Drodzy forumowicze i goście!

Przeżyliśmy przestój związany z migracją z serwera na serwer i zmianą istotnych danych adresowych dla hostingu. Teraz forum powinno działać szybko, bez długiego oczekiwania na odpowiedź serwera. Zależy to też od szybkości waszych łącz, ale do któregoś września serwer był trudny do zaakceptowania.
Niestety technicznie wielkość naszego forum się mocno powiększyła i musimy zwracać większą uwagę na wykorzystanie przestrzeni dyskowej, nie duplikować postów (dawać linki) itp., bo nie utrzymamy baz danych w limitach dostawcy hostingu, a upgrade jest finansowo nieopłacalny.

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Szczepienia/szczepionki !

Awatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 13263
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 933
x 347
Podziękował: 13447 razy
Otrzymał podziękowanie: 20214 razy

Re: Szczepienia/szczepionki !

Nieprzeczytany post autor: songo70 » czwartek 25 paź 2018, 15:03

..jest rok 1986, w pewnej klasie liceum, po pierwszej przerwie grupa uczniów zaczyna się drapać,-
i mieć czerwoną wysypkę potem właściwie cała wesoła gromadka klasowa jest już zazszcepiona różyczką,-
to nie jest śmiertelna choroba.
Nikt przynajmniej nie opóścił klasy z jej powodu.
0 x


panta rhei

cedric
Posty: 5541
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 85
x 132
Podziękował: 3303 razy
Otrzymał podziękowanie: 8301 razy

Re: Szczepienia/szczepionki !

Nieprzeczytany post autor: cedric » poniedziałek 29 paź 2018, 18:58

O obowiązkowych szczepieniach: "Niestety, powierzanie każdej decyzji mądrości suwerena nie zawsze ma sens. Po to wybieramy reprezentantów różnych szczebli, po to są urzędy i instytucje, żeby część decyzji można było podjąć niezależnie od chciejstwa bądź widzimisię jednostek."

Jakub Szulc, były wiceminister zdrowia, obecnie Ernst & Young - firma świadcząca usługi doradcze dla koncernów.

https://pl-pl.facebook.com/stowarzyszeniestopnop/
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 15955
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 27
x 868
Podziękował: 29765 razy
Otrzymał podziękowanie: 24005 razy

Re: Szczepienia/szczepionki !

Nieprzeczytany post autor: janusz » poniedziałek 29 paź 2018, 23:34

Świat jest inny odc.91 - Było sobie niebo

https://www.youtube.com/watch?v=0XWZTKurhQw

Opublikowany 29 paź 2018
Pamiętacie jeszcze piękne błękitne niebo to dobrze utrwalcie w sobie ten obraz bo być może to jedyne co pozostanie po tym niebie - wspomnienie, jak zapach świeżego chleba, jak smak wody ze studni.
0 xAwatar użytkownika
sandra
Posty: 2334
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 19:20
x 98
x 176
Podziękował: 1387 razy
Otrzymał podziękowanie: 4906 razy

Re: Szczepienia/szczepionki !

Nieprzeczytany post autor: sandra » wtorek 30 paź 2018, 15:55

Obrazek
...o takiej przyczynie jak świat światem nie słyszałam ale jak widać wszystko jest możliwe....
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 15955
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 27
x 868
Podziękował: 29765 razy
Otrzymał podziękowanie: 24005 razy

Re: Szczepienia/szczepionki !

Nieprzeczytany post autor: janusz » wtorek 30 paź 2018, 23:29

Przymus szczepień jest bezprawny! - Adam Kołaczek i dr Arkadiusz Uznański

https://www.youtube.com/watch?v=9QaIIKrBieg
0 xAwatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 11663
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 71
x 567
Podziękował: 27315 razy
Otrzymał podziękowanie: 17603 razy

Re: Szczepienia/szczepionki !

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » piątek 02 lis 2018, 10:33

Szczepienia ponure fakty cz I.

Szczepienia nie zlikwidowały epidemii.


BY STANISŁAW WIĄCKOWSKI · 5 LUTEGO 2017

Szczepienia są jednym z najbardziej kontrowersyjnych zabiegów medycznych, ponieważ poddawane są nim osoby zdrowe ryzykując powikłania a nawet utratę zdrowia lub życia.
Każdy z nas powinien podjąć decyzję świadomie znając potencjalne skutki uboczne, zagrożenia i ewentualne korzyści. W procesie poznania ważny jest również kontekst historyczny i prawda na temat roli szczepień w likwidowaniu epidemii.

Obrazek

Szczepienia ponure fakty cz I.

Szczepienia nie zlikwidowały epidemii.

Powszechne przekonanie, że szczepienia pomogły zwalczyć epidemie wyrosło na wieloletnim i systematycznym kształtowaniu opinii publicznej przez środowiska medyczne , farmaceutyczne i wypowiedzi lekarzy.

Jednakże fakty historyczne i naukowe temu przeczą.

Faktem jest że epidemie już się praktycznie skończyły, zanim zanim zaczęto przeciw nim szczepić.

Potwierdzają to oficjalne dane epidemiologiczne dotyczące:

Gruźlicy (Anglia, Walia, USA), szkarlatyny, odry, kokluszu, ospy (Anglia, Walia), dyfterytu (Anglia, Walia, USA, Szwecja, Dania)

W Australii także stwierdzono, że epidemie odry, dyfterytu, polio, kokluszu, gruźlicy praktycznie już się kończyły, kiedy zaczęto wprowadzać szczepionki.


Dane graficzne pokazują, że nie miały one żadnego wpływu na spadek występowania różnych chorób zakaźnych źródło (Sinclair, 2006).

Współczynnik zgonów z powodu szkarlatyny, błonicy, kokluszu i odry wśród dzieci poniżej 15 go roku życia w Anglii pokazuje, że 90% spadek śmiertelności nastąpił pomiędzy 1860, a 1965 rokiem, a więc przed wprowadzeniem masowych szczepień i antybiotyków (Sinclair, 2006). Tym niemniej pod koniec epidemii przypisano sobie sukces.

Obrazek

Historia szczepień

Wymienione choroby przestały być przyczyną zgonów na dużą skalę jeszcze przed wprowadzeniem odpowiednich szczepionek.
Spadek epidemii został spowodowany poprawą warunków wyżywienia i higieny: zaopatrzenia w czystą wodę i udoskonaleniu procesu odprowadzania ścieków, zmniejszeniem stopnia niedożywienia, zmiany warunków życiowych i zmniejszeniem liczby ludności żyjących w skrajnej nędzy.

Podczas budowy Kanału Panamskiego wyeliminowano żółtą febrę wśród białej populacji przez poprawę warunków sanitarnych. Natomiast wśród czarnej populacji, gdzie tego nie zrobiono ilość zachorowań pozostawała nadal wysoka.
Wiele najstraszliwszych epidemii chorób takich jak trąd, dżuma, tyfus skończyło się w Europie jeszcze przed szczepieniami czy antybiotykami.

W Polsce szczyt zachorowań na wirusowe zapalenie wątroby (WZW) typu B przypadł na lata 1992-1993, a szczepionkę wprowadzono dopiero w 1997 roku.
Wprowadzenie kartek na środki czystości w stanie wojennym, olbrzymia inflacja i coraz większe trudności z zaopatrzeniem w żywność, doprowadziły do ponownego wzrostu zachorowań na WZW. Poprawa stanu higieny po zmianach w 1990 r spowodowały kolejny spadek zachorowań.
Jak z tego wynika wprowadzenie szczepień nie miało żadnego wpływu na zmniejszenie liczby zachorowań.

I wojna światowa była początkiem przymusowych szczepień w wojsku.
Tzw. hiszpańska grypa z 1918 roku, która zabiła od 20 do 40 milionów ludzi rozpoczęła się po masowych szczepieniach w wojsku.
Po szczepieniu przeciwko żółtej gorączce w Armii USA, w ciągu 6 miesięcy zmarło 63 żołnierzy, a u 28 585 wystąpiło zapalenie wątroby.

W krajach, które nie szczepiły jak np. USA (gruźlicę), Walia i Anglia (szkarlatynę), notowano taki sam spadek zachorowań jak w krajach, które masowo szczepiły.
Natomiast w przypadku ospy w Anglii oraz błonic we Francji czy Danii, po szczepieniach zaobserwowano wzrost zachorowań.

Jeśli spojrzeć na statystyki ospy w mieście Leicester w Anglii, to można zauważyć, że mieli oni jeden z najwyższych wskaźników szczepień na świecie a zachorowania na ospę były wyższe niż gdziekolwiek. Mieszkańcy zwołali wiec z udziałem burmistrza i urzędników zdrowia. Władze uległy naciskom publicznym o zaprzestaniu szczepień.
Przewidywano, że miasto stanie się światowym ogniskiem choroby a decyzja o zaprzestaniu szczepień obowiązkowych niesie ryzyko rozprzestrzeniania się choroby. Wynik okazał się odwrotny do przewidywań. Po zaprzestaniu szczepień Leicester zanotowało najniższy poziom infekcji ospy i zgonów.
Dr. Suzanne Humphries źródło
http://articles.mercola.com/sites/artic ... ation.aspx

Obrazek

ospa a szczepienia Anglia

W Niemczech w 1940 roku wprowadzono obowiązkowe szczepienia przeciw błonicy. W ciągu 5 lat liczba zachorowań zwiększyła się z 40 000 rocznie do 250 000 rocznie.
Po zaszczepieniu 96% populacji przeciwko ospie, wystąpiła epidemia, która zabrała 125 000 ofiar.
W latach 1970 w Indiach zaszczepiono przeciwko gruźlicy 260 000 ludzi. Okazało się jednak, że najczęściej chorowały osoby zaszczepione. (Lancet 12/1/80 s.73).
W Polsce w 1973 roku w Wielkopolsce wybuchła epidemia właśnie u dzieci zaszczepionych.

W 1977 roku dr Jonas Salk, twórca szczepionki przeciw polio, oświadczył przed Komisją Kongresu USA, że masowe szczepienia przeciw polio były przyczyną większości zachorowań. (Science 4/4/77, Abstracts).
W 1978 roku w Szwecji na 5140 przypadków kokluszu, aż 84% miało miejsce u dzieci zaszczepionych (BMJ 283: 696-697, 1981)

Dlaczego w Polsce jest przymus szczepień?

Polska ze swym totalitarnym systemem przymusowych szczepień jest idealnym poligonem doświadczalnym i źródłem zysków dla karteli farmaceutycznych.

Ich ofiarami są niestety bezbronne dzieci.

Powoli do środowiska medycznego zaczyna docierać prawda o oszustwach i manipulacjach firm farmaceutycznych dotyczących szczepień.
Czas już najwyższy, aby lekarze zrobili rachunek sumienia i ratowali resztki prestiżu swojego zawodu bo już zrobienie z medycyny biznesu bardzo ten prestiż nadwyrężyło.
Agresywne promowanie, nawet wymuszanie tych szczepionek szkolnym dziewczętom (także chłopcom) nie opiera się na żadnych dowodach naukowych dotyczących zdrowotnych korzyści szczepień (bo takich brak), a wyłącznie na korporacyjnej żądzy zysku i korupcji, nagminnie stosowanej przez producentów szczepionek, którzy przekupują krajowych i lokalnych polityków oraz administratorów publicznych funduszy.
Z przykrością należy dodać, że to odbywa się przy pomocy medycznych ekspertów, posługujących się korporacyjną reklamą jako dowodem skuteczności i bezpieczeństwa szczepionek.

Przegłosowany w sejmie bezprawnie obowiązek szczepień jest groźny dla zdrowia naszych obywateli


Prof. zw. dr hab. inż. Stanisław Wiąckowski
http://sekrety-zdrowia.org/szczepienia- ... -epidemii/
0 x


czasem tak długo wpatrujemy się w zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które już dawno się otworzyły...

cedric
Posty: 5541
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 85
x 132
Podziękował: 3303 razy
Otrzymał podziękowanie: 8301 razy

Re: Szczepienia/szczepionki !

Nieprzeczytany post autor: cedric » piątek 02 lis 2018, 17:55

OŚWIADCZENIE W SPRAWIE ODRY – CZEGO NALEŻY SIĘ OBAWIAĆ?

Listopad 2, 2018 Admin

Oświadczenie w sprawie odry

Jednostronne przedstawianie kwestii ognisk zachorowań na odrę w Polsce i innych krajach budzi sprzeciw środowiska osób poszkodowanych przez powikłania poszczepienne oraz system przymusu. Nieetyczne jest budowanie atmosfery strachu i zagrożenia związanego z zachorowaniem, gdy istotne informacje pozwalające obiektywnie ocenić sytuację zostają pominięte w debacie publicznej:
brak praktyki przeprowadzania badań czy przyczyną zachorowania na odrę był wirus dziki czy szczepionkowy (według „Wakcynologii” autorstwa m.in. prof. Wiesława Magdzika odrę poszczepienną ma 1 na 60 szczepionych osób co daje w Polsce ok. 15 tysięcy zachorowań rocznie plus osoby przez nie zarażone)
brak propagowania wiedzy na temat możliwości zarażania odrą przez świeżo zaszczepione osoby (informuje o tym sam producent szczepionki)
brak informowania setek tysięcy dorosłych, którzy otrzymali tylko jedną dawkę szczepionki (roczniki 1975 – 1991) o tym, że są na nią podatni
brak ustalenia bilansu korzyści i strat programu szczepień i szczepionki odrowej
brak informacji o zapobieganiu powikłaniom odry i zgonom poprzez podawanie witaminy A
brak dostępu do etycznej alternatywy szczepionki MMR produkowanej w oparciu o ludzkie linie komórkowe z aborcji (informuje o tym producent w ulotce)
brak dostępu do pojedynczej szczepionki odrowej uznawanej za mniej ryzykowną od potrójnej odra, świnka, różyczka
Niemiecki lekarz dr Martin Hirte w książce „Szczepienia za i przeciw” napisał:
„W przypadku chorób dziecięcych, takich jak świnka, odra, różyczka czy ospa wietrzna, wartość szczepień z epidemiologicznego punktu widzenia jest w ogóle wątpliwa, jeśli w ich wyniku zachorowanie zostaje przesunięte na wiek dorosły, z czym związana jest większa liczba powikłań.”
Czy są powody do obaw?
Stan zdrowia polskich dzieci jest coraz gorszy. Statystyki PZH i GUS potwierdzają wzrost liczby hospitalizacji (u często szczepionych niemowląt o 52% w ciągu ostatnich 10 lat, u starszych dzieci o 30%). Według opinii Biura Analiz Sejmowych co czwarte dziecko jest chore przewlekle. Ministerstwo Zdrowia na podstawie danych NFZ podaje, że liczba przypadków autyzmu wzrosła o 350% przez ostatnie 9 lat.
Badania wstępne dotyczące bezpieczeństwa przeprowadzane przez producentów szczepionek zazwyczaj koncentrują się na okresie 15-30 dni bezpośrednio po szczepieniu. Nie publikują oni badań długoterminowego wpływu szczepień na zdrowie dzieci. W ciągu ostatnich 30 lat liczba szczepionek wzrosła trzykrotnie, a jednocześnie wzrosło rozpowszechnienie przewlekłych chorób i zaburzeń neurodegeracyjnych u dzieci.
Obecnie coraz większa rzesza lekarzy i naukowców postuluje o przeprowadzenie rzetelnych badań wpływu szczepionek na zdrowie dzieci.
Dwóch amerykańskich profesorów epidemiologii opublikowało w zeszłym roku badanie pt. „Pilotażowe badanie porównawcze zdrowia szczepionych i nieszczepionych amerykańskich dzieci w wieku 6 do 12 lat”
WYNIKI. Dzieci szczepione:
30 razy częściej chorowały na alergiczne katary,
22 razy częściej stosowały leki na alergie,
3 razy częściej występowały zmiany skórne alergiczne
5 razy częściej były upośledzone umysłowo i miały trudności w nauce,
4,2 razy częściej na ADHD i autyzm,
4 razy częściej cierpiały na choroby neurorozwojowe,
4 razy częściej chorowały na zapalenie ucha środkowego
6 razy częściej chorują na zapalenie płuc,
4 razy większe ryzyko zdiagnozowania choroby przewlekłej
szczepienia u wcześniaków wiązały się ze zdecydowanie częstszym występowaniem zaburzeń neurorozwojowych
Wnioski: konieczność dalszych badań dzieci szczepionych i nieszczepionych celem oceny:
1. efektów odległych szczepień skumulowanych
2. efektów szczepień w zależności od wieku i stanu zdrowia dziecka
3. sumarycznej liczby szczepień podawanych dziecku w jednym czasie
4. wpływu innych składników szczepionek na stan zdrowia dzieci
5. mechanizmów uszkodzeń wywołanych szczepieniami
Również polscy badacze przeprowadzili podobne porównanie zyskując równie alarmujące wyniki.
A tymczasem brak bilansu korzyści i ryzyka dla poszczególnych szczepionek oraz całego programu szczepień.
Ile zatem budżet państwa polskiego kosztują powikłania szczepień? Nie ma odpowiedzi. A nie ma dnia aby rodzice nie zgłaszali nam poważnych czy też ciężkich powikłań poszczepiennych.
W obliczu tych faktów apelujemy do przedstawicieli mediów o umożliwienie prowadzenia rzetelnej debaty na temat pełnego bilansu korzyści i strat każdej decyzji indywidualnej i publicznej w kwestii szczepień.
http://stopnop.com.pl/oswiadczenie-odra/
0 xcedric
Posty: 5541
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 85
x 132
Podziękował: 3303 razy
Otrzymał podziękowanie: 8301 razy

Re: Szczepienia/szczepionki !

Nieprzeczytany post autor: cedric » sobota 03 lis 2018, 13:08

Odra w mózgu :Sknocona fuzja

Measles in the brain: Fusion gone awry
17 FEBRUARY 2015

googlotłum. z niewielką korektą

"Wniknięcie wirusów otoczkowych do komórek rozpoczyna się, gdy błona otaczająca te cząsteczki wirusa łączy się z błoną komórkową. Proces fuzji wirusa z komórką musi być ściśle regulowany, aby upewnić się, że dzieje się to we właściwych komórkach. Aktywność fuzji wirusów odry wyizolowanych z mózgów pacjentów z AIDS nie jest odpowiednio regulowana, co może wyjaśniać, dlaczego wirusy te powodują chorobę w ośrodkowym układzie nerwowym.

Cząstki wirusa odry wiążą się z receptorami powierzchni komórki poprzez wirusową glikoproteinę HN (ilustracja). Gdy błony wirusowe i komórkowe zostaną połączone przez to oddziaływanie receptor-ligand, fuzja jest indukowana przez drugą wirusową glikoproteinę zwaną F, a wirusowe RNA jest uwalniane do cytoplazmy komórkowej. N-końcowe 20 aminokwasów białka F jest wysoce hydrofobowe i tworzy region zwany peptydem fuzyjnym, który wstawia się do docelowych błon w celu zainicjowania fuzji. Ponieważ fuzja za pośrednictwem F-białka może zachodzić przy pH obojętnym, musi być kontrolowana, aby zapewnić, że cząsteczki wirusa łączą się tylko z odpowiednią komórką i aby zapobiec agregacji nowo wytworzonych wirionów. Peptyd fuzyjny F jest zwykle ukryty, a zmiany konformacyjne w białku pchają go w kierunku błony komórkowej (zilustrowane). Uważa się, że te konformacyjne zmiany w białku F, które eksponują peptyd fuzyjny, zachodzą po związaniu białka HN z jego receptorem komórkowym.

Podczas niedawnego wybuchu epidemii odry w Afryce Południowej, kilku chorych na AIDS zmarło, gdy wirus odry wszedł i replikował się w ich ośrodkowym układzie nerwowym. Wirus odry zazwyczaj wchodzi drogą oddechową, ustanawia wiremię (i charakterystyczną wysypkę) i jest usuwany w ciągu dwóch tygodni. Wiadomo, że wirus dostanie się do mózgu nawet u połowy zakażonych pacjentów, ale bez poważniejszych następstw. Zapalenie mózgu wywołane wirusem odry, obserwowane u tych pacjentów z AIDS, zwykle występuje u osób z obniżoną odpornością kilka miesięcy po zakażeniu wirusem odry.

Wirus odry izolowany od dwóch zmarłych osób miał jedną zmianę aminokwasu w glikoproteinie F, od leucyny do tryptofanu w pozycji 454. Ta pojedyncza zmiana aminokwasu umożliwiła wirusom połączenie z błonami komórkowymi bez konieczności wiązania się z receptorem komórkowym poprzez HN glikoproteina. Innymi słowy, normalny mechanizm regulacji fuzji wirusa odry - wiążący receptor komórkowy - został ominięty w tych wirusach. Ta niezwykła właściwość mogła umożliwić rozprzestrzenienie się wirusa odry w ośrodkowym układzie nerwowym, powodując śmiertelną chorobę.

W jaki sposób zmutowane wirusy pojawiły się u pacjentów z AIDS? Ponieważ osoby te miały upośledzoną odporność w wyniku zakażenia HIV-1, nie były w stanie oczyścić wirusa w zwykłych dwóch tygodniach. W konsekwencji wirus replikował się przez kilka miesięcy. W tym czasie mogła powstać mutacja, która pozwalała na nieuregulowaną fuzję wirusa i komórki, prowadząc do niekontrolowanej replikacji w mózgu. Alternatywnie, mutacja mogła być obecna w wirusie, który zainfekował te osobniki i został wybrany w ośrodkowym układzie nerwowym.

Ciekawe pytanie brzmi, czy te neurotropowe wirusy odry mogą być przenoszone przez aerozol pomiędzy gospodarzami - raczej niepokojący scenariusz. Na szczęście mamy szczepionkę przeciw wirusowi odry, która skutecznie zapobiega infekcjom, nawet w przypadku tych zmutowanych wirusów."

http://www.virology.ws/2015/02/17/measl ... gone-awry/

Vincent Racaniello Ph.D., Professor of Microbiology & Immunology in the College of Physicians and Surgeons of Columbia University.


A jeśli ktoś stracił kontrolę nad podawanym /zmutowanym wirusem, albo podano szczepionkę dziecku ze znacznie obniżoną odpornością, czy ktoś zagwarantuje bezpieczeństwo takiego produktu?
0 xcedric
Posty: 5541
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 85
x 132
Podziękował: 3303 razy
Otrzymał podziękowanie: 8301 razy

Re: Szczepienia/szczepionki !

Nieprzeczytany post autor: cedric » sobota 03 lis 2018, 13:26

Anonimowy2 listopada 2018 10:52
Matthias Klingele wykazał, że istnieje duża różnica między zdolnością krwi ludzi naturalnie uodpornionych i szczepionych do walki z różnymi, dzikimi i szczepionkowymi szczepami odry. Przyjrzał się dwóm różnym grupom. Jedna to naturalnie uodpornione matki z Nigerii, a druga to 12-letnie zaszczepione dzieci z Luksemburga. „Chociaż obie kohorty zostały dopasowane pod względem hamowania hemaglutynacji i standardowej neutralizacji mian, 12 z 22 surowic rekonwalescentów [osób które przeszły chorobę] i tylko 6 z 24 surowic zaszczepionych osób zneutralizowało wszystkie wirusy. Podobnie, tylko 2 z 20 wirusów nie zostały zneutralizowane przez co najmniej 75% surowic pochodzących od rekonwalescentów, w porównaniu do 10 z 20 wirusów, które opierały się neutralizacji w surowicach co najmniej 75% zaszczepionych.” – J Med Virol. 2000 Sep;62(1):91-8.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/10935994 ?
0 xAwatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 11663
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 71
x 567
Podziękował: 27315 razy
Otrzymał podziękowanie: 17603 razy

Re: Szczepienia/szczepionki !

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » sobota 03 lis 2018, 14:12

cedric pisze:
sobota 03 lis 2018, 13:08
A jeśli ktoś stracił kontrolę nad podawanym /zmutowanym wirusem, albo podano szczepionkę dziecku ze znacznie obniżoną odpornością, czy ktoś zagwarantuje bezpieczeństwo takiego produktu?
A kogo to?
Bilans musi się zgadzać, stonka może po tym szybko umierać, i tak jest ''przeludnienie''.

a tymczasem - spektakl trwa:
Odra – straszenie ignorantów epidemią – Wolna Polska – Wiadomości
https://wolna-polska.pl/wiadomosci/odra ... ia-2017-06
Odra. Nie ma epidemii - są kłamstwa! - Warszawska Gazeta

....
566 tysięcy zachorowań na odrę – mówi Paweł Grzesiowski w TVN24,

mimo że na ekranie jest cyfra 566.

Kolejne doniesienia mówią o „wybuchu epidemii odry”, nowych zachorowaniach i o tym, że WHO jest zaniepokojona sytuacją. Rzecznik Głównej Inspekcji Sanitarnej Jan Bondar tłumaczy, że nie ma żadnej epidemii i … prostował to już 30 razy.

- Czy w Polsce trwa w tej chwili epidemia odry?

- Nie. Nie ma w tej chwili żadnej epidemii. Ale są kraje gdzie są ogniska odry np. Rumunia.

- Czyli to nie jest epidemia?

- Nie. Bo epidemia to są zjawiska nadzwyczajne, nieoczekiwane.

- Jednak np. stacja TVN notorycznie straszy obywateli epidemią. Czy Państwo w związku z tym wystosujecie jakiś komunikat?

- My nie cenzurujemy wolnych mediów.
https://warszawskagazeta.pl/felietony/j ... a-klamstwa
wolnych :lol:
0 x


czasem tak długo wpatrujemy się w zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które już dawno się otworzyły...

Awatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 13263
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 933
x 347
Podziękował: 13447 razy
Otrzymał podziękowanie: 20214 razy

Re: Szczepienia/szczepionki !

Nieprzeczytany post autor: songo70 » poniedziałek 05 lis 2018, 19:00

Obrazek
0 x


panta rhei

cedric
Posty: 5541
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 85
x 132
Podziękował: 3303 razy
Otrzymał podziękowanie: 8301 razy

Re: Szczepienia/szczepionki !

Nieprzeczytany post autor: cedric » wtorek 06 lis 2018, 10:27

https://szczepienie.blogspot.com/p/odra ... axpro.html

Anonimowy5 listopada 2018 16:17
Czym jest odra?
Odra jest samoograniczającą się infekcją wirusową u dzieci.

Objawy odry obejmują prodromalną (początkową) fazę kaszlu, katar, podrażnienie oka i gorączkę, a następnie uogólnioną wysypkę w dniach 4-10 choroby.
Odra jest zakaźna w fazie prodromalnej i przez 3-4 dni po wystąpieniu wysypki.
Większość przypadków odry jest łagodnych i nie jest zgłaszana do wydziałów zdrowia publicznego.
Zanim wprowadzono program szczepień przeciwko odrze, prawie wszyscy zachorowali na odrę i uzyskali odporność na całe życie w wieku 15 lat.
W rzadkich przypadkach odra może powodować uszkodzenie mózgu i śmierć.
Jakie są zagrożenia?
W dzisiejszych czasach rzadko zdarza się cierpieć na trwałe kalectwo lub śmierć od odry w Stanach Zjednoczonych. W latach 1900-1963 wskaźnik śmiertelności odry spadł z 13,3 na 100 000 do 0,2 na 100 000 w populacji, ze względu na postęp w warunkach życia, żywieniu i opiece zdrowotnej - o 98% spadek (ryc. 1). 2.5 Niedożywienie, zwłaszcza niedobór witaminy A, jest pierwotną przyczyną około 90 000 zgonów na odrę rocznie w niedorozwiniętych krajach. 6 W USA i innych krajach rozwiniętych 75-92% hospitalizowanych przypadków odry ma niską zawartość witaminy A.
Czy są jakieś korzyści z powodu odry?
Istnieją badania wskazujące na związek między naturalnie nabytą infekcją odrą a zmniejszonym ryzykiem wystąpienia chłoniaka nieziarniczego i ziarnicy złośliwej, a także zmniejszone ryzyko chorób atopowych, takich jak katar sienny, egzema i astma. 14-18 Ponadto infekcje przeciwko odrze wiążą się z niższym ryzykiem zgonu z powodu chorób sercowo-naczyniowych w wieku dorosłym. 19 Ponadto, niemowlęta urodzone przez matki, które miały naturalnie nabyte odrę są zabezpieczone przed odrą poprzez odporności matczynej dłużej niż noworodków zaszczepionych matek.
Co ze szczepionką na odrę?
Szczepionka przeciwko odrze została wprowadzona w Stanach Zjednoczonych w 1963 roku i obecnie jest dostępna tylko jako składnik szczepionki przeciwko odrze, śwince i różyczce (MMR). Znacznie zmniejszyło występowanie odry; jednak szczepionka nie jest w stanie zapobiec wszystkim przypadkom odry, ponieważ zgłoszono awarie. 21 Ulotka informacyjna producenta zawiera informacje o składnikach szczepionki, reakcjach niepożądanych i ocenach szczepionek. Na przykład "szczepionka MMR II nie została oceniona pod kątem działania rakotwórczego lub mutagennego, ani potencjalnego upośledzenia płodności." 11 Ponadto, nie udowodniono, aby ryzyko trwałego urazu i śmierci ze szczepionki MMR było mniejsze niż u odry
https://physiciansforinformedconsent.org/measles/dis


Anonimowy5 listopada 2018 16:17
Jakie są skutki uboczne szczepionki MMR?
Częstymi działaniami niepożądanymi szczepionki MMR są: gorączka, łagodna wysypka i obrzęk gruczołów policzkowych lub szyi. 1 Poważniejszym skutkiem ubocznym jest napad padaczkowy, który występuje u około 1 na 640 dzieci zaszczepionych MMR 2 - około pięć razy częściej niż ataki z powodu zakażenia odrą. https://physiciansforinformedconsent.org/measles/vrs/


Jak dokładne są badania kliniczne szczepionki MMR?
CDC stwierdza: "Próby prelicensure są stosunkowo niewielkie - zwykle ograniczone do kilku tysięcy osób - i zwykle trwają nie dłużej niż kilka lat. Badania przed leczeniem zwykle nie mają zdolności wykrywania rzadkich zdarzeń niepożądanych lub zdarzeń niepożądanych o opóźnionym początku. " 6 Ponieważ odra śmiertelna w około 1 na 10 000 przypadków i powoduje trwałe uszkodzenie w około 1 na 80 000 przypadków, 3 na kilka tysięcy Badania kliniczne nie są wystarczające, aby udowodnić, że szczepionka MMR powoduje mniej śmierci i trwałe obrażenia niż odra (ryc. 1). Ponadto brak odpowiednich badań klinicznych szczepionki MMR spowodował, że dane z ulotki dołączanej do opakowania producenta były uzależnione od biernego nadzoru w zakresie częstości neurologicznych reakcji niepożądanych związanych z MMR, trwałej niepełnosprawności i śmierci.
https://physiciansforinformedconsent.org/measles/vrs/


Czy szczepionka MMR jest bezpieczniejsza niż odra?
Nie udowodniono, że szczepionka MMR jest bezpieczniejsza niż odra. Wkładka na szczepionkę zawiera pytania dotyczące testów bezpieczeństwa na raka, mutacji genetycznych i upośledzenia płodności. Mimo że VAERS śledzi niektóre zdarzenia niepożądane, jest zbyt niedokładne, aby zmierzyć ryzyko odry. Badania kliniczne nie mają zdolności do wykrywania mniej powszechnych działań niepożądanych, a badania epidemiologiczne są ograniczone przez skutki przypadku i możliwe czynniki zakłócające. W badaniach bezpieczeństwa szczepionki MMR szczególnie brakuje statystycznej mocy. Przegląd ponad 60 badań szczepionek MMR przeprowadzonych dla Biblioteki Cochrane stwierdza: "Projektowanie i raportowanie wyników bezpieczeństwa w badaniach szczepionek MMR, zarówno przed, jak i po wprowadzeniu do obrotu, są w dużej mierze niewystarczające." 12Ponieważ trwałe odciski (od skutków ubocznych) odry, szczególnie u osób z prawidłowym poziomem witaminy A, są tak rzadkie, 3 poziom dokładności dostępnych badań naukowych jest niewystarczający, aby udowodnić, że szczepionka powoduje mniej śmierci lub trwałe uszkodzenie niż odra. https://physiciansforinformedconsent.org/measles/vrs/
0 xAwatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 13263
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 933
x 347
Podziękował: 13447 razy
Otrzymał podziękowanie: 20214 razy

Re: Szczepienia/szczepionki !

Nieprzeczytany post autor: songo70 » wtorek 06 lis 2018, 11:07

nie b.rozumiem jak można wyprodukować skuteczą szczepionke na wirusy,-
które pojawią się w przyszłym roku. Co do rzetelnych testów klinicznych to nawet szkoda słów.
1 x


panta rhei

cedric
Posty: 5541
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 85
x 132
Podziękował: 3303 razy
Otrzymał podziękowanie: 8301 razy

Re: Szczepienia/szczepionki !

Nieprzeczytany post autor: cedric » wtorek 06 lis 2018, 11:19

ODRA W PRUSZKOWIE – ZACHOROWALI SZCZEPIENIListopad 4, 2018 Admin
Odra w Pruszkowie – zachorowali szczepieni

31.10.2018
Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Pruszkowie publikuje komunikat.
„Lekarze zgłosili do stacji sanitarno-epidemiologicznej w Pruszkowie 10 potwierdzonych zachorowań na odrę wśród dzieci jednej ze szkół podstawowych w Pruszkowie i ich rodzin. W tym ognisku znalazła się cała 6-osobowa rodzina. Żadna z chorych osób nie była wcześniej zaszczepiona.”
http://pruszkow.psse.waw.pl/3366/odra-z ... kowie-4393
2 listopada, godz. 9:18
Główny Inspektorat Sanitarny publikuje na Facebooku informację o 10 zachorowaniach na odrę.
„W tym ognisku znalazła się cała sześcioosobowa rodzina. Żadna z chorych osób nie była wcześniej zaszczepiona.”
Informacje przekazały niemal wszystkie media budując atmosferę strachu i paniki. Np. Gazeta Wyborcza:
„W każdym z potwierdzonych przypadków zachorowań osoby nie były szczepione przeciw odrze.”
http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7, ... ow-na.html
3.11.2018 r., godz. 19:00
Redakcja programu informacyjnego rozmawia z matką i przedstawia książeczki szczepień. Z sześcioosobowej rodziny zachorowało pięć osób, w tym dwie dorosłe i jedno dziecko szczepione oraz dwoje dzieci, które nie były szczepione, bo miały przeciwwskazania stwierdzone przez lekarza.
„Gdy nie mamy dokumentacji czy osoby były zaszczepione, traktujemy je jako nieszczepione.”
– mówiła przedstawicielka PSSE w Pruszkowie tłumacząc wcześniej przekazane fałszywe informacje.
Stąd.
https://fakty.tvn24.pl/ogladaj-online,6 ... 80937.html
Jakie są skutki tej dezinformacji?
– Jesteście przestępcami – usłyszała Justyna Socha gdy telefonował dzisiaj anonimowy mężczyzna – Pieprzeni proepidemicy – przyjdę do waszej siedziby i zacznę strzelać – skomentował jeden z oszukanych fałszywym przekazem.
Oświadczenie STOP NOP
http://stopnop.com.pl/odra-w-pruszkowie/
0 xAwatar użytkownika
Jancio
Posty: 915
Rejestracja: wtorek 16 sie 2016, 18:18
x 2
x 47
Podziękował: 666 razy
Otrzymał podziękowanie: 1112 razy

Re: Szczepienia/szczepionki !

Nieprzeczytany post autor: Jancio » wtorek 06 lis 2018, 12:14

songo70 pisze:
wtorek 06 lis 2018, 11:07
nie b.rozumiem jak można wyprodukować skuteczą szczepionke na wirusy,-
które pojawią się w przyszłym roku. Co do rzetelnych testów klinicznych to nawet szkoda słów.

A bo to panie kolego obecna medycyna akademicka działa w oparciu o fakty, a założenia są poboczne i nic nie znaczące :lol: Co nie umniejsza faktu że "szczepionki są najlepiej przebadane ze wszystkich leków" jak mawiała wyrocznia ;)
0 x


Podążając za stadem podążasz za dupkami.
Warto być przyzwoitym

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 11663
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 71
x 567
Podziękował: 27315 razy
Otrzymał podziękowanie: 17603 razy

Re: Szczepienia/szczepionki !

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » wtorek 06 lis 2018, 12:19

Co nie umniejsza faktu, że sprzedają się jak świeże bułeczki.

Tylko trzeba wcześniej odpowiednio posmarować, ... bułeczki..
przed wypiekiem :D
0 x


czasem tak długo wpatrujemy się w zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które już dawno się otworzyły...

Awatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 13263
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 933
x 347
Podziękował: 13447 razy
Otrzymał podziękowanie: 20214 razy

Re: Szczepienia/szczepionki !

Nieprzeczytany post autor: songo70 » wtorek 06 lis 2018, 12:46

Jancio pisze:
wtorek 06 lis 2018, 12:14
songo70 pisze:
wtorek 06 lis 2018, 11:07
nie b.rozumiem jak można wyprodukować skuteczą szczepionke na wirusy,-
które pojawią się w przyszłym roku. Co do rzetelnych testów klinicznych to nawet szkoda słów.

A bo to panie kolego obecna medycyna akademicka działa w oparciu o fakty, a założenia są poboczne i nic nie znaczące :lol: Co nie umniejsza faktu że "szczepionki są najlepiej przebadane ze wszystkich leków" jak mawiała wyrocznia ;)
niestety znam przyczynę nie tylko dla medycyny dlaczego tak jest i pewien dr., ale nie medycyny :lol:
nam to wyjaśnił na studiach:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Konsensua ... cja_prawdy
0 x


panta rhei

cedric
Posty: 5541
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 85
x 132
Podziękował: 3303 razy
Otrzymał podziękowanie: 8301 razy

Re: Szczepienia/szczepionki !

Nieprzeczytany post autor: cedric » wtorek 06 lis 2018, 13:19

Znakomite badanie potwierdzające "skuteczność" szczepień

J Infect Dis. 2017 Nov 15;216(8):977-980. doi: 10.1093/infdis/jix428.
Measles Virus Neutralizing Antibodies in Intravenous Immunoglobulins: Is an Increase by Revaccination of Plasma Donors Possible?
Modrof J1, Tille B1, Farcet MR1, McVey J2, Schreiner JA2, Borders CM2, Gudino M2, Fitzgerald P3, Simon TL4, Kreil TR1.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/28968738


Abstrakt

Publikujemy badania przesiewowe dawców osocza potwierdzające, że powszechne stosowanie szczepień przeciw odrze w dzieciństwie od 1963 r. spowodowało zmniejszenie !!! średnich mian przeciwciał przeciw wirusowi odry wśród dawców osocza, co znajduje odzwierciedlenie w immunoglobulinach podawanych dożylnie (IVIG). Miano przeciwciał przeciw wirusowi odry jest jednak wymaganym potencjałem dla IVIG, zgodnie z definicją zawartą w rozporządzeniu w sprawie Food and Drug Administration. Aby złagodzić spadek !!! miana przeciwciał przeciw wirusowi odry w IVIG i zapewnić ciągłe uwalnianie produktu, badano ponowne szczepienie dawców osocza jako środek do zwiększenia miana. Jednak wzrosty miana indukowane przez szczepienie wywołane wzrostem dawki były tylko około 2-krotne i krótkotrwałe !!!.
0 xAwatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 13263
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 933
x 347
Podziękował: 13447 razy
Otrzymał podziękowanie: 20214 razy

Re: Szczepienia/szczepionki !

Nieprzeczytany post autor: songo70 » wtorek 06 lis 2018, 13:29

to jeszcze słowo, kiedyś napisałem też, że nie chodzi nawet o odejście od szczepień całkowicie,-
ale trzeba pamiętać o jednej rzeczy "przyroda nie znosi próżni" i nie trzeba być geniuszem,-
żeby przez ostatnie 4 dekady zaobserwować, że np. antybiotyki ze swej skuteczności w l.70,-
a dzisiaj faszeruje się nimi kurczaki.
Szczepionki l.60 i dalej też wykazują spadek skuteczności, a postęp mutacji wirusów jest pewnie kilka razy większy.
Zresztą to samo stało się z super odmianami roślin uprawnych- spowodowało to pojawienie się,-
Superszkodników.

to chyba dziękuje. ;)
0 x


panta rhei

cedric
Posty: 5541
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 85
x 132
Podziękował: 3303 razy
Otrzymał podziękowanie: 8301 razy

Re: Szczepienia/szczepionki !

Nieprzeczytany post autor: cedric » wtorek 06 lis 2018, 13:57

Może był ten artykuł, ale warto przypomnieć , że drobnoustroje żyją w symbiozie z gospodarzem i ze sobą . Wyeliminujesz jeden, tworzysz niszę dla drugiego.

https://dziecisawazne.pl/pneumokoki-szczepic-czy-nie/


https://szczepienia.wybudzeni.com/2017/ ... gatunkowa/
0 xcedric
Posty: 5541
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 85
x 132
Podziękował: 3303 razy
Otrzymał podziękowanie: 8301 razy

Re: Szczepienia/szczepionki !

Nieprzeczytany post autor: cedric » wtorek 06 lis 2018, 14:08

Szczepionkowi naziści łżą , jak najęci. Stawiają alternatywę- choroba to ryzyko powikłań i zarażania, szczepienia- łagodne przechorowanie, odporność ? (na jak długo) i zarażanie ( cicho sza) , mutowanie(ani mru mru).
A przecież skoro to przeciwciala chronią to można podać potrzebującym immunoglobuliny i.v. , czyli coś co wytwarzane jest szczepionką. Ale żaden judasz medyczny o tym nie wspomni, że można podać gotowe przeciwciała antyodrowe.
A co z agammaglobulinemią? Przechorują , brak przeciwciał , a mimo to odporność dożywotnia.

https://academic.oup.com/jid/article/194/6/781/864841

Measles-Virus–Neutralizing Antibodies in Intravenous Immunoglobulins
Susette Audet Maria Luisa Virata-Theimer Judy A. Beeler Dorothy E. Scott Douglas J. Frazier Malgorzata G. Mikolajczyk Nancy Eller Feng-ming Chen Mei-ying W. Yu
The Journal of Infectious Diseases, Volume 194, Issue 6, 15 September 2006, Pages 781–789

Skrót artykułu

"Infekcja odrą wywołuje odporność na całe życie; jednak infekcja typu dzikiego stymuluje wyższy poziom przeciwciał neutralizujących wirusa odry (mnAbs) niż szczepienie.Ponieważ odsetek populacji dawców z wywołaną przez szczepionkę odpornością na odrę wzrasta, badanie to przeprowadzono w celu ustalenia, czy to przesunięcie cech demograficznych wpływa na poziomy mnAb we współczesnych partiach immunoglobuliny dożylnej (człowieka) (IGIV). Gdy 166 partii 7 produktów IGIV wyprodukowanych w latach 1998-2003 badano za pomocą testu neutralizacji łysinek, obserwowano postępujący spadek geometrycznych średnich mian w partiach wyprodukowanych w latach 1999-2002. Produkty IGIV wytworzone z odzyskanego osocza miały znacznie wyższe miano niż te wytwarzane z plazmidu źródłowego, które mogą odzwierciedlać zmianę cech demograficznych dawcy, ponieważ dawcy Plasma Source są znacznie młodsi. Zmniejszenie liczby mnAbs korelowało również z utratą zarówno IgG1, jak i IgG3, prawdopodobnie z powodu pewnych procedur wytwarzania, lub przeciwciał dwuwartościowych (tj. Nienaruszonych IgG i F (ab ') 2), z powodu fragmentacji.Immunoglobulina dożylna (ludzka) (IGIV) stała się dostępna w 1981 roku, a 9 produktów jest obecnie licencjonowanych w Stanach Zjednoczonych. Produkty te są podstawą leczenia prawie 50 000 pacjentów z pierwotnymi zaburzeniami niedoboru odporności (PIDD) [1] i którzy polegają na profilaktyce immunoglobulin w celu zapobiegania powszechnym chorobom zakaźnym [2, 3]

Wiele czynników może mieć wpływ na jakość i ilość przeciwciał w produktach immunoglobulin. Każda partia jest przygotowywana z puli osocza pochodzącej od aż 60 000 dawców, aby zapewnić, że duży repertuar przeciwciał jest obecny w ostatecznym preparacie [4]. Ponadto, aby zostać zatwierdzonym przez Food and Drug Administration (FDA), zarówno produkty immunoglobuliny (ludzkiej) (IG), jak i produkty IGIV muszą spełniać minimalne wymagania potencji (które są zawarte w przepisie FDA 21 CFR 640.104) dla przeciwciał przeciw odrze, błonicy i wirus polio typu 1, 2 lub 3

Fluktuacje mocy przeciwciał neutralizujących wirusa odry (mnAb) produktów immunoglobulin mogą odzwierciedlać zmiany w epidemiologii odry w Stanach Zjednoczonych. Ostatnie badania serologii sugerują, że 93% populacji Stanów Zjednoczonych ma przeciwciała przeciwko odrze [5]; ten wysoki poziom odporności stada ogranicza krąg odry w Stanach Zjednoczonych, aw rezultacie w latach 2001-2003 stwierdzono <100 przypadków odry / rok, bez dowodów na endemiczną odrę od roku 1997 [6]

Osoby, które doświadczyły infekcji odry typu dzikiego, mają tendencję do wyższego miana wirusa mnAb niż osoby, które uzyskały odporność dzięki szczepieniu [7, 8]. Chociaż w populacji amerykańskiej występuje wysokie występowanie przeciwciał przeciwko odrze, istotne różnice w pochodzeniu tej odporności mogą ostatecznie wpływać na siłę działania produktów immunoglobulinowych

Dyskusja[...]

Wraz ze wzrostem odsetka dawców o odporności indukowanej przez szczepionkę, można oczekiwać jednoczesnego spadku liczby mnAbs w produktach uzyskanych z ich osocza. Widoczny spadek mnAb w partiach IGIV wyprodukowanych w latach 1999-2002 jest zgodny ze wzrostem odsetka osadów z odzysku i dawców Plasma Source urodzonych po 1956 roku; niższa moc mnAb partii wyprodukowanych w tym okresie może odzwierciedlać wzrost dawców, którzy są bardziej podatni na odporność na odrę wywołaną przez szczepionkę. Bez dodatkowych informacji nie możemy udowodnić, że spadek miana przeciwciał przeciw odrze jest wynikiem zmian w cechach demograficznych dawcy i / lub epidemiologii odry; niemniej jednak możemy spekulować, że postępująca zmiana w roku urodzenia będzie nadal wiązać się ze zwiększeniem odsetka dawców z wywołaną przez szczepionkę odpornością na odrę i że może to spowodować jednoczesne zmniejszenie siły działania przeciw odrze produktów wytworzonych z osocza dawcy. Niższa moc przeciw odrze występująca w produktach uzyskanych z plazmidu źródłowego, w porównaniu z mocami uzyskanymi z produktów uzyskanych z odzyskanego osocza, również potwierdza tę hipotezę, ponieważ dawcy Plasma Source wydają się być młodsi niż dawcy osocza odzyskanego. Może to tłumaczyć, dlaczego w tym samym okresie poziomy przeciwciał przeciw odrze w produktach wytwarzanych z plazmy źródłowej są niższe niż w produktach wytwarzanych z odzyskanego osocza.Ponadto uważamy, że nasze odkrycia odzwierciedlają specyficzną zmianę miana przeciwciał przeciwko odrze, ponieważ wewnętrzna ocena kilku innych poziomów przeciwciał nie ujawniła tendencji spadkowej w tym samym okresie czasu (dane nie przedstawione)

Intrygujące było wyraźne zwiększenie, którego nie można w pełni wyjaśnić, w skuteczności przeciw odrze niektórych produktów IGIV wyprodukowanych w 2003 roku. Względna liczba nowo kwalifikujących się młodych dawców krwi, którzy mają odporność na naturalną infekcję, mogła wzrosnąć z powodu odry. wybuchy epidemii, które miały miejsce w Stanach Zjednoczonych w latach 80. XX wieku, a tym samym mogły wpłynąć na siłę przeciw odrze w partiach wyprodukowanych w 2003 r. [19, 20]

[...]

Niniejszy raport jest pierwszym, który dokumentuje aktywność neutralizującą wirusa odry każdej podklasy IgG i wykazuje, że IgG1 ma najwyższą aktywność specyficzną neutralizującą wirusa odry, z jedynie niewielkim dodatkowym wkładem z IgG3. Wydaje się, że utrata zarówno IgG1, jak i IgG3 w 1 z testowanych przez nas produktów IGIV może być odpowiedzialna za stosunkowo niską aktywność neutralizującą wirusa odry.

[...]
0 xAwatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 13263
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 933
x 347
Podziękował: 13447 razy
Otrzymał podziękowanie: 20214 razy

Re: Szczepienia/szczepionki !

Nieprzeczytany post autor: songo70 » wtorek 06 lis 2018, 15:04

na prawdę- dziwny jest ten świat:
Musisz to wiedzieć(187)Wirus odry nie istnieje?! Mamy wyrok sądu niemieckiego w tej sprawie
https://youtu.be/u0cpe48BHtg
0 x


panta rhei

cedric
Posty: 5541
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 85
x 132
Podziękował: 3303 razy
Otrzymał podziękowanie: 8301 razy

Re: Szczepienia/szczepionki !

Nieprzeczytany post autor: cedric » środa 07 lis 2018, 12:01

Zamieszczam oryginał z tłumaczeniem , żeby szczegóły mozna było porównać
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/8147093
Vaccine. 1994 Feb;12(2):129-33.
Measles antibody: comparison of long-term vaccination titres, early
vaccination titres and naturally acquired immunity to and booster
effects on the measles virus.

Christenson B1, Böttiger M.

Abstract
A two-dose vaccination programme, using a combined measles, mumps and
rubella vaccine (MMR) and administration at the ages of 18 months and
12 years, was introduced into Sweden in 1982. Since the combined MMR
vaccine was introduced, a yearly evaluation of the immunity patterns
and seroconversion rates in 12-year-old children has been carried out.
This study includes three study groups. All groups consisted of pre-
and postvaccination samples from 12-year-old children taken in
connection with the MMR immunization. There were 332 paired samples
from children who 8-10 years previously had received live measles
vaccine. Prevaccination sera from these children represent late
postvaccination titres. The postvaccination sera of 49 children
seronegative to measles before vaccination, obtained 2 months after
vaccination, represent early postvaccination immunity. Ninety-five
children who had not been vaccinated earlier and who were seropositive
to measles represent naturally acquired immunity. All samples were
studied by an enzyme-linked immunosorbent assay (ELISA). Sera from
children with late postvaccination immunity had significantly lower
titres than children in group 2, who represented early postvaccination
sera (p < 0.001). Children with naturally acquired immunity had
significantly higher titres than children with vaccine-induced
immunity titres (p < 0.001). After revaccination of the previously
vaccinated children, a significant booster rise was seen (p < 0.001).
After revaccination of children with naturally acquired immunity, no
significant booster effect was observed. Sixty-five children of the
332 (20%) previously vaccinated children had no or borderline measles
titres prior to the booster. The study suggests that the
vaccine-induced measles antibodies decline with time and may fall
under the protective level.(ABSTRACT TRUNCATED AT 250 WORDS).

Dwudawkowy program szczepień, w którym zastosowano szczepionkę przeciw
odrze, śwince i różyczce (MMR) oraz podawanie w wieku 18 miesięcy i 12
lat, wprowadzono do Szwecji w 1982 r. Od czasu wprowadzenia połączonej
szczepionki MMR przeprowadzono coroczną ocenę szczepionki MMR. zostały
przeprowadzone wzorce odporności i wskaźniki serokonwersji u
12-letnich dzieci. Niniejsze badanie obejmuje trzy grupy badawcze.
Wszystkie grupy obejmowały próbki przed i po szczepieniu od 12-letnich
dzieci podjęte w związku z immunizacją MMR. Pobrano 332 podwójnych próbek od
dzieci, które w wieku 8-10 lat otrzymały szczepionkę przeciwko odrze.
Próbki surowicy przed szczepieniem pochodzące od tych dzieci stanowią
miano późnego szczepienia po szczepieniu. Surowice poszczepienne 49
dzieci seronegatywnych wobec odry przed szczepieniem, uzyskane 2
miesiące po szczepieniu, reprezentują wczesną odporność po
szczepieniu. Dziewięćdziesiąt pięć dzieci, które nie były wcześniej
szczepione i które były seropozytywne wobec odry, reprezentowały
naturalnie nabytą odporność. Wszystkie próbki badano za pomocą testu
immunoenzymatycznego (ELISA). Surowice od dzieci o późnej odporności
po szczepieniu miały znacznie niższe miano niż dzieci z grupy 2, które
reprezentowały wczesne szczepienia poszczepienne (p <0,001). Dzieci z
naturalnie nabytą odpornością miały znacznie wyższe miana niż dzieci z
mianami odporności indukowanymi szczepionkami (p <0,001). Po ponownym
szczepieniu uprzednio zaszczepionych dzieci zaobserwowano znaczny
wzrost dawki przypominającej (p <0,001). Po ponownym szczepieniu
dzieci z naturalnie nabytą odpornością nie zaobserwowano znaczącego
efektu przypominającego. Sześćdziesiąt pięć dzieci z 332 (20%)
wcześniej zaszczepionych dzieci nie miało ani nie graniczyło z mianami
odry przed zwiększeniem dawki. Badanie sugeruje, że wywołane przez
szczepionkę przeciwciała przeciwko odrze z czasem ulegają zmniejszeniu
i mogą spaść poniżej poziomu ochronnego (ABSTRACT TRUNCATED AT 250
WORDS).


Przeciwciała przeciw odrze są przenoszone od matek zaszczepionych
przeciwko odrze lub wcześniej zarażonych odrą na dzieci, gdy są
jeszcze w macicy. [41] Takie przeciwciała zazwyczaj zapewniają
noworodkom pewną odporność na odrę, ale takie przeciwciała są
stopniowo tracone w ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy życia. [17]
[41] Niemowlęta poniżej jednego roku życia, których macierzyńskie
przeciwciała przeciwko odrze zniknęły, stają się podatne na zakażenie
wirusem odry. [41]

https://en.wikipedia.org/wiki/Measles

Measles antibodies are transferred from mothers who have been
vaccinated against measles or who have been previously infected with
measles to their children while they are still in the womb.[41] Such
antibodies will usually give newborn infants some immunity against
measles, but such antibodies are gradually lost over the course of the
first nine months of life.[17][41] Infants under one year of age whose
maternal anti-measles antibodies have disappeared become susceptible
to infection with the measles virus.[41]

Kobieta szczepiona przekazując mniej przeciwciał naraża swoje dziecko
na infekcję odrą wcześniej niż matka , która
przechorowała w sposób naturalny.
0 xAwatar użytkownika
Thotal
Posty: 7677
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 27
x 254
Podziękował: 6077 razy
Otrzymał podziękowanie: 12113 razy

Re: Szczepienia/szczepionki !

Nieprzeczytany post autor: Thotal » środa 07 lis 2018, 12:07

https://wolnemedia.net/o-epidemii-odry- ... ataku-tvn/
„Epidemia odry”, szczepienia i skrajny atak TVN

Opublikowano: 07.11.2018 | Kategorie: Opinie i dyskusje | RSS komentarzy

javascript:void(0)

„Epidemia odry”, szczepienia i skrajny atak TVN
Przeczytano 289 razy!

Media straszą społeczeństwo epidemią odry w Polsce, bo w Pruszkowie zachorowało 17 osób na 60 737 mieszkańców tego miasta!

Zastanów się – czy coś takiego w ogóle można nazwać EPIDEMIĄ i kto robi z Ciebie idiotę?

O co chodzi?

31 grudnia 2018 r. upływa termin ważności do zastosowania szczepionki przeciw odrze, śwince i różyczce.

Są w magazynach i jeśli nie będą zużyte, muszą ulec utylizacji.

Dlatego media sprzyjające koncernom farmaceutycznym rozpętały histerię odrową.

Rozmowa z Jerzym Ziębą. Najciekawsze informacje po 30 minucie. Szczepionki MMR przeciwko odrze, śwince i różyczce są zanieczyszczone groźnym wirusem.Pozdrawiam - Thotal :)
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 15955
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 27
x 868
Podziękował: 29765 razy
Otrzymał podziękowanie: 24005 razy

Re: Szczepienia/szczepionki !

Nieprzeczytany post autor: janusz » środa 07 lis 2018, 23:29

Tajna operacja "Odra 2018" - VRIL THULE w akcji ?!

https://www.youtube.com/watch?v=0QtKbGwCt7A

Opublikowany 4 lis 2018
Jeszcze niewidoczne dla społeczeństwa Struktury Zła, zdają się wychodzić z podziemi (Mordoru). Część nadal tam pozostaje tworząc prawdziwe orki i trole, w języku biotechnologii są to istoty humanoidalne GMO, natomiast w języku ufologii są to: "potworaki". Pierwszy raz słowo to było zastosowane przez wziętego polskiego rolnika Jana Wolskiego, opisującego załogantów NOLa, wyglądających odrażająco-cuchnących. Prawdziwy biblijny (Sauron) władca równie prawdziwego Mordoru, znaczy stref genetyków, usadowionych często w tajnych podziemnych instytutach, nie poprzestanie, aż nie doprowadzi do bitwy Har-Magedonu. W tym ostatecznym starciu między siłami dobra i zła, zetrą się hordy szatana z anielskimi hufcami pod wodzą Chrystusa. Niektórzy podejrzewają, że wówczas zastosowane zostaną wszelkie siły zła, wypuszczone zostaną humanoidy GMO, już teraz Agencja Zaawansowanych Obronnych Projektów Badawczych Departamentu Obrony Stanów Zjednoczonych (DARPA) przeznaczyła 70 milionów dolarów na stworzenie swoistej cyber-terapii, która przy pomocy chipa wszczepianego w mózg żołnierza, w czasie rzeczywistym, dokonywałaby przemiany istoty ludzkiej w szaleńca, a właściwie w pozbawione rozumu quasi inteligentne zwierzę...cały tekst tutaj: http://popotopie.blogspot.com/2017/10...
0 xODPOWIEDZ