Drodzy forumowicze i goście!

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

RAK - tani i skuteczny sposób na niego

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 11561
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 60
x 550
Podziękował: 26697 razy
Otrzymał podziękowanie: 17297 razy

Re: RAK - tani i skuteczny sposób na niego

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » piątek 06 lut 2015, 07:43

Może tylko jedno zdanie na zakończenie. Nigdy nie walczyłem z chorobą. Uważam, że jest to taki przewrotny dar. Tak to dar bo dzięki niemu mam do rozwiązania ciekawe łamigłówki :)
Mimo bardzo złego samopoczucia jakie przeważało zawsze dobrze się bawiłem kurując siebie. Owszem czasem miałem doła ale to dodawało mi motywacji.
Tak więc drodzy przyjaciele jak spotka kogoś choroba to trzeba ją traktować jak zagadkę.

to jest historia na książkę 8-)

pozdrawiam
0 x


czasem tak długo wpatrujemy się w zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które już dawno się otworzyły...

Awatar użytkownika
euroscan
Posty: 594
Rejestracja: sobota 02 sie 2014, 11:58
x 1
x 19
Podziękował: 899 razy
Otrzymał podziękowanie: 814 razy

Re: RAK - tani i skuteczny sposób na niego

Nieprzeczytany post autor: euroscan » piątek 06 lut 2015, 10:13

może Jerzy Zięba opisze ten problem w swojej drugiej cześci książki.
@bow, gdybyś nie napisał że jesteś z Warszawy to bym pomyslał ze pod tym nickiem pisze p. Jerzy Zięba z Rzeszowa. (nie dr Zięba).
0 x


"własnymi zębami kopiemy sobie grób" Thomas Maffet

Awatar użytkownika
sandra
Posty: 2334
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 19:20
x 98
x 175
Podziękował: 1388 razy
Otrzymał podziękowanie: 4901 razy

Re: RAK - tani i skuteczny sposób na niego

Nieprzeczytany post autor: sandra » piątek 06 lut 2015, 11:12

0 xAwatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9044
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 366
Podziękował: 452 razy
Otrzymał podziękowanie: 12976 razy

Re: RAK - tani i skuteczny sposób na niego

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » piątek 20 lut 2015, 13:22

Znowu wygotowaliście, czy wysmażyliście offa, pójdzie do jaj.
Tutaj:
http://cheops.org.pl/viewtopic.php?f=16&t=1124&p=33526&hilit=JAJA#p33531
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

baba
x 115

Re: RAK - tani i skuteczny sposób na niego

Nieprzeczytany post autor: baba » sobota 21 lut 2015, 01:04

Bow: Tak więc drodzy przyjaciele jak spotka kogoś choroba to trzeba ją traktować jak zagadkę.

Jeśli masz takie podejście to może zainteresują Cię metody, które stosuje Nowa Medycyna Germańska, Totalna Biologia itd tego typu.
W tych metodach właśnie traktuje się chorobę jako posłańca wiadomości, który przychodzi do nas z naszej nieświadomości i uważa się, że właściwe odczytanie tej wiadomości ma kluczowe znaczenie dla całkowitego wyzdrowienia. Bo ich zdaniem istnieje ryzyko że jeśli tylko samego posłańca się "uśmierci" tzn wyleczy samą chorobę fizyczną a podłoża jej psychicznej przyczyny nie rozwiąże, nieświadomość może wysyłać kolejnych "posłańców". I nie jestem pewna bo jeszcze tego tematu nie zgłębiałam, czy terapia czaszkowo krzyżowa przypadkiem nie jest właśnie na choroby mózgu nastawiona.

Dzięki za Twoją historię, jest bardzo budująca. Znaczy że można, to co jest możliwe dla jednego człowieka jest potencjalnie możliwe i dla innych, choć pewnie niektóre "elementy" są zawsze indywidualne. :)
0 xbow
Posty: 32
Rejestracja: środa 04 lut 2015, 12:54
x 4
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podziękowanie: 153 razy

Re: RAK - tani i skuteczny sposób na niego

Nieprzeczytany post autor: bow » sobota 21 lut 2015, 14:06

Nowa Medycyna Germańska i Totalna Biologia - te i podobne sztuki medyczne bardzo mnie interesowały ale ja nieco inaczej podszedłem do swojego przypadku. Ja nawet nie określiłem chorobą tego co mi się przytrafiło. Prawie od początku traktowałem to jako test, łamigłówkę w każdym razie coś co mogę zaliczyć pozytywnie lub nie.
Każde ciekawe opracowanie z biochemii, badania medyczne, ciekawą rozmowę traktowałem jak wskazówkę. Ja nigdy nie wierzyłem w przypadki ponieważ uważam, że wszystko co się wydarza, wszystko co nas spotyka ma jakiś cel i tylko od nas zależy czy wykorzystamy daną informację.
Ja staram się wrzucać informacje pochodzące z mojego doświadczenia lub z doświadczenia innych. Wrzucam je z nadzieją, że ktoś skorzysta i coś sobie weźmie jeżeli tak się nie stanie to oznacza, że gość nie zaliczy testu albo tak miał zaplanowane życie na tej planecie.
Tak przy okazji wspomnę jeszcze o dwóch drobiazgach.
Przed chelatacjami miałem niewielkiego guza w pobliżu kciuka. Guz ten miał około 7-8mm średnicy. Obecnie ma 3-4mm średnicy i wciąż się zmniejsza. Nie mam pojęcia co to jest bo nie jestem idiotą i nie pójdę robić przecież badania histopatologicznego.
Moja koleżanka miała wysoko na udzie nieciekawą plamkę pokazała ją znajomemu onkologowi. Powiedział, że wygląda groźnie i polecił jej wykonanie badania histopatologicznego. Oczywiście nie wykonała go ale zamiast tego robiła nadal chelatację i smarowała tą plamkę kilka razy dziennie płynem Lugola, który jej dałem. Po tygodniu powstał strupek, który podczas kąpieli odpadł. Po kolejnym tygodniu ponownie powstał strupek i tak odpadło kilka strupków. Obecnie pozostała jedynie lekko brązowa plamka, która z każdym dniem robi się bledsza.
O zabójczych skutkach badań histopatologicznych napiszę następnym razem bo mój Docent (mały Yorczek) okupuje moje ręce i nie pozwoli pisać. Chyba ma jakiś trudny dzień :D
0 xbow
Posty: 32
Rejestracja: środa 04 lut 2015, 12:54
x 4
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podziękowanie: 153 razy

Re: RAK - tani i skuteczny sposób na niego

Nieprzeczytany post autor: bow » sobota 28 lut 2015, 00:40

Tym razem napiszę w jaki sposób zabija się masowo pacjentów badaniem histopatologicznym oraz o konieczności suplementacji krzemu.
Na początek fragment postu jaki zamieściłem na innym forum:

Otóż chemioterapia często zmniejsza guz w pierwszej fazie leczenia gdyż zabija komórki jakie organizm wyprodukował w celu ograniczenia wzrostu raka. Komórki te, które są przez onkologów uważane za komórki rakowe to w rzeczywistości wysoce wyspecjalizowane, bogate w krzem komórki mające na celu zablokowanie procesu rozkładu kolejnych zdrowych komórek. Dlatego komórki te są stosunkowo "suche". Onkolog wie o czym piszę.

Innymi słowy pewien rodzaj pleśni (rzeczywisty tzw rak) zaczyna produkować enzym prawdopodobnie jest to MMP-9 lub zbliżony więc enzym ten rozkłada komórki, zdrowe komórki, które stają się płynne na tym płynie żeruje wspomniana złośliwa pleśń. Wzrasta ona i produkuje coraz więcej wspomnianego enzymu taka sytuacja doprowadziłaby do szybkiego zgonu. Organizm jednak otacza obszar zajęty pleśnią - grzybem właśnie tymi specjalnymi komórkami, które są bardziej odporne na działanie enzymu MMP-9. Tak powstaje guz. Czasem złośliwy rak osiąga rozmiar 2 - 4 cm po kilkunastu latach wzrostu. Gdy nie uciska żadnych istotnych organów to jest całkowicie nieszkodliwy.

Badanie histopatologiczne polega na pobraniu niewielkiej próbki tkanki guza, a co za tym idzie zostaje naruszona mozolnie i z wielkim trudem budowana często przez lata bariera mająca na celu odizolowanie obszaru zainfekowanego. Po badaniu histopatologicznym czyli uszkodzeniu bariery guz zaczyna rosnąć setki razy szybciej gdyż pleśń pokonała barierę i rozkłada za pomocą enzymu kolejne obszary. Organizm naprędce buduje nowe komórki blokujące niestety najczęściej brakuje mu szybkości i podstawowego surowca jakim jest krzem.
Znam osobiście przypadek kiedy guz przez około 8 - 10 lat osiągnął rozmiar 35 mm ale uciskał jeden z nerwów przez co chory zmuszony był podczas wsiadania do samochodu unosić rękoma nogę. Chory za namową lekarza poddał się badaniu histopatologicznemu i po 6 tygodniach guz ten ważył kilka kilogramów. Chemioterapia, cierpienie i zgon. W Grecji np przynajmniej usuwają najpierw guza i dopiero wtedy go badają w efekcie mniej zgonów. W Polsce prawdopodobnie przeżywalność wynosi "0" w przypadku złośliwych takich jak fibro sarkoma czy lipo sarkoma. Te bzdury o przeżywalności kilku % to tylko manipulacje statystyczne.

Należy zidentyfikować enzym produkowany przez ową pleśń, a następnie odszukać odpowiedni inhibitor, który skutecznie zablokuje enzym. Prawdopodobnie enzym ten jaki produkuje omawiana pleśń jest identyczny z tym jaki wykorzystywany jest przez nasz organizm w wielu procesach np podczas apoptozy bądź budowy uchyłka w błonie komórkowej podczas przenikania - wpuszczania do niej wirusa albo podczas wydobywania fragmentu DNA z wirusa.

Wniosek nasuwa się sam - trzeba dostarczać krzem.
Chociaż cenię prace Rybczyńskiego bo wiele mi pomogły zrozumieć to całkowicie nie zgadzam się z wyciągniętymi przez niego wnioskami. Oczywiście w guzie jest dużo krzemu ale krzem ten został tam skierowany w celach obronnych. W tym czasie pierwiastka tego brakuje w wielu innych częściach organizmu i następują spowodowane tym poważne dysfunkcje metaboliczne.

Wracając do onkologów np tych z Ursynowa w Warszawie. Oni nie są kretynami, a mimo to nadal wykonują biopsje wiedząc, że w przypadku złośliwego raka skazują chorego na cierpienie i śmierć. Jak myślicie, dlaczego tak postępują ci onkolodzy? Może ktoś ustalił takie procedury jednocześnie dając odpowiednie motywacje? Nigdy nie pozwólcie na biopsję guza. Nie bądźcie baranami idącymi na rzeź.
Zamiast tego zadbajcie o żołądek i jego właściwe pH aby przyswajać białka i pozyskiwane z nich cenne aminokwasy. Jedzcie golonkę, nóżki i wszystko co zawiera dużo krzemu.
0 xAwatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 11561
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 60
x 550
Podziękował: 26697 razy
Otrzymał podziękowanie: 17297 razy

Re: RAK - tani i skuteczny sposób na niego

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » sobota 28 lut 2015, 08:54

a przeciw pleśniowo-grzybiczy Bor czyli boraks, który działa w synergii z Krzemem ?
stosuję i jak na razie same pozytywy..
Pisałes gdzieś że, dobrze czteroboran jako nawóz na działkę zastosować..

edit:
a Betaina HCl dla wrzodowców ?
0 x


czasem tak długo wpatrujemy się w zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które już dawno się otworzyły...

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 11561
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 60
x 550
Podziękował: 26697 razy
Otrzymał podziękowanie: 17297 razy

Re: RAK - tani i skuteczny sposób na niego

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » sobota 28 lut 2015, 08:55

a przeciw pleśniowo-grzybiczy Bor czyli boraks, który działa w synergii z Krzemem ?
stosuję i jak na razie same pozytywy..
Pisałes gdzieś że, dobrze czteroboran jako nawóz na działkę zastosować..
A Betaina HCl dla wrzodowców ..?
0 x


czasem tak długo wpatrujemy się w zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które już dawno się otworzyły...

bow
Posty: 32
Rejestracja: środa 04 lut 2015, 12:54
x 4
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podziękowanie: 153 razy

Re: RAK - tani i skuteczny sposób na niego

Nieprzeczytany post autor: bow » sobota 28 lut 2015, 09:57

Każdego roku nawożę swój ogród borem ponieważ w polskich glebach już od dawna go niema. Kiedyś było go niewiele a teraz od kilkudziesięcioleci bor spływał do morza. Już od dawna w rolnictwie zrezygnowano z obiegu zamkniętego, a płodów rolnych nie wycenia się na podstawie bogactwa składników mineralnych.
Woreczek trochę kosztuje ale wystarczy na kilka lat.
0 xbaba
x 115

Re: RAK - tani i skuteczny sposób na niego

Nieprzeczytany post autor: baba » sobota 28 lut 2015, 10:51

Bow, a mógłbyś kilka szczegółów na ten temat do tego wątku wklepać? 8-)

http://www.cheops.org.pl/viewtopic.php?f=16&t=1327&p=34053#p34053

W jakiej postaci ten bor, ilości, w jakim miesiącu ewentualnie, przed wegetacją czy w trakcie?
0 xAwatar użytkownika
euroscan
Posty: 594
Rejestracja: sobota 02 sie 2014, 11:58
x 1
x 19
Podziękował: 899 razy
Otrzymał podziękowanie: 814 razy

Re: RAK - tani i skuteczny sposób na niego

Nieprzeczytany post autor: euroscan » sobota 28 lut 2015, 12:50

Nie bądźcie baranami idącymi na rzeź.

w kole sympatyków GNM (Germanskiej nowej Medycyny) była starsza pani, która zaliczyła wszytkie kursy, poziomy.
aktywnie udzielała sie na tych spotkaniach, czyli rozumiała i chyba stosowała zalecenia tej nauki.
pani miała małe guzki w piersi, ten jej stan czesto był omawiany na spotkaniach.
w pewnym momencie pani wyjawiła, że była na biopsji aby stwierdzić stan guzków.
po jakims czasie od jej córki dowiedzieliśmy sie, że naszej pani się zmarło.
co robia, jak perswadują ci lekrze że jednak przekonuja ludzi do pewnych działań, do np. sprawdzenia stanu guzów.
pani przeciez z nami razem omawiała film z youtube na temat raka piersi, co sie potem stało nie mogę sobie to wytłumaczyć.
ja jednak uważam, że to wiek robi swoje, uwiąd starczy "rozumu" daje o sobie znać, dlatego trzeba takich ludzi pilnować przed nimi samymi.
0 x


"własnymi zębami kopiemy sobie grób" Thomas Maffet

baba
x 115

Re: RAK - tani i skuteczny sposób na niego

Nieprzeczytany post autor: baba » sobota 28 lut 2015, 13:10

Nikogo nie da się upilnować przed nim samym EuroS. A nawet nie należy. A jeśli np ta pani skończyła już swój rozwój a tutaj "pojawiła się" tylko po to, żeby pokazać innym czego robić nie należy? Skąd możesz wiedzieć jakie miała tutaj zadania do wypełnienia. Często sami tego nie wiemy bo nie moglibyśmy ich dobrze wypełnić. 8-)
0 xbaba
x 115

Re: RAK - tani i skuteczny sposób na niego

Nieprzeczytany post autor: baba » niedziela 29 mar 2015, 19:00

Artykuł, który wklejam jest na liście do udostępnienia na stronie Nexusa ale dość daleko więc jeszcze trzeba będzie poczekać. Mam nadzieję jednak, że w związku z tym i problematyką, której dotyczy redakcja mi wybaczy tą chałturkę.

Ten sposób jeśli naprawdę jest tak skuteczny jak go opisano to jest wyjątkowo tani - za darmo. 8-)

Na dysku znowu nie ma miejsca na załączniki więc korzystam z hostingu, jeśli da się też dodać to dodam. Trzeba kliknąć miniaturkę, otworzy się okno. 8-)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
0 xAwatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9044
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 366
Podziękował: 452 razy
Otrzymał podziękowanie: 12976 razy

Re: RAK - tani i skuteczny sposób na niego

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » niedziela 29 mar 2015, 19:22

Chyba ten 'artykuł" tłumaczyłem jeszcze na starym forum. Albo coś baardzo podobnego.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
Thotal
Posty: 7651
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 27
x 253
Podziękował: 6011 razy
Otrzymał podziękowanie: 12034 razy

Re: RAK - tani i skuteczny sposób na niego

Nieprzeczytany post autor: Thotal » niedziela 05 kwie 2015, 20:17

DOBRA NOWINA :)


Wojox
5 kwietnia 2015 at 16:50 · Odpowiedz

Walka wygrana ! Moja bardzo dobra znajoma po wizycie u onkologa uradowana od ucha do ucha. Miała guzy w obu piersiach. Onkolog nie mógł uwierzyć, mówił że chyba maszyna jest zepsuta ?? Bo nic w piersiach nie było.
Od pół roku znajoma przyjmowała : soda z miodem i wodą na czczo (przez 4 tygodnie), soda z cytryną i wodą, witamina c l-skrętna, borax. Miała bardzo dobre i widoczne objawy oczyszczania organizmu, reakcja herxa itp.
W sierpniu ma kolejną wizytę. Dziś dzwoniła i okazała mi wyrazy wdzięczności, sprzedała recepturki wielu znajomym. Ja nie zaprzestaję stosowania sody, boraxu, cytrynki itp. Dodatkowo nieprzerwanie imbir. Miałem zapalenie okostnej po zębie który mi masę zdrowia odbierał. Na noc napchałem startego imbiru między zęby a dziąsło. Po trzech powtórkach wszystko znikło, teraz się wygaja. Najważniejsze że znikła ropa która mi się sączyła z przetoki 3 lata. A lek miałem pod ręką co dziennie, ale nie próbowałem z „przyłożenia”.
Pozdrawiam i polecam ten sposób walki z farmacją. Zniszczymy ich wyschnięciem źródła dochodów
.Nie ma klienta, nie ma zysków


monitorpolski
5 kwietnia 2015 at 18:08 · Odpowiedz

To działa. Niedawno dostałem 3 płytki DVD z poświadczeniem o uratowaniu życia przez 30 osób chorych na raka. Stosowali podobne metody.
ORzesz
5 kwietnia 2015 at 18:59 · Odpowiedz

Dzięki za ten wpis. To bardzo dobra wiadomość!.
Gratuluję Twojej znajomej.

Niech radość napełni nasze serca nadzieją i obfitością łask od Chrystusa Zmartwychwstałego.
Wszystkim życzę Wesołego Alleluja oraz dobrego zdrowia i siły ducha.


http://www.monitor-polski.pl/zyczenia-w ... ent-209970
Pozdrawiam - Thotal :)
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 13592
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 24
x 730
Podziękował: 26070 razy
Otrzymał podziękowanie: 21412 razy

Re: RAK - tani i skuteczny sposób na niego

Nieprzeczytany post autor: janusz » środa 27 maja 2015, 23:34

Przez osiem miesięcy codziennie wypijała sok z marchwi - efekty przeszły najśmielsze oczekiwania!
25 maja

Wiadomo, że sok z marchwi to samo zdrowie. Jednak jego wpływ na organizm jest większy, niż się wszystkim wydaje. Przekonała się o tym chora na nowotwór jelita grubego Ann Cameron. Działanie soku z marchwi na jej organizm było ogromnym zaskoczeniem.

Obrazek
Marchew to bogactwo beta-karotenu, barwnika roślinnego.

W 2012 roku u Ann Cameron wykryto raka jelita grubego, to jeden z najczęstszych nowotworów złośliwych, u Ann rak był zaawansowany (tzw. trzecie stadium). Chemioterapia, której się poddała, nie przyniosła efektów, pojawiły się przerzuty do płuc (choroba weszła w czwarta fazę). Szanse na wyleczenie pani Cameron topniały w oczach.

Obrazek Ann Cameron

W czym tkwi siła marchwiowego soku? Zapewne w bogactwie beta-karotenu, barwnika roślinnego, któremu marchew zawdzięcza swój intensywny pomarańczowy kolor. Z beta-karotenu w organizmie powstaje witamina A – związek o ogromnym znaczeniu dla zdrowia organizmu. Wiadomo, że witamina A blokuje działanie związków rakotwórczych i niszczy wolne rodniki, odpowiedzialne za uszkodzenia komórek (co ma wpływ na rozwój nowotworów), wzmacnia również układ odpornościowy. Marchew to również obfitość błonnika, który ma zbawienny wpływ na układ trawienny i szeregu minerałów, w tym potasu (który wpływa na obniżenie ciśnienia), wapnia, magnezu, cynku, żelaza.

Pamiętajcie, że najlepiej sprawdza się sok świeżo wyciskany. Ze względu na to, że witamina A jest rozpuszczalna w tłuszczach, do soku warto dodać np. awokado, które poprawi wchłanianie karotenoidów i ich przemianę w witaminę A.

Jeśli przyjdzie wam do głowy, że lepszym źródłem witaminy A będzie nie marchew, lecz suplement, pamiętajcie, że nadmiar tego związku jest szkodliwy i paradoksalnie może zwiększyć ryzyko nowotworu.

http://kobieta.onet.pl/zdrowie/zycie-i- ... sze/ld7t7v
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 13592
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 24
x 730
Podziękował: 26070 razy
Otrzymał podziękowanie: 21412 razy

Re: RAK - tani i skuteczny sposób na niego

Nieprzeczytany post autor: janusz » piątek 29 maja 2015, 23:45


https://www.youtube.com/watch?v=OgB4uoTbo9o

Opublikowany 26.05.2015
Zaproszenie na konferencję "Świat bez raka", której organizatorem jest Fundacja Wspierania Rozwoju Kultury i Społeczeństwo Obywatelskiego QLT.
0 xAwatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 11561
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 60
x 550
Podziękował: 26697 razy
Otrzymał podziękowanie: 17297 razy

Re: RAK - tani i skuteczny sposób na niego

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » czwartek 04 cze 2015, 20:46

Potencjalne właściwości przeciwnowotworowe wybranych pospolitych drzew i krzewów Polski” – prezentacja przedstawiona na IX Franciszkańskiej Konferencji Zielarsko-Farmaceutycznej, 30 maja 2015 roku w Klasztorze Braci Mniejszych Franciszkanów w Katowicach-Panewnikach.

Obrazek
Rośliny lecznicze w Polsce
• W Polsce rośnie około 2300*
gatunków roślin nasiennych,
Cormophyta (3425)**
600 gatunków mchów,
250 gatunków wątrobowców
i 1200 gatunków porostów.
• 1278 gatunków roślin było
stosowanych w medycynie ludowej
i (lub) oficjalnej występujących
w naszym kraju.
Z tego około 340 gatunków wykazuje
działanie przeciwnowotworowe
(tradycyjne użycie lub potwierdzone
w literaturze naukowej).


Taxifolin, pinen

• Taxifolin – inhibitor human cervical cancer Hela cells
in vitro.
• Synergistyczne oddziaływanie między paklitakselem
(PAC) i α-pinenem oraz β-pinenem w leczeniu raka
niedrobnokomórkowego płuc.
• Pinen jest równie skuteczny w działaniu
antyproliferacynym jak doxorubicin.
• Pineny działają cytotoksycznie wobec nowotworu
limfocytów, Ehrlich ascites tumor model, HepG2 (rak
wątroby)
• Terpinen działa cytotoksycznie wobec mouse
leukemia P388 cells, mysiego modelu ludzkiego
czerniaka.


fragmenty - polecam dalsze w linku:
http://rozanski.li/wp-content/uploads/2015/06/drzewa_onkostatyczne.pdf
0 x


czasem tak długo wpatrujemy się w zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które już dawno się otworzyły...

Awatar użytkownika
Thotal
Posty: 7651
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 27
x 253
Podziękował: 6011 razy
Otrzymał podziękowanie: 12034 razy

Re: RAK - tani i skuteczny sposób na niego

Nieprzeczytany post autor: Thotal » poniedziałek 08 cze 2015, 20:57

Mam znowu przykre doświadczenie...
wczoraj dowiedziałem się o śmierci naszej koleżanki.. powód? NOWOTWÓR.
rozmawiałem i prosiłem ją na wszystkie świętości by zwróciła uwagę na inne alternatywne sposoby postrzegania dolegliwości.
To była piękna i dostojna istota, rozumieliśmy się bez słów, naprawdę nie wiem czemu nie walczyła...


Za każdym razem łzy mi się toczą, współczuję wszystkim osamotnionym...

Pozdrawiam - Thotal :)
0 xAwatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9044
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 366
Podziękował: 452 razy
Otrzymał podziękowanie: 12976 razy

Re: RAK - tani i skuteczny sposób na niego

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » poniedziałek 08 cze 2015, 22:05

Współczuję, po prostu ludzie nie mogą uwierzyć, że przywracanie zdrowia inaczej jest możliwe i o wiele bardziej skuteczne w tym przypadku niż przez oficjalną medycynę. Niestety płacą za swoje przekonania życiem.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 11561
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 60
x 550
Podziękował: 26697 razy
Otrzymał podziękowanie: 17297 razy

Re: RAK - tani i skuteczny sposób na niego

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » poniedziałek 08 cze 2015, 22:28

Niecały miesiąc miesiąc temu odszedł znajomy..
Wspólnie z kolegą z forum.. próbowaliśmy go namówić na metody alternatywne..
Wcześniej, jeszcze w zeszłym roku przesłałem mu linki, najpierw się zapalił do tego..
Nawet p. Lugola ze współ-udziałem koleżanki z forum mu przygotowałem.
Był nawet zapał przez moment..
I ... zamiast wlewów z witC.., zadał sobie wlewy chemio-'terapetyczne' - 5 dni z rzędu..
- a wiesz wizyta umówiona i takie tam..
3 tygodnie i .. odszedł.. - nie wytrzymał.
Myślałem czy mógłbym cos więcej zrobić.. Ale jednak nie.
0 x


czasem tak długo wpatrujemy się w zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które już dawno się otworzyły...

Awatar użytkownika
Thotal
Posty: 7651
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 27
x 253
Podziękował: 6011 razy
Otrzymał podziękowanie: 12034 razy

Re: RAK - tani i skuteczny sposób na niego

Nieprzeczytany post autor: Thotal » poniedziałek 08 cze 2015, 22:33

A Łzy ciekną...Pozdrawiam - Thotal///
0 xAwatar użytkownika
belfanior
Posty: 377
Rejestracja: niedziela 28 wrz 2014, 19:58
x 8
x 22
Podziękował: 1232 razy
Otrzymał podziękowanie: 870 razy

Re: RAK - tani i skuteczny sposób na niego

Nieprzeczytany post autor: belfanior » poniedziałek 08 cze 2015, 22:51

Niecały miesiąc miesiąc temu odszedł znajomy..
...Przerabialem juz to ...wodzu.
Kiedys wspominalem ze przetlumaczylem na angielski przepis na kapsaicyne...naturalne,coz szkodzi sprobowac...
Dalem ze 20 osobom chorym...Ilu sprobowalo???
...nikt... :shock: :shock: :shock:
Tonacy brzytwy sie chwyta???
0 xAwatar użytkownika
Thotal
Posty: 7651
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 27
x 253
Podziękował: 6011 razy
Otrzymał podziękowanie: 12034 razy

Re: RAK - tani i skuteczny sposób na niego

Nieprzeczytany post autor: Thotal » poniedziałek 08 cze 2015, 23:10

Jak możesz to powtórz jeszcze raz ten przepis na kapsycyinę, wiem że wszystkich nie uratujemy, ratujmy się sami... :D
Pozdrawiam - Thotal :)
0 xODPOWIEDZ