Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Biblia - i wszystko o niej

pawelz
Posty: 390
Rejestracja: poniedziałek 08 maja 2017, 14:29
x 4
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podziękowanie: 136 razy

Re: Biblia - i wszystko o niej

Nieprzeczytany post autor: pawelz » sobota 19 sie 2017, 19:53

Nie wiem czy dobry temat ale nie wiedziałem gdzie to zamieścić. Jak zły temat proszę o przeniesienie. Fragmenty orędzi Pana Jezusa ze strony http://cyprianpolakwiara.blogspot.com/2 ... -grob.html

- Panie Jezu czy Arka Przymierza znajduje się tam gdzie podał badacz, którego, wydaje się, Ty prowadzisz i czy tam jest też grób Adama, to znaczy na górze, na Golgocie, ściślej pod nią?

- Tak mój synu.

Tam został pochowany Adam i tam znajduje się Arka Przymierza, którą skropiła moje krew, tak jak podaje badacz będący w Łasce u Boga, która to krew zaniósł do zbadania w laboratorium izraelskim i ma ludzkie geny tylko od matki.

To wszystko prawda moje dziecko.

- Dziękuję Panie Jezu.

- Chwała Tobie Chryste.

- Czy grób Noego i jego rodziny znajduje się tam gdzie poda ten sam badacz w pobliżu Arki na górze Ararat?

- Tak synu, to co mówi ten badacz prowadzony przeze mnie i namaszczony przez Boga na te badania jest prawdą.

- Panie Jezu czy Twój przodek o imieniu Iz skoro urodził się na Warmii, czy urodził się tam gdzie dzisiaj jest Gietrzwałd i może mieszkał czy też urodził się na miejscu w którym objawiła się Matka Boża?

- Tak dziecko. Tam się urodził i mieszkał.

- Chwała Tobie Chryste! Panie niezbadany.

Tam był jego dom? Tam gdzie objawiła się Matka Boża?

- Tak moje dziecko!

- Chwała Tobie Panie Przedwieczny.
...
- Panie Jezu czy Adam i Ewa tu na Ziemi i ich potomkowie najbliżsi mówili językiem który byłby dla nas dziś zrozumiały? Czy sanskryt jest językiem podobnym do tego którym mówili?

- Tak dziecko, Adam i Ewa mówili językiem, który byłby zrozumiały dla współczesnych Polaków - dla tych, którzy chcieliby rozumieć.

- Dziękuję Panie Jezu.
Źródło: http://cyprianpolakwiara.blogspot.com/2 ... -grob.html
0 x



Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5651
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 372
x 227
Podziękował: 30572 razy
Otrzymał podziękowanie: 9104 razy

Re: Biblia - i wszystko o niej

Nieprzeczytany post autor: abcd » sobota 09 wrz 2017, 20:36

Historia Biblii - cz.1
https://youtu.be/HF6sJDIv0f8
https://www.youtube.com/watch?v=HF6sJDIv0f8


tagentv
Opublikowany 14 paź 2016

Przybliżymy historię związaną z najbardziej znaną księgą na świecie – Biblią. Skąd pochodzi, kto Ją pisał, jakie zmiany i przekłamania były dokonywane na przestrzeni stuleci a nawet tysiącleci. To niesamowite dzieło w obecnej formie jest wynikiem kompromisów między religiami a polityką. Nurtuje nas pytanie ile w Niej jeszcze pozostało z pierwotnych przekazów?
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5651
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 372
x 227
Podziękował: 30572 razy
Otrzymał podziękowanie: 9104 razy

Re: Biblia - i wszystko o niej

Nieprzeczytany post autor: abcd » wtorek 19 wrz 2017, 21:46

Alfred Michalak pisze: W obecnych czasach jak mówią statystyki, pod chrześcijaństwo podlega 41 tysięcy odłamów i kościołów. Chrześcijaństwo jest obecnie najliczniej reprezentowaną religią na świecie. Z chrześcijaństwem identyfikuje się blisko 32% ludności świata. Podstawą religii chrześcijańskiej, jej fundamentem jest żydowska biblia. Wszystkie kościoły i odłamy chrześcijańskie oparte są na światopoglądzie żydowskim, na żydowskim Bogu, prorokach żydowskich, mitach i legendach żydowskich stworzonych najpierw przez plemienne grupy żydowskie jakieś 6 tysięcy lat temu. W późniejszym okresie Żydzi w miarę potrzeb tworzyli nowe mity i legendy aby dopasować lepiej swoją wiarę do zmieniających się czasów. Chrześcijanie przejęli to wszystko jako najwyższą prawdę i jedyną prawdę.

Obrazek
https://www.facebook.com/alfred.michalak.3
Hanna Elzbieta Trochimiuk pisze:POLACY BRONIA NIE SWOJEJ WIARY
19 września 2017 o 20:18

A niektórzy to nawet twierdzą, że na tych okrutnie krwiożerczych i bezdusznych baśniach zbudowana została cała zachodnia cywilizacja na którą jednocześnie szczekają i której bronią zaciekle jakby mieli rozdwojenie jaźni

=======================================

W obecnych czasach jak mówią statystyki, pod chrześcijaństwo podlega 41 tysięcy odłamów i kościołów. Chrześcijaństwo jest obecnie najliczniej reprezentowaną religią na świecie. Z chrześcijaństwem identyfikuje się blisko 32% ludności świata. Podstawą religii chrześcijańskiej, jej fundamentem jest żydowska biblia. Wszystkie kościoły i odłamy chrześcijańskie oparte są na światopoglądzie żydowskim, na żydowskim Bogu, prorokach żydowskich, mitach i legendach żydowskich stworzonych najpierw przez plemienne grupy żydowskie jakieś 6 tysięcy lat temu. W późniejszym okresie Żydzi w miarę potrzeb tworzyli nowe mity i legendy aby dopasować lepiej swoją wiarę do zmieniających się czasów. Chrześcijanie przejęli to wszystko jako najwyższą prawdę i jedyną prawdę.
A niektórzy to nawet twierdzą, że na tych okrutnie krwiożerczych i bezdusznych baśniach zbudowana została cała zachodnia cywilizacja na którą jednocześnie szczekają i której bronią zaciekle jakby mieli rozdwojenie jaźni

=======================================

W obecnych czasach jak mówią statystyki, pod chrześcijaństwo podlega 41 tysięcy odłamów i kościołów. Chrześcijaństwo jest obecnie najliczniej reprezentowaną religią na świecie. Z chrześcijaństwem identyfikuje się blisko 32% ludności świata. Podstawą religii chrześcijańskiej, jej fundamentem jest żydowska biblia. Wszystkie kościoły i odłamy chrześcijańskie oparte są na światopoglądzie żydowskim, na żydowskim Bogu, prorokach żydowskich, mitach i legendach żydowskich stworzonych najpierw przez plemienne grupy żydowskie jakieś 6 tysięcy lat temu. W późniejszym okresie Żydzi w miarę potrzeb tworzyli nowe mity i legendy aby dopasować lepiej swoją wiarę do zmieniających się czasów. Chrześcijanie przejęli to wszystko jako najwyższą prawdę i jedyną prawdę.[/size]
[/quote] https://www.facebook.com/trochimiuk?hc_ ... wR2qAjhWwM
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: Biblia - i wszystko o niej

Nieprzeczytany post autor: janusz » poniedziałek 25 wrz 2017, 00:10

Obrazek
Wiara to jedna z najbardziej szkodliwych rzeczy, które niszczą ludzką inteligencję. :!:
0 x



quetzalcoatl888
x 129

Re: Biblia - i wszystko o niej

Nieprzeczytany post autor: quetzalcoatl888 » poniedziałek 25 wrz 2017, 08:43

wg mnie to jest prawda o Bibli a reszta to manipulacja zydow i archonotow :)

"Tam wszedł do pewnej groty, gdzie przenocował. Wtedy Pan skierował do niego słowo i przemówił: Co ty tu robisz, Eliaszu? A on odpowiedział: Żarliwością rozpaliłem się o chwałę Pana, Boga Zastępów, gdyż Izraelici opuścili Twoje przymierze, rozwalili Twoje ołtarze i Twoich proroków zabili mieczem. Tak że ja sam tylko zostałem, a oni godzą jeszcze i na moje życie. Wtedy rzekł: Wyjdź, aby stanąć na górze wobec Pana! A oto Pan przechodził. Gwałtowna wichura rozwalająca góry i druzgocąca skały szła przed Panem; ale Pan nie był w wichurze. A po wichurze — trzęsienie ziemi: Pan nie był w trzęsieniu ziemi. Po trzęsieniu ziemi powstał ogień; Pan nie był w ogniu. A po tym ogniu — szmer łagodnego powiewu. Kiedy tylko Eliasz go usłyszał, zasłoniwszy twarz płaszczem, wyszedł i stanął przy wejściu do groty. A wtedy rozległ się głos mówiący do niego: Co ty tu robisz, Eliaszu? Eliasz zaś odpowiedział: Żarliwością rozpaliłem się o chwałę Pana, Boga Zastępów, gdyż Izraelici opuścili Twoje przymierze, rozwalili Twoje ołtarze i Twoich proroków zabili mieczem. Tak że ja sam tylko zostałem, a oni godzą jeszcze i na moje życie "
0 x



Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: Biblia - i wszystko o niej

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » poniedziałek 25 wrz 2017, 21:44

A oto Pan przechodził
A ja szłem po łące i kwiaty pachły :D
i Twoich proroków zabili mieczem.
Tak się kończą zabawy morderców nożami, chore to wszystko.
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

quetzalcoatl888
x 129

Re: Biblia - i wszystko o niej

Nieprzeczytany post autor: quetzalcoatl888 » poniedziałek 25 wrz 2017, 23:05

zydzi sa chorzy i archonci :)
0 x



Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5651
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 372
x 227
Podziękował: 30572 razy
Otrzymał podziękowanie: 9104 razy

Re: Biblia - i wszystko o niej

Nieprzeczytany post autor: abcd » wtorek 26 wrz 2017, 00:07

>quetz<, posłużę się nowomową:
"zaczynasz kumać czaczę".
staraj się utrzymać ten kurs. :)
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: Biblia - i wszystko o niej

Nieprzeczytany post autor: janusz » wtorek 26 gru 2017, 19:33

Balansowanie między Mitem a Prawdą

https://www.youtube.com/watch?v=gY5hSRk2vEM

Kompozytor Piękna
Opublikowany 13 gru 2016

Przed nami kolejny materiał znajdujący się w przygotowaniu, a w nim: Ostrzeżenie Zaratustry spisane kilka tysięcy lat temu przed mającą się pojawić na świecie organizacją religijną dążącą do ludzkiego nieszczęścia.
0 x



Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16907
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: Biblia - i wszystko o niej

Nieprzeczytany post autor: songo70 » sobota 17 mar 2018, 14:47

0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7741
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1419
x 406
Podziękował: 14175 razy
Otrzymał podziękowanie: 13801 razy

Re: Biblia - i wszystko o niej

Nieprzeczytany post autor: chanell » sobota 17 mar 2018, 23:08

Tą wiadomość to ja już czytałam ze dwa lata temu i dalej nic się z ta sprawą nie dzieje :o
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16907
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: Biblia - i wszystko o niej

Nieprzeczytany post autor: songo70 » niedziela 18 mar 2018, 12:41

..tez mi sie wydawalo, ze to juz bylo, ale Vatykan na tyle skutecznie sie ja zajal,-
ze zamietli pod dywan- dlatego tez warto o tym przypominac.
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16907
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: Biblia - i wszystko o niej

Nieprzeczytany post autor: songo70 » piątek 25 sty 2019, 09:38

0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7741
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1419
x 406
Podziękował: 14175 razy
Otrzymał podziękowanie: 13801 razy

Re: Biblia - i wszystko o niej

Nieprzeczytany post autor: chanell » środa 30 sty 2019, 21:39

Kod Biblii rozszyfrowany - ukryte informacje dla ludzkości odczytane !

https://youtu.be/zdn9rsqNdv8


Tajemity
Opublikowany 30 sty 2019

Kod Biblii został rozszyfrowany dzięki pracom izraelskich naukowców, dr Eliego Ripsa, dr Alexa Rotenberga oraz dr Alexa Palishuka. Kod zapowiada wydarzenia, które miały miejsce tysiące lat po jego umieszczeniu w Starym Testamencie. Po odkryciu kodu Biblii dr Eliyahu Rips, jeden z czołowych ekspertów w dziedzinie matematycznej teorii grup i fizyki kwantowej czym prędzej skontaktował się z wybitnymi matematykami z prestiżowych amerykańskich uniwersytetów Harvardu i Yale (w tym Davida Kazhdana z Harvardu i I. Piatetskiego-Shapiro w Yale). Potwierdzili oni istnienie kodu. Kod oraz Klucz do jego odczytu potwierdzony został w Departamencie Obrony USA. przez genialnego łamacza kodów Harolda Gansa. Departament przetestował program własnym specjalistycznym programem do łamania szyfrów. Wynik był zaskakujący – Kod działał bez zarzutu. Zapraszamy do oglądania.
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16907
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: Biblia - i wszystko o niej

Nieprzeczytany post autor: songo70 » niedziela 21 lip 2019, 17:47

Odkryłem Coś Niezwykłego - Tablice Mojżesza

https://youtu.be/s1oqNGEXU_s

Kosmiczne Opowieści
Opublikowany 20 lip 2019

Każdy z nas słyszał tę historię. Mojżesz wchodzi na górę Synaj, aby spotkać się tam z Bogiem Jahwe. Po zejściu z góry trzyma w ręku dwie kamienne tablice z zapisanymi tam przykazaniami. Jak się bowiem okazuje tablice te wyglądały zupełnie inaczej niż sobie zwykle wyobrażamy i odznaczały się czymś doprawdy niesamowitym. Sprawdźmy zatem jaki był sekret tablic Mojżesza.
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
Kiara
Posty: 3829
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 15:10
x 211
Podziękował: 1713 razy
Otrzymał podziękowanie: 4061 razy

Re: Biblia - i wszystko o niej

Nieprzeczytany post autor: Kiara » poniedziałek 22 lip 2019, 11:09

Tablice Mojżesza..... czyli dar POZAZIEMSKIEJ CYWILIZACJI.... która w zamian za udostępnienie swojej technologii i obietnicę władzy nad Ziemią.. zażądała CAŁKOWITEGO PODPORZĄDKOWANIA SIĘ ICH WOLI..

MOJŻESZ WYMORDOWAŁ KILKA TYSIĘCY SWOICH POBRATYMCÓW W IMIĘ SWOJEGO PRZYMIERZA!!

Obrazek
0 x


Miłość jest szczęściem!

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: Biblia - i wszystko o niej

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » poniedziałek 22 lip 2019, 17:10

czekamy na udostępnienie zapisu video z tego przekazu, format nieistotny :D
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Biblia - i wszystko o niej

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » poniedziałek 22 lip 2019, 20:41

Mojżesz rzeczywiście "sprzedał" swoje plemię, sądzę, że wtedy był przekonany, że "rozmawia" z Jahwe, a po mojemu to nawet nie był oryginalny (pierwszy) Jahwe, tylko jakiś uzurpator i trudno mi kogokolwiek do tej roli przypisać, może @Kiara nam to przybliży. Teraz pewnie Mojżesz pluje sobie w brodę, jeśli ją ma nadal.
Tym niemniej jednak obietnica władzy nad Ziemią, jest bliska spełnienia, przynajmniej gdy o pieniądze chodzi.
A fizycznie wskutek tego "przymierza" stali się osobowymi portalami obcych, którzy się do nich podczepiają i nimi sterują, choć oni o tym nie wiedzą.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
Kiara
Posty: 3829
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 15:10
x 211
Podziękował: 1713 razy
Otrzymał podziękowanie: 4061 razy

Re: Biblia - i wszystko o niej

Nieprzeczytany post autor: Kiara » wtorek 23 lip 2019, 00:24

grzegorzadam pisze:
poniedziałek 22 lip 2019, 17:10
czekamy na udostępnienie zapisu video z tego przekazu, format nieistotny :D
Zgłoś się do Mojżesza.... pewnie z technologiami od obcych nagrywał swoje krwawe "sukcesy".... i gdzieś w jakichś archiwach ukrył.. by straszyć nimi wszystkich niepokornych po wsze czasy... ;) :lol:

Obrazek
0 x


Miłość jest szczęściem!

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: Biblia - i wszystko o niej

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » środa 24 lip 2019, 19:52

Może do Gandalfa Szarego, też legenda (bajka) , ale chociaż reż. Jackson film z tego
zostawił :D

I wygląda prawie jak pambuk:

Obrazek

Z czego się śmiejecie?
Z samych siebie się śmiejecie
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: Biblia - i wszystko o niej

Nieprzeczytany post autor: janusz » poniedziałek 18 lis 2019, 23:58

Czy Biblię napisali idioci? | Księga Rodzaju i stworzenie świata

https://www.youtube.com/watch?v=5sY6lNurqlw

Opublikowany 21 lip 2019

Co kierowało ludźmi redagującymi Księgę Rodzaju i czy przed nastaniem nauki ludzie wierzyli w dosłowność biblijnego opisu stworzenia świata?
0 x



Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: Biblia - i wszystko o niej

Nieprzeczytany post autor: janusz » poniedziałek 25 lis 2019, 23:42

Nocne rozmowy - Grzech pierworodny wymyślony dla kasy przez kościół - nie ma go w Biblii. :o

https://www.youtube.com/watch?v=CeLL8ddwxMQ

Opublikowany 23 lis 2019
W Biblii nie ma ani słowa o grzechu pierworodnym.
0 x



Awatar użytkownika
azo
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 09 wrz 2018, 11:31
x 256
x 153
Podziękował: 4441 razy
Otrzymał podziękowanie: 2805 razy

Re: Biblia - i wszystko o niej

Nieprzeczytany post autor: azo » piątek 20 gru 2019, 23:18

A Ja to bym jednak raczej ODRADZAŁA czytanie Biblii. Przynajmniej do momentu kiedy nie osiągniemy Własnego wglądu w naturę rzeczy i rzeczywistości taką jaką ona jest NAPRAWDĘ. Z całą pewnością Biblia jest PROGRAMEM, który bardzo mocno działa na Nasze emocje i podświadomość (co widać, słychać i czuć dookoła). To nawet sami głęboko wierzący powtarzają: "Kiedy czytasz Biblię - ona również CZYTA Ciebie". I programuje Cię. Masz "owoce"? Owszem, możesz mieć ale nie masz pewności czy te "owoce" nie są dla Ciebie trujące. ;)
0 x


Ascezo minD

Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: Biblia - i wszystko o niej

Nieprzeczytany post autor: janusz » czwartek 26 gru 2019, 23:18

Kod ukryty w Biblii

https://m.cda.pl/video/29117490b?fbclid ... FfxDrTz2RY

Kodeks Leningradzki to najstarszy rękopis zawierający tekst Biblii hebrajskiej. Dokument przechowywany jest w Petersburgu. Timothy Smith zajmuje się handlem antykami. Mężczyzna twierdzi, że odkrył ukryty w nim skomplikowany szyfr.
0 x



Awatar użytkownika
Kriestovo Nysian
Posty: 790
Rejestracja: wtorek 20 sie 2019, 20:30
Lokalizacja: Nysa
x 26
x 57
Podziękował: 486 razy
Otrzymał podziękowanie: 1759 razy

Re: Biblia - i wszystko o niej

Nieprzeczytany post autor: Kriestovo Nysian » niedziela 02 lut 2020, 11:13

Biblia Husytów przełożona Francuskom Skarwionym, prekursorem drukarstwa w Pradze w 1517 roku.

Słowiański prekursor doktor i wielki uczony drukował książki, które eksportował przez Wrocław, były one często konfiskowane i zachowywało się tylko kilka egzemplarzy. Na wniosek Zygmunta Wazy i Ferdynanda Wazy został ponoć aresztowany. Dzisiaj pisarz posiada pomnik na jednej z ulic w Pradze oraz tablicę pamiątkową na Klementinum.

Tekst pierwszego arkusza wydały żony jagio:

WY W LACHIA AROWSKA, W BILOM GENA WYLOŻENA AD LECHITOROM DOKTOROM, BY FRANCY I SISKOM SKURJOWIONE KORONA ZISLA. SLAW JAGJO GRALA POLOANI OD JAGIALONY LOCH SYNA GLUWNO BOGOWIO KOŚCI OSTANJU. LUD GLODEM POSPOLITYM WYMIRA, LIHITYM LUDIOM WODO BROMOWOJ DAJO W GENIJO. TYLKIO DOBRO OBRONIO NOVJA LJAHOWO GENIW JARO".

Link: WDANIE ŻEN JAGJE FRANCISKOM SKURWJENAM
....
Załączniki
Francusko_Skarvene_Biblia_Praha_1517r.jpg
Francusko_Skarvene_Biblia_Praha_1517r.jpg (196.39 KiB) Przejrzano 8860 razy
1 x



ODPOWIEDZ