Drodzy forumowicze i goście!

Przeżyliśmy przestój związany z migracją z serwera na serwer i zmianą istotnych danych adresowych dla hostingu. Teraz forum powinno działać szybko, bez długiego oczekiwania na odpowiedź serwera. Zależy to też od szybkości waszych łącz, ale do któregoś września serwer był trudny do zaakceptowania.
Niestety technicznie wielkość naszego forum się mocno powiększyła i musimy zwracać większą uwagę na wykorzystanie przestrzeni dyskowej, nie duplikować postów (dawać linki) itp., bo nie utrzymamy baz danych w limitach dostawcy hostingu, a upgrade jest finansowo nieopłacalny.

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

polecane książki

Awatar użytkownika
sandra
Posty: 2334
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 19:20
x 98
x 176
Podziękował: 1387 razy
Otrzymał podziękowanie: 4902 razy

Re: polecane książki

Nieprzeczytany post autor: sandra » czwartek 27 paź 2016, 11:17

"Dlaczego zebry nie mają wrzodów? : psychologia stresu.
Autor; Robert Maurice Sapolsky.
Fascynujące kompendium współczesnej wiedzy na temat psychofizjologii stresu łączące perspektywy 4 dyscyplin: psychologii, neurologii, immunologii i endokrynologii. Autor wnikliwie opisał, co dzieje się z człowiekiem, gdy doświadcza stresu. Dzięki lekturze zrozumiemy, w jaki sposób oddziaływanie stresu na organizm ludzki wpływa na całe nasze życie, czyniąc nas podatnymi na choroby cywilizacyjne, wywołując m.in. zaburzenia pamięci i funkcjonowania mózgu, otyłość czy cukrzycę. Stresu nie można wyeliminować, ale zrozumienie mechanizmów tej reakcji, jej przyczyn i efektów, pomoże nam radzić sobie z otaczającym światem.

Nieważne, jak wielki jest nasz konflikt z członkiem rodziny czy jak mocno zdenerwowała nas utrata miejsca parkingowego, rzadko uciekamy się do załatwienia tego rodzaju spraw przez walkę na pięści. Podobnie, raczej rzadko się nam przytrafia konieczność zaczajenia się i osobistego pokonania naszej przyszłej kolacji. Chodzi o to, że my, ludzie, żyjemy wystarczająco dostatnio i wystarczająco długo, i jesteśmy wystarczająco inteligentni, by generować wszystkie możliwe rodzaje stresujących zdarzeń jedynie w naszych głowach. Ile hipopotamów zamartwia się tym, czy ich ubezpieczenie społeczne będzie ważne do końca ich życia lub tym, co mają powiedzieć na pierwszej randce?

Dlaczego zebry nie mają wrzodów? Ważniejsze pytanie to chyba jednak dlaczego my je mamy
Na obydwa te pytania znajdziemy odpowiedzi w książce Roberta Sapolsky’iego. Jest to najprawdopodobniej pierwsza pozycja na polskim rynku wydawniczym, która zagadnienie stresu i zjawisk z nim związanych opisuje w tak przystępny i ciekawy sposób. Rzetelność i skrupulatność fachowych opisów nie odstrasza naukowością, a zachęca do dalszej lektury – coś co w profesjonalnej literaturze nie zdarza się za często. Napisana jest językiem zrozumiałym dla przeciętnego czytelnika i z dużą jak na tak fachową książkę, dozą humoru. Dzięki temu nie musi być kierowana jedynie do studentów psychologi czy kierunków biologicznych, jak sugerować mógłby podtytuł – Psychofizjologia stresu - lecz może stanowić bardzo rozwijającą lekturę dla wszystkich, dla których wiedza na temat stresu wydaje się zwyczajnie interesująca i przydatna w codziennym funkcjonowaniu. Rozdział za rozdziałem autor opisuje poszczególne mechanizmy odpowiedzialne za powstawanie stresu i wyjaśnia w jaki sposób wpływają one na funkcjonowanie ludzkiego ciała. Strona po stronie odkrywana jest przed nami tajemnica funkcjonowania naszego organizmu, a my stajemy się coraz bardziej świadomi, dotąd zazwyczaj niezrozumiałych, procesów zachodzących w naszym ciele. Dlaczego się czerwienimy, dlaczego skręca nas w żołądku przed ważnym egzaminem, co sprawia, że w sytuacjach zagrożenia bierzemy nogi za pas i dajemy dyla gdzie pieprz rośnie? Co robić by temu przeciwdziałać? Książka warta polecenia. Rozwija, kształci i daje nam możliwość zrozumienia przyczyn i przebiegu reakcji na codzienny stres, przez co pomaga również sobie z nim radzić.
0 xAwatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 11602
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 62
x 559
Podziękował: 26962 razy
Otrzymał podziękowanie: 17439 razy

Re: polecane książki

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » czwartek 27 paź 2016, 11:35

Obrazek

Obrazek

Jerzy Zięba od ponad 20 lat zajmuje się naturoterapią, szczególnie w odniesieniu do naturalnych metod leczenia i zapobiegania chorobom przewlekłym i nowotworom. Pierwsza część Ukrytych Terapii stała się bestsellerem w latach 2014-2015 i jej sprzedaż osiągnęła milionowy nakład. Ujawnienie wielu skrywanych faktów w medycynie spowodowało ogromne zainteresowanie spoleczeństwa polskiego. Autor przeprowadził serie wykładów i seminariów w Polsce i za granicą, spotykając się z tysiącami osób chorych i z lekarzami, którzy wyrazili chęć zgłębiania propagowanej przez niego wiedzy. Część druga Ukrytych Terapii jest kontynuacją tego dzieła.

Ze względu na ciągle szerzącą się dezinformacje odnośnie tłuszczów zwierzęcych i choroby wieńcowej serca, w drugiej części "Ukrytych terapii" wyjaśniam to znacznie dokładniej, wyjawiając kłamstwa jakie temu zagadnieniu towarzyszą od dziesiątek lat.

Okłamywanie społeczeństwa jak również lekarzy w sprawie cholesterolu wydaje się nie mieć granic. Temat ten został potraktowany również znacznie szerzej szczególnie, że przemysł farmaceutyczny w sposób perfekcyjny oszukał lekarzy w sprawach cholesterolu. Lekarze zupełnie nieświadomie dopuszczają się absolutnie skandalicznych praktyk dotyczących jego obniżania. Książka opisuje w jaki sposób oszukano lekarzy jak i pacjentów.

Największym problemem jaki przebijał się bezustannie w komentarzach czy rozmowach bezpośrednich były oczywiście choroby nowotworowe. W tych wszystkich opisach wstrząsające było jedno: przerażający brak skuteczności medycyny akademickiej w leczeniu tej choroby. Lekarze i pacjenci znajdą w książce szczegółowe opisy metod czy substancji, dzięki którym człowieka chorego na nowotwór można leczyć znacznie bardziej efektywnie, bezpieczniej i taniej. Opisywane substancje czy też metody leczenia choroby nowotworowej, co skrzętnie ukrywane przed pacjentami, jak i środowiskiem medycznym.

W rozdziale o szczepionkach ujawnione są fakty, o których opinii publicznej się nie zawiadamia. Fakty te, bezsprzecznie wskazują na to, że lekarze jak i rodzice dzieci zostali perfidnie oszukani.

Książka również opisuje skandaliczne, a jednocześnie nie ujawniane społeczeństwu fakty dotyczące systemu zdrowia, które znajdują się na granicy przestępstwa kryminalnego. Książka pokazuje także sposób rozwiązania wielu problemów dotyczących leczenia pacjentów przewlekle chorych.
- Jerzy Zięba

Film w linku:
http://www.taniaksiazka.pl/ukryte-terapie-czesc-2-jerzy-zieba-p-809283.html
0 x


czasem tak długo wpatrujemy się w zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które już dawno się otworzyły...

Awatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 15574
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 27
x 827
Podziękował: 29127 razy
Otrzymał podziękowanie: 23434 razy

Re: polecane książki

Nieprzeczytany post autor: janusz » piątek 28 paź 2016, 23:37

Zdrowie od A do Z. Czyli o skutecznym leczeniu jakiego nie znacie
Autor: Beata Peszko
Wydawnictwo: Lew Rok wydania: 2016

Obrazek

Zdrowie od A do Z. Czyli o skutecznym leczeniu jakiego nie znacie – opis wydawcy

Beata Peszko jest absolwentką Wydziału Farmacji Gdańskiej Akademii Medycznej. Od 20 lat zajmuje się alternatywnymi metodami leczenia, ktore sama z powodzeniem stosuje. Jej kolejna książka pt. " Zdrowie od A do Z, czyli o skutecznym leczeniu jakiego nie znacie", jest zbiorem niezmiernie ważnych informacji dotyczących trendów i pewnych nieprawidłowości współczesnego leczenia oraz możliwości pomocy samemu sobie z wykorzystaniem metod medycyny specyfików, ślepe zawierzenie producentom firm farmaceutycznych oraz tendencyjne leczenie, którego celem stal się zysk, zmusza wielu z nas do szukania innych drog w przwracaniu i zachowaniu własnego zdrowia oraz powrotu do medycyny alternatywnej.

Krzewienie wiedz zdrowotnej nabrało obecnie szczególnego znaczenia, stało się koniecznością i obowiązkiem, co w przypadku autorki zrodziło zamysł napisania tej książki. Niech liczy się przede wszystkim ZDROWIE !

http://bonito.pl/k-1775894-zdrowie-od-a ... nie-znacie
0 xAwatar użytkownika
barneyos
Moderator
Posty: 1409
Rejestracja: piątek 04 sty 2013, 08:49
x 17
x 68
Podziękował: 138 razy
Otrzymał podziękowanie: 1806 razy

Re: polecane książki

Nieprzeczytany post autor: barneyos » środa 09 lis 2016, 14:08

0 x


======================================================
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko rzeczy, których na razie nie potrafimy zrobić

Awatar użytkownika
barneyos
Moderator
Posty: 1409
Rejestracja: piątek 04 sty 2013, 08:49
x 17
x 68
Podziękował: 138 razy
Otrzymał podziękowanie: 1806 razy

Re: polecane książki

Nieprzeczytany post autor: barneyos » środa 09 lis 2016, 14:15

Nowe książki m.in. Andrew Saula

http://oficynaaba.pl/188-chro-sie-przed-rakiem-profilaktyka-i-leczenie.html

Obrazek


==================================================================================================

http://oficynaaba.pl/189-witaminy-w-leczeniu-alergii-9788361012863.html

Obrazek
0 x


======================================================
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko rzeczy, których na razie nie potrafimy zrobić

Awatar użytkownika
barneyos
Moderator
Posty: 1409
Rejestracja: piątek 04 sty 2013, 08:49
x 17
x 68
Podziękował: 138 razy
Otrzymał podziękowanie: 1806 razy

Re: polecane książki

Nieprzeczytany post autor: barneyos » środa 09 lis 2016, 14:16

0 x


======================================================
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko rzeczy, których na razie nie potrafimy zrobić

Awatar użytkownika
Stokrotka
Posty: 74
Rejestracja: wtorek 30 sie 2016, 12:26
x 26
x 1
Podziękował: 388 razy
Otrzymał podziękowanie: 109 razy

Re: polecane książki

Nieprzeczytany post autor: Stokrotka » niedziela 13 lis 2016, 21:49

"Dlaczego chcemy żebyś był bogaty" Donald Trump i Robert Kiyosaki.
Wydana przez IPE w 2008, napisana w 2006.
Donald i Robert już w tamtych latach przestrzegali przed zanikiem klasy średniej i zagrozeniem z tym zwiazanym, przed ignorancją finansową. Z powodu zamiłowania do nauczania połączyli siły i wygląda to na kolejny sukces.
Czytam tą dobrze czytającą się edukacyjną książkę, by lepiej poznać 45 prezydenta, tyle sprzeczności na jego temat.
Po pierwszych 45 stronach polecam, po prostu warto to wiedzieć.
0 xHannibal7
Posty: 22
Rejestracja: sobota 17 paź 2015, 12:58
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podziękowanie: 24 razy
Kontakt:

Re: polecane książki

Nieprzeczytany post autor: Hannibal7 » piątek 18 lis 2016, 15:20

Ostatnimi czasy przeczytałem a co za tym idzie pozwolę sobie je polecić gdyż niezwykle wpłynęły na mnie i mój sposób postrzegania świata książki:

1.''Przebudzenie'' - Anthony de Mello
2.''Odkryć życie na nowo'' - Anthony de Mello
3.''Wezwanie do miłości'' - Anthony de Mello
4. (zacząłem lecz nie skończyłem jednakże po czytaniu informacji o Krishnamurtim jak i obejrzeniu filmów o nim i jego filozofii niezwykle mi się jego filozofia spodobała i chciałbym ją jak i całą wyznawaną przez autora filozofię polecic.) ''Wolność od znanego'' - Jiddu Krishnamurti


Pozdrawiam.
0 x


~Celem nie jest bycie lepszym od kogoś innego, lecz bycie lepszym od tego, kim samemu było się wcześniej.~

Awatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 15574
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 27
x 827
Podziękował: 29127 razy
Otrzymał podziękowanie: 23434 razy

Re: polecane książki

Nieprzeczytany post autor: janusz » poniedziałek 21 lis 2016, 23:13

Obrazek

Wojciech Jagielski, "Wszystkie wojny Lary"

"Wszystkie wojny Lary" to bardzo kameralna opowieść, którą można sobie wyobrazić jako monolog na scenie. Autor rozmawia – poza drobnymi wyjątkami – właściwie z jedną bohaterką, która, po prostu, opowiada mu historię swojego życia. Historię – małą, zwyczajną, cichą – w którą, nie wiadomo kiedy i jak, wdarły się wszystkie niepokoje współczesnego świata, terroryzm, wojna, śmierć.

Święta Wojna widziana oczami matki. Zaskakujący reportaż o palących problemach XXI wieku.

Spotykają się w gruzińskim McDonaldzie, reporter z Polski i była aktorka z Groznego. Życie Lary odzwierciedla wszystko, co na przestrzeni ostatnich lat zdarzyło się w Gruzji, Czeczenii i Syrii. Matka Mudżahedinów opowiada o tym, jak wojna wielokrotnie stawała u jej drzwi. I o swojej jedynej obsesji: jej synowie mają pamiętać o tym, by „żyć, nie umierać”.

Szamil i Raszid dorastają w rajskiej dolinie na rubieżach Gruzji. Jako nastolatkowie emigrują do Polski, by zostać Europejczykami. Potem wyjeżdżają dalej na Zachód, zakładają rodziny. Po latach europejski raj zaczyna ich przerażać swoją obcością i duchową pustką. Wciąga ich święta wojna, wojna o wartości ich zdaniem największe – obietnica nowego raju. Tak trafiają do Syrii


Lara wciąż walczy o to, by wrócili do domu.

Pozornie odległe od siebie „kontynent rosyjski” oraz bliskowschodni kalifat okazują się ściśle związane. Na ich styku rodzi się fundamentalizm, a historia Lary pokazuje, że każdy raj może okazać się piekłem.

Matka islamistów i wojna

Reportaż Jagielskiego jest w istocie rozmową, wywiadem z Larą, przeprowadzonym w MacDonaldsie, to tak na marginesie. Sama Lara przeżyła w życiu dużo. Z małej wioski poszła do Groznego. Tam została aktorką, miała męża i 2 synów: Szamila i Raszida. Gdy wybuchła wojna, uciekła. Wróciła do doliny. Tam znów przywykłą do życia tradycyjnego, które tradycyjnym być przestało. Bo młodzież odrzuciła przykazania starszyzny. Dla nich guru stali się mudżahedini, którzy nie wiadomo skąd zjechali się do tej bajkowej krainy, zaczęli tworzyć szkoły islamiczne i w ogóle przekonywać do 'nowego'. Początki nie wróżyły dla matki zagrożenia. Bo zabraniano picia, palenia, narkotyków... Jedynie starszyzna miała ich dość.
Po różnych kolejach losu Lara wysyła synów do męża do Europy, ażeby tam żyli normalnie. Tam chłopcy zdobyli jakieś wykształcenie, pracę, rodziny, aż pewnego dnia i jeden, i drugi uciekł do ISIS. Kobieta tego nie pochwala, bo ona wojny się boi, przed wojną chciała synów strzec. Ale oni zrobili po swojemu.

Obrazek

Obrazek
Dolina Pankisi, źródło zdjęć: http://www.pankisi.org/cgi-bin/blosxom. ... o_regionie

Mamy więc zestawienie dwóch postaw islamskich. Pierwszą reprezentuje Lara i starszyzna w Dolinie. O religii w swojej dolinie Lara opowiada, że opierała się na tradycji, że nie nakładała ograniczeń typu zakaz spotykania się kobiet i mężczyzn, że nie przeszkadzało im wchodzenie do świątyń innych religii. O burkach i restrykcjach Lara dowiedziała się dopiero odwiedzając syna w Aleppo i wcale jej się to nie spodobało....
Podsumowując tę książkę. Jest ona inna niż dwa reportaże Jagielskiego, które czytałam. Bo zawiera mniej rozmówców. Za to jak zawsze, w pełni i kwieciście oddaje obraz opisywanych ludzi. Kistowie, których członkinią jest Lara, ukazani zostali jako ludzie tradycji, zdrowych zasad i pewnego skostnienia, które chroni przed wypaczeniami, ekstremizmem. Ciekawą uwagę powiedział ojciec Alego, emira z Aleppo, a w dzieciństwie pastuszka z doliny. Że syn w istocie zapragnął pieniędzy, bo z doliny wyjechał 'bez kopiejki w kieszeni'. Bardzo sugestywnie pokazano również imigrantów kaukaskich w Europie. Dwa pokolenia. Mąż Lary ciężko pracował na 3 etaty, żeby synom żyło się dobrze. Synowie zapragnęli więcej - oni zapragnęli integracji, a jednocześnie poczucia tożsamości. I to znaleźli w meczetach.
Jagielskiemu udało się pokazać trasę przejazdu do Syrii, również ochotników i ochotniczki.
Wydaje się, że Wojciech Jagielski ukazał w pełni to bardzo groźne zjawisko islamizmu. Ale i ukazał pokojowy islam - zwykłych ludzi.
http://literackie-zamieszanie.blogspot. ... -lary.html


"Europo, uderz się w piersi"

To moje pierwsze literackie spotkanie z Wojciechem Jagielskim i od razu strzał w dziesiątkę. Autor jest znany z reportaży dotyczących problemów Afryki, Azji Środkowej, Kaukazu i Zakaukazia.
Historia Lary to opowieść matki, która próbuje ratować synów przed wojną w Gruzji, Czeczenii.
Nie wiem, czy sama sięgnęłabym po tę książkę, ale co rusz trafiałam w Internecie na pochlebne recenzje. Przeczytałam opis książki na okładce i zdecydowałam, że i ja mogłabym ją przeczytać.
I się zaczęło...
To mógłby być reportaż typowo wojenny, ale oprócz wojny ważną rolę odgrywają tutaj uczucia matki, która próbuje zrobić wszystko, co w jej mocy, aby tylko uratować synów.
Postawa typowa dla każdej matki. Ale przed czym my w Polsce, w Europie musimy bronić naszych dzieci? Głównie dbamy o ich zdrowie, w poważnych chorobach staramy się zapewnić im najlepszą opiekę. Oprócz tego edukacja, prezencja, nowinki technologiczne. Nie, to nie jest złe. Obyśmy mieli tylko takie problemy! Wszystkie wojny Lary pokazują nam zupełnie nową perspektywę.
Lara żyje w dolinie Pankisi po południowej stronie Kaukazu, jest jedną z Kistów,
czyli gruzińskich Czeczenów. Kocha swoje życie w wiosce, a z czasem zaczyna marzyć o tym, by zostać aktorką. Wychodzi za mąż i wraz z mężem przeprowadza się na drugą stronę gór, by mieszkać w Groznym wśród prawdziwych Czeczenów. Wiedzie tam idealne życie - ma dwóch synów, Szamila i Raszida. Są muzułmanami, ale nieszczególnie przywiązują do tego wagę.
Lara spełnia swoje marzenie i pracuje w teatrze jako aktorka. Gdy w Groznym zaczyna się robić niespokojnie, Lara decyduje się na powrót do doliny. Tam dorastający chłopcy zaczynają pytać o swoją tożsamość. Gdy w Gruzji również nie jest bezpiecznie, odzywa się ojciec chłopców, który od dłuższego czasu żyje gdzieś w Europie. Chce zabrać ich do siebie. Lara zostaje, by opiekować się starzejącymi się rodzicami, ale bez zastanowienia wysyła synów do raju zwanego Europą. I tutaj zaczyna się to, co najbardziej mnie zszokowało, choć to jedynie potwierdziło moje wcześniejsze przemyślenia...
Europa, uważana jeszcze dziś za chrześcijańską, powiedziała tym młodzieńcom, że tutaj Boga nie ma, nasz Bóg, Bóg Europejczyków umarł. Tak więc ci młodzi ludzie, próbując wypełnić pustkę w swoim życiu, zaczęli szukać Boga na własną rękę i znaleźli Go w meczecie. Uważam, że to niezwykłe - dwóch obojętnych muzułmanów przyjeżdża na chrześcijański kontynent i tam się radykalizują, żeby w końcu zostać mudżahedinami i walczyć w świętej wojnie w Syrii. Co musiała czuć Lara, która próbując ratować synów przed wojną, nieświadomie wysłała ich na kolejną?
Dziś, gdy Europa stoi w obliczu problemu nielegalnych imigrantów z krajów arabskich, wielu podnosi larum i przestrzega przed islamizacją Europy. Nie wiem, na ile jest to realne, ale mam ochotę powiedzieć: "Europo, uderz się w piersi, sama jesteś sobie winna."
Książka porusza dzisiejszy problem imigrantów również w inny sposób. Na początku autor opowiada, skąd Czeczeni wzięli się w Gruzji. Opowiada jak Czeczeni przeprawili się przez góry, jak Gruzini podarowali im ziemie - stąd właśnie wzięli się Kistowie, czyli gruzińscy Czeczeni. Opowiada jak Kistowie raz czuli się Czeczenami, raz Gruzinami w zależności od tego, co akurat bardziej im się opłacało. Tutaj niech wnioski każdy wyciągnie sam.
Książka mnie pochłonęła. Zabrała mnie w świat bezsensownych konfliktów i przyprowadziła do rozbitej rodziny. Rozbitej przez wojny, przez światopoglądy. Przeżycie niezwykłe.
Autor pisze lekko na temat, który do lekkich wcale nie należy. Jest dobrym słuchaczem
i obserwatorem. Nie naciska, gdy Lara nie chce o czymś mówić. To wzbudza zaufanie nie tylko w Larze, ale również w czytelniku. Nie wiem, czy to historia, której nie dało się źle opowiedzieć, czy taka sobie historia, którą autor wybitnie dobrze opowiedział. To nieistotne - ważne, że po lekturze tej książki mam ochotę sięgnąć po inne pozycje Wojciecha Jagielskiego. A najważniejsze jest to, że poznałam Larę.


http://www.empik.com/wszystkie-wojny-la ... lsrc=aw.ds
0 xAwatar użytkownika
sandra
Posty: 2334
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 19:20
x 98
x 176
Podziękował: 1387 razy
Otrzymał podziękowanie: 4902 razy

Re: polecane książki

Nieprzeczytany post autor: sandra » wtorek 22 lis 2016, 15:13

Sekretne życie drzew
Autor: Wohlleben Peter
Obrazek
W lesie dzieją się zdumiewające rzeczy. Są tam drzewa, które porozumiewają się ze sobą, drzewa, które z oddaniem troszczą się o swe potomstwo oraz pielęgnują starych i chorych sąsiadów, drzewa, które doświadczają wrażeń, mają uczucia i pamięć. Niewiarygodne? Ale prawdziwe!
Leśniczy Peter Wohlleben snuje fascynujące historie o zdumiewających zdolnościach drzew. Przytacza wyniki najnowszych badań naukowych i dzieli się swoimi obserwacjami z codziennej pracy w lesie. Otwiera przed nami sekretny świat, jakiego nie znamy.
Peter Wohlleben – leśnik z ponaddwudzistoletnim stażem w Zarządzie Lasów Państwowych w Niemczech. Zrezygnował z posady urzędniczej, aby swoją wizję ochrony przyrody wcielać w życie. Obecnie opiekuje się lasami w Reńskich Górach Łupkowych.
Tam z powodzeniem praktykuje leśnictwo oparte na ekologicznych i ekonomicznych podstawach.
Jest częstym gościem w programach telewizyjnych. Swoją wiedzą chętnie dzieli się w licznych publikacjach i podczas seminariów. „Peter Wohlleben rzeczowo i z pasją przekonuje nas o tym – z czego od dawna zdają sobie sprawę biolodzy – że drzewa to istoty społeczne”. Sally McGrane, „New York Times”

http://dadada.pl/sekretne-zycie-drzew-w ... GQodlh8OLQ
0 xAwatar użytkownika
sandra
Posty: 2334
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 19:20
x 98
x 176
Podziękował: 1387 razy
Otrzymał podziękowanie: 4902 razy

Re: polecane książki

Nieprzeczytany post autor: sandra » wtorek 22 lis 2016, 15:36

Bystre zwierzę.
Czy jesteśmy dość mądrzy, aby zrozumieć mądrość zwierząt?
autor: Frans de Waal
Obrazek
Frans de Waal, holenderski prymatolog i badacz zachowania zwierząt, broni przekonania, że niektóre zachowania zwierząt wcale nie różnią się od zachowań ludzkich, np. szympansy całują się na przywitanie z tego samego powodu, dla którego robią to ludzie. Możemy rozsądnie oczekiwać, że zwierzęta chcą, dążą ku czemuś, bawią się, niepokoją, współczują i czują smutek.
Książka de Waala to pełen pasji, napisany żywym, a miejscami wręcz dosadnym językiem manifest "nowego antropomorfizmu" - programu rzetelnego, naukowego zmierzenia się z faktem, że jesteśmy nie tyle podobni do zwierząt, ale w ścisłym sensie po prostu nimi jesteśmy. Z drugiej strony każdy gatunek jest jednak inny i w kontakcie ze słoniem, foką, psem czy lemurem musimy użyć wszelkiej naszej domyślności i empatii, aby "wejść w ich świat" i dostrzec inteligencję i mądrość tych istot. Czy jednak sami jesteśmy na to wystarczająco mądrzy?

Zdumiewające... przejdzie do klasyki gatunku - i świetnie się czyta.
„People”

Ta książka całkowicie odmieni twoje zdanie na temat możliwości poznawczych zwierząt. Zabiera czytelnika w fascynującą podróż w świat rozwiązywania problemów przez zwierzęta.
Temple Grandin

https://youtu.be/GcJxRqTs5nk
Filmik naprawdę wart obejrzenia....mówi o aspektach moralno - etycznych i daje sporo do myślenia...
0 xAwatar użytkownika
barneyos
Moderator
Posty: 1409
Rejestracja: piątek 04 sty 2013, 08:49
x 17
x 68
Podziękował: 138 razy
Otrzymał podziękowanie: 1806 razy

Re: polecane książki

Nieprzeczytany post autor: barneyos » wtorek 29 lis 2016, 10:00

Pinkola Estes, Clarissa - Biegnąca Z Wilkami, wyd. Zysk i S-ka

W każdej kobiecie drzemie potężna siła, bogactwo dobrych instynktów, moc twórcza oraz odwieczna prastara mądrość. To dzika kobieta, symbolizująca instynktowną naturę kobiet. Jest ona zagrożona, bo choć dary dzikiej natury dostajemy w chwili narodzin, społeczeństwo usiłuje nas "cywilizować" i wtłoczyć w sztywne role, które zagłuszają głębokie, życiodajne przesłanie naszych dusz.
Clarissa Estes w swojej książce, której napisanie pochłonęło jej dwadzieścia jeden lat, odkrywa różnorodność międzykulturowych mitów, baśni i legend, wnikliwie je analizując, co sprawia, że opowieści te stają się pełne nieznanych dotąd treści i znaczeń.
Autorka zaprasza zarówno kobiety, jak i mężczyzn do królestwa ducha prawdy - ducha, który rozbudza, uzdrawia, rzuca wyzwania, łączy i raduje.
Książkę przetłumaczono na dziewiętnaście języków, przez dwa lata pozostawała na liście bestsellerów "New York Timesa", wysoko ceniona jako klasyczna i doniosła praca na temat wewnętrznego życia kobiety.


http://www.sklep.zysk.com.pl/biegnaca-z-wilkami-wyd-2-poprawione.html

Obrazek
0 x


======================================================
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko rzeczy, których na razie nie potrafimy zrobić

Awatar użytkownika
barneyos
Moderator
Posty: 1409
Rejestracja: piątek 04 sty 2013, 08:49
x 17
x 68
Podziękował: 138 razy
Otrzymał podziękowanie: 1806 razy

Re: polecane książki

Nieprzeczytany post autor: barneyos » wtorek 29 lis 2016, 10:02

Pinkola Estes, Clarissa - Oswobodzenie Silnej Kobiety, wyd. Zysk i S-ka

W Oswobodzeniu Silnej Kobiety Clarissa Pinkola Estés daje nam doświadczyć mocy leczących opowieści. Pradawna tradycja uzdrawiających historii łączy się w nich ze współczesną codziennością dzięki charakterystycznemu dla Estés "duchowemu aktywizmowi". Opowieści te pozwalają nam sięgnąć do naszych własnych korzeni, do mądrości matek i babek, i mądrości kultury. Święta Matka, którą w nich spotykamy, jest naszą towarzyszką, realną postacią obecną na ścieżkach naszego życia, a jednocześnie wyraża głębię duchowego i psychologicznego wymiaru Boskiej kobiecości. Oswobodzenie Silnej Kobiety jest zarazem prywatnym wyznaniem autorki, modlitewnikiem i tomikiem poezji. Jest głęboko osobistą i pełną zaangażowania książką, w której każdy może odnaleźć przewodnictwo i wsparcie.


http://www.sklep.zysk.com.pl/oswobodzenie-silnej-kobiety.html

Obrazek
0 x


======================================================
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko rzeczy, których na razie nie potrafimy zrobić

Awatar użytkownika
Thotal
Posty: 7677
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 27
x 254
Podziękował: 6077 razy
Otrzymał podziękowanie: 12111 razy

Re: polecane książki

Nieprzeczytany post autor: Thotal » piątek 16 gru 2016, 22:21

Gorąco polecam ;

CHRZEŚCIJAŃSCY KRÓLOWIE LECHII

Janusz Bieszk


Znakomita retrospektywa poczynań watykańskiego kleru wobec mieszkańców Lechii
Pozdrawiam - Thotal :)


https://ksiegarnia.bellona.pl/?c=ksiazka&bid=8719


Obrazek
0 xAwatar użytkownika
barneyos
Moderator
Posty: 1409
Rejestracja: piątek 04 sty 2013, 08:49
x 17
x 68
Podziękował: 138 razy
Otrzymał podziękowanie: 1806 razy

Re: polecane książki

Nieprzeczytany post autor: barneyos » sobota 17 gru 2016, 13:26

Do kompletu

Słowiańscy Królowie Lechii

https://ksiegarnia.bellona.pl/?c=ksiazka&bid=8116

Obrazek
0 x


======================================================
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko rzeczy, których na razie nie potrafimy zrobić

Awatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 15574
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 27
x 827
Podziękował: 29127 razy
Otrzymał podziękowanie: 23434 razy

Re: polecane książki

Nieprzeczytany post autor: janusz » poniedziałek 19 gru 2016, 19:33

Obrazek
Polecam w/w książki :D

http://www.technol.anv.pl/
0 xAwatar użytkownika
sandra
Posty: 2334
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 19:20
x 98
x 176
Podziękował: 1387 razy
Otrzymał podziękowanie: 4902 razy

Re: polecane książki

Nieprzeczytany post autor: sandra » piątek 30 gru 2016, 11:52

Bardziej pół żartem aniżeli pół serio :lol: Polecam ...jeszcze gorąca pozycja.
Obrazek
0 xAwatar użytkownika
Basia7
Posty: 1015
Rejestracja: niedziela 15 mar 2015, 01:06
x 41
x 90
Podziękował: 2261 razy
Otrzymał podziękowanie: 2249 razy

Re: polecane książki

Nieprzeczytany post autor: Basia7 » piątek 06 sty 2017, 20:29

JASNE ŚWIATŁO W CIEMNOŚCI TUNELU - Dr Rauni Kilde
Spis Treści:
Wstęp
Rozdział I: Jak to się wszystko zaczęło
Rozdział II: Badania psychologiczne
Rozdział III : Psychiatria i polityka
Rozdział IV: Przestrzeń i kontakty kosmiczne
Rozdział V: Nowy porządek świata i terrorystyczne akcje
Rozdział VI: Operacje fałszywej flagi
Rozdział VII: Światowa Organizacja Zdrowia i szczepienia
Rozdział VIII: Nadużycia w medycynie
Rozdział IX: Chemiczne smugi i choroba Morgellonsa
Rozdział X: Kontrola ludności żywnością i Kodeksem Alimentarius
Rozdział XI: Kontrola umysłu
Rozdział XII: Anti-Zensur-Koalition Koalicja
Rozdział XIII: Nanotechnologia , mikro chipy i broń bezpośredniej energii
Rozdział XIV: Telefony komórkowe i mikrofalowa plaga
Rozdział XV: Promieniowanie
Rozdział XVI: Metody pracy tajnych służb i wywiadu wojskowego
Rozdział XVII: Militarne badania
Rozdział XVIII: Przegląd metod nękania przez Cointelpro Gladio, ukrytych lokalnych rekrutów i „stojących z tyłu”.
Rozdział XIX: Doświadczenie osobistego nękania.
Rozdział XX: Kościół Katolicki i pedofilia
Rozdział XXI: Uzdrawianie fakt czy fikcja?
Rozdział XXII: Miłość jest kluczem do wszechświata
do kupienia na allegro
http://allegro.pl/jasne-swiatlo-w-ciemn ... 83234.html
0 xAwatar użytkownika
barneyos
Moderator
Posty: 1409
Rejestracja: piątek 04 sty 2013, 08:49
x 17
x 68
Podziękował: 138 razy
Otrzymał podziękowanie: 1806 razy

Re: polecane książki

Nieprzeczytany post autor: barneyos » sobota 07 sty 2017, 18:38

Kurkumina - odpowiedź natury na raka i inne przewlekłe choroby, dr Ajay Goel, wydawnictwo Biały Wiatr

http://www.bialywiatr.com/index.php?id_product=205&controller=product

Kurkumina, składnik popularnej przyprawy, okazuje się być niezwykle pomocnym sprzymierzeńcem w wielu problemach zdrowotnych i chorobach przewlekłych. Jej lecznicze działanie wykazano w przypadku wszelkiego rodzaju stanów zapalnych, które jak odkrywa medycyna są odpowiedzialne za większość schorzeń, z którymi boryka się współczesny człowiek. Jak dowodzi Autor książki, kurkumina wykazuje pozytywne oddziaływanie w leczeniu praktycznie każdej choroby, dla której była badana, a więc między innymi – nowotworów, cukrzycy, depresji, chorób serca i naczyń, artretyzmu, otyłości, nadwrażliwości jelit, zaparć, chorobie Crohna, biegunek nieznanego pochodzenia, chorób degeneracyjnych mózgu i wielu innych.


Obrazek
0 x


======================================================
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko rzeczy, których na razie nie potrafimy zrobić

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 11602
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 62
x 559
Podziękował: 26962 razy
Otrzymał podziękowanie: 17439 razy

Re: polecane książki

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » piątek 13 sty 2017, 15:11

sandra pisze:Sekretne życie drzew
Autor: Wohlleben Peter


Obrazek

Obrazek
"Te drzewa są przyjaciółmi. Widzisz, jak grube gałęzie wskazać od siebie? To, żeby nie blokować światło swojego kumpla. "Dodał, że" Czasami pary takie jak ten są tak połączone ze sobą u nasady, że gdy jedno drzewo umiera, drugi umiera też. "
Brzmi trochę jak jak niektórzy ludzie działają, jak również, na przykład gdy starsi bliscy umierają w ciągu kilku miesięcy lub nawet dni od siebie, bo nie może znieść żyć bez drugiego.

http://naturalblaze.us1.list-manage.com ... b8aff2ed3b
0 x


czasem tak długo wpatrujemy się w zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które już dawno się otworzyły...

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 11602
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 62
x 559
Podziękował: 26962 razy
Otrzymał podziękowanie: 17439 razy

Re: polecane książki

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » piątek 13 sty 2017, 15:16

"Sekretne życie drzew" | audiobook

https://youtu.be/fSDvVeWfWgQ

Dla chwili wytchnienia polecamy "Sekretne życie drzew". Będziecie zaskoczeni, jak fascynująco można napisać o lesie i tajemnicach, jakie w sobie skrywa! http://fn.audioteka.com/fb/go/premier...

W lesie dzieją się zdumiewające rzeczy. Są tam drzewa, które porozumiewają się ze sobą, drzewa, które z oddaniem troszczą się o swe potomstwo oraz pielęgnują starych i chorych sąsiadów, drzewa, które doświadczają wrażeń, mają uczucia i pamięć. Niewiarygodne? Ale prawdziwe! Leśniczy Peter Wohlleben snuje fascynujące historie o zdumiewających zdolnościach drzew. Przytacza wyniki najnowszych badań naukowych i dzieli się swoimi obserwacjami z codziennej pracy w lesie. Otwiera przed nami sekretny świat, jakiego nie znamy.

Czyta Stanisław Biczysko.

"Peter Wohlleben rzeczowo i z pasją przekonuje nas o tym – z czego od dawna zdają sobie sprawę biolodzy – że drzewa to istoty społeczne".
Sally McGrane, "New York Times"

"Wydawałoby się, że o drzewach wiemy wszystko. A jednak nie. Ta książka odkryje przed Wami naprawdę sekretne życie drzew – istot tak nam bliskich i jednocześnie tak nieznanych. Czytałem ją nie tylko z zaciekawieniem, ale i ze wzruszeniem."
Adam Wajrak

"Książka ta powinna znaleźć się na półce każdego, komu zależy na zrozumieniu przyrody i na jej losie, kto ma zielone serce."
Maja Popielarska

Do refleksji nad ginącą przyrodą i naszym miejscem na Ziemi bardzo polecamy film dokumentalny "Before the flood" ("Czy czeka nas koniec?"), zrealizowany z inicjatywy Leonardo DiCaprio Foundation. Aktor, mianowany Posłańcem Pokoju ds. Zmian Klimatycznych ONZ, przemierza zakątki naszej planety, by dowiedzieć się, jak zgubny wpływ mają na nią zmiany klimatyczne. W dniach 24.10 - 18.11 użyjcie hashtaga #BeforeTheFlood - dzięki temu 21st Century Fox oraz National Geographic przekażą po 1$ dla organizacji Pristine Seas i Wildlife Conservation Society.

Film w wersji polskiej obejrzycie tu: https://www.youtube.com/watch?v=w2fr-...

To jest bezpłatny fragment (10% z całości audiobooka) udostępniony w celach promocyjnych. Po pełnego audiobooka zapraszamy na stronę

Uczta! Głębia, mądrość, inspiracja. To dzieło zadaje kłam przekonaniom wyłączającym nasz gatunek z grona myślących, przenikliwych i czujących. Zachwycający temat, wzruszająca atmosfera, przezroczysty język i kongenialny przekład. O czym szumi las? Odpowiedź na wyciągnięcie ręki
0 x


czasem tak długo wpatrujemy się w zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które już dawno się otworzyły...

Awatar użytkownika
barneyos
Moderator
Posty: 1409
Rejestracja: piątek 04 sty 2013, 08:49
x 17
x 68
Podziękował: 138 razy
Otrzymał podziękowanie: 1806 razy

Re: polecane książki

Nieprzeczytany post autor: barneyos » poniedziałek 06 lut 2017, 10:09

grzegorzadam pisze:Obrazek

Kuracja witaminą D3 w wysokich dawkach - opis wydawcy:

Jeff T.Bowles przeprowadził na sobie eksperyment z witaminą D3.
Rozpoczął od dawki 50 razy większej niż zalecana przez lekarzy.
Po ok. 4 miesiącach zaczął zażywać 150 razy tyle, ile uznawane jest za „bezpieczne”, a na koniec terapii brał 300 razy więcej witaminy D3 niż zezwalają lekarze!
Co wydarzyło się w ciągu 10 miesięcy tego doświadczenia? Umarł? Rozchorował się?
Przeciwnie!Terapia wysokimi dawkami witaminy D3 uleczyła go ze wszystkich przewlekłych schorzeń. Niektóre z nich towarzyszyły mu od ponad 20 lat!

W książce Witamina D3 w wysokich dawkach autor szczegółowo opowiada o efektach eksperymentu oraz przedstawia niebezpieczeństwa, na które należy uważać. Jeff T. Bowles jest przekonany, że terapia wysokimi dawkami D3 pomaga zapobiegać wielu schorzeniom, które z intensywnością epidemii nękają świat od lat 80. XX w. Autor poświęcił badaniom nad schorzeniami i procesami starzenia ponad 20 lat.
Opublikował 3 znaczące artykuły. Uznani naukowcy, w tym laureaci Nagrody Nobla, uznali, że są ekscytujące i mają duże znaczenie.


Link do wydawnictwa: http://purana.com.pl/pl/home/475-kuracja-witamina-d3-w-wysokich-dawkach-jeff-tbowles.html


Moja córka ostatnio spożywa tylko wit.D (bezsmakową, Vigantol, tak to nazywa) ,
nie choruje wcale, wit.C- nie bo kwaśna, askorbinian nie bo mdły..
Je byle co, kiedy chce i jak chce, jest energiczna, zdrowa i wesoła pomimo lekkiej nadwagi.
Nic z tym nie robię, niech się dzieje. ;)
Przeczytaj konspekt książki: http://cheops4.org.pl/cheos/viewtopic.php?f=17&t=1190&p=72044#p72044

.
0 x


======================================================
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko rzeczy, których na razie nie potrafimy zrobić

Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5771
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 383
x 227
Podziękował: 32225 razy
Otrzymał podziękowanie: 9245 razy

Re: polecane książki

Nieprzeczytany post autor: abcd » sobota 25 lut 2017, 21:06

Białczyński pisze:Ślęża dla odkrywców – Joanna Lamparska
24 lutego 2017

Obrazek

Nie ma bardziej tajemniczej góry w Polsce. Długo broniona przez niemieckie wojska, poszukiwania na niej zaczęły się zaraz po 1945 roku. Świadkowie zeznają, że z dwóch stron nadjechały transporty, które znikały w lasach na zboczach świętej góry Słowian. Joanna Lamparska zebrała opowieści o tym miejscu w nowej książce, pokazując przy okazji obrzędy współczesnych pogan, ślady masowych mogił z czasów II wojny światowej, niezwykłych ludzi osiedlających się w okolicy, eksploratorów podążających za złotem oraz historie próby zamachu na marszałka Rokossowskiego i wysadzonego w powietrze zamku.

https://youtu.be/E20leUMlT1Q
http://bialczynski.pl/2017/02/24/sleza- ... lamparska/
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 15574
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 27
x 827
Podziękował: 29127 razy
Otrzymał podziękowanie: 23434 razy

Re: polecane książki

Nieprzeczytany post autor: janusz » sobota 25 lut 2017, 23:36

H.A. Stoll, Sen o Troi, tłum. Halina i Stanisław Kowalewscy, Nasza Księgarnia 1988.

Obrazek

Książka, która rozbudza naturę odkrywcy.

„Jak będę duży, to odkopię Troję!” (H.A. Stoll, „Sen o Troi”)

Kiedy w 1871 roku Henryk Schliemann wbijał łopatę w tureckie wzgórze Hissarlik, miał 49 lat. Wydobył się z nędzy, poznał wiele języków obcych, zdobył majątek, prowadząc interesy na niemal całym świecie, ale przede wszystkim wreszcie realizował swoje dziecięce marzenie: odkrywał Troję, opiewaną przez Homera, gród, o którego istnieniu nie wszyscy byli przekonani, uznawany niekiedy za wymysł poety.
Troja była jego obsesją od chwili, gdy w bibliotece swego ojca, pastora, odkrył wiersze Homera. Ilion owładnął wyobraźnią chłopca; już gdy miał osiem i pół roku zamierzał wyruszyć na poszukiwania, nauczywszy się wpierw po grecku. Henryk nie wiedział wtedy, ile czasu minie, zanim faktycznie zbliży się do swego celu.

Obrazek
Wykopaliska w Troi, drzeworyt, ok. 1873 roku.

Historia opisana przez H.A. Stolla dawno temu owładnęła moją wyobraźnią jak chyba żadna inna, może poza „Bogami, grobami i uczonymi” W. Cerama. Trudno, żeby tak się nie stało: obie są porywającymi, barwnymi opowieściami o odkrywaniu zaginionych skarbów, o wielkiej przygodzie, która dała początek archeologii. Schliemann to jeden z jej pionierów; self-made man, poliglota, samouk, obdarzony niezwykłą intuicją i wyobraźnią, a przede wszystkim ogromną wiarą w to, że Troja istniała i da się odnaleźć jej ślady. Rok za rokiem śledzimy jego życie, razem z nim pokonujemy przeciwności losu, uczestniczymy w przełomowych chwilach, obserwujemy fantastyczną karierę od zabiedzonego subiekta do kupca prowadzącego interesy na wszystkich kontynentach. Stoll mówi wyraźnie: jeśli macie cel, marzenie, nie rezygnujcie z niego, nie zapominajcie o nim, walczcie o jego realizację mimo przeszkód, szyderstw, ludzkiej niechęci. Schliemannowi się powiodło, zapisał się w historii jako odkrywca Troi, udowodnił przeciwnikom, że ma rację.

Obrazek
Zofia Schliemann w tzw. klejnotach Heleny znalezionych w Troi.

Powieść przeznaczona jest dla młodzieży, więc autor tak rozkłada akcenty, by czytelnicy mogli uważać Schliemanna za wzór do naśladowania: podkreśla ambicję, upór w dążeniu do celu, pilną naukę na własną rękę, odwagę w stawianiu pytań i znajdowaniu odpowiedzi sprzecznych z uznanymi poglądami. „Ci, którzy torują nowe drogi – żyją wiecznie”, podkreśla. Nie da się jednak ukryć, że bohater książki nie był postacią świetlaną. Jego sen o Troi przeradzał się niekiedy w przerażającą obsesję: włos staje na głowie, gdy czytamy, że w ramach konkurów o rękę swej drugiej żony urządził jej regularny egzamin z Homera, a całej służbie nadawał imiona zaczerpnięte z „Iliady”; pokolenia archeologów wpadają w rozpacz na myśl o tym, ile strat przyniosły gorączkowe wykopaliska Schliemanna, który pogardzał wszystkim, co nie należało do jego ukochanej epoki, i jak gruz i śmieci traktował znaleziska greckie, hellenistyczne czy rzymskie. Wytrwałość w dążeniu do celu stawała się uporem, który nie zważał na zdrowie własne i cudze, zmieniała się w porywczość, gdy coś stawało jej na przeszkodzie. To wszystko jednak zauważą pewnie dorośli czytelnicy, a mimo to – tak jak i ja po latach – dadzą się porwać tej historii i będą śledzić zmienne koleje życia Schliemanna: może nie dla niego samego, ale by ujrzeć, jak realizuje się marzenie z dzieciństwa, jedno z tych, o których większość z nas szybko zapomina, a którego Schliemann nie zapomniał.

Obrazek
Henryk Schliemann.

https://www.youtube.com/watch?v=QO60QDA_z44

Odkrycie Troi można bez chwili namysłu zaliczyć do kamieni milowych archeologii. Dokonał tego człowiek, który nie miał wykształcenia historycznego ani archeologicznego. Miał tylko pasję. I pieniądze. Wprawdzie dziś oskarża się go liczne zaniedbania, trzeba jednak przyznać, że bez niego współczesna archeologia wyglądałaby zupełnie inaczej. Tym człowiekiem był Heinrich Schliemann.


http://zacofany-w-lekturze.pl/2014/02/j ... -troi.html
0 xAwatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 6441
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1077
x 319
Podziękował: 11524 razy
Otrzymał podziękowanie: 11988 razy

Re: polecane książki

Nieprzeczytany post autor: chanell » czwartek 02 mar 2017, 21:40

Igor Witkowski - Instrukcje Przebudzenia (tom 7 i 8), Antyduchowość

https://youtu.be/Z8J7NcdKn4M
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

ODPOWIEDZ