Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

polecane książki

Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: polecane książki

Nieprzeczytany post autor: janusz » środa 08 lip 2020, 22:59

Obrazek

Fragment książki „Czas dobiega końca”:

(…)

Fulton Sheen

Chrześcijanie muszą zdać sobie sprawę, że chwila kryzysu nie jest czasem rozpaczy, ale szansą. Im bardziej możemy przewidzieć los, tym bardziej możemy go uniknąć.

Fulton Sheen

Z przepowiedni wizjonerów dowiadujemy się, co czeka ludzkość i świat w przyszłości. W niektórych punktach wizje jasnowidzów czy mistyków są zbieżne, w innych natomiast wykazują całkowitą sprzeczność. Wiele przepowiedni nie spełniło się, weryfikacja innych jeszcze przed nami. Przewidywanie przyszłości przez wizjonerów wynika z ich nadprzyrodzonych umiejętności, a nie z doświadczenia, więc brak kompatybilności w wizjach jest rzeczą oczywistą i zrozumiałą.

Inną formą przewidywania przyszłości jest wysnuwanie wniosków z bieżących wydarzeń, ze stanu rzeczy poszczególnych zagadnień i formułowanie tez na ich podstawie. Takie „wizje empiryczne” przekazywał i pozostawił ksiądz kaznodzieja Fulton Sheen. Poruszał on różne tematy, przede wszystkim te związane z chrześcijaństwem, ze światem, z Kościołem, ale także prognozował w sprawie losów kraju, w którym żył – Stanów Zjednoczonych.

Przez ponad cztery dziesięciolecia arcybiskup Fulton Sheen był twarzą katolicyzmu w Ameryce i otrzymywał z całego świata tysiące listów od ludzi szukających prawdy, wiary, zbawienia i duchowego kierownictwa.

Prof. Jacek Bartyzel, historyk idei, teatrolog i publicysta: „Największą wartością apostolatu Fultona Sheena jest prostota przekazu. Arcybiskup nie usiłuje bujać na skrzydłach wysublimowanej teologii, lecz uparcie kieruje wzrok ku wszystkim naszym dziennym sprawom na tym łez padole. Jak jego Mistrz, który Królestwo Niebieskie pokazywał swym uczniom w sianiu, winobraniu, owiec pasaniu i ziarnku gorczycy”.

Fulton Sheen (1895–1979), amerykański duchowny katolicki, filozof i wybitny apologeta, zasłynął programami telewizyjnymi, w których w fascynujący sposób przedstawiał milionom widzów zasady wiary katolickiej. Cieszył się wielką sympatią Jana Pawła II, który nazwał go „wiernym synem Kościoła”.

Arcybiskup Fulton J. otrzymał święcenia kapłańskie 20 września 1919 roku, był biskupem pomocniczym Nowego Jorku, biskupem Rochesteru, arcybiskupem tytularnym Newport, tercjarzem dominikańskim.

Wykładał też na Uniwersytecie w Waszyngtonie. Szeroki rozgłos zyskał jako kaznodzieja, rekolekcjonista i nauczyciel. Uczył filozofii i religii. Od 1930 roku prowadził audycję radiową pt. Godzina Katolicka, której słuchało 4 mln Amerykanów. Głośne były nawrócenia ważnych osobistości pod wpływem jego nauk radiowych.

Jego największym sukcesem medialnym okazała się jednak seria programów telewizyjnych pt. Warto żyć – Life is Worth Living. Mimo silnej konkurencji ze strony innych popularnych prezenterów, programy arcybiskupa gromadziły przed telewizorami ok. 30 milionów widzów, również niekatolików, i w drugim roku nadawania przyniosły mu nagrodę Emmy.

Warto żyć! – emitowany w początkach istnienia amerykańskiej telewizji cykl programów, w których błyskotliwy duchowny udzielał odpowiedzi na trudne i bardzo życiowe pytania, jakie zadaje sobie każdy człowiek. Niezwykłe w wystąpieniach abpa. Sheena było to, że jasnym i pełnym humoru językiem przekazywał praktyczne rady dotyczące duchowych i przyziemnych aspektów naszego życia. Abp Fulton John Sheen łączył zwięzłość z niesłychaną prostotą prezentacji prawd ewangelicznych i swoistą genialnością argumentów polemicznych. Zwykle pojedynczych i trafiających w samo sedno problemu. Efektem jego wystąpień były liczne nawrócenia – w tym gwiazd sportu, biznesu, a nawet polityków – i świadectwa dobrych zmian w życiu. Program cieszył się ogromną popularnością, był bardzo lubiany i uznawany za najlepszy program telewizyjny w tamtym czasie.

Liczne miliony dolarów zarobione jako honoraria za prelekcje radiowe i telewizyjne abp Sheen odsyłał do Watykanu, wspierając zwłaszcza papieża Piusa XII. Sam żył bardzo skromnie.

Fulton Sheen do końca życia znany był jako płomienny mówca, a kazania, które głosił, przyciągały tłumy. Zachowało się wiele nagrań z jego wystąpień. Napisał 66 książek i wiele artykułów.

W 2012 roku papież Benedykt XVI zatwierdził dekret o heroiczności cnót arcybiskupa.

„Przepowiednia” arcybiskupa Fultona Johna Sheena z 1946 roku, dotycząca Ameryki:

USA stały się właśnie najsilniejszym krajem świata. Ale władze Ameryki nie troszczą się o przestrzeganie prawa Bożego, wręcz przeciwnie, one podporządkowały się bardzo niedobrym siłom. Dlatego potęga USA nie będzie trwała długo, a jedynie przez okres pontyfikatu siedmiu kolejnych papieży, licząc od obecnego Piusa XII jako pierwszego z nich. Wraz z końcem pontyfikatu siódmego papieża, potęga USA się załamie i swojej pozycji najsilniejszego kraju świata Ameryka już nigdy nie odzyska. Powyższa „przepowiednia” pochodzi z książki Catholic Prophecy z 1965 roku. Jak łatwo policzyć, papież Franciszek jest w tym liczeniu ostatnim, siódmym papieżem.

Abp o komunizmie:

„Zatrzymałem się na probostwie w Akron, które odwiedził również w tym czasie pewien znany prałat. Spytał: O czym będzie ksiądz mówił dziś wieczorem? Odpowiedziałem: „O Rosji i Europie Wschodniej, Polsce, Litwie, Albanii, Czechosłowacji itd.”. Prałat stwierdził: „Ksiądz zwariował; Rosja jest krajem demokratycznym; nie jest już krajem komunistycznym”. Odparłem: „Spędziłem życie na studiowaniu komunizmu i jestem przekonany, że [Sowieci] zamierzają zająć Europę Wschodnią”. Zacząłem schodzić po schodach. Była to stara plebania i musiało być tam około 25 stopni. Za każdym razem gdy stawiałem stopę na kolejnym stopniu, mój przyjaciel, który stał na szczycie schodów, wskazywał na mnie palcem i powtarzał: Sheen, mylisz się!, Mylisz się!, Mylisz się!, Mylisz się!, aż zszedłem na parter. Wtedy odwróciłem się, spojrzałem na niego i powiedziałem: „Pewnego dnia odkryjesz, że Europa Wschodnia należy do komunistów”. […]

Z powodu stanowiska, jakie zająłem wobec Rosji, moje audycje radiowe były ściśle monitorowane. Specjalnie wyznaczona osoba dyżurująca w kabinie miała za zadanie przerwać nadawanie mojego programu, gdybym swoimi uwagami odbiegł od ówczesnego mainstreamowego poglądu, jakoby Rosja była demokracją. Jeden z moich manuskryptów przygotowany na potrzeby kolejnej audycji zawierał zdanie: „Polska została ukrzyżowana pomiędzy dwoma łotrami – hitlerowcami i Sowietami”. Otrzymałem wówczas telegram od Konferencji Biskupów z prośbą o to, abym nie wypowiedział tych słów [na antenie], gdyż sugerowałem, że Rosja jest jednym z łotrów. Moja odpowiedź na ten telegram zawierała następującą propozycję: „A gdyby tak nazwać Rosję‚ dobrym łotrem’?”.

Tuż przed rozpoczęciem II wojny światowej, gdy Rosja i Niemcy były jeszcze wrogami, prorokowałem w radiu, że „podobnie jak Piłat i Herod byli wrogami i stali się przyjaciółmi nad krwawiącym Ciałem Chrystusa, tak pewnego dnia komunizm i nazizm, które obecnie są wrogami, staną się przyjaciółmi nad krwawiącym ciałem Polski. «Proroctwo» to ziściło się, gdy hitlerowcy i Sowieci zjednoczyli swe siły”.

„Nienawiść będzie szerzyła się dopóty, dopóki cały świat nie stanie się nienawistny.

Nienawiść jest niezwykle płodna; mnoży się ona z niesłychaną szybkością. Komunizm zdaje sobie sprawę z tego, że nienawiść może zniszczyć społeczeństwo dużo szybciej niż wojsko; to dlatego nigdy nie mówi o chrześcijańskiej miłości. To dlatego zasiewa ona w robotnikach nienawiść do kapitału, zasiewa ją w ateistach przeciwko religii, zasiewa ją w sobie przeciwko wszystkim, którzy mu się sprzeciwiają”. „Komunizm jest ostateczną logiką odczłowieczania człowieka”.

Jak rozpoznać Antychrysta:

„Antychryst ustanowi antykościół, który będzie małpować Kościół, gdyż on, szatan, jest małpą Boga. [Ów antykościół] będzie posiadał wszystkie cechy Kościoła, ale w wypaczonej postaci.

Antychryst nie będzie nazywany antychrystem, gdyż nie miałby wówczas żadnych zwolenników. Nie będzie nosić czerwonych rajtuz, nie będzie zionąć siarką, nie będzie też dzierżyć wideł ani wymachiwać zakończonym strzałką ogonem niczym Mefistofeles w Fauście. Ta maskarada pomogła szatanowi przekonać ludzi o swoim nieistnieniu. Gdy nikt go nie uznaje, tym większą ma on moc. Bóg określił samego siebie mianem «Ja, który jestem»; szatan definiuje siebie jako «ja, którego nie ma».

Nigdzie w Piśmie świętym nie znajdziemy potwierdzenia dla powszechnego mitu o szatanie jako błaźnie przebranym za pierwszego „czerwonego”. Zamiast tego opisywany jest on jako upadły anioł z nieba, jako „książę tego świata”, którego celem jest wmawianie ludziom, że inny świat nie istnieje. Jego logika jest prosta: jeśli nie ma nieba, to nie ma też piekła; jeśli nie ma piekła, to nie ma też grzechu; jeśli grzech nie istnieje, to nie ma też sędziego, a jeśli sąd nie istnieje, to zło jest dobre, a dobro – złe.

Wśród całej jego pozornej miłości do ludzkości i jego gładkiej mowy o wolności i równości ukrywać się będzie jego wielki sekret, którego nikomu on nie zdradzi: nie będzie on wierzył w Boga. Jego religią będzie braterstwo bez ojcostwa Boga. Lecz przede wszystkim, ponad tymi wszystkimi opisami, nasz Zbawiciel mówi nam, iż szatan będzie tak bardzo podobny do Niego, że oszuka nawet wybrańców.

Świat dzieli się na dwa obozy: koleżeństwo antychrysta i braterstwo Chrystusa. Rysowane są linie między nimi. Jak długo potrwa bitwa, nie wiemy, czy miecze będą musiały zostać schowane, nie wiemy, czy krew będzie musiała zostać przelana, nie wiemy, czy będzie to konflikt zbrojny, którego nie znamy. Ale w konflikcie między prawdą a ciemnością prawda nie może przegrać”. (…)
0 x



Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: polecane książki

Nieprzeczytany post autor: janusz » piątek 10 lip 2020, 23:01

Obrazek

Magiczne przedmioty wikingów
Przygotowując się do napisania powieści „Wyprawa po śmierć”, historii, która rozgrywa się współcześnie, ale i w zamierzchłej przeszłości, czerpałem pełnymi garściami z bogatej skandynawskiej mitologii. Jeden z wątków bowiem, dotyczy wyprawy grupy śmiałków do piekła wikingów, domu bogini Hel. Przy tej okazji wojowie, wśród których nie wszyscy są w pełni ludźmi, natrafiają na przedmioty mocy.
To świetna okazja by przedstawić kilka z nich.

Brisingamen (Naszyjnik Brisingów) – wykonany ze złota przez Brisingów - czterech krasnoludów ze Svartalfheimu: Alfrigga, Berlinga, Dvalina i Grerra. Niektórzy podają, iż był bursztynowy. Bogini Freja - bóstwo miłości i seksu - tak bardzo chciała go mieć, iż w zamian oddała się każdemu z twórców. Kiedy Freja zakładała tę ozdobę, żaden mężczyzna nie mógł się jej oprzeć. Brisingamen miał mieć też właściwość dawania zwycięstwa armiom w bitwie.

Obrazek

Gelgia – łańcuch połączony z Gleipnirem. Znajdował się na porośniętej wrzosami wyspie Lyngvi, która zmieniała swoje położenie i tylko raz w roku, w pierwszą pełnię księżyca, można było ją odnaleźć. Takie środki ostrożności były niezbędne, bowiem więźniem był syn Lokiego i ludożerczyni Angerbody – Fenrir (staronord. Mieszkaniec Bagien). Według nord. mitologii, do końca świata (Ragnarök) wespół z Glepnirem miał pętać tego potężnego wilka.

Obrazek

Gleipnir – magiczny sznur wykonany przez krasnoludy z Niðavelliru (to tylko jedna z nazw tego swiata). Bogowie dwukrotnie pętali Fenrira potężnymi żelaznymi łańcuchami i dwukrotnie zrywał je syn Lokiego. Postawiono więc przez mieszkańcami Świata Ciemności zadanie wykonania takich pęt, które utrzymają bestię w ryzach. Tak powstał Glepnir, z pozoru cienki i słaby niby atłas. Został wykonany za pomocą czarów: z tupotu kocich stóp, brody kobiety, korzenia góry, ścięgien niedźwiedzia, oddechu ryby i śliny ptaka.
Bogowie postanowili związać na zawsze Fenrira ze strachu przed jego ogromną siłą. Zresztą, wiadomym było, iż w czasie ostatniej walki bogów z olbrzymami - w dzień Ragnarök - to właśnie potomek Lokiego pożre Odyna. Zostanie zabity przez syna Odyna - Widara, ale to marne pocieszenie.
Na początku wykonano przy pomocy czarów dwa łańcuchy: Løding i jeszcze mocniejszy Dromi. Potwór bez trudu je rozerwał. Pod pretekstem przetestowania jego siły założono bestii wyglądający bardzo niepozornie magiczny sznur. Wilk zwęszył podstęp i pozwolił się związać tylko pod warunkiem, że jeden z bogów włoży mu do paszczy prawą dłoń. Zgodził się na to Tyr - bóg wojny, walki i siły, a także honoru, prawa, sprawiedliwości. Po tym zdarzeniu, zwany Jednorękim. Fenrirowi założono pęta, których tym razem nie był w stanie zerwać.

Gungnir (Gungni, Gungner albo Gungrir) – nazwa jednej z zawsze trafiających w cel włóczni Odyna. Według Skáldskaparmál Snorri Sturlusona, włóczni tę wykonały Krasnoludy pod kierunkiem Dvalina. Jako ciekawostkę podam, że broni tej szukali Niemcy podczas II wojny światowej, a konkretnie nazistowska organizacja Ahnenerbe.

Obrazek

Hliðskjálf (Lidskjalv) – w mitologii nordyckiej tron Odyna znajdujący się w Asgardzie, pozwalający zobaczyć bogu, co dzieje się we wszystkich dziewięciu światach. Pomagały w tym też kruki: Huginn (st.nord. Myśl) i Munin (st. nord. Pamięć).

Obrazek

Hrunting – magiczny miecz podarowany Beowulfowi przez Unfertha - thegna duńskiego lorda Hrothgara. W poemacie Boewulf, bohater używa tego miecza zwanego w walce przeciw matce Grendela.

Obrazek


Nagelfar, Naglfar – statek zbudowany z paznokci zmarłych, na którym w dniu Ragnarök przypłyną wrogowie bogów. Komendę nad Naglfarem obejmie olbrzym Hrym, a przy jego sterze stanie Loki. Aby opóźnić przybycie okrętu, jak wyjaśnia Snorri, jeśli ktoś umrze z długimi paznokciami, należy mu je obcinać.

Obrazek

Quernbiter – miecz zdolny przeciąć na pół kamień młyński. Do Quernbiterów należał między innymi Tyrfing, broń wykuta przez krasnoludy dla wnuka Odyna.

Skidbladnir (Skithblathnir, Skipbladnir) – statek boga Frejra, który można było składać tak, iż mieścił się w kieszeni. Słuchał głosu swojego pana, a w czasie rejsów miał zawsze sprzyjający wiatr.

Tyrfing – magiczny miecz opisany w Eddzie Starszej, w wierszu Przebudzenie Angantýra.
Svarflamiemu - królowi Gardariki (st. nord. Kraj Grodów) i wnukowi Odyna, udało się uwięzić krasnoludów: Dvalina i Durina. W zamian za uwolnienie, zmusił ich do wykucia mieczaQuernbiter, który nigdy nie mija celu oraz przetnie w pół kamień młyński kamień. Więźniowie wykonali zadanie, jednak z zemsty rzuciły na broń przekleństwo: za każdym razem, kiedy miecz został dobyty, musiał utonąć w ludzkiej krwi. W końcu, od tego oręża zginął sam Svarflami.

Megingarder (Megingjardir, Megingjord,) – magiczny pas Thora, podwajający siłę właściciela, jeden z trzech największych skarbów tego boga. Dwa pozostałe to: młot Mjölnir i opancerzone rękawice.

Obrazek

Żelazne rękawice Thora - Rękojeść Mjölnira była bardzo krótka. By zrównoważyć tę niedogodność, Thor musiał nosić żelazne rękawice Járngreipr.
Przyczyną takiej budowy młota był prawdopodobnie Loki. Gdy twórca Mjölnira krasnolud Eitri brat Brokkra pracował nad tym orężem, został ugryziony w oko przez bąka (Loki potrafił zmieniać postać).

Buty Widara, syna Odyna. Pozwalały właścicielowi chodzić po powietrzu.

https://radoslawlewandowski.wixsite.com ... gEH9CA6dBo
0 x



Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16907
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: polecane książki

Nieprzeczytany post autor: songo70 » sobota 11 lip 2020, 09:47

KSIĘGA HENOCHA
Najbardziej zakazana i wyklęta przez Kościół księga apokryficzna Starego Testamentu. Opracowana oraz opatrzona wstępem historycznym Seweryna Mosza. Pasjonująca i zaskakująca lektura. Księga ta odkrywa tajemnice Apokalipsy, władzy aniołów, demonów oraz końca świata. Na niej w dużej mierze opiera się ideologia ruchu satanistycznego.
ksiega-henocha-1.jpeg
ksiega-henocha-1.jpeg (52.29 KiB) Przejrzano 9463 razy
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: polecane książki

Nieprzeczytany post autor: janusz » czwartek 30 lip 2020, 18:50

Tajemnica Acámbaro

Obrazek

Dwudziestego ósmego lutego 2002 roku otwarto uroczyście najbardziej kuriozalne muzeum świata. Znajduje się ono w Acámbaro, na północny zachód od miasta Meksyk. Można w nim obejrzeć 200 prekolumbijskich wyrobów ceramicznych, wśród których znajduje się, 50 rzeźb dinozaurów. W piwnicy przechowywane są tysiące kolejnych rzeźb. Wraz ze stopniowym oddawaniem do użytku dalszych partii budynku, również one zostaną udostępnione zwiedzającym.
Muzeum Waldemara Julsruda nie da się porównać z niczym innym na świecie. Można w nim zobaczyć rzeczy, w które nikt nie chce uwierzyć, pomimo że każdy z nas powinien się z nimi zapoznać. Wystawione tu figurki dinozaurów mają, jak udowodniono, tysiące lat i pochodzą z okresu, w którym ludzie nie mieli jeszcze pojęcia o istnieniu tych stworów. A może jednak było inaczej?

Obrazek

Otwarcie zainicjowanego przez Amerykanina Dona Pattona i zarządzanego przez Daniela Reynaerta Lepere'a muzeum to niespodziewany happy end dramatu, który rozpoczął się w 1944 roku. W czasie gdy w jego europejskiej ojczyźnie szalała wojna, niemiecki emigrant, kupiec Waldemar Julsrud podczas konnej przejażdżki po Acámbaro natknął się na fragmenty ceramiki, wymyte z ziemi przez deszcz. Ponieważ zawsze interesował się zabytkami sztuki, poprosił swego nadzorcę Odilona Tinajero, aby przeprowadził inspekcję tego miejsca.

Tinajero i jego ludzie natychmiast zabrali się do pracy. W latach 1944—1952 w południowo-zachodniej części miasta odkopali 33 500 figurek i za skromną opłatą dostarczyli je Julsrudowi. Niemiecki kupiec nieźle się zdziwił, gdy bliżej przyjrzał się rzeźbom. Wśród figurek ludzi różnych ras, jak na przykład Europejczycy i Eskimosi, poniewierały się statuetki dziwnych stworzeń, które w podejrzany sposób przypominały dinozaury.
Wkrótce na dziwne znalezisko zwrócili uwagę również archeolodzy. Jednak po obejrzeniu figurek zrzedły im miny. Dinozaury? Ludzie jeżdżący na dinozaurach? Mały jaszczur karmiony przez kobietę? To niemożliwe! Wszyscy przecież wiedzieli, że te prehistoryczne giganty wymarły na długo przedtem, zanim na Ziemi pojawili się nasi przodkowie. Zirytowani uczeni mężowie zrezygnowali z dalszych badań.

W 1954 roku Narodowy Instytut Antropologii i Historii przysłał do Acámbaro swoich czterech przedstawicieli. Meksykańskiej grupie ekspertów przewodził doktor Eduardo Noguera. W wewnętrznym sprawozdaniu archeolodzy stwierdzili, że wykopaliska przebiegały prawidłowo. Oficjalnie jednak wypowiedzieli się krytycznie na temat znalezisk. Wniosek, że pomiędzy ludźmi a dinozaurami istniało jakieś nieznane do tej pory powiązanie, wydawał im się zbyt śmiały.

Obrazek

Obrazek

Inne było stanowisko profesora Charlesa H. Hapgooda z uniwersytetu w New Hampshire. Tak, tak - tego Hapgooda - od przesunięcia bieguna i starych map.
Całe swoje życie ten nieżyjący już amerykański antropolog poświęcił tym unikatowym figurkom. Hapgood próbował na miejscu rozwikłać kulisy zagadki, gdyż był przekonany, że za tą sprawą kryje się o wiele więcej, niż mu przekazali koledzy.
„Julsrud interesował się figurkami wyłącznie z naukowego punktu widzenia” twierdził Hapgood. „Nigdy nie próbował w jakikolwiek sposób skomercjalizować swojego odkrycia i dlatego, z wyjątkiem celów ekspozycyjnych, nie sprzedał ani jednej figurki. Usilnie starał się przekonać zaufanych archeologów, by zajęli się jego znaleziskami i przeprowadzili badania wykopaliskowe”.
Badania naukowe profesora poparł szef policji w Acámbaro. Zezwolił mu na prowadzenie wykopalisk w każdym punkcie miasta, w którym ten tylko uzna to za konieczne.
Hapgood nie pozwolił się dwa razy prosić. W 1955 roku jego pracownicy kopali w najprzeróżniejszych miejscach w poszukiwaniu figurek. Plony zawsze okazywały się obfite.
Hapgood nie oszczędził nawet podłogi w domu szefa policji. I również tam oczom kopiących ukazały się kolejne figurki. Był to wyraźny dowód na autentyczność rzeźb — dom ten wzniesiono przecież 25 lat wcześniej.W 1968 roku profesor otrzymał z kolekcji Julsruda fragmenty figurki, która zawierała materiał organiczny. Został on w niej zamknięty podczas procesu wytwórczego. Hapgood przesłał próbki tego materiału do zajmującego się datowaniem zabytków archeologicznych Teledyne Isotopes Laboratories w Westwood w stanie New Jersey, w celu wykonania datowania 14C. Specjaliści z laboratorium określili wiek próbek na około 6500 lat.
Do nielicznych, którzy osobiście widzieli całą kolekcję Julsruda, należy Erle Stanley Gardner, autor serii książek o Perrym Masonie. W piśmie „Desert Magazine” ten zaufany przyjaciel Hapgooda opisał w październiku 1969 roku swoje wrażenia, gdy syn Julsruda Carlos po raz pierwszy oprowadzał go po domu swojego zmarłego ojca. „Nic, co do tej pory słyszałem o tej kolekcji, nie mogło mnie ustrzec przed wrażeniem, jakiego tutaj doznałem. Wszystkie 14 pomieszczeń domu zapchanych było figurkami. Znajdowały się tam rzeźby wykonane w najprzeróżniejszych stylach. Niektóre z nich bez trudu mogłyby pochodzić z jakiegoś koszmaru sennego. Były tam zwierzęta z wielkimi pazurami i wystającymi zębami. Niektóre chwytały istoty ludzkie, inne nawet je pożerały”
W kilka lat później zagadką z Acámbaro zainteresowało się również amerykańskie czasopismo „INFO”. W 1973 roku opublikowało ono między innymi list od jednego z czytelników, Williama J. Fincha. Finch, poruszony przez chodzące o Acámbaro pogłoski, w 1972 roku złożył wizytę w tej miejscowości. „W poszukiwaniu aktualnych informacji o kontrowersyjnych figurkach dowiedziałem się, że ciągle pojawiają się nowe egzemplarze” — pisał. „Informację tę uzyskałem od miejscowych. Nie próbowali mi nic sprzedać, nie prosili też o pieniądze. Zapewniali mnie, że rzeczywiście chodzi tu o zabytki prehistoryczne, a nie o fałszerstwa, chociaż oczywiście wytwarzano również kopie, jeśli pojawiali się dobrze płacący klienci”.
Redaktorzy „INFO” wspominali o datowaniu termoluminescencyjnym, które wykonane zostało przez specjalistyczne laboratorium Centrum Archeologii Muzeum Nauk Stosowanych (Museum Applied Science Center for Archaeology, MASCA) University of Pennsylvania. Jego wynik: figurki powstały pomiędzy 2400 a 2700 rokiem p.n.e.
Dyrektor MASCA Froelich Rainey: „Byliśmy tak poruszeni niespodziewanie wczesnym datowaniem tych przedmiotów, że nasz współpracownik Mark Han w przypadku każdej spośród czterech próbek wykonał po około 18 pomiarów. Podsumowując wszystko, nasze laboratorium ręczy za te wyniki, które jak zwykle w przypadku naszych badań, mogą mieć znaczący wpływ na datowanie zabytków archeologicznych w Meksyku”.
O autentyczności figurek z Acámbaro przekonany jest również John H. Tierney. Od kilku lat stara się on wyjaśnić tę sprawę. Tierney musiał jednak stwierdzić, że prawdopodobnie jest to przedsięwzięcie bez widoków na powodzenie. Trudno spotkać archeologa, który nie zareagowałby poirytowaniem, gdy się go nagabuje o Acámbaro.Trzej przedstawiciele Ohio Stałe University: doktor J. O. Everhart, doktor Earle R. Caney i doktor Ernest G. Ehlers, zadeklarowali, że przebadają kilka dostarczonych przez Tierneya próbek, nie znając ich pochodzenia. Również oni doszli do wniosku, że przedmioty nie pochodzą z czasów współczesnych i że w ich przypadku nie może chodzić o fałszerstwo. „Znamienne jest jednak, że gdy wytłumaczyłem tym trzem panom, że chodzi tu o figurki Julsruda, nie usłyszałem od nich ani słowa więcej” — złości się Tierney.
Tierney ma przed sobą wyniki jeszcze jednej ekspertyzy. Wykonana ona została przez Geochrome Laboratories. „Końcowe sprawozdanie z badań datowane jest na 14 września 1995 roku. Również ono potwierdza autentyczność figurek Julsruda. Naukowcy określili wiek jednej z przebadanych przez nich próbek na około 4000 lat”.
Próbka pochodziła od Neila Steede'a, amerykańskiego archeologa, który zdaniem Tierneya zaprzestał publicznego dyskredytowania figurek z Acámbaro. „Rezultat ekspertyzy prawdopodobnie mocno go zaszokował” — sądzi Tierney. „O ile wiem, Steede interpretuje ten wynik na swój sposób i twierdzi, że test wykazał jedynie, że tylko jedna z figurek z Acámbaro ma 4000 lat. W obecności dziennikarzy spekulował nawet, że figurki Julsruda mogły zostać wykonane w obecnym stuleciu. Prawdopodobnie nie dysponuje jednak naukowymi dowodami na potwierdzenie swojej tezy”.Są to zarzuty, których Neil Steede nie mógł pozostawić bez komentarza. W wypowiedzi, której udzielił pod koniec 1997 roku amerykańskiemu magazynowi „World Explorer”, przystąpił do przeciwnatarcia. „W przeciwieństwie do pana Tierneya udało mi się w bardzo krótkim czasie zlokalizować aktualne miejsce przechowywania figurek z Acámbaro” — kontrował. „Wystarczyła godzina rozmowy, aby przekonać władze miasta do zignorowania oficjalnego zalecenia, zgodnie z którym kolekcji nie wolno pokazywać publicznie. Drzwi zamkniętego latami magazynu zostały otwarte. Dzięki temu ja i moi współpracownicy mogliśmy dokładnie obejrzeć figurki”.
Steede tłumaczył, że nie kwestionował autentyczności figurek, ale raczej miejsce ich pochodzenia. „Chociaż drobiazgowo przeczesaliśmy teren, na którym miały być one w swoim czasie wykopane, nie znaleźliśmy nawet najmniejszego śladu dalszych znalezisk, nie mówiąc już o jakichkolwiek śladach po ówczesnych wykopaliskach”.
Tierney na podobne wypowiedzi tylko kiwa głową. Tym bardziej że stosowanych przez Steede'a metod pracy nie można traktować poważnie. Figurki Julsruda były pierwotnie przechowywane w drewnianych skrzynkach, teraz Steede po krótkiej inspekcji kazał swoim współpracownikom przepakować je do kartonowych pudełek. Kilka z nich w trakcie tej operacji doznało poważnych uszkodzeń. Tierney: „Steede w lapidarny sposób wyjaśnił mi, że to drobnostka. Tak czy owak doradził on władzom miasta, by rozdzieliły część figurek pomiędzy mieszkańców w celu zaoferowania ich jako pamiątek przybywającym do miasta turystom. Na szczęście urzędnicy nie przystali na jego propozycję”
W 1999 roku na scenie wydarzeń pojawiła się kolejna kluczowa dla całej sprawy postać w osobie Dona Pattona. Jako pobożny chrześcijanin, Patton od dawna wątpił w stworzony przez Darwina obraz ewolucji. Wraz ze swoim współwyznawcą Dennisem Swiftem odbył on pielgrzymkę do Acámbaro, aby wyrobić sobie własny pogląd naznaleziska. Kilka dni prowadzili rokowania z miejscowym dyrektorem do spraw turystyki. Wreszcie, podobnie jak Steede, uzyskali zezwolenie na rozejrzenie się w zamkniętym dla ogółu składzie figurek. W asyście policji obejrzeli setki rzeźb.

Obrazek

Wieść o przybyszach szybko się rozeszła. Wkrótce pojawili się dziennikarze i fotografowie. W obszernych artykułach na pierwszych stronach gazet do znudzenia rozpisywali się o obu Amerykanach. Petycja Pattona do lokalnych władz, by wreszcie udostępnić kolekcję publiczności i uczynić z niej atrakcję turystyczną, okazała się nie lada gratką dla lokalnych paparazzi. Gdy Dennis Swift w jednym z wywiadów wspomniał mimochodem, że w składzie znajduje się około 6000 z pierwotnej liczby ponad 30 000 figurek, wybuchł skandal...
W sierpniu tego samego roku Patton i Swift w jednej z miejscowych restauracji przypadkiem poznali Ernesta Narrvete'a Marinesa. W latach 70. był szefem policji i podlegał mu również obszar Acámbaro. Dosyć dobrze przypominał on sobie epizod z 1978 roku. W nocy otrzymał poufną informację, że na górze Chivo odbywają się pokątne wykopaliska. Jak go poinformowano, odkryte przedmioty były nielegalnie wymieniane na broń.
Długo nie zwlekając, Marines rozpoczął profesjonalną akcję policyjną. Z sukcesem. Aresztowano dwóch mężczyzn, którzy zgromadzili 3300 figurek. Wśród nich były również wyobrażenia dinozaurów, podobne do figurek Julsruda. Finał tej całej historii: w trakcie postępowania sądowego, podczas którego obu złodziejom wlepiono ciężkie kary więzienia, wypłynęła również sprawa figurek. I tu uwaga — pomimo wyobrażeń dinozaurów, sąd uznał figurki za autentyczne. Skonfiskowane przedmioty dołączono do kolekcji Julsruda.
Don Patton i Dennis Swift byli zafascynowani. Ale również zatrwożeni. „Jesteśmy zdania, że również niektórzy przedstawiciele władz miasta uwikłani są w nielegalny handel figurkami z kolekcji Julsruda” — poinformował mnie zatroskany Patton. „Dochodzą nas wieści o sprzedaży figurek pojedynczym osobom z Japonii, Hiszpanii, USA i Niemiec”.
Najwyższy czas, aby coś przedsięwziąć. W tym celu obaj Amerykanie miesiącami prowadzili rokowania z miejscowymi władzami i Państwowym Instytutem Archeologii w mieście Meksyk, włączyli w to nawet amerykańskiego ambasadora. Rezultat ich starań: po 50 latach w Acámbaro wzniesiono dla kolekcji Julsruda budynek muzealny. Od lutego 2002 roku część dziwnych figurek dostępna jest dla zwiedzających.
Na pewne sprawy nie można już dłużej przymykać oczu. Archeolodzy powinni sobie szczególnie wziąć do serca adres nowej „świątyni kacerzy”: Museo Waldemar Julsrud, 5 de Febrero 180, 38600 Acámbaro (GTO), Mexico. Godziny otwarcia: poniedziałek—sobota, od 10.00 do 14.00 i od 16.00 do 18.00.
0 x



Awatar użytkownika
barneyos
Administrator
Posty: 1455
Rejestracja: piątek 04 sty 2013, 08:49
x 24
x 73
Podziękował: 154 razy
Otrzymał podziękowanie: 1893 razy

Re: polecane książki

Nieprzeczytany post autor: barneyos » czwartek 30 lip 2020, 22:03

Postrzeganie pozazmysłowe - Dale Graff

http://medium.com.pl/b159-postrzeganie- ... argate.htm

Opis oficjalny badań i osobistych doświadczeń autora w zakresie programu o nazwie STARGATE, w którym wykorzystano umiejętności parapsychiczne ludzi m.in. w akcjach poszukiwawczych i ratowniczych. Wskazówki dotyczące indywidualnego rozwoju głębszych sfer naszej psychiki. Poznając nasze ukryte uzdolnienia, widzimy, że nasz umysł potrafi sięgać poza granice materii, i dzięki temu możemy nieść pomoc innym ludziom w sposób wcześniej nam niedostępny.

Obrazek
0 x


======================================================
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko rzeczy, których na razie nie potrafimy zrobić

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16907
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: polecane książki

Nieprzeczytany post autor: songo70 » poniedziałek 03 sie 2020, 07:55

Książki o UFO. Biblioteka wakacyjna. "Potrzebna nowa platforma dot. UFO" (?)

https://youtu.be/KIRFJexYZxE
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: polecane książki

Nieprzeczytany post autor: janusz » wtorek 11 sie 2020, 23:01

Książka oskarżająca ten system - Poseł RP 8 kadencji Robert Majka
Nadawane na żywo 7 godzin temu

https://gloria.tv/post/a8BZaUk4E1hw3HWj6vxkRnarv

niezaleznatelewizja
0 x



Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16907
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: polecane książki

Nieprzeczytany post autor: songo70 » piątek 11 wrz 2020, 11:05

0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: polecane książki

Nieprzeczytany post autor: janusz » niedziela 25 paź 2020, 19:27

PIERWSZE ZNAKI. NAJSTARSZE SYMBOLE ŚWIATA. Wydawca: WYDAWNICTWO UNIWERSYTETU JAGIELLOŃSKIEGO
Rok wydania: 2018

Obrazek

Ekscytująca wyprawa do źródeł ludzkiego języka.
Wyobraź sobie, że jesteś jaskiniowcem żyjącym 25 000 lat temu. Nie mieszkasz jednak w jaskini, tylko w namiocie ze skór rozpiętym na rusztowaniu z kości. Twoja kultura jest tak rozwinięta, że powstają dzieła sztuki. Wokół malowideł zwierząt i obrysów dłoni stawiasz kropki, krzyżyki i trójkąty; kreślisz równoległe linie i spirale. Twój lud wie, jakie jest ich znaczenie od 30 000 lat używa tych samych 32 znaków. Potem jednak ty i twoje plemię odchodzicie w niepamięć a z wami wiedza o waszym języku A teraz, razem z autorką, odkryj, co oznaczały te tajemnicze znaki. Czy wzory kryjące się w głębinach europejskich jaskiń to najdawniejsze ślady nowoczesnego człowieka? Czy tak właśnie wyglądał język naszych przodków? Pierwsze znaki udowadniają, że praca paleoantropologa ma o wiele więcej wspólnego z przygodami Indiany Jonesa, niż moglibyśmy przypuszczać. Nie tylko towarzyszymy autorce w trudach jej ekspedycji, ale także stawiamy wraz z nią śmiałe tezy i szukamy ukrytych znaczeń. Łamiemy przy tym szyfr 32 tajemniczych znaków, by poznać myśli naszych przodków Jeśli lubisz tajemnice, ta książka jest dla ciebie. Genevieve von Petzinger jest archeologiem, ale w tej fascynującej, żywo i przystępnie napisanej opowieści staje się przewodnikiem i detektywem, odkrywającym tajemnice artystów z epoki lodowej, twórców niesamowitych malowideł zachowanych w jaskiniach. Każdy, kto przeczyta tę książkę, będzie z większym podziwem myślał o tych dawnych artystach, o ich miłości do zwierząt i świata przyrody i o tym, jak wiele mamy z nimi cech wspólnych. Virginia Morrell, autorka Animal Wise i Ancestral Passions Genevieve von Petzinger wykazuje, że oprócz sztuki figuratywnej, uderzająco pięknych wizerunków koni i żubrów, na malowidłach pojawiają się również 32 znaki, które mogą być utrwalonym w kamieniu zapisem słów symbolami, dzięki którym być może uda nam się zajrzeć w umysły ludzi żyjących w czasach paleolitu. Jeśli hipotezy autorki znajdą potwierdzenie, jej praca może okazać się jednym z najważniejszych odkryć naukowych naszych czasów. Wade Davis, autor Węża i tęczy Niewiele jest tajemnic równie intrygujących jak ta, co abstrakcyjne symbole namalowane na ścianach grot oznaczały dla twórców żyjących w okresie ostatniego zlodowacenia. W swojej fascynującej książce Genevieve von Petzinger zabiera nas w podróż w czasie, dziesiątki tysięcy lat wstecz, do miejsc, które zadziwiają swoim pięknem. Jest to niezwykła próba zgłębienia psychiki naszych odległych przodków. Ian Tattersall, kurator w Amerykańskim Muzeum Historii Naturalnej Genevieve von Petzinger jest paleoantropologiem, który specjalizuje się w badaniu europejskich malowideł naściennych z epoki kamienia łupanego. Jako jedyny naukowiec zajmuje się związkami i podobieństwami między najstarszymi znakami abstrakcyjnymi. Autorka licznych prac naukowych, publikowanych m.in. na łamach New Scientist i Science Illustrated. Jej wystąpienia na TED Talks obejrzało ponad 3 000 000 internautów. Jej babka należała do zespołu kryptologów, którzy łamali szyfr Enigmy.
0 x



cedric
Posty: 7191
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 95
x 179
Podziękował: 4035 razy
Otrzymał podziękowanie: 11142 razy

Re: polecane książki

Nieprzeczytany post autor: cedric » niedziela 08 lis 2020, 19:09

Jest po polsku książka dra Mercoli-
https://wydawnictwovital.pl/wydawnictwo ... -wi-fi-5g/
0 x



Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16907
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: polecane książki

Nieprzeczytany post autor: songo70 » sobota 14 lis 2020, 07:57

Ramtha - Ostatni Walc Tyranów (Część 1 Rozdział 2) - audiobook pl

https://youtu.be/wvU-2s1FE2g
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
barneyos
Administrator
Posty: 1455
Rejestracja: piątek 04 sty 2013, 08:49
x 24
x 73
Podziękował: 154 razy
Otrzymał podziękowanie: 1893 razy

Re: polecane książki

Nieprzeczytany post autor: barneyos » niedziela 22 lis 2020, 11:21

Terapia siarką. MSM i inne naturalne środki eliminujące ból, stany zapalne i choroby przewlekłe. Tomasz Woźniak

Obrazek


cedric pisze:
sobota 21 lis 2020, 23:33
W związku ze szczepieniami polecam wszystkim zapoznanie się z książką
https://wydawnictwovital.pl/wydawnictwo ... rzewlekle/
ksiązka kosztuje grosze, a stosunek ilości wiedzy do prostego przekazu jest jednym z najlepszych wśród ksiązek popularno-naukowych
"Czy odpowiednio dbasz o swoje zdrowie?
W pogoni za pięknym wyglądem i dobrym samopoczuciem staramy się zdrowo odżywiać, być aktywni fizycznie, stosujemy też różne kosmetyki i witaminy, jednak w wielu przypadkach zamiast polepszyć swój stan tylko go pogarszamy. Nieodpowiednio dobrane produkty, zbyt duża ich ilość lub brak jednego składnika może decydować o tym, czy dana suplementacja bądź kuracja jest skuteczna czy też nie. Tymczasem istnieje naturalne panaceum w postaci siarki, co też zostało sprawdzone i potwierdzone przez liczne badania naukowe.

Siarka – naturalny sprzymierzeniec w walce z chorobami
Zastanawiałeś się, dlaczego stale zapadasz na infekcje i przeziębienia, Twoja skóra straciła blask, a włosy i paznokcie zrobiły się słabe i łamliwe mimo stosowania witamin i zdrowego odżywiania? Cierpisz na problemy kostno-stawowe, a stany zapalne nie chcą się wyleczyć? Jest to przyczyna niedoboru siarki w organizmie. Dzięki tej książce dowiesz się, jak możesz skutecznym i naturalnym sposobem pozbyć się wszelkich dolegliwości, chorób, bólów różnego pochodzenia, a nawet przyspieszyć gojenie się ran i pozbyć się blizn. Wyeliminujesz pasożyty ze swojego organizmu, a urazy sportowe przestaną Ci dokuczać. Odzyskasz dobre samopoczucie i zdrowie, którym będziesz cieszyć się na długie lata. A to zaledwie tylko kilka z wielu korzyści opisanych przez Autora.

Tylko naturalne produkty
Siarka organiczna występuje naturalnie w świeżych owocach i warzywach, zbożach, herbacie i mleku prosto od krowy. Ważny jest sposób uprawy roślin i hodowli zwierząt – stosowanie naturalnych nawozów i pasz, a także wypas na pastwiskach sprawiają, że otrzymywana w ten sposób żywność jest bogata w związek siarki o nazwie MSM, którego zdrowotne korzyści wynikające z jego przyjmowania Autor szczegółowo opisuje w swojej publikacji. Niestety, wszelka obróbka termiczna produktów, pasteryzacja i konserwacja niszczą ten związek, ponieważ jest on bardzo delikatny. Dlatego też ważne jest, aby prawidłowo przygotowywać żywność go zawierającą, o czym możesz przeczytać w niniejszej książce.

Łatwo przyswajalny i bezpieczny środek
MSM występuje również jako biały proszek pozbawiony zapachu i bardzo dobrze rozpuszczający się w wodzie. Stosowanie go ma wiele zalet, ponieważ nie ma skutków ubocznych i jest szybko przyswajalny. Od momentu zażycia potrzebuje 24 godzin, by dotrzeć do prawie wszystkich komórek ciała, reszta jest wydalana z naszego organizmu. Aby uzyskać najlepsze korzyści zdrowotne, należy stosować siarkę według zaleceń zawartych w tej publikacji. Suplementację zaczynamy od najmniejszej dawki, jak to zostało opisane przez Autora, a następnie stopniowo je zwiększamy i zaczynamy „wysycanie” organizmu siarką. Po tym czasie wystarczy przyjmować dawki podtrzymujące uzyskany odpowiedni poziom MSM. Sprawdź, jakie dawki poleca Autor w celu maksymalizacji korzyści płynących ze stosowania MSM.

Idealny suplement dla kobiet
Każda kobieta marzy o pięknym wyglądzie – promiennej cerze, zdrowych, mocnych włosach i paznokciach. Te ostatnie składają się z białka popularnie zwanego keratyną. Siarka uczestniczy w budowie tych wytworów skóry, nadając im elastyczność i zdrowy wygląd. Jest jednym z przeciwutleniaczy i zapobiega procesom starzenia oraz usuwa zmarszczki, zwiększając poziom kolagenu. Opisane w publikacji badania naukowe, a także relacje pacjentów udowadniają, że przyjmowana razem z witaminą C pomaga pozbyć się „pajączków”, czyli rozszerzonych naczynek krwionośnych, które samoistnie znikają. Panie cierpiące na trądzik lub zmagające się z przesuszoną skórą mogą z powodzeniem stosować suplementację siarką, ponieważ zwalcza ona wszelkie zmiany skórne. Z tej publikacji dowiesz się, jak bezpiecznie stosować siarkę na skórę i unikać ryzyka związanego z terapiami polecanymi na popularnych blogach.

Siarka jako wzmacniacz witamin
Przytoczone w książce badania naukowe dowiodły również, że przyjmowanie siarki wraz z innymi witaminami i składnikami odżywczymi znacząco wzmacnia ich działanie i wywołuje tzw. efekt synergiczny – wszystkie razem są bardziej skuteczne niż gdyby każde z nich były stosowane osobno. Należą do nich m.in. witamina C, witaminy z grupy B, witaminy A, D i E, koenzym Q10, a także wapń, aminokwasy magnez i wiele innych podanych w publikacji pierwiastków i związków. Opisane w książce sposoby przyjmowania siarki pozwalają bezpiecznie łączyć ją z witaminami i innymi związkami niezbędnymi w Twoim organizmie.

Jeden suplement, wiele korzyści
Dzięki tej publikacji dowiesz się, czym jest siarka organiczna, a także inne związki siarkowe i jak korzystnie oddziałują na organizm. Poznasz sposoby ich prawidłowego i samodzielnego przyjmowania oraz dawkowania, a także przekonasz się, jak łatwo i bezpiecznie zadbać o swoje zdrowie. Skorzystasz z rad Autora i pozbędziesz się uciążliwych bólów pleców, mięśni i stawów, a także dokuczliwych migren. Zwiększysz swoją odporność na przeziębienia i wyeliminujesz alergie, z którymi do tej pory się zmagałeś. Usuniesz skutki nadmiernego stresu, poprawisz koncentrację i samopoczucie. Wspomożesz aktywność jelit i zapewnisz sobie ochronę przed rakiem piersi, a także wzmocnisz tkankę łączną. Sprawdź sam, w czym jeszcze może pomóc Ci siarka.
1 x


======================================================
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko rzeczy, których na razie nie potrafimy zrobić

cyberlight
Posty: 64
Rejestracja: niedziela 25 paź 2020, 19:26
x 7
x 5
Otrzymał podziękowanie: 40 razy

Re: polecane książki

Nieprzeczytany post autor: cyberlight » poniedziałek 30 lis 2020, 18:51

Siarka jest niezbędna przy terapii schizofrenii, MSM likwiduje głosy i urojenia, ale podnosi niestety dosyć mocno nastrój i można złapać górkę.

Trafiłem na to analizując artykuł dotyczący zwiększonego poziomu siarki we włosach osób chorych, występuje ten efekt ze względu na zwiększone wydzielanie siarkowodoru w mózgu, szybko przez to się traci siarkę i białka oraz enzymy źle działają.
0 x



cedric
Posty: 7191
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 95
x 179
Podziękował: 4035 razy
Otrzymał podziękowanie: 11142 razy

Re: polecane książki

Nieprzeczytany post autor: cedric » wtorek 08 gru 2020, 09:44

https://www.mito-pharma.pl/product-pol- ... ndria.html?
"Helena Rooth Svensson w swojej książce prezentuje mechanizmy rozwoju chorób, które powodowane są zmniejszoną produkcją energii w komórkach.

O książce:
Obserwowany współcześnie gwałtowny wzrost ilości przypadków tak zwanych chorób cywilizacyjnych nie jest spowodowany wyłącznie naszym nowoczesnym stylem życia. Jednym z mniej znanych, a bardzo istotnych powodów tego zjawiska jest wydłużenie przeciętnej długości życia człowieka oraz postępujące uszkodzenia mitochondriów i słabnąca aktywność tarczycy, które towarzyszą naturalnym procesom starzenia.
Poszukując nowych możliwości profilaktyki oraz leczenia wieloukładowych chorób przewlekłych, których praźródłem są niedobory energii w organizmie, w swojej książce „Tarczyca i mitochondria” Helena Rooth Svensson szczegółowo analizuje rolę mitochondriów oraz hormonów tarczycy: T4 i T3, a także ich ścisłe współdziałanie.
Zaburzenia procesów biochemicznych na poziomie komórkowym stanowią źródło wielu chorób, czego doskonałym przykładem jest zakłócenie wzajemnej interakcji gruczołu tarczowego oraz komórkowych elektrowni, które prowadzi do występowania w naszym organizmie różnorodnych objawów klinicznych.
Uznawana za złoty standard diagnostyki zaburzeń tarczycy wartość parametru TSH w rzeczywistości nie wystarcza dla określenia faktycznego statusu hormonów gruczołu tarczowego i wydajności naszego metabolizmu, co potwierdzają zarówno różnorodne badania naukowe, jak też praktyka lekarska."
0 x



Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: polecane książki

Nieprzeczytany post autor: janusz » czwartek 10 gru 2020, 23:15

Warta przypomnienia :!:

Obrazek

O książce:

W czerwcu 1987 roku Michel Desmarquet (1931-2018) został wybrany, żeby odbyć podróż międzygwiezdną w naszej Galaktyce i odwiedzić planetę zwaną TJehooba. Powierzono Michelowi misję napisania książki zawierającej krytycznie ważny przekaz TJehooby dla obecnych mieszkańców Ziemi.

TJehooba יהוה jest najczęściej spotykanym słowem w Starym Testamencie (Księga Rodzaju) ponieważ jest to imię planety „aniołów”, którzy m.in. zamienili miasta Sodomę i Gomorę w Morze Martwe, którzy pomogli Mojżeszowi wyprowadzić hebrajczyków z Egipskiej niewoli i którzy dali Mojżeszowi 10 przykazań ~3250 lat temu.

Podróż Michela odbyła się metodą tzw „przeistoczenia” (trans-substantiation), które polega na opuszczeniu czasoprzestrzeni i powrocie do niej w innym miejscu w naszej Galaktyce. Książka pod tytułem Misja zawiera szczegółową relację Michela z tej podróży.

Od tłumacza:

Przeczytałem w życiu dużo książek, ale nie pamiętam, abym jakąkolwiek z nich czytał więcej niż raz. Nawet w podręcznikach i książkach naukowych przeglądałem powtórnie zaledwie fragmenty. Niniejsza książka jest dla mnie wyjątkiem. Ile razy jej nie otworzę, żeby coś sprawdzić, nie mogę przestać jej czytać...

dr n.t. inż. Tomasz Chalko, przyjaciel autora od 1995 roku, tłumacz książki na język polski.


https://www.youtube.com/watch?app=deskt ... Lae5fjo1TM

Michel Desmarquet autor książki „Misja” przedstawia między innymi wiedzę jaką mu przekazano na temat piramid.
W ustawieniach można ustawić automatyczne tłumaczenie na język polski.
0 x



Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: polecane książki

Nieprzeczytany post autor: janusz » czwartek 31 gru 2020, 20:59

DrFranc Zalewski - Książka o piramidzie Cheopsa
Data premiery: 21 gru 2020

https://www.youtube.com/watch?v=35111jeyQ-k

Dr Franc

Piramida - nazwa najbardziej dezinformująca. Egipcjanie, tubylcy
nazywali ją Horyzontem Hufu
Nie wiem co jest powodem, że osoby kiedykolwiek zajmujące się badaniem
piramid, zajmują się wszystkimi piramidami z całego Świata!
To nie są grzyby, te z lasu, że musisz znać się na wszystkich aby je
pozbierać, przyrządzić i bezpiecznie zjeść.
Książka ta jest powieścią, prawie autobiograficzna, z wydarzeniami jakie
przeżył autor. Przedstawione w stylu Francowatym.
0 x



cedric
Posty: 7191
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 95
x 179
Podziękował: 4035 razy
Otrzymał podziękowanie: 11142 razy

Re: polecane książki

Nieprzeczytany post autor: cedric » poniedziałek 04 sty 2021, 17:19

R.Giertych wydał książkę “Kariera prokuratora Żółcia”. Porusza ogółnie znane sprawy marszałka, boksera, ale możliwe , że sprawy funkcjonuja , jak w amerykanskim deep state Epsteina.
https://giertych-kancelaria.pl/book/KPZ.pdf
0 x



kudłatek
Posty: 72
Rejestracja: piątek 03 sty 2020, 09:29
x 16
x 23
Podziękował: 95 razy
Otrzymał podziękowanie: 125 razy

Re: polecane książki

Nieprzeczytany post autor: kudłatek » sobota 09 sty 2021, 10:54

Bardzo polecam książki >
1.Co nas nie zabije -Scott Carney
2.Klin-Scott Carney
3.Terapeutyczna moc nerwu błędnego-praca z ciałem oparta na teorii poliwagalnej-Stanley Rosenberg
:)
0 x



Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: polecane książki

Nieprzeczytany post autor: janusz » poniedziałek 11 sty 2021, 17:45

Dziennik czasu zarazy - Rozmowa z reżyserem i aktorem Michałem Białeckim

https://www.facebook.com/niezaleznatele ... 1851034170

Niezależna telewizja
0 x



Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: polecane książki

Nieprzeczytany post autor: janusz » niedziela 24 sty 2021, 22:31

Sławomir Danilczuk o książce "Globalny bunt elit"
Data premiery: 21 lis 2020

https://www.youtube.com/watch?v=nsgGszDExDo

Księgarnia Multibook

Sławomir Danilczuk o książce "Globalny bunt elit" na kanale @Księgarnia Multibook​. O tej książce z pewnością będzie głośno!
0 x



Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: polecane książki

Nieprzeczytany post autor: janusz » poniedziałek 01 lut 2021, 15:17

W poszukiwaniu królestwa kapłana Jana

Obrazek
Autor:Jerzy Strzelczyk Wydawnictwo: Novus Orbis
Seria: Novus Orbis powieść historyczna 80 str.

Postać króla-kapłana Jana wzbudzała emocje już w XII wieku. W pierwszej połowie XII wieku chrześcijańskie królestwa na Wschodzie powstałe w wyniku I wyprawy krzyżowej znalazły się w niebezpieczeństwie. Potężniejący, mało znany w gruncie rzeczy, świat islamu był dla ówczesnych chrześcijan wrogiem nr 1, gorączkowo poszukiwano więc sojusznika w walce z muzułmanami. Wtedy to zaczęła krążyć opowieść o panującym gdzieś na wschodzie lub południu chrześcijańskim władcy-kapłanie Janie, który z wielkim wojskiem wyruszy wkrótce do Ziemi Świętej z odsieczą. Powstało wiele fantastycznych opisów tajemniczego królestwa, a około 1165 roku pojawił się list kapłana Jana do bizantyjskiego cesarza Manuela. Król-kapłan opisywał swoje królestwo jako krainę mlekiem i miodem płynącą, pełną cudowności, drogocennych metali i kamieni, rozmaitych mitycznych i prawdziwych zwierząt; amazonek, ludzi z trzema oczami, ludożerców, pigmejów, ludzi z rogami. Król mieszkał we wspaniałym pałacu i wkrótce miał przybyć ze swoim wojskiem, by pokonać muzułmanów. Królestwo króla-kapłana Jana wzbudziło ogromne zainteresowanie. W 1177 roku papież Aleksander III wysłał specjalnego posła z listem do Jana. Powstało wiele wersji opowieści o tym władcy, pisanych po łacinie i tłumaczonych na niemal wszystkie języku europejskie. Tajemniczego królestwa na Dalekim Wschodzie, w Indiach i w Afryce – poszukiwali m.in.: Marco Polo (XIII w.), Portugalczycy (XIV–XVI w.), portugalski franciszkanin Francisco Alvares (XVI w.) pozostawił obszerne dzieło „Prawdziwa opowieść o krajach kapłana Jana w Indii”. W 1407 roku wielki mistrz krzyżacki Konrad von Jungingen wysłał list do kapłana Jana, apelując o zbrojne odzyskanie Ziemi Świętej.
0 x



Awatar użytkownika
azo
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 09 wrz 2018, 11:31
x 256
x 153
Podziękował: 4441 razy
Otrzymał podziękowanie: 2805 razy

Re: polecane książki

Nieprzeczytany post autor: azo » wtorek 02 lut 2021, 08:14

Obrazek

Książka o osiąganiu prawdziwej witalności dzięki przejściu na naturalny, przynoszący życie pokarm.

Jak ze swojego jedzenia uczynić lekarstwo i źródło sił, a jednocześnie nadal czerpać z niego przyjemność, bez samoograniczenia i ascezy?

Autor dzieli się własnymi tajemnicami i przedstawia 100 przepisów na przygotowanie „żywych” potraw. To właśnie oryginalne receptury stanowią zasadniczą zawartość tej książki. Dzięki konkretnym wskazówkom każdy będzie potrafił skomponować pełnowartościową dietę, dostosowaną do indywidualnej kondycji i uniknie typowych błędów diety wegetariańskiej i witariańskiej.

Jedną z głównych idei niniejszej książki jest postrzeganie budowania diety idealnej jako procesu twórczego, do którego należy podchodzić, kierując się nie narzuconymi teoriami i dogmatami, ale uważną obserwacją własnego organizmu – to w nim mamy poszukiwać symptomów rosnącej witalności.

Siergiej Gładkow jest doktorem nauk matematyczno-fizycznych, w przeszłości z sukcesami zajmującym się fizyką eksperymentalną, autorem wielu publikacji. Gdy jego karierę naukową przerwała zagrażająca życiu choroba onkologiczna, postanowił zrezygnować z pomocy lekarzy i wszystkie sprawy związane ze zdrowiem wziąć w swoje ręce.

Od tego czasu minęło prawie ćwierć wieku. Autor znalazł nową drogę i cel swojego życia – poszukiwanie sposobów uzyskania jedności z Naturą, rozumianą jako żywy organizm. Wydał w Rosji już kilka prac na temat zdrowego odżywiania.
https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4844937 ... ega-natury
0 x


Ascezo minD

Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: polecane książki

Nieprzeczytany post autor: janusz » niedziela 07 lut 2021, 19:25

"Ślepy Tor" - opowieści z dreszczykiem
25 gru 2020

https://www.youtube.com/watch?v=0fKyzj7806Y

Tajemity

Dzień jak każdy inny. Ludzie wsiadają do pociągu, w którym spotykają dziwnego i tajemniczego kolejarza. Stary, karłowaty dróżnik, opowiada im różne przejmujące historie, które wydarzyły się na kolei. Dróżnik budzi ciekawość profesora i pewnego inżyniera. W pociągu zaczyna gęstnieć atmosfera. Ludzie zaczynają przeczuwać coś, co nieuchronnie nadchodzi. Dochodzi do rozmowy starego dróżnika z profesorem. Czy stary kolejarz to wcielenie Diabła, czy też imaginacja wewnętrznych charakterów podróżnych? Co czeka przyśpieszający pociąg? Mistrz polskiego horroru Stefan Grabiński i jego kolejowy horror - "Ślepy Tor".
0 x



Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: polecane książki

Nieprzeczytany post autor: janusz » poniedziałek 22 lut 2021, 16:04

"Homo deus. Krótka historia jutra" | audiobook
15 cze 2018

https://www.youtube.com/watch?v=GNWuYQz07FI

audioteka

Jaka przyszłość czeka nasz gatunek? ▶️ http://fn.audioteka.com/yt/go/homo-deus​

Światowy bestseller i jedna z dziesięciu najlepszych książek non-fiction 2017 roku według magazynu „Time”. "Homo deus. Krótka historia jutra" Harariego to „Naprawdę porywająca książka, pełna inspirujących pomysłów, zrozumiale napisana, bez nadmiernej ilości naukowego żargonu. Zmusza do myślenia o przyszłości, czyli, inaczej mówiąc, do zastanowienia się nad naszą teraźniejszością”.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Homo deus. Krótka historia jutra" Yuval Noah Harari
🎧 Czyta: Roch Siemianowski

Starzejący się i psujący organizm to tylko problem techniczny. Niebawem najbohatszych będzie stać na przedłużanie swojego życia. Jeśli człowiek będzie nieśmiertelny, jak zmienią się społeczeństwa i religie? Jakie czekają nas zagrożenia? Czy sztuczna inteligencja zajmie miejsce człowieka? Być może spełni się czarny scenariusz – garstka zmodyfikowanych ludzi zapanuje nad światem, a reszta stanie się zbędna. Jak będzie wyglądało dążenie superludzi do szczęścia? Y.N. Harari wnikliwie przygląda się naszej przeszłości i współczesnym kierunkom rozwoju cywilizacji.Kim stanie się człowiek?
Głośna książka jednego z najciekawszych myślicieli XXI wieku.

Cały audiobook: http://fn.audioteka.com/yt/go/homo-deus​
0 x



Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: polecane książki

Nieprzeczytany post autor: janusz » wtorek 23 lut 2021, 16:24

Książka “Globalne Przebudzenie. Tom 1” już dostępna do nabycia
21 września 2020

Obrazek

Wątki i informacje zawarte w książce:

Wyjątkowość czasów, w których żyjemy. Czas wielkich, epokowych zmian. Na czym polega planetarne przejście z końca starego, kosmicznego cyklu w nowy?

Wzrost wibracji Ziemi. Podnoszenie i rozwijanie się zbiorowej, ludzkiej świadomości. W jaki sposób wzrost wibracji planety wpływa na ludzką świadomość?

Rozpad obecnego porządku, światowego systemu. Dlaczego rosnąca świadomość, wibracja Ziemi, a także wpływ spływających energii kosmicznych w połączeniu z rosnącą zbiorową świadomością ludzi, wymuszą i doprowadzą do upadku i końca obecnego systemu.

Planetarne matryce trzeciego i piątego wymiaru. Na czym polega przejście z trzeciego do piątego wymiaru? Charakterystyka matrycy trzeciego wymiaru. Opis mechanizmów i wzorców funkcjonowania trzeciowymiarowego umysłu. Porady dotyczące wznoszenia świadomości ponad pasmo częstotliwości trzeciego wymiaru (wzniesienie się ponad egotyczny umysł).

Wibracyjno-energetyczny przeskok ewolucyjny ludzkiej, kolektywnej świadomości.

Opis obecnej fazy transformacji ziemskiej rzeczywistości, przez którą właśnie przechodzimy.

Spojrzenie na COVID-19 w kontekście ewolucji ludzkiej świadomości.

Dlaczego tak ważne jest wzniesienie się ponad zbiorowy lęk?

W jaki sposób rasa ludzka będzie się otwierać na rozwój świadomości?

Kres kontroli i zniewolenia na Ziemi. Jak ludzkość odzyska wolność?

Świadoma kreacja linii czasowej wzniesienia.

“Apokalipsa” – czyli “odsłonięcie zasłony” (z greckiego “apokalypsys“). Duchowo-biologiczne wzniesienie. Przejście ludzkości na kolejny szczebel kosmicznej drabiny ewolucji. Symboliczne znaczenie “Apokalipsy”. Czym jest tak naprawdę i dlaczego jest zjawiskiem pozytywnym?

Zmiany czekające nasz świat, a także jakich szoków informacyjno-kulturowych można się spodziewać?

Rodzaje i charakterystyka spływających na Ziemię kosmicznych energii.

Wejście w okres, etap, w którym zaczniemy odkrywać głębszy sens swojego pobytu na planecie.

Nowa Ziemia jako wielka strefa światła.
Współpraca i podążanie za własną istotą świetlistą.
Wiele innych tematów 🙂

https://globalneprzebudzenie.pl/?p=5880

Globalne Przebudzenie – Tom 2. W Sercu Nowej Ziemi
13 lutego 2021

Obrazek

OPIS KSIĄŻKI:

Książka ta jest poświęcona w całości wewnętrznemu światu człowieka. Opisuje zasoby oraz możliwości, jakie kryje piękna, niefizyczna rzeczywistość świadomości, znajdująca się w każdym z nas. W dużej mierze właśnie to odróżnia ją od tomu pierwszego, który przybliża kosmiczno-planetarny wymiar procesu ewolucji świadomości, dokonujący się obecnie na Ziemi. Tom drugi zawiera w sobie bardzo dużą ilość wskazówek, wglądów oraz technik, które mają na celu wsparcie czytelnika w jego osobistym procesie przebudzania oraz poszerzania swojej świadomości. Duży nacisk został położony na to, aby pomóc płynnie i spokojnie przejść przez dokonujące się obecnie w ludzkim wnętrzu – głównie w przestrzeni mentalno-emocjonalnej – energetyczne procesy, związane z uwalnianiem i oczyszczanie się starych, ograniczających wzorców oraz struktur energii. Podobnie jak świat przechodzi obecnie przez niestabilny, burzliwy i chaotyczny okres, tak samo w naszym wnętrzu również dokonuje się wielka transformacja, która może generować sporo napięcia, oporu czy też lęku. Wszystko to ma na celu przygotować nas na odkrycie i przejawienie większego potencjału naszej świadomości.

Książka składa się z wyselekcjonowanych postów, które od roku 2014 umieszczam na swoim blogu. Zostały one tak dobrane tematycznie oraz energetycznie, aby w trakcie lektury dokonywał się u czytelnika proces otwierania się na światło i potencjał jego świadomości. “W sercu Nowej Ziemi” przypomina nam, że to w nas istnieje źródło wszystkiego, czego tak naprawdę szukamy i potrzebujemy w swoim życiu. Pomaga też zrozumieć, że nasze życie oraz przyszłość rasy ludzkiej zależą wyłącznie od nas samych. Prawdziwa moc sprawcza znajduje się w sercu każdego człowieka, a ono jest bramą do nowego świata – Nowej Ziemi. Zapraszam Cię na wspólną podróż poza czasoprzestrzenne ograniczenia trzeciego wymiaru. Otwórz się na szerszą wizję życia oraz tego, kim jesteś.

Książka ma 275 stron i składa się z ponad 40 rozdziałów.

Niektóre wątki zawarte w książce:
– Łączenie się ze strumieniem swojej boskiej świadomości. Komunikacja z Wyższym Ja.
– Dlaczego uczucia otwierają nas na komunikację ze Wszechświatem?
– Znaczenie własnych przekonań w kontekście nowego ewolucyjnego otwarcia.
– Przepływ obfitości pomiędzy człowiekiem a świadomością źródła. Źródło obfitości istnieje w nas. Otwieranie się na obfitość.
– Budowa pola informacyjnego Nowej Ziemi. Jak wpłynąć na tempo aktywacji matrycy piątego wymiaru Ziemi.
– Stwarzanie własnego wielowymiarowego pola.
– Zakotwiczanie świadomości w piątym wymiarze.
– Ustanawianie i wzmacnianie połączenia z własnym źródłem.
– Wielowymiarowa świadomość. Wszystko istnieje Teraz. Wyjście poza linearne postrzeganie czasu.
– W jaki sposób miłość do własnej istoty przyczynia się do uzdrawiania całego świata?
– Dlaczego akceptacja własnego, ludzkiego ja otwiera nas na wzniesienie świadomości?
– Oddech narzędziem manifestowania obfitości.
– Nasz cień jako brama do naszego najwyższego potencjału.
– Sięganie po własne uśpione potencjały i talenty.
– Ośrodek serca narzędziem energetycznego oczyszczania.
– Pokój i równowaga są w nas.
– Rola wdzięczności i radości w procesie transformacji świadomości.
– Świat myślo-emocji. Wewnętrzna suwerenność kluczem do ewolucji świadomości.
– Zakotwiczanie świadomości w ciele.
– Wprowadzanie się w wysokowibracyjne stany – uczucia.
– Aktywacja i rola przestrzeni serca.
– Życie jako doskonałe zwierciadło nas samych.

https://globalneprzebudzenie.pl/?p=6294 ... q905CdrSEQ
0 x



ODPOWIEDZ