzenia stawu skroniowo-żuchwowego

https://www.signia-pro.pl/blog/tinnitus/
0 x



cedric
Posty: 7191
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 95
x 179
Podziękował: 4035 razy
Otrzymał podziękowanie: 11142 razy

Re: Szum w uszach - reaktywacja 14'

Nieprzeczytany post autor: cedric » środa 19 cze 2019, 10:01

0 x



cedric
Posty: 7191
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 95
x 179
Podziękował: 4035 razy
Otrzymał podziękowanie: 11142 razy

Re: Szum w uszach - reaktywacja 14'

Nieprzeczytany post autor: cedric » poniedziałek 02 wrz 2019, 10:23

https://www.secondopinionnewsletter.com ... -cases.htm

Prosty składnik odżywczy leczy 87,3% przypadków szumów usznych
25 lipca 2016 r. Tom 13 | Wydanie 87

Jednym z najtrudniejszych problemów medycznych, które można leczyć dowolną metodą, tradycyjną lub alternatywną, jest szum w uszach. Ale teraz jest trochę nadziei. Ostatnie badania nad wspólnym ekstraktem ziołowym wydają się być bardzo pomocne dla większości osób z tym problemem.

Szumy uszne występują bardzo często. Odnosi się do odczucia ciągłego dzwonienia lub brzęczenia w uszach. Może również pojawiać się jako syczenie, gwizdanie, szum lub kliknięcie. W niektórych rzadkich przypadkach pacjenci z szumami usznymi zgłaszają słuchanie muzyki. Niemal zawsze wiąże się to również ze zmniejszonym słyszeniem. Główną przyczyną jest historia głośnych dźwięków, takich jak maszyny, ostrzał z broni, głośna muzyka itp. Amerykańskie Centra Kontroli Chorób (CDC) szacują, że około 20 milionów ludzi boryka się z przewlekłym szumem usznym. Na szczęście dla większości ludzi szum w uszach to po prostu pogorszenie. Ale dla wielu może stać się dość poważny. Blisko dwa miliony mężczyzn i kobiet ma ekstremalne i wyniszczające przypadki.

W tym badaniu zespół badawczy obejrzał 107 mężczyzn i kobiet cierpiących na chorobę Meniere'a, szum w uszach i hipoperfuzję ślimaka. Choroba Meniere'a jest przewlekłym stanem, który powoduje utratę równowagi lub równowagi zwaną zawrotami głowy. Hipoperfuzja ślimakowa odnosi się do braku przepływu krwi do obszaru, który kontroluje nasze poczucie równowagi. Podobnie jak każda inna część ciała, gdy się starzejemy, przepływ krwi również ulega pogorszeniu w tym obszarze. Dlatego w większości problemy, takie jak szumy uszne, Meniere'a i hipoperfuzja ślimaka, zdarzają się przede wszystkim u ludzi w miarę starzenia się.


Przed rozpoczęciem badania naukowcy zmierzyli przepływ krwi w ślimaku i ustalili, ile zawrotów głowy, utraty słuchu, szumu w uszach, ciśnienia w uchu i niestabilnego chodu mieli pacjenci. Następnie podawali 55 z nich 150 mg dziennie ekstraktu ziołowego Pycnogenol®. Dali pozostałym 52 dowolne z kilku konwencjonalnych metod leczenia. Oto, co odkryli.

Po zaledwie trzech miesiącach leczenia grupa Pycnogenol poprawiła się bardziej niż grupa konwencjonalna w każdym mierzonym parametrze. Ogólnie, 45,4% mężczyzn i kobiet stosujących Pycnogenol zostało całkowicie wyleczonych z objawów w porównaniu z 23,07% pacjentów, którzy otrzymali tradycyjne leczenie.

Po sześciu miesiącach wyniki były jeszcze lepsze. Niesamowite 87,3% osób z Pycnogenol zostało wyleczonych w porównaniu z 34,6% w tradycyjnej grupie. Ponadto prędkość przepływu ślimakowego krwi była znacznie lepsza w grupie Pycnogenol. Subiektywna skala szumów usznych zmniejszyła się w obu grupach. Jednak według autorów „Spadek był bardziej znaczący u osób z Pycnogenol po trzech i sześciu miesiącach. Objawy choroby Meniere'a, przepływ na poziomie ślimaka i szumy uszne u osób z Pycnogenol poprawiły się w porównaniu z najlepszym postępowaniem”.



Pycnogenol to naturalny ekstrakt roślinny pochodzący z kory sosny morskiej, która rośnie wzdłuż wybrzeża południowo-zachodniej Francji. Zawiera unikalną kombinację procyjanidyn, bioflawonoidów i kwasów fenolowych. Ten konkretny ekstrakt był szeroko badany przez ostatnie 40 lat i ma ponad 370 opublikowanych badań i artykułów przeglądowych. W przeszłości informowałem cię, jak dobrze może chronić tych z nas wyjątkowo wrażliwą skórą przed oparzeniami słonecznymi i innymi problemami zdrowotnymi. Tabletki Pycnogenol można uzyskać w różnych miejscach online.
Pozdrawiam dla lepszego zdrowia,


Dr Frank Shallenberger

Źródło:

Luzzi R, Belcaro G i in. Poprawa objawów i przepływu ślimaka za pomocą Pycnogenolu u pacjentów z chorobą Meniere'a i szumem w uszach. Minerva Med. 2014 czerwca; 105 (3): 245–54.
1 x



Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16907
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: Szum w uszach - reaktywacja 14'

Nieprzeczytany post autor: songo70 » poniedziałek 02 wrz 2019, 13:53

Spróbuję, potem napiszę czy działa na mnie.. :?:
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Szum w uszach - reaktywacja 14'

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » poniedziałek 02 wrz 2019, 22:43

Rzeczywiście warto spróbować, bo dr Frank nie wyliczył wszystkich obszarów działania Pycnogenolu. Nawet potrafi obniżyć ciśnienie. Jednak jego pełna moc terapeutyczna z odmładzaniem włącznie jest widoczna przy podanej dawce 50 mg, ale pobieranej 3 x dziennie.

edit: poprawiłem dawkę.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

ODPOWIEDZ