Drodzy forumowicze i goście!


W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Witaminy z grupy B

cedric
Posty: 6436
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 94
x 158
Podziękował: 4080 razy
Otrzymał podziękowanie: 10191 razy

Re: Witaminy z grupy B

Nieprzeczytany post autor: cedric » poniedziałek 16 gru 2019, 19:02

https://raypeatforum.com/community/thre ... ncer.5122/
"Witamina B6 na wszystkie stany zapalne i raka
Dyskusja w „Studiach naukowych” rozpoczęta przez haidut, 31 października 2014 r.

Wygląda na to, że istnieje silna presja na opatentowanie pochodnych P5P do leczenia praktycznie wszystkich rodzajów stanów zapalnych i zapobiegania rakowi. P5P działa nawet przeciwdepresyjnie i przeciwdrgawkowo. Mechanizm działania to antagonizm „receptorów” P2X i zgodnie z badaniami P5P jest ogólnym i silnym antagonistą w całej rodzinie „receptorów P2X”. Tak więc może być podstawą nowej fali leków farmaceutycznych na wszystkie stany zapalne i raka.

http://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1002/wmts.1/pdf
http://patentscope.wipo.int/search/en/WO2006136004
http://cdn.intechopen.com/pdfs-wm/24637.pdf
http://jpet.aspetjournals.org/content/295/3/862.long
[...]

Ta najnowsza recenzja jest najlepszą listą niektórych zainteresowań ścieżki P2X7, które widziałem:

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25223574
Trendy Pharmacol Sci. Paź 2014; 35 (10): 537–547. doi: 10.1016 / j.tips.2014.08.002.
Receptor P2X7: nowy cel w chorobach ośrodkowego układu nerwowego.
Sperlágh B1, Illes P2.

Abstrakt
Wrażliwy na ATP homomeryczny receptor P2X7 (P2X7R) otrzymał szczególną uwagę jako potencjalny cel leku ze względu na jego powszechne zaangażowanie w choroby zapalne jako kluczowy element regulacyjny kompleksu stanu zapalnego. Jednak dopiero niedawno stało się jasne, że P2X7R odgrywają również kluczową rolę w patologii ośrodkowego układu nerwowego (CNS). Istnieje eksplozja danych wskazujących, że usunięcie genetyczne i blokada farmakologiczna P2X7R zmienia reakcję w zwierzęcych modelach zaburzeń neurologicznych, takich jak udar, neurotrauma, epilepsja, ból neuropatyczny, stwardnienie rozsiane (MS), stwardnienie zanikowe boczne (ALS), choroba Alzheimera , Choroba Parkinsona i choroba Huntingtona. Ponadto ostatnie badania sugerują, że P2X7R regulują patofizjologię zaburzeń psychiatrycznych, w tym zaburzeń nastroju, sugerując, że P2X7R są celami narkotykowymi w różnych patologiach OUN.
[...]
Haidut - Czy tworzysz połączenie redukcji raka na podstawie ogólnej redukcji stanu zapalnego? Czy są konkretne badania dotyczące raka?
Oba - istnieją szczegółowe badania nad B6 / P5P i rakiem trzustki, a także kilka innych, a także czynnik zapalny. Badania, które opublikowałem powyżej, omawiają oba aspekty - specyficzne mechanizmy przeciwnowotworowe i aktywność przeciwzapalną."
0 xcedric
Posty: 6436
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 94
x 158
Podziękował: 4080 razy
Otrzymał podziękowanie: 10191 razy

Re: Witaminy z grupy B

Nieprzeczytany post autor: cedric » środa 01 sty 2020, 17:38

https://www.sott.net/article/305787-The ... and-folate

"Różnica między kwasem foliowym a folianem
Dr Atli Arnarson
Odżywianie autorytetów
Sob., 31 października 2015 00:00 UTC
folian, kwas foliowy

(Aktywny) Folian i (syntetyczny)kwas foliowy to różne formy witaminy B9.

Mimo że istnieje między nimi wyraźna różnica, ich nazwy są często używane zamiennie.

W rzeczywistości istnieje wiele nieporozumień dotyczących (A)kwasu foliowego i (S)kwasu foliowego, nawet wśród profesjonalistów.

Świadomość ich różnic jest ważna, ponieważ nie mają one takiego samego wpływu na twoje zdrowie.

W tym artykule wyjaśniono różnicę między kwasem foliowym a folianem.

Witamina B9

Witamina B9 jest niezbędnym składnikiem odżywczym, który naturalnie występuje jako kwas foliowy.

Kwas foliowy pełni wiele ważnych funkcji w organizmie. Na przykład odgrywa kluczową rolę we wzroście komórek i tworzeniu DNA.

Niski poziom kwasu foliowego wiąże się ze zwiększonym ryzykiem wielu chorób.

Należą do nich:
Podwyższona homocysteina: Wysokie poziomy homocysteiny są związane ze zwiększonym ryzykiem chorób serca i udaru mózgu (1, 2).
Wady wrodzone: Niski poziom kwasu foliowego u kobiet w ciąży jest powiązany z nieprawidłowościami porodowymi, takimi jak wady cewy nerwowej (3).
Ryzyko raka: Niski poziom kwasu foliowego jest również związany ze zwiększonym ryzykiem raka (4, 5).
Z tych powodów suplementacja witaminą B9 jest powszechna. Wzbogacanie żywności w ten składnik odżywczy jest w rzeczywistości obowiązkowe w krajach takich jak USA, Kanada i Chile.

Problem polega jednak na tym, że suplementy i wzbogacone pokarmy zwykle zawierają kwas foliowy, a nie kwas foliowy.
Podsumowując: Witamina B9 jest niezbędnym składnikiem odżywczym, występującym głównie w postaci kwasu foliowego i kwasu foliowego. Jest powszechnie przyjmowany w suplementach, a nawet dodawany do przetworzonej żywności w Ameryce Północnej.
Co to jest folian?

Kwas foliowy jest naturalnie występującą formą witaminy B9.

Jego nazwa pochodzi od łacińskiego słowa „folium”, co oznacza liść. W rzeczywistości warzywa liściaste należą do najlepszych dietetycznych źródeł kwasu foliowego.

Kwas foliowy to właściwie ogólna nazwa grupy powiązanych związków o podobnych właściwościach odżywczych.

Aktywną postacią witaminy B9 jest folian znany jako kwas lewomefolowy lub 5-metylotetrahydrofolian (5-MTHF).

W układzie pokarmowym większość kwasu foliowego w diecie jest przekształcana w 5-MTHF przed wejściem do krwioobiegu (6).
Konkluzja: Kwas foliowy jest naturalnie występującą formą witaminy B9. Przed wejściem do krwiobiegu układ trawienny przekształca go w biologicznie aktywną formę witaminy B9, 5-MTHF.
Co to jest kwas foliowy?

Kwas foliowy to syntetyczna forma witaminy B9, znana również jako kwas pteroilomonoglutaminowy.

Jest stosowany w suplementach i dodawany do przetworzonych produktów spożywczych, takich jak mąka i płatki śniadaniowe.

Przez wiele lat uważano, że kwas foliowy jest znacznie lepiej wchłaniany niż naturalnie występujący folian.

Wykazano jednak, że dieta zawierająca różnorodne, bogate w folia, pełne produkty spożywcze jest prawie tak samo skuteczna (7).

W przeciwieństwie do większości kwasu foliowego większość kwasu foliowego nie jest przekształcana w aktywną formę witaminy B9, 5-MTHF, w układzie pokarmowym. Zamiast tego należy go przekształcić w wątrobie lub innych tkankach (6, 8).

Jednak proces ten jest powolny i nieefektywny. Po przyjęciu suplementu kwasu foliowego organizm potrzebuje czasu, aby przekonwertować go na 5-MTHF (8).

Nawet niewielka dawka, na przykład 200 - 400 mcg dziennie, może nie zostać całkowicie metabolizowana do czasu przyjęcia następnej dawki. Problem ten jest jeszcze poważniejszy, gdy spożywane są wzbogacone pokarmy wraz z suplementami kwasu foliowego (9, 10).

W wyniku tego nietraktowany kwas foliowy jest często wykrywany w krwioobiegu ludzi, nawet na czczo (11, 12, 13).

Jest to powód do niepokoju, ponieważ wysoki poziom niezmetabolizowanego kwasu foliowego wiąże się z kilkoma problemami zdrowotnymi.

Jednak jedno badanie sugeruje, że przyjmowanie kwasu foliowego wraz z innymi witaminami B, szczególnie witaminą B6, sprawia, że ​​konwersja jest bardziej wydajna (11).
Podsumowując: Kwas foliowy jest syntetyczną formą witaminy B9. Ciało nie przekształca go bardzo dobrze w aktywną witaminę B9, więc niezakłócony kwas foliowy może gromadzić się w krwiobiegu.
Czy niemetabolizowany kwas foliowy jest szkodliwy?

Kilka badań wskazuje, że chronicznie podwyższony poziom niezmetabolizowanego kwasu foliowego może mieć niekorzystny wpływ na zdrowie.


Należą do nich:
Zwiększone ryzyko raka: Wysokie poziomy niezmetabolizowanego kwasu foliowego są związane ze zwiększonym ryzykiem raka. Mogą również przyspieszyć wzrost zmian przedrakowych (14, 15, 16).
Niewykryty niedobór witaminy B12: U osób starszych wysokie poziomy kwasu foliowego mogą ukrywać niedobór witaminy B12. Nieleczony niedobór witaminy B12 może zwiększać ryzyko otępienia i zaburzeń czynności nerwów (17, 18).
Nawet niewielka, dzienna dawka 400 mikrogramów może powodować gromadzenie się niemetabolizowanego kwasu foliowego we krwi (9, 10).

Chociaż wysokie spożycie kwasu foliowego stanowi problem, konsekwencje zdrowotne są niejasne i konieczne są dalsze badania.
Podsumowując: Wysoki poziom niezmetabolizowanego kwasu foliowego może negatywnie wpływać na zdrowie, zwiększając ryzyko raka lub ukrywając niedobór witaminy B12. To nagromadzenie dzieje się bardzo łatwo, a pełny wpływ na zdrowie nie jest jeszcze znany.


Jakie jest najzdrowsze źródło witaminy B9?

Najlepiej jest otrzymywać witaminę B9 z całych pokarmów.

Produkty bogate w folian to szparagi, awokado, brukselka i zielone warzywa liściaste, takie jak szpinak i sałata.

Jednak dla niektórych osób - takich jak kobiety w ciąży - suplementy mogą być łatwym sposobem na upewnienie się, że otrzymujesz wystarczającą ilość witaminy B9.

W takich przypadkach najlepiej wybrać suplementy, które nie zawierają kwasu foliowego.

Niektóre suplementy zawierają 5-metylotetrahydrofolan (5-MTHF), który jest uważany za zdrowszą alternatywę dla kwasu foliowego. Badania wykazały, że 5-MTHF jest równy lub nawet lepszy niż kwas foliowy (19, 20, 21, 22, 23).

Dodatkowy 5-MTHF wiąże się z wapniem i jest zwykle znany jako folian metylu lub wapń lewomefolanowy. Jest także sprzedawany pod markami Metafolin i Deplin.

Na Amazon jest szeroki wybór suplementów folianu metylu.
Podsumowując: najzdrowsza witamina B9

Witamina B9 jest niezbędnym składnikiem odżywczym, który naturalnie występuje jako kwas foliowy.

Kwas foliowy pełni wiele ważnych funkcji w organizmie. Na przykład odgrywa kluczową rolę we wzroście komórek i tworzeniu DNA.

Niski poziom kwasu foliowego wiąże się ze zwiększonym ryzykiem wielu chorób.

Należą do nich:
Podwyższona homocysteina: Wysokie poziomy homocysteiny są związane ze zwiększonym ryzykiem chorób serca i udaru mózgu (1, 2).
Wady wrodzone: Niski poziom kwasu foliowego u kobiet w ciąży jest powiązany z nieprawidłowościami porodowymi, takimi jak wady cewy nerwowej (3).
Ryzyko raka: Niski poziom kwasu foliowego jest również związany ze zwiększonym ryzykiem raka (4, 5).
to całe produkty spożywcze, takie jak zielone warzywa liściaste. Jeśli potrzebujesz suplementów, folian metylu jest zdrowszą alternatywą dla kwasu foliowego.
Wiadomość do domu

Istnieje kilka wyraźnych różnic między folianem a kwasem foliowym.

Podczas gdy kwas foliowy występuje naturalnie w żywności, kwas foliowy jest syntetyczny. Ciało ludzkie nie radzi sobie zbyt dobrze z kwasem foliowym i ma problem z przekształceniem go w aktywną formę witaminy B9.

Może to powodować gromadzenie się niemetabolizowanego kwasu foliowego, co może mieć negatywny wpływ na zdrowie. Na szczęście istnieje wiele alternatyw dla kwasu foliowego.

Należą do nich suplementy kwasu foliowego i ogromna różnorodność zdrowych, pełnych pokarmów."
0 xAwatar użytkownika
grzegorzadam
Posty: 12135
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 102
x 612
Podziękował: 29346 razy
Otrzymał podziękowanie: 18606 razy

Re: Witaminy z grupy B

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » środa 01 sty 2020, 18:09

Kwas foliowy dla kobiet w ciąży

Wszystkim kobietom będącym w ciąży obowiązkowo podaje się kwas foliowy bez sprawdzenia
czy nie mają zaburzeń metylacji MTHFR.

Ponieważ wiele osób takie zaburzenia ma, to w efekcie 30% do 40% płodów jest w różnym stopniu uszkadzana, konkretnie ich mózgi z uwagi na fakt, że w postaci niezmetylowanej

kwas foliowy jest szkodliwy.

A to może prowadzić np. do zespołu Downa.
viewtopic.php?f=17&t=1190&p=85584&hilit ... owy#p85584
0 x


czasem tak długo wpatrujemy się w zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które już dawno się otworzyły...

cedric
Posty: 6436
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 94
x 158
Podziękował: 4080 razy
Otrzymał podziękowanie: 10191 razy

Re: Witaminy z grupy B

Nieprzeczytany post autor: cedric » czwartek 02 sty 2020, 19:01

Czy ktoś nas nie robi w konia z witaminą B5?

https://www.sott.net/article/297584-Vit ... ess-factor

"Witamina B5 lub pantotenian (kwas pantotenowy): czynnik „antystresowy”
Dr Osborne
Wellness centrum miasta
Wt, 28 stycznia 2014 00:00 UTC
Witamina B5, znana również jako kwas pantotenowy lub pantotenian, jest rozpuszczalną w wodzie witaminą B, która ma kluczowe znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Witamina ta jest również powszechnie nazywana składnikiem antystresowym, ponieważ odgrywa rolę w produkcji hormonów stresu przez nadnercza. Niedobór B-5 przyczynia się do niemożności radzenia sobie ze stresem. Ponadto kwas pantotenowy odgrywa istotną rolę w wytwarzaniu energii ze środków spożywczych. Pantotenian jest składnikiem koenzymu A, który jest niezbędny do produkcji energii z węglowodanów, tłuszczów, białek i innych związków, a także do syntezy tłuszczów, cholesterolu, hormonów steroidowych, porfiryny i fosfolipidów.
https://youtu.be/RJpGnPN2AeU


Oznaki i objawy niedoboru:
zmęczenie
Podwyższony poziom cholesterolu
Pieczenie i ból rąk i nóg
Pieczenie stóp
nudności
niestrawność
drażliwość
półomdlały
Wypadanie włosów
Podwyższone tętno
Podatność na infekcje
Przedwczesne siwienie włosów
Nietolerancja wrażliwości na gluten lub celiakia
Wykazano, że witamina B5 jest korzystna w następujących warunkach
achlorhydria
depresja
zapalenie skóry
Choroba nadnerczy (wypalenie lub nadnercza
bóle głowy
bezsenność
Wysoki poziom cholesterolu
Zespół chronicznego zmęczenia
fibromialgii
Leki lub leki, które mogą zakłócać lub wyczerpywać witaminę B5
kofeina
Leki na wysokie ciśnienie krwi
Leki refluksowe

Następujące pokarmy są najbogatszym źródłem pantotenianu w diecie

Termin pantos jest grecki i dlatego oznacza „wszędzie”; B5 znajduje się w większości produktów spożywczych. Mięso, rośliny strączkowe, warzywa, orzechy i nasiona są bogatymi źródłami.

Transkrypcja wideo

Cześć, doktorze Osborne tutaj z Web Wellness University, a dziś chcę porozmawiać o witaminie B5.

Witamina B5 jest bardzo, bardzo ważnym i niezbędnym składnikiem odżywczym. Ciało nie przetrwa bez niego. Jego pseudonim, być może słyszałeś lub widziałeś na etykietach żywności „Pantotenat”, znany również jako kwas pantotenowy, a co ważniejsze, jego pseudonimy, które wywodzą lub dają nam pochodną jego funkcji. Jeden: czynnik przeciw siwieniu, a drugi: czynnik przeciwstresowy. Tak więc witamina B5 jest niezbędną witaminą B, która odgrywa rolę w reakcji na stres, a bez niej - bez jej funkcji - nie będziemy w stanie poradzić sobie ze stresem i tolerować go.

Porozmawiajmy więc o niektórych objawach związanych z niedoborem witaminy B5, niektórych funkcjach witaminy B5. Jednym z głównych organów docelowych witaminy B5 jest to, że pomaga nadnerczom. Ok, jeśli kiedykolwiek słyszałeś termin „wypalenie nadnerczy”, wielu lekarzy mówi o pomiarze hormonów nadnerczy, ale pomaga to nadnerczom prawidłowo wytwarzać kortyzol, co pomaga nam zwalczyć stan zapalny. Tak więc kortyzol jest w rzeczywistości jednym z głównych mechanizmów, dzięki którym jesteśmy w stanie zwalczać stany zapalne na co dzień. Jedną z innych funkcji witaminy B5 jest to, że faktycznie pomaga stymulować zdolność nadnerczy do stymulowania produkcji eozynofilowej. Są to więc wyspecjalizowane komórki, które pomagają nam radzić sobie z alergiami i radzić sobie z nimi. Więc B5, okej, jest paliwem lub pokarmem dla nadnerczy i pomaga nam wytwarzać kortyzol, który pomaga nam zwalczać stany zapalne, ale także pomaga zwalczać alergie.

Okej, inny składnik tutaj, który ma zdolność wspomagania naszego układu odpornościowego, i to do wytwarzania przeciwciał takich jak IgG, IgA, IgE i tak dalej; wytwarzane przez nas przeciwciała, które wytwarzają nasze układy odpornościowe, aby pomóc w obronie naszego organizmu przed wszystkimi rodzajami reakcji alergicznych, na które możemy być narażeni: reakcje środowiskowe, wirusy, bakterie, pasożyty i inne. Musimy być w stanie wytworzyć te przeciwciała, aby móc funkcjonować. Jednym z innych głównych składników niedoboru witaminy B5, i znowu to wszystko - są to wszystkie funkcje B5 - jest pseudonim, czasami słyszysz ten termin lub możesz mieć, jeśli bierzesz biochemię: acetylo CoA. I to jest, czasem w biochemii, pseudonim witaminy B5, ale jej podstawowa rola polega na tworzeniu cząsteczki zwanej aceytlocholiną. A może masz, a może nie słyszałeś o aceytlcholinie: jest to podstawowa substancja chemiczna nerwów, która umożliwia układowi nerwowemu komunikację z narządami. Ok, więc twój układ nerwowy, rdzeń kręgowy, mózg komunikują się z twoim sercem i płucami, twoją śledzioną, nerką i wątrobą poprzez część układu nerwowego, która jest zależna od tej substancji chemicznej dla tej komunikacji. Dodatkowo nerwy komunikują się z mięśniami za pośrednictwem acetylocholiny, więc bez witaminy B5 możemy rozwinąć neuropatię, możemy zacząć rozwijać oznaki uszkodzenia nerwów.


Komentarz: Neuropatia byłaby skrajnym niedoborem składnika odżywczego, więc prawdopodobnie najlepiej poszukać wcześniejszych znaków ostrzegawczych i zająć się nierównowagą, zanim osiągnie ten poziom nasilenia.


To prowadzi nas do, wiesz, niektórych objawów niedoboru choliny lub
nie niedobór choliny, ale niedobór acetylocholiny: neuropatia.
A jednym z klasycznych objawów niedoboru witaminy B5 jest neuropatia „płonących stóp”. Innymi słowy, stopy będą się czuć jakby były w ogniu. Inne objawy związane z tymi skutkami niedoboru witaminy B5 obejmują: bóle głowy, u wielu osób rozwija się ból przewodu pokarmowego - ból żołądkowo-jelitowy. Tak więc jedną z funkcji witaminy B5 jest jej rola w wspomaganiu trawienia. Tak więc ból przewodu pokarmowego: niezdolność do prawidłowego trawienia pokarmu może wystąpić jako objaw lub efekt uboczny. Uogólnione objawy zmęczenia są również dość powszechne. Więc możemy mieć wiele tego rodzaju objawów, możemy mieć wiele tego rodzaju problemów, gdy cierpimy na niedobór witaminy B5 przez wystarczająco długi okres czasu.

Skąd mamy B5? B5 pochodzi od greckiego słowa, jeśli spojrzymy na grecki korzeń pantotenianu w prawo, co powiedzieliśmy wcześniej, pantotenian był tym, co witamina B5 jest synonimem, prawda, i to słowo tutaj Panto, faktycznie dodaje s, Pantos to greckie słowo, które oznacza wszędzie lub można je znaleźć wszędzie. Tak więc ta konkretna witamina B znajduje się w rzeczywistości we wszystkich produktach spożywczych, a więc tam, gdzie widzimy problemy z ludźmi, u których występuje niedobór, występuje chroniczny stres. Jeśli się nad tym zastanowić, B5, jak powiedzieliśmy wcześniej, odgrywa rolę w zasilaniu nadnerczy, co pomaga nam wytwarzać kortyzol i jest to duża część adaptacyjnej reakcji na stres. A zatem to, co dzieje się z niedoborem B5, polega na tym, że faktycznie tracimy zdolność do odpowiedniego reagowania na stres; stajemy się nietolerancyjnym stresem. Więc nawet rzeczy, które nie przeszkadzały nam pięć, dziesięć czy piętnaście lat temu, dziś nas zniszczą. Niektórzy ludzie stają się nietolerancyjni. Niektórzy ludzie zachorują po kropli kapelusza. Więc nie możemy ćwiczyć lub dostajemy zwiększonej choroby, i mogą to być infekcje górnych dróg oddechowych, mogą to być infekcje dróg moczowych, mogą to być przewlekłe infekcje wirusowe itp., Ale tracimy naszą zdolność radzenia sobie i przystosowywania się do stresu, więc nawet drobne formy stresu mają tendencję do narastania i wywierają na nas duży wpływ, znacznie wcześniej, niż powinny.

Ponownie powiedzieliśmy, że B5 oznacza wszędzie, prawda, Pantos oznacza „wszędzie”, więc wszystkie pokarmy zazwyczaj zawierają witaminę B5, a mięso, ryby, jajka i przetwory mleczne to prawdopodobnie niektóre z pokarmów zawierających większość witaminy B5, więc bardzo, bardzo ważne, abyś miał odpowiednią ilość tych pokarmów w swojej diecie, szczególnie jeśli podejrzewasz niedobór B5.


Komentarz: Oprócz masła i ghee najlepiej jest całkowicie unikać nabiału:

Według Chrisa Kressera 100 g wątroby wołowej zawiera 8,8 mg kwasu pantotenowego.


Teraz jedna z innych rzeczy i często zadaje mi to pytanie, ponieważ wcześniej powiedzieliśmy, że jest to czynnik „przeciwdziałający siwieniu”, prawda, niektórzy ludzie pytali, czy dodanie B5 do diety lub dodanie B5 jako suplementu może odwrócić siwienie włosów, a odpowiedź na to pytanie, klinicznie, jest przecząca. Tak naprawdę nie widziałem wiele takich wydarzeń. W istocie widziałem zatrzymywanie siwiejących włosów. Widziałem, jak siwe włosy zwalniają u pacjentów, kiedy zaczęliśmy korygować ich niedobór B5, ale zazwyczaj nie widać odwrócenia siwych włosów. Teraz u szczurów laboratoryjnych obserwujemy zapobieganie siwieniu, widzimy odwrócenie siwienia włosów, gdy podaje się witaminę B5, ale nie u ludzi. Więc nie myśl, że powinieneś wziąć B5, jeśli siwiejesz przedwcześnie i chcesz odwrócić kolor włosów, ale możesz go wziąć, jeśli siwiejesz przedwcześnie i jesteś pod dużym stresem, a ty nie mogę zrozumieć dlaczego.

Zatem znowu niedobór witaminy B5 powoduje problemy z nadnerczami, może powodować problemy z układem nerwowym, powoduje niezdolność radzenia sobie i przystosowywania się do stresu, powoduje dysfunkcję układu odpornościowego, zmniejsza zdolność organizmu do wytwarzania przeciwciał i ogólnie nie jest to niedobór, który chcemy pokonać. Zasadniczo chcemy się upewnić, że nasze poziomy witaminy B5 są zawsze odpowiednie. Jednym z najlepszych sposobów pomiaru niedoboru B5 jest test zwany proliferacją limfocytów. Ten test został faktycznie zaprojektowany na University of Texas. Było badanie naukowe - rozmnażanie limfocytów zajęło około siedemnastu lat. W wyniku tego wyszedł test, w którym możemy faktycznie zmierzyć magazynowanie witaminy B5 w białych krwinkach, co daje średni poziom B5 w okresie sześciu miesięcy. Tak więc, jeśli poprosisz lekarza o zmierzenie poziomu witaminy B5, nie każ mu mierzyć B5 w surowicy, to nie będzie bardzo skuteczne. Poproś go, aby zmierzył poziom proliferacji limfocytów dla witaminy B5, a dzięki temu uzyskasz dokładniejszą reprezentację i dokładniejszy odczyt.

Mam nadzieję, że to było pomocne. Jeśli podoba Ci się ta informacja, kliknij przycisk subskrypcji poniżej i kliknij link, aby uzyskać więcej informacji na temat witaminy B5. Miłego dnia.
0 xcedric
Posty: 6436
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 94
x 158
Podziękował: 4080 razy
Otrzymał podziękowanie: 10191 razy

Re: Witaminy z grupy B

Nieprzeczytany post autor: cedric » niedziela 12 sty 2020, 17:22

Komentarze pod art.
https://articles.mercola.com/sites/arti ... iency.aspx

"Guillermou
Dołączył 04.04.2015 08:47:48

Rozważyć możliwe poważne skutki dla potomstwa matek wegetarianek. Suplementacja kwasu foliowego przez matkę z niedoborem witaminy B12 podczas ciąży i laktacji wpływa na zdrowie metaboliczne potomków. Badania epidemiologiczne wykazały związek między wysokim poziomem kwasu foliowego i / lub niskim poziomem witaminy B12 u matki w czasie ciąży a zwiększoną otyłością i opornością na insulinę u dzieci. Największą dysfunkcję metaboliczną obserwowano u młodzieży karmionej dietą uzupełnioną kwasem foliowym z niedoborem witaminy B12. Co ciekawe, zmniejszeniu masy komórek β towarzyszyła hiperglikemia na czczo i upośledzona tolerancja glukozy u tych dzieci. www.fasebj.org/.../fj.201701503RR (2016)

Aby wziąć pod uwagę fakt, że wiele krajów, w tym Kanada i Stany Zjednoczone, wprowadziło obowiązkowe wzbogacanie produktów zbożowych kwasem foliowym, syntetyczną postacią kwasu foliowego, w celu ograniczenia występowania wad cewy nerwowej. W badaniu zgłoszono zmiany w rozwoju mózgu i poznaniu u młodych potomstwa matek karmionych dietą z dodatkiem kwasu foliowego podczas ciąży i laktacji www.ncbi.nlm.nih.gov/.../28069796 (2017)

Niezrównoważona dieta węgla (1C) (niska B12, wysoka zawartość kwasu foliowego, wysoka metionina) w matczynym stanie B12 spowodowała redystrybucję B12 z nerek do wątroby i przedziału płodowego (macicy, łożyska, płodów). Niezrównoważona dieta 1C zmniejszyła matczyną nerkę B12 i spowodowała zmniejszenie masy płodów z wadami wzroku. www.mdpi.com/.../1579 (2018)

W badaniu tym zbadano, czy nierównowaga kwasu foliowego i witaminy B 12 jest związane z cukrzycą ciążową (DMG), i zbadano interakcje między nierównowagą witaminy B a matczynymi czynnikami ryzyka DMG, a związek ten można zmodyfikować. ze względu na wiek matki i wysoki wskaźnik masy ciała. onlinelibrary.wiley.com/.../1753-0407.12899 (2019)

[...]

Guillermou
Dołączył 04.04.2015 08:47:48

Składniki odżywcze w czasie ciąży potencjalnie wpływają na podatność na choroby w wieku dorosłym. Ponadto niedobór lub nadmiar składników odżywczych zmienia maszynerię epigenetyczną, wpływa na geny i wpływa na genom potomstwa, a zatem predysponuje do rozwoju chorób przewlekłych u dorosłych. pdfs.semanticscholar.org/4343/41d7252a43cd35b7d8f5526e48b0ad28d658.pdf + (2019)

Badanie popiera zalecenie utrzymania równowagi kwasu foliowego i witaminy B12 w okresie poczęcia i podczas ciąży. Niewyjaśnione zgony kobiet karmionych dietą uzupełnioną folianem z niedoborem witaminy B12 i obserwowaną niepłodnością. www.nature.com/.../s41598-019-54070-9 (2019) Suplementacja B12 przez matkę podczas ciąży była związana z wyższymi wynikami ekspresji językowej u dzieci w wieku 30 miesięcy. Podwyższony poziom homocysteiny u matki podczas ciąży miał negatywny związek z ekspresyjnym językiem i domenami, silnymi motorami BSID-III (skala Bayleya rozwoju niemowląt i małych dzieci). link.springer.com/.../s10995-018-2605-z (2019)

Artykuł ten dowodzi, że Akademia Żywienia i Dietetyki ignoruje lub przywiązuje niewielką wagę do bezpośrednich i pośrednich dowodów, że wegetarianizm może wiązać się z poważnym ryzykiem dla rozwoju mózgu i ciała płodów i dzieci. Regularne suplementowanie żelazem, cynkiem i witaminą B12 nie zmniejszy wszystkich tych zagrożeń. www.tandfonline.com/.../10408398.2018.1437024 (2019)

Niestety chciwość zatruwa wszelkiego rodzaju żywność, warzywa i zwierzęta. Równowaga jest istotą współistnienia i regulacji gatunku. Natura nie była idyllicznym środowiskiem i niestety wciąż toczą się walki na bardziej rozwiniętą skalę, w których przeważają poważne braki w koegzystencji W prehistorii, dzieląc pewne otwarte media z innymi zwierzętami wzbudzonymi u hominidów ewolucyjna potrzeba włączenia białka zwierzęcego. Nauczyliśmy się technik polowania i spożywania pokarmów zwierzęcych w większej proporcji, które generowały zmiany w ciele w celu przetworzenia i wykorzystania mięsa. Opracowanie narzędzi do rozrywania zwierząt na części było kluczem do wprowadzenia mięsa jako pożywienia

Według Leslie Aiello, paleoantropologa i prezesa Fundacji Badań Antropologicznych Wenner-Green, nawykając, spożycie mięsa doprowadziło do zmniejszenia długości naszych jelit (u roślinożerców są one szczególnie długie, aby dobrze trawić warzywa), jednocześnie ułatwiając mózgowi wzrost.

Kiedy ludzki mózg zaczyna się rozszerzać, około 2,5 miliona lat temu, istnieją również archeologiczne dowody na zwiększone spożycie żywności pochodzenia zwierzęcego, która jest bogata energetycznie i lekkostrawna” - wyjaśnił naukowiec na Uniwersytecie Alcalá, który ma zostać zainwestowany doktor honoris causa. Ludzie z prehistorii zaczęli być roślinożercami, ale ta sama ewolucja doprowadziła ich do jedzenia żywności pochodzenia zwierzęcego ”

datagagon
Dołączył 06.06.2015 18:50:55

Cześć Gui i Just, całkiem dobrze. Równowaga. Istnieje wiele innych zależności między składnikami odżywczymi, które należy wziąć pod uwagę i tworzyć. Oto trochę z badań nad autyzmem: niektóre badania z użyciem syntetycznego kwasu foliowego w surowicy wykazały, że istnieje zwiększone ryzyko wystąpienia ASD i innych negatywnych wyników rozwoju neurokognitywnego. www.ncbi.nlm.nih.gov/.../PMC5704156 Kwas foliowy, składnik odżywczy często przepisywany i dostarczany na wyższych poziomach w czasie ciąży, zmniejsza wchłanianie cynku (Ghishan i in. 1986 www.ncbi.nlm.nih. gov /.../; Simmer i wsp. 1987 www.ncbi.nlm.nih.gov/.../; Krebs 2000 www.ncbi.nlm.nih.gov/.../10801946).

Podczas ciąży rozwijający się płód wymaga dużej ilości cynku, więc zapotrzebowanie na cynk wzrasta. W porównaniu z dorosłymi, niemowlęta, dzieci, młodzież, kobiety w ciąży i karmiące piersią mają zwiększone zapotrzebowanie na cynk, a zatem są narażone na większe ryzyko zubożenia cynku.

Żelazo obniża również cynk. Większość kobiet w ciąży przyjmuje suplementy żelaza, ale większość kobiet w ciąży ma już niski poziom cynku. Dodanie nadmiaru żelaza, jeśli nie jest to konieczne lub bez ko-suplementacji lub dodatkowego cynku w diecie, może zatem dodatkowo obniżyć poziom cynku i zwiększyć ryzyko rozwoju autyzmu. Żelazo (Fe) i cynk oddziałują na poziomie błony śluzowej jelit, a wchłanianie cynku jest zaburzone przez Fe www.diva-portal.org/smash/record.jsf?pi ... &dswid=pmc_ .. i akademicką.oup.com /.../4690411 Sól celtycka może być lepsza niż sól himalajska podczas ciąży, jeśli żelazo jest normalne lub wyższe, a cynk jest niski, ponieważ sól himalajska zawiera trochę utlenionego żelaza, co nadaje mu różowy kolor.
[...]

datagagon
Dołączył 06.06.2015 18:50:55
Dodaj jako znajomego Wyślij wiadomość
Uczeń
Dobry artykuł na temat niektórych niedoborów żywieniowych, które należy rozważyć w diecie wegańskiej / wegetariańskiej. www.integrativehealthcoaching.ca/vegan- ... tions.html Druga bioaktywna forma witaminy B12, adenozylokobalamina, wymaga biotyny (znanej również jako witamina B7) i magnezu, aby mogła spełniać swoją ważną rolę w wspomaganiu funkcji mitochondriów - „ elektrownie ”naszych komórek. organizm może bezpośrednio używać B12 metylokobalaminy i adenozylokobalaminy, podczas gdy wszystkie inne formy witaminy B12 muszą najpierw zostać przekształcone w organizmie. Etapy konwersji biorące w tym udział zależą od witamin B2 (ryboflawina) i B3 (niacyna). www.b12-vitamin.com/combinations Dlatego niektórzy używają kombinacji metyl / adenozyl lub hydroksykobalaminy / adenozyl z problemami dawcy metylu.

W przypadkach do 40% populacji z mutacjami genu MTHFR / MTRR, typowy poziom witaminy B12 we krwi w teście może być WYSOKI, przy rzeczywistym niedoborze witaminy B12. Test kwasu metylomalonowego, zwany także testem MMA, jest dokładniejszym testem niedoboru witaminy B12. Kwas metylomalonowy, zwany także metylomalonianem, jest produktem odpadowym, który gromadzi się we krwi i jest wydalany z moczem, gdy witamina B12 nie jest dostępna do przekształcenia w metabolizm energetyczny do kwasu bursztynowego. Ponieważ zaczyna się on gromadzić w ciągu dziesięciu dni po rozpoczęciu niedoboru witaminy B12, jest nie tylko najdokładniejszym markerem, ale jest najwcześniej wykrywalnym markerem niedoboru witaminy B12.

A ponieważ kwas metylomalonowy znajduje się zarówno we krwi, jak i moczu w ilościach zależnych od stopnia niedoboru, testy moczu i krwi są dobrym testem na niedobór witaminy B12. www.easy-immune-health.com/methylmalonic-acid.html Test kwasów organicznych (OAT) również to uwzględnia. Kolejny test, analiza minerałów tkanek włosów, pokazuje poziomy kobaltu. Kobalt ma ścisły związek z witaminą B12. Często niedobór witaminy B12 powoduje niski odczyt kobaltu na HTMA. Mówi się, że Ideal to 0,005 mg%.
[...]
0 xcedric
Posty: 6436
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 94
x 158
Podziękował: 4080 razy
Otrzymał podziękowanie: 10191 razy

Re: Witaminy z grupy B

Nieprzeczytany post autor: cedric » niedziela 12 sty 2020, 18:01

https://www.b12-vitamin.com/combinations/

"KWAS FOLIOWY, BIOTYNA ETC.
WITAMINA B12: WAŻNE KOMBINACJE ODŻYWCZE

Witamina B12: ważne kombinacje składników odżywczych. Zależności między B12 i innymi mikroelementami. Zrównoważyć B12 z kwasem foliowym, wapniem, biotyną, magnezem.

Witamina B12 i jej interakcje
Nasz metabolizm to złożony system ciągłych i powiązanych ze sobą procesów. Tutaj żadne składniki odżywcze nie działają same; aby działać, każdy element opiera się na interakcjach z wieloma innymi składnikami. To samo dotyczy witaminy B12. Podczas gdy wiele chorób i leków negatywnie wpływa na korzystne działanie witaminy B12, istnieją inne specyficzne składniki odżywcze (tj. Kofaktory), które wspierają jej funkcję, a nawet przede wszystkim ją umożliwiają. Ten artykuł zawiera przegląd tych interakcji i zapewnia opcje przydatnych kombinacji składników odżywczych podczas leczenia witaminą B12, a także ogólnego stanu zdrowia.

Witamina B12 i kwas foliowy
Jak szczegółowo opisano w artykule Witamina B12 i Kwas foliowy, kwas foliowy jest najbliższym bezpośrednim „partnerem” witaminy B12. Po różnych reakcjach B12 przekształca kwas foliowy z powrotem w jego bioaktywną formę - innymi słowy, ten pierwszy reaktywuje ten drugi. Bez witaminy B12 organizm szybko cierpi na niedobór funkcjonalnego kwasu foliowego, ponieważ jakikolwiek kwas foliowy w organizmie utknie w swojej bezużytecznej formie. Chociaż jest wyraźnie wystarczający kwas foliowy, nie można go wykorzystać.

Z drugiej strony witamina B12 zależy również od kwasu foliowego: w odpowiedniej reakcji kwas foliowy (a dokładniej metylotetrahydrofolian) wydziela grupę metylową dla witaminy B12, powodując reakcję tego ostatniego. Forma metylokobalaminy w postaci witaminy B12 później przekazuje grupę metylową do homocysteiny, przez co jest przekształcana w metioninę.

Homocysteina i witamina B12

W tej reakcji witamina B12 i kwas foliowy są bezpośrednio od siebie zależne; reakcja może zachodzić tylko wtedy, gdy obecni są obaj reaktywni partnerzy. Mimo to niedobór kwasu foliowego jest jedną z najczęstszych postaci niedoboru witamin.

Biotyna (witamina B7)
Druga bioaktywna forma witaminy B12, adenozylokobalamina, wymaga biotyny (znanej również jako witamina B7 lub witamina H) i magnezu, aby mogła spełniać swoją ważną rolę w wspomaganiu funkcji mitochondriów - „elektrowni” naszych komórek. Jednak w tym przypadku zależność jest pośrednia. Adenozylokobalamina jest częścią enzymu mutazy metylomalonylo-CoA, która bierze udział w konwersji metylomalonylo-CoA do sukcynylo-CoA. Z kolei metylomalonylo-CoA powstaje z propionylo-CoA w poprzednim etapie konwersji - etapie wymagającym biotyny i magnezu (1).

witamina B12-biotyna

Jeśli biotyna jest niewystarczająca, może się zdarzyć sytuacja, że ​​chociaż wyraźnie dostępna jest wystarczająca ilość adenozylokobalaminy, pozostaje ona bezużyteczna, ponieważ nie można utworzyć partnerów reakcji. W konsekwencji występują objawy niedoboru witaminy B12, mimo że poziom witaminy we krwi pozostaje normalny. Tutaj test moczu MMA wykaże niedobór witaminy B12 - nawet jeśli tak nie jest. Przyjmowanie suplementów witaminy B12 tutaj również nie przyniosłoby końca odpowiadającym im objawom, ponieważ B12 po prostu pozostaje nieskuteczny z powodu niedoboru biotyny. Biotyna jest bardzo wrażliwa na wolne rodniki, dlatego przyjmowanie dodatkowej biotyny jest konieczne w przypadku stresu, sportów wyczynowych i chorób.

Witamina B12 i wapń
Wchłanianie witaminy B12 w jelitach przez czynnik wewnętrzny (IF) jest procesem zależnym od wapnia. Gdy mamy niedobór wapnia, proces wchłaniania staje się bardzo ograniczony, co może prowadzić do nieznacznego niedoboru witaminy B12. Wykazano to u pacjentów przyjmujących metforminę, która obniża poziom wapnia w jelicie do tego stopnia, że ​​u wielu pacjentów rozwija się niedobór witaminy B12. Jak wykazały badania, można to zrównoważyć równoczesnym podawaniem witaminy B12 i wapnia (2). W wyniku złych nawyków żywieniowych wiele osób cierpi dziś na nadmierne zakwaszenie. Oznacza to, że większość spożycia wapnia przez człowieka jest wykorzystywana do neutralizacji tego kwasu. Gdy nadmierne zakwaszenie w jelitach jest poważne, może to prowadzić do problemów z wchłanianiem B12. Jest to dalsze ogólne zalecenie dotyczące diety alkalicznej.

Niedobór witaminy D może również prowadzić do niedoboru wapnia, nawet jeśli organizm próbuje wyjaśnić niski poziom wapnia poprzez ekstrakcję wapnia z kości. Może to być szczególnie ważne, jeśli niedobór witaminy D zbiega się z nadmiernym zakwaszeniem. W tym przypadku, podobnie jak w innych sytuacjach, rozsądne jest przyjmowanie suplementów witaminy B12 z wapniem, aby zoptymalizować szybkość wchłaniania poprzez czynnik wewnętrzny (IF). W tym przypadku organiczne sole wapnia (cytrynian wapnia, glukonian i mleczan) są lepsze niż słabo wchłaniany węglan wapnia.

Konwersja witaminy B12 przez witaminy B2 i B3
Kolejna interakcja dotyczy przekształcenia witaminy B12 w jej bioaktywną formę koenzymu: organizm może używać tylko form B12 metylokobalaminy i adenozylokobalaminy , podczas gdy wszystkie inne formy witaminy B12 muszą najpierw zostać przekształcone w organizmie. Etapy konwersji biorące w tym udział zależą od witamin B2 (ryboflawina) i B3 (niacyna) (3). Jeśli pacjent jest leczony dużymi dawkami cyjanokobalaminy lub hydroksykobalaminy, przydatne może być również przyjmowanie B2 i B3 lub zapewnienie, że są one odpowiednio dostarczane poprzez dietę.

Witamina B12: ważne kombinacje składników odżywczych
W tym artykule podkreślono, jak wrażliwa jest współzależna równowaga biochemiczna organizmu. Zdrowa, alkaliczna dieta bogata w surową żywność zapobiega występowaniu większości niedoborów żywieniowych. Stres, choroby i toksyny środowiskowe mogą jednak prowadzić do szeregu braków. Jeśli leczenie witaminą B12 nie przyniesie pożądanych rezultatów, może to wynikać z jednej z wyżej wymienionych interakcji. W każdym razie połączenie suplementów jest rozsądnym sposobem na zapewnienie, że cały aktywny kompleks witaminy B jest objęty, a tym samym zapewnienie optymalnego wchłaniania i wykorzystania tych kluczowych witamin.

Źródła
ER Stadtman, P. Overath, H. Eggerer, F. Lynen, Rola biotyny i koenzymu witaminy B12 w metabolizmie propionianu, Biochemical and Biophysical Research Communications, tom 2, wydanie 1, styczeń 1960, strony 1-7, ISSN 0006- 291X, http://dx.doi.org/10.1016/0006-291X(60)90252-7.
Bauman WA, Shaw S, Jayatilleke E, Spungen AM, Herbert V. Zwiększone spożycie wapnia odwraca złe wchłanianie witaminy B12 wywołane przez metforminę. Leczenie cukrzycy. 2000 września; 23 (9): 1227–31. PubMed PMID: 10977010.
Pezacka E, Green R, Jacobsen DW. Glutationionokobalamina jako produkt pośredni w tworzeniu koenzymów kobalaminy. Biochem Biophys Res Commun. 15 czerwca 1990 r .; 169 (2): 443–50. PubMed PMID: 2357215."
0 xcedric
Posty: 6436
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 94
x 158
Podziękował: 4080 razy
Otrzymał podziękowanie: 10191 razy

Re: Witaminy z grupy B

Nieprzeczytany post autor: cedric » niedziela 12 sty 2020, 18:10

https://www.b12-vitamin.com/medicine/

"Interakcja z innymi lekami
Różne leki mogą zakłócać działanie witaminy B12 i powodować złe wchłanianie (30). Poniżej podano takie leki, jednak dokładne interakcje nie zostały jeszcze w pełni zrozumiane. Mogą występować różne stopnie interakcji.

Jeśli podaje się jeden lub więcej z tych leków, zaleca się dodatkowe spożycie 500 - 1000 µg B12.

Antykoncepcja (doustny)

Tabletka antykoncepcyjna
Antybiotyki

Chloramfenikol
Neomycyna
Tetracykliny
Leki przeciwnadciśnieniowe

Lek na cukrzycę

Metformina
H2 (kwas) -bloker / inhibitor pompy protonowej

Cymetydyna
Lanzoprazol
Omeprazol
Ranitydyna
Cholesterol / Lipid-Lowerers

Coletipol
Kolestyramina
Clofibrate
Leki przeciwdepresyjne

Fluoksetyna
Narkotyki i narkotyki

Alkohol
Gaz rozśmieszający
Leki przeciwpadaczkowe

Karbamazepina
Fenytoina
Primidone
Chemoterapia

Pemetreksed
Leki przeciw AIDS

Stawudyn
Zivuduvin"
0 xcedric
Posty: 6436
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 94
x 158
Podziękował: 4080 razy
Otrzymał podziękowanie: 10191 razy

Re: Witaminy z grupy B

Nieprzeczytany post autor: cedric » niedziela 12 sty 2020, 18:49

https://www.b12-vitamin.com/nitrosative-stress/

"WITAMINA B12 I STRES NITROSACYJNY
Stres związany z azotem: nadmierne narażenie na rodniki NO jest przyczyną wielu chorób. Jak może pomóc witamina B12?

Zawartość
Co to jest stres nitrozacyjny?
Jakie są konsekwencje?
Jakie choroby / choroby powoduje?
Jak może pomóc witamina B12?
Dlaczego stres nitrozacyjny jest błędnym kołem?
Jak to jest diagnozowane i leczone?
Co to jest stres azotowy?
Podczas gdy terminy takie jak „przeciwutleniacze”, „wolne rodniki”, a nawet „stres oksydacyjny” są obecnie szeroko stosowane; większość ludzi nigdy nie słyszała o „stresie nitrozacyjnym”, pomimo jego dużego znaczenia zdrowotnego.

Stres azotowy (lub nitro) jest formą stresu oksydacyjnego - ale tutaj nie rodniki tlenowe uszkadzają organizm, ale nadmierne wytwarzanie rodników tlenku azotu (skrót chemiczny: NIE). Przez nadmierną podaż rodników NO i zwiększone tworzenie niebezpiecznych produktów wtórnych - takich jak wysoce toksyczny nadtlenoazotyn - komórki, mebrany i DNA mogą zostać uszkodzone i może wystąpić cały szereg chorób i objawów (1, 2).

Witamina B12, szczególnie w postaci hydroksykobalaminy, jest naturalnym przeciwnikiem NO i czyni ją nieszkodliwą dla organizmu. Jedną z wielu zalet witaminy B12 jest to, że jest ona bardzo skutecznym zmiataczem NO i jest z powodzeniem stosowana w walce ze stresem nitro (3, 4).

Kluczowe punkty
Stres azotowy powoduje choroby przewlekłe

Witamina B12 pomaga zwalczać stres nitro

Hydroksykobalamina jest najskuteczniejszą formą

NO Radicals: przyjaciel czy wróg?

Jak to często bywa w przypadku starannej równowagi chemicznej w ciele, w przypadku stresu nitrozacyjnego to dawka powoduje truciznę: tlenek azotu jest tak naprawdę ważną endogenną substancją, która spełnia wiele funkcji biologicznych. NIE rozluźnia naczyń krwionośnych, obniża ciśnienie krwi, jest częścią układu odpornościowego organizmu, a nawet działa jako substancja przekaźnikowa w układzie nerwowym.

Jednak poziom NO musi być ściśle regulowany przez ciało za pomocą różnych systemów i utrzymywany w bardzo wąskim oknie. Stres azotowy występuje, gdy w organizmie jest nadmierna ilość rodników NO. Te rodniki i ich pochodne są bardzo niebezpieczne, ponieważ wytrącają wiele układów biologicznych z równowagi. W rezultacie naukowcy zidentyfikowali stres nitro jako przyczynę wielu zdjęć klinicznych (5-7).

Konsekwencje stresu azotowego
NO rodniki są wysoce aktywne biologicznie, mogą przenikać wszystkie błony biologiczne i bardzo szybko oddziaływać na cały układ fizyczny. W przeciwieństwie do innych substancji przekaźnikowych, rodniki NO nie dokują do receptorów, ale wiążą się bezpośrednio z różnymi enzymami wewnątrz komórek, tym samym hamując ich funkcję. Ponadto zmieniają potencjał błonowy komórek i organelli komórkowych, otwierając niektóre kanały błonowe. Powoduje to drastyczną zmianę chemii w komórce, z różnymi konsekwencjami dla metabolizmu komórkowego.

W wyniku nadpodaży rodników NO coraz częściej powstaje wysoce reaktywny peroksynitryt, który hamuje dalsze enzymy (8) i powoduje poważne uszkodzenie komórek (9, 10). Stres azotowy może w konsekwencji wywołać cały szereg negatywnych objawów.

NO- stres

Hamuje produkcję energii w mitochondriach (11–15)
Zakłóca ważne enzymy detoksykacyjne
Zużywa ważne przeciwutleniacze (w szczególności melatoninę i glutation) (16–18)
Zakłóca syntezę hormonów (19)
Zakłóca syntezę neuroprzekaźników (20)
Prowadzi do uszkodzenia DNA (21-24)
Ingeruje w cykl komórkowy i prowadzi do śmierci komórek (25, 26)
Zakłóca układ krwiotwórczy (enzym zawierający żelazo) (27–29)
Zakłóca rozkład cholesterolu

Badacze medycyny alternatywnej, tacy jak profesor Martin Pall, dr Heinrich Kremer i dr Bodo Kukliński, są zdania, że ​​stres nitrozowy jest jedną z najważniejszych zmiennych w pojawieniu się chorób przewlekłych. Jest zatem sprawą pilną, aby każdy, kto podejrzewa, że ​​doświadcza stresu nitrozacyjnego, przeprowadził odpowiednie testy i zaczął podejmować środki zaradcze (patrz poniżej).

Stres azotowy, tryptofan i tyrozyna
W wyniku stresu nitro i jego pochodnego nadtlenoazotynu ważne aminokwasy tryptofanu i tyrozyny stają się nieskuteczne. Te dwa aminokwasy odgrywają jednak kluczową rolę w syntezie dalszych neuroprzekaźników i hormonów:

Neurotransmitery aminokwasowe
Tryptofan Serotonina, melatonina
Tyrozyna Dopamina, adrenalina, noradrenalina, melanina
Gdy produkcja tych neuroprzekaźników jest zablokowana, prowadzi to do całego szeregu objawów: serotonina i dopamina są uważane za „hormony szczęścia” ze względu na ich duży wpływ na nastrój, motywację i stabilność psychiczną. Serotonina i melatonina regulują wzorce snu. Razem te neuroprzekaźniki mają ogromny wpływ na ciśnienie krwi i ośrodkowy układ nerwowy.


NO -stres i uszkodzenia mitochondriów
Elektrownie energetyczne komórek, mitochondria, są szczególnie podatne na stres nitrozacyjny. Mitochondria są
kontrolowane przez określony genom, który jest 10 razy bardziej wrażliwy na stres NO niż całe DNA komórki. Podczas gdy wiele konsekwencji stresu nitrozacyjnego jest odwracalnych, jeśli narażenie jest długotrwałe, może wystąpić nieodwracalne uszkodzenie niektórych funkcji enzymów i genomu mitochondriów, które można nawet odziedziczyć po matce (30).

Takie mitochondriopatie - albo poprzez dziedziczenie przez matkę, albo w wyniku samozakończonej mutacji mitochondrialnego DNA - stają się coraz bardziej powszechne (31, 32). Stres azotowy i oksydacyjny są prawdopodobnie głównymi przyczynami tych chorób.

NO -stres: przyczyna wielu chorób przewlekłych?
Po raz pierwszy procesy biochemiczne wynikające ze stresu NO można wykorzystać do ostatecznego wyjaśnienia różnych chorób w kategoriach chemicznych, z których niektóre do niedawna pozostawały tajemnicą. Obejmują one:

Zespół przewlekłego zmęczenia lub myalgiczne zapalenie mózgu i rdzenia (CFS / ME) (33, 34)
Fibromylagia (35–37)
Stwardnienie rozsiane (38, 39)
Reumatoidalne zapalenie stawów (40)
Wielokrotna wrażliwość chemiczna lub idiopatyczna nietolerancja środowiskowa (MCS / IEI) (41)
Zespół stresu pourazowego (PTSD)
Zespół jelita drażliwego (IBS) (42)
Niektóre formy choroby Parkinsona (43)
Łuszczyca, neurodermatitis (44)
Miażdżyca (45, 46)
Alergie (47, 48)
Przewlekłe nawracające infekcje
Przewlekły niepokój i depresja
Przewlekła bezsenność

Wielu terapeutów na całym świecie zgłosiło bardzo dobre wyniki leczenia oparte na związku między stresem NO a wyżej wymienionymi chorobami. Plus, badania kliniczne, które potwierdzają ten postulat, są coraz częstsze. Niemniej teoria stresu nitro jako przyczyny tych chorób pozostaje przedmiotem debaty naukowej i nie zyskała jeszcze ogólnego uznania.

Witamina B12 i NO- stres
Teoria profesora Palla i jego współpracowników nie tylko wyjaśnia jednoznacznie po raz pierwszy rozwój tych chorób, ale także dlaczego witamina B12 ma dobry wpływ w prawie wszystkich przypadkach. B12 jest naturalnym przeciwnikiem rodników NO i jednocześnie ważną częścią własnego układu regulacji tlenku azotu. Poprzez różnorodne mechanizmy witamina zapewnia zarówno kontrolowane tworzenie, jak również hamowanie i dezaktywację NO (49, 50). B12 jest zatem centralnym regulatorem organizmu, utrzymującym poziom NO w pożądanym biologicznie zakresie (51, 52).

Stres azotowy i hydroksykobalamina
Oprócz funkcji w regulacji tworzenia NO, witamina B12 jest dodatkowo skutecznym zmiataczem NO. Forma B12 hydroksykobalaminy w szczególności niezawodnie wiąże się z nadmiernymi rodnikami NO i neutralizuje je. Z drugiej strony cyjanokobalamina, metylokobalamina i adenozylokobalamina wykazują znacznie mniejszą aktywność w odniesieniu do neutralizacji rodników NO (53, 54). Działanie to jest najprawdopodobniej centralną funkcją hydroksykobalaminy, która stanowi około 50% wolnej witaminy B12 we krwi (55).

Oprócz hydroksykobalaminy zredukowana kobalamina - biologiczna postać pośrednia - jest szczególnie reaktywna wobec rodników NO (56). Jednak nie można go jeszcze stosować bezpośrednio do celów medycznych, dlatego hydroksykobalamina jest obecnie uważana za najlepszą formę witaminy B12 na stres nitro.

Stres azotowy i niedobór witaminy B12
Witamina B12 podawana w celu detoksykacji rodników NO jest utleniana i w dużej mierze wydalana; dlatego nie jest już dostępna na dalsze funkcje witaminowe. Stres azotowy może zatem być katalizatorem niedoboru witaminy B12, ponieważ wysoka ekspozycja na NO pochłania duże ilości witaminy. Odpowiednio dawki witaminy B12 wymagane do leczenia stresu nitro są wyższe niż dzienne zapotrzebowanie; często stosuje się zastrzyki lub bardzo duże dawki doustne.

Stres azotowy i nadtlenoazotyn: cykl NO / ONOO–
Duży składnik niebezpiecznych skutków stresu nitrozacyjnego nie wynika z samych rodników NO, ale z produktu wtórnego, nadtlenoazotynu (57, 58). Nadtlenoazotyn powstaje w wyniku reakcji NO z rodnikiem tlenowym, nadtlenkiem:

Tlenek azotu + nadtlenek = nadtlenoazotyn NO + O2- = ONOO-

Ta reakcja została nazwana przez profesora Martina Palla cyklem NO / ONOO, ponieważ jest to samonapędzające się, chroniczne błędne koło: nadmierna podaż rodników NO prowadzi do zwiększonego tworzenia wysoce toksycznego nadtlenoazotynu; ten nadtlenoazotyn z kolei sprzyja tworzeniu rodników NO i nadtlenku, które łączą się, tworząc jeszcze więcej nadtlenoazotynu.

EN_nitro stres

Poprzez stany zapalne produkcja NO i ponadtlenku wzrasta tysiąc razy, co następnie prowadzi do milionowego wzrostu tworzenia peroksynitrytu (59).

Co powoduje błędne koło stresu nitro?
To błędne koło jest wywoływane przez różne czynniki, które powodują wzrost produkcji NO przez organizm:

Infekcje wirusowe i bakteryjne / przewlekłe stany zapalne
Narażenie na toksyny (metale ciężkie, pestycydy, chemikalia)
Leki (antybiotyki, leki cytostatyczne, statyny, długoterminowe nitraty
środki wzmacniające seksualność)
Urazy fizyczne (zwłaszcza kręgosłupa lub związane z kręgosłupem)
Ekstremalny stres psychiczny
Ekstremalne obciążenie fizyczne
Niedobór tlenu

Po uruchomieniu cykl przewlekły utrzymuje się, nawet jeśli przyczynowo-skutkowy dawno już zniknął. Nie można go wyeliminować za pomocą konwencjonalnych terapii, ponieważ zwykle są one ukierunkowane tylko na poszczególne objawy za pomocą leków, które często nawet pogarszają cykl.

Azotany i NO rodniki
Błędne koło NO / ONOO jest dodatkowo zaognione faktem, że wiele konwencjonalnych produktów żywnościowych jest zanieczyszczonych dużymi ilościami azotynów i azotanów: nawozów, pestycydów, konserwantów, plastyfikatorów, sztucznych barwników i wielu innych dodatków chemicznych zawierających nienaturalnie duże ilości związków azotu. Absorbujemy również związki azotu przez skórę poprzez kosmetyki, barwniki i dodatki tekstylne; a nawet w powietrzu, gdzie zanieczyszczenie jest prawie wszechobecne.

Diagnozowanie stresu azotowego
Stres nitro można określić za pomocą prostego testu moczu, w którym mierzone są pewne parametry:

Mechanizm substancji Wartość normalna
Bi-produkt cytruliny w tworzeniu rodników NO <2,9 mg / g kreatyniny
Kwas nitrofenylooctowy Wtórny produkt stresu NO <3,0 µg / g kreatyniny
Kwas metylomalonowy Sygnalizuje niedobór witaminy B12 w mitochondriach, wskazanie stresu NO <2 mg / g kreatyniny

Badania moczu mogą być przeprowadzane zarówno przez lekarzy, jak i naturopatów. Zestawy do testowania w domu są również dostępne online.

Terapia: Leczenie stresu azotowego
Stresy nitrozacyjne rzadko są diagnozowane przez lekarzy rodzinnych i wielu pacjentów jest po prostu wysyłanych do domu z zapewnieniem, że ich objawy są „psychosomatyczne”. Prowadzi to często do przewlekłego cierpienia, a nawet fałszywych diagnoz i leczenia. Jest to tym bardziej niefortunne, że dziś stres nitrozowy można łatwo zlikwidować za pomocą samych składników odżywczych. Po usunięciu spustu konieczne jest przerwanie błędnego koła i uzupełnienie składników odżywczych zużytych podczas jego przebiegu. Terapia ma trzy ważne elementy:

Leczenie wyzwalania
Unikanie wszystkich czynników, które mogłyby dodatkowo napędzać cykl
- Tradycyjnie uprawiane warzywa
- Wędzone potrawy
- Palenie papierosów
- Glutaminian i asparaginian
- Leki, jeśli to możliwe
- Stres i napięcie (psychologiczne i fizyczne)
- Kosmetyki konwencjonalne

Przerwanie cyklu
- Wysoka dawka witaminy B12
- Mieszanka witamin: witaminy B, witamina C, E, A i D.
- Minerały i pierwiastki śladowe: cynk, selen, magnez, mangan, miedź
- Składniki odżywcze: kwas alfa-liponowy, bioflawonoidy, cysteina, kurkuma, kwasy tłuszczowe omega-3, Q10
- Hormony / przeciwutleniacze: melatonina, glutation

Połączenie witaminy B12 (hydroksykobalaminy), kurkumy i zielonej herbaty jest idealne do użytku domowego. Jednak w ciężkich przypadkach terapia dożylna (IV) jest czasami konieczna, aby skutecznie przerwać cykl.

Wniosek: stres azotowy
Nowe odkrycia dotyczące stresu nitrozacyjnego mogą wywołać zmianę paradygmatu w leczeniu wielu chorób, których wcześniej nie można było wyjaśnić w kategoriach medycznych i były albo fałszywie leczone, albo wcale nieleczone - często rzekomo jako choroby „psychosomatyczne”. Dekodowanie tych mechanizmów biochemicznych po raz pierwszy zapewnia solidne podstawy teoretyczne do wyjaśnienia i leczenia tych chorób, a także do wszechstronnego, terapeutycznego i stabilizującego działania witaminy B12. Jako naturalny antagonista rodników NO, B12 jest centralnym środkiem terapeutycznym w tym kontekście, który może stać się jeszcze ważniejszy w nadchodzących latach.

Na pewnym forum lekarskim pewien "zimny chirurg" , który zajmował się m.in.inwigilowaniem uczestników ( wcale nie sądźcie Państwo , że Wasze dane są tam bezpieczne) blokował książkę o b12 osobiście, albo przez "narybek".
Załączniki
EN_nitro-stress.jpeg
EN_nitro-stress.jpeg (29.91 KiB) Przejrzano 5740 razy
0 xcedric
Posty: 6436
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 94
x 158
Podziękował: 4080 razy
Otrzymał podziękowanie: 10191 razy

Re: Witaminy z grupy B

Nieprzeczytany post autor: cedric » niedziela 12 sty 2020, 19:13

https://www.b12-vitamin.com/body-store/

"ZAPAS WITAMINY B12
Zapas witaminy B12 w organizmie: przedłużony niedobór witaminy B12 może wymagać uzupełnienia zapasu organizmu poprzez początkową terapię wysoką dawką witaminy B12

Zapas z witaminą B12 w ciele: konieczność czy luksus?
Nasze ciała przechowują większą ilość witaminy B12 niż jakakolwiek inna witamina: między 2000-4000 µg, z których większość znajduje się w wątrobie (1-4). Teoretycznie ciało może funkcjonować przy minimalnym zapotrzebowaniu 1 µg dziennie przez okres do 10 lat. Jest to jeden z powodów, dla których poważne skutki niedoboru witaminy B12 mogą pojawić się kilka lat.

Nie osiągnięto jeszcze konsensusu co do optymalnej ilości składowania i znaczenia biologicznego w odniesieniu do rezerw organizmu. Niektórzy twierdzą, że organizm przechowuje B12, aby zapewnić, że nieregularne przyjmowanie nie będzie miało negatywnego wpływu na zdrowie, wskazując, jak ważne jest dla nas. Może to również wynikać z faktu, że mięso było mniej powszechne w diecie naszych przodków.

Inni badacze uważają to za zjawisko luksusowe (5): z powodu nadmiernego spożycia mięsa w krajach uprzemysłowionych wątroba jest bogata w witaminę B12. Fakt, że ciało rozkłada się i wydala bardzo duże ilości witaminy B12 również potwierdza ten pogląd.

Prawdopodobnie w obu teoriach są elementy prawdy. Podczas gdy ciało wydaje się naturalnie gromadzić duży zapas witaminy B12, jego poziom w dzisiejszych krajach uprzemysłowionych może znacznie przekraczać naturalne zapotrzebowanie. Niektórzy eksperci uważają, że absolutna minimalna ilość przechowywanej witaminy B12 powinna wynosić 500 µg; wszystko poniżej tego jest uważane za krytycznie niskie (6).

Struktura systemu magazynowania witaminy B12 w organizmie
Istnieją trzy naturalne formy witaminy B12 występujące w organizmie: adenozylokobalamina, metylokobalamina i hydroksykobalamina. Następujące wartości są średnimi poziomami B12 znajdowanymi w rezerwach organizmu (7):

Wątroba: 2000 µg adenozylokobalaminy
Osocze komórkowe (ogółem): 35 µg metylokobalaminy i 430 µg hydroksykobalaminy
Jeśli wymagana jest witamina B12 przechowywana w wątrobie, grupa adenozylowa oddziela się, aby transportować kobalaminę do komórek, w których powstają metyl i hydroksykobalamina. Poziomy metylokobalaminy są zawsze niższe, nie dlatego, że istnieje większe zapotrzebowanie, ale dlatego, że po utworzeniu stosuje się go natychmiast. W przeciwieństwie do tego hydroksykobalamina wydaje się dłużej w organizmie.

Wyczerpanie zapasów witaminy B12
Pierwsze oznaki niedoboru witaminy B12 wynikające z braku pokarmów bogatych w B12 w diecie zaczną się ujawniać średnio po 2-8 latach (8-9). Wegetariańskie dzieci i niemowlęta z matkami z niedoborem witaminy B12 (10) nie są w stanie rozwinąć rezerwy , dlatego niedobór może wystąpić bardzo wcześnie.

Każdego dnia około 0,1% naszej rezerwy B12 w ciele jest tracone przez mocz, niezależnie od tego, ile jest magazynowane. Oznacza to, że im wyższy poziom rezerw, tym wyższa ilość wydalanego B12 (11).

Obecnie przyjmuje się, że przechowywana ilość powinna wynosić między 1000-2000 µg, aby zapewnić pokrycie w okresach zwiększonego zapotrzebowania, na przykład w przypadku wystąpienia chorób żołądkowo-jelitowych.

Konsekwencje magazynów o niskiej zawartości witaminy B12
Uważa się, że poziomy między 500-1000 µg w wątrobie nie mają rozpoznawalnych korzyści zdrowotnych. Pomiar w tym zakresie oznacza, że ​​chociaż pojemność nie jest nasycona, funkcje organizmu nie są zaburzone.

Konsekwencje niskiego poziomu B12 są dość poważne. W przypadku utrzymujących się niskich poziomów poważne objawy niedoboru mogą pojawić się dość szybko.

Aby tego uniknąć, zaleca się, aby dzienne spożycie witaminy B12 również przyczyniało się do uzupełniania zapasów w organizmie. Ta uwaga została już uwzględniona w wielu oficjalnie ustalonych RDA (zalecane dzienne świadczenia). W zależności od kraju RDA wynosi między 2,4-3 µg, aby pokryć dzienne zapotrzebowanie i zapewnić zapas witaminy B12.

Mimo to większość ekspertów ds. Witamin wątpi, że ta ilość jest w rzeczywistości wystarczająca. Zobacz tutaj nasz artykuł: Witamina B12 Dzienne zapotrzebowanie

Uzupełnianie zapasów witaminy B12
Zalecana dzienna dawka zakłada, że ​​w pierwszej kolejności jest wystarczająca ilość przechowywanego witaminy B12. Niedobór witaminy B12 jest zwykle zauważany dopiero po pewnym czasie pełnego wyczerpania zapasów, a ta dzienna dawka nie jest wystarczająca, aby uzupełnić wyczerpany zapas organizmu.

Często, gdy występuje niedobór, początkowa wysoka dawka jest podawana w celu uzupełnienia rezerw B12. W tym celu stosowanie doustnych suplementów witaminy B12, takich jak pigułki, kapsułki i krople witaminy B12, ma ograniczony wpływ. Nawet naprawdę wysoka doustna dawka 1000 µg dostarczyłaby najwyżej 13 µg.

Uzyskanie 2000 µg w ten sposób zajęłoby sześć miesięcy. W rezultacie często stosuje się tutaj zastrzyk witaminy B12, gdzie wchłanianie jest równe ilości podawanego składnika aktywnego; zazwyczaj do 700 µg. W ten sposób zapasy ciała są szybko uzupełniane do optymalnego poziomu już po kilku zastrzykach.

W przypadku regularnych dostaw witaminy B12 suplementy doustne są bardziej odpowiednie, ponieważ szybkość nie jest priorytetem. Przy prawidłowym dawkowaniu witaminy B12 dzienne zapotrzebowanie
może być czesciowo pokryte, a zapasy ciała są wystarczająco uzupełnione. Suplementacja musi być regularna przez dłuższy czas, w przeciwnym razie niedobór może szybko powrócić.

Terapia witaminą B12 i zapas ciała
Dzisiaj utrzymanie zdrowego magazynu witaminy B12 jest uważane za ważne i powinno być brane pod uwagę w leczeniu niedoboru witaminy B12. Przy stosowaniu doustnych suplementów, a kiedy spożycie witaminy B12 jest niskie lub niespójne przez pewien czas, zaleca się stosowanie dużej dawki 500 µg przez kilka miesięcy przed obniżeniem. Mieszanina metylokobalaminy i hydroksykobalaminy jest optymalna, ponieważ ta ostatnia postać jest przechowywana najskuteczniej."

Uwazam te opinie za zbyt optymistyczne. W czasach ,kiedy 90 % populacji moze mieć niedobór choliny i hypochlorhydrię , 50 % częściowe stłuszczenie watroby, dalsze znaczne procenty to kamica i zapalenie dróg żółciowych, narażenie na endotoksynę, dwutlenek tytanu,papierosy, alkohol,psychotropy, antykoncepcja,smog świetlny i EM, stres ( także azotowy) -niedobór b12 moze być całkiem powszechny.

Dlatego nie dziwią mnie nawoływania do wegetarianizmu, ograniczenia produkcji zwierzecej. Biznes musi się kręcić.
0 xcedric
Posty: 6436
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 94
x 158
Podziękował: 4080 razy
Otrzymał podziękowanie: 10191 razy

Re: Witaminy z grupy B

Nieprzeczytany post autor: cedric » wtorek 21 sty 2020, 18:29

https://www.sott.net/article/203569-Vit ... tudy-Finds

"Wyniki badań wskazują, że witamina B „może przemienić mózg pacjentów z udarem mózgu”
Andrew Hough
Telegraf
Czw., 25 lutego 2010 07:30 UTC

Amerykańscy naukowcy odkryli, że witamina B3 lub niacyna przywraca neurologiczną funkcję mózgu po udarze.
Badania wykazały, że witamina B może poprawić zdrowie pacjentów po udarze.


Amerykańscy naukowcy odkryli, że może „przeplatać” mózg, poprawiając naczynia krwionośne u pacjentów.

Lekarze ze szpitala Henry Ford w Detroit odkryli, że witamina B3 lub niacyna - powszechna witamina rozpuszczalna w wodzie - przywracają funkcję neurologiczną mózgu po udarze.

Naukowcy stwierdzili, że wyniki badań na szczurach, które doprowadzą do podobnego badania na ludziach, mogą zaowocować nowym, niskim kosztem leczenia pacjentów po udarze.

„Jeśli okaże się, że sprawdzają się również w naszych badaniach na ludziach, będziemy mogli skorzystać z taniego, łatwo tolerowalnego leczenia jednego z najbardziej niszczących neurologicznie stanów” - powiedział dr Michael Chopp, dyrektor naukowy Henry Ford Neuroscience Institute, który prowadził badanie.

„Niacyna zasadniczo ponownie łączy przewody mózgowe, które mają bardzo ekscytujący potencjał do zastosowania u ludzi.

„Wyniki tego badania mogą również otworzyć drzwi do innych dziedzin medycyny neurologicznej, w tym do uszkodzenia mózgu”.

Szacuje się, że co roku 150 000 osób ma udar, w którym krwawienie lub skrzep krwi głodzi komórki mózgowe tlenu i umierają.

Jest to główna przyczyna niepełnosprawności w Wielkiej Brytanii, ponieważ często powoduje upośledzenie mowy, brak koordynacji i trudności w codziennych zadaniach.

Wcześniejsze badania nad witaminami B wykazały, że mogą one pomóc w zapobieganiu zawałom serca i udarom.

Badanie, zaprezentowane podczas Międzynarodowej Konferencji Udarów w San Antonio, wykazało, że szczurom z udarem niedokrwiennym podano niacynę, a ich mózgi wykazywały wzrost nowych naczyń krwionośnych.

„Wykiełkowały” one komórki nerwowe, co znacznie poprawiło ich funkcje neurologiczne.

"
0 xAwatar użytkownika
grzegorzadam
Posty: 12135
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 102
x 612
Podziękował: 29346 razy
Otrzymał podziękowanie: 18606 razy

Re: Witaminy z grupy B

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » środa 22 sty 2020, 21:08

cedric pisze:
wtorek 21 sty 2020, 18:29
mogą zaowocować nowym, niskim kosztem leczenia pacjentów po udarze.
dlatego żadnych takich tanich ''owoców'' nie będzie, mogę się założyć :D
0 x


czasem tak długo wpatrujemy się w zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które już dawno się otworzyły...

cedric
Posty: 6436
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 94
x 158
Podziękował: 4080 razy
Otrzymał podziękowanie: 10191 razy

Re: Witaminy z grupy B

Nieprzeczytany post autor: cedric » czwartek 23 sty 2020, 15:48

Naturalna B9 szybko ginie po róznych obróbkach. Poza tym zależy m.in. od b2

https://www.sott.net/article/188198-Fol ... amatically
"Kwas foliowy poprawi twoje samopoczucie dramatycznie

Henri Junttila
Wiadomości naturalne
Wt, 30 czerwca 2009 15:11 UTC
Kwas foliowy jest również znany jako witamina B9 lub folacyna. Jest rozpuszczalna w wodzie i niezbędny do wielu funkcji organizmu, takich jak wytwarzanie zdrowych krwinek czerwonych i zapobieganie anemii. Kwas foliowy ma wiele zalet; hamuje raka jelita grubego, zapobiega chorobom serca i jest korzystny dla kobiet w ciąży. Kwas foliowy jest bogaty w owoce, zielone warzywa liściaste, fasolę i orzechy, ale można go również kupić w postaci suplementów.

Kwas foliowy może pomóc alergikom

Coraz więcej faktów na temat kwasu foliowego jest potwierdzanych. Niedawno badacze z Centrum Dziecięcego Johnsa Hopkinsa stwierdzili, że osoby z wyższym poziomem kwasu foliowego we krwi miały mniej przeciwciał IgG, mniej zgłaszanych alergii, mniej świszczącego oddechu i mniejsze prawdopodobieństwo zachorowania na astmę. Wyniki pojawią się w The Journal of Allergy and Clinical Immunology. Naukowcy powiedzieli, że odkrycia wyraźnie wskazują, że kwas foliowy może rzeczywiście pomóc w regulacji odpowiedzi immunologicznej na alergeny i może zmniejszyć objawy alergii i astmy, ale nadal muszą dowiedzieć się, dlaczego tak się dzieje, zanim zaczną stosować suplementację kwasu foliowego w leczeniu metoda.

Może zapobiegać przedwczesnemu porodowi

Zespół amerykańskich i irlandzkich naukowców odkrył, że kobiety, które suplementowały kwas foliowy przez rok lub dłużej przed porodem, miały o 70% mniejsze ryzyko przedwczesnego porodu między 20 a 28 tygodniem ciąży. Naukowcy uważają, że kwas foliowy reguluje niektóre geny, które działają nieprawidłowo, powodując wczesny poród. Według badań, rok suplementacji kwasem foliowym zmniejszył ryzyko przedwczesnego porodu o 50 procent. Wyniki badania zostały przedstawione na początku 2008 r. Podczas dorocznego spotkania Society for Maternal-Fetal Medicine w Dallas w Teksasie w Stanach Zjednoczonych.

Przedawkowanie kwasu foliowego

Ryzyko toksyczności kwasu foliowego jest stosunkowo niskie. Instytut medycyny ustalił poziom 1 mg dla dorosłych. Badania wykazały, że wysoki poziom kwasu foliowego może zakłócać niektóre zabiegi antymalaryczne. Informacje te zasadniczo dotyczą suplementów; jeśli otrzymujesz kwas foliowy z owoców i warzyw, nie musisz się martwić, że dostaniesz za dużo.

streszczenie

Korzyści z kwasu foliowego są oczywiste. To tylko niektóre przykłady tego, co może dla Ciebie zrobić, ale ważne jest również, aby nie przesadzić. Jeśli jesz wystarczająco dużo owoców, warzyw, orzechów i fasoli, najprawdopodobniej dostajesz wystarczającą ilość kwasu foliowego i nie musisz go uzupełniać. Jeśli z drugiej strony czujesz, że skorzystasz, suplementy mogą być dobrym rozwiązaniem; nie każdy ma dostęp do wielu dobrych, świeżych produktów.

Źródła:

http://www.sciencedaily.com/releases/20 ... 065452.htm

Kwas foliowy może zaoferować ulgę alergiczną

Kwas foliowy może pomóc w zapobieganiu przedwczesnemu porodowi

O autorze

Henri Junttila jest przeciętnym Szwedem, uwielbia czytać i uczyć się wszystkiego, co ma związek z odżywianiem i rozwojem osobistym. Jego strona internetowa Colon Health zawiera informacje na takie tematy, jak oczyszczenie Candida, leczenie hemoroidów, łagodzenie zaparć, detoksykacja okrężnicy, czyszczenie okrężnicy, najlepsze produkty do czyszczenia okrężnicy i produkty do czyszczenia okrężnicy sprawdzone przez jego odwiedzających. Ze swoją dziewczyną pisze także blog Natural Skin Care."
0 xAwatar użytkownika
grzegorzadam
Posty: 12135
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 102
x 612
Podziękował: 29346 razy
Otrzymał podziękowanie: 18606 razy

Re: Witaminy z grupy B

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » poniedziałek 27 sty 2020, 16:57

Kwas foliowy dla kobiet w ciąży

Wszystkim kobietom będącym w ciąży obowiązkowo podaje się kwas foliowy bez sprawdzenia
czy nie mają zaburzeń metylacji MTHFR.


Ponieważ wiele osób takie zaburzenia ma, to w efekcie 30% do 40% płodów jest w różnym stopniu uszkadzana, konkretnie ich mózgi z uwagi na fakt, że

w postaci niezmetylowanej kwas foliowy jest szkodliwy.

A to może prowadzić np. do zespołu Downa.
viewtopic.php?f=17&t=1190&p=85584&hilit ... owy#p85584


edit:
cedric pisze:
poniedziałek 20 sty 2020, 08:36
http://tahomaclinic.com/2011/01/folic-acid/

Jak główny nurt przekonał nas, że potrzebujemy kwasu foliowego, a nie kwasu folinowego
............

Dlaczego więc kwas foliowy jest tak mocno zakorzeniony w społeczeństwie i profesjonalnym umyśle, jak witamina? Z tych samych powodów, dla których specjaliści z głównego nurtu, pisarze naukowi (którzy powinni wiedzieć lepiej) i większość opinii publicznej uważa, że ​​estrogen koński i estrogen ludzki to to samo.

Jest to połączenie niedbałego rozumienia biochemii i pewnej sprytnej psychologii wspieranej przez firmę patentową i promowanej przez nią.

....................


Jednak wraz z wiekiem nasze ciała coraz wolniej przekształcają kwas foliowy w przydatne metabolicznie foliany.

Prawdopodobnie dlatego naukowcy odkrywają, że kwas foliowy (nie kwas folinowy) jest związany ze spadkiem funkcji poznawczych u osób starszych.

Niektóre z tych badań wykazały znacznie
podwyższone poziomy niezmetabolizowanego (a zatem nieużytecznego) kwasu foliowego gromadzącego się w strumieniach krwi suplementowanych starszych osób.
viewtopic.php?f=16&t=1084&p=113258&hili ... ny#p113258

może jednak nie foliowy?
0 x


czasem tak długo wpatrujemy się w zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które już dawno się otworzyły...

cedric
Posty: 6436
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 94
x 158
Podziękował: 4080 razy
Otrzymał podziękowanie: 10191 razy

Re: Witaminy z grupy B

Nieprzeczytany post autor: cedric » poniedziałek 27 sty 2020, 17:52

@GA
Naturalny folian ulega łatwo zniszczeniu po obróbce termicznej, działaniu światła, podczas więdnięcia roslin. nazywany jest kwasem folinowym w przeciwieństwie do syntetycznego oksydowanego , dodawanego do żywności kwasu foliowego. Stąd często zamieszanie , o którym jest mowa.
0 xcedric
Posty: 6436
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 94
x 158
Podziękował: 4080 razy
Otrzymał podziękowanie: 10191 razy

Re: Witaminy z grupy B

Nieprzeczytany post autor: cedric » piątek 31 sty 2020, 15:25

Jeszcze dwa art. o B9 w ten sam deseń, ale ostrzegające , jak rządy chcą dbać o nasze zdrowie

https://www.sott.net/article/145967-Inc ... -dangerous

"Niejednoznaczne wnioski: kwas foliowy w chlebie jest niebezpieczny
Lucy Cockcroft
Telegraph UK
Śr., 31 października 2007 02:07 UTC
Naukowcy ostrzegają, że dodanie do chleba kwasu foliowego w celu zmniejszenia wad wrodzonych może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych.


© Adam, Inc.
Kwas foliowy (kwas foliowy) jest niezbędny do produkcji czerwonych krwinek i syntezy DNA (który kontroluje dziedziczność i służy do prowadzenia komórki w jej codziennych czynnościach). Kwas foliowy pomaga również we wzroście tkanek i funkcjonowaniu komórek. Ponadto pomaga zwiększyć apetyt w razie potrzeby i stymuluje tworzenie kwasów trawiennych.


Rząd rozważa, czy wzmocnić mąkę witaminą, jako sposób na zmniejszenie liczby rozszczepów kręgosłupa po tym, jak Agencja Norm Żywnościowych zatwierdziła ją na początku tego roku.

Ale naukowcy odkryli, że syntetyczny suplement może łatwo nasycić wątrobę i że organizm będzie miał trudności z jej rozkładem, co prowadzi do problemów zdrowotnych.

Wcześniejsze badania łączyły również niezmetabolizowany kwas foliowy we krwi ze zwiększonym ryzykiem raka jelit, prostaty i piersi.


Zespół z Instytutu Badań nad Żywnością, który przeprowadził najnowsze badanie, ostrzegł, że wątroba zalana kwasem foliowym uwolni go niestrawionego do krwi, co może powodować poważne problemy dla osób już w złym stanie zdrowia.

Wcześniej sądzono, że kwas foliowy rozkłada się w żołądku w taki sam sposób, jak naturalne formy substancji.

W artykule opublikowanym w British Journal of Nutrition naukowcy stwierdzili, że pełny wpływ wprowadzenia kwasu foliowego do żywności może stać się widoczny dopiero za 20 lat.

Dr Sian Astley z instytutu powiedział: „Wzmocnienie brytyjskiej mąki kwasem foliowym zmniejszyłoby częstość wad cewy nerwowej (takich jak rozszczep kręgosłupa).

„Jednak przy dawkach o połowę proponowanych w celu wzmocnienia w Wielkiej Brytanii wątroba staje się nasycona, a niezmetabolizowany kwas foliowy unosi się wkrwioobiegu.

„Może to powodować problemy u osób leczonych z powodu białaczki i zapalenia stawów, kobiet leczonych z powodu ciąży pozamacicznej, mężczyzn z rodzinnym rakiem jelit, osób z zablokowanymi tętnicami leczonych stentem (szyna wewnętrzna) oraz osób starszych ze słabą witaminą Status B. ”


Powiedziała, że ​​zwiększyło to również prawdopodobieństwo porodu mnogiego u kobiet poddawanych leczeniu in vitro. Kwas foliowy, występujący w wielu produktach spożywczych, w tym w zielonych warzywach liściastych, jest niezbędny dla kobiet w ciąży.

Ci, którzy nie mają dość, narażają się na poważne ryzyko urodzenia dziecka z rozszczepem kręgosłupa, stanem, który powoduje odsłonięcie części rdzenia kręgowego, powodując dożywotnią niepełnosprawność.

W Ameryce mąka została wzmocniona kwasem foliowym od 1996 roku, a zapadalność na rozszczep kręgosłupa spadła o ponad 20 procent.

W Wielkiej Brytanii od 700 do 900 ciąż rocznie cierpi na wady cewy nerwowej. Twierdzono, że chleb wzmacniający może zapobiec około 160.

Ale naukowcy ostrzegają również, że jeśli ludzie mają już dość w diety, to dodatkowa dawka może być szkodliwa. Kwas foliowy jest znany z tego, że karmi komórki rakowe i pomaga im rosnąć.

Przewiduje się, że dodanie większej ilości kwasu foliowego do narodowej diecie może doprowadzić do ponad 3000 nowych przypadków raka jelita grubego, wzrostu raka prostaty i narazić aż 150 000 starszych osób na ryzyko anemii i problemów z pamięcią.


W oświadczeniu Agencja Norm Żywnościowych stwierdziła, że ​​zalecenie dodania kwasu foliowego zostało wydane po „obszernej i solidnej naukowo ocenie”.

Stwierdzono: „Rada FSA nie zaleciłaby obowiązkowego wzmocnienia, gdyby dowody naukowe sugerowały, że dla niektórych grup istniałyby niedopuszczalne zagrożenia dla zdrowia.

„W ramach tego procesu komitet ekspertów złożony z naukowców rozważył dowody dotyczące niezmetabolizowanego kwasu foliowego i doszedł do wniosku, że dane u ludzi są niewystarczające, aby ocenić związane z tym ryzyko.

„Zbadali również szczegółowo potencjalne ryzyko raka dla niektórych grup wynikające z wysokiego spożycia kwasu foliowego”.

FSA dodała, że ​​zaleciła kontrole dobrowolnego wzmocnienia i jasne wytyczne dotyczące stosowania kwasu foliowego."

https://www.sott.net/article/145968-New ... mendations

'Nowe wytyczne zwiększają zalecenia dotyczące kwasu foliowego
Andre Picard
Globe and Mail
Niedz., 23 grudnia 2007 21:29 UTC
Kobiety w wieku rozrodczym powinny zwiększyć spożycie kwasu foliowego do pięciu miligramów dziennie, aby chronić przed powszechnymi wadami wrodzonymi, zgodnie z nowymi kanadyjskimi wytycznymi.

]Jest to 10-krotność poziomu w standardowych multiwitaminach i pięciokrotnie w porównaniu z większością witamin prenatalnych,[/u] ale eksperci twierdzą, że zmiana odzwierciedla najnowszą naukę. Zwiększenie spożycia, nawet wśród kobiet, które nie planują zajść w ciążę, może znacznie zmniejszyć częstość wyniszczających wad wrodzonych, takich jak rozszczep kręgosłupa, wrodzone choroby serca i nowotwory dziecięce, takie jak nerwiak niedojrzały.

„Dużemu bólowi serca można bardzo łatwo zapobiec” - powiedziała Vyta Senikas, zastępca wiceprezesa wykonawczego Society of Położników i Ginekologów Kanady. „Kobiety po prostu muszą przyjmować multiwitaminy zawierające nieco więcej kwasu foliowego”.

Wytyczne wydane wspólnie przez SOGC i Motherisk i opublikowane w dzisiejszym wydaniu Journal of Obstetrics and Gynecology of Canada również wymagają dodawania wyższych poziomów kwasu foliowego do komercyjnych produktów spożywczych.

Kanada od dawna jest liderem w dziedzinie usuwania wad wrodzonych, a jej program wzmacniania żywności i promowania suplementacji kwasu foliowego został skopiowany na całym świecie. Od 1998 r. Kanada obowiązkowo fortyfikowała białą mąkę, wzbogacony makaron i mąkę kukurydzianą.

Nowe wytyczne zalecają, aby poziomy kwasu foliowego w tych produktach były
zwiększono do 300 miligramów na każde 100 gramów, w porównaniu z obecnym standardem 140 miligramów.

Folian lub witamina B9 znajduje się w zielonych warzywach liściastych, takich jak szpinak
rośliny strączkowe, takie jak ciecierzyca i owoce, takie jak pomarańcze. Wersja syntetyczna, kwas foliowy, jest dodawana do komercyjnych produktów zbożowych i sprzedawana w postaci suplementów.

Obecnie zalecana dzienna porcja wynosi 0,4 miligrama i jeden miligram dla kobiet w wieku rozrodczym.

Ale badania wykazały, że większość kobiet nie otrzymuje wystarczającej ilości kwasu foliowego z diety i suplementów, aby chronić swoje dzieci, powiedział Gideon Koren, dyrektor programu Motherisk w szpitalu dla chorych dzieci w Toronto.

„Pięć miligramów zapobiegnie od 90 do 95 procent rozszczepu kręgosłupa i wielu innym wadom rozwojowym” - powiedział.

Jednak nowe wytyczne skierowane do lekarzy, położnych, farmaceutów, wychowawców seksu i urzędników zdrowia publicznego zalecają przyjmowanie suplementów przez wszystkie kobiety w wieku rozrodczym, nawet jeśli nie planują zajść w ciążę.

Jest tak, ponieważ prawie połowa ciąż jest nieplanowana, a kwas foliowy jest niezbędny w pierwszym miesiącu po zapłodnieniu - kiedy wiele kobiet nie jest jeszcze świadomych ciąży - ponieważ cewa nerwowa (która później staje się rdzeniem kręgowym) tworzy się w zarodku.

Chociaż wytyczne mają zastosowanie do wszystkich, zauważają, że są kobiety, które są szczególnie narażone na ryzyko posiadania dzieci z wadami wrodzonymi, i że należy je wyróżnić w celu uzyskania porady.

Obejmują one otyłe kobiety, cukrzyków, osoby nadużywające substancji oraz osoby, które nie mają stałej kontroli urodzeń. Szczególną uwagę należy zwrócić na osoby, które nie mogą spożywać zbóż, takie jak kobiety z celiakią lub stosujące schematy niskowęglowodanowe, takie jak dieta Atkinsa.

Około 5 procent dzieci w Kanadzie rodzi się z poważnymi wadami wrodzonymi.

Częstotliwość wad cewy nerwowej, takich jak rozszczep kręgosłupa, spadła o połowę od momentu rozpoczęcia fortyfikacji.

Nowe wytyczne sugerują, że dzięki zwiększeniu zużycia kwasu foliowego można ponownie zmniejszyć tę stawkę o połowę.

„Nie ma wątpliwości, że osiągnęliśmy duży postęp w Kanadzie, ale nadszedł czas, aby przenieść go na wyższy poziom” - powiedział dr Koren.

Powiedział, że rośnie liczba badań wskazujących, że odpowiednie poziomy kwasu foliowego, oprócz zmniejszenia rozszczepu kręgosłupa, mogą również zapobiegać niektórym formom raka dziecięcego, wadom serca, deformacjom kończyn, rozszczepowi podniebienia, wad rozwojowych dróg moczowych i wodogłowia.

Powiedział, że najłatwiejszym sposobem na uzyskanie odpowiedniego kwasu foliowego jest przyjęcie suplementu.

Większość witamin prenatalnych zawiera jeden miligram kwasu foliowego, ale jedna, PregVit folia 5, produkt Duchesnay Inc. z Montrealu, ma pięć miligramów.

„Możesz także kupić tabletki kwasu foliowego o masie pięciu miligramów. Są one dość tanie i są tego warte dla Twojego dziecka” - powiedział dr Koren."
0 xcedric
Posty: 6436
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 94
x 158
Podziękował: 4080 razy
Otrzymał podziękowanie: 10191 razy

Re: Witaminy z grupy B

Nieprzeczytany post autor: cedric » sobota 01 lut 2020, 19:58

https://www.sott.net/article/141619-Fol ... vels-study

"Kwas foliowy może obniżać poziom arsenu we krwi: badanie

Reuters
Sob., 13 października 2007 01:57 UTC
Nowe badanie w Bangladeszu wykazało, że kwas foliowy znajdowany w warzywach liściastych może drastycznie obniżyć poziom arsenu we krwi osób, które były narażone na długotrwałe działanie trucizny w wodach gruntowych.

Arsen jest toksyną naturalnie występującą w niektórych glebach i wodzie. Przewlekłe zatrucie arszenikiem występuje po długotrwałym narażeniu na taką skażoną wodę pitną i jest związane z rakami skóry, wątroby i pęcherza, zmianami skórnymi i chorobami sercowo-naczyniowymi.

Przewlekłe narażenie na arsen występuje u 100 milionów ludzi na całym świecie. Problem jest szczególnie poważny w Bangladeszu, gdzie od lat 70. XX wieku zainstalowano miliony płytkich kanalików w celu zapewnienia wody pitnej, która była uważana za bezpieczną do 1993 r., Kiedy to stwierdzono, że jest ona zanieczyszczona arsenem.

W badaniu finansowanym przez National Institute of Environmental Health Sciences (NIEHS) w amerykańskim National Institutes of Health (NIH) naukowcy odkryli, że spożywanie 400 mikrogramów kwasu foliowego dziennie zmniejsza całkowity poziom arsenu we krwi w populacji Bangladeszu o 14 procent.

Badanie zostało opublikowane w październikowym numerze American Journal of Clinical Nutrition.

Kwas foliowy to witamina B występująca w warzywach liściastych, owocach cytrusowych, fasoli i pełnych ziarnach. Kwas foliowy można również przyjmować jako suplement witaminy. W Stanach Zjednoczonych dodaje się go do mąki i innej wzbogaconej żywności.

Niedobór kwasu foliowego występuje jednak bardzo często w Bangladeszu.

„Suplementacja kwasu foliowego wzmocniła detoksykację arsenu do postaci, która jest łatwiej wydalana z moczem” - powiedziała Mary Gamble z Columbia University i główny autor badania.

„Wyniki tego badania sugerują, że prosta, tania interwencja żywieniowa może pomóc w zapobieganiu niektórym długoterminowym skutkom zdrowotnym związanym z narażeniem na arsen dla wielu zagrożonych populacji”.

Poziom arsenu w wodzie pitnej w niektórych częściach Bangladeszu sięga nawet 100-krotności limitu 10 mikrogramów na litr ustalonego przez Światową Organizację Zdrowia.

W badaniu 200 uczestników z niedoborem kwasu foliowego otrzymywało dzienną tabletkę 400 mikrogramów dziennie kwasu foliowego lub placebo przez dwanaście tygodni, a badacze pobierali próbki krwi i moczu na początku i na końcu badania.

Naukowcy stwierdzili, że potrzebne były dodatkowe badania w celu ustalenia optymalnej dawki i czasu trwania leczenia."
0 xcedric
Posty: 6436
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 94
x 158
Podziękował: 4080 razy
Otrzymał podziękowanie: 10191 razy

Re: Witaminy z grupy B

Nieprzeczytany post autor: cedric » czwartek 06 lut 2020, 20:48

Rola witaminy D3,B5 w zdrowym śnie i inne tematy. Artykuł mozna pokawałkować albo w całości odesłać wg rozdzielnika do odpowiednich działów.

https://articles.mercola.com/sites/arti ... e08ab2e1e6

"Witamina D i normalne bakterie jelitowe dla optymalnego snu
Analiza przeprowadzona przez dr. Josepha Mercola
  
02 lutego 2020 r
  

HISTORIA W SKRÓCIE
Niedobór witaminy D stał się epidemią w wielu częściach świata, ponieważ uczono nas, aby unikać słońca. Niższe poziomy witaminy D spowodowały dwie nieoczekiwane konsekwencje: słaby sen i niebezpieczną zmianę w mikrobiomie jelitowym
Witamina D jest potrzebna do produkcji acetylocholiny, neuroprzekaźnika, który pomaga dostać się do głębszych, leczących faz snu i kontroluje twój normalny paraliż podczas głębokiego snu
Niektóre witaminy z grupy B również odgrywają ważną rolę podczas snu. Na przykład B5 - kwas pantotenowy - wytwarza koenzym A, którego używasz do wytwarzania acetylocholiny
Jeśli jesteś zdrowy, masz w sobie cztery rodzaje bakterii jelitowych.

Bakterie te potrzebują twojej witaminy D do prawidłowego wzrostu,

a w zamian wytwarzają osiem witamin z grupy B, których potrzebujesz.

Bez wystarczającej ilości witaminy D zdrowe bakterie są zastępowane przez inne, które nie wymagają witaminy D, ale nie są w stanie wytworzyć witamin z grupy B, które trzeba normalnie mieć,aby spać

Najlepiej jest znormalizować mikrobiom jelitowy, aby bakterie jelitowe wytwarzały wszystkie witaminy z grupy B, których potrzebuje Twój organizm i mózg
Aby znormalizować mikrobiom jelitowy, utrzymuj poziom witaminy D powyżej 40 ng / ml i zażywaj B50 lub B100 (wszystkie osiem B po 100 mg każdy) przez trzy miesiące
W tym wywiadzie dr Stasha Gominak, neurolog i trener snu, wyjaśnia ciekawą synergię między niedoborem witaminy D, zmienionym mikrobiomem i złym snem.

Spotkałem Gominak w American College na dorocznym spotkaniu Advancement in Medicine w 2019 roku w Nashville. Jej wykład dotyczył sposobów na poprawę snu. Myślałem, że jestem świadomy większości z nich, ale zaskoczyło mnie połączenie między witaminą D a snem.

Badania Gominaka sugerują, że brak witaminy D powoduje upośledzenie zdolności pnia mózgu do normalnego snu. Do tej pory leczyła ponad 7 000 pacjentów swoim innowacyjnym podejściem do „naprawy snu”. Opublikowała również artykuły naukowe na temat swoich teorii.

Niedobór witaminy D związany z zaburzeniami snu
Początkowo Gominak nie interesowała się witaminą D. Była zafascynowana snem i próbowała dowiedzieć się, dlaczego tak wielu młodych i zdrowych pacjentów ma takie problemy ze snem. Wielu miało także bezdech senny. Z biegiem czasu stało się jasne, że większość z nich nie miała wystarczającej ilości snu z szybkim ruchem gałek ocznych (REM), ale nie było medycznej hipotezy wyjaśniającej dlaczego.

„Przeprowadziłam wiele badań snu u nastolatków i dzieci, z których większość to stosunkowo zdrowi ludzie”, mówi Gominak. „Nie mieli okropnego bezdechu sennego, ale wszyscy mieli znacznie mniej głęboki sen niż normalnie, a to głęboki sen pozwala nam leczyć i odpoczywać.

Narzekają na zmęczenie. Mają epilepsję. Mają codzienny ból głowy. Mają rzeczy, które są powiązane z naszą zdolnością do naprawy mózgu każdej nocy ”.

Po stwierdzeniu, że nie mają głębokiego snu, chciałem naprawić ich sen ORAZ ich problem neurologiczny. Niestety, prawie utknąłem przy użyciu tego, co mieliśmy w tym czasie: urządzenia do ciągłego dodatniego ciśnienia w drogach oddechowych (CPAP) dla tych, którzy mieli bezdech i pigułki nasenne dla osób z bezsennością.

To było bardzo niezadowalające dla mnie i pacjentów. Potem, całkiem przypadkowo, odkryłam, że jeden z moich młodych pacjentów z bólem głowy, który był bardzo zmęczony i absolutnie nie miał głębokiego snu w swoim badaniu snu… miał niedobór witaminy B12.

Zaczęłam sprawdzać poziomy witaminy B12 u wszystkich pacjentów, którzy mieli nienormalny sen. W końcu zmierzyłam również poziom witaminy D. Z biegiem czasu stało się jasne, że poziom witaminy D u wszystkich jest niski. To samo w sobie nie wystarczyło, by się ekscytować, ale ekscytujące było to, że w obszarach pnia mózgu było wiele artykułów pokazujących receptory witaminy D, które kontrolują naszą zdolność do wchodzenia i wychodzenia z faz snu.

Część mózgu zwana pniem mózgu zawiera nasz zegar snu i komórki, które nas paraliżują, abyśmy mogli leczyć. Obszary te są pokryte receptorami witaminy D. Zostało to opublikowane w latach 80., ale nikt nie zwrócił na to uwagi.

Jak zauważa Gominak, wykazano również, że witamina D moduluje hibernację u zwierząt, ale witamina D nie jest rozpoznawana ze względu na jej wpływ na sen ludzki.

Oprócz pracy Waltera Stumpfa, naukowca, który opublikował oryginalne artykuły na temat wpływu witaminy D na hibernację, sen i metabolizm, Gominak przeprowadziła dwuletnie badania, w których stwierdził, że różnego rodzaju zaburzenia snu, nie tylko bezdech senny, są powiązane z niedobór witaminy D i można go poprawić poprzez staranne uzupełnienie. Wyjaśnia, że ​​śledzimy sen w domu poprzez pomiar paraliżu podczas snu:

„Teraz używamy do mierzenia snu za pomocą urządzeń do śledzenia snu:„ Kiedy jesteśmy sparaliżowani? ”Ponieważ jedyny czas, kiedy jesteśmy sparaliżowani, to kiedy jesteśmy w głębokim śnie,sen wolnofalowy lub sen REM.

Najważniejszą częścią stosowania witaminy D jest witamina D i inne składniki tworzą razem acetylocholinę. Acetylocholina jest neuroprzekaźnikiem, który pozwala nam prawidłowo kontrolować. ”


Korzystanie z urządzenia Fitness Tracker do śledzenia cyklu snu
Dziś wielu jej pacjentów korzysta z monitorów sprawnościowych, które śledzą sen, takich jak Fitbit lub pierścień Oura, z których oba mogą mierzyć głęboki sen wolnofalowy, który jest jedną z faz snu, podczas której ciało jest sparaliżowane.

„O ile wiem, pomiary ruchu stosowane w większości tych urządzeń śledzących są dość dokładne”, mówi. To powiedziawszy, odradzam korzystanie z Fitbit z dwóch głównych powodów.

Przede wszystkim emituje zielone światło, które może zakłócać jakość snu. Po drugie, firma Fitbit została niedawno kupiona przez Google, która czerpie dane dotyczące zdrowia i kondycji z tych urządzeń dla własnego zysku. Myślę, że pierścień Oura jest ogólnie lepszym urządzeniem i nie ukradnie twoich danych osobowych.

Witaminy b i sen
Jednak witamina D i B12 nie są jedynymi składnikami odżywczymi mogącymi wpływać na sen. Pod koniec dwuletniego badania prowadzonego przez Gominak, w którym zastosowano witaminę D i B12, większość pacjentów znów zaczęła się pogarszać. Ich sen zaczął się pogarszać i odczuwali większy ból.

Pacjentka podarowała jej książkę opisującą zastosowanie witaminy B5 (kwasu pantotenowego) w leczeniu reumatoidalnego bólu stawów. „Nie bardzo interesowały mnie witaminy”, przyznaje Gominak, ale w końcu przeczytała książkę. To, co w końcu zainteresowało ją, to fakt, że suplementacja B5 przyczyniła się do poprawy snu pacjentów z reumatyzmem.

Badania wykazały, że po zablokowaniu B5 u pacjentów wystąpią cztery wyraźne objawy w ciągu dwóch tygodni: pieczenie dłoni i stóp, dziwny marionetkowy chód, problemy żołądkowo-jelitowe i bezsenność. Jednak, jak odkryła Gominak i dziesiątki jej pacjentów, zbyt wiele może również powodować problemy.


Podczas przyjmowania 400 miligramów (mg) kwasu pantotenowego i jednej kapsułki dziennie B100 (suplementu B, który zawiera wszystkie osiem witamin z grupy B), wyniki bólu i zaburzenia snu gwałtownie wzrosły. Wielu narzekało, że czuje się „ożywiony” i nie może zasnąć.

„Uświadomiłem sobie, że właśnie pogorszyłem wszystko w moim śnie, biorąc zalecaną dawkę kwasu pantotenowego”, mówi Gominak, „więc zatrzymałem 400 mg [B5] i [wziąłem] właśnie B100, który ma 100 mg kwasu pantotenowego . ”


W ciągu nocy zauważyła wyraźną zmianę. Ból zniknął, a sen się poprawił. Pacjenci, którzy dokonali tej samej zmiany, zgłosili podobne wyniki. Wszystko to sugeruje, że wiele nie wiemy o właściwej dawce wielu witamin. Co więcej, dalsze badania doprowadziły ją do sformułowania hipotezy, że witaminy B naprawdę powinny być wytwarzane w jelitach przez bakterie jelitowe.

„Jeśli myślisz o zwierzętach, które leżą w ziemi przez cztery lub sześć miesięcy, takich jak niedźwiedzie, to wyraźnie… nie jedzą codziennie, [jeszcze] potrzebują źródła witaminy B [witaminy] każdego dnia. Oznacza to, że mikrobiom [jest] ważnym… źródłem Bs…

Przed latami 80. XX wieku istniała bardzo dobra wiedza na temat witamin z grupy B… Okazuje się, że istnieją magazyny dla organizmu z grupy B. Istnieją źródła B6, B5, tiaminy i witaminy C.

Próbowałem wytłumaczyć, dlaczego znów poczuliśmy się lepiej. Może podając witaminę D poprawiłem ich sen i pomogłem im dokonać więcej napraw. Ale kiedy przeprowadzali więcej napraw, zużyli zapasy witamin z grupy B. ”

Najważniejsza rola bakterii jelitowych
Gominak przypuszczała, że ​​część problemu polegała na tym, że z jakiegoś powodu bakterie jelitowe jej pacjentów nie wytwarzały prawidłowo witamin z grupy B, co spowodowało niedobór. Samo dodanie witaminy D tego nie rozwiązuje. „Zakładałam, że witamina D jest czynnikiem wzrostu dla bakterii, a kiedy ją podam, wrócą” - powiedziała - „ale nie zrobiły tego”.

Jak wyjaśniła Gominak, istnieją cztery gatunki bakterii jelitowych, które wytwarzają osiem witamin z grupy B, i działają one symbiotycznie, karmiąc się nawzajem tymi witaminami z grupy B. Kiedy działają optymalnie, otrzymujesz wszystkie witaminy z grupy B, których potrzebuje twoje ciało, a kiedy masz odpowiednią dawkę, twój sen również zostanie zoptymalizowany.

Niestety, choć wiemy teraz, że poziom witaminy D we krwi między 60 nanogramami na mililitr (ng / ml) a 80 ng / ml jest idealny, nadal nie wiemy, jaki jest idealny poziom B5. Pomiary krwi również wydają się być niedokładne, ponieważ nie odzwierciedlają twoich zapasów.

„W B5 jest też coś bardzo osobliwego i interesującego” - mówi Gominak. „Mamy teraz ogromną wiedzę na temat wchłaniania B5. Istnieje pompa, która pompuje kwas jelitowy, biotynę i kwas pantotenowy z jelit. Dokładnie ta sama pompa służy do pompowania B5 do płynu mózgowo-rdzeniowego.

Interesująca część tego, że [kiedy] trafia do głowy, staje się koenzymem A, który następnie pomaga wytworzyć acetylocholinę. Jedną z tajemniczych rzeczy dla mnie było: „Dlaczego pacjenci potrzebują 100 mg, kiedy ... każda publikacja mówi, że 400 mg to odpowiednia dawka kwasu pantotenowego? ”

Oczywiście ja i moi klienci jesteśmy w innym miejscu. To sugerowałoby, że obecność witaminy D w mózgu w jakiś sposób zmienia to, co się dzieje [z witaminą B5] ”.

Znaczenie acetylocholiny
Jak wyjaśnia Gominak, w nadnerczach B5 wytwarza kortyzol. W mózgu wytwarza acetylocholinę - najpierw poprzez włączenie do koenzymu A, który jest dawcą grupy acetylowej, która wytwarza cholinę „acetylową”. Po dodaniu do mieszanki enzymu acetylotransferazy choliny otrzymujesz acetylocholinę i właśnie tam pojawia się witamina D.

W jądrze siatkowatym wzgórza znajdują się receptory witaminy D, a witamina D jest związana z aktywacją siatkową - częścią mózgu w fazie uśpienia. Kiedy witamina D wchodzi do jądra, wyraża acetylotransferazę choliny. Innymi słowy, witamina D jest jednym z trzech składników, które muszą się łączyć, aby wytworzyć acetylocholinę.

Będziesz także potrzebował surowca, choliny, aby wyprodukować wystarczającą ilość acetylocholiny. Cholina jest zwykle uzyskiwana z dietya zwierecej. Najwyższe stężenie występuje w żółtkach, co jest jednym z powodów, dla których jem pięć jaj dziennie. Ważne jest, aby pozyskiwać jaja od wysokiej jakości ekologicznie hodowanych kurczaków. Wychowuję własne kurczaki, ale jeśli nie, zdobądź je od kogoś, kto to robi lokalnie.

Acetylocholina ma wiele ważnych funkcji. Na początek działa na ciebie twój przywspółczulny układ nerwowy, a wiele publikacji wykazało, że osoby z zaburzeniami snu lub inne choroby mają nadmierny ton współczulny, co z kolei powoduje podwyższony poziom adrenaliny i noradrenaliny, które wskazują na stres.

Według Gominak posiadanie podwyższonego napięcia współczulnego może być faktycznie wynikiem niedoboru acetylocholiny. Co więcej, acetylocholina przyczynia się do utrzymania czujności w ciągu dnia i pozwala zasnąć i przejść przez różne etapy snu w nocy. To także część tego, co pozwala sparaliżować twoje ciało podczas głębokiego snu. Jednak nikt nigdy nie bierze pod uwagę acetylocholiny podczas badania zaburzeń snu.

„Okazuje się, że nie mamy żadnych leków na acetylocholinę. Nie ma żadnych oprócz nikotyny ”, mówi. „Acetylocholina ma receptory nikotynowe lub receptory muskarynowe istnieje wiele powiązań między receptorami nikotynowymi acetylocholiny a chorobą neurologiczną”.

Zespół deficytu uwagi (ADD) i zespół hiperaktywności z deficytem uwagi (ADHD) stały się epidemią w ostatniej dekadzie, a badania pokazują, że receptory nikotynowe acetylocholiny w płatach czołowych są odpowiedzialne za kierowanie naszą uwagą i skupieniem w ciągu dnia.

Potem w nocy włącza się „przełącznik” i zasypiamy. Co ciekawe, przejście do sparaliżowanego snu wymaga tej samej substancji chemicznej, która pozwala nam pozostać przytomnym i skoncentrowanym, a mianowicie acetylocholiny. Według Gominaka, gdy poziom witaminy D i B się unormuje, twój mózg jest w stanie rozpocząć naprawę szkód, które zostały poniesione w latach słabego snu.

W wyniku zwiększonych napraw pacjenci często śpią dłużej niż osiem godzin i pozostają w głębokim śnie REM dłużej niż zwykle, ponieważ jest to faza, podczas której następuje naprawa i regeneracja komórek.

Bez głębokiego snu twoje ciało po prostu nie może wykonać koniecznej naprawy komórkowej w celu utrzymania zdrowia, co jest jednym z powodów, dla których zaburzenia snu mogą mieć tak szeroki wpływ na zdrowie.

Co stanowi zdrowy mikrobiom?
Co ciekawe, Gominak odkryła, że im więcej śpisz, tym więcej witamin z grupy B. Co sprowadza nas z powrotem do mikrobiomu w jelitach. Gominak przytacza artykuł z 2015 r., W którym postuluje się, że posiadanie zdrowego mikrobiomu polega na posiadaniu mikrobiomu, który wytwarza osiem witamin z grupy B.

Aby zoptymalizować mikrobiom jelitowy, Gominak zaleca poziom witaminy D powyżej 40 ng / ml i przyjmowanie suplementu B50 lub B100 przez trzy miesiące. Pomoże to twojemu mikrobiomowi „odrosnąć”, dzięki czemu sam wyprodukuje idealną ilość witamin z grupy B.

„Jeśli nigdy nie pozwolisz, aby Twój D spadł poniżej 40, nigdy więcej go nie stracisz. Takie jest moje przekonanie ”, mówi. Co więcej, normalizacja mikrobiomu pozwoli również twojemu ciału chronić się przed obcymi najeźdźcami, wytwarzając naturalne antybiotyki. Gominak wyjaśnia:

„Jedną z naprawdę ważnych koncepcji posiadania normalnego mikrobiomu jest to, że nie dotyczy to tylko jelita cienkiego i jelita grubego. Właściwie pachnę inaczej, odkąd wrócił mój mikrobiom. Obejmuje wszystkie części twojego ciała. Literatura jest naprawdę mocna, aby wysunąć argument, że jesteśmy podobni do postaci Charlesa Schultza „Pig-Pen”.

Chodzimy w tej chmurze bakterii, wirusów i grzybów, które pokrywają nas - w nosie, w jamie ustnej, w naszej skórze, we włosach, wokół nas - i że te organizmy chronią nas przed infekcjami. Tworzą chemikalia, które zabijają ich konkurentów. Podtrzymują Clostridium difficile w naszym ciele.

Jedną z rzeczy, które udało mi się zobaczyć, jest to, że moi klienci nadal mogą przyjmować antybiotyki. W rzeczywistości odtworzą swój mikrobiom normalnie, dopóki utrzymają swoją [witaminę] D powyżej 40 ng / ml, odrosną. Osobiście uważam, że dodatek został zaprojektowany w taki sposób, aby był małą biblioteką wszystkich bakterii.

Nie dlatego, że nie wierzę, że antybiotyki zmieniają to, co się tam dzieje. Absolutnie tak. Jednak nie sądzę, że musimy się ich tak bać. W celu ulepszenia mikrobiomu proponuje się obecnie dwie rzeczy:

Jednym z nich są probiotyki. Ja osobiście ich użyłam… Myślę, że są one trochę bezwartościowe. Gdyby zadziałały, zjadłbyś je przez miesiąc, a potem byłbyś samowystarczalny do końca życia.

[Drugi dotyczy] karmienia bakterii… Kiedy już będziesz mieć normalną czwórkę [cztery rodzaje bakterii, które wytwarzają osiem witamin z grupy B], tak naprawdę robimy to, karmiąc bakterie.

. Karmimy bakterie, a następnie bakterie nas karmią. Nie tak na to patrzyliśmy. Powiedziałbym, że cała literatura mówiąca o wpływie diety na to, co żyje w nas, jest absolutnie kluczowa. To nie jest tak: „Po prostu bierzesz te witaminy i wszystko się naprawia”. To nie jest takie proste z długiej perspektywy. ”

Sprawa żywności ekologicznej
Jeśli chodzi o dietę, ważne jest, aby jeść ekologiczne z dwóch głównych powodów. Jednym z nich jest to, że większość antybiotyków nie jest podawana ludziom. Są one podawane zwierzętom, a stosowanie antybiotyków w produkcji żywności jest głównym czynnikiem napędzającym bakterie oporne na antybiotyki.

Większość żywności nieorganicznej jest również zanieczyszczona glifosatem, który może zdziesiątkować bakterie jelitowe i wpłynąć na funkcję mitochondriów. Pojawiają się nowe dowody, że funkcja mitochondriów jest tak naprawdę rdzeniem zdrowia i przewlekłej choroby zwyrodnieniowej.

Mitochondria to prymitywne bakterie w twoich komórkach, na które wpływ mają antybiotyki, a glifosat ma również działanie antybiotyczne. Chociaż istnieje wiele strategii, które można zastosować do zwiększenia biogenezy mitochondriów, ważne jest, aby na początku zminimalizować uszkodzenia.

Ciekawy artykuł2 opublikowany online 16 stycznia 2020 r. W czasopiśmie Journal of Steroid Biochemistry and Molecular Biology rzuca także światło na synergistyczne działanie witaminy D i melatoniny w celu ochrony zdrowia mitochondriów i zapewnienia prawidłowego funkcjonowania. Jak zauważono w tym artykule:

„Ścieżki biosyntezy witaminy D i melatoniny są odwrotnie powiązane w stosunku do ekspozycji na słońce. Niedobór tych cząsteczek jest związany między innymi z patogenezą chorób sercowo-naczyniowych, w tym nadciśnienia tętniczego, chorób neurodegeneracyjnych, zaburzeń snu, chorób nerek, raka, zaburzeń psychicznych, chorób kości, zespołu metabolicznego i cukrzycy.

Podczas starzenia przyjmowanie i skórna synteza witaminy D, a także endogenna synteza melatoniny są niezwykle wyczerpane, dlatego wytwarzają stan charakteryzujący się wzrostem stresu oksydacyjnego, stanem zapalnym i dysfunkcją mitochondriów.

Obie cząsteczki biorą udział w homeostatycznym funkcjonowaniu mitochondriów. Biorąc pod uwagę obecność specyficznych receptorów w organelli, antagonizm układu renina-angiotensyna-aldosteron (RAAS), zmniejszenie reaktywnych form tlenu (ROS), w połączeniu ze zmianami w autofagii i apoptozie, między innymi właściwości przeciwzapalne mitochondria stają się ostatnim wspólnym celem dla melatoniny i witaminy D. ”

Zoptymalizuj swój sen, aby poprawić swoje zdrowie
Wyjaśnijmy: nie mówimy, że suplementy witaminy D i B są magicznymi pociskami, które naprawią każdy problem ze snem. Twoja higiena snu zależy również od kilku innych podstawowych czynników, takich jak ograniczenie ekspozycji na niebieskie światło w nocy i upewnienie się, że dostaniesz ekspozycję na światło słoneczne w najjaśniejszej części dnia.

To powiedziawszy, niedobór witaminy D i kwasu pantotenowego może odgrywać znaczącą rolę, jeśli nadal masz problemy ze snem po zajęciu się podstawowymi czynnikami.

„Rzeczy, które mam na mojej stronie, to rzeczy, które zostały przeoczone… Istnieją setki stron, które opowiedzą o rytmach dobowych, zabierając siły elektromagnetyczne w twojej sypialni i niebieskie światło.

To nie tak, że to, co mam, to być wszystkim, koniec wszystkim. Chodzi o to, że jest to naprawdę ważny kawałek, który musisz tam ustawić. Zdarza mi się również myśleć, że łączy epidemię zaburzeń snu z przyrostem masy ciała i IBS. ”

W swojej praktyce Gominak widziała, jak pacjenci wracają do zdrowia z różnych problemów, od problemów żołądkowo-jelitowych po anemię, gdy ich mikrobiom jelitowy został znormalizowany za pomocą witaminy D i tymczasowego stosowania witamin z grupy B.

Ponownie pamiętaj, że po przywróceniu mikrobiomu jelitowego, przyjmowanie dużych dawek witamin z grupy B może wywołać wstrząs i wywołać bezsenność, ponieważ organizm sam wytwarza odpowiednią ilość. W tym momencie nadmiar kończy się efektem podobnym do amfetaminy, który nie pozwala ci zasnąć.

„Ja osobiście uważam, że odzyskanie mikrobiomu u większości osób bardzo chorych jest [krokiem]. A potem muszą mieć jakąś suplementację, nie ogromne dawki, ale trochę suplementacji przez rok lub dwa później. A potem miej otwarty umysł na fakt, że w końcu dotrzesz do miejsca, w którym nie musisz uzupełniać większości rzeczy, chyba że masz szczególną słabość genetyczną ”.

Więcej informacji
Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź stronę internetową Gominak, drgominak.com. W „Podstawach szybkiego startu” znajdziesz ogólny zarys jej protokołu RightSleep. Również na stronie głównej możesz kupić skoroszyt, który pomoże ci przejść przez jej protokół w ciągu roku.

„Witryna jest poświęcona temu, dlaczego” - mówi. „Jestem bardzo zainteresowana dlaczego. Widziałam, jak te rzeczy przydarzyły się moim pacjentom. Nie moga tego wymyślić. Nie znają się. Nie mają nawet tej samej choroby, ale wszyscy mówią mi to samo.

Oznacza to, że podstawową prawdą jest zawsze to, co pacjent mówi o swoim ciele. A potem moim zadaniem jest sprawdzić, czy mogę znaleźć naukowe wyjaśnienie tego na zwierzętach i innych ludziach.

Mam dużo materiałów pisemnych. Mam darmowe filmy ... Mam skoroszyt, który możesz kupić. Oferuję również sesje jeden na jeden… Myślę, że wiele osób, które nie są tak naprawdę bardzo chore i chcą po prostu dodać to do swojego schematu zdrowia, może to zrobić z pomocą skoroszytu. W każdym razie taki jest zamiar.

Muszę też skomentować, że kiedy poprawisz się z punktu widzenia mikrobiomu D, wszyscy chcemy, aby być zdrowym i mieć długie życie. Sen jest jednym z czterech podstawowych filarów: sen, dieta, ćwiczenia i duchowość.

Nie możesz tak naprawdę żadnego z nich skrócić i być szczęśliwą, w pełni zdrową, zadowoloną osobą. Nie spędzam dużo czasu na rozmowach o innych częściach, ale są one również bardzo ważne ”.
0 xcedric
Posty: 6436
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 94
x 158
Podziękował: 4080 razy
Otrzymał podziękowanie: 10191 razy

Re: Witaminy z grupy B

Nieprzeczytany post autor: cedric » sobota 29 lut 2020, 12:02

B6
https://szaregeny.pl/pirydoksynozaleznosc/
Pirydoksynozależność
Obrazek
0 xcedric
Posty: 6436
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 94
x 158
Podziękował: 4080 razy
Otrzymał podziękowanie: 10191 razy

Re: Witaminy z grupy B

Nieprzeczytany post autor: cedric » środa 11 mar 2020, 08:13

https://lifegivingstore.com/ray-peat-on-niacinamide/

"Ray Peat On Witamina B3 - Niacynamid

26 sierpnia 2019 r. | 0
Ray Peat na Witaminie B3 - Niacynamid
Ray Peat napisał wiele na temat uzdrawiającego działania niacynamidu. W tym artykule zbierzemy wszystkie cytaty na temat niesamowitych właściwości niacynamidu, których Ray Peat dotykał przez lata.

„Niacynamid jest składnikiem odżywczym, który hamuje uwalnianie kwasów tłuszczowych, a także aktywuje aktywność fagocytarną i obniża fosforan. Chroni przed rozwojem blizn po urazach rdzenia kręgowego, ułatwia powrót do zdrowia po urazowym uszkodzeniu mózgu i ogólnie przyspiesza gojenie. Chociaż ogólnie wspiera odporność, chroni przed autoimmunizacją. Może powodować dojrzewanie lub rozpad komórek nowotworowych, ale przedłuża życie replikowanych komórek hodowlanych i chroni przed ekscytotoksycznością.


Potrzebne ilości wydają się duże, jeśli niacynamid jest uważany za „witaminę B3”, ale należy to uznać za czynnik, który rekompensuje naszą niefizjologiczną ekspozycję na nieodpowiednie tłuszcze. Aspiryna i witamina E to inne naturalne substancje, które działają terapeutycznie w „nienaturalnie” dużych ilościach z powodu naszego ciągłego narażenia na wysoce nienasycone pochodzące z roślin tłuszcze n-3 i n-6 ”.

Ray Peat
„Glukoza i niacynamid ściśle współpracują ze sobą oraz z hormonem tarczycy w utrzymaniu i naprawie komórek i tkanek. Kiedy brakuje jednego z tych czynników wytwarzających energię, zmiany funkcji komórek - rodzaj stanu przedzapalnego - aktywują procesy korekcyjne. ”

Ray Peat
„Niacynamid, jedna z witamin z grupy B, dostarcza energię do układu mitochondrialnego. Pod wpływem stresu i silnego pobudzenia komórki marnują niacynamid NADH, ale sam niacynamid ma uspokajające działanie przeciwzapalne, a niektóre jego działania przypominają hormon. Estrogen ma tendencję do zakłócania tworzenia niacyny z tryptofanu. Tryptofan zamiast tworzyć uspokajającą niacynę (kwas pirydynokarboksylowy), może być skierowany na tworzenie pobudzającego kwasu chinolinowego (kwas pirydyno-dikarboksylowy) przez wielonienasycone tłuszcze. Wzbudzenie musi być w równowadze z zasobami energetycznymi komórki, a niacynamid może pełnić wiele funkcji ochronnych, zmniejszając pobudzenie, zwiększając produkcję energii i stabilizując układy naprawcze. Statystyka pobudzenia i rodzaj metabolizmu energetycznego są kluczowymi czynnikami w zarządzaniu funkcjami komórek i przetrwaniem. ”

Ray Peat
„Chociaż jest to problem ekologiczny, możliwe jest zmniejszenie szkód poprzez unikanie wielonienasyconych tłuszczów i wielu toksyn, które z nimi współdziałają, jednocześnie zwiększając glukozę, niacynamid, dwutlenek węgla i inne czynniki, które wspierają metabolizm wysokoenergetyczny, w tym odpowiednią ekspozycję na światło o dużej długości fali i unikanie szkodliwego promieniowania. Dopóki obecne są czynniki ochronne, zwiększone ilości czynników ochronnych, takich jak progesteron, tarczyca, cukier, niacynamid i dwutlenek węgla, można stosować terapeutycznie i zapobiegawczo. ”

Ray Peat
„W niektórych publikacjach, w których twierdzi się, że resweratrol wydłuża czas życia, doniesiono, że niacynamid wywierał przeciwny efekt, tłumiąc Sir2, gen długowieczności i skracając długość życia organizmu. Aby umieścić swoje twierdzenia w kontekście, warto przyjrzeć się różnorodnym eksperymentom obejmującym leczenie niacynamidem.
Chroni nerwy, komórki naczyniowe, komórki wytwarzające insulinę w trzustce i wiele innych rodzajów komórek przed śmiercią komórkową spowodowaną brakiem tlenu, ekscytotoksycznością, endotoksyną oraz różnorodnymi stresorami i toksynami. (Niacynamid działa na wiele sposobów jako negacja resweratrolu; na przykład resweratrol zaburza zdolność komórek beta do wydzielania insuliny [Szkudelski, 2007]).
Niacynamid chroni oddychanie mitochondrialne przed wieloma czynnikami związanymi z wiekiem, które mogą uszkadzać mitochondria i zmniejszać produkcję energii. Lipopolisacharyd, bakteryjna endotoksyna, zwiększa produkcję wolnorodnikowego tlenku azotu, prowadząc do wydzielania mediatorów zapalnych i tłumienia wytwarzania energii przez mitochondria. Efekty te są blokowane przez niacynamid (Fukuzawa, i in., 1997). Ograniczenie kalorii chroni również oddychanie mitochondrialne u drożdży (Lin i in., 2002) i szczurów (Broderick i in., 2002) „Replikatywną długość życia” ludzkich komórek in vitro wydłuża się przez leczenie niacynamidem (Kang i in. ., 2006).


W eksperymencie z ludzkimi keratynocytami in vitro resweratrol działał odwrotnie, zmniejszając ich zdolność do podziału (Blander i in., 2009). Zgodnie z definicjami „starzenia się” stosowanymi przez zwolenników teorii szybkości życia, eksperyment ten sugeruje, że resweratrol powoduje przedwczesne starzenie się. Estrogen ma podobny wpływ na keratynocyty. Resweratrol, tlenek azotu i estrogen, w przeciwieństwie do niacynamidu, hamują oddychanie mitochondrialne. Resweratrol hamuje tworzenie progesteronu (Chen i in., 2007), który jest syntetyzowany w mitochondriach. ”

Ray Peat
„Niacynamid, zmniejszając lipolizę, byłby kolejnym środkiem zapobiegającym infuzji
środek wspomagający, który może pomóc przerwać procesy zwyrodnieniowe zainicjowane przez wystawienie na działanie promieniowania.

Ray Peat
„Leczenie” zmęczenia wewnątrzkomórkowego polega na normalizacji metabolizmu tarczycy i sterydów oraz na diecie zawierającej sok owocowy, mleko, niektóre jaja, wątrobę i żelatynę, zapewniającej odpowiednią zawartość wapnia, potasu, sodu i magnezu oraz przy użyciu suplementów niacynamidu , w razie potrzeby aspiryna i dwutlenek węgla. ”

Ray Peat
„Niacynamid, obniżając wolne kwasy tłuszczowe i regulując układ redoks, wspomagając utlenianie cukru, jest użyteczny w całym spektrum chorób zwyrodnieniowych metabolicznych”.

Ray Peat
„Te same proste terapie metaboliczne, takie jak tarczyca, progesteron, magnez i dwutlenek węgla, są odpowiednie dla wielu różnych pozornie różnych chorób. Inne substancje biochemiczne, takie jak adenozyna i niacynamid, mają bardziej specyficzne działanie ochronne, dalej w „kaskadowym” działaniu stresu. ”

Ray Peat
„Hormon tarczycy, witaminy A i E, niacynamid (w celu zahamowania lipolizy ogólnoustrojowej), magnez, wapń, progesteron, cukier, tłuszcze nasycone i żelatyna przyczyniają się w podstawowy sposób do zapobiegania stanom zapalnym, które ostatecznie prowadzą do chorób amyloidowych. Niedobór zwyrodnieniowych chorób mózgu w populacjach na dużych wysokościach jest zgodny z ochronną rolą dwutlenku węgla. ”

Ray Peat
„Eliminacja wielonienasyconych tłuszczów z diety jest niezbędna, aby ostatecznie ograniczyć efekt obserwatora. Aspiryna i kwas salicylowy mogą blokować wiele rakotwórczych skutków PUFA. Nasycone tłuszcze mają różnorodne działanie przeciwzapalne i przeciwnowotworowe. Niektóre z tych efektów są bezpośrednie, inne są wynikiem blokowania toksycznych efektów PUFA. Pomocne jest zapobieganie krążeniu przechowywanych nienasyconych tłuszczów we krwi, ponieważ eliminacja ich z tkanek po zmianie diety zajmuje lata. Niacynamid hamuje lipolizę. Unikanie nadprodukcji lipolitycznej adrenaliny wymaga odpowiedniego hormonu tarczycy i dostosowania diety w celu zminimalizowania wahań cukru we krwi. ”

Ray Peat
„Cechy metabolizmu stresu obejmują wzrost hormonów stresu, mleczanu, amoniaku, wolnych kwasów tłuszczowych i syntezę tłuszczu oraz zmniejszenie dwutlenku węgla. Czynniki, które obniżają hormony stresu, zwiększają dwutlenek węgla i pomagają obniżyć krążące wolne kwasy tłuszczowe, mleczan i amoniak, obejmują witaminę B1 (w celu zwiększenia CO2 i zmniejszenia mleczanu), niacynamid (w celu zmniejszenia wolnych kwasów tłuszczowych), cukier (w celu redukować kortyzol, adrenalinę i wolne kwasy tłuszczowe), sól (w celu obniżenia adrenaliny), hormon tarczycy (w celu zwiększenia CO2). Witaminy D, K, B6 i biotyna są również ściśle zaangażowane w metabolizm dwutlenku węgla. Niedobór biotyny może powodować tlenową glikolizę ze zwiększoną syntezą tłuszczu (Marshall, i in., 1976). ”

„To magazynowany PUFA, uwalniany przez stres lub głód, spowalnia metabolizm. Niacynamid pomaga obniżyć wolne kwasy tłuszczowe, a dobre odżywianie pozwoli wątrobie powoli detoksykować PUFA, jeśli nie zostanie zalany dużą ich ilością. Niewielka ilość oleju kokosowego przy każdym posiłku zwiększy zdolność utleniania tłuszczu, chwilowo zatrzymując działanie przeciwtarczycowe PUFA. Aspiryna to kolejna rzecz, która zmniejsza związany z stresem wzrost wolnych kwasów tłuszczowych, stymulując metabolizm. Przyjmowanie suplementu tarczycy jest uzasadnione, dopóki stosunek tłuszczów nasyconych do PUFA wynosi około 2 do 1 ”.

Ray Peat
„Konkurencję między kwasami tłuszczowymi a glukozą, zwaną„ cyklem Randle ”od około 50 lat, można zastosować w leczeniu cukrzycy i innych problemów zwyrodnieniowych / stresu poprzez dostosowanie diety lub stosowanie suplementów, takich jak niacynamid i aspiryna, która poprawia utlenianie glukozy poprzez obniżenie wolnych kwasów tłuszczowych w surowicy. ”

Ray Peat
„Niacynamid, progesteron, cukier, dwutlenek węgla i czerwone światło chronią zarówno przed wolnymi kwasami tłuszczowymi, jak i prostaglandynami”.

Ray Peat
„Wiele kobiet z nieprawidłowymi rozmazami Pap, nawet z biopsją wykazującą tak zwany„ rak in situ ”, powróciło do normy w ciągu zaledwie dwóch miesięcy dzięki diecie zawierającej: 90 gramów białka, 500 mg. magnezu w postaci chlorku, 100 000 jednostek witaminy A, 400 jednostek witaminy E. 5 mg. kwas foliowy, 100 mg. kwas pantotenowy, 100 mg. B6 i niacynamidu oraz SOD mg. witaminy C, w razie potrzeby z progesteronem i tarczycą. Wątrobę należy spożywać raz w tygodniu, ze względu na wysoką zawartość witaminy B. Niektóre kobiety stosują witaminę A (nie karoten) bezpośrednio na szyjce macicy. ”

Ray Peat
„Niacynamid hamuje uwalnianie wolnych kwasów tłuszczowych z tkanek, a tarczyca podtrzymuje utlenianie glukozy”.

Ray Peat
„Tłumienie utleniania kwasów tłuszczowych poprawia skurcz mięśnia sercowego i zwiększa efektywność wykorzystania tlenu (Chandler i in., 2003). W tym celu rozważane są różne leki, ale niacynamid jest już stosowany w celu poprawy czynności serca, ponieważ obniża stężenie wolnych kwasów tłuszczowych. ”

Ray Peat
„W ten sam sposób, co aktualne mleczan może powodować rozszerzenie naczyń krwionośnych i zaburzony metabolizm energetyczny (Rnedle i in., 2001), miejscowy niacynamid, progesteron, witamina K i koenzym Q10 mogą poprawić metabolizm i funkcję lokalnych tkanek. ”

Ray Peat
„Donoszono, że aminokwas teanina występujący w herbacie obniża ilość serotoniny w mózgu, prawdopodobnie poprzez zmniejszenie jej syntezy i zwiększenie degradacji. Wydaje się, że jest to przeciwieństwo procesów w hibernacji. Progesteron, tarczyca i niacynamid (nie kwas nikotynowy ani heksanikotynian inozytolu) są innymi bezpiecznymi substancjami, które pomagają zmniejszyć tworzenie serotoniny i / lub przyspieszyć jej eliminację. (Niacynamid wydaje się zwiększać wychwyt serotoniny.) ”

Ray Peat
„Czynniki zapalne, które mogą sprzyjać wzrostowi komórek, mogą, z niewielkimi zmianami, wyczerpać energię komórkową do tego stopnia, że ​​komórki umierają z powodu kosztów energetycznych procesu naprawy lub mutują z powodu wadliwych napraw. Niacynamid może pełnić funkcję „przeciwzapalną”, zapobiegając śmierci z powodu niewydolności wielu narządów, przerywając reakcje na tlenek azotu i peroksynitryl (Cuzzocrea, i in., 1999). Rodzaj komórek, środowisko i historia określają różne wyniki ”.

Ray Peat
„Ponieważ krew staje się bardziej skoncentrowana, lepka i krzepliwa w nocy (szczególnie podczas długich zimowych nocy), ryzyko zawału serca lub udaru prawdopodobnie zmniejszy się, pijąc sok pomarańczowy przed wstaniem z łóżka (i przed snem) ), w celu rozcieńczenia krwi i zmniejszenia adrenaliny i wolnych kwasów tłuszczowych, które przyczyniają się do zwiększonej tendencji do tworzenia skrzepów rano. (Assanelli i wsp. Omawiają znaczenie adrenaliny w nagłej śmierci porannej / zimowej; Antoniades i Westmoreland pokazują, że dostępność glukozy może zastąpić główne czynniki wywołujące krzepnięcie i krwawienie).


Czynniki zmniejszające koagulopatie związane ze stresem: cukier i niacyna w celu zminimalizowania uwalniania kwasów tłuszczowych, progesteronu i tarczycy w celu ochrony przed estrogenem i uniknięcia hipoglikemii (która zwiększa adrenalinę i wolne kwasy tłuszczowe i przyspiesza krzepnięcie), magnezu i żelatyny (lub glicyny ), w celu ochrony przed wewnątrzkomórkowym przeciążeniem wapniem i niedotlenieniem oraz witaminą E i kwasem salicylowym dla działania przeciwzapalnego, są głównymi składnikami odżywczymi, które chronią układ krwionośny przed krzepnięciem, krwawieniem, obrzękiem i wypadaniem ”.

Ray Peat
„Niacynamid, podobnie jak progesteron, hamuje produkcję tlenku azotu, a także podobnie jak progesteron, poprawia powrót do zdrowia po uszkodzeniu mózgu (Hoane, i in., 2008).”

Ray Peat
„Pokarmy, które wystarczająco odżywiają pacjenta, aby wesprzeć gojenie, a jednocześnie pozwalają na gromadzenie zapasów energii, to także pokarmy, które nie zakłócają działania hormonów, które nie powodują fałszywego pobudzenia tkanek. Wielonienasycone tłuszcze bezpośrednio stymulują hormony stresu, aktywują pobudzające sygnały aminokwasowe i bezpośrednio pobudzają komórki, podczas gdy nasycone tłuszcze mają przeciwne działanie i działają przeciwzapalnie, a także nie zakłócają funkcji mitochondriów. Kiedy jemy więcej węglowodanów, niż można je utlenić, niektóre z nich zamieniają się w tłuszcze nasycone i tłuszcze omega-9, które będą wspierać produkcję energii mitochondrialnej. Węglowodany w diecie pomagają również zmniejszyć mobilizację kwasów tłuszczowych z magazynu; niacynamid i aspiryna wspierają ten efekt. ”

Ray Peat
„Tę samą filozofię„ późno niż nigdy ”można zastosować do choroby Alzheimera, choroby Parkinsona i innych chorób zwyrodnieniowych nerwów. Aspiryna chroni przed kilkoma rodzajami toksyczności, w tym ekscytotoksycznością (glutaminianem), toksycznością dopaminy i oksydacyjnym działaniem wolnych rodników. Ponieważ jego wpływ na mitochondria jest podobny do działania na tarczycę (T3), użycie obu z nich może poprawić produkcję energii w mózgu bardziej niż tylko tarczycę. (Aktywując T3, aspiryna może czasem zwiększyć temperaturę i częstość tętna.) Magnez, niacynamid i inne substancje chroniące nerwy działają razem. ”

Ray Peat

Podsumowując
Nauka jest jasna, a Ray Peat pokazał niesamowite właściwości niacynamidu. Wykazał, że niacynamid:

Obniża stres
Wspiera regenerację i odbudowę
Obniża szkodliwe wolne kwasy tłuszczowe
Chroni przed bliznami
Pomaga urazom mózgu
Wspiera odporność
Chroni przed autoimmunizacją
Poprawia metabolizm i funkcję tkanek
Chroni nerwy
Naprawia komórki i tkanki
Chroni komórki naczyniowe
Chroni trzustkę
Chroni mitochondrialne oddychanie
Zmniejsza tworzenie serotoniny i / lub przyspiesza jej eliminację
Zmniejsza lipolizę
Chroni przed prostaglandynami
Reguluje system Redox
Obsługuje utlenianie cukru
Hamuje tlenek azotu
Bez wątpienia niacynamid jest niesamowitą substancją podtrzymującą życie w zestawie narzędzi metabolicznych."
0 xcedric
Posty: 6436
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 94
x 158
Podziękował: 4080 razy
Otrzymał podziękowanie: 10191 razy

Re: Witaminy z grupy B

Nieprzeczytany post autor: cedric » piątek 13 mar 2020, 00:23

Niektórzy twierdzą , że niedobór B2 jest najczęstszym niedoborem wśród wit. z grupy B (metylacja, antyoksydanty, mitochondria i in.)-ginie pod wpływem słonca, naświetlania, temp.
http://haidut.me/?p=882

"Niektóre przypadki ALS można wyleczyć za pomocą witaminy B2 (ryboflawina)
10 lutego 2020 r. Przez haidut
Dość fascynujące studium przypadku / raport, które pomimo wprowadzającego w błąd i zawiłego opisu, sugeruje po raz kolejny, że choroby neuronów ruchowych, takie jak stwardnienie zanikowe boczne (ALS), są jedynie poważną dysfunkcją mitochondriów / energii, którą często można bardzo łatwo naprawić. Nie jest to wcale przesada - kilka badań, o których pisałem (patrz poniżej) w ciągu ostatnich 5 lat wyraźnie pokazują, że suplementacja miedzi może być realnym leczeniem ALS z powodu silnego działania metabolicznego miedzi (jest kofaktorem dla ETC IV znany jako oksydaza cytochromu C).

https://healthcare.utah.edu/publicaffai ... wStudy.php

https://today.oregonstate.edu/archives/ ... 9s-disease

https://www.ibtimes.co.uk/als-shockingl ... fe-1540816

Tak więc, jeśli ALS jest głównie zaburzeniem funkcjonalnym / energetycznym, można oczekiwać, że inne metaboliczne składniki odżywcze również będą go leczyć / leczyć. I to dokładnie opisuje poniższe studium przypadku. Opisuje przypadek „młodzieńczego ALS”, który odpowiedział na IV witaminę B2 (ryboflawinę) przy dziennej dawce 15 mg / kg. Chociaż dawka ta wydaje się wysoka, jest ona dość bezpieczna i jest w zakresie ryboflawiny klinicznie stosowanej w leczeniu migreny (800 mg + dziennie). Jak wynika z badania, w wyniku leczenia B2 18-letni pacjent przeszedł z przymocowanego do łóżka i mechanicznego wentylatora do całkowicie niezależnej osoby dorosłej. Ale dlaczego powiedziałem, że studium przypadku wprowadza w błąd? Powiedziałem to, ponieważ pomimo zdiagnozowania u pacjenta ALS, lekarze próbują wyjaśnić to jako rodzaj rzadkiego „niedoboru transportera ryboflawiny” (RTD), który jednak nie został wykryty w badaniach. Zdobyć? Zasadniczo autorzy mówią: „Tak, diagnoza była ALS, ale tak naprawdę nie może to być ALS, ponieważ zareagowała na leczenie ryboflawiną. Tak więc, pomimo braku dowodów na to, że jest to przypadek bardzo rzadkiego zespołu RTD, nazwiemy go tak, ponieważ nie możemy pojąć, dlaczego tak proste leczenie działałoby na śmiertelną chorobę, której nikt nie wie, jak spowolnić, a tym bardziej wyleczyć ”. Chyba że cała oficjalna historia o ALS jest szaradą / idiotyzmem, a zamiast tego jest chorobą, która może być stosunkowo łatwo spowodowana zaburzeniami energetycznymi (napędzanymi czynnikami środowiskowymi, takimi jak chroniczny stres, toksyny, promieniowanie itp.), A także może być wyleczyć stosunkowo łatwo metodami, które przeciwstawiają się stresowi / toksynom i przywracają OXPHOS. Ja osobiście głosuję na to, że oficjalna wersja jest piętrowa. Nie jest to pierwszy raz, kiedy dowiadujemy się, że zostaliśmy okłamani przez lekarzy…

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/32022482

„… Leczenie Ig IV podano w dawce 2 g / kg następnego dnia po jej hospitalizacji w celu leczenia potencjalnej choroby autoimmunologicznej (zespół Guillain-Barré), bez obserwowanej skuteczności. Po 1 miesiącu bez odstawienia wentylacji mechanicznej podjęto decyzję o tracheostomii i rozpoczęto badanie dużej dawki ryboflawiny na osię (15 mg / kg). Jej stan kliniczny następnie bardzo powoli poprawił się - usunięcie tracheostomii było możliwe 7 miesięcy po rozpoczęciu leczenia (M7) z przerwaniem codziennej wentylacji, ale konieczne było nocne NIV; w M16 korzystała z nocnego NIV tylko trzy noce w tygodniu; na M20 mogła całkowicie zatrzymać NIV bez objawów hipowentylacji, gdy oceniano ją po 1 miesiącu (zwłaszcza normalny pCO2 po nocnym śnie). Pojemność życiową zmierzono przy 1690 ml przy M4, zwiększono przy 2730 ml (+ 67%) przy M15. Osłabienie kończyn oczywiście nie uległo poprawie, podczas gdy badanie przewodnictwa nerwu ruchowego wykazało nieznaczną poprawę po 1 roku, głównie w kończynach dolnych (Tabela S1). Była niezależna od wszystkich codziennych czynności. ”

„… Zgłaszamy tutaj bardzo nietypową prezentację prawdopodobnego RTD: nasz pacjent nie cierpiał na jawną utratę słuchu i miał MND o późnym początku, bez oznak lokalizacji opuszki lub mostka. Zwykle w RTD: (1) wiek przy pierwszych objawach występuje wcześniej; (2) zaburzenie neuro-sensoryczne jest kluczową cechą choroby i bardzo często pierwszą manifestacją; (3) i wreszcie fenotyp neuronu ruchowego charakteryzuje się szczególnymi lokalizacjami, opuszkowymi, ale także pontinowymi z osłabieniem dolnej i górnej twarzy. Ponadto profil acylokarnityny we krwi i ryboflawina były prawidłowe u naszego pacjenta; istnieje jednak coraz więcej dowodów na to, że te nieprawidłowości biochemiczne są często nieobecne u dorosłych z RTD.5 ​​Pierwszą hipotezą diagnostyczną była młodzieńcza ALS z powodu inauguracyjnej dysfunkcji przepony związanej z rozproszonym czystym zaburzeniem neurogennym ruchowym. Pomimo braku konkretnego argumentu klinicznego lub biologicznego dotyczącego RTD, podjęto decyzję o 4 badaniach ryboflawiny, biorąc pod uwagę niezwykłe cechy ALS - bardzo młody wiek pacjenta, symetryczny wzór osłabienia i brak fascynacji. Podejrzenia RTD muszą prowadzić do wczesnego leczenia, bez oczekiwania na potwierdzenie genetyczne. 6 ″"
0 xcedric
Posty: 6436
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 94
x 158
Podziękował: 4080 razy
Otrzymał podziękowanie: 10191 razy

Re: Witaminy z grupy B

Nieprzeczytany post autor: cedric » niedziela 19 kwie 2020, 18:28

B2-najczęsciej brakująca z gr. B wg R.Peata
https://raypeatforum.com/community/thre ... tes.29035/
Witamina B2 inaktywuje wirusy RNA i DNA w 20 minut
Dyskusja w „Suplementach, lekach farmaceutycznych” rozpoczęta przez Peatogenic, 21 maja 2019 r.

Czy czytam to badanie nieprawidłowo? Czy to nie powinna być wielka wiadomość? Nie jestem naukowcem.

Kontrolowana inaktywacja rekombinowanych wirusów witaminą B2. - PubMed - NCBI
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/m/pubmed/18160141/

Zacząłem brać B2 około 4 miesiące temu z powodu badań nad trądzikiem różowatym. Zacząłem od małej dawki i od razu zauważyłem poprawę. Po kilku tygodniach zauważyłem, że uporczywe plamy na mojej twarzy znikają, a także eliminuję wszystkie inne objawy trądziku różowatego. Zauważyłem, że było to szczególnie skuteczne, gdy moja dieta była pod kontrolą. Teraz mogę wziąć do 900 mg i jeść prawie wszystko bez cierpienia mojej skóry.

Więc wróciłem dzisiaj do B2 po niedawnych badaniach herpeswirusów.
Czy to badanie naprawdę oznacza, że ​​B2 może inaktywować wirusy. Natknąłem się na inne badania, w których wykazano, że nawet inaktywuje HIV, a także leczy AIDS.

Jeśli to prawda, czy B2 nie może być skutecznym środkiem przeciwwirusowym? Wiem, że kofeina była badana razem z farmaceutycznymi lekami przeciwwirusowymi, ale nie B2.

Nowy
Częściowo powiązane: Myślę, że B2 daje mi teraz niesamowite erekcje. Moja dziewczyna myśli, że stałem się „większy”, bez kłamstwa. I ja też trwam dłużej. Przepraszam, że tak wyraźnie. Ale myślę, że robi coś naprawdę dobrego dla funkcji seksualnych, co jest bardzo energochłonne (heh).

czy b2 nie jest znana ze zwiększania wzrostu guza?
Mogłem znaleźć tylko jedno badanie, które wykazało nadmiar b2 powodujący proliferację raka płuc, a inne badanie wykazało, że jest to efekt przeciwnowotworowy / na raka piersi.

Częściowo powiązane: Myślę, że B2 daje mi teraz niesamowite erekcje. Moja dziewczyna myśli, że stałem się „większy”, bez kłamstwa. I ja też trwam dłużej. Przepraszam, że tak dosadnie. Ale myślę, że robi coś naprawdę dobrego dla funkcji seksualnych, co jest bardzo energochłonne (heh).
Ile bierzesz

100 mg zwykłego rodzaju

Ryboflawina w połączeniu ze światłem ultrafioletowym jest używana przez firmy krwi do oczyszczania krwi.

@Peatogenic jest to bardzo interesujące, dziękuję za przeniesienie go na forum. Jaka jest marka B2, która działała dla Ciebie dobrze? A czy plamy to były plamy lipofuscyny czy coś innego?

Może być dobry w połączeniu z L-lizyną.
0 xAwatar użytkownika
grzegorzadam
Posty: 12135
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 102
x 612
Podziękował: 29346 razy
Otrzymał podziękowanie: 18606 razy

Re: Witaminy z grupy B

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » czwartek 30 kwie 2020, 09:30

TIAMINA -WITAMINA B1

viewtopic.php?f=16&t=2595
o wit. B1
0 x


czasem tak długo wpatrujemy się w zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które już dawno się otworzyły...

zdro
Posty: 672
Rejestracja: wtorek 31 sty 2017, 11:56
x 23
x 49
Podziękował: 720 razy
Otrzymał podziękowanie: 623 razy

Re: Witaminy z grupy B

Nieprzeczytany post autor: zdro » wtorek 11 sie 2020, 16:31

Kiszka pisze:
czwartek 06 lip 2017, 16:42
chlorella jest bardz be. Pisał o tym bow1. Syf, kiła i mogiła...
Niekoniecznie. Ja tam sobie bardzo chwale dzialanie. Do tego jeszcze kolendre dorzucic i masz naturalny i bezpiczny sposob chelatacji.
Oczywiscie ekologiczna chlorelle stosuje.
0 x


We're living in an open air asylum and the inmates are in charge.

cedric
Posty: 6436
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 94
x 158
Podziękował: 4080 razy
Otrzymał podziękowanie: 10191 razy

Re: Witaminy z grupy B

Nieprzeczytany post autor: cedric » czwartek 17 wrz 2020, 13:27

https://anh-usa.org/its-literally-in-th ... leroderma/

"To (dosłownie) jest w książce: Naturalne metody leczenia choroby Peyroniego, Twardziny

3 lutego 2017 r.
Kategoria: Artykuły GM
PABA (witamina B10) może pomóc w leczeniu choroby Peyroniego i twardziny.
Działania niepożądane są bardzo rzadkie i ustępują po zmniejszeniu lub przerwaniu leczenia paba.

Do tej pory żaden badacz nie odkrył przyczyny choroby Peyroniego lub twardziny. Choroba Peyroniego (tworząca się blizna w penisie, która może przejść do wywoływania krzywizny, czasami ciężkiej) występuje częściej u mężczyzn z cukrzycą typu 2, ale nie stwierdzono, że jest to przyczyna. Twardzina (usztywnienie - od łagodnego do ciężkiego — zwykle skóry, a czasami także innych narządów, szczególnie przełyku) jest uważana za chorobę autoimmunologiczną, ale nikt nie wie, co "wywołuje" chorobę.
Istnieją leki patentowe w leczeniu tych problemów, które mają ograniczoną skuteczność, i oczywiście różne niepożądane skutki. Mężczyźni cierpiący na chorobę Peyroniego często zaleca się "czekać, aż trzeba operacji." Ale są przynajmniej częściowo skuteczne naturalne zabiegi, a oni już w książce, że każdy "głównego nurtu" lekarz miał w swoim biurze od kilku dziesięcioleci!
Co to za książka? To się nazywa Lekarz's Desk Reference (PDR). To nie tylko w każdym gabinecie lekarskim, jest dostępny online. Chociaż przytłaczająca liczba wpisów w PDR opisuje leki patentowe, jest co najmniej jeden wpis o witaminy- tak, witaminy- które często mogą pomóc zmniejszyć objawy choroby Peyroniego dla mężczyzn, i usztywnienie skóry w twardziny u obu płci.
Ale oto, co zostało wydrukowane w PDR od dziesięcioleci:
CHOROBA PEYRONIEGO: "21 pacjentów z chorobą Peyroniego zostało objętych terapią POTABA przez okres od 3 miesięcy do 2 lat. Ból zniknął z 16 z 16 przypadków, w których był obecny. Nastąpiła obiektywna poprawa deformacji prącia u 10 z 17 pacjentów i zmniejszenie wielkości płytki nazębnej [blizny] w 16 z 21."
SCLERODERMA: "Ze 135 pacjentów z rozproszonym [dużymi obszarami lub całą skórą] twardziną układową leczonych POTABA każdy pacjent, ale jeden wykazał zmiękczenie zaangażowanej skóry, jeśli leczenie było kontynuowane przez 3 miesiące lub dłużej. Odpowiedzi zostały zgłoszone w wielu publikacjach. . . . Wszyscy 14 pacjentów z zlokalizowaną postacią twardziny umieszczonych na długotrwałym leczeniu POTABA wykazało zmiękczenie sklerotycznego składnika ich zaburzenia."
(Jeśli chcesz to zweryfikować, przejdź do www.pdr.net, wpisz "POTABA" w polu wyszukiwania, a to wszystko tam. Z przypisami do oryginalnych badań!)
POTABA? Co to jest? Jest to droższe (oczywiście, jeśli jest w PDR) wersja PABA (kwas para-aminobenzoesowy), witamina (B10), i over-the-counter produktu znaleźć w każdym naturalnym sklepie spożywczym, apteka skład, i Tahoma Clinic Dispensary. POTABA jest paraaminobenzoianem potasu, dostępny tylko na receptę. (Dla technicznie nachylonych, "grupa kwasu" w PABA została zastąpiona w POTABA potasem.) W naszym ciele POTABA i PABA robią dokładnie to samo.
PDR zauważa również o POTABA: "Dawki 15-20 gramów dziennie [1/2 do 2/3 uncji] były dobrze tolerowane. . . . Średnia dawka dobowa dla dorosłych wynosi 12 gramów, zwykle podawana w czterech do sześciu podzielonych dawkach. . . . anoreksja, nudności, gorączka i wysypka występowały rzadko i ustępują z pominięciem [POTABA]."
Są to takie same potencjalne negatywne skutki, że PABA może mieć, ale do tej pory bardzo niewielu mężczyzn z chorobą Peyroniego widziałem w Tahoma Clinic miały negatywne skutki (które odszedł, gdy PABA został zatrzymany lub zmniejszona). Nikt z twardziną nie miał więcej niż łagodna biegunka, która zatrzymała się, gdy dawka została zmniejszona.
Jednak, mimo że kilka osób cierpiących na twardzinę skonsultowały się ze mną, do tej pory wszyscy mieli znaczną ulgę, nie jest zaskoczeniem, jak PDR stwierdza, że 134 z 135 zostały poprawione w jednym badaniu. I jak raporty PDR, wyniki w Peyronie były dobre w około 75% przypadków.
Jeden niekorzystny wpływ tych ilości PABA nie odnotowano w PDR, ale znaleźć gdzie indziej w "literaturze": depresja w białych krwinek, zwykle mały. Dzieje się tak również dość rzadko, i powraca, gdy PABA jest zmniejszona lub przerwać. Mimo to, jeśli przy użyciu paba wysokiej dawki, należy monitorować pełną morfię krwi (CBC).
Jeśli ty lub ktoś, kogo znasz, ma jeden z tych problemów, ty lub oni mogą sprawdzić PDR online. Wiele informacji jest dostępnych za darmo. Gdy to zrobisz, należy rozważyć wizytę u lekarza wykwalifikowanych i posiadających wiedzę w medycynie naturalnej, jak istnieją inne naturalne rzeczy, które można zrobić, aby pomóc choroby Peyroniego i twardziny, zbyt."
0 xMateuszDaw
Posty: 53
Rejestracja: niedziela 10 wrz 2017, 21:45
x 13
x 1
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 16 razy

Re: Witaminy z grupy B

Nieprzeczytany post autor: MateuszDaw » poniedziałek 12 paź 2020, 00:21

Witajcie. Czy przeglądaliście oferty podkowy? Mają witaminę B w tabletkach oraz w płynie.

w płynie
B1- Tiamina - 3500 mg,
B2 - Ryboflawina - 2500 mg,
B3 - Niancyna - 20000 mg,
B5 - Kwas Pantoteonowy - 12000 mg,
B6 - Pirydoksyna - 3200 mg,
B7 - Biotyna - 10 mg,
B12 - Kobalamina - 3000 mg,
K - 3000 mg

w tabletkach:
3a820-Witamina B1 - Tiamina - 4,5 mg
3a101-Witamina B2 - Ryboflawina - 5 mg
3a315-Witamina B3 - Nikotynamid - 40 mg
3a890-Witamina B4 - Cholina - 15 mg
3a841-Witamina B5 - Kwas pantotenowy - 50 mg
3a831-Witamina B6 - Pirydoksyna - 10 mg
3a880-Witamina B7 - Biotyna - 1,5 mg
3a900-Witamina B8 - Inozyt - 30 mg
3a316-Witamina B9 - Metylofolian 5-MTHF - 400 mcg
3a-Witamina B10 - PABA - 30 mg
3a-Witamina B12 - Metylokobalamina - 100 mcg
3a-Witamina B15 - Kwas pangamowy - 5 mg
2b-Acerola ekstrakt 50% wit.C - 100 mg
2b-Bioflawonoidy cytrusowe - 10 mg
skład: 2.21.1-lecytyna sojowa , 7.8.2-celuloza, 13.3.1-skrobia.

Wiadomo jakiego są przeznaczenia ale chciałbym się zapytać czy mimo wszyskto są warte uwagi dla nas? Zainteresowała mnie pozycja w płynie.
0 xODPOWIEDZ