Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Relaksacja

kobra8
Posty: 431
Rejestracja: poniedziałek 21 sty 2013, 10:45
x 1
Podziękował: 59 razy
Otrzymał podziękowanie: 148 razy

Relaksacja

Nieprzeczytany post autor: kobra8 » niedziela 17 mar 2013, 19:06

0 x



Awatar użytkownika
św.anna
Posty: 1451
Rejestracja: środa 24 sie 2016, 12:41
x 87
x 119
Podziękował: 2624 razy
Otrzymał podziękowanie: 3256 razy

Re: Relaksacja

Nieprzeczytany post autor: św.anna » sobota 20 lut 2021, 12:40

GŁĘBOKI RELAKS od ręki - aktywuj swój NERW BŁĘDNY

https://www.youtube.com/watch?v=P1Qo5dluVWc

Marek Purczyński
1 x



Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16908
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: Relaksacja

Nieprzeczytany post autor: songo70 » poniedziałek 22 mar 2021, 05:26

ja może z innej beczki, często można zauważyć w "realu" i "wirtualu" pewien mechanizm,-
znany skądinąd z takiego obrazka:
gniew.jpg
gniew.jpg (123.26 KiB) Przejrzano 3266 razy
chodzi o frustracje w życiu, i tu przydałby się porządna relaksacja,-
bowiem wylewanie frustracji na otoczenie niczemu nie pomaga i nie służy,-
zwałaszcza jeśli nie kanalizujemy tego bezpośrednio do adresata,-
ale metodą spychologi na kolejne słabsze ogniwo/a.

Dziękuję za uwagę i życzę miłego dnia. :)
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
św.anna
Posty: 1451
Rejestracja: środa 24 sie 2016, 12:41
x 87
x 119
Podziękował: 2624 razy
Otrzymał podziękowanie: 3256 razy

Re: Relaksacja

Nieprzeczytany post autor: św.anna » poniedziałek 22 mar 2021, 12:09

Songo, miłego dnia :)

A propos tego obrazka, to w jednym module z kursu: "Umysł społeczny" na copernicus college, była mowa o samokontroli.
I tak, Roy Baumeister (psycholog społeczny i ewolucyjny) twierdzi, że samokontrola to mięsień: "Siła woli działa podobnie jak mięsień. Ma ograniczone zasoby siły. Jeżeli zaangażujemy się w jeden akt samokontroli, zdolność do kontrolowania siebie w inny sposób się zmniejsza."

Ludzie przeżywający stres "(...) używają siły regulacji, żeby poradzić sobie z dotrzymaniem terminu czy innymi problemami, i nie zostaje im już dość siły, by regulować wybuchy emocji (...), podtrzymywać dobre nawyki (...) i opierać się pokusom."

"Siłę samokontroli przywraca wypoczynek, np. sen. Są też pewne oznaki, że można je wzmocnić przez regularne ćwiczenia (...). Zachowanie dobrej postawy, czekanie na swoją kolej, mycie zębów, walka z pokusami mają wartość wykraczającą daleko poza natychmiastowe wyniki praktyczne: wzmacniają zdolność "ja" do kontrolowania siebie na wiele różnych sposobów."

Baumeister twierdził też, że poziom samokontroli zależy od poziomu glukozy.

"Jeśli każdy z nas ma indywidualny mięsień siły woli, to należy rozponać ile ów mięsień może udźwignąć." Można próbować go trenować, ale przede wszystkim trzeba rozpoznać swoje ograniczenia.
0 x



Awatar użytkownika
azo
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 09 wrz 2018, 11:31
x 256
x 153
Podziękował: 4441 razy
Otrzymał podziękowanie: 2805 razy

Re: Relaksacja

Nieprzeczytany post autor: azo » sobota 27 mar 2021, 18:36

Pociągnę wypowiedź Św. Anny bo nawet przechodziłam taki kurs trenowania "mięśnia woli" czyli umiejętności samoregulacji. Co prawda wyłożyłam się na tym bo inne rzeczy wtedy Mi się jeszcze odezwały, ale zasady są dobre Moim zdaniem. Każdego rodzaju ćwiczenie powtarzane regularnie wzmacnia ten "mięsień", choćby to było codzienne ściskanie piłeczki przez 5/10/15 minut czy 5/10/15 minut medytacji (bardzo wskazane ćwiczenie).

Jednak ważne jest, żeby faktycznie było to codzienne lub przynajmniej w zaplanowanych dniach i godzinach. Niezależnie od tego w jakim obszarze ćwiczymy wzmocniony tak "mięsień" zaczyna samoistnie dużo lepiej funkcjonować również w pozostałych obszarach, które obsługuje. Pozornie "piłeczka" nie ma nic wspólnego z "wybuchowym charakterem", który utrudnia życie w rodzinie czy w pracy ale jednak efekty są i to duże bo są na to dowody. Dobrze jest zaczynać trening od bardzo prostej rzeczy - budowania jakiegoś nawyku i nie jest wskazane by zmian było wiele od razu, wprowadza się je stopniowo kiedy wcześniejsza się utrwali. Ćwiczenie jest bardzo wzmocnione kiedy dołożymy do niego samoobserwację (nawet w tym kursie była uważana za niezbędną do zbudowania nawyku podstawę) - więc prowadzi się notatnik, w którym należy odhaczyć wykonanie zadania (np w kalendarzu) nie oceniając się jednak za jego nie wykonanie. Nawet długa seria "minusów" staje się krótsza gdy je zapisujemy i łatwiej się zmobilizować do powrotu do ćwiczeń. Można zacząć dosłownie od wszystkiego typu - codziennie rano szklanka wody i można jednocześnie budować kilka a później kilkanaście nawyków.

Jeśli ocenimy, że Nasz "mięsień" jest wyjątkowo słaby nie ma w tym nic strasznego bo każdy mięsień daje się wyćwiczyć, co z pewnością bardzo poprawi jakość życia bez względu na to ile się uda zrobić - zaś tymczasowo dobrze jest stosować ułatwienia i jak najbardziej go odciążać we wszystkich obszarach w jakich można, np nie starać się zapamiętywać rzeczy mało istotnych lecz zapisywać je gdzieś (pamięć też jest w zakresie jego "obowiązków"). Zrobić kilka prób i modyfikacji przed wyborem stałego zadania, sprawdzić czy mamy odpowiednią motywację do tego zadania. Tu np dobrze jest zrobić bilans zysków i strat bo każda zmiana, którą wprowadzamy ma jakieś koszty o których zazwyczaj nie myślimy. I kiedy te koszty Nas potem zaskoczą mogą osłabić lub wykoleić motywację.

Nie mam pewności czy tego typu metoda jest odpowiednia dla "nadwydajnych" (HSP) bo to inny rodzaj funkcjonowania mózgu i inne obciążenia ale dla 90% populacji na pewno jest skuteczna. 8-)
0 x


Ascezo minD

Awatar użytkownika
św.anna
Posty: 1451
Rejestracja: środa 24 sie 2016, 12:41
x 87
x 119
Podziękował: 2624 razy
Otrzymał podziękowanie: 3256 razy

Re: Relaksacja

Nieprzeczytany post autor: św.anna » sobota 27 mar 2021, 21:22

Baba:
"Tu np dobrze jest zrobić bilans zysków i strat bo każda zmiana, którą wprowadzamy ma jakieś koszty o których zazwyczaj nie myślimy."

To prawda. Często / b. często w obliczu jakieś życiowej (nieważne jakiej wagi) zmiany przeceniamy potencjalną przyszłą korzyść, przy jednoczesnym niedocenieniu / umniejszeniu kosztów.

Co do nawyków, to, stety / niestety, nie da się ich eliminować, można jedne zastępować innymi.
0 x



Awatar użytkownika
azo
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 09 wrz 2018, 11:31
x 256
x 153
Podziękował: 4441 razy
Otrzymał podziękowanie: 2805 razy

Re: Relaksacja

Nieprzeczytany post autor: azo » niedziela 28 mar 2021, 07:41

Powiem więcej, najczęściej podchodzimy tak entuzjastycznie do jakiejś zmiany, że trudno te koszty "wymyślić" - nie przychodzą do głowy w takim stanie. Typu zmieniam dietę na zdrowszą i okazuje się, że nie mam z kim się spotykać bo całe Moje towarzystwo je inaczej. Albo mam koszty czasowe i finansowe o których zupełnie nie pomyślałam.
Co do nawyków, to, stety / niestety, nie da się ich eliminować, można jedne zastępować innymi.
Dokładnie. Nawyk to coś w rodzaju automatu, kiedy utworzy się ścieżka neuronowa nie trzeba żadnego wysiłku w jego utrzymywaniu i to dobry mechanizm bo oszczędza energię - nawyk nigdy się nie MĘCZY, dlatego jest tak skuteczny przy osiąganiu różnych celów. To jakby polecenie przeszło do podświadomości, która je dalej realizuje aż do jego odwołania.

Jednocześnie jednak jest to bardzo słaby mechanizm i w każdej chwili można go zmienić świadomie. Np umyć zęby drugą ręką niż zawsze albo uśmiechnąć się zamiast wrzasnąć w jakiejś powtarzającej się ciągle sytuacji. Taka ścieżka kiedy jest mocno utarta (reakcje emocjonalne np też są nawykowe) wymaga dłuższej lub krótszej pracy. Budowanie nowego nawyku jest albo nadbudową na starym schemacie (wykorzystuje niektóre stare elementy) albo wyrąbywaniem całkiem nowej ścieżki. Jak widać w przyrodzie stare, nieużywane trakty stopniowo zarastają. Ale ślad po nich zostaje i zostaje skłonność (jak rzeźba terenu w stylu stare koryto rzeczne). Więc łatwo się odnawiają kiedy sytuacja temu sprzyja.

Jest jednak taki etap w zmianie nawyków a nawet nałogach (chyba nie dla wszystkich jednakowo osiągalny bo jednak mamy różne predyspozycje naturalne i różne zasoby indywidualne do dyspozycji) kiedy uważa się, że nawyk został zneutralizowany i niektórzy "nałogowcy" mogą wrócić do okazjonalnego stosowania starego nawyku. Tak po prawdzie dopiero to daje prawdziwą wolność bo unikanie nią jednak nie jest. Ale nie mam pojęcia jeszcze jak taki etap się osiąga bo z wcześniejszymi mam kłopot.

Przy budowaniu nowych nawyków dobrze jest (nie wiem czy wszystkim ta metoda pomaga) zarządzać Sobą w czasie zamiast fiksacji na celu końcowym. Zamiast mam zadanie do zrobienia - o godzinie tej robię to co zaplanowałam (są lepsze i gorsze dni więc czasem zrobię więcej a czasem mniej). Wizja i presja na efekt końcowy może czasem osłabiać motywację. Ale niektórych taka wizja bardzo motywuje, kłopot kiedy cel zostaje osiągnięty i to dużym kosztem - wtedy pojawia się frustracja i rozczarowanie "góra urodziła mysz" bo droga nie ma końca, zawsze pojawia się jakieś dalej/lepiej. Więc dobrze jest samą drogę obrać jako cel.

Chyba powinnam w tym miejscu podziękować Ludziom, którzy tą wiedzę od kilku lat upowszechniają. Nie chcę robić reklamy podaję link do bezpłatnego wideo i sami decydujcie co dalej. Jak widać po Mnie choćby metoda nie u wszystkich się jednakowo dobrze sprawdza.
https://www.youtube.com/results?search_ ... ozwojowiec
0 x


Ascezo minD

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16908
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: Relaksacja

Nieprzeczytany post autor: songo70 » niedziela 28 mar 2021, 09:14

Off Topic
dzięki @baba, na pewno przyda mi się zapamiętywanie imion :D
upodobanie--> nawyk --> uzależnienie,-
nawyk sam w sobie to może taki wyształcony "program" biorobota,-
w pewnym zakresie tak samo działają "bracia mniejsi",-
nie ocenijąc samego nawyku- działa to tak jak napisałaś,-
program jest już zapisany i dzień po dniu jak w "dniu świra",-
"w koło wojtek" :D
od dłuższego czasu uciekam jak mogę od rutyny dnia codziennego w małych elementach,-
na ile mogę.
Nawet te same krótkie konwesracje dnia codziennego- to element programu,-
procesorek który podobno pracuje na <12% w takim trybie bio-robota, pracuje na <1% :lol:
Każda zmiana jest zatem dobra jako bodźca do aktywacji procesu myślowego- kreatywnego.
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

ODPOWIEDZ