Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Autoagresja

Awatar użytkownika
azo
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 09 wrz 2018, 11:31
x 256
x 153
Podziękował: 4441 razy
Otrzymał podziękowanie: 2805 razy

Autoagresja

Nieprzeczytany post autor: azo » wtorek 29 paź 2019, 09:37

Jako wieloletni "zawodowy" wręcz ekslpoatator zaburzeń psychicznych i emocjonalnych uważam ją za tak ważny temat iż wart jest osobnego topiku. ;) :)

Tym bardziej, że sporo o tym wiem będąc osobą, której szczególnie mocno dotyczy. Ale też nie tylko Mnie. Bo gdyby spojrzeć na to zagadnienie szerzej... Biorąc nawet pod uwagę Nasz plan przedurodzeniowy - czy umieszczanie w nim skrajnie złych doświadczeń i Siebie samego w roli ich ofiary... czy planowanie np Swojej własnej śmierci w wieku dziecięcym, czy planowanie zdarzeń które Nas złamią i się z nich nie podniesiemy aby na pewno jest potrzebą zdrowej duszy, zdrowego ducha? Czy może choroba autoagresywna zaszła już tak daleko iż nie tylko samego Człowieka dotyczy?

Czy usilne przekonywanie Nas tak mocno cierpiących jak choćby cierpi molestowane, głodzone i bite okrutnie dziecko, że to się stało na "NASZE" życzenie jest naprawdę mądrym współczuciem? Czym to się różni od wpierania przez gwałciciela ofierze "sam/a tego chcesz"? Czy to pociesza cierpiącego Człowieka czy wręcz przeciwnie - odbiera Mu resztkę nadziei bo jak ma walczyć i się sprzeciwiać Swojej własnej duszy lub duchowi? W Boskim planie, Moim zdaniem złe doświadczenie tylko wtedy ma sens kiedy Człowiek ma szansę i możliwość się z niego podźwignąć, otrząsnąć z traumy oraz wydobyć z Siebie możliwości, których by nie wydobył z braku tego akurat doświadczenia. Czy My, świadkowie cudzego cierpienia możemy coś dla takiego Człowieka robić? Czy propagowanie idei, że "nie powinniśmy" bo to Jego szansa zawsze jest słuszne? Kto z Nas potrafi z zewnątrz rozróżnić z czym dany Człowiek sobie poradzi a z czym już nie? I wreszcie - czy tego typu ideologia nie jest aby na rękę tzw "ciemnej stronie" i tej grupie, która próbuje Nas wepchnąć w otchłań widząc w takim serwowaniu racji "usprawiedliwienie" dla Własnego okrucieństwa?

Tak naprawdę to przyszłam pisać o konkretach ale Mnie znowu poniosło... ;) :lol:

Konkret to rodzaje autoagresji. Nazwa jedna ale ileż odmian. Najprostszą definicją jest "odwracanie złości powstałej do kogoś w interakcji z Nim przeciwko Sobie". Czy ta definicja mówi cokolwiek o przyczynie samej złości? Nie. Czy jeśli ktoś Mnie uderzy w twarz z własnego widzimisię i się na Niego rozzłoszczę to powinnam skutkiem tej złości nadstawiać się na kolejne ciosy? Czy może przynajmniej spróbować zrobić jakiś unik skoro organizm zafundował Mi więcej hormonów do walki i ucieczki? ;)

Niestety wszystko to nie jest aż tak przyjemnie zero jedynkowe.

Autoagresja to również uszkadzanie własnego organizmu i psychiki bez czyjegokolwiek zewnętrznego udziału a nawet pomimo prób udzielania zewnętrznej pomocy. Wszystko bez wyjątku można wykorzystać przeciwko Sobie. Można w szkodliwy dla Siebie sposób interpretować to co słyszymy, widzimy i czego doświadczamy. Autoagresją jest każde działanie na własną szkodę, również wtedy kiedy jest brakiem działania by tej szkody nie doświadczyć.

Autoagresja mentalna przykładowo:
Te paskudne ptaszki za oknem w lesie nie śpiewają przepięknie podnosząc nastrój tylko drą dzioby od rana nie dając pospać. :lol:
To Moje cholerne Dziecko wcale nie przychodzi się przytulić tylko Mi przeszkadza w Moich ważnych obowiązkach. BTW podobne? ;)
To cholerne słońce wcale nie napawa optymizmem tylko razi w oczy i pali jak piec. Ten wredny typ, który się do Mnie uśmiechnął nabija się ze Mnie i niech Go szlag trafi. Ta starsza Pani, która podniosła Moją chusteczkę chce Mnie upokorzyć dając Mi do zrozumienia jaka jestem niezdarna.

Autoagresja emocjonalna przykładowo:
Odcinam się od własnych bolesnych emocji. Niestety ból jest zawsze subiektywnie odczuwany jako silniejszy niż przyjemność więc tak naprawdę zamiast Sobie pomóc robię coś zupełnie odwrotnego. Wytłumiam jeszcze mocniej wszystkie przyjemne emocje. Depresja murowana.

Autoagresja fizyczna przykładowo:
Choroba somatyczna, alergia, choroba autoimmunologiczna, samozakażenie, zaniedbywanie potrzeb prozdrowotnych, zaniedbywanie higieny w szerokim pojęciu od snu, ruchu do czystości włącznie.

Autoagresja w interakcjach z innymi przykładowo:
Podkładanie się, nieodmawianie, wysyłanie niepokojących sygnałów o Sobie prowokujących różne podejrzenia i posądzenia, nadmierne zabieganie o zewnętrzną akceptację, prowokowanie do agresji, nieprzyjmowanie pomocy, ocenianie, bycie agresywnym.

Autoagresja w interakcji z Sobą przykładowo:
Nie akceptowanie Siebie, przecenianie Siebie, samozachwyt, nadmierna samokrytyka, egoizm.

Autoagresja rozwojowa przykładowo:
Autosabotaż pragnień i celów, nie określanie celów, autodestrukcja działań, rozpraszanie działań, ograniczanie działań i zainteresowań, nie kończenie i porzucanie, ciągnięcie deficytowych inwestycji.

To są naprawdę bardzo nieliczne przykłady. Powiedziałabym, że w pewnym stopniu te życiowe przykłady dotyczą każdego Człowieka włącznie z optymistami. Więc co sprawia, że stają się autoagresją? Ich współwystępująca ilość, siła i utrwalenie w czasie. :)

No to nadgryzłam temat, zapraszam do aktywności. Nie wiem czy go będę obserwować. Mam dość patrzenia na tą ciemność, która patrzy na Mnie. :lol:
0 x


Ascezo minD

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16908
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: Autoagresja

Nieprzeczytany post autor: songo70 » wtorek 29 paź 2019, 12:06

W UK szok po samobójstwie dziewczyny oglądającej obrazki na INSTAGRAM,-
skłaniające do samookaleczeń/autoagresji :o
https://www.bbc.co.uk/news/technology-50129402
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

soma
Posty: 611
Rejestracja: niedziela 04 mar 2018, 20:26
x 55
Podziękował: 1047 razy
Otrzymał podziękowanie: 1062 razy

Re: Autoagresja

Nieprzeczytany post autor: soma » wtorek 29 paź 2019, 12:45

Znam dobrze ten temat. Samoagresja czyli samounicestwianie.
Samoagresja czesto jest schowana pod "dobrocia". Robi sie dla innych, pomaga innym a tym samym spycha sie siebie i swoje potrzeby na podrzedne miejsce. Zeby tylko spelniac warunki milosci.
0 x



soma
Posty: 611
Rejestracja: niedziela 04 mar 2018, 20:26
x 55
Podziękował: 1047 razy
Otrzymał podziękowanie: 1062 razy

Re: Autoagresja

Nieprzeczytany post autor: soma » czwartek 31 paź 2019, 08:52

Gdy juz zda sie sobie sprawe z autoagresji to dobrze jest wylapywac mysli, ktore sa przyczyna tych agresywnych poczynan wobec siebie.
Bardo stresujaca mysla jest: bede musiala. I wtedy gdy sie nie robi tego co sie mysli, ze musi to sie sobie dokopuje. Moze wlasnie dlatego robi sie to co sie musi (czy raczej mysli sie, ze sie musi), aby uniknac zlosci skierowanej do siebie.

No i teraz pytanie: dlaczego bede musiala, a nie mogla?
Bo czuje opor przed robieniem tego, czuje niechec. I to jest problemem: opor przed robieniem tego. Nie chce sie togo czegos robic, o to kojarzy sie z czyms przykrym. Gdy rozwiaze sie ten konflikt, to bedzie sie robilo to co ma sie zrobic bez zmuszania sie i bez dokopywania sobie gdy sie tego nie zrobi. Bedzie sie mialo wybor.
0 x



Awatar użytkownika
azo
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 09 wrz 2018, 11:31
x 256
x 153
Podziękował: 4441 razy
Otrzymał podziękowanie: 2805 razy

Re: Autoagresja

Nieprzeczytany post autor: azo » poniedziałek 04 lis 2019, 13:17

A Ja odkryłam dzisiaj jeszcze jeden obszar autoagresji u Siebie. To jest uwaga skierowana na to co boli i przeszkadza. Np od lat w terapii gdzie się omawia emocje i na nich pracuje - tak długo i intensywnie im się w Sobie przyglądałam, że samą ich obserwacją jeszcze bardziej je rozdmuchałam i powiększyłam. Do tego stopnia, że najpierw trzeba było brać leki a potem nawet one już nie pomagały... :roll:

To właśnie można śmiało powiedzieć znaczy zrobić się w bambuko... :lol:

Ale ciągle się uczę i wyciągam wnioski. Teraz będę obserwować spokój. I oddech skoro mam duszności. Już w trakcie pierwszych ćwiczeń zauważyłam, że miarę obserwowana oddechu on się samoistnie staje coraz głębszy i spokojniejszy. :)
0 x


Ascezo minD

Awatar użytkownika
azo
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 09 wrz 2018, 11:31
x 256
x 153
Podziękował: 4441 razy
Otrzymał podziękowanie: 2805 razy

Re: Autoagresja

Nieprzeczytany post autor: azo » poniedziałek 25 lis 2019, 19:17

Raportuję, że stopniowo zmienia Mi się ogląd tego wszystkiego czego doświadczam w życiu. Znikają te wszystkie kategorie typu agresja, autoagresja, kat/ofiara, toksyczne związki, misje, pragnienia, nieprzyjemne zwroty "świata zewnętrznego", uporczywe ściąganie w dół, czy inne tego typu cuda wianki. Zwyczajnie. Cały ten proces polega na stopniowym wzrastaniu energii. A Moja jak widać ciągle jeszcze rośnie. Wraz ze wzrostem energii uwalniają się kolejne traumy rodzinne i przychodzą do Mnie w postaci Ludzi, zdarzeń, sytuacji, emocji czy myśli. Że tak długo to wszystko trwa? Ponad 60 lat? A ile czasu trwało gromadzenie tego? Przestałam czuć spinkę na szczęście i na to, żeby kiedykolwiek było dobrze i żeby koniecznie dojść tam gdzie bym chciała. Każdy orze jak może i Ja też, zrobię tylko tyle ile mogę w takim czasie jaki mam. Najlepsze, że w tych zajawkach nikt nie jest niczemu winny i niczego nie trzeba wybaczać, nawet Sobie więc mogę spokojnie OCENIAĆ, wyciągać konsekwencje i wyrzucać. I mieć na to luz. Fajne. :)
0 x


Ascezo minD

Awatar użytkownika
azo
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 09 wrz 2018, 11:31
x 256
x 153
Podziękował: 4441 razy
Otrzymał podziękowanie: 2805 razy

Re: Autoagresja

Nieprzeczytany post autor: azo » poniedziałek 25 lis 2019, 19:55

O! :)

NIESAMOWITA MOTYWACJA OD WSZECHŚWIATA

https://youtu.be/NN0xKUbebvQ
0 x


Ascezo minD

ODPOWIEDZ