Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Żylaki -Hemoroidy

rotatitie
Posty: 1
Rejestracja: wtorek 30 paź 2018, 08:29
Otrzymał podziękowanie: 1 raz

Re: Hemoroidy

Nieprzeczytany post autor: rotatitie » wtorek 30 paź 2018, 08:34

ja z naturalnych sposobów polecam nasiadówki (z kory dębu), własnej roboty maść rumiankowową i ziółka do picia procto vitale. U mnie taka kombinacja pomogła, a po ziółkach hemoroidy mi zaczęły znikac. ;) i sie obyło bez leków :))
0 x



cedric
Posty: 7191
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 95
x 179
Podziękował: 4035 razy
Otrzymał podziękowanie: 11142 razy

Re: Hemoroidy

Nieprzeczytany post autor: cedric » środa 12 gru 2018, 20:25

0 x



cedric
Posty: 7191
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 95
x 179
Podziękował: 4035 razy
Otrzymał podziękowanie: 11142 razy

Re: Hemoroidy

Nieprzeczytany post autor: cedric » środa 12 gru 2018, 20:26

0 x



Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: Żylaki

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » środa 16 sty 2019, 13:20

Coś dla leni, czyli dla mnie :D
Wibrogimnastyka Mikulina –

kilka minut dziennie przedłuży życie o wiele lat


BY REDAKCJA · 2 STYCZNIA 2019

Wibrogimnastyka Mikulina jest rodzajem gimnastyki składającej się z krótkich, bardzo prostych ćwiczeń powodujących wibrację ciała poprzez uderzanie pięt o podłoże.

Dzięki tym ćwiczeniom, które każdy może z łatwością wykonać,

zalegające w przestrzeniach międzykomórkowych szkodliwe złogi, szlam, śluzy są wybijane i wyciskane do układu limfatycznego a następnie wydalane.
Wibrogimnastyka działa na zasadzie siły odrzutu, w podobny sposób jak ma to miejsce przy uderzeniu w dno butelki co powoduje wypchnięcie korka z szyjki.


Obrazek

Technikę opracował wybitny radziecki konstruktor silników lotniczych Aleksander Mikulin.

Chociaż sam nie był lekarzem ale inżynierem, znakomicie wykorzystał swoją wiedzę i obserwacje by samemu sobie pomóc jak wiadomo – potrzeba jest matką wynalazków .

W wieku 50 lat zachorował na ciężką niewydolność serca i układu krążenia.
Lekarze dawali mu najwyżej 2-3 lata życia i to pod warunkiem, że będzie za wszelką cenę unikał ruchu, gdyż najmniejszy wysiłek zaburzał rytm serca.

Ale Mikulin zwyczajnie nie przyjął tego do wiadomości, żył jeszcze ponad 40 lat – dłużej niż medycy, którzy przepowiadali mu rychłą śmierć. Zmarł wieku 92 lat będąc do końca bardzo aktywnym człowiekiem.

W swej książce „Aktywna długowieczność” Mikulin przedstawił swoje przemyślenia oparte prawach fizyki, obserwacji natury dostrzegając pewne analogie w budowie ludzkiego ciała i konstrukcji maszyn.

Stworzył teorię, udowadniając na własnym przykładzie jej skuteczność.

Udowodnił, że wibrogimnastyka i odpowiednie ćwiczenia oddechowe znacznie poprawiają kondycję, minimalizują zużycie narządów wewnętrznych i przedłużają życie.

Już w czasie pobytu w szpitalu po usłyszeniu diagnozy poddał pod wątpliwość zalecenia lekarzy by postawić na odpoczynek ograniczając ruch do minimum.

Wiedział, że bez zaangażowania mięśni serce zostanie dużo bardziej obciążone, zastoje i blokady będą zwiększać stany zapalne a niewydolność będzie się pogłębiać.

Jednak zdawał sobie sprawę, że przy jego kondycji nie tylko nie jest w stanie pozwolić sobie na bieganie ale nawet szybszy marsz. Wymyślił więc ćwiczenia, które pozwalają na lepsze dotlenienie, oczyszczenie i usuwanie złogów nie obciążając serca.

Pomysł podsunęła mu obserwacja osób, które zmuszone do zaprzestania aktywności ruchowej zaczynają wyraźnie słabnąć.

Zaczął analizować rolę zastawek żylnych warunkujących prawidłowy przepływ krwi dzięki czemu zachodzą procesy prawidłowego dotleniania i oczyszczania ze szkodliwych metabolitów.
Biorąc pod uwagę zasady działania sił grawitacji, sprężystości i odrzutu opracował zestaw ćwiczeń, które w bezpieczny sposób pomogą mu stanąć na nogi i tak powstała wibrogimnastyka.

Regularne stosowanie ćwiczeń na tyle podnosi kondycję, że nawet osoby z poważną niewydolnością krążenia po kilku miesiącach mogą wskoczyć w trampki i biegać. Sam Mikulin był tego najlepszym przykładem.

Wibrogimnastyka Mikulina

Obrazek
Pozycja wyjściowa


Stojąc prosto, swobodnie bez obuwia na palcach unieść pięty na niedużą wysokość ok 1-2 cm nad podłogą i opaść gwałtownie na całe stopy tak by odczuć delikatny wstrząs ciała.

Wstrząs ten wprawia w wibracje komórki i dostarcza bodźca do gwałtownego przepływu krwi.
Jest bezpieczny dla kręgosłupa.

Ćwiczenie wykonujemy powoli, w tempie 1 wstrząs na sekundę.

Powtarzamy 30 wstrząsów, 10 sekund przerwy i kolejna seria.

Całe ćwiczenie zajmie z przerwą zajmuje niewiele ponad minutę.

Przy poważnych schorzeniach, stanach przedzawałowych zalecane jest 3 a nawet 5 serii w ciągu dnia o różnych porach ale z dłuższą przerwą trwającą 5-10 minut.

Osoby zdrowe wykonujące pracę siedzącą lub stojącą by zapobiec schorzeniom krążenia, żylakom powinny zrobić sobie przynajmniej raz takie ćwiczenie w ciągu 8 godzin.

Korzyści dla zdrowia

Wibrogimnastyka przede wszystkim podnosi ogólną sprawność i kondycję fizyczną w szczególności:

Wzmacnia i uelastycznia zastawki żylne
Poprawia krążenie krwi i pracę serca
Dotlenia organizm
Normalizuje ciśnienie krwi
Usuwa szkodliwe toksyny, złogi
Eliminuje zmęczenie
Zapobiega żylakom
Chroni przed tworzeniem niebezpiecznych zakrzepów
Podnosi ogólną sprawność i kondycję
Poprawia funkcje mózgu, niweluje objawy ociężałości umysłowej
Zmniejsza lub niweluje obrzęki nóg spowodowane gromadzeniem się płynów w tkankach


Wstrząsanie ciałem jest doskonałą profilaktyką zapobiegającą chorobom układu krążenia odpowiednią dla każdego.

Ćwiczenia można wykonywać również podczas biegu lub marszu.

Ważne jest by stawiać całe stopy na powierzchni nie tylko przednią część i palce.

Istotą terapii jest uderzenie pięty o podłoże.

Ciało nasze składa się z cząsteczek, które są w ciągłym drganiu.

Każdy organ ma swoją własną optymalną częstotliwość , zdrowy organizm wibruje na częstotliwości
w zakresie 62-72 MHz,
https://sekrety-zdrowia.org/olejki-eter ... e-na-raka/

przy ich zmianie pojawiają się choroby.
Prawdopodobnie ćwiczenia te w pewien sposób przywracają i tu harmonię. Warto zatem spróbować.
https://sekrety-zdrowia.org/wibrogimnas ... -krazenie/
janusz pisze:
sobota 29 gru 2018, 23:19
Wibrogimnastyka Mikulina, płytki Kolcowa i zakwasy Bołotowa - Krzysztof Rogowski

https://www.youtube.com/watch?v=Y7BFeXa-j8Y

Opublikowany 29 gru 2018
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

soma
Posty: 611
Rejestracja: niedziela 04 mar 2018, 20:26
x 55
Podziękował: 1047 razy
Otrzymał podziękowanie: 1062 razy

Re: Żylaki

Nieprzeczytany post autor: soma » środa 16 sty 2019, 13:34

Ja kiedyś "wyleczyłam" moja mamę z żylaków, grubych jak kiełbaski.

Przeczytałam o wcieraniu podgrzanej oliwy z oliwek w miejsca gdzie są żylaki.

Robila to kilka dni i potem bardzo rozbolaly ja nogi, tak bardzo, ze pojechala do lekarza.
Lekarz nic jej nie poradził, a za krotki czas ból przeszedł i żylaki zaraz potem, w krotki czas poznikały i nogi stały się całkowicie bez wolne od żylaków.

Nie wiem co się stało, ze to spowodowało ból.
Być może należy to do procesu. Ale skuteczne to było, aż sama nie dowierzałam.
1 x



Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: Żylaki

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » niedziela 27 sty 2019, 10:58

Wykonuję te ćwiczenia Mikulina codziennie (2-4 serie) i powiem szczerze lepiej jakoś tak jest.
W łydkach wyraźnie odczuwam ciepło, lepiej się czuję, polecam, szczególnie długo
jeżdżącym kierowcom
, i innym wykonującym siedzące profesje.

Minuta dosłownie a einmal ist kainmal , czyli kilka razy dziennie po minucie,
szczególnie dla leniwców ;)
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

kupfer
Posty: 342
Rejestracja: czwartek 16 lut 2017, 21:46
x 321
x 34
Podziękował: 1075 razy
Otrzymał podziękowanie: 609 razy

Re: Żylaki

Nieprzeczytany post autor: kupfer » niedziela 27 sty 2019, 13:11

nie chcem ale muszem poprawić tłumaczenie grzesia ;)
einmal ist keinmal=1 raz to żaden raz,kiedyś napisze co ja stosuję,ale na razie jest niewielka poprawa,jak będzie znacznie lepiej to się podzielę wiedzą. :) ,moim zdaniem tryb stojący jest najgorszy
0 x



Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: Żylaki

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » niedziela 27 sty 2019, 13:59

Trzymasz w napięciu, nieładnie :D
Dzisiaj 3 raz ''podskakiwałem'', dziewczyny się ze mnie śmieją, aż je namówię. ;)
Kolega tłumacz powiedział, że: jeden raz to jak nic, czy jakoś tak..
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

beadnorsi
Posty: 1508
Rejestracja: niedziela 27 maja 2018, 12:06
x 3
x 97
Podziękował: 2996 razy
Otrzymał podziękowanie: 2113 razy

Re: Żylaki

Nieprzeczytany post autor: beadnorsi » niedziela 27 sty 2019, 14:34

Wlasnie przed chwila podskakiwalem wraz z corkami,3.5 roku maja ,a pytaja sie "tato,co ty robisz" :D
0 x



kupfer
Posty: 342
Rejestracja: czwartek 16 lut 2017, 21:46
x 321
x 34
Podziękował: 1075 razy
Otrzymał podziękowanie: 609 razy

Re: Żylaki

Nieprzeczytany post autor: kupfer » niedziela 27 sty 2019, 18:08

dobra,używam również zewnętrznie oliwki magnezowej+DMSO,i od 2 m-cy naświetlam codziennie 10 min. lampą Bioptron(kupiłem używkę z koloroterapią za jedyne 1200 PLN :o ),kolorem niebieskim,chciałem jeszcze parę miesięcy poczekać jakie będą efekty,ale ciągniecie mnie za język,t.z.n. klawiaturę :D ,mała dygresja:kupiłem lampę w czwartek,we wrześniu żeby naświetlać naszego pieska po wypadku 8-) ,na drugi dzień w piątek sam uległem wypadkowi w lesie(nie wierzę w zbieg okoliczności) i wiem że ta lampa zrobiła z moją gębą cuda=z rozerwanej wargi leciała intensywnie wydzielina w pierwsze dni,po tygodniu nikt nie zauważył opuchlizny(pojechałem do roboty,a szef niby ślepy ale wszystko widzi),bez lekarza,maści,czegokolwiek. ;) ,tylko jodyna,węzidełko wargi dolnej nie istniało=pozostała martwa błona,dzisiaj w pełni odbudowana i nie mam z tym żadnych problemów,ale codziennie naświetlałem.
0 x



pawelz
Posty: 390
Rejestracja: poniedziałek 08 maja 2017, 14:29
x 4
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podziękowanie: 136 razy

Re: Żylaki

Nieprzeczytany post autor: pawelz » niedziela 27 sty 2019, 18:45

Na żylaki ponoć dobra jest nalewka z kasztanowca. Rutinoscorbin jest z kolei polecany przy hemoroidach więc może i na żylaki byłby pomocny. Uszczelnia naczynia krwionośne.
0 x



beadnorsi
Posty: 1508
Rejestracja: niedziela 27 maja 2018, 12:06
x 3
x 97
Podziękował: 2996 razy
Otrzymał podziękowanie: 2113 razy

Re: Żylaki

Nieprzeczytany post autor: beadnorsi » niedziela 27 sty 2019, 18:51

kupfer pisze:
niedziela 27 sty 2019, 18:08
dobra,używam również zewnętrznie oliwki magnezowej+DMSO--------------

Ja mieszam oliwke magnezowa z balsamem Tuszynskiego i olejem kokosowym,podgrzewam,zeby sie w miare rozpuscilo,chlodze i smaruje po kapieli. :D
0 x



zdro
Posty: 724
Rejestracja: wtorek 31 sty 2017, 11:56
x 24
x 50
Podziękował: 799 razy
Otrzymał podziękowanie: 743 razy

Re: Żylaki

Nieprzeczytany post autor: zdro » wtorek 19 lut 2019, 00:28

Odnosnie wibrogimnastyki: "Powtarzamy 30 wstrząsów, 10 sekund przerwy i kolejna seria." - 1 seria to 30 wstrzasow x2 i 10 sekund przerwy miedzy nimi czy tylko 30?
0 x


We're living in an open air asylum and the inmates are in charge.

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Żylaki

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » wtorek 19 lut 2019, 09:09

Tak jak napisane, 2 serie po 30 razy z przerwą 10 - 15 sekund. zajmuje zwykle do 1,5 minuty. Takich ćwiczeń jak @GA napisał 5-7 rozłożonych w ciągu dnia.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Seji
Posty: 472
Rejestracja: niedziela 20 sty 2019, 13:42
x 379
x 8
Podziękował: 488 razy
Otrzymał podziękowanie: 391 razy
Kontakt:

Re: Żylaki

Nieprzeczytany post autor: Seji » sobota 02 mar 2019, 11:37

grzegorzadam pisze:
niedziela 27 sty 2019, 13:59
Kolega tłumacz powiedział, że: jeden raz to jak nic, czy jakoś tak..
Einmal ist keinmal = Jeden raz się nie liczy.

A co do żylaków, to ja mam od dziecka w niewielkim zakresie. Z tym, że mnie nie bolą i nigdy nie bolały, więc zawsze ze zdziwieniem czytam, że żylaki bolą. Jak myślicie, czy jest sens cokolwiek z nimi robić, skoro nie bolą?

[edit: dodałam niemiecką frazę]
0 x



Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: Żylaki

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » sobota 02 mar 2019, 12:13

Seji pisze:
sobota 02 mar 2019, 11:37
Jak myślicie, czy jest sens cokolwiek z nimi robić, skoro nie bolą?
Jak najbardziej, płytki wapniowe powstałe w wyniku zakwaszenia ustroju, powodują takie objawy
jak żylaki, haluksy, ostrogi, dziesiątki ''chorób'' autoimmmunologicznych, katarakty-jaskry itp.

Warto i trzeba ;)
Ból świadczy o stanie zapalnym, gdziekolwiek się pojawia.
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

cedric
Posty: 7191
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 95
x 179
Podziękował: 4035 razy
Otrzymał podziękowanie: 11142 razy

Re: Żylaki

Nieprzeczytany post autor: cedric » środa 20 mar 2019, 23:01

0 x



Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: Żylaki

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » piątek 29 mar 2019, 22:46

Aktywna długowieczność” -- oto tytuł książki, w której znalazłem to
cudowne ćwiczenie.

Autor, A.A. Mikulin, dodaje kilka cennych uwag:
wykonuj je bez pośpiechu, nie częściej niż raz na sekundę.


Po trzydziestu ćwiczeniach-wstrząsach, zrób przerwę 5 do 10 sekund.

Nie unoś też pięt ponad 1 cm nad podłogą.

Przy każdej serii rób nie więcej, niż 60 ruchów.


Jak mocne powinny być wstrząsy? Takie, jak natura przewidziała dla
człowieka:

czyli dokładnie takie, jakich ciało doświadcza podczas biegania.

Ponieważ ćwiczenie jest w zgodzie z budową i potrzebami organizmu,
to nie stanowi zagrożenia dla kręgosłupa,

jeśli podczas jego
wykonywania stoisz prosto
-- dodaje autor.

Jak często wykonywać? Mikulin pisze, i w pełni popieram, że w ciągu
dnia wystarczy je powtarzać 3 do 5 razy po 60 wstrząsów. Warto pamiętać: koniecznie z lekko zaciśniętą szczęką.

Po takiej porannej (i nie tylko!) wibrogimnastyce,

ustępuje zarówno ospałość, jak i ociężałość umysłowa spowodowana pracą na siedząco.

Mikulin przytacza i uzasadnia mnóstwo innych korzyści, jakie płyną
z tego ćwiczenia. Chociażby:

wstrząsanie organizmu pobudza bardziej energiczne pulsowanie krwi w żyłach
i usuwa zgromadzony szlam międzykomórkowy, a więc pomaga w oczyszczaniu organizmu.

Drgania dodatkowo pobudzają do pracy organy wewnętrzne,
jak np. jelita, a zatem są ciekawym dodatkiem do ich rewitalizacji Błonnikiem Witalnym:

Prawda o tym ćwiczeniu doskonalącym zdrowie

Mam nadzieję, że przynajmniej spróbowałeś wykonać ćwiczenie wibrogimnastyki, jakie wczoraj opisałem? Jeśli tak, jestem pewien, że doświadczyłeś przyjemnego mrowienia na ciele i rozluźnienia spiętych
mięśni. Jeśli wykonywałeś je po południu, to prawdopodobnie poczułeś
doładowanie bateryjek.

Wiem jednak, że ludzka natura płata figle. Z jakiejś przyczyny, jesteśmy sceptyczni w stosunku do prostoty. Mamy wewnętrzne poczucie, że aby zaznać przełomu w zdrowiu, musimy się uciec do sposobów tak
skomplikowanych, że sami ich nawet nie obejmujemy głową. Rozumiem więc, jeśli zachętę do wibrogimnastyki potraktowałeś z przymrużeniem oka.

Na tę okazję, kontynuując wątek, oto jest artykuł, który ukazał się w
1974 roku w rosyjskim piśmie „Tiechnika mołodioży” --

„W 1952 roku na Igrzyskach w Helsinkach w jednej z dyscyplin jazdy
konnej srebrny medal zdobyła zawodniczka australijska, D. Chartel.


Jakież było zdziwienie publiczności na wieść, że
w dzieciństwie przeszła chorobę Hainego-Medina
i długi czas żyła totalnie sparaliżowana!


Przypadek D. Chartel podsunął lekarzom myśl leczenia skutków paraliżu
przy pomocy jazdy konnej i drganiom, jakie jej towarzyszą.

Doświadczenia przeprowadzone w NRD, Anglii, Szwecji i Holandii
pozwalają już w tej chwili mówić o pozytywnych wynikach.

Tak np. do jednej z klinik w RFN trafił dwunastoletni pacjent z poważnym naruszeniem koordynacji ruchowej.

Chłopiec nie był w stanie zrobić samodzielnie więcej niż pięć, sześć kroków.

Tracił równowagę od lekkiego pchnięcia.


Jego mowa była niezrozumiała.
Twarz bezustannie drgała dygotała.


Nawet lekarze i specjaliści gimnastyki leczniczej nie
wierzyli, by chłopiec kiedykolwiek wygrał ze swoją dolegliwością.

Ale już po piętnastu lekcjach jazdy konnej, pacjent trzymał się na koniu bez
niczyjej pomocy.


Po trzydziestu lekcjach mógł sam wykonać nieskomplikowane ćwiczenia gimnastyczne i schodzić z konia.
Po pięćdziesięciu lekcjach śmiało sunął na koniu galopem.

Specjaliści twierdzą, że jeśli nawet konna jazda nie usuwa całkowicie
skutków paraliżu, to bez wątpienia ma ogromny wpływ na doskonalenie
zdrowia i wzmacnianie kondycji fizycznej.”

Podczas jazdy konnej, ciało doświadcza zbliżonego mechanizmu, jak
przy wibrogimnastyce, tyle że w nieco mniej intensywnym wydaniu.


Biochemiczne i biofizyczne reakcje, jakie wtedy zachodzą, dla niektórych są wręcz wybawieniem:
„Drogi A.A. Mikulinie!

W okresie między 1966 a 1969 rokiem kilkakrotnie chorowałem na
zakrzepowe zapalenie żył.


W 1969 roku po leczeniu szpitalnym zacząłem stosować proponowaną przez Pana wibrogimnastykę, kiedy choroba jeszcze nie całkiem została wyleczona.

Po dwóch, trzech miesiącach stosowania ćwiczenia, przeszły wszelkie
ślady schorzenia.


Od tego czasu, już prawie przez dwa lata nie miałem
zapalenia żył.

Wydaje mi się, że proponowany przez Pana sposób rzeczywiście pomaga w zapobieganiu zakrzepowemu zapaleniu żył…”
Taki list z rekomendacją dla wibrogimnastyki otrzymał Pan Mikulin,
autor wspomnianej wczoraj książki „Aktywna długowieczność”, od
uczonego nazwiskiem W.A. Ambarcumian.

Kto wie, ile dobrego tobie przyniesie najprostsze ćwiczenie pod Słońcem?
z: http://www.mapazdrowia.pl/bonus-ebook/o ... rowiem.pdf
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: Żylaki

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » wtorek 23 kwie 2019, 23:59

Witamina K ma wpływ na zdrowie żył i mniejszą podatność na żylaki

Obrazek

Według dr Mercoli

Żylaki kończyn dolnych – brzydkie, bolesne zgrubienia pojawiające się na nogach, kiedy krew nie płynie w żyłach prawidłowo – dotykają około 5-30% osób dorosłych, przy czym kobiety chorują na nie 3 razy częściej niż mężczyźni.

Przyczyną żylaków kończyn dolnych może być brak lub niedobór witaminy K, jak wynika z jednego z badań opublikowanych w Journal of Vascular Research.

Nieodpowiedni poziom witaminy K może zmniejszać aktywność białek MGP, co z kolei zostało zidentyfikowane jako kluczowy czynnik powstawania żylaków.

Ponieważ witamina K jest potrzebna do aktywowania białek MGP, to uważa się, że przyjmowanie odpowiedniej ilości witaminy K z pożywieniem jest głównym warunkiem do zapobiegania żylakom.

Witamina K występuje w dwóch podstawowych formach:

K1 (filochinon)
K2 (menachinon)


Witamina K 3 to witamina syntetyczna, która nie jest zalecana dla ludzi

Witamina K1 znajduje się w zielonych warzywach liściastych, takich jak sałata, brokuły i szpinak i stanowi ona 90% witaminy K w diecie mieszkańców Zachodu.

Witamina K2 obejmuje kilka menachinonów (MK-n, gdzie n oznacza liczbę łańcuchów bocznych), takie jak MK-4, która znajduje się w mięsie oraz MK-7, MK-8 i MK-9, które znajdują się w produktach fermentowanych takich jak ser lub natto (produkt otrzymywany z fermentowanej soi).

Jak uniknąć żylaków?

Czynniki ryzyka rozwoju żylaków to między innymi:

Wiek
Otyłość i/lub liczne ciąże
Brak aktywności fizycznej
Praca na stojąco
Predyspozycje genetyczne i nieprawidłowości w tkance łącznej
Żylakom można w dużej mierze zapobiec. Możesz na przykład nie zdawać sobie sprawy z tego, że stale zakładanie nogi na nogę przyczynia się do powstawiania żylaków. Inne istotne czynniki, które są stosunkowo łatwe do uniknięcia to brak aktywności fizycznej, takiej jak choćby spacery oraz zaparcia.

Także dieta jest niezwykle ważnym elementem zapobiegania żylakom.

Produkty fermentowane – takie jak otrzymywane ze sfermentowanej soi natto – zazwyczaj zawierają najwyższe stężenie witaminy K ze wszystkich produktów spożywczych i mogą dostarczać nawet kilka miligramów witaminy K2 dziennie. Takie stężenie witaminy K znacznie przekracza to, które można znaleźć w warzywach liściastych.

Stężenie witaminy K2 po zjedzeniu natto okazuje się na przykład nawet do 10 razy wyższe niż stężenie witaminy K1 po zjedzeniu szpinaku. Niestety większość ludzi nie spożywa żadnych fermentowanych produktów spożywczych.

Witamina K2 jest syntetyzowana przez bakterie w jelitach, a absorbowana jest w jelicie krętym. Należy pamiętać, że przyjmowanie antybiotyków zaburza przyswajanie witaminy K2.

Witamina K1 najłatwiej jest znaleźć w warzywach zielonych.
Poniższa tabela zawiera listę roślinnych źródeł witaminy K, które warto włączyć do swojej diety:

Produkt Witamina K*
Botwina
440
Szpinak
380
Mieszanka sałat
315
Jarmuż
270
Brokuły
180
Brukselka
177
Kapusta
145
Oliwa z oliwek
55
Szparagi
60
Okra
40
Zielona fasolka
33

Witamina K – zapomniana witamina
Witamina K jest witaminą rozpuszczalną w tłuszczach, a jej najlepiej poznaną właściwością jest rola, jaką odgrywa ona w krzepnięciu krwi. Jednakże witamina K jest także absolutnie niezbędna do budowy zdrowych kości, a ponadto służy jako biologiczne „spoiwo”, które pomaga wbudowywać wapń w strukturę kości.

Niektóre badania wykazały wręcz, że witamina K może działać podobnie do kwasu alendronowego wykorzystywanego w leczeniu osteoporozy.

Witamina K jest również niezwykle istotna w zapobieganiu chorobom wieńcowych, ponieważ zapobiega twardnieniu tętnic, które jest głównym czynnikiem ryzyka w chorobie niedokrwiennej serca i ataku serca.

Inne korzystnie dla zdrowia działanie witaminy K to:

Zapobieganie chorobie Alzheimera.
Witamina K stosowana zewnętrznie zmniejsza siniaki.
Niedobór witaminy K może zaburzać wydzielanie insuliny i regulowanie poziomu cukru, podobnie jak to ma miejsce w cukrzycy.
Witamina K ma działanie antyoksydacyjne.
Jest korzystna w leczeniu raka, w tym raka płuc i wątroby.
Witamina K rozpuszcza się w tłuszczu. Należy o tym pamiętać, gdyż to oznacza, że aby mogła zostać ona prawidłowo wchłonięta przez organizm, należy przyjmować ją z tłuszczem zawartym w posiłku. Prostym sposobem na zapewnienie tego jest wkrapianie zalecanej przeze mnie dawki płynnej witaminy K bezpośrednio do oleju rybnego lub do oleju z kryla.

Zapewni to prawidłową absorbcję witaminy K przez organizm. Oczywiście można także przyjmować witaminę K z jakimkolwiek posiłkiem zawierającym zdrowy tłuszcz.

Czy należy suplementować witaminę K?
Witamina K1 pochodzenia roślinnego (filochinon) oraz witamina K2 produkowana przez bakterie (menachinon) są substancjami tak ważnymi dla organizmu, że chociaż zazwyczaj nie zalecam dodatkowych suplementów do zdrowej zbilansowanej diety, to w przypadku witaminy K warto rozważyć jej suplementację, szczególnie jeśli Ty lub ktoś w Twojej rodzinie cierpi na osteoporozę lub choroby serca.

Oto czynniki zwiększające ryzyko wystąpienia niedoboru witaminy K:

Uboga lub zawierająca liczne ograniczenia dieta.
Choroba Crohna, wrzodziejące zapalenie jelita grubego, celiakia lub inne schorzenia, w których zaburzone jest wchłanianie składników pokarmowych.
Choroby wątroby zaburzające magazynowanie witaminy K.
Przyjmowanie takich leków jak antybiotyki o szerokim spektrum działania, leki obniżające cholesterol lub aspiryna.
Zalecam przyjmowanie 3000 mcg (mikrogramów) witaminy K dziennie. Kobiety w ciąży lub karmiące piersią powinny unikać dawek suplementu witaminy K wyższych niż zalecane dzienne spożycie wynoszące 65 mcg (mikrogramów), o ile wyższa dawka nie zostanie wyraźnie zalecona przez lekarza.

Osoby po udarze, zawale serca i podatne na szybkie krzepnięcie krwi nie powinny przyjmować żadnych suplementów witaminy K bez konsultacji ze swoim lekarzem.
https://polish.mercola.com/sites/articl ... lnych.aspx
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

marki11
Posty: 3
Rejestracja: piątek 18 lis 2016, 21:57

Re: Hemoroidy

Nieprzeczytany post autor: marki11 » piątek 01 lis 2019, 08:42

Z hemoroidam to nie ma żartów, lekarz i tyle. Trzeba robić jak to mowia dogłebną analize i sprawdzić jaki jest stan jelita grubego


-----------------------
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Hemoroidy

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » piątek 01 lis 2019, 12:02

Owszem, sprawdzać, tylko nie kolonoskopią, mogą być skutki uboczne o bardzo daleko idących konsekwencjach.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Żylaki

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » piątek 02 kwie 2021, 11:07

@ceric, nie promujemy pana Marka Dupuis tutaj!
Ponieważ wcześniej czepiali się cytatów na forum z ogólnie dostępnych ich newsletterów, w raczej agresywnej formie.
Wygląda na to, że newslettery są nieco "doktorowane", jak mawiają amerykanie, czyli nie wszystko tam jest zgodne z rzeczywistością. One mają przyciągnąć klientów do subskrypcji ich wydawnictw, które też niezbyt dużo wnoszą w zakresie alternatywnej medycyny, choć są pisane językiem sensacji.
Dlatego abo zmodyfikuję powyższy post, albo go usunę, jeśli nie pozostanie nic istotnego.

Edit: musiałem usunąć, zbyt dużo unikalnego tekstu, który łatwo zidentyfikować.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Kolendra
Posty: 361
Rejestracja: poniedziałek 18 gru 2017, 08:33
x 22
x 19
Podziękował: 309 razy
Otrzymał podziękowanie: 405 razy

Re: Żylaki

Nieprzeczytany post autor: Kolendra » poniedziałek 27 wrz 2021, 15:08

Reklama!
Czy ktoś może to usunąć?

grzegorzadam
uff, pooszło :D

http://www.cheops4.org.pl/cheos/viewtop ... ma#p134447
0 x



ODPOWIEDZ