Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Papież Franciszek

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7741
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1419
x 406
Podziękował: 14175 razy
Otrzymał podziękowanie: 13801 razy

Re: Papież Franciszek

Nieprzeczytany post autor: chanell » wtorek 17 mar 2020, 12:24

Chodzą słuchy że Franek zwiał do Argentyny i ukrywa się w swoim rodzinnym mieście :shock:
Czyżby się czegoś obawiał ? Czy spełnia się przepowiednia ? :shock: :o

Czy ktoś coś wie na ten temat ?
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16907
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: Papież Franciszek

Nieprzeczytany post autor: songo70 » wtorek 17 mar 2020, 15:20

Wśród chrześcijan papież zniknął, a królowa Elżbieta ukryła się (zobacz bardzo odkrywczy list do redakcji po tym raporcie, który może wyjaśnić prawdziwy powód ukrywania się).
https://kochanezdrowie.blogspot.com/202 ... wy-16.html

czekamy na cały art..
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16907
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: Papież Franciszek

Nieprzeczytany post autor: songo70 » środa 18 mar 2020, 18:41

wierzyć lub nie..?
Ja: Czy już pojechali do Watykanu?
Soren: Jesteśmy teraz w Watykanie.
Ja: Och, chciałbym być muchą na tej ścianie!
Soren: Obawiamy się o dokumentację i tworzymy pole siłowe, aby ją chronić. Te dokumenty są własnością publiczną, a nie domeną ciemnych. Znowu ukradli to, co nie jest ich w pierwszej kolejności.
Ja: A co z papieżem zarażonym wirusem Corona?
Soren: Zobaczysz wielu, którzy rzekomo dostają wirusa. To kod, ponieważ są aresztowani za zbrodnie przeciwko ludzkości.
Ja: Cool!
Soren: Wy, jak to nazywacie, powinniście to zrozumieć.
Ja: aresztowali papieża! LOL To powinno uszczęśliwić Ashtara!
Soren: Tak, miał osobistą wendetę przeciwko papieżowi i watykanowi. Postawił sobie za cel osobisty - upadek Watykanu.
Ja: Co oni zrobią z upadkiem Watykanu? Oznacza to, że religia upadnie.
Soren: Nie, będą administratorzy. Po prostu pozycja papieża nie pójdzie dalej. Watykan został infiltrowany przez Światło i teraz jest wyprzedzany. Będzie trwać dalej, ale prawda o religii zostanie opowiedziana.
Ja: o Boże. Trzymajcie się swoich kapeluszy, wszyscy. To będzie trudne.
Soren: Ogłoszenia muszą być ogłoszone. Twój lud musi być zgodny z prawdą. Staramy się, aby było to dla nich jak najłatwiejsze, ale wszystko to wyjdzie na czas.
Ja: Czy w Watykanie toczyły się jakieś bitwy?
Soren: Przez cały czas toczą się bitwy między Światłem i Ciemnością, Tiannia. Widziałaś je osobiście w DUMB.
Ja tak. Aniołowie Michała Archanioła weszli i zabrali ciemne istoty.
Soren: I tak jest z Watykanem. To zajmie trochę dostosowania. Nawet dla ciebie, jako niekatoliczka, odczuwam twój szok.
Ja: Tak, byliśmy tak przyzwyczajeni do bycia tam. Założę się, że niektórzy ludzie będą wariować!
Soren: Musisz wiedzieć.
Ja: Wydaje mi się też, że armia białych kapeluszy zbliża się do pozostałych ziemskich sił zbrojnych wyrównanych z cabal, prawda?
Soren: Są. Staramy się nikogo nie zabijać. Ci ludzie są wprowadzani w błąd. Siły armii są zabierane i umieszczane w centrum regeneracji, gdzie mówi się im prawdę. Niektórzy to akceptują, inni nie.
Ja: Więc co? Zostali wypuszczeni?
Soren: Tak.
https://kochanezdrowie.blogspot.com/202 ... z-siy.html
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7741
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1419
x 406
Podziękował: 14175 razy
Otrzymał podziękowanie: 13801 razy

Re: Papież Franciszek

Nieprzeczytany post autor: chanell » niedziela 05 kwie 2020, 01:50

CZY FRANCISZEK JEST WIERZĄCY?

Igor Witkowski
2 godz. ·
CZY FRANCISZEK JEST WIERZĄCY?
Witajcie,
Tytuł posta dotyczy oczywiście papieża - ale zaznaczam, że nie jestem ani jego wrogiem, ani szczególnym zwolennikiem. Gdy tak przyglądam się temu co się dzieje na świecie, a zwłaszcza we Włoszech (gdzie wydarzenia mają już wymiar iście apokaliptyczny), to jeden szczegół mnie coraz bardziej zaskakuje. To mianowicie, jak zachowuje się w tej sytuacji Watykan i sam papież. Kim on jest w tej sytuacji?
Sprawia wrażenie kogoś w rodzaju filozofa-etyka, który wzywa do spokoju, do refleksji nad kwestiami ogólnymi, podkreśla problemy społeczne - i to wszystko. Nie zauważyłem, a trochę posprawdzałem, żeby wzywał on np. do modlitw o zakończenie epidemii, ani nie docierają sygnały, że sam się o to jakoś poważnie modli. Tego tematu praktycznie nie ma. Trudno więc nie odnieść w tej sytuacji wrażenia, że jest on naprawdę niewierzący (z pewnością nie on pierwszy!). My sobie możemy przecież różnie patrzeć na pandemię, ale on powinien chyba się określić jednoznacznie...
Na to samo wskazują zresztą różne wypowiedzi papieży i innych hierarchów sugerujące, że światem albo Kościołem rządzi diabeł. Czy nie jest to trochę dziwne? (że niektórzy z nich bardziej są skłonni uwierzyć we władzę diabła, niż Boga?).
To, że na świecie ogólnie chrześcijaństwo jest jedyną religią, która w społeczeństwach, w których panowała, wytworzyła wyraźne tendencje laicyzacyjne, nie jest już odkryciem. Zaplątali się w absurdach, walczyli z nauką (nawet z oświetleniem ulic i z koleją w swoim czasie), aż w końcu doszło do tego, że sami przywódcy tej instytucji zaczęli sprawiać wspomniane na początku wrażenie. W dziejach ludzkości wywołali potworne spustoszenie w umysłach ludzi, ale i w swoich. Sankcjonowali zabijanie i wojny, więc w końcu jak sami mieliby wierzyć w przewagę swej moralności?
Co do spustoszenia, to niestety fakt jest taki, że ludzie nie zastanawiają się w ogóle nad treścią swej wiary (a tylko nad formą), czołowej postaci w swym kulcie nie pojmują i nie są w stanie pojąć. Nie czytają swego świętego pisma nawet ze zrozumieniem, bo jak by czytali, to pytaliby o setki sprzeczności, a jest cisza. Może wiara taka ma służyć głównie podtrzymaniu ego, dowartościowaniu?
W każdym razie zwłaszcza w tym, co Watykan demonstruje obecnie, nie widzę żadnej duchowości. Dla mnie jest to pustką. To już jest koniec tego...
https://www.facebook.com/Igor-Witkowski ... YRE8ovB-3U

Ze strony Igora Witkowskiego na FB
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

quetzalcoatl888
x 129

Re: Papież Franciszek

Nieprzeczytany post autor: quetzalcoatl888 » niedziela 05 kwie 2020, 10:03

gleboki globalista, papież Franciszek, postanowił, że nie będzie już znany jako „Namiestnik Chrystusa”, historyczny i niezbędny tytuł wywodzący się z Pisma Świętego tradycyjnie akceptowanego przez papieży, gdy papież jezuita kontynuuje swoje dążenie do zniesienia tradycji i zdewastowania chrześcijaństwa.
Far-left globalist Pope Francis is now refusing to be known as the "Vicar of Christ", a title that was accepted by all popes before him.

https://newspunch.com/pope-francis-host ... y5jeVyBPdU
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Papież Franciszek

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » niedziela 05 kwie 2020, 10:23

No i dobrze, bo Jezus nie wybrał sobie namiestnika. To zniekształcenia prawdy na synodach.
Franciszek próbuje uratować ludzi, którzy wierzą, nie papiestwo, czy bogactwa i wpływy Watykanu - trzeba uważnie obserwować skutki jego działań i informacji jakie tym ludziom przekazuje, a nie widzieć w nim Antychrysta.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

quetzalcoatl888
x 129

Re: Papież Franciszek

Nieprzeczytany post autor: quetzalcoatl888 » niedziela 05 kwie 2020, 11:24

jest to zle w tym kontekscie ze zerwal z tradycja sw Piotra - nie ma juz papieza koniec...ale
caly watykan juz dawno przejety jest przez "zydow" conajmniej od czasu holocaustu ze stosami..

https://pl.wikipedia.org/wiki/Tom%C3%A1s_de_Torquemada

„Adwokat i chrześcijański badacz Edward Hendrie bada i ujawnia jedną z największych eksponatów wszechczasów ... książkę, której nie chcesz przegapić. Rozwiązanie Tajemnicy Babilonu Wielkiego jest pełne dokumentacji. Nigdy wcześniej nie krypto Żydzi, którzy przejęli wodze władzy w Rzymie, zostali poddani tak intensywnej kontroli ”. Texe Marrs, Power of Prophecy. Dowody przedstawione w tej książce prowadzą do nieuniknionego wniosku, że Kościół rzymskokatolicki został założony przez krypto-Żydów jako fałszywy front „chrześcijański” dla religii judaistycznej / babilońskiej. Ta religia jest rdzeniem światowego spisku przeciwko człowiekowi i Bogu. To nie jest teoria spiskowa oparta na spekulacji, ale twarda prawda oparta na autorytatywnych dowodach

https://www.amazon.com/Solving-Mystery- ... 0983262705

marrano bergolio jest dopelnieniem falszywym prorokiem (wielu teologow juz sie na ten temat wypowiadalo, jego najblizszy wspolpracownik zostal skazany za pedofilie..) ktory rozmontowuje kk do konca..ale to tez jest opisane w apokalipsie jako upadek babilonu i wielkiej nierzadnicy i synagogi szatana itd..


Bergoglio zachęca ludzi do przyjęcia znamienia Bestii (reedycja)

https://wolna-polska.pl/wiadomosci/berg ... ja-2019-11
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Papież Franciszek

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » niedziela 05 kwie 2020, 12:35

@quetz, nigdy nie zaprzeczałem, że mogą istnieć ludzie, którzy jeszcze głębiej ugrzęźli we wszelkich teoriach spiskowych niż ty sam. Takich się namnożyło, że nie da się ich policzyć.
Najfajniejsze są argumenty, że ktoś kiedyś współpracował z zakamuflowanym przestępcą, choć nie ma śladu dowodów, aby w samym przestępstwie brał udział, lub choćby o nim wiedział.
Nie powołuj się na Piotra, bo religię stworzono ponad 4 wieki po Jezusie, Piotrze i pozostałych, a wiarę zniekształcił już zupełnie Paweł, w pierwszym wieku.
KK powinien upaść i upadnie, ale jest to problem ok miliarda ludzi na ziemi, nie można tego zrobić na pstryknięcie palcami.
I nie mieszaj w to Żydów, bo ich bóg nie jest Stwórcą, ani Ojcem, o którym mówił Jezus, co obecnie Franciszek próbuje przekazać owieczkom, jak również zmienić im świadomość, że nie jesteśmy sami w kosmosie, czy też nie jesteśmy "koroną stworzenia", poprzez np. zmianę w modlitwie "Ojcze Nasz", czy bezpośrednie odniesienia.
Franciszek jest istotą bardzo świadomą i nie przypadkowo został wybrany na ten czas, KK upadnie, bo musi pogrzebać swoje kłamstwa, choćby o jednym życiu, choć reinkarnacja byłą oficjalną nauką kościoła do siódmego wieku. Nie ma czego żałować, tylko trzeba zrozumieć o jakim Ojcu Jezus mówił - i wszystko będzie jasne.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

quetzalcoatl888
x 129

Re: Papież Franciszek

Nieprzeczytany post autor: quetzalcoatl888 » niedziela 05 kwie 2020, 13:36

(Ty pisze sie z duzej litery..) jakie znowu teorie spiskowe..przeciez udokumentowane jest ze jezuici, inkwizytorzy byli zydami..zamiesicilem link
0 x



Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: Papież Franciszek

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » poniedziałek 06 kwie 2020, 16:47

najpierw pambuk rozumek odbiera :D

z http://ram.neon24.pl/post/154198,puczys ... ronawirusa
Watykan oszalał: "Koronawirus sojusznik Matki Ziemi".

Watykańska strona informacyjna, VaticanNews.va, opublikowała 30 marca artykuł zatytułowany "Koronavirus: mało prawdopodobny sojusznik Matki Ziemi".

Autor, jezuita Don Benedykt Mayaki, cieszy się, że izolacja spowodowana koronawirusem przynosi "niespodziewane korzyści dla planety".

Wśród nich wymienia on pozytywne skutki dotyczące ryb w Wenecji, emisji dwutlenku węgla i zanieczyszczeń: "ziemia się uzdrawia".


W artykule nie ma wzmianki o problemach powodowanych przez koronawirus. Został on usunięty 31 marca (zrzut z ekranu poniżej).

Obrazek

https://gloria.tv/post/mNK4261c2hkw3mifAw2VXRHyg

Kościół Katolicki, niestety, przepełniony idiotami i zboczeńcami!
nadużycie link skomentuj
RAM 31.03.2020 23:21:06
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
Kiszka
Posty: 1163
Rejestracja: niedziela 26 lut 2017, 19:24
x 22
x 57
Podziękował: 2675 razy
Otrzymał podziękowanie: 1203 razy

Re: Papież Franciszek

Nieprzeczytany post autor: Kiszka » czwartek 09 kwie 2020, 15:57

@blu bardzo ciekawe rzeczy piszesz. Czy masz jakieś linki na te tematy do poczytania ?
0 x


Czołem Wielkiej i wolnej Polsce!

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Papież Franciszek

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » czwartek 09 kwie 2020, 20:40

O historii KRK jest tu praktycznie wszystko na tym forum. A na bieżąco, ponieważ nie jestem fanem tej instytucji, ani samego Franciszka, to są informacje pochodzące z alternatywnych źródeł, ale nie od Fulforda, które czasami pojawiają się w jakimś kontekście.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7741
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1419
x 406
Podziękował: 14175 razy
Otrzymał podziękowanie: 13801 razy

Re: Papież Franciszek

Nieprzeczytany post autor: chanell » środa 15 kwie 2020, 16:51

Czy w Watykanie zamiast papieża Franciszka do wiernych wyszedł hologram?

Kilka dni temu w sieciach społecznościowych na całym świecie rozpowszechniło się bardzo dziwne nagranie, które przedstawia niezwykłe przemówienie papieża Franciszka. Niezwykłe jest to, że po zakończeniu orędzia Papież pożegnał się i pomachał, a po kilku krokach po prostu zniknął.

Pierwsze założenie jest takie, że jest to CGI, czyli grafika komputerowa. Innymi słowy obraz przetworzony w edytorze wideo. Jednak to nie tłumaczy faktu, że kilka osób jednocześnie widziało tą rzekomą „fałszywkę” i zarejestrowało nagranie. Dlatego jeśli nie weźmiecie pod uwagę opcji "wniebowstąpienia", możemy mówić o tym, że prawdopodobnie był to hologram papieża Franciszka.
Co więcej, specjalne technologie do tworzenia hologramów istnieją już od dłuższego czasu. Jeśli tak, to dlaczego Watykan zaczął pokazywać sztuczki widzom bezpośrednio podczas transmisji na żywo?
W tej sytuacji wysunięto kilka wersji jednocześnie. Franciszek czuł się źle, a nawet umierał. Po pojawieniu się koronawirusa we Włoszech opublikowano informację, że papież przeziębił się i jest poddany kwarantannie. Po pewnym czasie media doniosły o poprawie zdrowia, ale nadal nikt nie widział papieża.

Warto zauważyć, że Watykan ma wiele powodów, by ukrywać ewentualną śmierć papieża. Jednak gdyby to wyszło na jaw, znacznie podważyłoby to autorytet Kościoła. Teraz możemy tylko zgadywać, co naprawdę dzieje się w Watykanie i co tak naprawdę znajduje się na tym filmie – nagranie przetworzone w komputerze czy też rzeczywiście Watykan używa hologramów.

https://youtu.be/OaRYt6berzg

To The Lifeboats

https://innemedium.pl/wiadomosc/czy-w-w ... l-hologram
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: Papież Franciszek

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » czwartek 16 kwie 2020, 00:48

no to kard. Ratzinger wraca :D
czyli korona-śvirus abdykuje.
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16907
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: Papież Franciszek

Nieprzeczytany post autor: songo70 » środa 30 gru 2020, 17:51

E.L. Rothschild i Papież Franciszek nawołują do przyjęcia kapitalizmu inkluzywnego!

https://youtu.be/AQu2-Pve3VQ
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16907
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: Papież Franciszek

Nieprzeczytany post autor: songo70 » piątek 01 sty 2021, 11:01

0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7741
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1419
x 406
Podziękował: 14175 razy
Otrzymał podziękowanie: 13801 razy

Re: Papież Franciszek

Nieprzeczytany post autor: chanell » niedziela 03 sty 2021, 21:45

Przepowiednia Malachiasza spełnia się na naszych oczach! Franciszek rozważa abdykację

Niemal od samego wybrania kardynała Bergolio, znanego dziś jako papież Franciszek na tron Piotrowy wiele osób nie było zadowolonych. Mowa tu nie tylko o wiernych, którym nie podobała się osoba Jorge Bergolio, ale i tych którzy upatrywali w nim ziszczenia się przepowiedni Malachiasza. Zgodnie z nią, tak zwany Piotr Rzymianin miałby być ostatnim papieżem, za którego życia dojdzie do kompletnego zniszczenia kościoła katolickiego. Mało kto traktował te proroctwo poważnie, jednak jeszcze pod koniec ubiegłego roku pojawiły się pogłoski, jakoby papież Franciszek zamierzał abdykować. Czy ostateczny upadek chrześcijaństwa ma miejsce na naszych oczach?

O rzekomych przygotowaniach do abdykacji pana Bergoglio donosił włoski portal affaritaliani.it Realizmu tym doniesieniom dodawał brytyjski dziennikarz i watykanista Austen Ivereigh, który podobno jeszcze w zeszłym roku poinformował o rzekomej decyzji papieża w tej sprawie. Wiarygodność tej informacji była kwestionowana przez światowe agencje informacyjne, jednak faktem jest iż Franciszek nie pojawił się na zwyczajowe noworoczne błogosławieństwo dla świata znane też jako Urbi et orbi. Poinformowano, że przyczyną absencji był ból spowodowany rwą kulszową, ale nieobecność papieża zostałą zauważona i stała się powodem do spekulacji.
Miały one oczywiście różne poziomy, a jednym z najbardziej kontrowersyjnych jest wątek słynnego irlandzkiego biskupa, świętego Malachiasza. Miał on posiadać prawdziwy dar prorokowania i dzięki niemu zapisał się na kartach historii. Najbardziej znana z jego przepowiedni, zakłada że do końca świata w Rzymie pojawi się łącznie 112 Papieży licząc od roku 1143. Zwolennicy przepowiedni Malachiasza dopasowali do jego opisów praktycznie wszystkich poprzednich papieży. Jan Paweł II miał być papieżem "z pracy Słońca" natomiast jego następcą był Chwała Drzewa Oliwnego, czyli Benedykt XVI. Idąc tym tokiem rozumowania aktualny papież powinien być określony, jako Piotr Rzymianin. Ostatni papież, miał pełnić posługę w wyjątkowo trudnych czasach dla kościoła.
W czasie najgorszego prześladowania Świętego Kościoła Rzymskiego, [na tronie] zasiądzie Piotr Rzymianin, który będzie paść owce podczas wielu cierpień, po czym miasto siedmiu wzgórz [Rzym] zostanie zniszczone i straszny Sędzia osądzi swój lud. Koniec.
Niektórzy uważają, że ponieważ Franciszek przyznał, że przyjął to imię na cześć św. Franciszka z Asyżu, któego pełne imię brzmi Francesco di Pietro di Bernardone przepowiednia Malachiasza zbliża się do spełnienia. Czy abdykacja papieża może ją unieważnić czy też doprowadzi do jej rychłego spełnienia? Czytając ostatnie słowa przepowiedni, nie ma pewności czy słowo "koniec" dotyczy biblijnej Apokalipsy czy też końca kościoła katolickiego w wyobrażeniu Malachiasza. Wygląda na to że 2021 rok, może zbliżyć nas do odpowiedzi na to pytanie.

https://innemedium.pl/wiadomosc/przepow ... um=twitter

Chyba jednak ostatni
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16907
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: Papież Franciszek

Nieprzeczytany post autor: songo70 » poniedziałek 18 sty 2021, 12:23

0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16907
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: Papież Franciszek

Nieprzeczytany post autor: songo70 » środa 19 maja 2021, 21:32

Tajemnicza konferencja w Watykanie i przerażające słowa Franciszka. Pan Nikt i Tomasz Gryguć

https://youtu.be/P5upANk9i7o
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
forester
Posty: 1619
Rejestracja: piątek 12 cze 2015, 16:34
x 155
x 102
Podziękował: 1314 razy
Otrzymał podziękowanie: 2596 razy

Re: Papież Franciszek

Nieprzeczytany post autor: forester » niedziela 08 sie 2021, 21:59

Na czym polegają problemy zdrowotne papieża Franciszka?

Obrazek

Papież cierpiał na zapalenie uchyłków. Jest to, trzeba powiedzieć, częste schorzenie u osób po osiemdziesiątce, które zazwyczaj wymaga operacji. Ale ogólnie stan zdrowia papieża jest bardzo dobry – mówi Austen Ivereigh, biograf papieża Franciszka w rozmowie z Pauliną Guzik w programie „Między niebem a ziemią”.
Paulina Guzik: Cały świat mówi teraz o zdrowiu papieża. Dlaczego został on przyjęty do szpitala?


Austen Ivereigh: Papież był operowany na chorobę nazywaną zapaleniem uchyłków, jest to choroba ściany jelita. Operacja miała na celu usunięcie części jelita, a następnie połączenie zdrowych kawałków.

PG: Po raz pierwszy w tym pontyfikacie papież Franciszek został przyjęty do kliniki Gemelli, ale to nie jedyny problem zdrowotny, jaki ma. Jaki jest ogólny stan zdrowia papieża Franciszka?

– Tak, faktycznie dowiedzieliśmy się teraz, że papież cierpiał na zapalenie uchyłków. Jest to, trzeba powiedzieć, częste schorzenie u osób po osiemdziesiątce, które zazwyczaj wymaga operacji. Ale ogólnie stan zdrowia papieża jest bardzo dobry. Powiedziałbym, że główną rzeczą, na którą cierpi, są problemy z kręgosłupem, które ma od wielu, wielu lat.

Jest to słabość w jego kręgosłupie, z którą musi sobie poradzić poprzez intensywną fizjoterapię, którą przechodzi od lat. Dwa razy w miesiącu spotyka się z fizjoterapeutą. Celem tej fizjoterapii jest budowanie siły mięśni, które skutecznie utrzymują kręgosłup w miejscu. Ale nie ma wątpliwości, że od czasu do czasu cierpi na dość intensywny ból nerwu kulszowego. I widać to czasem po tym, jak wstaje – wyraźnie go boli, często widać też, że porusza się z bólem.

Oczywiście wszyscy wiemy, że w 1957, kiedy miał 21 lat, przeszedł operację usunięcia części płuca z powodu torbieli. Obecnie ma problemy z oddychaniem, od czasu do czasu zapalenia oskrzeli, ale myślę, że to jest o wiele mniej poważne, niż nam się wydaje, bo nawet jeśli operacje w ostatnich latach były skomplikowane – wydaje się, że doszedł do siebie.

PG: Świat był zaskoczony, że papież trafił do szpitala, nie było to wcześniej ogłaszane, ale z drugiej strony papież chyba nie ma nic przeciwko temu, by mówić o swoim zdrowiu?

Cóż, to jest jedna z niezwykłych rzeczy, jakie wiemy o Franciszku… chociaż z jednej strony nie chce robić wokół siebie zamieszania, to równocześnie jest wyraźnie zafascynowany medycyną. Udzielił ostatnio wywiadu argentyńskiemu lekarzowi – przyjacielowi, z którym rozmawiał o najbardziej niezwykłych medycznych szczegółach i epizodach ze swojego życia. Powrócił wspomnieniami do roku 1970 i 1980, mówił o przebytym zapaleniu pęcherzyka żółciowego, ale również operacji płuc i wizytach u psychiatry. Wchodzi w ogromne szczegóły i wyraźnie ma wielką zdolność do zapamiętywania. Przykładowo: pamięta on nazwę narzędzia użytego do rozdzielenia jego żeber, kiedy miał tę operację. Nie sądzę, by wielu z nas pamiętało tego typu szczegóły sprzed 40 czy 50 lat. Tak, jest bardzo otwarty.

PG: To niezwykłe, że Papież może być uważany za ambasadora świadomości zdrowia psychicznego

– Tak, mówi on w wywiadzie z Nelsonem Castro, że uważa, iż księża powinni dobrze znać się na psychologii. Uważa, że psychologia jest istotnym aspektem, potrzebnym do zrozumienia natury ludzkiej. On sam chodził do psychiatry, u którego leczył lęki nerwowe.

W latach 70. podczas dyktatury wojskowej, jak opowiadał w wywiadzie, zbierał ludzi poszukiwanych przez dyktaturę, aby pomóc im uciec z kraju i ukrywał ich w wielkim jezuickim domu, w którym mieszkał. Osoby, które ukrywał, przebywały tam teoretycznie na odwyku, a on je potem wywoził. I musiał jechać przez wielkie koszary wojskowe, w San Miguel, ukrywając ludzi pod kocem, musiał przechodzić przez różne wojskowe punkty kontrolne. I myślę, że sama presja tego okresu doprowadziła go do wizyty u psychiatry. W wyniku tego rozwinął wiele strategii radzenia sobie z nerwowym niepokojem, które stosuje do dziś, w tym słuchanie muzyki barokowej.

PG: Jak wszyscy możemy pomóc Papieżowi, który teraz cierpi? Wiem, że znasz przykład z życia wzięty, jak modlitwy rzeczywiście pomagają.

https://www.ekai.pl/problemy-zdrowotne- ... nciszka-2/

Oczywiście wszyscy wiemy, że w 1957, kiedy miał 21 lat, przeszedł operację usunięcia części płuca z powodu torbieli. Obecnie ma problemy z oddychaniem, od czasu do czasu zapalenia oskrzel..
Załóżcie mu jeszcze podwójną albo potrójną MASKE !!! :x
1 x



Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16907
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: Papież Franciszek

Nieprzeczytany post autor: songo70 » piątek 27 sie 2021, 07:47

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci ... dobne.html
Włoski pisarz i dziennikarz Antonio Socci w swoim artykule "Szepty w Watykanie: Konklawe wisi w powietrzu" zasugerował, że abdykacja papieża Franciszka zbliża się wielkimi krokami. Podał powody, które miałyby go do tego skłonić. Ale Socci zawsze był niechętny Franciszkowi
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16907
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: Papież Franciszek

Nieprzeczytany post autor: songo70 » niedziela 29 sie 2021, 13:05

0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16907
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: Papież Franciszek

Nieprzeczytany post autor: songo70 » niedziela 03 kwie 2022, 13:30

0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7741
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1419
x 406
Podziękował: 14175 razy
Otrzymał podziękowanie: 13801 razy

Re: Papież Franciszek

Nieprzeczytany post autor: chanell » niedziela 03 kwie 2022, 15:34

Ciekawa jestem co na to papież Franciszek ? Nie słyszałam o jakimś stanowisku Watykanu w tej sprawie ale też nie specjalnie śledzę tą całą sytuację .Powiem szczerze : mam jej dość ! Mam tu na myśli propagandę zarówno z jednej ,jak i z drugiej strony .Odcięłam się dwa tygodnie temu ,nie zasilam swoją energią .
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: Papież Franciszek

Nieprzeczytany post autor: janusz » niedziela 03 kwie 2022, 17:43

Papież poświęcił Rosję Maryji, więc teraz nie może źle mówić o Mateczce Rosyji. Liczy na boską interwencję i na jej poprawę...
0 x



ODPOWIEDZ