Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

SYNAGOGA..... DOM PRZEPLYWU WIEDZY....

Awatar użytkownika
Kiara
Posty: 3829
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 15:10
x 211
Podziękował: 1713 razy
Otrzymał podziękowanie: 4061 razy

SYNAGOGA..... DOM PRZEPLYWU WIEDZY....

Nieprzeczytany post autor: Kiara » niedziela 11 wrz 2016, 14:01

SYNAGOGA jest staro greckim słowem oznacza DOM NAUKI.. DOM WIEDZY.....

SYNAGOGA dawno temu służyła do przekazywania różnej wiedzy nie tylko religijnej jak we współczesnym Judaizmie, jest to zapożyczona przez Żydów nazwa z greki.

Był to dawny DOM spotkań służący wszechstronnej nauce.


Pappus z Aleksandrii (stgr. Πάππος ὁ Ἀλεξανδρεύς Pappos ho Aleksandreus) – żyjący na przełomie III i IV wieku grecki matematyk.

Najbardziej znany jest ze swego dzieła Συναγωγή (Synagoge, Zbiór), które ukazało się około roku 340. Był to złożony z 8 ksiąg podręcznik starożytnej geometrii. Pappus zawarł w nim również rozważania nad dziełami innych matematyków, których dzieła częściowo zaginęły.

Obrazek


Przypisuje mu się sformułowanie tzw. twierdzenia Pappusa, jednego z podstawowych w geometrii rzutowej.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Pappus_z_Aleksandrii

https://pl.wikipedia.org/wiki/Twierdzen ... sa-Guldina

https://pl.wikipedia.org/wiki/Flegon_z_Tralles




Obrazek
0 x


Miłość jest szczęściem!

Awatar użytkownika
Kiara
Posty: 3829
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 15:10
x 211
Podziękował: 1713 razy
Otrzymał podziękowanie: 4061 razy

Re: SYNAGOGA..... DOM PRZEPLYWU WIEDZY....

Nieprzeczytany post autor: Kiara » niedziela 11 wrz 2016, 14:05


Wszystkie informacje przekazuję wyłącznie we własnym imieniu , nie jest to wiedza Judaizmu , nie są to potwierdzone przez judaizm odczyty, ale używam tez ,materiałów źródłowych.

M.

SYNAGOGA.... DOM PRZEPŁYWU WIEDZY....

SYNAGOGA...... συναγωγή... słowo ma pochodzenie starogreckie określa dom, budynek spotkań w którym dawniej przekazywano wiedzę nie tylko religijną , ogólnie wiedzę. Jego etymologia znaczeniowa jest dużo starsza.
Bowiem dawno temu LUDZIE uważali że CAŁA wiedza pochodzi od STWÓRCY.. nie skupiali się jedynie w tym miejscu na oddawanie hołdu bóstwo, wbrew obecnym twierdzeniom.


Dawni LUDZIE w synagodze dzielili się swoją wiedzą... dyskutowali o niej , wzbogacali ją... ona tam płynęła jak woda... teraz ten przepływ jest zatrzymany.

Był to dawny DOM spotkań służący wszechstronnej nauce.

Żydzi zapożyczyli to słowo od Greków , obecnie identyfikujemy synagogę jako budynek żydowskiego kultu religijnego.

" Synagoga, bożnica, bóżnica (z stgr. συναγωγή synagoge - zgromadzenie, miejsce zebrań) – żydowski dom modlitwy. W judaizmie miejsce modlitw i zgromadzeń religijnych, również miejsce zebrań społecznych gminy żydowskiej......"

....."Starożytność.........

Pierwsze synagogi powstały prawdopodobnie w czasie wygnania babilońskiego w VI w. p.n.e. Pewne jest, że istniały w starożytnym Izraelu, przed zburzeniem drugiej Świątyni Jerozolimskiej w roku 70. Pierwsze synagogi w starożytnym Izraelu służyły jako miejsca codziennej modlitwy i nauki, i istniały równolegle ze Świątynią - jedynym miejscem kultu starożytnego judaizmu. Najstarszą pisemną wzmiankę o synagodze odnaleziono w egipskim dokumencie z III w. p.n.e[1].

***** Pozostałości najstarszej znanej synagogi, pochodzącej II w. p.n.e., zachowały się na greckiej wyspie Delos[2].*******

Pierwsze synagogi miały kształt prostokątnej sali z wewnętrzną kolumnadą. Główne wejście znajdowało się na wschodniej ścianie, skierowanej w stronę Jerozolimy. Pod pozostałymi ścianami znajdowało się kilka rzędów kamiennych ław. Być może synagogi te posiadały jakieś inne wyposażenie, prawdopodobnie wykonane z drewna. Bożnice budowane w okresie panowania rzymskiego (I w. p.n.e. - IV w. n.e), np. synagoga w Kfar Baram z III w n.e. lub Biała Synagoga w Kafarnaum z IV w. n.e., posiadały dekoracje zewnętrzne odwołujące się do rzymskiego stylu klasycznego. Późniejsze synagogi z okresu bizantyjskiego panowania na Bliskim Wschodzie posiadały bogate mozaikowe dekoracje wnętrz (np. synagogi Bet Alfa i w Bet Sze'an z VI w.). Ostatnie antyczne synagogi na terenie Palestyny powstały w początkach VII w. Po opanowaniu regionu przez Arabów w 637 budowanie synagog zostało zakazane, a większość Żydów zmuszona do opuszczenia Palestyny[3][4]....... "

Do Delos i trwających tam od bardzo dawna poszukiwań archeologicznych powrócę w kolejnych informacjach.

Jako przykład podam informację na temat Pappus z Aleksandrii , który dzielił się swoją wiedza matematyczną właśnie w synagodze.
takich przykładów jest dużo więcej.
Bardzo interesująca jest etymologia greckiego słowa συναγωγή... dokładnie chodzi o miejsce w którym przepływa wiedza....

"
Pappus z Aleksandrii
Mathematicae collectiones, 1660

Pappus z Aleksandrii (stgr. Πάππος ὁ Ἀλεξανδρεύς Pappos ho Aleksandreus) – żyjący na przełomie III i IV wieku grecki matematyk.

Najbardziej znany jest ze swego dzieła Συναγωγή (Synagoge, Zbiór), które ukazało się około roku 340. Był to złożony z 8 ksiąg podręcznik starożytnej geometrii. Pappus zawarł w nim również rozważania nad dziełami innych matematyków, których dzieła częściowo zaginęły.

Przypisuje mu się sformułowanie tzw. twierdzenia Pappusa, jednego z podstawowych w geometrii rzutowej.

Synagoga ... miejsce depozyt wiedzy... oczywiście są różne poziomy i rodzaje wiedzy, ta różnorodność określana była nazwami kolorów.
Tak więc zależnie od poziomów były..

1. SYNAGOGA CZARNA
2. SYNAGOGA CZERWONA
3. SYNAGOGA BIAŁA
4. SYNAGOGA ZŁOTA

Zależnie od rodzaju przekazywanej wiedzy .. aspektu męskiego lub żeńskiego używano również kolorów.

1. SYNAGOGA RÓŻOWA ... wiedza aspektu żeńskiego
2. SYNAGOGA NIEBIESKA .... wiedza aspektu męskiego.

ps. Nie trzeba sugerować się nazwą "Czarna Synagoga" iż w niej były przekazywane jakieś okropności ... ten rodzaj wiedzy dotyczył informacji związanej z przestrzenią.

"SYNAGOGA CZARNA " to wiedza zakazana z depozytem informacji poniżej "zera" ( przestrzeń minusowa) na osi matematycznej.

"CZERWONA SYNAGOGA" .. to wiedza na temat punktu zero na osi matematycznej ... depozytu życia w jego zarodzi. ..czas gdy życie jeszcze, lub już nie korzysta ze swojego depozytu wiedzy i potencjału mocy.

"SYNAGOGA BIAŁA" .. to depozyt wiedzy plusa , miejsce powyżej zera na matematycznej osi.. przestrzeń plusowa.. depozyt wiedzy potencjału tej mocy.

"SYNAGOGA ZŁOTA".... ona obejmuje sobą całokształt wiedzy czyli pełnię koła.. zatoczonego na osi matematycznej.
w niej zawarte są również synagoga różowa i niebieska.

"SYNAGOGA RÓŻOWA " .przestrzeń wiedzy po lewej stronie matematycznej osi .. zarówno górna dodatnia jak i dolna ujemna... cala wiedza aspektu żeńskiego.

"SYNAGOGA NIEBIESKA" przestrzeń wiedzy po prawej stronie matematycznej osi , zarówno górna plusowa, jak i dolna minusowa... cala wiedza aspektu męskiego.

Synagoga.. depozyt wiedzy.... miejsce jej przepływu...kierunki znamy z jakim rodzajem wiedzy są związane już wiemy.
Jeszcze raz dawne SYNAGOGI nie były miejscem kultu ... one były DOMAMI ... miejscami PRZEPŁYWU WIEDZY.

Odnośnikiem do nazwy SYNAGOGA .. jest również "DOM CHLEBA".... "DOM WIEDZY" ... bowiem "chlebem życia" .... pokarmem fizycznego życia nazywano zarówna bochenki z ziarna zbóż , jak i pokarm dla życia duchowego.... "chleby pokalane"

Przypowieść o Jezusie , który nakarmił "tłum" ( ludzi nie świadomych) 5 bochenkami chleba.. opowiada wyłącznie o przekazaniu 5 rodzajów wiedzy przez Jezusa ludziom.

* https://el.wikipedia.org/wiki/%CE%A3%CF ... E%B1%CF%82

W innym znaczeniu tego słowa "konwekcja"... dotyczy to jednej z trzech form przekazywaniu ciepła... przepływu ciepła między ciałem stałym a cieczą. ( ciepło jest również wyższym rodzajem wiedzy podnoszącym wiedzę/ wibrację w posiadającym jej mniej)..takie sa pierwotne założenia istnienia synagog.... przepływ wiedzy.


https://translate.google.fr/translate?h ... rev=search



Obrazek
0 x


Miłość jest szczęściem!

Awatar użytkownika
Przebiśnieg
Posty: 1191
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 16:41
x 2
x 24
Podziękował: 786 razy
Otrzymał podziękowanie: 1314 razy

Re: SYNAGOGA..... DOM PRZEPLYWU WIEDZY....

Nieprzeczytany post autor: Przebiśnieg » niedziela 11 wrz 2016, 18:29

Kiara pisze:Dawni LUDZIE w synagodze dzielili się swoją wiedzą... dyskutowali o niej , wzbogacali ją... ona tam płynęła jak woda... teraz ten przepływ jest zatrzymany.

:D
Mała poprawka nie ludzie tylko wybrani - wszak ,, wiedza jest dla wybranych" oczywiście tam czyli po drugiej stronie Dunaju i po drugiej stronie Renu.
Pozwolę sobie przypomnieć szacownym, że u Słowian były to Gaje tam bardzo niewiele było miejsc które leżały na tzw miejscach mocy więc te miejsca trzeba było wykreować, czyli postawić jakiś tam gmach...
U Słowian bycie wiedzącym nie znaczyło być lepszym ot zwyczajnie w ten sposób było się przydatnym.
Tam hm zostawało się np Druidem co za tym szło przychylność miejscowego oprycha przez usłużnych nazywanym księciem królem cesarzem...jak zwał tak zwał.
Ta przychylność manifestowała się fizycznie w sposób bardzo zbliżony do teraz.
U Słowian gęś może coś tam jeszcze więc oczywiście lepiej było wyemigrować za chlebem tam gdzie więcej płacą jakie to na czasie prawda :D
Pozwolę też sobie przypomnieć, że tam emigrowali nie ci najlepsi nie ci których tu otaczał mir, szacunek ...tam szli hm z całym szacunkiem sztukmistrze no czeladnicy żeby tak łatwiej można było zrozumieć, a często się zdarza że uczeń nazywany nieukiem, leniem itd nie lubi nauczyciela i chętnie by mu dokopał...
Te wyprawy zwane krzyżowymi ... :D
Kiara pisze:Bowiem dawno temu LUDZIE uważali że CAŁA wiedza pochodzi od STWÓRCY


Osobiście jestem ostrożny w podobnym formułowaniu tez.
Dlatego, że zataczamy a nawet prawie zatoczyliśmy koło dziejów i co wracamy do Stwórcy hm
Poprosiłbym w takim bądź razie o definicje szacowna słowa Stwórca.
Zasadnością tego pytania są choćby freski M.Anioła w Kaplicy Sykstyńskiej
Co do reszty postu.
Zobaczcie szacowni ile to wielce szacowna Kiara wymieniła rodzai tych synagog.
Zobaczcie ilu to oni czyli ci z za Dunaju i Renu musieli do ,,obsługi" ich zatrudniać specjalistów, ile ich to musiało kosztować...
Wniosek mi przynajmniej nasuwa się sam : otóż by ci wszyscy mieli zatrudnienie musieli być potrzebni - przydatni no więc troszkę trzeba było pogmatwać zagmatwać itd wiedzę u nas ogólnie dostępną, po którą każdy komu zechciało się trochę popracować mógł sięgnąć.
Jednym słowem był to dobry fundament pod religię rożnej maści zatrudniające wielu różnej maści kapłanów 8-)
Dobrze że to koło zatoczyliśmy :D
to może pozdrawiam :D

PS
Wiecie przecie szacowni, że wtedy turystyka i handel też były więc jak wyglądał miejscowy druid, gdy turysta/ka który wrócił z naszych ziem krótko mówiąc demaskował oszusta :D
Ta kość niezgody :D
1 x



Awatar użytkownika
Kiara
Posty: 3829
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 15:10
x 211
Podziękował: 1713 razy
Otrzymał podziękowanie: 4061 razy

Re: SYNAGOGA..... DOM PRZEPLYWU WIEDZY....

Nieprzeczytany post autor: Kiara » niedziela 11 wrz 2016, 18:51

Przykre, bo przebija przez ciebie, ironia, złośliwość i brak wiedzy, a to nie są dobre drogi odkrywania mądrości.

Szczerze mrowiąc nie masz pojęcia jakie wielkie i wspaniale budowle były na naszych terenach przed zalewem Słowian...którzy są tylko jednym z kolejnych ludów napływowych na naszych ziemiach.


Obrazek
0 x


Miłość jest szczęściem!

Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5651
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 372
x 238
Podziękował: 30572 razy
Otrzymał podziękowanie: 9105 razy

Re: SYNAGOGA..... DOM PRZEPLYWU WIEDZY....

Nieprzeczytany post autor: abcd » poniedziałek 12 wrz 2016, 07:08

Nie >Kiaro<, z jego postów przebija wiedza ale nie oparta na "wiki" i innych pediach.
I nie uważam wpisów szanownego za przykre, a wprost przeciwnie.
W żartobliwy sposób ukazuje to, co wielu z nas umyka.
Może i dopiecze nieraz komuś ale chyba zgodzisz się, że to subiektywne odczucie. ;) :)
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
Przebiśnieg
Posty: 1191
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 16:41
x 2
x 24
Podziękował: 786 razy
Otrzymał podziękowanie: 1314 razy

Re: SYNAGOGA..... DOM PRZEPLYWU WIEDZY....

Nieprzeczytany post autor: Przebiśnieg » poniedziałek 12 wrz 2016, 08:09

Szacowna przepraszam nie wiedziałem, że kogoś oprócz siebie na tym forum reprezentujesz.
Ja reprezentuje tylko siebie no więc czasem mam tak że dodam coś od siebie do tego co pisze Inny Człowiek.
Co do postu to wątpliwości moje budzi tylko przemawianie w cudzym imieniu ,,ludzie kiedyś wierzyli...." i poprosiłem o definicje słowa stwórca co do reszty to proszę sprawdzić widnieje pod postem mój kciuk 8-)
Moim skromnym zdaniem zasadne jest wypowiadanie się tylko i wyłącznie we własnym imieniu czyli ja wiem to ja wierze w to ja tworze to ja pracuje nad tym, choć oczywiście uparty nie jestem więc się nie upieram.
Nie mając ambicji bycia jakimś wyjątkowym i szanowanym przez ogół kimś tam nie poszukuje mądrości tylko kontaktu ze Sobą.
Nie pisze jak zmienia się wszechświat kosmos czy co tam jeszcze pisze jak zmieniam się ja i tylko ja.
Co do tzw kodu własności to tyle na tym i na starym forum naczytałem się postów szacownego easta i innych szacownych, że raczej staram się unikać głoszenia prawd objawionych :D
Więc jak ktoś napisze, że ten czy inny Gaj Ciszy był taki czy siaki to jeszcze się uśmiechnę :D
Nauczyłem już się, że jak się nie jest gurunem tej czy innej maści to zostawia się w swojej przestrzeni pole na współprace z Innym Człowiekiem.
Zwyczajnie jest miejsce na Syntezę i obejrzenie informacji która przyjdzie z rożnych stron i poziomów bo moim skromnym zdaniem każdy Człowiek jest inny więc co za tym idzie pięciu ludzi oglądających ten sam obraz będzie miało inny odbiór tego co artysta zawarł w tym dziele.
Oczywiście jest wybór.
Mój odbiór jest tym jedynym właściwym i wnioski innych są błędne moim zdaniem lub siadamy w kręgu dzielimy się swoimi wnioskami i zbieramy te wnioski w tzw Całość czy jak ktoś woli do kupy :D
Oczywiście dla każdego co innego :D
Dzięki abcd :D
Jeszcze raz przepraszam miłego dzionka :D
0 x



Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5651
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 372
x 238
Podziękował: 30572 razy
Otrzymał podziękowanie: 9105 razy

Re: SYNAGOGA..... DOM PRZEPLYWU WIEDZY....

Nieprzeczytany post autor: abcd » poniedziałek 12 wrz 2016, 08:32

Kiara pisze:Szczerze mrowiąc nie masz pojęcia jakie wielkie i wspaniale budowle były na naszych terenach przed zalewem Słowian...którzy są tylko jednym z kolejnych ludów napływowych na naszych ziemiach.


:shock: Aż mnie zatkało.
Czyli Twoja wiedza wewnętrzna nie jest... hm, Twoja. ;)
Skoro głosisz "wiedzę ", która dawno już została zdezaktualizowana i nie bardzo chcesz dowiedzieć się czegoś co jest na rzeczy w danym temacie to... Twoja "wewnętrzna wiedza" jest bardzo wąskopasmowa. :)
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
Basia7
Posty: 995
Rejestracja: niedziela 15 mar 2015, 01:06
x 39
x 95
Podziękował: 2263 razy
Otrzymał podziękowanie: 2217 razy

Re: SYNAGOGA..... DOM PRZEPLYWU WIEDZY....

Nieprzeczytany post autor: Basia7 » poniedziałek 12 wrz 2016, 08:38

Kiara pisze:
Szczerze mrowiąc nie masz pojęcia jakie wielkie i wspaniale budowle były na naszych terenach przed zalewem Słowian...którzy są tylko jednym z kolejnych ludów napływowych na naszych ziemiach.


Obrazek


Dziwnie się czyta Twoją wypowiedź...
Kiaro, nie jesteś słowianką :?: :o
0 x



Awatar użytkownika
Kiara
Posty: 3829
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 15:10
x 211
Podziękował: 1713 razy
Otrzymał podziękowanie: 4061 razy

Re: SYNAGOGA..... DOM PRZEPLYWU WIEDZY....

Nieprzeczytany post autor: Kiara » poniedziałek 12 wrz 2016, 11:28

Zawsze zatyka gdy lamią się wpojone standardy, raczej bym się identyfikowała z Z ludźmi przed Słowiańskimi mieszkającymi na tych terenach czyli Wandami, Wendami jest kilka pochodnych tych plemion mieszkających w całej Europie.

Słowianie to kolemy lud napływowy mieszanka i konglomerat wielu które się tu spotkały i przejęły wiedzę oraz tradycje jeszcze starsze niż ich.
Szukajcie znajdziecie to info można odnaleźć chociaż jest szczątkowe.

Przed zlodowaceniem i potopem na naszych terenach żyły kolibry , był inny klimat ( archeolodzy odnaleźli nieźle zachowane kolibry z tamtych czasów) inna była roślinność.
Poszukajcie w historii Ślęży o Słowianach dużo się mówi ale nie mówi się co było przed nimi na tych ziemiach.
Nie ma potrzeby kojarzenia tej wiedzy z żadną religia, bo żadnej wówczas nie było, to jest w miarę nowy wymysł dla podporządkowania sobie ludzi, dla władzy.

Kultura i wiedza ludów mieszkających na naszych terenach, czyli nas , nawet Hiperborejczyków... przed słowiańskich, czyli tez nas.... wyprzedza obecne czasy.

Kiedyś CZŁOWIEK władał materia, teraz ona włada nim.

Jeżeli ktoś twierdzi ,że w innych miejscach ziemi nie było miejsc mocy... były i są tylko w Europie w Polsce, to jest śmieszny i nie ma wiedzy na temat energetycznej budowy ziemi, oraz zasad i praw rozwoju życia.

Ja nie jestem uzależniona od jakiejś rasy... sama w trakcie rozwoju tworzę swoja osobowość , otwieram określone sekwencje DNA gdy chcę doświadczać zaplanowanych zdarzeń.. bo to ono decyduje o wszystkim co jest materialne w moim przejawie ducha w materii. Nie rasa w której wybrałam to wcielenie a JA w tej rasie z powodu mojej woli.

Każdy z nas jest kosmicznym ziarnem życia , wysianym na ziemi z własnego wyboru w danym czasie, miejscu w danej rasie i kulturze .
Ziemia jest naszym czasowym DOMEM .... przybywamy TU w celu nauki i wracamy do swojej rodziny DUSZ.... , a zatem należy mnie zapytać nie czy jestem Słowianką.. a z jakiej rodziny Dusz pochodzę z jakiej przestrzeni energetycznej.

Każdy z was urodził się wielokrotnie w każdej rasie w różnych miejscach na ziemi... miał wiele kolorów oczu i skóry. identyfikowanie siebie TYLKO z jednym miejscem z jedną rasą, z jedna kultura jest naiwnością ...odbierającą sobie wiedzę całokształtu milionów lat osobistego rozwoju DUSZY.

To życie identyfikuje nas z TYM miejscem w określonym celu, zrozumienie go jest ok!
Każde miejsce na ziemi .. zasiane tam rasy maja bardzo ważny określony cel, bo reprezentują poziomy rozwoju i doświadczeń LUDZI...powinny być zachowane , to trzeba wiedzieć. .. bo DNA rodów i ras , to otwieranie określonego poziomu wiedzy i doświadczeń dla wcielającej się duszy.
To jest możliwość ewolucji DUCHA.. natomiast sama walka o priorytety i wyjątkowość jednych nad drugimi nie jest właściwa, potrzebne jest zrozumienie ... że ziemia to szkoła rozwoju duchowego dla kosmicznych ISTOT , którymi sa wcielające się na ziemi Energie.
MY WSZYSCY jesteśmy swoim jestestwem ponad ziemskimi rasami.... ( można je zakwalifikować znaczeniowo do klas w szkołach) .. nie powinniśmy się identyfikować TYLKO z pierwszą, piąta lub siódmą klasa...to ogranicza, chociaż czasowo umożliwia rozróżnianie.

Moją identyfikacje określa moja osobowość energetyczna, moje barwy istnienia i moc działania..... rodzę się TAM... na ziemi gdzie są interesujące mnie poznawczo zdarzenia.. wzbogacające mnie swoją wiedzą.


ps. Moja wiedza nie została zdezaktualizowana.... tłumaczę dawne znaczenie słowa "SYNAGOGA".... jego greckie korzenie oraz schodzę w tym aż do pradawnych atawistycznych identyfikacji....
Judaizm zapożyczył to słowo dla religii i zmienił częściowo jego znaczenie , ponieważ cofamy się do korzeni, przechodzimy przez różne warianty wracając do pra źródła wiedzy.

Od dawna widzę ze pojawia się coraz więcej "mądrych".... inaczej pieprzących głupoty pod publikę .. ( niby historyków... :lol: :lol: ) ich informacje są tylko wielką dezinformacja i słodzeniem dla niedojrzałego ego ludzi.. wprowadzają niesamowity zamęt.
Nie dyskutuje z takimi ludźmi , bo nie mam na to czasu i ochoty na tracenie energii... mam zasadę jadę do celu.. a że po drodze mijam różne krajobrazy.... no, cóż wiedza wzbogaca.. jednorodność byłą by nudna... niech sobie będą... ja jadę dalej.. oni zostają w swoich przestrzeniach...

Obrazek
0 x


Miłość jest szczęściem!

Awatar użytkownika
Kiara
Posty: 3829
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 15:10
x 211
Podziękował: 1713 razy
Otrzymał podziękowanie: 4061 razy

Re: SYNAGOGA..... DOM PRZEPLYWU WIEDZY....

Nieprzeczytany post autor: Kiara » poniedziałek 12 wrz 2016, 12:54

Wstawię Wam kawałek wizji Tamary Jermakowej.... to jest fragment z określonego czasu, nie obejmuje jeszcze wcześniejszych epok.... zmiany sa gwarancją życia.
A budowle jak widać były nawet w świętych gajach....

Ślęża oczami P. Tamara Jermakowej....
Ona widzi zdarzenia ale nie zna historii , nie zna nazewnictwa nie potrafi określać czasu.. ( podstawia to.. co jest jej umysłowi znane) dlatego jej wizję lepiej jest nie umiejscawia w podanym czasie i nazewnictwie , bo nie są prawdziwe...
Ale można dzięki nim dowiedzieć się o zachodzących zmianach i roli miejsca.... Góra Ślęża... jest ponad czasowe.

Kiara.

"
– Kiedy weszliśmy na właściwą drogę, po jakimś czasie, idąc już czerwonym szlakiem, zauważyliśmy, że wiedzie starą, wyłożoną olbrzymimi kamieniami drogą. Wije się wzdłuż potężnych bazaltowych głazów. Wyobraża pan sobie, ile wysiłku włożono w jej wykonanie? Trzeba było uprzątnąć wielotonowe kamienie, następnie przynieść i równo poukładać te mniejsze, ale także ciężkie, mające nawet powyżej stu kilogramów! Idąc tą drogą, nabrałam pewności, że jest naprawdę stara. Powstało odczucie, że ten kamienisty szlak był tu od dawna, od samego początku, od czasów kiedy ludzie zaczęli tu przychodzić na spotkanie ze swoimi bogami. Każde następne pokolenia, kolejne narody dbały o nią i naprawiały, gdyż była to droga do boga, słońca i gwiazd. Tuż obok, równolegle do Drogi Ślężan, jak ją nazwano, biegnie także nowsza, szersza droga, ale ta jest już zbudowana z mniejszych kawałków i zachowała się w znacznie gorszym stanie. Myślę, że pochodzi ze średniowiecza.

– A widziała pani te intrygujące rzeźby? – niecierpliwe zadaję pytanie.
– Mąż kiedyś mówił mi o nich, ale nie wiedzieliśmy, gdzie dokładnie stoją. Mieliśmy mało czasu, więc jeśli nie natrafilibyśmy na nie, to na pewno byśmy ich nie szukali. Nie tym razem. Dobrze, że stoją przy drodze, którą sobie obraliśmy i po prostu na nie „weszliśmy”. Zbadałam je po swojemu. Muszę przyznać, że naprawdę są ciekawe. Nie mogę określić ich dokładnego wieku, ale powstały w czasach, kiedy u podnóża góry zaczęli osiedlać się ludzie o jasnych włosach i o jasnej karnacji, jak u Finów. Mieszali się z nadal tu mieszkającymi wysokimi ludźmi o rudych, falistych włosach i niebieskich oczach. Tubylcy byli bardzo wysocy. Mieli ponad dwa metry wzrostu i byli bardzo silni... Ci jaśni byli o wiele niżsi. To oni pielęgnowali i robili porządek na drodze i w całej okolicy. Według ich mitologii, górę ochraniał smok. Mieszkali bliżej obecnej miejscowości Będkowice. Tam niegdyś powinien znajdować się jego wizerunek lub samo miejsce nazywane było „smoczym”. Ale sprawdzę to jeszcze... Nowi przybysze przyszli już na gotowe, ale zostawili po sobie pamięć. To między innymi te kamienne misie. Na początku było ich siedem, tyle co gwiazd. Widzę, że jest pan zaskoczony. Tak gwiazd, gdyż cały masyw odwzorowuje pewien układ gwiezdny, ale nie Oriona, jak pan myśli, i nie piramid w Gizie, jak tego chcą niektórzy badacze. ... "


http://www.instytutbadan.com.pl/slepy.php?id=5




Obrazek
0 x


Miłość jest szczęściem!

Awatar użytkownika
Kiara
Posty: 3829
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 15:10
x 211
Podziękował: 1713 razy
Otrzymał podziękowanie: 4061 razy

Re: SYNAGOGA..... DOM PRZEPLYWU WIEDZY....

Nieprzeczytany post autor: Kiara » poniedziałek 12 wrz 2016, 13:43

7 Gwiazd Gwiazdozbioru Wielkiej Niedźwiedzicy.....


Wielki Wóz - Wielka Niedźwiedzica

Ursa Maior, Ursae Maioris - UMa


Obrazek


Najbardziej znanym gwiazdozbiorem naszego nieba jest niewątpliwie Wielka Niedźwiedzica, jej siedem najjaśniejszych gwiazd tworzy na niebie charakterystyczną figurę, do złudzenia przypominającą wóz konny.
Jednak narody znad Tygrysu i Eufratu, północnej Azji, Fenicjanie, Persowie i Grecy widzieli w tym gwiazdozbiorze podobieństwo do niedźwiedzia.

Piękny mit na temat pochodzenia gwiazdozbioru Wielkiej Niedźwiedzicy stworzyli Grecy.
Według niego król Arkadii - Lykaon - miał córkę Kallisto. Była ona tak piękna, że jej niezwykła uroda oczarowała Zeusa. Ich potajemne spotkania wzbudziły zazdrość Hery, małżonki Zeusa.

Mściwa bogini zamieniła piękną księżniczkę w niedźwiedzia i wypędziła do lasu. Daremne okazały się prośby Kallisto, by okrutna bogini pozostawiła jej chociaż ludzką postać.
Kallisto błądziła po lesie i bardzo się bała dzikich zwierząt, zapominając, że sama do nich należy.

Ale jeszcze większy jej lęk budzili myśliwi z psami. Pewnego razu rozpoznała wśród nich swego syna Arkasa, zbliżyła się więc do niego i chciała go wziąć w objęcia.
Ten w obronie własnej - nie wiedział oczywiście. że stoi przed nim matka - skierował ku niej kopię. Byłby ją niechybnie przebił, gdyby nie interwencja Zeusa, który w ostatniej niemal chwili udaremnił ten czyn zamieniając Arkasa w małego niedźwiedzia i umieścił ich oboje na niebie.

Środkowa gwiazda w dyszlu Wielkiego Wozu nosi arabską nazwę Mizar (Pas). Znajduje się od nas bardzo daleko, bo światło jej biegnie ku nam aż 88 lat. Bardzo blisko tej gwiazdy znajduje się słaba gwiazdka, zwana Alkorem.

Za pomocą małej lunety można w pobliżu Mizara zobaczyć jeszcze jedną słabą gwiazdę. A zatem przez lunetę widzimy trzy gwiazdy: Mizara, jego towarzysza i Alkora. Ale każda z tych trzech gwiazd jest układem podwójnym. Ich składniki znajdują się jednak tak blisko siebie, że można to stwierdzić dopiero na podstawie badań spektroskopowych.

W rzeczywistości więc Mizar jest układem sześciu gwiazd: krążą one po skomplikowanych orbitach dokoła wspólnego środka ciężkości.
Gwiazdy Merak i Dubhe (tylne koła Wielkiego Wozu) wskazują Gwiazdę Polarną. Natrafimy na nią, jeżeli linię łączącą obie gwiazdy przedłużymy czterokrotnie.

Najbardziej interesującą właściwością jasnych gwiazd Wielkiego Wozu jest ich ruch. Pięć z nich (b, g, d, e, z ) i Alkor porusza się na niebie z jednakową prędkością i w tym samym kierunku (w kierunku linii łączącej b z d ), Dubhe i Benetnash natomiast w odwrotnym. Toteż kształt Wielkiego Wozu (podobnie jak i innych gwiazdozbiorów) z czasem się zmienia. Ale zmiany te są dostrzegalne dopiero po upływie kilkudziesięciu tysięcy lat.



http://gwiazdozbiory.eulersoft.com.pl/UMa.html


Obrazek
0 x


Miłość jest szczęściem!

Awatar użytkownika
Kiara
Posty: 3829
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 15:10
x 211
Podziękował: 1713 razy
Otrzymał podziękowanie: 4061 razy

Re: SYNAGOGA..... DOM PRZEPLYWU WIEDZY....

Nieprzeczytany post autor: Kiara » wtorek 13 wrz 2016, 14:46

KOLEJNY POZIOM ROZWOJU LUDZKOŚCI ......

Jak by to powiedzieć...... LUDZKOŚĆ jako rodzaj ewolucyjnego wzrostu osiągnęła parametry duchowo ,energetycznego rozwoju ,przekroczenia kolejnego progu swojego ISTNIENIA.

Jeszcze chwilowo III Wymiar to poznawanie wiedzy i wzrost przez wszystkie aspekty doświadczeń w obrębie wiedzy na temat dominacji aspektu męskiego.

Ten czas ma wiele nazw.... "Epoka Ciemności" ... to jedna z nich.
Nie należy traktować jej jako coś pejoratywnego , a jedynie jako określenie warunków NIEZBĘDNYCH dla poznania tego rodzaju wiedzy.... Zaciemnienie.. mniejsza ilość światła... to absolutnie normalne i naturalne parametry tej przestrzeni.

Zupełnie inne informacje i narzędzia potrzebne są do poznawania ciemnych podziemi , a inne do poznawania jasnego powierza nad nią.

III WYMIAR w rzeczy samej można doskonale porównać do czasu poznawczej wiedzy o zdeponowanym w niej ziarnie.. nasieniu... do momentu wykiełkowania jego pierwszych pędów ponad nią.

Jest to WIEDZA... bardzo ważna i cenna, wiedza o podstawach życia , nie można i nie trzeba jej lekceważyć , poniżać, traktować jak coś zbędnego.. tego CZŁOWIEK mądry robić nie powinien... to jest jeden aspekt całości.

Drugi aspekt tej wiedzy, który dla LUDZKOŚCI powinien być cenny , to fakt poznawania jej przez dominację aspektu męskiego... zarówno w mężczyznach jak i w kobietach....

Dlatego powstała tak duża dysharmonia między kobietami i mężczyznami ,by zaistniała możliwość poznania całokształtu tematu.
Dlatego w mężczyźnie została częściowo i czasowo zablokowana intuicja i uczuciowość, w kobiecie również częściowo intuicja oraz moc kreacji.

ŚWIĄTYNIA ..... DUCHA... czyli CZŁOWIEK.. LUDZKIE CIAŁO mieli częściowo zmieniony KOD ŻYCIA , wzorce kulturowe , wiedza poznawcza została OGRANICZONA ( WZORZEC CAŁOŚCI PEŁNIA KOBIETY I MĘŻCZYZNY ) do połowy, czyli tylko MĘŻCZYZNA ... z której CZASOWO zrobiono nowy wzorzec LUDZKIEGO ciała.

Ponieważ sztucznie stworzono ( nie dla wszystkich wcielających się DUSZ) z genotypu mężczyzny ( 50% genotypu CZŁOWIEKA w którym jest kobieta i mężczyzna) również genotyp kobiety.. to był eksperyment genetyczny prowadzony na ziemi. Służył do tworzenia nowego wówczas modelu, pojazdu doświadczalnego dla wcielającej się DUSZY ( kombinezon doświadczalny dla określonych warunków) by mogła w nowych warunkach poznawczych w pełni doświadczyć wszystkiego.

Oczywiście wszystko odbyło się z wiedzą i za zgodą STWÓRCY .. PANA TEGO I TAMTEGO ŚWIATA... zgoda była i jest czasowa na czas poznawczy, czyli podniesienia osobistej wibracji WSZYSTKICH Dusz biorących udział w tym "eksperymencie " rozwojowym.

Trwał on długo w pojęciu czasu ziemskiego .. oj długo.... obecnie jesteśmy już w zakończeniu czwartej Epoki tej Cywilizacji ( można użyć rożnych nazw) czasu koła galaktycznego. Powszechnie mówi się że jest to ziemski wymiar około 4 x 26. tys lat.
Ludzkość stanęła w swoim kolejnym momencie rozwojowym.. gotowa do wejścia w następny WYMIAR... następny poziom poznawczy , w kolejną Epokę doświadczania NOWEJ WIEDZY.

Cztery razy powtórzyliśmy już tą samą wersję wiedzy we wszystkich możliwych wariantach ( włącznie z rozdzieleniem swojego DUCHA na dwa indywidualne aspekty.. które rozpoczęły swoją nową edukację duchową od podstaw) .....

NIE JEST DOBRE, ANI WŁAŚCIWE ZATRZYMYWANIE ŻYCIA CIĄGLE NA TYM SAMYM POZIOMIE, BY NIE EWOLUOWAŁO, A JEDYNIE CIĄGLE ISTNIAŁO W TYCH SAMYCH RAMACH.

BO JEST TO WYMUSZONE NIEWOLNICTWO PRZEZ PEWNE GRUPY DUSZ, KTÓRE ROBIĄ TO Z CAŁKOWITĄ WIEDZĄ I PREMEDYTACJOM... W IMIĘ SWOICH RACJI I TYLKO SWOJEGO DOBRA..
ONI NIE AKCEPTUJĄ WOLNEJ WOLI DANEJ WSZYSTKIM PRZEZ STWÓRCĘ.

CO było prawem i dobrem III Wymiaru dobiegło już końca.... nie może być powtarzane nieustannie ... bo LUDZKOŚĆ JAK DZIECKO nie może być w nieskończoność przetrzymywane w duchowym przedszkolu!

Musimy przekroczyć jego próg.... samodzielnie pójść dalej wybierając dla siebie kolejne kierunki nauki z nowej puli wiedzy.

Osiągnięta dotychczasowo WIEDZA nie zaniknie, nie zostanie zlekceważona, ani pominięta jako mniej istotna..

ONA JEST FUNDAMENTEM POZNAWCZYM BUDOWY OLBRZYMIEGO GMACHU WIEDZY ... wszystko jest przed nami.

Możemy porównywać istotność i potrzebę poprzednich szkół ( od przedszkola po studia) na bazie wiedzy z których dokonuje się rozwój i poznawanie by stać się twórcą.. ( anie ciągłym odtwórcą) jako ewoluujący gatunek LUDZKI .

To jest przepiękny dar Stwórcy.... kolejne poziomy wiedzy JEGO mądrości serca .. dla NAS WSZYSTKICH.

A, zatem... odejdzie z naszego życia , a raczej pozostanie w nas NA ZAWSZE wiedza III WYMIARU (np. jak dawno temu poznana tabliczka mnożenia .. z której większość z nas korzysta automatycznie)... już jako mądrość używania doświadczonej wiedzy w spontanicznych decyzjach ..

JEST TO TWORZENIE DOBRA I SZCZĘŚCIA DLA SIEBIE I INNYCH.. BO W TEN SPOSÓB UDOSKONALAMY SIEBIE I ŚWIAT.

Pozostawiając za sobą nawet te ulubione i ciepłe krajobrazy życia ... wejdziemy w nowe, inne , piękniejsze i bardziej doskonałe, bo MY jesteśmy już doskonalsi i gotowi na to... stworzymy nowe ich aspekty ale zgodne z naszą osobowością, wiedzą mądrości wrażliwością i ciepłem serca.

Nie możemy ( jako gatunek, indywidualnie jest to dozwolone) stać w miejscu ani się cofać ciągle do punktu zero przez tworzenie kataklizmów i nowych linii życia od początku.

TO SIĘ JUŻ NIE POWTÓRZY... MOMENT TEJ EWENTUALNOŚCI MINĘLIŚMY KILKANAŚCIE LAT TEMU BEZPOWROTNIE.

A zatem... MUSIMY pozostawić za sobą ( oczywiście chcąc brać udział w dalszej ewolucji ludzkości.. nie wszyscy tak wybiorą, bo nie muszą i nie wszyscy są już na to gotowi.) wszystkie dawne krajobrazy życia... filozofię, edukację ,religie , prawo, medycynę, wszystkie doświadczania tworzenia w obrębie III Wymiaru.

Bo to jest wiedza dotycząca TYLKO tej przestrzeni, TYLKO tej wibracji i TYLKO tego etapu życia LUDZKIEGO.

Nikt nie będzie jej niszczył ona zawsze będzie dostępna dla kolejnych ewoluujących DUSZ z niższego wymiaru do III... ale już TYLKO w jego zamkniętej przestrzeni.

Jest to absolutnie naturalny proces nie ma potrzeby dopatrywania się w nim wymyślonego zła, by wyrządzić krzywdę tym, którzy są mocno emocjonalnie związani z całokształtem III Wymiaru.

Możecie w nim pozostać na zawsze lub czasowo.. ale to jest cykl około 104. tys lat.. ciutkę długo dla LUDZKIEGO ŻYCIA..
TO CAŁE MNÓSTWO KOLEJNYCH NARODZIN I ŚMIERCI ..
przed otworzeniem się wrót dla kolejnego czasu jak teraz.
Ale... każdy ma wolna wolę i prawo wyboru.

Jesteśmy dosłownie na krok przed etapem otworzenia dostępu do WIEDZY NOWEJ dla LUDZKOŚCI NA ZIEMI..... jednak każdy musi zdecydować sam czy chce opuścić poprzednią szkołę i zacząć nową czy nadal chce pozostać w dawnej.

Jasna sprawa że weryfikacja nastąpi nie z powodu słownej deklaracji... a JEDYNIE poprzez identyfikację energii , którą napełniamy swoje słowa i czyny...

ICH najwyższą wibracją , a zarazem miernikiem ...

JEST ZDEPONOWANA W NICH NAJCENNIEJSZA ENERGIA..... ENERGIA MIŁOŚCI BEZWARUNKOWEJ.

ONA jest również identyfikacją naszego duchowego rozwoju ale i naszym nośnikiem , który nam wyznacza miejsce w przestrzeni energetycznej..
Bowiem PODOBNE PRZYCIĄGA PODOBNE.... HARMONIZUJE Z NIM.... POWIĘKSZAJĄC PRZESTRZEŃ PODOBIEŃSTW.

Dzieje się tak nie z powodu wypowiadanych słów, a jedynie za pośrednictwem nośnika ich wibracji, KTÓRĄ STAJEMY SIĘ....... JESTEŚMY.

W tej dziedzinie nie istnieją żadne technologie które można użyć by zmienić duchową energię ....
DUCH i JEGO ENERGIA.... są ponad nimi , nie podlegają żadnym prawom materialnym.

NOWE.... to NOWA linia genetyczna połączonych RODÓW.. to nowa wiedza .. NOWA ŚWIĄTYNIA i nowy układ energetyczny we wszystkich rodzajach życia.. nowy system wartości.. większa świetlistość i nowe możliwości duchowo / fizyczne.

NIC CO JEST DO TEJ PORY NIE ZAISTNIEJE W NOWEJ EPOCE LUDZKOŚCI...

TEN NOWY PAKIET WIEDZY zaczyna się przed nami otwierać .. bowiem..

DZISIAJ 13 WRZEŚNIA 2016 ZOSTAŁO ZDEPONOWANE W NOWEJ MATERII ISTNIENIA NOWE ZIARNO ŻYCIA...
JAKO NOWA MATRYCA WIEDZY DLA CZŁOWIEKA NA ZIEMI.

WYROŚNIE Z NIEGO JUŻ ZUPEŁNIE NOWE DRZEWO ŻYCIA, A MY OD DZISIAJ ( CZYLI PO UPŁYWIE 24.H.) Z KAŻDĄ SEKUNDĄ BĘDZIEMY SIĘ KONFRONTOWALI Z NOWĄ WIEDZĄ.

To się już stało..... znowu nam się dodało.

NIECH ZWYCIĘŻY W CZŁOWIEKU JEGO MĄDROŚĆ...
NIECH DOBRO I RADOŚĆ ORAZ POSZERZONE WARTOŚCI... O PIĘKNO UCZUĆ ZAPISZĄ NAM NOWY SCENARIUSZ ISTNIENIA...

TAM JEST MIEJSCE DLA NAS WSZYSTKICH ,
NA SKOMPLETOWANĄ WIEDZĘ NAS WSZYSTKICH.. KTÓRA JEST NAJCENNIEJSZYM SKARBEM CYWILIZACJI CZŁOWIEKA I ZIEMI.

Otworzymy już RAZEM .... KSIĘGĘ ... ZŁOTA TORA ...... bo na JEJ WIEDZĘ PRZYSZEDŁ CZAS.

M.

Ps. mam nadzieję że Ci .. którzy znają doskonale OBECNĄ KSIĘGĘ... TORA.... będą kontynuowali przekaz JEJ wiedzy w wersji rozszerzonej...


Obrazek
1 x


Miłość jest szczęściem!

ODPOWIEDZ