Drodzy forumowicze i goście!

Przeżyliśmy przestój związany z migracją z serwera na serwer i zmianą istotnych danych adresowych dla hostingu. Teraz forum powinno działać szybko, bez długiego oczekiwania na odpowiedź serwera. Zależy to też od szybkości waszych łącz, ale do któregoś września serwer był trudny do zaakceptowania.
Niestety technicznie wielkość naszego forum się mocno powiększyła i musimy zwracać większą uwagę na wykorzystanie przestrzeni dyskowej, nie duplikować postów (dawać linki) itp., bo nie utrzymamy baz danych w limitach dostawcy hostingu, a upgrade jest finansowo nieopłacalny.

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

UWAGA NA ARSEN

cedric
Posty: 5396
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 82
x 126
Podziękował: 3150 razy
Otrzymał podziękowanie: 7974 razy

Re: UWAGA NA ARSEN

Nieprzeczytany post autor: cedric » środa 02 gru 2020, 14:51

https://www.sciencedaily.com/releases/2 ... 194232.htm
"Narażenie na niskie lub umiarkowane ilości arsenu w wodzie pitnej może upośledzać czynność płuc. Nawet niskie dawki arsenu w wodzie ze studni spowodowały uszkodzenie płuc porównywalne z dziesięcioleciami palenia tytoniu."

“Zmiany w płucach przy użyciu rezonansu magnetycznego mogą być wykrywane u pacjentów z COVID-19 nawet trzy miesiące po zakażeniu – wynika ze wstępnych badań specjalistów brytyjskich. Inne metody nie wykazywały żadnych uszkodzeń.
Do badania wykorzystano nową technikę diagnostyczną polegającą użyciu rezonansu magnetycznego oraz gazu ksenonu wdychanego przez pacjenta w trakcie próby”

Czytaj więcej na https://wydarzenia.interia.pl/raporty/r ... urce=paste

narażenie na arsen powoduje waskulopatie np.Black Foot Disease
http://www.findhomeremedy.com/useful-re ... t-disease/
Przypomina to nieco chorobę Burgera 9tytoń moze sprzyjać rakowi płuc, ale i chorobie Burgera przez intoksykacje arsenem)
https://jamanetwork.com/journals/jamain ... cle/647805
Choroba Buergera lub zatrucie arsenem?
"Z zainteresowaniem czytam obserwację kliniczną Mardera i Mellinghoff1 dotyczącą możliwego związku między chorobą Buergera a kokainą. Wiele badań epidemiologicznych i toksykologicznych zbiega się w celu wykazania, że choroba Buergera może być związana z zatruciem arsenem. Te interesujące dane są przedstawione tutaj.

Choroba Buergera występuje rzadko w krajach zachodnich, ale jest najbardziej rozpowszechnioną chorobą naczyniową w Azji Południowo-Wschodniej. Palenie jest ogólnie uważane za główną przyczynę. Jednak, niepalących są czasami również dotknięte. W krajach zachodnich częstość występowania choroby Buergera spada od 1947 r., ale co ciekawe, nie wskaźnik umieralności z powodu palenia papierosów.2,3 W kilku krajach azjatyckich taki spadek częstości występowania choroby Buergera nie wystąpił. Na Tajwanie choroba czarnej stopy (endemiczna forma zakrzepicy naczyniowej, podobna do choroby Buergera) jest związana z zatruciem arsenem ze studni.4 Ten sam problem zdrowia publicznego występuje w Bangladeszu i niektórych obszarach Indii, gdzie prawie połowa populacji jest zagrożona zatruciem arsenem.5,6 Może to wyjaśnić wysoką częstość występowania choroby Buergera w tych regionach. Badania toksykologiczne i histologiczne mają tendencję do potwierdzania tego patologicznego związku.7"porównywalne do dziesięcioleci palenia tytoniu."

Choroba Burgera jest związana z niskim CO2, co skutkuje upośledzonym oddawaniem tlenu.
https://www.greenfacts.org/en/arsenic/l-2/arsenic-7.htm
https://swiatlekarza.pl/covidowe-palce- ... ars-cov-2/
0 xcedric
Posty: 5396
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 82
x 126
Podziękował: 3150 razy
Otrzymał podziękowanie: 7974 razy

Re: UWAGA NA ARSEN

Nieprzeczytany post autor: cedric » wtorek 08 gru 2020, 20:41

Kurkumina (a w domyśle bor?) i beta-karoten- ochronne przy zatruciach arsenem
https://nutritionfacts.org/video/benefi ... -exposure/
0 xcedric
Posty: 5396
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 82
x 126
Podziękował: 3150 razy
Otrzymał podziękowanie: 7974 razy

Re: UWAGA NA ARSEN

Nieprzeczytany post autor: cedric » poniedziałek 14 gru 2020, 22:34

https://en.wikipedia.org/wiki/Roxarsone

Roxarsone jest związkiem organoarsenowym, który był stosowany w produkcji drobiu jako dodatek do paszy w celu zwiększenia przyrostu masy ciała i poprawy wydajności paszy oraz jako kokcydiostat. Od czerwca 2011 r. Został zatwierdzony do paszy dla kurczaków w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii i 12 innych krajach. [2] Lek został również zatwierdzony w Stanach Zjednoczonych i innych krajach do stosowania u świń. [1] [2]

Jego stosowanie w Stanach Zjednoczonych zostało dobrowolnie zakończone przez producentów w czerwcu 2011 r. I jest nielegalne od 2013 r. [3] [4] Jego użycie zostało natychmiast zawieszone w Malezji. [5] Został zakazany w Kanadzie w sierpniu 2011 r. [6] W Australii jego stosowanie w paszy dla kurczaków zaprzestano w 2012 r. [7] Roxarsone jest zakazany w Unii Europejskiej od 1999 r. [8]

Produkcja i aplikacje
Roksarson jest pochodną kwasu fenyloarsonowego (C6H5As (O) (OH) 2). Po raz pierwszy odnotowano to w brytyjskim patencie z 1923 r., W którym opisano nitrowanie i diazowanie kwasu arsanilowego. [9] Zmieszany z proszkiem kalcytu jest stosowany w premiksach paszowych dla drobiu w niektórych częściach świata. Tam, gdzie jest dostępny, można go kupić w stężeniach 5%, 20% i 50%.

Roxarsone był sprzedawany jako 3-Nitro przez Zoetis, dawną spółkę zależną Pfizera, obecnie notowaną na giełdzie. W 2006 roku w USA wyprodukowano około miliona kilogramów roksarsonu [10].

Dopuszczenie do obrotu w Stanach Zjednoczonych
Roxarsone jest jednym z czterech leków arsenowych dla zwierząt, które zostały zatwierdzone przez Amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków (FDA) do stosowania u drobiu i świń, wraz z nitarsonem, kwasem arsanilowym i karbarsonem. [1] We wrześniu 2013 r. FDA ogłosiła, że ​​Zoetis i Fleming Laboratories dobrowolnie wycofają obecne zezwolenia na roksarson, kwas arsanilowy i karbarson, pozostawiając jedynie zatwierdzenia nitarsonu. [3] W 2015 roku FDA wycofała zgodę na stosowanie nitarsonu w paszach dla zwierząt. Zakaz wszedł w życie pod koniec 2015 r. [11]

Spór
Roxarsone przyciągnął uwagę jako źródło zanieczyszczenia arszenikiem drobiu i innej żywności. [12] [13] W czerwcu 2011 r. Producenci zawiesili sprzedaż roksarsonu w USA i Kanadzie w odpowiedzi na badanie przeprowadzone przez Food and Drug Administration (FDA). [14] [15] FDA stwierdziła, że ​​stosowanie roksarsonu było związane z podwyższonym poziomem nieorganicznego arsenu w wątróbkach kurzych. [16] W komunikacie prasowym FDA stwierdzono, że odkrycia budzą „obawy dotyczące bardzo niskiego, ale całkowicie możliwego do uniknięcia narażenia na czynnik rakotwórczy” [14].

Badanie koszyka rynkowego z 2013 r. Przeprowadzone w Stanach Zjednoczonych powiązało stosowanie roksarsonu i innych arsenowych dodatków paszowych ze zwiększonym poziomem nieorganicznego arsenu w mięsie z piersi kurczaka, aczkolwiek w stężeniach znacznie poniżej poziomów niebezpiecznych określonych w federalnych normach bezpieczeństwa. Mięso z piersi kurcząt narażonych na arsenowe dodatki paszowe zawierało nieorganiczny arsen na poziomie około dwóch części na miliard. Kurczaki ekologiczne, które nie były narażone na arsenowe dodatki paszowe, zawierały około pół części na miliard. Normy federalne dopuszczały stężenia 500 części na miliard całkowitego arsenu. Badanie przeprowadzono na kurczętach hodowanych przed dobrowolnym wycofaniem preparatu Roxarsone z rynku przez jego producenta w czerwcu 2011 r."
0 xcedric
Posty: 5396
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 82
x 126
Podziękował: 3150 razy
Otrzymał podziękowanie: 7974 razy

Re: UWAGA NA ARSEN

Nieprzeczytany post autor: cedric » poniedziałek 14 gru 2020, 23:01

https://www.firstpost.com/india/arsenic ... 50181.html

" Jesteśmy na niego narażeni poprzez mleko, sok jabłkowy i wino (FDA stwierdziła wysoki poziom nieorganicznego arsenu w 83 gatunkach wina). Ale przede wszystkim występuje w wielu rodzajach mięsa, które spożywamy, zwłaszcza w rybach, mięczakach i kurczakach. Niskie dawki arsenu powodują znacznie mniej poważne objawy. Ale to nie znaczy, że organizm nie jest powoli i systematycznie niszczony przez chroniczne zatrucia, nawet jeśli związek jest słabo toksyczny.

Arsen jest związany z niedoborem witaminy A, chorobami serca, udarem, przewlekłymi chorobami układu oddechowego, cukrzycą, rakiem płuc, pęcherza i skóry oraz chorobami nerek / wątroby. Długotrwała ekspozycja na arszenik może prowadzić do zmian skórnych (ciemnienie lub odbarwienie, zaczerwienienie, obrzęk i guzki przypominające odciski lub brodawki).

Na paznokciach mogą pojawić się białawe linie. Mogą rozwinąć się zarówno wady nerwów czuciowych, jak i ruchowych. Inne problemy to kwasica mleczanowa. Arsen blokuje przedostawanie się potasu do komórek, a niski poziom potasu zwiększa ryzyko wystąpienia zagrażających życiu zaburzeń rytmu serca, zaburzeń neurologicznych, wysokiego ciśnienia krwi, dysfunkcji ośrodkowego układu nerwowego, anemii.

Badania epidemiologiczne zasugerowały korelację między przewlekłym spożywaniem arsenu a występowaniem cukrzycy typu 2. Kobiety w ciąży, które jedzą arszenik, mogą mieć dzieci z niską masą urodzeniową i niską masą urodzeniową. Wczesne objawy to bóle głowy, dezorientacja i senność.


Zjadasz go za każdym razem, gdy jesz kurczaka.

Od lat czterdziestych XX wieku kurczaki są karmione arszenikiem w celu promowania wzrostu i przyrostu masy ciała przy niższej ilości paszy. Oznacza to, że możesz karmić kurczaki w klatce bateryjnej mniejszą ilością jedzenia, a kurczak będzie równie duży. Oszczędza to pieniądze dla właściciela drobiu.

Lek roxarsone i nitarsone sprawiają, że kurczaki rosną szybciej i nadają niezdrowej i chorej szarej skórze klatki bateryjnej sztuczny różowy kolor, aby wyglądały zdrowo.

Twórcy roksarsonu, nitarsonu i Amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków uzasadnili i zezwolili na jego stosowanie na tej podstawie, że użyty arszenik był organiczny. Jednak okazało się, że się mylili w badaniu z 2011 roku przeprowadzonym w Johns Hopkins Center for a Livable Future, w którym przeanalizowano setki piersi z kurczaka sprzedawanych w sklepach spożywczych w 10 miastach w USA.

Badanie wykazało, że roksarson natychmiast przekształcił się w rakotwórczy nieorganiczny arsen w ciałach kurczaków. Co więcej, kiedy ten kurczak został zabity i ugotowany, poziom nieorganicznego arsenu wzrósł do niebezpiecznego poziomu. Według Instytutu Rolnictwa i Polityki Handlowej z 2006 r. 70% z 8,7 miliona kurczaków hodowanych w celach spożywczych jadło paszę zawierającą roksarson.

Johns Hopkins natychmiast zwrócił się do FDA o ochronę zdrowia publicznego poprzez wycofanie zezwoleń na wszystkie leki na bazie arsenu, a Kongres o przyjęcie przepisów zakazujących na stałe stosowania wszystkich leków na bazie arsenu w produkcji żywności dla zwierząt.

Niektóre amerykańskie drobiarnie dobrowolnie usunęły go z produkcji brojlerów w USA (nie wprowadzono zakazu). Po narastających obawach dotyczących raka firma Pfizer ogłosiła w 2011 r., Że nie zamierza już sprzedawać go w USA. Jednak firma nadal sprzedaje roxarsone i nitarsone za granicą.

Podczas gdy pasze dla zwierząt, zawierające związki zawierające arsen, były zawsze zakazane w 25 krajach Europy oprócz Wielkiej Brytanii i Japonii.

Wiele krajów w Azji, oprócz Kanady i Australii, nadal dopuszcza go w paszach dla zwierząt.

Roxarsone i nitarsone są masowo używane przez indyjskie drobiarstwo. W rzeczywistości proste wyszukiwanie paszy na bazie arsenu przyciąga 22 300 sprzedawców i dystrybutorów w całym kraju. Możesz to sprawdzić w sekcji pasza dla drobiu i zwierząt, pasza dla brojlerów, promotor wzrostu brojlerów.

Jedna z reklam firmy Roxarsone stwierdza: „Założona w 2010 roku, jesteśmy w stanie zaoferować szeroką gamę produktów, takich jak dodatki do pasz dla drobiu i środki ochrony drewna. Mamy ogromną bazę klientów na całym świecie. Niektórzy z naszych głównych klientów pochodzą z Ameryki Łacińskiej, Bliskiego Wschodu, Ameryki Południowej, Europy Południowo-Zachodniej, Azji Południowo-Wschodniej, Ameryki Środkowej, Australii, Malezji i lokalnego rynku Indii ”.

Coraz więcej ludzi spożywa teraz kurczaka, nie zdając sobie sprawy z obecności w nim śmiercionośnego arsenu. Według Globalnej Sieci Informacji Rolnej, spożycie przetworzonego kurczaka w Indiach rośnie o 15-20% rocznie. Statystyki indyjskiego Departamentu Hodowli Zwierząt, Mleczarstwa i Rybołówstwa pokazują, że szacunkowo 238 kurczaków crore zostało zabitych w latach 2016-17 w Indiach.

Badanie przeprowadzone w Kalkucie przez West Bengal University of Fishery and Animal Sciences (WBUFAS) wykazało niebezpiecznie wysoki poziom arsenu w próbkach kurczaków, baraniny i jaj. Badaniami objęto drób i inne fermy w ośmiu wioskach w bloku Deganga w północnej części 24-Parganas.

Okazało się, że produkty drobiowe z tego obszaru zawierały pięciokrotnie więcej arsenu niż dopuszczalne poziomy. Około 60% dostaw kurczaków i jaj w Kalkucie pochodziło z North 24-Parganas.

„Stwierdziliśmy, że brojlery produkowane na fermach drobiu miały zawartość arsenu 0,77 ppm, a jaja miały średnią zawartość arsenu 0,38 ppm. Nerw
To są znacznie wyższe niż dopuszczalny limit. Władze muszą natychmiast rozprawić się z fermami drobiu ”- powiedział starszy naukowiec z WBUFAS.

Zagrożeni są nie tylko zjadacze kurczaków, ale każdy z nas. Odchody kurze są powszechnie stosowane jako nawóz na polach uprawnych. Bakterie obecne w ściółce kurczaków iw glebie przekształcają wydalony organiczny arsen w jego nieorganiczną postać. Badania przeprowadzone przez University of Alberta, opublikowane w Science of the Total Environment, wykazały, że arsen z paszy łatwo przenosi się z ciał kurczaków do ściółki drobiowej.

Ponieważ ściółka drobiowa jest powszechnie stosowana do nawożenia gleby, może to prowadzić do zwiększonego stężenia arsenu w roślinach uprawianych w glebie nawożonej obornikiem kurzego, powodując problemy ze zdrowiem publicznym (Rutherford et al., 2003). Około 70-90 procent arsenu w ściółce drobiowej staje się rozpuszczalne w wodzie, co oznacza, że ​​może on łatwo migrować przez gleby i do znajdujących się pod nimi wód gruntowych.

Ściółka drobiowa zawierająca arsen jest również podawana jako źródło białka dla bydła mięsnego. Tak więc legalna praktyka karmienia drobiu arszenikiem może przyczynić się do zanieczyszczenia arszenikiem również innych pokarmów.

Stosowanie arsenu sprzyja oporności na antybiotyki. Obawy związane z chorobami zakaźnymi potęguje fakt, że producenci drobiu rutynowo stosują dodatki paszowe, które zawierają zarówno antybiotyki, jak i składniki arsenu. Lekarze i cała społeczność medyczna muszą przejąć inicjatywę w tej kampanii, domagając się drobiu hodowanego bez użycia arsenu.

Indyjski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności i Standardów (FSSAI) oraz kontroler leków muszą wycofać swoje zezwolenie na stosowanie dodatków paszowych zawierających arszenik jako niepotrzebnego zagrożenia dla zdrowia publicznego. Europa pokazuje nam, że można hodować drób bez arsenu.

Jedyną możliwą metodą kontroli jest zakazanie pasz dla gospodarstw i innych produktów zawierających arszenik. Powinno to obejmować nie tylko niezwykle popularne roksarson i nitarson, ale także kwas arsanilowy, karbarson i inne pokrewne związki. Zapewnienie przestrzegania takiego zakazu jest możliwe dzięki rygorystycznym normom monitorowania, regularnym testom mięsa i jaj kurzych oraz inspekcjom fabryk farmaceutycznych.

Nie można negocjować, ile lub jaki rodzaj arsenu mogą spożywać ludzie, kiedy w ogóle nie musimy go spożywać.
0 xcedric
Posty: 5396
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 82
x 126
Podziękował: 3150 razy
Otrzymał podziękowanie: 7974 razy

Re: UWAGA NA ARSEN

Nieprzeczytany post autor: cedric » poniedziałek 21 gru 2020, 20:47

https://tygodnik.tvp.pl/51250477/stempe ... a-pamiatka
" Tatuaże to moda dominująca na początku nowego millenium. Ale największym hitem medycyny estetycznej w najbliższej dekadzie mają być… urządzenia do ich usuwania. Niestety, rozbicie wzoru laserem na cząsteczki składowe tuszu może być niebezpieczne – w barwnikach są metale ciężkie: kadm, ołów i arsen."
0 xcedric
Posty: 5396
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 82
x 126
Podziękował: 3150 razy
Otrzymał podziękowanie: 7974 razy

Re: UWAGA NA ARSEN

Nieprzeczytany post autor: cedric » piątek 25 gru 2020, 20:21

https://www.sciencedirect.com/topics/me ... ry/arsenic
"Arsenu
Swaran J.S. Flora, w podręczniku toksykologii arsenu, 2015
1.6.3.1 Woda deszczowa
Arsen wchodzi do atmosfery na różne sposoby, w tym emisje wulkaniczne, aerozole morskie, spalanie paliw kopalnych i zanieczyszczenia przemysłowe, a następnie jest odwrócony w postaci opadów. Szacuje się, że antropogeniczne źródła emisji arsenu atmosferycznego przyczyniają się do około 30% globalnego uwalniania arsenu. Stwierdzono, że stężenia arsenu w opadach deszczu są bardzo wysokie: około 0,5 μg/l na obszarach dotkniętych operacją wytapiania, elektrowniach, pyłach glebowych i spalaniu węgla. Na obszarach wytapiania miedzi stwierdzono średnie stężenie arsenu na 16 μg/l. Niemniej jednak opady deszczu przyczyniają się niewiele arsenu do powierzchni i wód podziemnych. W wodzie deszczowej najbardziej dominującymi gatunkami arsenu są As2O3 w pobliżu hut i obszarów spalania węgla, AsH3 w pobliżu składowisk odpadów oraz zmniejszająca gleby i arsenian w pobliżu aerozoli morskich. Zredukowana postać arsenu ulega utlenianiu w obecności atmosferycznych SO2 i O3."
0 xcedric
Posty: 5396
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 82
x 126
Podziękował: 3150 razy
Otrzymał podziękowanie: 7974 razy

Re: UWAGA NA ARSEN

Nieprzeczytany post autor: cedric » środa 06 sty 2021, 13:49

“Morowe powietrze”-arsen?
https://wolnemedia.net/godzina-policyjn ... ci-krukow/
“Setki martwych ptaków pospadało na ulice Rzymu. Ptaki najprawdopodobniej były zdezorientowane przez liczne wybuchy sztucznych ogni. Na skutek tego rozbijały się o okna i ściany budynków, lub wlatywały w kable wysokiego napięcia.

Tymczasem Indie donoszą o dziesiątkach kruków, które spadły martwe na ulice. Władze miasta Jhalawar w północno-wschodnich Indiach, zarządziły godzinę policyjną w promieniu kilometra po tym jak potwierdzono śmierć 50 ptaków. Tutaj przyczyną była ptasia grypa. Zgłoszono również śmierć stu kruków, pawi i innych ptaków w mieście Dżajpur, w tej samej części kraju. W tym przypadku przyczyną również jest choroba. Obszary te zostały odkażone, a sklepy z drobiem oraz nabiałem pochodzącym od ptactwa – zamknięte.

Kolejne, tajemnicze śmierci ptaków miały miejsce na Sri Lance. Dotknęło to setki lokalnych gatunków. Według oficjalnych źródeł, to nie jest na skutek ptasiej grypy. Przyczyny śmierci ptaków na Sri Lance są wciąż badane.”
Aktywne wulkany ( na czerwono )
Indonezja 5x
Japonia 1x
Na morzu chińskim 1x
Mapa https://drive.google.com/file/d/1X20nmH ... P1QTL/view

Wiatr na wysokości około 12 km – wiejący w stronę Sri Lanki i Indii z Indonezji
https://www.windy.com/?200h,7.620,97.579,4
0 xcedric
Posty: 5396
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 82
x 126
Podziękował: 3150 razy
Otrzymał podziękowanie: 7974 razy

Re: UWAGA NA ARSEN

Nieprzeczytany post autor: cedric » sobota 16 sty 2021, 10:07

https://www.researchgate.net/deref/http ... 1418.82883
„SZKODLIWE PODOBIEŃSTWO POMIĘDZY OBJAWAMI ZATRUCIA ARSENICZNEM A OBJAWAMI ZAKAŻENIA COVID-19 I HIV - UNIKALNE ODKRYCIE PO RAZ PIERWSZY
Cytat z: http://chemocare.com/chemotherapy/drug- ... oxide.aspx Następujące działania niepożądane są częste (występują u ponad 30%) u pacjentów przyjmujących trójtlenek arsenu: nudności i wymioty kaszel zmęczenie gorączka ból głowy
6 Biegunka Duszność Ból gardła Wysypka Zmiany rytmu serca (widoczne w badaniach EKG) Ból stawów Dreszcze (patrz objawy grypopodobne) Lęk Dreszcze lub nagłe uczucie zimna Na pierwszy rzut oka wygląda to jak obraz objawów ostrego zespołu retrowirusowego ORAZ Covid19 też! ”
https://www.researchgate.net/figure/Cli ... _223961113
0 xcedric
Posty: 5396
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 82
x 126
Podziękował: 3150 razy
Otrzymał podziękowanie: 7974 razy

Re: UWAGA NA ARSEN

Nieprzeczytany post autor: cedric » środa 20 sty 2021, 00:16

https://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci ... etrza.html
“Fajerwerki i petardy puszczane w sylwestra w jedną noc uwalniają do atmosfery ogromne ilości szkodliwego dla środowiska i ludzkiego zdrowia drobnego pyłu; to 15 proc. rocznej emisji przypadającej na auta osobowe i ciężarowe – alarmują niemieckie media.”

Arsen -zakazany w fireworkach
https://myemail.constantcontact.com/Ars ... 0lTYla4nwY

https://www.researchgate.net/publicatio ... _fireworks

" W trakcie badania techniki wytrącania elektrostatycznego jako metody pobierania próbek cząstek pyłu unoszącego się w powietrzu, PODWYŻSZONE STĘŻENIA PYŁU ZOSTAŁY ZNALEZIONE W DANYCH ZEBRANYCH PODCZAS OBCHODÓW SYLWESTROWYCH W WIEDNIU. Pierwotne badanie potwierdziło zastosowanie nowego urządzenia do pobierania próbek jako użytecznej metody pobierania próbek, pokazując podwyższone wartości dla pierwiastków Na, Mg, Al, Si, S, K, Cu, As, Br, Rb, Sr, Sb, Te i Ba, wszystkie związane z użyciem pirotechniki. ZMIERZONE WARTOŚCI DLA AS NIE MOŻNA BYŁO WYJAŚNIĆ JAKO ZANIECZYSZCZENIA W NIEKTÓRYCH INNYCH STOSOWANYCH SUBSTANCJACH. Tak więc, kilka niespalonych produktów pirotechnicznych zostały zbadane w celu znalezienia źródła Jak w pyłu zebrane. Wyniki wykazały tylko jeden produkt o zawartości wyższej niż oczekiwano Jako zawartość(1,4 ug/g), co doprowadziło do przyjęcia zamierzonego – ale nielegalnego – stosowania związków arsenu w pirotechnice jako środka barwiącego do produkcji niebieskiego światła."

Czy tylko zawały?
http://zaprasza.net/a.php?article_id=36439
“W Nowy Rok media doniosły o strasznym wydarzeniu.
Tysiące ptaków spadły na ziemię w Rzymie – w wyniku odpalania petard.
Gdybym nie zobaczył zdjęcia setek martwych ptaków na jednej – tylko ulicy – to pewnie informacja pozostałaby abstrakcyjną.
Zastanowiłem się: jakim sposobem ciała tych ptaków rozsiane były równolegle po całej ulicy?
I doszedłem do wniosku, że pierwsze petardy musiały wypłoszyć ptaki, które wystraszone latały w kółko.
Przy wystrzale kolejnej – bliskiej petardy – dostawały zawału serca i spadały na ziemię.”
0 xODPOWIEDZ