Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

MARIA MAGDALENA.

Awatar użytkownika
Kiara
Posty: 3829
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 15:10
x 211
Podziękował: 1713 razy
Otrzymał podziękowanie: 4061 razy

Re: MARIA MAGDALENA.

Nieprzeczytany post autor: Kiara » czwartek 31 sty 2013, 11:16

Wracając do MM. wiele razy na poprzednim forum pisałam o innych inkarnacjach tej samej Energii/Ducha , który wcielił się po raz kolejny około 2000 lat temu i żył jako MM.

Wcześniejsza inkarnacja tej Energii to również kobieta znana najbardziej pod imieniem Miriam( siostra Mojżesza), czy była siostrą Mojżesza naprawdę? W sensie duchowego związku , tak, bo Mojżesz jest oddzielona od niej męską Energią w czasie eksperymentu Atlantydzkiego . Oddzieloną , a nie wydzielona jak ona z serca Stwórcy, a to jest zasadnicza różnica. Miriam była żoną Mojżesza , zgodnie z ketubą powinna być jedyną żoną ale on nie dotrzymał warunków ketuby ( ketuba , kontrakt małżeński) zatem stracił prawa do posagu , czyli "ziemi obiecanej" , bo taki jest prawdziwy sens tej dawnej historii.

Można nazywać było ją siostrą ze względu na zakonne tradycje nazywania kobiet i mężczyzn ale rownież tradycje bliskowschodnie, które do tej pory używają tej nazwy w stosunku do kobiet i mężczyzn ze świata semicko/arabskiego.
Znalazłam dzisiaj fragment rozważań , które zacytuję jako uzasadnioną teorię ( wszak dowodami w tym momencie nie dysponujemy), jednak poszlak jest dużo, potwierdzają je również pozostałe opisy biblijne.

" Ponownie sięgnąłem do pozycji już mi znanych: poruszającej biografii Mojżesza
pióra Jonathana Kirscha, który próbował wyłuskać szczegóły życia proroka z
zawoalowanych aluzji Starego Testamentu i wysunął fascynujący pomysł, że Miriam
nie była siostrą Mojżesza, jak mówi Biblia, ale kapłanką własnego kultu i
odegrała ważną role w uwolnieniu żydowskich niewolników z Egiptu. Przypomniałem
sobie następujący fragment: „Niektórzy uczeni utrzymują, że Miriam żyła
naprawdę, a Mojżesz to wymysł. Inni twierdzą, iż oboje istnieli, ale nie byli
rodzeństwem - Miriam, jak sądzą, jako kapłanka i prorokini przewodziła własnemu
kultowi", ostatecznie zaś' znalazła się w Biblii jako „siostra" Mojżesza, co
dowodzi, że starożytni autorzy postępowali według zasad political correctness.
Być może ten odwieczny nawyk redaktorów Biblii - którzy zmieniali stosunki
pokrewieństwa opisywanych postaci, łączyli czyny kobiet z postępkami mężczyzn,
wprowadzali zmiany do wcześniejszych wersji
20
opowieści, by pasowały one do późniejszych potrzeb politycznych - ujawniła się w
sposobie, w jaki redaktorzy Nowego Testamentu przerobili historię Jezusa, Marii
Magdaleny i ich najbliższych.
"


http://docs5.chomikuj.pl/447083705,PL,0 ... -Vinci.pdf

W czym zatem tkwi podstawowy problem dotyczący MM i jeszcze wcześniejszych oraz późniejszych inkarnacji Energii którą ona była?
Obóz polega on na nie akceptacji równości aspektu męskiego i żeńskiego czyli kobiety i mężczyzny w materii przez "drugiego syna Stwórcy" , absolutnego I reprezentanta rodu , który ja nazywam "Rodem Energii minusowych" Lub bardziej znanego jako "Syna Burzy", a dla nas jako Enki, opiekun Ziemi.

Jest to główna postać rodu znanego również pod nazwą "Synowie Ciemności", albo "prawici" w odróżnieniu od "lewitów". Żeby naprawdę zrozumieć historię MM trzeba wyjść poza ramy religijnych interpretacji tej postacią ale również nie ograniczać się swoimi oczekiwaniami zbudowanymi na publikacjach innych osób traktowanych jako autorytety. Bowiem te autorytety są również budowane na czymś, a obecnie istnieje inny czas z możliwością dostępu do wiedzy prawdziwej , kto nie będzie stawiał sobie żadnych blokad ideologicznych, ten dotknie i pozna czystą prawdę o MM.

Wyszukiwanie starych tekstów i publikacji które służą do kolorowania oczekiwań ( "znawców tematu....") naprawdę stworzą tylko kolejną alternatywną wersję opowieści o MM jednak nie prawdziwą.

Ci którzy z pasją serca chcą odkryć prawdę , powinni przygotować się na szokujące informacje często burzące ich dotychczasowa wiedzę i lukrowany obraz MM.

Kto czyta moją opowieść musi wziąć sam na siebie odpowiedzialność za skutki przekazanych informacji, bowiem nie potwierdzę większości barwnych książkowych opowieści, a szok może wzbudzić wiele negatywnych odczuć.

Zatem , kto jest gotowy niech czyta , a kto nie miech pominie ten temat.
W kolejnym poście podsumuję dotychczasowe informacje , zacznę jednak ta opowieść od opisania tła tej historii od momentu duzo wcześniejszego niż pojawienie się na ziemi MM.


Obrazek
0 x


Miłość jest szczęściem!

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7774
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1424
x 407
Podziękował: 14228 razy
Otrzymał podziękowanie: 13837 razy

Re: MARIA MAGDALENA.

Nieprzeczytany post autor: chanell » czwartek 31 sty 2013, 12:37

Dzięki serdeczne chanell za wstawienie tego wywiadu z P. Jackiem Marią Kwiatkowskim na temat MM , słuchając go wprost oniemiałym i przecierałam oczy.


Nie ma za co Kiaro ;) jednak zdziwilam sie trochę ,poniewaz oczekiwałam innej reakcji z Twojej strony. Myslałam ze to co mówi pan Kwiatkowski pokrywa sie z Twoja wiedza o MM ,ale skoro jest odwrotnie ,to poczekamy na reakcje p.Janusza i p.Kwiatkowskiego i jestem bardzo ciekawa co oni na to ;)
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
Kiara
Posty: 3829
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 15:10
x 211
Podziękował: 1713 razy
Otrzymał podziękowanie: 4061 razy

Re: MARIA MAGDALENA.

Nieprzeczytany post autor: Kiara » czwartek 31 sty 2013, 13:17

Pan Kwiatkowski interesuje się tematem MM. jak opowiada od dawna i sadzę iż poznał go dosyć wszechstronnie, ale... bynajmniej to, co opowiedział na antenie to budowanie wiedzy o tej postaci głownie na podstawie Ewangelii odnalezionych w Nag Hammadi.

Natomiast datowanie powstania tych Ewangelii jest niecałe 400 lat po narodzinach Jezusa, Ewangelie nie są relacjami historycznymi , są spisywane przez kilku autorów z określonymi intencjami przekazu informacji. Co zresztą obydwaj panowie podkreślili w programie, zatem budowanie wiedzy historycznej o MM na podstawie kilku fragmentów relacji o stosunkach panujących w grupie, tamtych chrześcijan nie można traktować jako poważny i prawdziwy przekaz wiedzy biograficznej.

Owszem, ja reaguję na takie przerózne informacje może zbyt emocjonalnie, to prawda ale zdaję sobie doskonale sprawę iż korzeni historii MM. oraz zrozumienia jej losów trzeba szukać w zrozumieniu i poznaniu historii Żydów, w dziejach Judaizmu, w tradycji i kulturze Bliskiego Wschodu, a nie w Ewangeliach spisanych w IV wieku na zamówienie intencjonalnych zleceniodawców. To ponad 300 kilkadziesiąt lat po zaistnieniu tamtych zdarzeń, był to już czas zacierania prawdy o nich, i czas wprowadzania dezinformacji.

Piękne literacko Ewangelie odczytywane dosłownie nigdy nie będą niosły prawdziwego przekazu, bowiem są intencjonalnym sposobem informacji, inną sprawą jest ich peszerowy sposób odczytu ( peszerowy symboliczny , który w kodach -symbolach zapisuje prawdziwe zdarzenia) ale taki odczyt jest ignorowany przez nie znających tej techniki , używanej powszechnie w tamtych i wcześniejszych czasach.


Obrazek
0 x


Miłość jest szczęściem!

Awatar użytkownika
Kiara
Posty: 3829
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 15:10
x 211
Podziękował: 1713 razy
Otrzymał podziękowanie: 4061 razy

Re: MARIA MAGDALENA.

Nieprzeczytany post autor: Kiara » czwartek 31 sty 2013, 14:37

Ewangelie nie są dosłownie traktowane ( przez poważnych i niezależnych badaczy) jako źródła historyczne, są to bardziej mityczne intencjonalne , kodowane opowieści w których są części wypowiedzi lub pojedyncze zdania ( zachowane w pamięci lub zapisie) autentycznymi wypowiedziami Jezusa lum MM. Tak naprawdę są bardzo często intencjonalnymi opowieściami osnutymi na życiu prawdziwych osób ale napisanych ze sposobem ukazania w nich informacji wedle zapotrzebowania zamawiających je osób.
Nie można opowieści baśniowych ( nawet najpiękniejszych i z mądrym przekazem) traktować jako relacji historycznych o danym czasie.
a czas pisania Ewangelii był juz czasem zacierania wiedzy prawdziwej na temat Jezusa i MM i tworzenia nowej opcji religijnej ( dla władzy i polityki) z wykorzystaniem autorytetu tych postaci. Nie zawsze ukazując je pozytywnie, dominował w tym szaweł z Tarsu reprezentujący interes faryzeuszy.

Warto uważnie przeczytać.
http://www.historycy.org/index.php?showtopic=1003&st=45


http://www.fahrenheit.net.pl/archiwum/f18/sedziak.html

Zatem Ewangelii nie można traktować jako informacji historycznej na temat życia żadnej z osób, odkrycia w Nag Hammadi są cenne jako znalezisko historyczne ale nie jako dokumenty historyczne na temat opisu przeszłości.


Obrazek
0 x


Miłość jest szczęściem!

Awatar użytkownika
barneyos
Administrator
Posty: 1455
Rejestracja: piątek 04 sty 2013, 08:49
x 24
x 73
Podziękował: 154 razy
Otrzymał podziękowanie: 1893 razy

Re: MARIA MAGDALENA.

Nieprzeczytany post autor: barneyos » czwartek 31 sty 2013, 16:32

Tak, słyszałem kiedyś fajną wypowiedź odważnego księdza, stwierdził on, że jest prawda historyczna i prawda ewangeliczna, i nie należy ich ze sobą mieszać.
0 x


======================================================
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko rzeczy, których na razie nie potrafimy zrobić

Awatar użytkownika
Kiara
Posty: 3829
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 15:10
x 211
Podziękował: 1713 razy
Otrzymał podziękowanie: 4061 razy

Re: MARIA MAGDALENA.

Nieprzeczytany post autor: Kiara » czwartek 31 sty 2013, 19:11

A druga sprawa, to obecna identyfikacja człowieka przez człowieka za pomocą wejścia w jego aurę z jego dawną inkarnacją.... czy to jest możliwe ze 100% gwarancją prawdy? Jak dla mnie nie, nie bo zobaczenie jakiegoś obrazu, czy nawet twarzy cudzej dawnej inkarnacji nie daje żadnej gwarancji identyfikacji osoby jednej z poszukiwaną dawną postacią.

Nikt z ludzi nie ma pewności 100% iż w swoich duchowych wędrówkach czy naprawdę spotkał MM oryginalną? Naprawdę nie wie w 100% czy nie była to jedna z kolejnych kopi ( hologramów) stworzonych do dezinformacji oraz wpisywania fałszywej wiedzy.

Ponieważ pokazano mi wiele MM wiem iż są oryginalne ze względu na życie w zakonie gdzie Sarena /wielu imion ( Maria z Magdali) była arcy kapłanką.
Zatem którą identyfikujemy energetycznie jako oryginał i z którą następnie porównujemy kobietę , która podaje się za oryginalną MM?
To jedna sprawa, a druga to kopie ( syntetyki , którym wgrano program życia z historią MM.), naprawdę odróżnić energetycznie syntetyki nie jest trudno, wiedząc jak. Ale nie mając 100% pewności kim była MM , jakie wiodła życie z kim i czym jest energetycznie połączona, skąd pochodzi ta Energia Zaświatowa i jaką rolę odgrywała i odgrywa w dziejach ziemi? to niezmiernie trudna rola.

*****
Cóż z tego człowieku iż nauczyłeś się widzieć Energię, czy sadzisz iż Twój ogląd może ogarnąć całokształt wibracji energetycznej jestestwa Energii niewcielonej? To Ja Tobie powiem iż nie, nie jest wolą Pana Tego i Tamtego Świata danie teraz takiej możliwości człowiekowi. Nie jest, nie z chęci ograniczenia jego możliwości rozwojowych , a tylko z powodu niedoskonałości jego systemu wartości, który nie jaśnieje jeszcze barwami najznakomitszymi. Kiedy człowiek wzrośnie w barw swoich pięknie, wówczas jawić mu się będą rzeczy których istnienia oczy jego nie ujrzały , a uszy opowieści nie usłyszały.
Jedynie serca drganie w tęsknocie tony piękna tego odbiera, ale zbyt wielką delikatnością dal je przekazuje, by świadomość obrazami je opowiedziała.
Zatem rozkwitnij człowieku barw większa subtelnością , a nic, co dzisiaj tajemnicą jest otulone dłużej dla ciebie nią nie będzie.

Ta, którą Marią Magdaleną zwie wielu.
Cergy. 31.01. 2013.

************

To jest przekaz , który miałam obowiązek tu umieścić.

Skanowanie energii jest możliwe , można ją zobaczyć , może ją zobaczyć kilka osób równocześnie prawie identycznie ( wiem bo nie jeden raz oglądałam z koleżankami i kolegami przerózne przestrzenie i rożne Energie w nich), ale nigdy nie mamy i mieć nie możemy pewności kto, jako kto jawi się w tych energetycznych wycieczkach.

A druga sprawa, to , co widzimy jako aurę człowieka jest tylko i wyłącznie aurą obecnej inkarnacji , a nie całokształtem energetycznym wszystkich wcieleń danej Energii.
Zatem budowanie wniosków na częściowych oglądach świata ludzi czy Energii nigdy nie jest całkowitą prawdą o nich.


Obrazek
0 x


Miłość jest szczęściem!

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7774
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1424
x 407
Podziękował: 14228 razy
Otrzymał podziękowanie: 13837 razy

Re: MARIA MAGDALENA.

Nieprzeczytany post autor: chanell » czwartek 31 sty 2013, 19:56

A druga sprawa, to , co widzimy jako aurę człowieka jest tylko i wyłącznie aurą obecnej inkarnacji , a nie całokształtem energetycznym wszystkich wcieleń danej Energii.
Zatem budowanie wniosków na częściowych oglądach świata ludzi czy Energii nigdy nie jest całkowitą prawdą o nich.


To ciekawe co napisałaś Kiaro :) Wydawać by się mogło ze, aura to ta sama energia ,przez wszystkie wcielenia ( to znaczy ja tak myslałam )Może załozysz watek o aurze człowieka ,na starym forum chyba był.
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
Kiara
Posty: 3829
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 15:10
x 211
Podziękował: 1713 razy
Otrzymał podziękowanie: 4061 razy

Re: MARIA MAGDALENA.

Nieprzeczytany post autor: Kiara » czwartek 31 sty 2013, 21:58

Aura człowieka widziana przez człowieka nie jest aurą Energi , wypadkową jego wszystkich wcieleń, aura człowieka w danym życiu jest zbudowana na tzw. "BRWO" Człowieka.
"BRWO" -to symbol wewnętrznej harmonii Człowieka, jego całokształt ludzki ; Barwa Człowieka, Rozum i Rozwaga jego, Wola i Wiedza, Otoczenie.
Te wartości energetyczne osiągnięte w trakcie życia połączone z ciałem materialnym tworzą ludzką aurę widzialną , ale nie jest to aura niewcielonej Energii ( ona ją skompletuje po wyjściu Energii z ciała materialnego), jest to zmieniająca się w trakcie ludzkiego życia kolorystyka przeżyć , barwiąca cały ludzki żywot.

Wracając do MM. czas odkrycia prawdy o ziemskich wcieleniach tej Energii jest bardzo bliski , stanie się to w trakcie naszego życia ( nie sądzę byśmy musieli długo czekać), odsłonięte będą niezaprzeczalne dowody.
Zatem pozwólmy popłynąć czasowi by jak rwąca rzeka oczyścił wszelakie zamulone nieprawdą publikacje, dajmy szansę ludziom by na powierzchnię życia eksponowali własne wierzenia. Dajmy czas autorytetom by bastiony ich wiary mogły być czasem i świeżym powiewem wiedzy rozsypane w obliczu piękna prawdy.
Bowiem nie jest potrzebna walka o prawo do wolnego myślenia, ono rodząc się w wiedzy serca trwa mocą swojego jestestwa.

Obrazek
0 x


Miłość jest szczęściem!

Awatar użytkownika
Kiara
Posty: 3829
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 15:10
x 211
Podziękował: 1713 razy
Otrzymał podziękowanie: 4061 razy

Re: MARIA MAGDALENA.

Nieprzeczytany post autor: Kiara » środa 06 lut 2013, 17:41

Mój komentarz do pierwszej audycji , polecam gorąco przeczytać wszystkie.

Kiara pisze:
1 lutego 2013 o 13:27

Maria Magdalena

tak , to niezmiernie interesująca , a zarazem ( dla niektórych grup i ideologii) niebezpieczna postać, oj tak.. ale może nie to w tym momencie jest największą istotnością. Jest nią raczej wiedza jak najbardziej prawdziwa o niej ,propagowanie jej bez osobistych jakich kolwiek korzyści ( naprawdę nie każdy kto się nią interesuje i publikuje ja czyni to z identycznymi intencjami, bo nie każdy biorąc nóż do ręki użyje go w tym samym celu), zatem odkryjmy prawdę o tej wspaniałej postaci wspólnie.

Ja zajmuję się ta postacią od wielu lat, wiedziałam iż przez pryzmat tylko Ewangelii nie można odkodować jej życia , ani drogi inklinacyjnej Energii/Ducha , który we wcieleniu z przed 2000 lat znany nam jest jako Maria Magdalena.

Żeby zrozumieć Marię z Magdali ( znaną jako Maria Magdalena) trzeba poznawanie zacząć od początku znanej nam i nie znanej historii Ziemi , jej roli w rozwoju Człowieka oraz prawdziwego celu pojawiania się tego Ducha na niej w ludzkich inkarnacjach.

Co wiemy zatem o Energii/Duchu który przejawia się przez te piękne i wspaniałe kobiety?
MM. zwana jest Sophią/Szechiną , Mądrością Serca Stwórcy , Jego żeńskim aspektem przejawiającym się przez kobiece wcielenie na ziemi. Oj trudna to wiedza i jeszcze bardziej trudna do akceptacji przez patriarchalne ideologie władające światem do obecnego momentu.
Bowiem męskie spojrzenie na świat i porządek na świecie nie akceptuje żeńskiej mądrości, walczy z nią od niepamiętnych czasów pozwalając jej na przejaw w wybranych i dozwolonych prze nie dziedzinach.

Zatem jak zaakceptować Boski Aspekt i Boską Mądrość w Kobiecie? jak postawić ją w Świątyni obok męskiego Boga i uznać ją równą Jemu?

Może było by to możliwe dla większości przeciętnych ludzi którym pozwolono by poznać prawdę ale nie dla elit wszelakiej władzy , które są patriarchalne w istocie swojej ziemskiej i duchowej osobowości.
Zatem zablokowano przekaz wiedzy o roli życia człowieka na ziemi , o roli ziemi w stosunku do ludzkich inkarnacji o Zaświatowym Istnieniu życia oraz o nieskończoności cyklu ewolucji Ducha i nieskończoności cyklu inkarnacji. z wiedzy tej stworzono religie które w swoim celu posiadały i posiadają jeden naczelny cel, a jest nim władza ludzką świadomością.

Gdy zrozumiemy iż ustroje polityczne i ideologie wszelakie w porównaniu maja krótki czas istnienia w porównaniu z wielotysiącletnim istnieniem filozofii religijnej zrozumiemy również iż to religie są tak naprawdę decydentami dziejów historycznych ziemi oraz ograniczonych myśli ludzkich zamkniętych w dozwolonych przez nie ramach

I nie jest inaczej jest właśnie tak pomimo iż wydaje nam się iż myśl ludzka jest wolna i tworzy to co naprawdę owa wolność maluje w przełożeniu jej na plan dotyku materii.
Tak nie jest, bowiem światopogląd dziecka dojrzewa w kanonie religijnych ( a w tym wypadku patriarchalnych ) wzorców, nakazów , zakazów i ograniczeń kodowanych jako tradycje.

Zatem jak miała przebić się przez tą ciężką materię skostniałej świadomości delikatna subtelność kobiecego aspektu? jakich argumentów i siły musiała użyć by nie ugiąć się przed patriarchalną siłą nie akceptacji kobiecej mądrości?
Jakich zdarzeń na planie fizycznym ( w całym cyklu istnienia ziemi i rozwoju życia) musiał użyć Stwórca by miłością akceptującą wszystko połączyć ponownie zwaśnione swoje aspekty w piękno nowej opowieści o życiu?

Kolejnym darem dla Ludzkości byli Jezus i Maria Magdalena, ich historia ( przerwana i nie dokończona około 2000 lat temu) ma cd
w naszych czasach.
Jednak zrozumienie i akceptacja jej powinna wziąć swój początek w opowieści o celu życia ludzkiego na ziemi.

cd. w wolnej chwili.


http://niezaleznatelewizja.pl/2013/01/o ... /#comments


Mój komentarz do drugiej audycji.... P. Kwiatkowskiego.



Kiara pisze:
3 lutego 2013 o 19:21

Pozwólcie iż dodam słowo do waszych rozważań, MM. to Energia/Wielki Duch reprezentujący życie. Symbolicznie życie przyrody po raz kolejny powraca na wiosnę, zatem wszystkie inkarnacje tej Energii/ Ducha którym była również MM. zawsze są na wiosnę gdy rodzi się czerwone słonce . Czerwone ( znane z Apokalipsy jako Czerwony Kon) słonce reprezentuje czakrę życia , pierwsza czakra z 7. Zatem Ona zawsze jest urodzona w tym czasie , wiosennym, to, po pierwsze, a po drugie, to sprawa niby złożenie życia Jezusa w ofierze przez Żydów . Absolutnie nie było to możliwe , bo a czasach Jezusa , bo Sanhedryn nie posiadał prawa wydawania wyroków śmierci. Polecam zagłębienie się w prawa żydowskie z tamtych czasów. Dokonania wyroku śmierci na kapłanie żydowskim , którym był Jezus nie mieli również Rzymianie (polecam konsultacje z historykami), fakt ten jest znany. Prawa Żydów z tamtych czasów nie dopuszczają ofiar z ludzi. Zatem czym w istocie był dokonany na Jezusie mord, tak naprawie Mord Rytualny? Bo nie śmiercią na krzyżu, to jest bardzo dawne nazewnictwo symbolizujące zgodę człowieka (ziemskiej inkarnacji Ducha) na wypełnienie przeznaczenia zgodnie z planem przed urodzeniowym Energii nie wcielonej / Ducha w 100%. Inaczej przestrzeń ziemska (linia pozioma) i przestrzeń duchowa ( linia pionowa) łączą się tworząc krzyż . Hierarchowie religijni wykorzystujący Jezusa jako swój szyld znali ta wiedzę bardo dobrze, wykorzystali ja jak wiele innych tworząc fałszywą symbolikę z odwróceniem znaczeń w które uwierzył i nadal wierzy nieświadomy ich człowiek. Zatem co ze śmiercią Jezusa? Nie ze śmiercią , a z mordem , słowo to zamieniono na śmierć. Mord Rytualny mord ( był stosowany w dziejach ludzkości , historia o nim wspomina, warto odszukać te informacje) to nie śmierć człowieka , to kastracja/ mord pozbawiająca go posiadania potomków, czyli kontynuowania swojego życia przez przekaz własnej linii DNA. Jest to totalne wymazanie z historii jego Rodu , mord na nim. W wypadku Jezusa i MM. miało to szczególne znaczenie ( założenie rodu i unikalna linia DNA) w zablokowaniu przyszłym pokoleniom możliwości rozwojowych przekazywanych przez DNA tej pary. Z tego powodu ukrywana była i jest prawda o potomkach Jezusa i MM. i zacierane są wszelkie ślady tej wiedzy, do tej pory jest ignorowana , ośmieszana i pomniejszana jej wartość jako wymyślone bajki. Zapraszam do osobistych poszukiwań ; kto szuka , ten znajduje
.. Kiara.



http://niezaleznatelewizja.pl/2013/01/o ... /#comments

ps. chanell dzięki serdeczne :)


Obrazek
0 x


Miłość jest szczęściem!

Awatar użytkownika
Kiara
Posty: 3829
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 15:10
x 211
Podziękował: 1713 razy
Otrzymał podziękowanie: 4061 razy

Re: MARIA MAGDALENA.

Nieprzeczytany post autor: Kiara » czwartek 23 maja 2013, 10:12

Te automatyczne tłumaczenia są bardzo kiepskie, ale nie da się całych tematów tłumaczyć, sens jest widoczny. druga sprawa to nie ma już czasu na zagłębianie się w szczegóły. kogo interesuje to zagadnienie niech przeczyta.


http://translate.google.pl/translate?hl ... 6bih%3D577


polecam punkt 5. Maria Magdalena.

01 października 2005, 15:37
Jeśli spojrzeć na ewangelie gnostyckie nie widzisz John i Mary Magdalene wymienione razem. John nie jest nawet znaleźć w Ewangeliach, gdzie liczba apostołów w porozumieniu z Jezusem. Maria, jednak w dalszym ciągu. Chciałbym zatem nie można wykluczyć, że imię Marii w niektórych pismach został zastąpiony przez Johna później.



dochodzimy do konkluzji zrozumienia kim był Jan Chrzciciel, dlaczego jeden "chrzci z wody".... ( co jest oczyszczaniem ) ale zarazem pierwszym poziomem wiedzy tajemnej. Jej druga część to "przekaz wiedzy ognia"- chrzest ogniem... tego aktu dokonywały WYŁĄCZNIE KAPŁANKI WESTY ( to tylko jedna z nazw znana) kapłanki domowego ogniska strzegące świętego ognia wiedzy w którym jest depozyt WIEDZY CAŁKOWITEJ!


Obrazek
0 x


Miłość jest szczęściem!

ex-east
Posty: 1144
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 20:57
x 2
x 93
Podziękował: 390 razy
Otrzymał podziękowanie: 1528 razy

Re: MARIA MAGDALENA.

Nieprzeczytany post autor: ex-east » czwartek 23 maja 2013, 20:10

O co chodzi z tym chrztem ognia ?
Mam wrażenie , że i dzisiaj można spotkać kapłanki domowego ogniska, strzegące świętego ognia wiedzy. Spotykając kogoś takiego po prostu od razu się to WIE.
Jest to niezwykłe doświadczenie z którego płynie sama miłość. Nie sposób jej nie zauważyć.
0 x



Awatar użytkownika
Kiara
Posty: 3829
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 15:10
x 211
Podziękował: 1713 razy
Otrzymał podziękowanie: 4061 razy

Re: MARIA MAGDALENA.

Nieprzeczytany post autor: Kiara » czwartek 23 maja 2013, 20:37

Różne są kapłanki i rożną wiedzę posiadają tak jak ludzie rożny poziom rozwoju, do wszystkiego trzeba dojść osobiście przez pracę nad sobą. ale.... od początku stworzenia materialnych światów istnieje kapłanka depozytariuszka wzorca wiedzy pierwotnej. Tą strażniczką kodu jest Energia , która na ziemi rodziła się od wieloma bardzo imionami w wielu bardzo życiach. Ona jest zarazem ogniem jak i strażniczka ognia, inne Energie wcielone rozpalają w sobie ten ogień i dzielą się nim w dziejach swojego życia.
wrażliwość odczuć nie jest taka sama u wszystkich dlatego jednych pociąga to innych tamto jednak bliskość przyciągania zawsze wypływa z Podobieństw wibracji w danym czasie. Co zresztą zmienia się i ludzie zmieniają partnerów bo nie czują się już dobrze z poprzednimi , a dużo lepiej z następnymi. nie zawsze rozwój dwojga ludzi ( małżonków lub innych układów par) ma tą samą prędkość, dlatego nie powinno się walczyć o zatrzymanie ich w związkach na siłę.
Wszak każdemu potrzebny jest inny ogień , o innej mocy blasku , cieple i trwałości.... ;) :)


Obrazek
0 x


Miłość jest szczęściem!

Awatar użytkownika
Kiara
Posty: 3829
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 15:10
x 211
Podziękował: 1713 razy
Otrzymał podziękowanie: 4061 razy

Re: MARIA MAGDALENA.

Nieprzeczytany post autor: Kiara » czwartek 13 cze 2013, 21:33

Apokalipsa św. Jana, to opowieść Marii Magdaleny o przyszłości ziemi i ludzkości. Głową rolę w niej odgrywają tzw. Jeźdźcy ,a raczej konie symbolizujący słońce w swoich kolejnych etapach mocy.

Czerwony koń przybył 13. 0.3. 2013. na ziemię, czynił mnóstwo zmian związanych z pierwszą czakrą, z energią życia i energią seksualną.
Dzisiaj, 13. 0.6 2013 r. przybył na ziemię "Biały Koń Apokalipsy", rozpoczął się następny etap uzyskiwania mocy ( jego energia dotyczy czakry mocy ale też czakry serca) przemian , w lipcu koń osiągnie pełnię swojej mocy. Co to znaczy, tak naprawdę? Napływ energii , która swoją mocą dokona bardzo wielu widocznych i odczuwalnych przemian w środ ludzi, a tym samym w całym naszym środowisku. Nasza szyszynka otworzy bardziej swoją przysłonę, światło które popłynie przez nią uaktywni w nas wypracowane możliwości fizyczno/ energetyczne. Oczywiście dla każdego na jego poziomie wibracji .


Obrazek
0 x


Miłość jest szczęściem!

Awatar użytkownika
barneyos
Administrator
Posty: 1455
Rejestracja: piątek 04 sty 2013, 08:49
x 24
x 73
Podziękował: 154 razy
Otrzymał podziękowanie: 1893 razy

Re: MARIA MAGDALENA.

Nieprzeczytany post autor: barneyos » piątek 14 cze 2013, 07:30

Się w nocy trochę działo, a ten post wiele wyjaśnia, stąd wypłaciłem kciuka !

I czak ma być ! Howgh !
0 x


======================================================
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko rzeczy, których na razie nie potrafimy zrobić

Awatar użytkownika
Kiara
Posty: 3829
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 15:10
x 211
Podziękował: 1713 razy
Otrzymał podziękowanie: 4061 razy

Re: MARIA MAGDALENA.

Nieprzeczytany post autor: Kiara » niedziela 23 cze 2013, 17:40

Taka ciekawostka dotycząca ojca MM. Heroda Wielkiego i jego rodowej zamożności.

mały przyczynek (ciekawostka) do historii Diaspory Żydowskiej na Cyprze ;
to tak, aby nie zapominać o "moim" temacie głównym tego wątku :
tu anglojęzyczna strona, na której zdołałem wyczytać m.i. że :
Bliskość Cypru do syryjskiego wybrzeża i łatwy dostęp z Palestyny, więc Żydzi prawdopodobnie zaczęli osiedlać tam nawet przed czasami Aleksandra Wielkiego. Za Ptolemeuszy liczba rosła (1 Macc 15:23; 2 Macc 12:2) a jeszcze bardziej gdy Herod Wielki ekplatował tam kopalnie miedzi (Josephus, Ant, XVI, iv, 5; XIX, xxvi, 28; compare Corpus Inscriptionum Graecarum, 2628).



http://www.historycy.org/index.php?show ... pid=513342

oj mieli o co walczyć faryzeusze, mieli , mieli.....


Obrazek
0 x


Miłość jest szczęściem!

Awatar użytkownika
Kiara
Posty: 3829
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 15:10
x 211
Podziękował: 1713 razy
Otrzymał podziękowanie: 4061 razy

Re: MARIA MAGDALENA.

Nieprzeczytany post autor: Kiara » wtorek 25 cze 2013, 14:58

Ojciec Marii Magdaleny.

Co historia mówi o Magdalenie

Kilka biograficznych szczegółów o życiu MM można znaleźć w tekstach biblijnych i gnostyckich. Jednak jednym z głównych źródeł znajduje się w pismach błogosławionego Jakuba z Voragine (c.1230-1298), autor "The Golden Legend". Według Voragine, Maryja była z krwi królewskiej, córka Syrus/ Cyrus Wielki (syryjski) i Eucharia (od Eucharis, łaskawy, termin stosowany do Afrodyty). Ona, jej brat, Łazarz i jej siostra Martha własnością siedem zamków, oprócz wsi Betanii i wiele Jerozolimy.



http://translate.google.pl/translate?hl ... 6bih%3D575

Cyrus Wielki w Biblii
Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Przedstawienie Cyrusa Wielkiego przez Jean Fouquet , 1470.

Cyrus Wielki postaci w Biblii hebrajskiej (Stary Testament) jako patrona i wyzwolicielem Żydów . On jest wymieniony 23 razy po imieniu i nawiązywała do kilku razy więcej. [1] Z tych wypowiedzi wynika, że Cyrus Wielki , król Persji , był monarcha pod którymi niewoli Żydów zakończył, w pierwszym roku jego królować został poproszony przez Boga, aby dekret, że świątynia w Jerozolimie powinien być przebudowany i że takie zależało, aby Żydzi, jak może powrócić do swojej ziemi na ten cel. Co więcej, pokazał swoje zainteresowanie projektem przez wysłanie z powrotem z nich naczynia liturgiczne, które zostały zrobione z Pierwszej Świątyni i znaczną sumę pieniędzy na zakup materiałów budowlanych.



http://translate.google.pl/translate?hl ... 6bih%3D575

Myślę iż te wyjaśnienia jasno określają status społeczny MM., była córką wielkiego króla, księżniczką i spadkobierczynią przeolbrzymich rodowych własności Cyrusa Wielkiego. Polecam fragmenty historii dotyczące wydziedziczenia synów na rzecz MM.
Nic więc dziwnego że ta dawna historia ma tak wiele wątków , a ta rodzinna saga tyle okrucieństw skierowanych chciwością jej rodziny przeciw niej i jej dzieciom.

Kolejny wielki rodowy sekret ( którego w tym momencie nie udowodnię), dotyczą dosyć ścisłych związków rodowych Rothschildów z Cyrusem Wielkim, a tym samym z MM.


Obrazek
0 x


Miłość jest szczęściem!

Awatar użytkownika
Kiara
Posty: 3829
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 15:10
x 211
Podziękował: 1713 razy
Otrzymał podziękowanie: 4061 razy

Re: MARIA MAGDALENA.

Nieprzeczytany post autor: Kiara » wtorek 25 cze 2013, 16:12

Cyrus wielki , Dynastia Hasmoneuszy.



Hasmonean dynastia




Hasmonean dynastia [2] ( / h æ z m ə n i ː ən / ; hebr. : חשמונאים Khashmona'im; audio ), była dynastia rządząca z Judei i okolicznych regionach w starożytności . Pomiędzy c. 140 i c. 116 pne, dynastii orzekł semi-autonomiczny od Seleucydów w regionie Judei . Od 110 roku pne, z Seleucid imperium rozpada, dynastia stała się w pełni niezależna, rozszerzył się na regionach sąsiadujących z Galilei , Iturea , Perei , Idumea i Samarii , i wziął tytuł " basileus ". Niektórzy współcześni uczeni odnoszą się do tego okresu jako niezależnego królestwa Izraela . [3] W 63 roku pne, królestwo zostało podbite przez Republiki Rzymskiej , rozbite i skonfigurować jako rzymski stanu klienta . Brytania przetrwała do 103 roku przed ulegając dynastii Heroda w 37 pne. Nawet wtedy, Herod Wielki próbował wzmocnić zasadność jego panowania przez poślubienie Hasmonean księżniczkę, Mariamne , i planuje się utopić ostatniego męskiego potomka Hasmonean na jego Jericho pałacu.

Dynastia powstała pod kierownictwem Simona Machabeusz , dwie dekady po jego brat Juda Makabi ("Hammer") pokonał Seleucydów armię podczas Machabeuszy . Według źródeł historycznych, w tym 1 Księga Machabejska i 2 Księga Machabejska i Pierwszej Księgi Wojnach Żydów przez Żydowski historyk Józef Flawiusz (37-c. 100 CE), [4] po Antioch IV 's udanej inwazji na Egipt Ptolemeuszy został zawrócony przez interwencję Republiki Rzymskiej , [5] [6] Antioch zamiast przeniesiony dochodzić ścisłą kontrolę nad Izraelem, zwolnieniu Jerozolimę i jej świątynię , tłumiąc żydowskich obrzędów religijnych i kulturowych, i nakładające helleńskiego praktyk. Wynikające bunt przez Żydów (167 pne) rozpoczął się dwadzieścia pięć lat okres żydowskiej niepodległości wzmaga stałego upadku imperium Seleucydów pod atakami z uprawnień wschodu Republiki Rzymskiej i imperium Partów . Jednak sama próżnia władzy, że włączony żydowskie państwo uznawane przez rzymskiego Senatu w.. 139 BCE został później wykorzystany przez Rzymian siebie. Hyrcanus II i Aristobulus II , Simona świetny-wnuki, stał pionkami w proxy wojny między Juliusza Cezara i Pompejusza Wielkiego . Śmierć Pompejusza (48 pne), Cezara (44 pne), i związane z rzymskiego wojen czasowo złagodzone przyczepność Rzymu na Izrael, co pozwala na bardzo krótkie odrodzenie Hasmonean wspierane przez imperium Partów . Ten krótki niezależność została szybko zniszczona przez Rzymian pod Marka Antoniusza i Oktawiana . Instalacja Heroda Wielkiego (Idumean) jako król w 37 roku pne wykonane Izrael rzymską stan klienta i oznaczał koniec dynastii Hasmonean. W AD 6, Rzym dołączył Judei właściwej, Samarii i Idumea (biblijny Edom ) w rzymskiej prowincji Iudaea . W roku 44, Rome zainstalowano rządami rzymskiego prokuratora ramię w ramię z rządami Heroda królów (specjalnie Agryppa I 41-44 i Agryppa II 50-100).



http://translate.google.pl/translate?hl ... 6bih%3D575


Imperium Seleucydów
Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
(Przekierowano z Seleucydów )
Skocz do: nawigacji , szukaj
Imperium Seleucydów
Σελεύκεια
Seleukeia

312 BC-63 BC ↓

Vergina Sun
Imperium Seleucydów w 301 roku pne.
Kapitał Seleucja
(305-240 pne)
Antioch
(240-63 pne)
Języki Grecki
Old Persian
Aramejski [1]
Religia Olympianism
Rząd Monarchia
Basileus
- 305-281 pne Seleukos I (pierwsza)
- 65-63 pne Filip II (ostatnia)
Zabytkowy era Okres hellenistyczny
- Wojny diadochów 312 BC
- Bitwa Ipsus 301 BC
- Roman-Syrian War 192-188 pne
- Traktat z Apamei 188 BC
- Revolt Machabeuszy 167-160 pne
- Załączonego przez Rzym 63 BC
Powierzchnia
- 301 pne [2] 3.000.000 km ² (1158306 ²)
- 240 pne [2] 2.600.000 km ² (1003866 ²)
- 175 pne [2] 800.000 km ² (308.882 km ²)
- 100 pne [2] 100.000 km ² (38.610 km ²)
Poprzednik Następca
Macedoński Imperium

Prowincja Syrii
Imperium Partów
Grecko-Bactrian Brytania
Hasmonean królestwo
Magadha
Osroene
Background Faravahar
History of Greater Iranu
Do powstania nowoczesnych państw narodowych
Pre-modern
Pre-Islamic [show]
Islamski [show]

Imperium Seleucydów ( / s ɨ l u ː s ɪ d / ; od greckiego : Σελεύκεια, Seleukeia) był grecko-macedoński helleńskiego państwa rządzone przez dynastię Seleucydów założonej przez Seleukosa I Nicator po wyodrębnieniu się imperium stworzone przez Aleksandra Świetne po jego śmierci. [3] [4] [5] [6] Seleukos otrzymał Babilonia i stamtąd rozszerzył swoje dominia zawierać wiele Aleksandra pobliżu wschodnich terytoriach. Na wysokości jego mocy, to zawiera centralną Anatolię , w Levant , Mezopotamię , Persję , Afganistan , Turkmenistan , Indie i Pakistan .

Imperium Seleucydów było głównym ośrodkiem hellenistycznej kultury, która utrzymuje prymat greckich zwyczajów gdzie grecko-macedoński elita polityczna dominuje, głównie w obszarach miejskich. [6] [7] [8] [9] Greek ludności miasta którzy tworzą dominujące elity zostały wzmocnione przez emigracji z Grecji . [6] [7] Seleucid ekspansja w Anatolii i Grecji, został nagle zatrzymany po zdecydowane porażki z rąk do rzymskiej armii . Ich próby pokonać ich stary wróg Egiptu Ptolemeuszy zostały udaremnione przez rzymskich żądań. Znaczna część wschodniej części imperium zostało podbite przez Partów pod Mitrydata I z Partii w połowie 2 wieku pne, ale Seleucydów królów nadal rządzić stan kuper od Syrii aż inwazja armeńskiego króla Tigranes Wielki i ich ostateczny obalić przez rzymskiego ogólnych Pompejusza .



http://translate.google.pl/translate?hl ... 6bih%3D575


Obrazek
0 x


Miłość jest szczęściem!

Awatar użytkownika
Kiara
Posty: 3829
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 15:10
x 211
Podziękował: 1713 razy
Otrzymał podziękowanie: 4061 razy

Re: MARIA MAGDALENA.

Nieprzeczytany post autor: Kiara » czwartek 05 wrz 2013, 13:44

Myślę iż właściwe miejsce wybrałam na informacje o czwartym Koniu apokalipsy gdyż jej autorem jest drugi Jan czyli Maria Magdalena.


Obrazek


Ten piękny ostatni koń symbolizuje połączenie aspektów, przeciwieństw i doprowadzenie do harmonii w Człowieku, ale jest on też symbolem żniw, dokonuje rozliczeń na wszystkich płaszczyznach istnienia, zarówno duchowego jak i fizycznego Czlowieka.

Duch/ Energia niewcielona konfrontuje się z wiedzą o sobie którą uzyskała podczas wszystkich wcieleń/ inkarnacji w III wymiarze, wszystkich bez wyjątku , a nie tylko obecnego !
Ten zbiór, czyli uzyskany poziom energetyczny, inaczej rozświetlenie wyznaczy Jej/ nam przestrzeń dalszego życia na planie świata materialnego i nie materialnego!

Osąd , a raczej samosąd..... , ale tak naprawdę nikt nikogo sądził nie będzie, to tylko weryfikacja własnej wibracji na skali wzorca doskonałości, TEGO , którego nazywamy STWÓRCĄ, STWÓRCĄ , ( a nie Bogiem , bo to naprawdę nie to samo !)

Ta energetyczna weryfikacja samego siebie podobna jest nieco do odczytu temperatury na termometrze, skala może być duża, jednak pokazuje zawsze zaistniałą realność. I nic nie da żadne uzasadnianie ja chciałem..... lub inne.... wszystko robiłem w imię Boga i dla Boga.....

Czyniliśmy jak potrafiliśmy,tak, jak rozumieliśmy dobro, nie samo rozumienie jest istotnością i nie ono gra główną role.
Ważne, najważniejsze i tylko ważne jest uzyskane rozświetlenie, jasność i czystość każdego z nas , którą sami zobaczymy , odczytamy jeszcze w tym życiu.
Rozświetlenie jedni uzyskują szybciej inni wolniej, tak jest, bo nie wszystkie kwiaty w ogrodzie istnienia rozkwitają w tym samym czasie.

Czwarty Koń Apokalipsy dopełni przeznaczenia, a nasza moc połączy wszystkie cztery konie w jednie , przenosząc nas w to , co sami dla siebie stworzyliśmy myślami , słowami i czynami na drodze wszystkich żyć.

Zatem przez tą jeszcze maleńką chwilkę malujmy nasze życie dobrem, radością i szczęściem !


Obrazek
0 x


Miłość jest szczęściem!

Fair Lady
Posty: 1526
Rejestracja: czwartek 25 kwie 2013, 10:12
x 1
x 14
Podziękował: 576 razy
Otrzymał podziękowanie: 952 razy

Re: MARIA MAGDALENA.

Nieprzeczytany post autor: Fair Lady » czwartek 05 wrz 2013, 13:58

Kiara
Zatem przez tą jeszcze maleńką chwilkę malujmy nasze życie dobrem, radością i szczęściem !



Dlaczego malenka? :shock:

Taki kon gral juz jedna z glownych rol w serii o Pippi Langstrumpf :lol:


Obrazek
0 x



Awatar użytkownika
Kiara
Posty: 3829
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 15:10
x 211
Podziękował: 1713 razy
Otrzymał podziękowanie: 4061 razy

Re: MARIA MAGDALENA.

Nieprzeczytany post autor: Kiara » czwartek 05 wrz 2013, 14:20

Fair Lady pisze:Kiara
Zatem przez tą jeszcze maleńką chwilkę malujmy nasze życie dobrem, radością i szczęściem !



Dlaczego malenka? :shock:

Taki kon gral juz jedna z glownych rol w serii o Pippi Langstrumpf :lol:


Obrazek



:lol: :lol: :lol: :lol:

maleńka.... bo jeden obrazek będzie juz gotowy , rozpoczniemy malowanie kolejnego, zatem w te " 5 minut" można jeszcze jakieś słoneczka, albo kwiatuszki i uśmiechnięte buźki powstawiać! :lol: :lol:

Ale i z tego momentu niestety wiekszosc nie skorzystała, a szkoda,bo, ta fajna rudowłosa panienka mogla nas dużo nauczy , oj dużo!!!!


Obrazek
0 x


Miłość jest szczęściem!

Awatar użytkownika
barneyos
Administrator
Posty: 1455
Rejestracja: piątek 04 sty 2013, 08:49
x 24
x 73
Podziękował: 154 razy
Otrzymał podziękowanie: 1893 razy

Re: MARIA MAGDALENA.

Nieprzeczytany post autor: barneyos » czwartek 05 wrz 2013, 16:13


Słowo, które podzieliło świat


18 września 2012 roku prof. Karen Leigh King z Harvardu pokazała światu niewielki kawałek papirusu, który wywołał burzę w międzynarodowych mediach. Skrawek zapisany w języku koptyjskim pozostawił chrześcijan na całym świecie z otwartym pytaniem o pewność zasad tkwiących u podstaw własnej religii. Postawił również trudne zadanie przed współczesną nauką, która musi zweryfikować swoje możliwości poznania tekstu sprzed ponad szesnastu stuleci. A wszystko to przez słowa: „
Jezus rzekł im: »Moja żona« (
) ona może stać się moim uczniem”. W tej sprawie pozostaje wciąż więcej pytań, niż odpowiedzi. Co wiemy dzisiaj o „Ewangelii żony Jezusa”?


http://wiadomosci.onet.pl/religia/slowo-ktore-podzielilo-swiat/dby47
0 x


======================================================
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko rzeczy, których na razie nie potrafimy zrobić

Awatar użytkownika
Kiara
Posty: 3829
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 15:10
x 211
Podziękował: 1713 razy
Otrzymał podziękowanie: 4061 razy

Re: MARIA MAGDALENA.

Nieprzeczytany post autor: Kiara » czwartek 05 wrz 2013, 18:11

Tak.... dla ludzi to olbrzymi dylemat , biorąc pod uwagę iż przez wieki robiono z Jezusa Czlowieka dla którego kobieta istniała wyłącznie jako ktoś prawie z innego świata niż On.

Ludzie kompletnie nie interesują się historią, tradycją i etnografią poczatku naszej ery. Gdyby samodzielnie zaczęli zgłębiali temat , a nie tylko wiedzę swoją opierali na Ewangeliach ( one nie są nośnikami wiedzy historycznej , jak bajki i mity dotykają zjawiska, umieszczając je w symbolicznych okolicznościach), to, by wiedzieli iż żaden kapłan żydowski, a Jezus nim był nie miał prawa zabierania głosu w Świątyni gdy w wyznaczonym wieku nie zawarł związku małżeńskiego.
Zatem normalnością i naturalnością było Jego małżeństwo z Marią Magdaleną, fakt ten był i jest ukrywany z wielu względów.

1. Judaizm Mojżeszowy rowniez w czasie zrycia Jezusa opierał się na przymierzu z Bogiem. Z Bogiem który nie toleruje równości kobiety i mężczyzny ni w Świątyni ni w codziennym życiu.

2.Wyniesienie kobiety ( Marii Magdaleny ) do rangi równej mężczyźnie w życiu i Świątyni przez Jezusa , złamało przez niego przymierze z Bogiem Plemiennym Żydów. Zatem normalne i naturalne iż wyrzucono go z rodu i religii oraz wymazano zapis o Nim i MM. ze wszystkich Żydowskich ksiąg , włącznie z Księgą Życia.

3. Żydzi za nic na świecie nie chcieli uznać i przyznać się iż mądrość i wiedza zarowno filozoficzna jak i techniczno naukowa płynęła od kobiet, a szczególnie w tamtych czasach od Marii Magdaleny ;
http://translate.google.fr/translate?hl ... 6bih%3D764

Ukrywa się fakt iż była żoną Jezusa jak również fakt iż, to ona przekazywała niesamowitą ( jak na tamte czasy) wiedzę, dopuszcza się info iż mogła być tylko uczennicą mężczyzny Jezusa! Co za hipokryzja , jaka manipulacja informacją na skale 21 wieków!

Kto to zrobił i dlaczego? Zrobili to kapłani żydowscy, ogólnie można im nadać miano z tamtych czasów Faryzeusze, ale istnienie ich sięga dużo bardziej odległego czasu. Ta historia , to wiele tysiącleci nie tylko na ziemi ale i poza nią , walka o władzę przedstawicieli aspektu męskiego ,o dominacje, wiedzę , władzę ogólnie rzecz biorąc jak również o zatrzymanie rozwoju życia na ziemi w obrębie wladzy materii nad Energią! O przejecie ziemi jako swoją planetę na której życie nie dokonuje ewolucji , trwa w wyznaczonym obrębie energetycznych zdarzeń , nie przekracza określonego poziomu wiedzy ni nie podnosi się jego wibracja.Istniała by stagnacja!
Był to świat władców i niewolników, którzy posiadali wolną wole, ale sprytnie zaprzęgniętą i uwiezioną w nakazy i zakazy oraz tradycje i prawo uniemożliwiające zaistnienie całego spektrum dobra!

Przeciwstawił się temu Jezus i Maria Magdalena Jego żona ( to w aspekcie prawnym, który respektowali obydwoje), w mniemaniu Jezusa Maria z Migdali była Jego ukochaną.

Dlaczego większą range ma ukochana? Bo nie każda żona jest ukochaną i nie każda ukochana staje się żona! Rożne bywają powody zawierania związków małżeńskich, małżeństwo Marii z Migdali i Jezusa upierało się na ich wielkiej miłości!

Ten fakt , MIŁOŚĆ zmieniał w Judei zasady zawierania związków małżeńskich , o których nie zawsze decydowało uczucie przyszłych małżonków ( małżeństwa były zawierane na zasadzie kontraktów gwarantujących polityczne lub ekonomiczne korzyści.... znamy te zasady i wspolczesnie!), kontrakt przed małżeński Ketuba było gwarancja praw żony i męża.

Jezus swoim posterowaniem zmienił i tą tradycje , przyznał pełne i całkowite prawa w stosunku do wszystkich rodowych własności na całej ziemi swojej żonie Marii z Migdali oraz ich wspólnym dzieciom! Nie odebrał posagu żony jako swoją prawnie ustalona naleznosc! Uznał w 100% dawne prawa kobiet!

uznał biologiczny aspekt dziedziczenia,
http://pl.wikipedia.org/wiki/Dziedzicze ... hondrialne
potwierdzony dawna tradycja ;http://pl.wikipedia.org/wiki/Matrylinearny_system_pokrewie%C5%84stwa

Postępowanie Jezusa , przywrócenie wszystkich praw kobiecie i ponowne wprowadzenie aspektu żeńskiego do świątyni stawiało kres kontynuowania Przymierz z Biblijnym Bogiem! Bogiem , a nie Stwórcą!
Zatem zupełnie naturalna była reakcja jego kapłanów, którzy doprowadzili do wydania wyroku na Jezusa ( pozbawienie go życia i banicje z rodziną bez prawa powrotu do Judei do momentu oficjalnego zaproszenia ich przez władze kraju, w tym wypadku czas nie gra roli) , wypędzono Jezusa, Marie Magdalenę ich rodzinę i najbliższych zwolenników.
Czy fizycznie pozbawiono życia Jezusa ? Nie , w pojęciu Judaizmu , pozbawienie życia mężczyznę , to kastracja, tak by nie przetrwała, nie żyła już nigdy czysta linia genetyczna RNa jego i żony! Tak przejmowano i przekazywano prawa dziedziczenia jednych ludzi innym.

Drugom sprawa jest wymazanie osoby z Żydowskiej Księgi Życia, w tym wypadku nie tylko nie przepisuje się wiedzy historycznej dotyczącej danej osoby , ale również niszczy się wszystkie historyczne zapiski dotyczące tych osób oraz wszystkich , którzy posiadają i przekazują wiedzę o nich!

Jaki ten zwyczaj ma zasięg w odniesieniu do historycznego Jezusa i Marii z Migdali .... to juz wiemy, aż nadto dobrze! Przetrwały szczątki prawy i mnóstwo spreparowanego fałszu, zarowno w Ewangeliach jak i innych opowieściach religijnych.

Większość katolików nie zdaje sobie sprawy iż ich religia była spreparowana przez kastę kaplanow w celu wladzy nad światem i ukryciu prawdy historycznej o Marii z Migdali i jej mężu Jezus, którzy przynieśli Ludzkości wolność przez wiedzę , a nie wymyślone cierpienie!

Ani Jezus , ani MM. nie tworzyli religii ni kościołów , ni wzorca życia duchowego opartego na powtarzaniu modlitw, bowiem jedyna największą i najcenniejszą " modlitwą " jest droga życia wyznaczona miłością, prawością Człowieka do Człowieka, zwierzęcia i całej przyrody!

Zatem Maria z Migdali była żoną Jezusa ale nie tylko żoną ale ukochaną żoną....


Obrazek
0 x


Miłość jest szczęściem!

Awatar użytkownika
Kiara
Posty: 3829
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 15:10
x 211
Podziękował: 1713 razy
Otrzymał podziękowanie: 4061 razy

Re: MARIA MAGDALENA.

Nieprzeczytany post autor: Kiara » czwartek 05 wrz 2013, 22:19

Cytuj
Postautor: barneyos » 05 września 2013, 15:13

Słowo, które podzieliło świat

18 września 2012 roku prof. Karen Leigh King z Harvardu pokazała światu niewielki kawałek papirusu, który wywołał burzę w międzynarodowych mediach. Skrawek zapisany w języku koptyjskim pozostawił chrześcijan na całym świecie z otwartym pytaniem o pewność zasad tkwiących u podstaw własnej religii. Postawił również trudne zadanie przed współczesną nauką, która musi zweryfikować swoje możliwości poznania tekstu sprzed ponad szesnastu stuleci. A wszystko to przez słowa: „
Jezus rzekł im: »Moja żona« (
) ona może stać się moim uczniem”. W tej sprawie pozostaje wciąż więcej pytań, niż odpowiedzi. Co wiemy dzisiaj o „Ewangelii żony Jezusa”?


http://wiadomosci.onet.pl/religia/slowo ... wiat/dby47


Tak.... dla ludzi to olbrzymi dylemat , biorąc pod uwagę iż przez wieki robiono z Jezusa Czlowieka dla którego kobieta istniała wyłącznie jako ktoś prawie z innego świata niż On.

Ludzie kompletnie nie interesują się historią, tradycją i etnografią poczatku naszej ery. Gdyby samodzielnie zaczęli zgłębiać temat , a nie wiedzę swoją opierali wyłącznie na Ewangeliach ( one nie są nośnikami informacji historycznej , jak bajki i mity dotykają tylko zjawiska, umieszczając je w symbolicznych okolicznościach), to, by wiedzieli iż żaden kapłan żydowski,( a Jezus nim był) nie miał prawa zabierać głos w Świątyni gdy w wyznaczonym czasie nie zawarł związku małżeńskiego.
Zatem normalnością i naturalnością było Jego małżeństwo z Marią Magdaleną, fakt ten był i jest ukrywany z wielu względów.

1. Judaizm Mojżeszowy (również w czasie życia Jezusa) opierał się na przymierzu z Bogiem. Z Bogiem, który nie toleruje równości kobiety i mężczyzny ni w Świątyni ni w codziennym życiu.

2.Wyniesienie przez Jezusa kobiety ( Maria Magdalena ) do rangi równej mężczyźnie w życiu rodzinnym, społecznym i w Świątyni , złamało dawne przymierze z Bogiem Plemiennym Żydów. Zatem normalne i naturalne było iż wyrzucono go z rodu , religii oraz wymazano zapis o Nim i MM. ze wszystkich Żydowskich ksiąg , włącznie z Księgą Życia.

3. Żydzi za nic na świecie nie chcieli uznać i przyznać się iż mądrość i wiedza (zarówno filozoficzna jak i techniczno, naukowa) płynęła od kobiet, a szczególnie w tamtych czasach od Marii Magdaleny ;

http://translate.google.fr/translate?hl ... 6bih%3D764

Ukrywa się fakt iż MM. była żoną Jezusa jak również fakt iż, to Ona przekazywała niesamowitą ( jak na tamte czasy) wiedzę, dopuszcza się info iż mogła być tylko uczennicą mężczyzny Jezusa! Co za hipokryzja , jaka manipulacja informacją na skale 21- en wieków!

Kto to zrobił i dlaczego? Zrobili to kapłani żydowscy ( ale nie Lewici), ogólnie można im nadać miano z tamtych czasów Faryzeusze, ale istnienie ich sięga dużo bardziej odległego czasu.
Ta historia sięga wiele tysiącleci wstecz, (nie tylko na ziemi ale i poza nią)to , walka o władzę wyznających dominacje aspektu męskiego ,o priorytety, wiedzę. Ogólnie rzecz biorąc o zatrzymanie rozwoju życia na ziemi w obrębie władzy materii nad Energią! O przejecie ziemi jako wyłącznie swoją planetę na której życie nie dokonuje ewolucji , trwa ono jedynie w wyznaczonym obrębie fizyczno/ energetycznych zdarzeń , nie przekracza określonego poziomu wiedzy, ni nie podnosi się jego wibracja.Istniała by stagnacja!
Był to świat władców i niewolników, którzy posiadali wolną wole, ale sprytnie zaprzęgniętą i uwiezioną w nakazy i zakazy oraz tradycje wszelkie, prawa uniemożliwiające zaistnienie całego spektrum dobra!

Przeciwstawił się temu Jezus i Maria Magdalena Jego żona (żona w aspekcie prawnym, który respektowali obydwoje), w istotniejszej randze , Maria z Migdali była ukochaną Jezusa.

Dlaczego większą range ma ukochana? Bo nie każda żona jest ukochaną i nie każda ukochana staje się żoną! Rożne bywają powody zawierania związków małżeńskich, małżeństwo Marii z Migdali i Jezusa opierało się na ich wielkiej miłości!

Ten fakt , MIŁOŚĆ zmieniał by w Judei zasady zawierania związków małżeńskich , o których nie zawsze decydowało uczucie przyszłych małżonków ( małżeństwa były zawierane na zasadzie kontraktów gwarantujących polityczne lub ekonomiczne korzyści.... znamy te zasady i wspolczesnie!), kontrakt przed małżeński Ketuba był gwarancją praw żony i męża.

Jezus swoim postępowaniem zmieniał i tą tradycje , przyznał pełne i całkowite prawa kobiecie swojej żonie Marii z Migdali w stosunku do jej wszystkich rodowych własności na całej ziemi oraz ich wspólnym dzieciom! Nie odebrał posagu żony jako swoją prawnie ustaloną należność! Uznał w 100% dawne prawa kobiet,pełne dziedziczenie w linii żeńskiej!

uznał biologiczny aspekt dziedziczenia,

http://pl.wikipedia.org/wiki/Dziedzicze ... hondrialne


potwierdzony dawną tradycją:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Matrylinea ... %C5%84stwa

Postępowanie Jezusa (w aspekcie praw religijnych Przymierze z Bogiem) , przywrócenie wszystkich odebranych praw kobietom i ponowne wprowadzenie aspektu żeńskiego do świątyni stawiało kres kontynuowania Przymierza z Biblijnym Bogiem! Bogiem , a nie Stwórcą, który nadał prawa władania kobietami po pierwsze ich ojcom i braciom, a po drugie mężowi!

Zatem zupełnie naturalna była reakcja kapłanów żydowskich , którzy doprowadzili do wydania wyroku na Jezusa ( pozbawienie Go życia i banicje z rodziną bez prawa powrotu do Judei do momentu oficjalnego zaproszenia ich przez władze kraju, w tym wypadku czas nie gra roli) ,bowiem w ich oczach zbeszczescił rodowe Przymierze z Bogiem. Z Judei wypędzono Jezusa, Marie Magdalenę ich rodzinę i najbliższych zwolenników nowej wiedzy i nowych praw , a tak naprawdę pradawnych danych Ludziom przez Stwórcę.

Czy fizycznie pozbawiono życia Jezusa? Nie , w pojęciu Judaizmu , pozbawienie życia mężczyznę , to kastracja, tak by nie przetrwała, nie żyła już nigdy czysta linia genetyczna RNa jego i żony! Taki był tez sposób na przejmowanie i przekazywanie prawa dziedziczenia innym męskim członkom rodu.

Drugom sprawą jest wymazanie osoby ( zatarcie o niej całej wiedzy ) z Żydowskiej Księgi Życia, w tym wypadku nie tylko nie przepisuje się informacji historycznej dotyczącej danego człowieka ,nie wymawia się jego prawdziwego imienia , by wszystko uległo zapomnieniu. Ale również niszczy się wszystkie historyczne zapiski dotyczące jego osoby , niszczy się wszystkich , którzy posiadają i przekazują wiedzę o nim! To bardzo okrutny i niesprawiedliwy zwyczaj w stosunku do prawdziwych prawd historycznych , które jestesmy zobowiazani jako Ludzie przekazywać potomnym!

Jaki ten zwyczaj ma zasięg w odniesieniu do historycznego Jezusa i Marii z Migdali, to już wiemy, aż nadto dobrze! Przetrwały szczątki prawdy i mnóstwo spreparowanego fałszu, zarówno w Ewangeliach jak i innych opowieściach religijnych.

Większość katolików nie zdaje sobie sprawy z faktu iż ich religia była spreparowana przez kastę kapłanów Faryzeuszy i ich przedstawiciela Pawła z Tarsu w celu władzy nad światem i ukrycia nowej wiedzy, prawdy historycznej o Marii z Migdali i jej mężu Jezusie, którzy przynieśli Ludzkości wolność przez wiedzę , a nie wymyślone cierpienie!

Ani Jezus , ani MM. nie tworzyli religii ni kościołów , ni wzorca życia duchowego opartego na powtarzaniu modlitw, bowiem jedyną największą i najcenniejszą " modlitwą " jest droga życia tworząca dobro, wyznaczona miłością, prawością, Człowieka do Człowieka do zwierzęcia i całej przyrody!

Zatem Maria z Migdali była żoną Jezusa ale nie tylko żoną ważniejszym jest iż była Jego ukochaną żoną....
Z powodu akceptacji jej prawa do rodowego żeńskiego pochodzenia nie nazywało jej się Maria żona Jezusa , a wyłącznie Maria z Migdal zgodnie z lokalizacją rodowego majątku.
Była to nowość w jej czasach, nie jest zatem prawidłowo odczytywana w analizach zrozumienia faktu iż naprawdę była żoną Jezusa.


Obrazek
0 x


Miłość jest szczęściem!

Awatar użytkownika
Kiara
Posty: 3829
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 15:10
x 211
Podziękował: 1713 razy
Otrzymał podziękowanie: 4061 razy

Re: MARIA MAGDALENA.

Nieprzeczytany post autor: Kiara » niedziela 10 lis 2013, 03:43

Warto przeczytać i warto skonfrontować się ze zdaniem innych osób w tym temacie.


Obrazek


Jesteś tutaj: Strona główna / Artykuły / Magdaleny Przegrana Legacy: Symboliczne Numbers & Sacred Union
Magdaleny Przegrana Legacy: Symboliczne Liczby i Sacred Union
20 października 2013 By davidjones
jesus mary Ed Conroy
-

Bóg na początku stworzenia uczynił ciało wszechświata składa się z ognia i ziemi. Ale dwie rzeczy nie mogą być słusznie ułożyła bez trzeciego; musi być jakaś więź z unii między nimi.
- Platon, Timaeus

Jest nowy Madonna w świecie zachodnim, a jej nazwa jest Maria Magdalena. Ona jest, jak się wydaje, patronki ludzi, których episkopalny biskup John Shelby Spong nazywa "wierzący na wygnaniu." Do jej nowych zwolenników, ona sama jest archetypem "Oblubienica na Uchodźstwie," kobiece zasada zaprzeczył i tłumione przez patriarchalny kościół rozpaczliwie brak kontaktu z kobietami i ich życie emocjonalne.

Długo uważana przez głównych kościołów jako penitent prostytutką, figura Marii Magdaleny jest obecnie "zmartwychwstałych" z tego statusu przez wielu pisarzy, każdy z innej koncepcji jej znaczenia. W ogólnym wzrostem zainteresowania wokół Marii Magdaleny, kwestia jej ewentualnego małżeństwa Jezusa z Nazaretu gorączkowo zdobył ludzkiej wyobraźni w anglojęzycznym świecie, strzelając intensywną dyskusję w mediach amerykańskich Północnego masowych w 2003 roku kontynuuje on.

Dana Browna bestsellerowej thriller, Kod Da Vinci, oczywiście, był pojazd zasadą przenoszenia ten pomysł, z czego ponad 4,5 mln egzemplarzy w druku. Ponadto, wiele hołd niedawno wypłacane (i pogardy znów spadają na) Henry Lincoln, Michael Baigent i Richard Leigh, autorzy wcześniej bestsellerem, Święta Krew, Święty Graal, na pierwszym otwarciu do czytelników masowej, ponad 20 lat temu, idea małżeństwa Jezusa i Marii Magdaleny.

W ciągu ostatnich 20 lat nastąpił feministyczna rewolucja w biblijnej stypendium, kierowaną na wiele sposobów przez pionierskiej pracy Elaine Pagels, którego ewangelie gnostyckie wykonane nauk Nag rękopisów Hammadi znanych nowego pokolenia świeckich czytelników. Na zakończenie jej rozdział "Boga Boga Ojca / Matki" w tej pracy, Pagels napisał: "Nag Hammadi źródła, odkryte w czasach współczesnych kryzysów dotyczących społecznych ról seksualnych, dla nas wyzwaniem do reinterpretacji historii - oraz do ponownej oceny Obecna sytuacja. "

W ślady Pagel za podążały odróżnić feministycznych uczonych, takich jak Karen King of Harvard i Jane Schaberg Uniwersytetu Miłosierdzia Detroit, między innymi, którzy ponownie ocenianego seksualne role w chrześcijaństwo poprzez pogłębianie koncepcji Marii Magdaleny jako osoby o znacznej postury, władza i autorytet w początkach Kościoła.

Jednak to Margaret Starbird, niezależny uczony i teolog katolicki głębokie korzenie, który stał się najbardziej uznanym zwolennikiem heretyckiego idei małżeństwa Jezusa i Marii Magdaleny. To małżeństwo, ona twierdzi, był wzorem świętego partnerstwa i szablon do zjednoczenia męskiej i żeńskiej energii w ludzkiej duszy, jak również w naszych relacjach.

Starbird rozwinął swoją pozycję w trzech książek: kobieta z Alabaster Jar, Bogini w Ewangeliach (jej duchowej autobiografii), a ostatnio, Legacy Magdaleny zaginionej: Liczba Symboliczne i Unii Świętego w chrześcijaństwie.

W Lost Legacy Magdaleny, Starbird oficjalnie twierdzi, że autorzy Nowego Testamentu uważa Marię Magdalenę jako posiadające status "świętej partnera" z Jezusem, z powodu symbolicznej wartości liczbowej jej epitet "Magdaleny". Starbird mówi sens " Magdalena "pochodzi nie z jej rzekomym rodzinnym Magdali, wioska rybacka na brzegu jeziora Kinnaret (która otrzymała swoją nazwę od pierwszych chrześcijan), ale od hebrajskiego słowa Magdali (Migdol), co oznacza" zamek-twierdzę "lub" podwyższone . "

Jej ogólna argumentacja opiera się na "kanonu świętych liczby" - starożytny, Pitagorasa pomysł, że harmonia w stosunkach międzyludzkich zależało od uznania równowagi i proporcji we wszystkim - filozofia, która jest zakodowana w księgach żydowskiej Biblii i New Testament. Wśród współczesnych feministycznych autorów obecnie piszących na temat Marii Magdaleny, Starbird jest pierwszy, aby korzystać z techniki znanej jako gematrii (od greckiego słowa głównego dla geometrii) do analizy i interpretacji Chrześcijańskich Pism na poparcie idei partnerstwa, jest święte małżeństwa, między Jezusa i Marii Magdaleny.

Jak Starbird jasno określa to w jej najnowszej książce,

Gematria długa starodawny i dobrze naostrzony literackie stosowane w celu zwiększenia subtelne znaczenia pewnych wersetów i fraz i ewentualnie używany jako urządzenie mnemonicznego również. To wymaga świadomego manipulowania liter i słów, podobny do programu wierszyk z poematu, ale bardziej wyrafinowane. Zamiast ustawiać swoje wiersze do muzyki, autorzy świętych tekstów ustaw je na liczby.

W języku greckim, w którym Nowy Testament został napisany, jak wcześniej zostało zrobione w języku hebrajskim, a później nawet w alfabecie łacińskim, każdy list nadano wartość liczbową. Przez zsumowanie wartości liczbowe liter w nazwie, werset lub epitet (np. "Magdaleny"), czytelnik jest w stanie uzyskać wartość symboliczną tej frazy. Zwroty i słowa zarówno w Biblii żydowskiej i Nowego Testamentu, które dzielą tę samą wartość, a tym samym stają się związane z ich znaczenia i musi być brane pod uwagę, w tym starożytnym, ale teraz naukowo ignorowane drodze eksplikacji sensu świętych tekstów.

Budując swoje argumenty, Starbird daje pełny kredyt do autorów, którzy położyli podwaliny. Ona szczególnie przyznaje John Michell, autor ponad 20 książek badających tematy wysokich cywilizacji w starożytności i ezoterycznych wymiarów "dwunastkowy filozofii", lub systemy znaczeń w zależności od liczby 12. On jest chyba najbardziej znany z klasycznej pracy View Over Atlantis, w którym określono relacje między wielkich ośrodków megalitycznych w Wielkiej Brytanii i "linii ley" systemu tellurycznych prądów, zasugerował, połączone je w sieci energetycznej na rzecz natura i ludzkość. Michell znany jest także jego wielu lat Edycja Cereologist, pierwszy poważny okresowe dotyczące kręgów zbożowych.

Miasto Michella Księga Objawienia przewiduje Starbird podstawę jej argumentów w Lost Legacy Magdaleny, jak ona wyraźnie przyznaje. Ona również przypisuje znaczenie pracy Davida Fideler, którego Jezus Chrystus, Sun Boga jest także krokiem w wyjaśnieniu rozwoju mistycyzmu Pitagorasa liczby w hellenistycznej kultury i jej roli w tworzeniu poszczególnych fragmentów Ewangelii.

Michell przywiązuje szczególnie dużą wagę do liczby 153, która, zgodnie z rozdziałem 21 Ewangelii Jana, jest liczba ryb uczniowie złowionych w ich sieci podczas połowów na morzu Galilejskim. Zarówno Michell i Starbird podkreślić, że liczba dla jednej z greckich słów dla "Ryby" jest 1224, który jest produktem 153 x 8 - osiem jest liczbą regeneracji. Ponadto greckie słowo "sieć" ma wartość 1224. Ponadto greckie wyrażenie "mnóstwo ryb" ma wartość 153 x 16 - podwojenie poprzedniej współczynnik ośmiu. Interpretacja Michella z tych numerów, z którymi Starbird zgadza, jest to, że "mnóstwo ryb" odnosi się do "zbiorów ludzkości", albo w kategoriach chrześcijańskich, ekklesia, "Oblubienica", wszystkich tych, którzy są konwertowane na Droga Jezusa.

Matematycznie, 153 jest również związane z pierwiastka kwadratowego z 3, które przed użyciem radykalnej znak w matematyce był wyrażonym stosunkiem 265 do 153. Wskaźnik ten jest geometrycznie pochodzi od wzorca powszechnie znany jako vesica Piscis (dalej "rybim pęcherz"), i jest utworzona przez przecięcie dwóch kołach równych promieniach, których obwody przechodzą przez centra innych. Central kształt utworzony przez przecięcie dwóch okręgów jest jednocześnie symbolicznym sromu, a także źródłem "ryba" symbolu wykorzystywanego przez chrześcijan od starożytności się identyfikować. Jeśli ktoś zwraca krzyż od centrum tego symbolu, aby uzyskać poziome i pionowe osie wykresu, stosunek tych linii względem siebie wynosi 265 na 153 - pierwiastek kwadratowy z 3.

David Fidler rozwinięte odkrycia Michella znaczenia 153 w Jezusa Chrystusa, Sun Boga, zauważając, że pierwiastek z 3 jest regulujące stosunek złożonej i piękne schemacie, które opisuje jako "kosmiczne" ryby netto "." Jak on to ujął, "Do wczesnego chrześcijaństwa gnostycy net był ważny symbol kosmologiczną, ale to naturalne symbolika wyprzedza chrześcijaństwa i reprezentuje włókninowy natury lub moc ożywiającą harmonii, które enforms (sic) wzór stworzenia."

Starbird powiedział, że spotkał się John Michell w konferencji Fortean Society w 1993 roku i zapytał go, czy kiedykolwiek zastanawiał się, co może być gematria z "Magdaleny". "Odpowiedział, że nie, on nie miał," Starbird powiedział " ale potem spojrzał na mnie i powiedział: "Może to jest twoja praca!"

Wartość liczby "Magdaleny", która Starbird pobrane poprzez gematrii z greckiego, ona mówi, to nic innego, jak znaczne 153, liczba helleńskiego "sieci", a liczba vesica Piscis, w "rybim pęcherza" długo identyfikowane wyłącznie z Jezusem. Sacred forma dwóch przecinających się okręgów i ich unikalne właściwości znane były generatywnych od starożytności, i Michell twierdzi, że jest reprezentowana w projekcie Stonehenge, jak również w planach podłogowych wielkich gotyckich katedr.

Starbird jest jednocześnie skromny i krytycznych postaw konwencjonalnych w niej oceny jej wkładu.

"Tylko naprawdę oryginalny wkład zrobiłem było sprawdzić numer do Marii Magdaleny i zrealizować jej związku z całą '153 'gematrii i świętej geometrii, co czuję, został pominięty przez mężczyzn, bo nigdy nie dał jej czas dnia (ponieważ była "prostytutka"), "powiedziała.

"Dla mnie," święte małżeństwo "jest" drogocenna perła ukryta w tej dziedzinie, "metafora dla królestwa Bożego. Nikt nie pomyślał, aby spojrzeć na to - ponieważ nie zdawali sobie sprawy, że brakuje "!

Michell przypomnieć jego oryginalne spotkanie, a po przeczytaniu jej argumentów dotyczących ewentualnego małżeństwa Jezusa i Marii Magdaleny, powiedział to pisarz w rozmowie telefonicznej ze swojego domu w Londynie, że "jej argumenty są bardzo wiarygodne, i to jest radość widzieć kogoś zabrać własnej pracy i rozszerzać go w dobrym celu. "

Michell dodał, że zgadza że Starbird za stowarzyszenie Marii Magdaleny z "153" i vesica piscis, jest jej własny, niepowtarzalny i oryginalny wkład do debaty na temat uprawy tożsamości i znaczenia Marii Magdaleny.

Jako połączenie ze sobą dwóch kołach równych promieniach, tworząc trzecią przecinającą obszar, który jest symbolem sromu i macicy, vesica piscis jest jednym z podstawowych symboli świętej geometrii i pochodzenie, oraz, z Drzewa Życie w kabale.

Simone Weil, niezwykłe 20 th century pracownik filozof / społecznej, w jej niezwykłych rozważań w rozumieniu mistyki Pitagorasa liczby, napisał ten fragment, który Gordon cytuje Strachan w swojej książce, Jezus Mistrz Budowniczy:

To jest niemożliwe, że dyspozycja lub układ dwóch z niczego, tak długo, jak są tylko dwa, powinny być piękne bez trzecią. Nie musi się między nimi, w środku, więź, która przynosi je do unii. Najpiękniejsze obligacji jest to, co przynosi doskonałą jedność dla siebie i części powiązane. To geometryczne odsetek, które z istoty, jest najpiękniejszym dla takiej realizacji.

Ta koncepcja piękna w idealnej proporcji jest podstawą Pitagorasa mistyki liczb, i wydaje się, że zostały całkowicie przejęte przez autorów Nowego Testamentu. W sercu argumentów Starbird w zakresie relacji Marii Magdaleny i Jezusa leży jej twierdzenie, że stworzył piękny model świętej partnerstwa - "bond, że przynosi je do jedności" - który miał być przyrodzone ludzkości. Jak ona umieścić go w moim profilu fabularny nią Catholic Reporter Krajowego w 2003 roku, że przyrodzone został "porwany" przez mężczyzn kościoła zdominowany aż do chwili obecnej.

Sacred partnerstwo, aby Starbird, jest znacznie więcej niż równości płci w zakresie krajowych i profesjonalny. Mówi, wcielenie Jezusa nie jest prawidłowo rozumiane jako nałożenia wyłącznie męskiego syna Boga jako króla Ziemi, ale raczej jego życie wykazało, że był tutaj, aby wykazać, że mądrość jest wynikiem równoważenia przeciwieństw, w ludzkich warunkach z energii męskiej i żeńskiej.

Marii Magdaleny, w związku z tym, było o wiele więcej niż "Pani Jezus, "w argumentacji Starbird za. Jako małżonki królewskiej Jezusa, była jego partnerem w świętej przedsiębiorstwa jego posługi, jak również jego ukochana. Że Kościół nie może zaakceptować tę rolę dla niej, a ona została obsadzona w roli skruszonego prostytutki, jest Starbird nie tylko tragedią, ale bezpośrednio związane z seksualnych skandali teraz dręczące Kościół katolicki, a do marnotrawstwa świata przyrody, globalny kryzys ekologiczny wniesiona przez wieki oczerniania samicę.

Aby całkowicie "zaokrąglić" jej argumentu, Starbird sięga jeszcze głębiej w miasto Michella Objawienia, aby rozwijać swoją interpretację Apokalipsy.

Jak powszechnie wiadomo, liczba 666 została przeznaczona przez ewangelicznych chrześcijan jako nie tylko "liczby Bestii", ale liczba szatana, diabła, Fallen Angel. Jak Starbird Podkreśla jednak, John Michell wyjaśnił znaczenie 666 jako numer rutynowo używane w starożytnych tekstach, aby zapoznać się z energii słońca w jego symbolicznej roli męskiej, życie prokreacyjnego wszechświata.

Numer 666 jest otrzymywany poprzez konstruowanie "magiczny kwadrat" z Sun, w którym liczby od 1 do 36 są umieszczone w polu sześciu rzędów sześć numerów każdy. Każda linia (pionowe, ukośne i poziome, od rogu do rogu) dodaje się do 111, a suma całego pola jest 666.

Michell wskazuje także, Starbird mówi, że komplementarne numer 666 jest 1080, liczba księżyca, i te dwie liczby się na dynamicznym znaczenie w przypowieści Jezusa o ziarnie gorczycy: "Królestwo Boże jest jak musztarda nasion, które rolnik zasiał w swoim ogrodzie. Mimo, że jest to najmniejszy z nasion wzrosła ona w drzewo z wielkich gałęzi i przyleciały ptaki zagnieździć w nim. "(Mk 4:30-32)

Faza "ziarnko gorczycy" w języku greckim ma wartość 1746, co jest sumą 666 (male force) i 1080 (pierwiastka żeńskiego), wskazując na jedności przeciwieństw - w sobie i w społeczeństwie - jako nieodłącznie zaangażowane w proces wejścia w związek z boskością, co Jezus powołał do Królestwa Niebieskiego.

"Jezus był pierwszym feministką" Starbird mówi. "On przyszedł, aby wyzwolić kobiety od tradycji społecznej w jego czasach, w których zostały one całkowicie podporządkowane mężczyzn, a dzięki temu, że chciał stworzyć stan harmonii i równowagi."

Aby jeszcze bardziej stanowczo położyć podstawę dla tego argumentu Starbird wykorzystuje interpretację Michella Księgi Objawienia jako krytyki niezrównoważonego, niekontrolowanej energii słonecznej - 666 z relacji z 1080 poprzez ubóstwienia Jezusa jako niebiańskiego boga.

Jak ona umieścić w zaginionej Legacy Magdaleny:

Prorocze ostrzeżenie w centrum Apokalipsy podkreśla, że ​​podnoszenie ludzkiego Jezusa z wizerunkiem kultowego kultu, jako obraz wszechmocnego i gniewnych Boga Sprawiedliwości, siła i moc, sam jest ubóstwienie słonecznego 666 , męska zasada moc: "To wymaga mądrości. Jeśli ktoś ma rozum, niech obliczy liczbę bestii, bo jest to liczba człowieka, a jego numer to 666 "(Obj. 13:18). John Michell dodania górę gematrii o zdanie ", a jego numer to 666 'i odkrył, że suma liter wynosi 2368, sama suma jak greckich liter w nazwie tego człowieka, o którym mowa -". Jezus Chrystus "

Oczywiście, zarówno Michell i Starbird dały nurtu teologów chrześcijańskich wiele do rozważenia, szczególnie popularny zainteresowanie apokaliptycznych scenariuszy nigdy nie była wyższa.

Jak dotąd, społeczność akademicka teologicznej ma tendencję do ignorowania argumenty formalne Starbird jest w zaginionej Legacy Magdaleny, tak jak to zrobili z wcześniejszym Miasta Michella Objawienia i jego pracy związanej z wymiarami Raju. Może jakiś dialog może być stymulowany w przyszłości przez feministki przyciągnęły do ​​filozofii Pitagorasa, jak Simone Weil była.

W międzyczasie jednak, praca Starbird za przyciągnął z uznaniem czytelnika i komentatora w osobie Lesa Bellevie, który prowadzi stronę internetową http://www.magdalene.org , zdecydowanie najbardziej kompleksowe źródło informacji o wielu aspektach Marii Magdaleny i pojawiających duchowe / ruch kulturowy zlewających wokół jej postaci.

W 1992 Bellevie wygłosił referat zatytułowany "Brides na wygnaniu: Pierwotna Impulse utajona religijna Cywilizacji Zachodniej" do Seattle uczonych pogańskich, w którym przewidziane niezwykły przegląd aktualnego spektrum stypendium i spekulacji dotyczących Marii Magdaleny. (Cały tekst jest dostępny na stronie internetowej Bellevie za.)

Na zakończenie swojego wykładu, Bellevie miał następującą uwagę do marki, która jest apt podsumowanie aktualnego stanu rozważań dotyczących Marii Magdaleny, Jezusa i pojęcie "świętej jedności":

Pojęcie świętej unii to taki, który ma wpływ na różne religie, zwłaszcza tych pochodzenia Abrahama .... Mając to na uwadze, uważam, że "panna młoda na wygnaniu" jest archetypem wyrazem naszego poczucia bycia poza boską, jednak pojmujemy to.

Aby absolutnie unscholarly oświadczenie, myślę, że odmłodzenie religii bogini zorientowanych i ziemia-centered, a także rozbudzenie Marii Magdaleny w świadomości zbiorowej, jest oznaką Bożej tęsknoty ku jedności w nas. Nowoczesny pagan i magiczne kultura jest znacznie bardziej otwarci na ideę równowagi i pojednania władzy niż wyznawców religii Abrahama, i w związku z tym, myślę, że jesteśmy liderem w co może być bardzo silne ruchy religijne.


http://www.newdawnmagazine.com/articles ... cred-union

http://translate.google.pl/translate?hl ... 6bih%3D617


Obrazek
0 x


Miłość jest szczęściem!

Awatar użytkownika
Thotal
Posty: 7359
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 27
x 249
Podziękował: 5973 razy
Otrzymał podziękowanie: 11582 razy

Re: MARIA MAGDALENA.

Nieprzeczytany post autor: Thotal » wtorek 07 sty 2014, 00:51





Pozdrawiam - Thotal :)
0 x



ODPOWIEDZ